Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) nyunyu válasza Peddy789 (#33249) üzenetére


nyunyu
félisten

Realforce RGB, de a pénztárcádnak nagyon fájni fog.

Topre halkabb, mint a hangtompítós MX Pink.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33252) Domonkos válasza nyunyu (#33251) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazad van - errol teljesen meg is feledkeztem.
Nem is tudom hogy miert :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33253) energy4ever válasza nyunyu (#33239) üzenetére


energy4ever
addikt

Szoval csak kulfoldi opciok vannak.
Jobb mic-el felvett yt videok alapjan hangeroben ugyan az mint az c. MX Blue, csak massabb a hangzasa.

Ha 5ev garit addnak ra, lehet megprobalom megis csak a Tt-t.

(#33254) scream válasza nyunyu (#33251) üzenetére


scream
veterán

És ha az RGB nem feltétel van halkabb/ár érték arányban jobb, akár TKL méretben? :F

UK layout előny, mivel gondolom magyarban esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#33255) nyunyu válasza Domonkos (#33252) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostanában több helyen is olvastam, hogy Cherry ismét megtanult kapcsolókat gyártani, így az elmúlt fél-egy évben gyártott lineáris kapcsolóik már nem annyira érdesek, mint előtte 10-15 évig gyártott társaik, már-már a kilencvenes években gyártottakra emlékeztetnek. -> jóval kevesebb a dörzsölődő hangjuk fel-le mozgás közben.

Úgy látszik, rájöttek, hogy fejükre nőtt a konkurencia.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33256) nyunyu válasza scream (#33254) üzenetére


nyunyu
félisten

Toprét akárhogy nézed, mindig másfélszer drágább, mint egy combosabb Cherry MXes billzet.

Világítás nélküli TKL is 200$.
(Hmm, olcsóbb, mint a 60%-nál kisebb HHKB2 Pro? :Y)

UK layout előny, mivel gondolom magyarban esélytelen.

Pont ma olvastam valahol, hogy kijött az ISO layoutos Realforce, és már rendelhető.
(Hmm, 210 font az tényleg másfélszer annyi, mint egy 120 fontos Filco Majestouch 2. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33257) Domonkos válasza nyunyu (#33256) üzenetére


Domonkos
Ármester

HHKB mikor nem volt ennyire draga?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33258) DinsdaleP


DinsdaleP
csendes tag

Sziasztok!

Szépen lassan új billentyűzet vásárlására kényszerülök, mivel a jelenlegi Logitech Ultra Flat Keyboard halálán van, és nem is egyszerű beszerezni - plusz akkor már valami táposabbat akarok.

Magyar billentyűzetkiosztás kellene mindenképpen, és lehetőleg minél halkabb csoda. Itt jönnek képbe a megszokások és preferenciák...

A jelenlegi billentyűzetet két okból imádom: egynek mert "flat" kialakítású gombokkal rendelkezik (számomra a legkényelmesebbek gépelésnél), valamint mert keskeny, a Home, End, stb gombokat és a kurzornyilakat szétdobálták a billentyűzet többi részén, ami szimplán imádnivaló, viszont nem nagyon látom mostani billentyűzeteken.

Van esetleg valami hasonló jelenleg a piacon?

(#33259) Domonkos válasza DinsdaleP (#33258) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azt hiszem hogy a leirtaknak megfelelot mar nem fogsz kapni. Van par darab ami kiosztasban, formara vagy arban hasonlo, de teljesen ugyanilyen nincs.
Kerlek lodd be nagyjabol hogy mennyit szeretnel rakolteni es hogy a kriteriumaidnak mik nagyjabol a prioritasuk! Ha minosegit szeretnel, akkor a magyar feliratorkol es az olcsosagrol le kell mondj. Olcsot nem szivesen szoktunk ajanlani - egyeb, mar sokszor leirt indokok miatt - ott azt szoktuk javasolni hogy menj el egy nagyobb uzletbe, nyomkodj vegig annyi kulonbozo klavit amennyit csak tudsz es vedd azt ami a legjobban bejott! :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33260) scream válasza nyunyu (#33256) üzenetére


scream
veterán

Nem feltétlen kell, hogy Topre legyen, bár ha az jelentősen halkabb, mint a Cherry MX, akkor értem.

(#33261) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok, enyhén off kérdés: van egy Logitech S501 otthon, eltűnt belőle az i betű. Esetleg valaki ismer hozzá megbízható beszerzési forrást? Illetve az elmúlt ~10 évben eléggé megszerettem rajta a zene vezérlést; az ajánlott típusok között lehet olyan, amin vannak dedikált vezérlő gombok? Köszi!

