Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Domonkos válasza Skullwipe (#32800) üzenetére


Domonkos
Ármester

A 60%-os billentyuzeteknek meg latom is az ertelmet, mert azok tenyleg csak azokat a billentyuket rakjak at a funkcioretegekre, amiert mar odebb kelle mozditani a kezet. 5 sor es 14 oszlop szerintem meg teljesen kezelheto :DD, a tovabbi zsugoritas szerintem felesleges. Mondjuk szexi. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32802) Ringman válasza Domonkos (#32801) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy a gherkin :DDD

(#32803) Levi's válasza Domonkos (#32799) üzenetére


Levi's
tag

Rendben. Köszönöm a választ.

Azt láttam, hogy ajánlott billentyűzetek között van. Esetleg van valami véleményed róla? Jó bill?

(#32804) nyunyu


nyunyu
félisten

Ennyi erővel fel is támaszthatnánk a minden techdemó ősanyjában szereplő félkezes billentyűzetet, amivel egerészés közben is lehet gépelni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32805) znb


znb
tag

Urak, a német amazonon éppen 90 euró a Logitech G910 Orion Spectrum, ami ingyen szállítással 27k-ra jön ki. Jelenleg egy Brown Tesoro Durandalom van, amit amúgy szeretek, de az asszony kiüldöz a világból ha azt használom, mert szerinte túl hangos. Ennyi pénzért, ha szeretném az rgb világítást, a "Logitech-séget", és a csendesebb switchet, és nem bánom az űrlény kinézetet, akkor ez instant get? Vagy hagyjam ki? Köszönöm!

(#32806) Ringman válasza nyunyu (#32804) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy megcsinálhatnák az általad vmelyik nap linkelt TP bill layoutját mechanikusban, trackpointtal.

aztán sokszor az egér sem kellene.

ezt - főleg ha a pg up/ pg down a jobb-bal felé bindelhető lenne - egyből megvenném.

(#32807) nyunyu válasza Ringman (#32806) üzenetére


nyunyu
félisten

IBMnek voltak ilyesmi TrackPoint Keyboardjai:

Vagy akár mechanikus is, mint a Model M13:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32808) nyunyu válasza Ringman (#32806) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, modern megoldások közül a Tex Yodát lehet-e még kapni:

Vagy az erre erősen hasonlító Lenovo Thinkpad Mechanical Keyboard with TrackPointot:

Esetleg DIY megoldás.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32809) znb válasza znb (#32805) üzenetére


znb
tag

Csakis az ára / feature mennyisége miatt kérdezem, mert látom hogy nem ajánlott abban az árban amiért adják, mert sokkal jobb billentyűzeteket lehet kapni 50 fölött, de 27-ért vajon jó vétel-e már? Vagy semmivel nem ér többet mint a Tesoro barnákkal, ha az RGB-t meg a plusz gombokat nézzük?

(#32810) Domonkos válasza Levi's (#32803) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szemelyes tapasztalatom nincs vele, haxiboy irta meg be az ajanloba.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32811) nyunyu válasza znb (#32805) üzenetére


nyunyu
félisten

Jelenleg egy Brown Tesoro Durandalom van, amit amúgy szeretek, de az asszony kiüldöz a világból ha azt használom, mert szerinte túl hangos.

Tövig ütésnél jelentkező klakk hang?

Azon tudsz segíteni párszázért vehető o-ringekkel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32812) znb válasza nyunyu (#32811) üzenetére


znb
tag

van már benne O-ring, meg nem is koppantom már le, megtanultam rendesen gépelni vele csak nyomáspontig nyomva. butaság, de videókon úgy hallottam hogy már maga a mozgása is halkabb a romer-g-nek. piszkálja a fantáziám hogy nem sok ráfizetéssel lehet sokkal több feature. kivéve persze ha azt mondjátok, hogy visszalépés a brown switch-ről, a fícsörök ellenére is.

