Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) cukimajom


cukimajom
tag

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Kb 5000 Ft kötüli összeget, de az ajánlottak valahogy nem jönnek be.
2.Használt szóba jöhet-e?
Lehetőleg új, de, ha van garanciális használt jó állapotú, akkor az is szóba jöhet.
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Nagyrészt internet, chat, néha játékra. Laptopról asztali PC-re váltottam, és kölcsönbillentyűzetet használok.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Mindegy.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények
Numpad kell, világítás nem elengedhetetlen, de nem rossz, ha van, programozhatóság sem lenne rossz.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
Igen.

Néztem a
Genius Scorpion K215-öt
Kolink KBV8-at
Genius Scorpion K5-öt
Nem tudom melyik jó, vagy ajánlható ezek közül, de nem ragaszkodom ezekhez, csak nézegettem ezeket.
Előre is köszi.

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#32552) Domonkos válasza cukimajom (#32551) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg egy hama urage illuminated? Kicsit dragabb, de legalabb tuti jo.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32553) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

A Cooler Master Trigger Z-t néztem ki magamnak, több más teszt is erre mutatott rá árkategóriában és az összefoglalóban lévő táblázatban is a 20-30.000 Ft-os kategóriában van. Viszont sehol nem találom ennyiért. 50.0000 Ft körül találom csak ami azért nem a megjelölt kategória. Valaki meg tudnáé mondani hogy miért van ez és mikor volt ez 30k?
Ugyanakkor alternatíva érdekelne. (Numerikus kell, legyen állítható magasságú, világítás előny, ISO formátum lenne jó de lehet megszoknám a vékony entert is... MX Brown)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#32554) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

szerintetetek corsair k70rgb vagy asus rog claymore?

(#32555) troland26


troland26
őstag

Vezeték nélküli magyar billentyűzet van ajánlott ami nincs "aranyárban" ( < 20k )?

(#32556) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Nem teljesen idevago, de relevansabb topikot nem talalatam.
CM QuickFire Rapid Pro billentyuzetemhez keresek csuklotamaszt, lehetoleg olyat amit nem csak ele kell rakni, hanem az egesz bill-t ra lehet rakni es egyutt mozog a ketto.
Ilyet pl. szivesen latnek az asztalomon, de fogalmam sincs lehet-e valahonnan szerezni. :)

(#32557) Domonkos válasza StarZ3r0 (#32554) üzenetére


Domonkos
Ármester

Corsairrel van tapasztalatom, az hibatlan. Asus nem tunik egyebkent rossznak - noha en varnek vele mig kicsit normalizalodik az ara.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32558) StarZ3r0 válasza Domonkos (#32557) üzenetére


StarZ3r0
tag

koszi, akkor lehet varok meg kicsit, szerinted mennyi ido, mire kicsit merseklodik az ara?

(#32559) cukimajom válasza Domonkos (#32552) üzenetére


cukimajom
tag

Köszi!
Éppen találtam egy nagyon jó árú új Genius Scorpion K20-at, ez jó billentyű, vagy maradjak a HAMA-nál?

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#32560) nyunyu válasza cukimajom (#32559) üzenetére


nyunyu
félisten

Az pont 9k-val kerül többe, mint amennyit ér.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32561) cukimajom válasza nyunyu (#32560) üzenetére


cukimajom
tag

Értem, akkor gondolom HAMA :DD

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#32562) nyunyu válasza cukimajom (#32561) üzenetére


nyunyu
félisten

Az sem tűnik sokkal bizalomgerjesztőbbnek, de legalább nem csillámpóni hányás a háttérvilágítása.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32563) cukimajom válasza nyunyu (#32562) üzenetére


cukimajom
tag

Akkor milyet javasolsz?
Eredeti posztom:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Kb 5000 Ft kötüli összeget, de az ajánlottak valahogy nem jönnek be.
2.Használt szóba jöhet-e?
Lehetőleg új, de, ha van garanciális használt jó állapotú, akkor az is szóba jöhet.
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Nagyrészt internet, chat, néha játékra. Laptopról asztali PC-re váltottam, és kölcsönbillentyűzetet használok.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Mindegy.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények
Numpad kell, világítás nem elengedhetetlen, de nem rossz, ha van, programozhatóság sem lenne rossz.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
Igen.

