Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#33850) üzenetére


Domonkos
Ármester

>mechanal úgyis tudod cserélgetni a tetejét.
Papiron igen - csak a dolog sokkal arnyaltabb ennel. Egyreszt hogy nem igazan kapsz semmi magyar szettet, masik meg hogy ha meg kapnal is, akkor is van legalabb 4 kulonbozo profil, ami tuti kulonbozni fog a tiedtol. :N

(#33849) bitafter
Miert ragaszkodsz a magyar felirathoz? Mi lenne az amiert le tudnal mondani rola?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33852) Adams15 válasza Domonkos (#33848) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszi! Valószínűleg tényleg hamar megszoknám, úgyis vakon írok mindig. Most egy logitech mk 520-ból használom a billentyűzetet, az egeret már cseréltem a steelseries rival 300-ra.
Ez egy relatíve halk billentyűzet, azt ugye jól gondolom, hogy a mechanikus billentyűzetek ehhez képest valószínűleg hangosabbak lennének?
Én gyakorlatilag szinte csak FPS játékokhoz használnám a billentyűzetet, a mostani is tetszik igazából, részben design miatt cserélném. Az fontos lenne, hogy halk legyen, mert a feleségem ott szokott aludni mellettem, a mostani bill. nem szokta zavarni, nem kelt még fel rá, de hangosabbat nem szeretnék.
Így ti mit ajánlanátok inkább? Membrán, vagy mechanikusból melyik kapcsoló? Cherry red?

(#33853) Domonkos válasza Adams15 (#33852) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha nem nagy a keret es nem szukseges feltetel a mecha kapcsolo, akkor a cougar 200k-t lehetne ajanlani. Itt a topikban is vannak paran akik viszonylag megelegedva hasznaljak. Vilagit, bevesz egyszerre 6 billentyut es van magyar valtozata is.
Ennel valoszinuleg minden mas, ma kaphato mecha kapcsolo hangosabb lesz. A neten talalhato jopar video ahol ossze is hasonlitjak a hangokat. Valasztashoz meg csak azt tudom javasolni, hogy elotte probald oket szemelyesen ki! Valoszinuleg akarmelyik minosegibb kapcsolot jobbnak fogod erezni/tartani, mint egy kommersz membranosat, de nem mindenkinek ugyanaz az izlese es lehet hogy neked pont azok fognak tetszeni, amik nem annyira nepszeruek. A cherry felhozatalbol en egy pirossal es barnaval kezdenek - kek ugye nem jatszik a hangja miatt - aztan ha megvan hogy a ketto kozul melyik a jobb, akkor ha tul puhak talalod oket, ki lehet meg probalni a feketet (vagy szuper feketet), vagy az atlatszot (clear).
En a clicky kapcsolokat szeretem - de nalunk otthon rend van :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33854) Adams15 válasza Domonkos (#33853) üzenetére


Adams15
aktív tag

Hehe :D Kösz.. Nálunk is, csak sajnos nem tudom a hálószobán kívül hova tenni a gépet. Köszönöm a tanácsokat, megpróbálok párat megnézni ezek közül!

(#33855) Josey89


Josey89
csendes tag

1.Mekkora összeget szánsz rá?
max 15k, inkább alatta
2.Használt szóba jöhet-e?
alig használt
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
csak játék

amit nem töltöttem ki, azok nem fontosak számomra.. időtálló legyen, anti-ghost nem árt, led meg alap :) Köszi!!!

Live together, die alone

(#33856) Domonkos válasza Josey89 (#33855) üzenetére


Domonkos
Ármester

cougar 200k vagy CM masterkeys lite l? Utobbihoz jar ajandek eger is, ami a hozzaertok szerint siman a vallalhato kategoriaban van.
Van meg a hama urage illuminated is, ami nekem tetszett; viszont volt mar a topikban olyan is, aki visszvitte. Utobbi kettot egyebkent nagy esellyel ki is fogod tudni probalni valami nagyobb aruhazban ahol ilyeneket szoktak szetbarmolasra kitenni. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33857) Vanir válasza Domonkos (#33856) üzenetére


Vanir
veterán

Cougar-ból fel lehetne írni talán a Vantar-t is. A 200K kezd kifutni és elvileg a Vantar váltja fel, ugyanúgy ollós az is, de talán még laposabb. Na meg persze többféle színben világít egyszerre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33858) Schweini


Schweini
tag

Sziasztok!