(#33262) nyunyu válasza scream (#33260) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor marad az MX Pinkkel szerelt Strafe RGB, mint azonnal kapható, tűrhető árú alternatíva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33263) Pöttön válasza Varoz (#33245) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi az infót!
Annyi kérdésem lenne még, ezzel a G.Skill billentyűzettel kapcsolatban, hogy a világítási effekteket tudja Bios módba is?

Ha jól tudom, ezen is van egy kapcsoló hátul, mint a K70 -eken, arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen színes megvilágítási effekteket (pl a lenyomott billentyű más színben világít egy ideig) el tudja e tárolni a billentyűzet a memóriájába, és azt tudja e kezelni ugyan úgy, 6 key Rollover mód-ba is, vagy csak N key Rollover-be?
Ez azért lenne fontos számomra, mert én dolgozok régi gépekkel is, és az esetek 90%-ba 6 key módba menne nálam a billencs... :)
A választ előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33264) nyunyu


nyunyu
félisten

Heh, árlista helyett kaptam egy order formot a kínaiaktól, mondván töltsem ki, aztán egyesével beárazzák a custom billzeteket/kupakokat.
Csak éppen az opciók fele kimaradt az excelből, pl. ISO-HU layout, MX Pink, kék-pink keycap, nincs háttérvilágítás...

Kabaré. :DDD

De legalább rendelhető MX Clear :Y

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33265) Ringman válasza nyunyu (#33251) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]

nem minden topre halk, ott a hangot az adja, mikor a gomb elengedésekor a stem a burkolatnak (housing) csapódik:

azzal lehet a zajt csökkenteni, ha a stemeket meggyűrűzöd (alapból pár realforce ilyen) - bal oldalon - nagy a kép úgyhogy inkább linkelem

legolcsóbb még mindig az rgb topreklón plum84

hang: [link]
nem tudom, hogy ez alapból halkított-e

---
cherry halkításról meg itt - de az alábbihoz meg szét kell szedni az összes switchet.
[link]

szerk:
iso topre :DDD

leopoldból is lesz iso, de nem hiszem, hogy olcsó lesz
[link]

használt novatouch 150-180€ között még felbukkanhat az ebayen/redditen/gh/deskthority marketplacen

[ Szerkesztve ]

(#33266) 3shae válasza haxiboy (#33238) üzenetére


3shae
aktív tag

Nagyon köszönöm, és így van, nem éri meg. Rendelhetnék ebayről, de akkor már veszek olyan szettet amiből nem hiányzik az a kis alkatrész :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#33267) izee válasza Peddy789 (#33249) üzenetére


izee
senior tag

A neve szerint halk egyébként nem tudom. Fnatic mx silent switch

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33268) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Vezeték nélküli billt keresek, ami lehetőleg 2 billnél egyszerre többet tudjon kezelni. Jó lenne ha ledes lenne, de ha nem létezik olyan, az sem baj. Lényeg, hogy ne vmi csicsás gamer vacak legyen, mert azoktól elfog a hányinger sajnos.
Jó lenne olyan 15k környékén maradni max.
Mit tudnátok ajánlani?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33269) Ringman válasza gabber01 (#33268) üzenetére


Ringman
nagyúr

nkro képes vezetéknélküli billentyűzetből az anne pronál nem tudok olcsóbbat. [link]

de az vám nélkül is több mint másfélszerese a keretednek.

(#33270) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

ez mennyire ajánlott?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33271) haxiboy válasza holozis_HUN (#33270) üzenetére


haxiboy
veterán

Ennyiért egyáltalán nem, sajnos nagyon ótvar minőség. Az egész billentyűzet olyan érdes mintha csiszolópapír lenne. A ledek a tipikus kínában sokat rendeltek, nem tudjuk hova tenni ide jó lesz, de az user megvakul tőle vegyél hozzá napszemüveget -árukapcsolás- típus.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33272) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Akkor hanyagolom. Bár keresek billeket 50 euro alatt, bármi jöhet, akár külföld is, ami SZÁLLÍTÁSSAL 50 euro alatt van. Magyar kiosztás jó lenne, LED kell. Ha nem magyar, akkor lehet átkupakoztatom, vagy nem tudom.

Illetve láttam it páran sokat kiadnak egy egy régi billentyűzetért.

Ez mennyit érhet? Kicsit piszkos:

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33273) nyunyu válasza holozis_HUN (#33272) üzenetére


nyunyu
félisten

Új korukban 1-2k-s vackokért szerinted mennyit lehet kérni?