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#32564) Domonkos válasza cukimajom (#32563) üzenetére


Domonkos
Ármester

5k alatt nem sok ertelmes billentyuzetet szoktunk tudni javasolni. Ennek az az oka hogy se vegigprobalgatni nem tudjuk oket, de meg az izlesunk is nagyban el szokott terni teljesen elter azoketol akik ilyesmi billentyuzetet keresnek. Annyi jo azert megis van a tortenetben, hogy a nagyobb aruhazak polcaira megis ezek a billencsek kerulnek inkabb ki; szoval ha van valami hasonlo a kornyeketeken, akkor en oda mennek cseresznyezni. :K Kulonosebb elettartambeli kulonbsegekre nem kell figyelni, ugysem lesz. Szamolj azzal, hogy nagyjabol a garancia lejartat fogjak megelni, folyamatos lefele ivelo minoseggel es egyre nagyobb zajjal. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32565) nyunyu válasza cukimajom (#32563) üzenetére


nyunyu
félisten

Nehéz ügy.

5k alatt lehet válogatni a selejt, az ipari hulladék és a szimplán rossz gumidómos/membrános billzetek közül.

Úgyhogy irány pár számtechbolt/áruház, aztán térképezd fel a kínálatot, aztán azt vedd meg, amelyik legjobban bejön formára, érzetre.
1 év múlva már úgysem lesz kényelmes, 2 éves korára meg gépelésre teljesen alkalmatlanná dezintegrálódik, aztán jöhetsz vissza ide, hogy akkor mit ajánlunk 5k-ért. :DDD

Ugyan a félmechanikusnak hazudott slider over dome rendszerű billzetekben általában több anyag van, jobban meg vannak építve, mint a végletekig herélt membrános társaik, így valószínűleg 1-2 évvel tovább bírják, de azokat meg szemtelenül túlárazzák.
Szerintem nagyjából 10-12k környékén lennének reálisak háttérvilágítástól függően, nem a mostani 15-20k-s szinten.
(Razer még ennél is SOKKAL pofátlanabb az Ornata Chrome árát elnézve.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32566) Burt1793 válasza nyunyu (#32565) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem tudom, nekem eddig az a feljebb leírt Logitechem volt, 10 évig bírta, oké, otthoni gép, nem használom olyan sokat, de azért nem is keveset. Persze, sose volt olyan jó használni, mint a mostanit, a közelében se volt, de nem mondanám undorítónak.

A lényeg: ha nem gépel az ember napi 8 órát gyorsan, vakon, folyamatosan, akkor nem hiszem, hogy 1 év alatt ennyire elhitványulnának.

(#32567) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Melyik jelenleg is forgalmazott mechanikus billentyűzet rendelkezik usb3.0 porttal :F

(#32568) Domonkos válasza Poiro7 (#32567) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez egyaltalan miert szempont? :F
Amugy a Daskeyboard 4 tuti.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32569) dqdb válasza Burt1793 (#32566) üzenetére


dqdb
nagyúr

A membrán felkeményedése nem a használat mértékével, hanem a korral és a spórolás mértékével van összefüggésben.

Ne a 10 évvel ezelőtti Logitechből vonj le következtetést, hanem egy legfeljebb 2-3 évesből. Egy 16 éves, akkor drága membrános Logitech körberöhögi gépelési élményben a 6-7 éves, hasonló árfekvésű membrános Logitechet, és mindkettő veri a cégnél beszerzett vadonatúj alap Logitechet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32570) Burt1793 válasza dqdb (#32569) üzenetére


Burt1793
veterán

Juhú, nekem van két ilyen logitechem, egyik fekete, másik fehér, mindkettő PS2es. Jó lesz, ha összefossa magát a Das Keyboard 4. Ja, ezen van USB, de nekem ott van az R4 előlapjának tetején még 4 usb, oké, ebből csak kettő usb3.

Tegnap kicsit megkínzott a bill, sok hülyeséget kellett átneveznem, tehát katti.tás, gépelés 15 karakter, kattintás... így, hogy nincs rajta semmi felirat, muszáj az Fés J gombokat megkeresni.