(#32813) Domonkos válasza znb (#32812) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pontosan mely fícsörökre gondolsz?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32814) znb válasza Domonkos (#32813) üzenetére


znb
tag

Az RGB, makrózható extra gombok, média gombok, csuklótámasz, telefondokk, (talán) csendesebb switch; ezek mind hiányoznak a Durandalból. Mondjuk persze kérdés hogy ebben az elkényezetett fogyasztói létállapotban mennyire szükséges "nélkülözhetetlen extrák" ezek... :N

(#32815) Tybe3e


Tybe3e
tag

Sziasztok!

A Cherry MX Blue kapcsolókra érdemes tenni 0-ringet, vagy teljesen elveszi a kék kapcsoló jellegét? Mennyire fog megváltozni a gépelés érzet azon kívül, hogy halkabb lesz?

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#32816) Frogged válasza znb (#32809) üzenetére


Frogged
aktív tag

Nekem az egyik gépemen cherry brown-os billem van a másikon meg Rommer G-s valamivel halkabb a rommer de minimálisan akit a cherry brown zavar azt ez is fogja.
Amúgy 27K-ért G910 nem rossz vétel szerintem én 23,6K-ért vettem a kis öcsét a G410-et és nem bántam meg bár a közelében sincs a G.skill Rippjawsom-nak de az majdnem duplája volt.

(#32817) znb válasza Frogged (#32816) üzenetére


znb
tag

Oké, nagyon köszi az infót, valahogy nehezen tudtam elengedni ekkora kedvezménnyel, mégis "flagship" cucc kevesebb mint féláron... Megrendeltem, aztán meglátjuk hogy milyen lesz, ki fogom-e használni.

(#32818) Tibro5 válasza Tibro5 (#32450) üzenetére


Tibro5
senior tag

Szóval ahogy ígértem írok néhány sort a 2 hete vásárolt Cougar 200k billentyűzetről.

A fő szempontjaim a következőek voltak: legyen halk, vezetékes, teljes méretű, nagy enteres és olcsó, de azért lehessen játékhoz is használni azaz érzékelje egyszerre több gomb lenyomását. Ezek alapján @Domonkos ajánlotta a Cougar 200k-t.
Kis keresgélés után kiderült, hogy 11 ezer forint környékén lehet magyar kiosztásút kapni a haza webshopokban, amit kicsit sokalltam ezért apróhirdetésekben is rákerestem és így találtam rá hardveraprón az ugyan angol kiosztású de legalább új billentyűzetre kevesebb, mint fél áron.
A billentyűzet beüzemelése pofon egyszerű csak be kell dugni az usb csatlakozót és már kész is, nincsen driver hozzá. Én kapásból felcseréltem a z és y kupakját így már nem is zavar hogy nem magyar kiosztású.

Ami nagyon tetszik benne:
-a scissor kapcsolók szuper halkan működnek és nagyon kényelmes a gépelés rajtuk
-tetszik a gombok gumírozott felülete, nem lesz "olajfoltos" a kezemtől
-19 kro anti-ghosting miatt játék közben sem csalódtam a teljesítményében
-rövidebbnek érzem a leütés útját és így gyorsabbnak tűnik mint az előzőm (logitech mx3200)
-bár elsőre fura volt a 7 színű karácsonyfa kivilágítás és úgy gondoltam nem is lesz rá szükségem most mégis használom esténként és egyre jobban tetszik ez a feature (leginkább a kék és zöld fények jönnek be)
-game mode - szuper, le lehet tiltani a windows gombot

Ami nem tetszik:
-a billentyűzet alján lévő hosszú fénysáv felesleges és ronda szerintem kár hogy nem lehet külön lekapcsolni
-nekem kicsit fura még hogy teljesen síkban vannak a gombok, de azért meg lehet szokni

Amit hiányoltam (bár ezen az áron így is jó vétel szerintem):
-lehetne 1-2 usb csatlakozó rajta mondjuk az oldalán
-dedikált média/makró gombok, most csak az fn gomb lenyomásával lehet elérni a média vezérlőket ami kicsit nehézkes