Mechanikus billentyűzetet szeretnék vásárolni.
A keret 30.000 környékén lenne, +- pár ezer.
RGB világítás előny, de nem feltétel, ahogy a magyar kiosztás sem kötelező.
Lehet használt is, de én nem igazán találtam. :/

https://www.amazon.com/Redragon-K556-Mechanical-Keyboard-Aluminum/dp/B01NAI2TXC

Erről tudtok mondani valamit?
Az értékelések alapján jó vételnek tűnik. Ami leginkább aggaszt, hogy nem Cherry switches, bár több helyen azt olvastam, hogy nincs nagy különbség.

Előre is köszönöm!

(#33859) Hunner válasza Schweini (#33858) üzenetére


Hunner
senior tag

(33733)?

(#33860) Mr.Csizmás Nem véletlen, majd egy hete küzdök ellene, hogy rendeljek egyet onnan :DDD

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33860) Mr.Csizmás válasza Schweini (#33858) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szokásos tipp, KM780 németektől? van iso, meg ansi is.

(#33859) Hunner :R megelőztél

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33861) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Billentyűt szeretnék vásárolni:

1.Mekkora összeget szánsz rá? 10-15k
2.Használt szóba jöhet-e? igen
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? napi 1-3 óra játék, kevés szöveg gépelés
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) nem tudom
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) világítson, numpad és csuklótámasz kell, vezetékes legyen
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) igen, magyar legyen

tetszik a chiclet vagy a flat, korábban egy steelseries-szel szemeztem, de az nem magyar :(

A roccat isku-t szeretném lecserélni, mert úgy érzem, hogy nehéz rajta gépelni, erősen kell nyomni a billentyűket és (lehet csak béna vagyok) gyakran rosszat gépelek. Előtte egy A4Tech Gamer billentyűzet volt, azzal könnyebb és pontosabb volt az írás.

köszi :R

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#33862) Schweini válasza Mr.Csizmás (#33860) üzenetére


Schweini
tag

A németektől mit is takar pontosan? Nem szoktam külföldről rendelni ebayt kivéve.

(#33863) Ispy válasza Schweini (#33858) üzenetére


Ispy
veterán

CM Masterkeys M/L esetleg S, bár azt nem lehet itthon kapni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33864) Hunner válasza Ispy (#33863) üzenetére


Hunner
senior tag

Most nézem, ezek azt mondják, hogy 6KRO-val megy alapból a cuccuk, és ha lenyomod a hetedik billentyűt átáll nKRO-ra. Én elhiszem hogy tökjó a firmware a cuccban, és pöccre vált meg minden meg az nKRO "erőforrás" igényesebb, de mi értelme van ennek? Miért nem mehet alapból n-key rolloverrel mint minden más gyártó billentyűzete?

Valakinek van ötlete?

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33865) Mr.Csizmás válasza Schweini (#33862) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] eredetileg én is a kollega által linkelt fnatic-et terveltem, aztán némi guglizás után meggyőzött a KM780, amit Varoznál is láttam élőben. (akkor azthittem valami 60k-s pro gamer cucc :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33866) nyunyu válasza Hunner (#33864) üzenetére


nyunyu
félisten

Én elhiszem hogy tökjó a firmware a cuccban, és pöccre vált meg minden meg az nKRO "erőforrás" igényesebb, de mi értelme van ennek? Miért nem mehet alapból n-key rolloverrel mint minden más gyártó billentyűzete?