[ Szerkesztve ]

(#32571) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok! Megnéztem az ajánlott billentyűzeteket, s nem találtam tökéleteset. Lehet, igényeim nagyok. Otthoni alap Logitechet szeretném lecserélni (előző szintén Logi sokkal jobb volt). Munkahelyen egy ősi Logi Internet Keyboard-ot használok, legalább ilyen szintű legyen (bár ez elég kemény, gépelni tökjó, de játszani lehet, nem annyira).

Amire kellene: változatos használat, értve alatta játékot, netezést (levelek stb.), otthonról munka (sok gépelés), stb.
Világítás: simán elvagyok nélküle.
Méret: teljes, nem baj ha plusz gombok vannak, de az se, ha nem. A teteje viszont ne nagyon legyen kinőve (a monitorom egyből a billentyűzetemnél kezdődik, sajnos ilyen rossz a szemem).
Billentyűmagasság: teljes.
És mindez 30e körül, vagy olcsóbban. Ha nincs ilyen, csak felette, melyik a legolcsóbb?

(#32572) nyunyu válasza Burt1793 (#32570) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap kicsit megkínzott a bill, sok hülyeséget kellett átneveznem, tehát katti.tás, gépelés 15 karakter, kattintás... így, hogy nincs rajta semmi felirat, muszáj az Fés J gombokat megkeresni.

Ehhez feltétlenül kell egér?

Intézőben kurzorokkal kiválasztod az átnevezendő fájlt, F2, név beír, Enter, jöhet a következő.

Total Commandert még egyszerűbb billzetről használni, Inserttel kijelölöd az átnevezendőeket, majd Ctrl-M a tömeges átnevezés, megadod a név mintázatát (mittudomén valami[C ] esetén valami1-gyel kezdi, aztán valami123 lesz a 123. fájl), aztán kész.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32573) Entaro válasza Ébri (#32571) üzenetére


Entaro
tag

Még mindig azt mondom, scan.co.uk Corsair K95. ISO kiosztású ( magyar ). 32.000 HUF. ( Már vettem, igen refurb, de gyári új az egész. ) Világítása is van, de csak fehér.

(#32574) ribizly válasza Domonkos (#32568) üzenetére


ribizly
veterán

Gondolom azért, mert az talán nagyobb teljesítményű, mint az USB 2.0-s társaik, amelyek 400mA-t szoktak tudni köhögni magukból és telefon töltésére nem nagyon alkalmasak.
Persze lehet, hogy rosszul gondolom.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#32575) Burt1793 válasza nyunyu (#32572) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezer hála! Ez az F2 nagy segítség, kipróbáltam, így már nem lesz gond legközelebb. :)

(#32576) nyunyu válasza Burt1793 (#32566) üzenetére


nyunyu
félisten

A lényeg: ha nem gépel az ember napi 8 órát gyorsan, vakon, folyamatosan, akkor nem hiszem, hogy 1 év alatt ennyire elhitványulnának.

Ezt meséld el anyám L Value Keyboardjának is.

Pár éves korára használhatatlanra keményedett a napi fél óra fácsétől.

Már 4 éve ki akarom dobni, de egyszerűen nem találok helyette semmi értelmeset, pedig az oda rendszeresítendő billzethez nem tartozik túl bonyolult specifikáció:
- 100% méret
- hagyományos ISO layout (Ins/Del hatos vízszintesen...), magyar feliratozással
- fehér vagy bézs szín

Semmi egyéb kikötés, nem kell mecha, nem kell csillámpóni, nem kell alu burkolat, hanem egy szögegyszerű irodai billzet, ami alapszintű használatra alkalmas.

Sokáig kergettem a Fujitsu KB521-et, mert fehér színű irodai billzetnek néz ki, de aztán jött a pofáraesés: nem jó használni
Másik lehetőség a Cherry Stream 3.0 lenne, de az meg nagyon lapos, ollós, én meg nem szeretem a rövid úton járó laptopbillzeteket.