Összességében nagyon elégedett vagyok és mindenkinek szívesen ajánlom ezt a típust aki hasonló szempontok szerint szeretne olcsó de jó billentyűzetet találni magának.
Köszönet @Domonkosnak az ajánlásért :C

(#32819) Ringman válasza nyunyu (#32808) üzenetére


Ringman
nagyúr

tex yodát nem nagyon lehet kapni, de a 60%-ot nem biztos hogy be merném vállalni egyből egy 200$-os billentyűzetnél.
ebay - 54k+szállítás+vám meredek elsőre
szerk: ráadásul még mx brown, amit nem szeretnék

teljes bill és/vagy buckling spring biztos nem játszik, azt a space saver II-t mx reddel, vagy gat. clearrel elfogadnám :)

[ Szerkesztve ]

(#32820) Domonkos válasza Tibro5 (#32818) üzenetére


Domonkos
Ármester

Koszi a leirast! Nagyon orulok hogy tetszik! :) Ezek utan lehet hogy egy kicsit batrabban fogom ajanlani masoknak is.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32821) F34R válasza Ringman (#32819) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg ugy tudom hogy a tex yoda is egy DIY projekt volt.

(#32822) Ringman válasza F34R (#32821) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, azt is kitként lehetett megvenni.

(#32823) #41133696


#41133696
törölt tag

Alza.hu-n :)

(#32825) nyunyu válasza Skullwipe (#32824) üzenetére


nyunyu
félisten

70$?

Annyiért mások egy egész billzetet vesznek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32826) Ringman válasza nyunyu (#32825) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy kupakszettet :))

(#32827) nyunyu válasza Ringman (#32826) üzenetére


nyunyu
félisten

Vennék, ha lehetne elfogadható dizájnút kapni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32828) Skullwipe válasza nyunyu (#32827) üzenetére


Skullwipe
senior tag

A 1up-ot alapból nem lehet megkérdezni, mert pbt-t és us-hez árulnak, csak a kínaik hajlandóak iso-t?

(#32829) Domonkos válasza Skullwipe (#32824) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tetszik, bar ahogy magamat ismerem, ugy sok hasznat nem vennem. Sajnalom hogy a szamologep resze nem RPN :( Ha az lenne, akkor talan felkerulne a kivansaglistamra.
$70-t szerintem sem er.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32830) nyunyu válasza Skullwipe (#32828) üzenetére


nyunyu
félisten

ISO Entere van:
- GMK (német, doubleshot ABS, Cherry profil)
- Tai-Hao (tajvani, doubleshot ABS vagy PBT, OEM profil)
- SP (amerikai, doubleshot vagy dyesub, ABS vagy PBT, SA/DSA/DCS profilok, 800$ lenne egy dyesub PBT prototípus, doubleshotnak 75$/per új kupakforma (brithez képest 40 különbséggel számolva ~3000$)
- Gateron/EnjoyPBT (kínai, dyesub PBT, Cherry profil, 1000db alatt nem állnak veled szóba)
- Varmilo (kínai, dyesub PBT)
- NPKC? (Cherry profilos PBT, nem tudom, ki tudná feliratozni)

Esetleg van még az SP DSA-ra hasonlító kínai XDA profil is PBTben, de azt fogalmam sincs ki gyártja+feliratozza.

Kit hagytam ki?
Matiast, de ők csak Alps rendszerre való vékony kupakokat lézereznek. (Gondoltam már rá, hogy kéne tőlük rendelni egy nagyon custom fehér+magyar Quiet Prot, de hamar letettem róla, mert az alap billzet 150$. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32831) atenza válasza #41133696 (#32823) üzenetére


atenza
senior tag

Ahogy nézem US layout, pedig elég jó áron van. Mennyire macerás az US layoutot megszokni?

