Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) nyunyu válasza Domonkos (#32500) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott a komplett C nyelvű forrása a linken letölthető zipben, elvileg WinAVRrel lehet belőle hexet forgatni.

Esetleg GitHubon megtalálod a TMK forráskódját is, azt még mindig aktívan fejlesztik.
Soarer már nem foglalkozik billzetekkel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32502) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Tovább elmélkedtem a billentyűzet vásárláson, most igények terén itt tartok :
- Kiosztás mindegy (elkerülhetetlennek látszik a magyarról leszokás)
- Mechanikus kapcsolók (a mintát megnyomogatva az MX RED mellett döntöttem)
- Billentyűnkénti RGB háttérvilágítás
- Makrózhatóság (nem feltétlenül dedikált gombokon keresztül)
- Kifejezetten jó anyagminőségű, tartós legyen, megbízható, masszív, ne elromlós, lekopós kommersz vacak, ~10 évig bajom ne legyen vele
- Az ár nem elsődleges szempont, a fentieknek feleljen meg, a lélektani határ kb 50 ezer

Az ajánlót olvasva először a Corsair K95 körül tapogatóztam, az a viszonylag béna kupakjai miatt kiesett (több fórumon panaszkodtak rá, hogy kopásra hajlamos, ez ebbe az árkategóriába nekem nem fér bele). Most a [Ducky One] tűnik a legszimpatikusabbnak, és árban is sokkal barátságosabb (majdnem feleannyiba kerül).

Kérdésem :
- A fentieknek megfelelő, ennél ajánlottabb billentyűzetet tudtok nekem ajánlani ?
- Van bármi ismert problémája, hátránya a Ducky One-nak ?

Egy videót láttam róla, ahol a srácnak szét kellett szednie, mert a micro USB csatlakozó elromlott (amit eleve tök feleslegesnek tartok, nem akarom hordozni magammal), de csak valami ragasztó engedett el benne, és könnyen javította. Mennyire veszélyes ez a nem fix kábel ? Ha jól tudom, eleve a kábel a legkisebb várható élettartamú alkatrész az ilyen billentyűzetekben, ez a megoldás javít, vagy ront azon ? (a kábel cserélhető, de a csatlakozó kevésbé)

[ Szerkesztve ]

(#32503) Vanir válasza Zsiráfnyál (#32502) üzenetére


Vanir
veterán

Ez az USB csatis elromlásos dolog elég sok billentyűzetet érint ebből a kategóriából, én nem aggódnék miatta, amíg garis cserélik, ha lejárt a gari akkor meg egyszerű a javítása.

[ Szerkesztve ]

(#32504) haxiboy válasza F34R (#32497) üzenetére


haxiboy
veterán

Ilyenkor érdemes átbindelni ezeket olyan gombokra/layerre amit nem használsz. Pl van a billentyűzeteken ami a jobb egérgombot szimulálja, általában a ctrl és windows között (application) illetve ugyanígy a windows gombot sem használják ma már az emberek szinte semmire. (a jobb oldalit)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32505) eagleberg válasza Ringman (#32493) üzenetére


eagleberg
tag

Cooler Master Quickfire XT billentyűzetem kupakja kimondottan tetszik.
Van Vortex PBT keycapem (elég jó név a szakmában),
de nekem a gyári CM sokkal jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#32506) Zsiráfnyál válasza Vanir (#32503) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Mármint szükség esetén magát a csatlakozót is egyszerű cserélni / javítani ?

(#32507) nyunyu válasza eagleberg (#32505) üzenetére


nyunyu
félisten

Dizájnra vagy minőségre jön be jobban a CM kupak?

Egyébként meg egyéni preferencia kérdése.

Múltkor linkeltetek itt valami ocókínaikékkapcsolós rettenetről tecsővideót, meglepődtem rajta, hogy mennyire kultúrált hangja volt.
Azt hittem, hogy elromlott a videót készítő mikrofonja, mivel túl halknak tűnt az Outemu Blue azokkal a vékony és magas ABS kupakokkal, nem értettem, hogy miért nyomja el a bottom out clack hangja a kapcsoló clickjét.