Kínomban már felmerült az is, hogy építek neki (is) egy mechát, csakhogy nem bírtam dülőre jutni a kínaiakkal a kupak dizájnról.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32577) nyunyu válasza Burt1793 (#32575) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel huszonéve Norton Commanderen nőttem fel, így számomra a fájlkezelés még mindig bal és jobb panel közötti mozgatással történik, amihez kellenek a kurzorok, Insert, F1-F10, Enter.

Intézőt csak legvégső esetben használok, annyira körülményes.
F2 is csak onnan rémlett, mert egyszer végigolvastam a Windows hotkey kiosztását, és ez az általános átnevezés gomb, ami nem csak a fájl ablakokban működik, hanem pl. a desktopon lévő ikonokat is ezzel tudod átnevezni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32578) dqdb válasza nyunyu (#32577) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sőt, korlátozott mértékben tud csoportos átnevezést is a File Explorer. Ha azonos nevű, de eltérő kiterjesztésű fájlokat jelölsz ki, akkor F2-re mindet átnevezi ugyanarra a névre. Ha eltérő nevű fájlokat jelölsz ki, akkor valami (sorszám) névre nevezi át azokat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32579) Ébri válasza Entaro (#32573) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, ennek már kicsit túl sok gombja van baloldalt :). Ezzel együtt valóban elég közel áll az elvárásaimhoz, szóval lehet, erre mozdulok majd.

(#32580) Domonkos válasza nyunyu (#32576) üzenetére


Domonkos
Ármester

PackardBell 5131C-vel mi volt a problema?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32581) nyunyu válasza Domonkos (#32580) üzenetére


nyunyu
félisten

PackardBell 5131C-vel mi volt a problema?

Nem akartam szakadt billzetet nem kevésbé leharcoltra cserélni.

Meg peroxidos szőkítéstől kifakult a lézerezett felirat a kupakokon. :(
(Ezen jobbról a második a kifakult BTC/PB kupak.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32582) Ébri válasza Entaro (#32573) üzenetére


Ébri
senior tag

Ducky One mondjuk drágább, de számomra kevesebb gombja miatt érdekes... Hmmm.... Egyébként fenti vegyes felhasználálsra melyik Cherry jobb (black, brown vagy red, kattogós engem idegesít gépelés közben). Vagy ez már az ízlés kérdése rész?

(#32583) #41133696


#41133696
törölt tag

Üdv.

10 éves a második Logitech G15 billentyűzetem, így szeretném lecserélni.

Két márkára gondoltam.

1. Logitech
2. ASUS

OLyan billentyűzetet keresek, amely hozza a G15 színvonalát. Van benne világítás. Nem baj ha US kiosztású, 12 éve ilyen billentyűzetet használok. Fontos, hogy tartós legyen. A G15 membrános, és azon felül, hogy kopott a külseje kicsit, meg bekrepált az LCD kijelzője, nincs baja. Szóval nem fontos, hogy mechanikus legyen, olyan maximum 25 K-ra gondoltam.

A Logitech azért elsődleges, mertvan hozzá Logitech ARX Control szoftver is. Amit akár egy régi okostelefonra is fel tudok tenni :) Mert azért a Huawei MediaPad M3 Premium Gold táblagépemet nem erre használom :D

A másik kedvenc márkám az ASUS, de billentyűzetem és egerem nem volt még tőlük, az alaplapjaim 2003 óta mindig ASUS-ok, és két Nexus-om is az :)

Szóval várnám a javaslatokat :)

(#32584) tusi74


tusi74
őstag

2 hete bementem az Auchanba, és soha nem szoktam ilyen helyen billentyűzetet venni, de rossz kedvem volt, más nő cipőt vesz ilyenkor, én pedig világító billentyűzetet.

Ez lett a befutó: TRUST ELIGHT LED ILLUMINATED KEYBOARD

Ahhoz képest, hogy nem teljes ENTER-e van, hogy az ű betű szokatlan helyen van, ilyen kényelmes, és kellemes anyagú (van benne anyag, és olyan selymes a keycap-ek érzete) már régen volt a kezem között. Úgy megszoktam a kis ENTER-t és az ű betűt, hogy pár nap után az a fura, ha rendes helyen van az ű betű.