Csomó BIOSba (illetve most már UEFIbe) nem lehet belépni NKRO billzettel, meg a Macek sem szokták szeretni.

Úgyhogy jobb a békesség alapon szabvány USB billzetként működnek, úgy meg 6KRO a max.

Én mondjuk még mindig nem értem, mihez kellhet egyszerre 7 gomb a ketten egymást püfölik mortalban esetet leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33867) Hunner válasza nyunyu (#33866) üzenetére


Hunner
senior tag

Ezt értem, de a legtöbb gyártó úgy oldja meg, hogy valami kombóval te be tudod állítani magadnak, hogy mit szeretnél. pl DAS: Shift + mute gomb és válthatsz a kettő közt. Nem azzal van bajom hogy "csak" 6KRO, hanem hogy miért nem "flip a switch" módszerrel oldották meg, minek ez az adaptív megoldás, amivel (bár látatlanban könnyű mondani és előre aggodalmaskodni) csak kavarják fölöslegesen a firmware-t, a kiadott jeleket stb. Persze lehet és valószínű hogy flawless a technologia mögötte, különben nem mernék kiadni, csak pusztán nem értem, miért kell így :F

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33868) Schweini válasza Mr.Csizmás (#33865) üzenetére


Schweini
tag

Most 130€, ami mai árfolyamon inkább 40e. :/ 35 körül szerettem volna maradni, de egyébként tényleg nagyon jól néz ki. :)

(#33869) Mr.Csizmás válasza Schweini (#33868) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+10€ a szállítás.

én is filóztam ezen, úgyhogy inkább a havi sörpénzt hozzáraktam, és berendeltem :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33870) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Keresek a jelenlegi Genius Luxemate 200 kiváltásra ugyanilyen billentyűzetet szüleim részére. Sajnos ezt már nem forgalmazzák.

Ár: <5.000Ft

(#33871) proci985 válasza nyunyu (#33866) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

achtung die kurve?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33872) Varoz válasza Mr.Csizmás (#33865) üzenetére


Varoz
őstag

Mer eredetileg annyi is volt! ;]
Na jó, csak majdnem, mert 52k volt. :DD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33873) Domonkos válasza proci985 (#33871) üzenetére


Domonkos
Ármester

zatacka? szuper jatek :))
Elsore nem is gondolna az ember hogy mennyi munka lehetett azt kitalalni, hogy hogyan kell kiosztani az iranybillentyuket hogy azok ne ghostoljanak meg a bena billentyuzeteken sem, megis kenyelmesen elferjenek a billentyuzet korul heten :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33874) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

75% alu házzal, dyesub kupakokkal :Y
kezdhetek gyűjteni. elvileg lesz iso is belőle

bár a felső sor kicsit furcsa az 1,5 u esc és del gombbal

(#33875) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#33873) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hétvégén a lego hobbitot toltuk asszonnyal coopban, egy billről :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33876) masoma


masoma
csendes tag

sziasztok, egy egyszerű, letisztult, háttérvilágítással rendelkező billentyűzetet keresek, tudtok esetleg ajánlani? előre köszi

(#33877) dqdb válasza Ringman (#33874) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha maradtak volna végig az 1u szélességnél, akkor elfért volna az Insert is, és bármelyik kupakkészlet jó lenne rá. Ehelyett nincsen dedikált Insert, hanem valószínűleg Fn+valami lenyomásával érhető el, és van két nem szabványos, 1.5u szélességű billentyű a felső sorban, amire úgy kell vadászni a kupakot (hirtelen nem ugrik be más gyártónál top row 1.5u széles kupakkal). Idióta döntés, így elrontani egy jónak induló billentyűzetet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33878) Ringman válasza dqdb (#33877) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazából semmilyen észszerű indok nincs arra, hogy miért lett 1,5 a két karakter, vsz azért is dsa a kupak, mert oem/cherry/sa profilból sincs felső soros 1,5u

pedig a 150€ nem túlárazott egy programozható, alu, 75%-os billentyűzetért, amihez normális keycapek járnak.