Aztán végigpróbáltam az itthon talált kupakjaimat a különböző kapcsolókkal, kiderült, hogy kék kapcsoló szebben szól a vékony kupakokkal, mint az általam preferált masszívakkal...
Cherry MY3000XXL vékony PBT kupakja erősen elnyeli a kék kapcsoló ketyegését, jóval halkabb, és mélyebb a hangja, mint a vastag kupakjaimnak, nincs meg az az éles click.

Szóval nagyon nem mindegy, milyen kapcsolót milyen kupakkal próbálsz, na meg az o-ring is sokat hozzátesz azzal, hogy nagyjából kiiktatja a clackot.

(Egyébként még mindig Gateron Brown+vastag PBT kupak+o-ringre voksolok.
Cherry/GMK doubleshot is nagyon jó lenne (pénztárcámnak nyilván nem :DDD), de nem szeretem azok idővel kifényesedő, csúszós felszínét, na meg az ABS sárgulását. :(
PBT nem sárgul, érdesebb textúrája nem kopik, nem csúszik.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32508) Ispy


Ispy
veterán

Az alza.hu-ról van valami info? Gyanúsan olcsón ad mecha billeket.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32509) dugo_ válasza Ispy (#32508) üzenetére


dugo_
veterán

23 éves múltú cseh bolthálózat. A pesti üzlet még nagyon puritán, de ha kiépülve is tudják tartani ezt az árszintet, akkor nagyon jó ellenfelei lesznek a három nagy hazai webshopnak.
Én eddig csak egy G4560-at vettem tőlük (10-15%-kal mindenki más alá árazták), rendelést követően 7 órával már a kezemben volt.

[ Szerkesztve ]

(#32510) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok ma megjött az Ozone Strike Battle billentyűm.

Az első benyomás az hogy milyen kicsi és milyen nehéz.
A második az hogy mennyire hangos egy membránoshoz képest.
Harmadik az hogy menyire más a minősége mint az előtte használt billentyűimnek.

Mivel olvastam hogy előfordulnak garanciális problémái így az első dolgom volt végigzongorázni az összes gombot hogy működik-e rendesen.

Egyenlőre problémám nincsen vele de azért jól elraktam a garancia papírjait.
Nagyon jól lehet látni a gombokat a legkisebb világítási fokozat mellett is.

Ahogy ígértem ha lesz valami baja írok ide viszont ha nincs baja fél évente azt is leírom.

(#32511) Ispy válasza dugo_ (#32509) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi,

és magyar cég adja ki a számlát vagy cseh?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32512) dugo_ válasza Ispy (#32511) üzenetére


dugo_
veterán

Cseh. Garanciához online formanyomtatvány kitöltése után kapsz RMA számot és bármelyik Alza üzletbe eljuttathatod a hibás terméket.

(#32513) Entaro válasza dugo_ (#32512) üzenetére


Entaro
tag

Hm, ez áfa mentes számla ?

(#32514) nyunyu válasza Entaro (#32513) üzenetére


nyunyu
félisten

Cseheknél 21% az ÁFA.

Mondjuk a nettó-bruttó különbözet alapján a magyar 27%-ot számolják.
Fordítójuk külön bearanyozta a napomat:

Mondjuk a kékfogat is lefordíthatta volna a mágikus billentyűzetkiosztásnál. :C

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32515) dugo_ válasza Entaro (#32513) üzenetére


dugo_
veterán

Lövésem sincs, magánszemélyként ilyennel nem is foglalkoztam. Majd holnap ránézek megint.
Egy rőfnyi hőpapíron van rajta minden egyben.

(#32516) Ringman válasza Ispy (#32511) üzenetére


Ringman
nagyúr

Cooler Master MasterKeys Pro M White MX Red nettó 18k
kár hogy 80%-os nincs belőle.

(#32517) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv.