Vakerán 300-500-ért hirdetik az ilyesmi 15-20 éves membránosakat, de így se kellenek a kutyának se.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33274) holozis_HUN válasza nyunyu (#33273) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Rendben,csak rákérdeztem,hátha :R Nem értek abillentyűzetekhez.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33275) Ringman válasza gabber01 (#33268) üzenetére


Ringman
nagyúr

közben eszembe jutott, hogy van egy drevo 71 is: [link]

de ez nem tűnik biztatónak:
A billentyűzet elvileg rendelkezik Bluetooth funkcióval (egyszerre akár három eszközzel is párosítható), de jobb, ha ezt elfelejtjük, baromi lassan reagál ebben a módban, betűket hagy ki vagy többszöröz, borzalmas.

(#33276) nyunyu válasza Ringman (#33275) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a felső sor nélküli TKLnek mi értelme van?

Ugyanakkora alapterületet foglal az asztalon, de legalább lehet szarakodni az FN+számokkal, ha kellenek az F1-F12 gombok :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33277) Skullwipe válasza nyunyu (#33276) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Még jó, hogy rá se néztem, gyorsabban elolvastam amit írtál, így nem is igen van ennek értelme, egyet kell értsek :((

(#33278) Ringman válasza nyunyu (#33276) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem ennek már tényleg semmi :DDD

főleg magyar layouttal, mikor a 0 az esc gomb is lesz egyben.
(na jó a magicforce-szal én is befürödtem, bár ott az fn gomb rossz helyével volt gondom)

otthoni felhasználásnál az fn sor nem sok mindenre van használva, a felső sorból homeuser csak az esc + printscreent használja.

ha az esc a capsra van száműzve, a printscr meg vmi fn layerre, akkor lehúzható a felső sor úgy, hogy nincs valós funkcióvesztés az emberek nagy részének

[ Szerkesztve ]

(#33279) Pöttön válasza holozis_HUN (#33272) üzenetére


Pöttön
őstag

Illetve láttam it páran sokat kiadnak egy egy régi billentyűzetért.

Igen, mechanikusokért, és nem gumidómosért. ;)
Az a billentyűzet új korába is egy hulladék volt. :)

Nézd meg a Tesoro Durandal-t, az egyik legolcsóbb mechanikus, és van gyári magyar kiosztása is. ;)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33280) holozis_HUN válasza Pöttön (#33279) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez sok :(

Jó, azt sem tudom milyen ez a billentyű, nem értek hozzá csak beraktam, hátha valakinek kell :D lehettem kb 4 éves, amikor ezen játszottam vapami Timon és Pumba játékot :D

Nqgyon max az 50 euro, 15k forint..

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33281) Pöttön válasza Pöttön (#33279) üzenetére


Pöttön
őstag

Aprón van egész jó áron, egy Roccat Rios MK Pro nézd meg azt.
CMX Black kapcsolókkal szerelt mechanikus, magyar kiosztással, kék színű háttérvilágítással.

Szerk:
Akkor ez is kilőve, mert ez 20k... :DDD
Mondjuk én csak a háttér világításért nem adnék ki 15k-t, én már akkor ragaszkodnék a mecha billhez, egy kicsit kellene csak rá toldanod, és akkor lenne egy minőségi billed hosszú távra. ;)

Mondom ezt úgy, hogy nekem van egy 28 éves chicony mechám, CMX Blue kapcsolókkal szerelve, és még nem kellett szerelni, még mindig hiba mentesen üzemel.
Csak van egy "sajátos" (hangos) hangja, ami kék kapcsolóknak a sajátossága.. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33282) holozis_HUN válasza Pöttön (#33281) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igazából egy halk billentyűt szeretnék. Sokat vagyok ts-en és zavaró, ha hangos. Világítás kell, néha kellene, hogy lássam a billentyűket és a konfig miatt is kell (piros vagy zöld).

Na a Hama uRage illuminated ezeknek megfelel kb.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33283) gabber01 válasza Ringman (#33275) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm, de ezek mindegyike bazári (az első meg még kifejezetten ronda is).
Akkor lehet úgy kérdezem, van-e értelmes wireless bill. ebben az ársávban? Nem kötelező mechanikus, sőt. Nem gépelek annyit, viszont a hangos kattogást kifejezetten gyűlölöm.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33284) Ringman válasza gabber01 (#33283) üzenetére


Ringman
nagyúr

nkro/6kro képes lesz a komoly szűrőfeltétel, nem nagyon hiszem, hogy sok wireless tudná azt.