(#33879) bitafter válasza Domonkos (#33851) üzenetére


bitafter
csendes tag

Nagyon szeretnék lemondani róla, hiszen azt szoktam meg. Azért szeretnék (szinte) mindenképpen magyart.

(#33880) Domonkos válasza bitafter (#33879) üzenetére


Domonkos
Ármester

Magyar mecha billencsekbol most nagyon siralmas a felhozatal. Most 3 opciot latok realisnak:
- megvarod amig kijon a tesoro durandal 2 es remenykedsz hogy lesz belole magyar valtozat is
- beszerzel egy CM MK pro l-t es megvarod amig kaphato lesz a mar javitott magyarito szett hozza
- hasznaltpiacon kutakodsz valami jo allapotu darab utan

Vagy ha komolyan gondolod a programozast, akkor megtanulsz vakon gepelni :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33881) Hunner válasza bitafter (#33879) üzenetére


Hunner
senior tag

Amit (#33880) Domonkos írt.
Vagy vegyél egy blankot, meg évi 30 ív billentyűzetmatricát (mert le fogod koptatni bőven).

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33882) Josey89


Josey89
csendes tag

Hali! Valaki aki penge a külföldről rendelős billekben, tudna mondani egy megbízható oldalt ahonnan megtudom rendelni a Corsair Gaming K55 RGB-t? ty

Vagy ilyen árban hasonló minőség? Esetleg az is mehet külföldről :) Köszi

Live together, die alone

(#33883) Ispy válasza Josey89 (#33882) üzenetére


Ispy
veterán

amazon.co.uk-ről már vettem párszor billt, nem volt vele gond (sőt vissza is küldtem mind a kettőt, de azzal sem volt gond :DDD )

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33884) Mr.Csizmás válasza Josey89 (#33882) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

postával 66€

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33885) Hunner válasza Mr.Csizmás (#33884) üzenetére


Hunner
senior tag

30€-ért (shippinggel együtt) egy bontott Gigabyte Force K83 érdekes deal náluk most. :U

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33886) Vanir válasza Domonkos (#33880) üzenetére


Vanir
veterán

megvarod amig kijon a tesoro durandal 2
Erről van valami hír, hogy mikorra várható?

(#33887) Hunner válasza Hunner (#33885) üzenetére


Hunner
senior tag

Megrendeltem :O :DDD

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33888) Domonkos válasza Hunner (#33887) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha megerkezik, akkor lenne kedved egy rovid osszefoglalot irnod a sajat tapasztalataidrol a k83-mal kapcsolatban? Hianyoznak a gigabyteok az ajanlobol.
Koszi! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33889) Hunner válasza Domonkos (#33888) üzenetére


Hunner
senior tag

Röviden megírhatom persze, DAS-al össze is tudom hasonlítani. Mondjuk poén, hogy a rendelésnél nem derült ki hogy MX-Red vagy MX-Blue a cucc, nekem speciel mindegy volt, otthon jó vagyok a DAS-al, ha Red megkapja az asszony, ha Blue, behozom munkába :DDD

Engem igazából az érdekel, hogy a "product has been opened and got inspected" állapot a németeknél mekkora rohadást jelent, vajon milyen állapot lesz a "like new" :U 30€-t megért kockáztatni, de pl van ott Q-pad 40ért (+10€ szállítás) meg feljebb is ilyen cucc, azokkal nem merném bevállalni.

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33890) Franklin válasza Vanir (#33857) üzenetére


Franklin
addikt

Cougar Vantar vélemény, CS GO szemszögből :) [link]

(#33891) Vanir válasza Franklin (#33890) üzenetére


Vanir
veterán

Jaja, innen olvastam én is róla. Ha megdöglik a 200K beruházok egyre.