Gepirashoz keresek Cherry MX Blue kapcsolos billentyűzetet.

Mit tudnátok ajánlani?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32518) Allien válasza Ringman (#32516) üzenetére


Allien
veterán

Meg ugye Magyar kiosztású se lenne rossz, hamár... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32519) Ispy válasza Graphics (#32517) üzenetére


Ispy
veterán

Az a keretedtől függ :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32520) Graphics válasza Ispy (#32519) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tesorot néztük ki első körben

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32521) Domonkos


Domonkos
Ármester

Valakinek van otlete arra, hogy mit kellene egy XT protokollt beszelo (IBM Model F) billentyuzetnek produkalnia ps/2 portba dugva? :U
Amit tegnap irtam, hogy inkabb a matrixra forrasztanam kozvetlen a kontrollert, mert az tobb lehetoseget biztosit, igazabol mellette van az is, hogy ami szereztem peldanyt "seleljt"-kent volt nyilvantartva. Szoval semmi garanciat nem kaptam arrol, hogy neki mukodnie kellene normalis XT PC-be dugva. (Cserebe szinte semmit nem volt hasznalva es makulatlan az egesz :) ) Viszont ahogy most szetszedtem, lattam hogy ez a technika annyira kapacitiv, hogy a billentyuk alatt semmi kontakt nincs femes felulettel. A billetyu lenyomasa nem zarja ossze a sorokat-oszlopokat. :Y Otletem sincs hogy ezt hogy lehetne erzekelni :( Nagyon remenykedem hogy nem a legnagyobb ic mondott csutortokot, mert arrol semmi leirast vagy rajzot nem talaltam hogy mit csinalna vagy hogy mivel lehetne helyettesiteni. Ha legalabb az XT protokollt sikerulne megoldani, akkor csak egy konverterbe ruhaznek be. Akkor a 20 digital pin helyett eleg lenne 4, ami kifejezetten jo hatassal van a koltsegekre.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32522) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok valaki próbálta mar ezeket a gumi gyűrüket a gombok alá?
Természetesen mechanikus keyboard-al?

(#32523) Domonkos válasza Sn4k388 (#32522) üzenetére


Domonkos
Ármester

persze.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32524) nyunyu válasza Domonkos (#32521) üzenetére


nyunyu
félisten

Valakinek van otlete arra, hogy mit kellene egy XT protokollt beszelo (IBM Model F) billentyuzetnek produkalnia ps/2 portba dugva? :U

Nem sokat.

MX 1000-en alig egy-két gomb működött XT módban PS/2 adapterrel, át kellett állítanom AT-re a hasán lévő kapcsolót.
XT más scan kódokat használt, mint az AT.

Legfeljebb annyit tudsz csinálni, hogy megépíted a feljebb linkelt XT-USB konvertert, aztán reménykedsz, hogy működni fog.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32525) prősti


prősti
csendes tag

[link] bátraké a szerencse, 51 EUR, kék kapcsoló, német kiosztás, karácsonyfaizzókkal. ;)

(#32526) nyunyu válasza prősti (#32525) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor már inkább az Anne Pro.
- 60%
- per key RGB
- kékfog vagy vezeték
- Gateron Red/Brown/Blue
- doubleshot PBT kupak
- ~24k HUF

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32527) Graphics válasza nyunyu (#32526) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ííí, jó drága ez is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32528) prősti válasza nyunyu (#32526) üzenetére


prősti
csendes tag

más célközönség:

victsing: 16e HUF, full form, casual gamer
anne pro: 23e HUF keyboard fetisiszta kóder

(#32529) Domonkos válasza nyunyu (#32524) üzenetére


Domonkos
Ármester

De akkor jol gondolom, hogy kart nem fog okozni, ugye? Nem lesznek benne ossze vissza cserelve a VCC es a fold? :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32530) nyunyu válasza Domonkos (#32529) üzenetére


nyunyu
félisten

ATnek ugyanaz a csatlakozó kiosztása, mint az XTnek, csak a két adatlábon menő jelek mások.