Hosszú í-re ott az alt gr+i, de pl ű betüre mi a megoldás?
Első mechanikus billentyűzetem lenne, és tetszik az egyszerű fekete design is meg a kompakt méret, cherry brown-al de ez a fránya US layout :S

[ Szerkesztve ]

(#32832) #41133696 válasza atenza (#32831) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam 2005 a Logitech G15 Gaming Keyboard -óta ilyen kiosztású billentyűzet van, és egyáltalán nem nehéz.Ékezettel is tudok írni, csak a í van máshol, de az is reflexből megy :)

Az ű nekem az enter fölött van.

[ Szerkesztve ]

(#32833) nyunyu válasza atenza (#32831) üzenetére


nyunyu
félisten

Hosszú í-re ott az alt gr+i, de pl ű betüre mi a megoldás?

\ gomb az Enter felett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32834) dugo_ válasza atenza (#32831) üzenetére


dugo_
veterán

Az Ű az Enter fölé kerül át.

Nagyon lemaradtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#32835) Ringman


Ringman
nagyúr

ez a kiosztás eléggé bejön és kevesebb, mint 3 oszloppal szélesebb, mint egy tkl.


melyik ez a layout pontosan?
hol és mennyiért lehet ilyet szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#32836) nyunyu válasza Ringman (#32835) üzenetére


nyunyu
félisten

95%?

ZZ96, Duck Lightsaber (Lightsaver V2?) ugrik így be elsőre.

Nem rémlik, hogy készen lehetne ezeket kapni, inkább csak DIY kiteket árultak, amit saját tetszésed szerint variálhattál az alsó sor meg ISO/ANSI ügyben.
Kupakszett nem teljesen triviális rá, mivel rövid jobb Shift, rövid Num0 kell, de azok általában megvannak a Cherry MX 1800 kompatibilis szettekben.

Képen látható kupakszettet passzolom, fogalmam sincs, ki gyártja.
Dizájnját tekintve sokféle Cherryből származik (francia mod ikonok, de US feliratok), de nem EnjoyPBT, nem Originative féle Modern Beige, nem GMK, nem Cherry.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32837) nyunyu válasza nyunyu (#32836) üzenetére


nyunyu
félisten

Lightsaver V2 GB

295$-ért kapsz egy alu házat, PCBt, variálható kiosztású platet.
Kell még egy full billzetnyi PCB mounted Cherry stab (~10$), 100db kapcsoló (~30$ a Gateron), meg egy kupakszett (~75$ az EnjoyPBT)

Végülis, potom 400$+szállítás+ÁFÁból kijön. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32838) Entaro válasza nyunyu (#32837) üzenetére


Entaro
tag

Össze is rakják 70 ért.

(#32839) nyunyu


nyunyu
félisten


Esetleg Leopold FC980C (Topre) vagy FC980M (MX), de azok picit szélesebbek, mert a numpad fél oszloppal később kezdődik.

De ennyi erővel akár még az MX 1800 is jöhetne, de arra macerásabb custom kupakot tenni a numpad környékén nagyon átvariált gombok miatt, plusz az alsó sorba való 1U mod gombok, meg az aszimmetrikus 6U szóköz is probléma lehet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32840) Ringman válasza nyunyu (#32837) üzenetére


Ringman
nagyúr

és még rakjam is össze magamnak.
na jó, akkor ezt most kihagyom :)

vsz. csak az alu ház ebből vagy 150$, én meg műanyaggal is meglennék.

mielőtt bármit is vennék először el kellene adnom a novatouchomat (ami lassan meg is fog történni), vsz. még keresnék is rajta :)
az amazonos gat brown noppoo choc mini is megy vissza az amazonnak a jövő héten.

szerk: #32839
ezek sem rosszak.

vettem egyébként 2 db de layoutos g80-1800-at mx blackkel, csak németországban van rokonoknál (így a kettő került szállítással együtt 30€-ba - 1 fekete + 1 fehér, mind2 usb-s), vsz csak nyáron kerülnek hozzám.

az egyikben a rugókat kicserélem 45g-sre, a másikkal még nem tudom mit csinálok.

valahogy nem tudtam rászokni teljesen a balkézzel használom a numpadot dologra, a 100% meg elég széles.