ha még világítania is kell, akkor nem sok bill marad a közös metszetben

(#33285) gabber01 válasza Ringman (#33284) üzenetére


gabber01
addikt

Jó, akkor engedjünk el mindent, és maradjon csak a wireless, és hogy teljes méretű legyen, ne agyonnyomorított irány/shift/enter stb gombokkal megáldva, és ne porladjon szét fél év múlva.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33286) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

(#33287) Domonkos válasza Skullwipe (#33286) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ezt 2 napja linkeltek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33288) Domonkos válasza holozis_HUN (#33272) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kacat. Kilos arban jobban el fogod tudni adni, mint billentyuzetkent :DDD
Amugy arazas csak az arazos topikban!!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33289) holozis_HUN válasza Domonkos (#33288) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem úgy árazni akartam, hanem csak ide betenni, hátha valami jó billentyű és kell valaminek :D Nem értek hozzá, nem tudtam, hogy milyen honnan van, semmi...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33290) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan billentyűzetet, ami:
- a lehető leghalkabban használható
- és van háttér világítása a billentyűknek
- magyar karakteres, de nem mindenképp feltétel
?

(#33291) Domonkos válasza huan (#33290) üzenetére


Domonkos
Ármester

cougar 200k?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33292) Ringman válasza gabber01 (#33285) üzenetére


Ringman
nagyúr

én online *ponon szoktam megnézni a cuccokat, viszonylag nagy a választék meg normálisan lehet szűrni: [link]

ha numpad kell meg klasszik hatosblokk - tehát full-size, akkor ezek vannak - fenti linkről válogatva
rapoo E9270P
gigabyte FORCE K7
HP K2500
Logitech K270
Cherry DW 3000
van még pár nagyonolcsó, attól nem sokat várnék.

a minőségükről nem tudok nyilatkozni, teszteket keresnék a fentiekről + mm-ba elmennék, hátha vmelyik van kiállítva.

szerk:
még merlinnél lehet hogy érdemes körbenézni

[ Szerkesztve ]

(#33293) huan válasza Domonkos (#33291) üzenetére


huan
őstag

Jól néz ki. És halk is?

(#33294) Vanir válasza huan (#33293) üzenetére


Vanir
veterán

Igen.

(#33295) Ispy


Ispy
veterán

Pár nap után a CM materkeys pro M-ről:

- a kupakok tapintása nagyon kellemes, igazán minőségi érzés hozzájuk nyúlni
- a ház váza műanyag, de elég masszív, nem recseg, nem ropog, ennyi pénzért fém váz nyilván nem játszik és szerencsére elhagyták azt a fura borítást, ami olyan bársony szerű és nem lehet róla leszedni az ujjlenyomatokat
- az oldalsó kábelelvezető hasznos
- ha teljesen leveszem minimumra a világítást, akkor nagyon kellemes halvány lesz, még látszik, de sötétben sem veri ki a szemem
- nagyon tetszik, hogy ilyen kis kompakt, nincs sok hely az asztalomon, és van numpad is, igaz a nyilakat nem mindig találom meg elsőre
- lassan a barna kapcsolókkal is megbarátkozom, most már felgyűrűztem, így már a hangja is jó, most már nem csattog
- a nagyobb kupakok alatt nem ilyen fém akasztós merevítés van, hanem fixre nyomos, ez nem tudom jó vagy rossz, de leszedni és visszarakni sokkal jobb így a kupakokat (amiket egyébként kézzel is könnyű leszedni)
- ha meglesz hozzá a magyarító szett is, akkor szerintem 35k-ért ez egy igen jó vétel lesz

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33296) Domonkos válasza Ispy (#33295) üzenetére


Domonkos
Ármester

Koszi a leirast! :R

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33297) Ringman válasza Ispy (#33295) üzenetére


Ringman
nagyúr

- a nagyobb kupakok alatt nem ilyen fém akasztós merevítés van, hanem fixre nyomos, ez nem tudom jó vagy rossz, de leszedni és visszarakni sokkal jobb így a kupakokat (amiket egyébként kézzel is könnyű leszedni)

az cherry stab a másik meg costar. az előbbi mindenképp felhasználóbarátabb.

(#33298) Ispy válasza Domonkos (#33296) üzenetére


Ispy
veterán

Az asztalomat ne nézzétek, van rajta egy kis baj :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33299) Ispy válasza Ringman (#33297) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi az infót, tényleg sokkal barátibb, ez kellemes meglepetés volt, már felkészültem lelkileg, hogy a fém akasztókkal megküzdjek :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33300) nyunyu válasza Ispy (#33298) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez nálam rendnek számítana. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.