Első ATket amúgy lehetett XT billzettel használni, gondolom legkésőbb a kisebb PS/2 csatira váltás környékén kophatott ki az XT protokoll támogatása.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32531) Domonkos válasza nyunyu (#32530) üzenetére


Domonkos
Ármester

Remek. Hat akkor ha majd hazaerek, teszek vele egy probat :B
Koszi!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32532) dugo_ válasza Entaro (#32513) üzenetére


dugo_
veterán

27% áfa van rajta.

(#32533) Domonkos válasza Domonkos (#32531) üzenetére


Domonkos
Ármester

Remeny az van, mert amikor bedugtam az XT-t, akkor nem csinat semmit. Viszont ahogy lenyomtam egy billentyut, valami teljesen random billentyut kezdett el spamelni egeszen addig, amig egy masik billentyut le nem nyomtam. Akkor valtott es azt spamelte tovabb. Szerintem biztato. Hamarosan beszerzek egy pro micro kontrollert, aztan megprobalok belole valamit kikerekiteni. Teensy-hez kepest bartasagos aran kinaljak :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32534) Allien válasza prősti (#32525) üzenetére


Allien
veterán

Kár, hogy kék kapcsolós... De, a kupakok miatt megérhetné. ;] Bár, az az Á betű, azért nem olyan. Áááá... :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32535) Ispy


Ispy
veterán

Nem lesz duckym :O

Április vége, május eleje a német nagykerbe a beérkezés ideje...igaz pinkből van készleten, csak az nem megy a szememhez ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32536) nyunyu válasza Ispy (#32535) üzenetére


nyunyu
félisten

Maga a billzet Valentin nap kompatibilis dizájnú, vagy "MX Pink" (=MX Silent Red) kapcsolóval van szerelve?

Ja, hogy ez az?

Eléggé színvak volt a dizájnere, ha szerinte ez a pink. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32537) Ispy válasza nyunyu (#32536) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, ez pink :D

Na, mindegy várok 2 hónapot, addig használom a jó öreg Logitech Ultra Flat-et....

Ok, hívhatjuk lilának is, akkor sem kéne, ha hozzám vágnák :P

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32538) lordjancso


lordjancso
senior tag

Ma megrendeltem egy Das Keyboard Model S Ultimate-t barna kapcsolókkal. Ha minden jól megy, már a jövő héten ki tudom próbálni.
Már most izgulok. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32539) notika77 válasza Ispy (#32535) üzenetére


notika77
senior tag

Nem tudsz vakon gépelni? :)

(#32540) Ispy válasza notika77 (#32539) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ha élőben meglátnám ezt a förmedvény tuti megvakulnék....

;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32541) nyunyu válasza Ispy (#32537) üzenetére


nyunyu
félisten

jó öreg Logitech Ultra Flat

Ehh...

Eredeti verzióját használtam melóban tizenéve, mert kellett egy hátizsákba beférő rövid billzet (TKL akkoriban nagyon nem volt kapható), de újonnan sem volt túl bizalomgerjesztő.

Aztán pár évre rá Logitech rátett még egy lapáttal, gondolták, hogy az új fényes ujjlenyomatmágnes burkolat, meg a Logitech logó bőven ellensúlyozni tudja a lespórolt multimédia gombokat, és el lehet adni 2.5-3k helyett 5k-ért. :(

Aztán a Labtec márkát úgy ahogy van beszántották, hogy ne legyen házon belüli konkurencia a saját OEM billzeteiknek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32542) Ispy válasza nyunyu (#32541) üzenetére


Ispy
veterán

jaja, szíp fínyes...most kukáztam ki, anyáméknál hevert egy fiók aljába, olyan poros volt, hogy hozzáragadt a kezem :DDD

Mindegy, letörölgettem, ahhoz képest, hogy kb. 2 éve hevert valahol még megy, csak azért hoztam el, mert kellett egy valamilyen bill a htpc-hez.