[ Szerkesztve ]

(#32841) nyunyu válasza Ringman (#32840) üzenetére


nyunyu
félisten

MX 1800-ban legalább könnyű rugót+stemet cserélni, nem kell semmit forrasztani.

Nekem mondjuk a Gateron Brown ~55grammos rugója is határeset, jobban szeretem a Cherry Red/Blue/Brown 60 grammosát. :))
45grammos bottom-outtal bíró Gateron Clearen túl sokat hibáztam anno. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32842) Ringman válasza nyunyu (#32841) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerencsére igen. lehet a space és az esc esetében meghagynám a black rugóját.

kupakon még nem sokat gondolkoztam, de az sem lesz egyszerű/olcsó hogy egységesen lecseréljem mindet.

(#32843) SP!T


SP!T
addikt

CM Rapid-I billhez vajon jo lehet az alabbi gyari kupakk szett? [link] Tudom nem emlitik, hogy kompatibilis, de hatha... Jo lenne.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32844) nyunyu válasza SP!T (#32843) üzenetére


nyunyu
félisten

Í és Ű-t leszámítva minden gombot a helyére tudsz tenni.

Legfeljebb ronda lesz, hogy a billzet régi fele vastag és szögletes, új kupakok meg vékony kerek betűkkel vannak rajzolva. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32845) SP!T válasza nyunyu (#32844) üzenetére


SP!T
addikt

Koszi, szerintem beprobalom. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32846) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ez milyen billentyűzet lehet?

Sajnos nincs rajta elvileg semmilyen típusjelzés.

L:/dl/upc/2017-03/441408_fenykep0081.jpg]

(#32847) Domonkos


Domonkos
Ármester

A hetvegen volt lehetosegem beszabadulni egy nagyobb elektronikai szakuzletbe es vegignyomkodtam majdnem az osszes kiallitott darabot. Banatomra az egyetlen valamire valo billencse a G410 volt. Ugyan en nem vagyok nagyon oda ezert a darabert es a romer-g kapcsolok sem tudtak eddig egyszer sem lenyugozni - egy kicsit azert most is csalodtam. Nem volt rossz egyaltalan; csak mindenbol egy kicsit olyan meh. Persze nem a tobbi kiallitott darabhoz kepest volt meh, hanem a god-tier IBM es KBC billekhez, amiket leginkabb hasznalok es ra vannak allva az ujjaim.
Ami tetszett benne: A vilagitas szerintem szep volt (bar en sosem tamasztok ez irant hatalmas igenyeket - ez is tetszett). A dizajnnal sem volt semmi baj - ebben a stilusban kifejezetten szimpatikus.
Amitol nem dobtam hatast: A romer-g most mar megkevesbe tetszik. Szerintem nem elegge taktilis es az actuation utan kisse szivacsos az erzete. A keycapek festese nem tul meggyozo. Nem tudja velem a tapintas utan elhitetni, hogy 3-nal tobb evet ki fog birni kopas nelkul. Meg ha egy picit erdesebb is lehetne :K
30k-ert meggondolando hogy vallalhato-e. En minden esetre maradok a bevalt kapcsoloim mellett :U

Es ezzel megvan az 1000. szakmai hsz-em!! :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32848) Ispy válasza Domonkos (#32847) üzenetére


Ispy
veterán

Gratulálok :DDD Már ezért megérte elmenni nyomkodni ;]

Már csak 1,5 hónap és megvehetem a ducky one-t :O

Megpróbáltam használni a logi flatet, de hamar feladtam, addig marad a laptopon krampácsolás.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32849) Skullwipe válasza DrojDtroll (#32846) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Talán ez lenne az?

(#32850) DrojDtroll válasza Skullwipe (#32849) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én is erre, gondoltam de sajnos valaki gyorsabb volt mint én.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.