(#33892) scabi78


scabi78
senior tag

A GIGABYTE Force K7-ról rosszakat hallottam és olvastam a 2014-2016-os bejegyzésekben (beragad, önálló életre kell, lehalkítja a rendszert, stb...). Ezt azóta még nem javították?

[link]

A Cherry STRAIT általános/játék 50-50% arányban való használatra ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#33893) Domonkos válasza scabi78 (#33892) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nekem ez volt a legutolso nem mecha billentyuzetem;majdnem egy evig hasznaltam es semmi bajom nem volt vele. Egy kupakrol pattant le egy kicsit a feltes, de az sem volt veszes. Siman kiveheto volt a felirat. Vilagitassal es egyebekkel nem volt problemam, bar mivel a cian szin a kek es a zold keverekebol allt ossze, az max fenyeron kifejezetten vilagosabb volt a tobbinel :)

Igen szepen felment most az ara :Y

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33894) scabi78 válasza Domonkos (#33893) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi, hány évig használtad?
A másik bill kérdésre is reagálsz?

közben módosítottam, sry

Tiszta Windows, rendes ház!

(#33895) Domonkos válasza scabi78 (#33894) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha jatszani is szeretnel vele, akkor mindenkepp figyelj arra, hogy olyan billencset valassz, ami legalabb 6kro-t tud; (vagy nem tudom hogy egyszerre hany billentyut szeretnel vele bevinni maximum; de a rollover legyen legalabb annyi)! Hiaba reklamoznak valamit gamernek, ha ezt nem tudja, akkor nem sok jatekosnak lesz megfelelo. Poen az egeszben hogy meglepoen sok nem teljesiti ez a teljesen alapnak tuno kriteriumot sem. :(
A strait nem nagyon dicsekszik semmi rollover szammal -> gondolom csak 2-t tud. (ami gepeleshez elegendo).
Szerintem valamelyik cougar lehet majd a befuto.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33896) scabi78 válasza Domonkos (#33895) üzenetére


scabi78
senior tag

Rendben, köszi, Cherry STRAIT kuka...
Fps-t tolok csak és 3-5-nél többet nem használok egyszerre.
Egy másik gigabyte-ot találtam ami tetszik: GIGABYTE K8100 GAMER. Vélemény?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#33897) Domonkos válasza scabi78 (#33896) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vegyes erzelmeim vannak. Egyfelol a 20kro-t csak a jatekokhoz hasznalt billentyuk kornyeken tudja - ami igazabol nem gond, mert pont erre van szukseg, de megis egy kicsi csalas. Masik meg hogy ezzel a 'kulonbozo billentyuk kulonbozo ellenallassal' dologgal meg a space eseteben is csak nagyon nehezen tudok kibekulni. Nem tudom hogy te/masok hogy vannak ezzel, de engem az oruletbe tudna kergetni. Mondjuk en vagy napi 8 orat gepelek, jatszani meg csak olyasmiket, amik nem igenyelnek semmi emberfeletti reflexet/sebesseget. Ha tudod akkor probald ki! Harmadik meg hogy tapis hangeroszabalyzobol meg nem sok jot lattam. Ugyan ezt nem probaltam, de nagyobb meglepetest okozna ha jol mukodne, mintha nem. Persze ha ott van, az meg nem kotelez senkit, hogy hasznalja - de nem hiszem hogy pont ez a selling-point :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33898) BrandonH


BrandonH
újonc

Sziasztok!

Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a billentyűzettel és ha igen mi a véleményetek róla?

Erről lenne szó: ASUS Strix Tactic Pro

(#33899) Mr.Csizmás válasza scabi78 (#33896) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mint mezítlábas user, én nem adnék ennyit érte (bestmarkt 15k), inkább akkor feleannyiért Hama uRage (illuminated) - volt ilyenem, membránoshoz képest jó, csak piszoknagy a szoknyájával.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33900) scabi78 válasza Mr.Csizmás (#33899) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszönöm, a hama, mint márka nem szimpatikus :N

Tiszta Windows, rendes ház!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.