Kb. 1 hete adtam el nagy lelkesen a CM-et, lehet meg kellett volna várni amíg megvan az utód.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32543) Burt1793 válasza lordjancso (#32538) üzenetére


Burt1793
veterán

Biztos vagyok benne, hogy tetszeni fog. :) Kiel-ből rendelted, onnan, amit linkeltem? Én már eléggé megszoktam az enyémet, igaz ez kék kapcsolós, már nagyon ritka az, hogy teljesen lenyomom a billentyűket, gyorsul az írásom is, egy álom ez a billentyűzet.
Fogsz rá rakni feliratot vagy blank-ként használod?

(#32544) nyunyu


nyunyu
félisten

ISO Model S-ekre még passzolna is, meg a gépelési élményen sem rontana. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32545) Domonkos válasza nyunyu (#32544) üzenetére


Domonkos
Ármester

Akkor most mar teljes a boldogsag? :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32546) nyunyu válasza Domonkos (#32545) üzenetére


nyunyu
félisten

Dehogy, ezek az alig 2 hétig használt Max kupakjaim, amiket félretettem, mert nem szerettem rajtuk gépelni.
(Így néz ki billzetformára felhajítva.)

Kínaiak azóta sem reagáltak a mivel tervezzem meg a saját dizájnomat kérdésemre, Leopoldtól "örökölt" sajátjukat meg nem vagyok hajlandó elviselni.
Úgyhogy egyelőre áll a magyar dyesub PBT kupak projekt, nem kell nekik a pénzem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32547) lordjancso válasza Burt1793 (#32543) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, arról a weboldalról rendeltem, amit te ajánlottál.
Néztem teszteket, nekem a barna kapcsolós hangja szimpatikusabbnak tűnt, úgyhogy azért választottam ezt. Nagyon kíváncsi vagyok.
Én egyébként is aránylag gyorsan gépelek, de kíváncsi vagyok, hogy mennyivel fog gyorsulni egy ilyen kaliberű billentyűzeten.
Nem hiszem, hogy fogok rá feliratot tenni, tekintve, hogy tudok vakon gépelni, szóval nem kell keresnem az egyes billentyűket. Minden esetre nagyon fura, így képek alapján, hogy teljesen fekete az egész és rajtam kívül senki sem fogja tudni használni.
Ha idővel meggondolnám magam, tudnál ajánlani valami megoldást, hogy fel lehessen cimkézni az egyes billentyűket? Matricát szoktak rá ragasztani, vagy hogyan működik ez?
Te hogy használod a tiédet?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32548) Burt1793 válasza lordjancso (#32547) üzenetére


Burt1793
veterán

Brutál jól néz ki, ne aggódj. :D

Én matrica nélkül használom, nagyon szuper, ezt a gépet nem szokta más használni, persze mindenki csodájára járt, szóval nem nagyon tudok ajánlani matricát vagy menő kupakot.
Szerintem rakok majd más kupakot, főleg, ha ezek elkopnak. :) De akkor se feliratosat.

Őszintén, az is egy fontos érv volt a bill. mellett, hogy nincs rajta semmi, olyan letisztult, mint egy darab fa. :D Még a kék kapcsolók se látszódnak.

Nem halk ez a kék, de úgy voltam vele, hogy ha már lúd, legyen kövér, legyen a legdurvább.
Olyan a hangja, mint egy régi írógépnek.

[ Szerkesztve ]

(#32549) DrDante666


DrDante666
tag

Debrecenben nincs valakinek kék Cherry MX kapcsolós mechanikus billentyűzete, aki szívesen megmutatná? Kíváncsi vagyok a gépelési élményre és hogy mennyire klikkel, nagyobb üzletekben sem találtam ilyet kitéve. Cserébe én meg egy barna kapcsolósat tudnék vinni bemutatásra, ha érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#32550) Entaro válasza DrDante666 (#32549) üzenetére


Entaro
tag

Van. Red et tudok, meg gateron clear-t, és matias -t. A barna nem érdekel :) Black van ismerősömnek.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.