Nem tudom valaki használta-e, de érdemes kipróbálni, ha valaki laptopszerű, teljesen lapios, 3 színben világító billentyűzetet keres. Sötétben a szoba éke. Komolyan.

(#32585) Domonkos válasza tusi74 (#32584) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nagyon kivancsi leszek az elettartamara. Ha egyszer a kezeim koze kerul, akkor jol meg fogom nyomkodni :K
BTW: Az ansi enternek kellene lennie az altalanosnak, nem tudom hogy miert ragaszkodnak az iso-hoz ennyien :N

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32586) Entaro válasza Ébri (#32582) üzenetére


Entaro
tag

ízlés kérdése. Nekem nem lehet elég puha, más a kattogás fétisét elégíti ki, stb.

(#32587) #41133696


#41133696
törölt tag

Ehh nézem az ajánlót, aztán nincs egy LOgitech billentyűzet sem benne :S

(#32588) Entaro válasza #41133696 (#32587) üzenetére


Entaro
tag

Nem szeretjük....

(#32589) Vanir válasza #41133696 (#32587) üzenetére


Vanir
veterán

Nagyon egyszerű a dolog, nem jók. De legalább ami jó lehetne, az röhejes áron van.

(#32590) Angie™


Angie™
addikt

Sziasztok, melyik jobb választás szerintetek?

A4tech B120 - [link]

Cougar Vantar - [link]

A4tech sima, topik ajánlóban benne van, a cougar vantar pedig mechanikus de nagy olcsó xd mi a buktató benne? Tetszik hogy slimes és világit, jatékra ez használható? Van esteleg maximum nettó 10k ig jobb választás? Nincs szivem többet kiadni érte, köszönöm előre is..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32591) Angie™ válasza Angie™ (#32590) üzenetére


Angie™
addikt

Most látom cougar oldalán hogy nem is mechanikus hanem ollós :)) köszönjük bestmarkt:))

Viszont a Cougar 450k már tényleg mechanikus ha minden igaz, megéri ez a bill a nettó 12,5k-t?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32592) Ringman válasza Angie™ (#32591) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#32593) Domonkos válasza Angie™ (#32591) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Viszont a Cougar 450k már tényleg mechanikus ha minden igaz...
Nem az. Ugyan nem probaltam, de general elmondhato, hogy az ilyen hibrid vackok billentyuzetek igen megosztoak tudnak lenni. Szerintem kifejezetten rosszak. Topre az egyetlen kivetel szamomra. (bar vitat lehetne rola nyitni, hogy megis hova soroljuk...)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32594) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Sziasztok! Nincs valakinek elfekvőben egy csomag o-ringje? Akár dupla árat is fizetnék érte. Nincs kedvem 1 hónapot várni az ebayre.

(#32595) tusi74 válasza Domonkos (#32585) üzenetére


tusi74
őstag

Igazából aki ilyen billentyűzetet vesz, az belekalkulálja, hogy nem örök élet. Viszont 2 év gari van rá. Egyelőre nagyon jó. :)

(#32596) Ispy válasza whiteman0524 (#32594) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem van, 2 hónapig nem lesz még billem, keress meg, ha érdekel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32597) whiteman0524 válasza Ispy (#32596) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Szuper, írtam!

(#32598) nyunyu válasza Ringman (#32592) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt hívják slider over dome vagy dome with slidernek a külföldi tematikus fórumokon.

Kilencvenes években egy rakat billzet épült így, de aztán tovább olcsósították őket, és eltűnt a billzet tetejébe pattintott kupak vezető slider, ami csak függőlegesen engedte elmozdulni a kupakot, vízszintesen/keresztben nem, illetve a taktilis érzetért felelt.

Mai "modern" membránosokon helyette a kupak alján van egy cső, ami a billzet tetején lévő lyukban mozog fel-le, viszont a lyuk széle idővel elkopik, és lötyögni fog benne a kupak, aztán onnantól csattog a billzet, ha nem pontosan függőlegesen nyomod, ráadásul meg is szorulhat, ha a gomb sarkát ütöd le...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32599) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!
Van valami viszonylag korrekt Kailh switches kínai mecha 15e körül a Lolitán kívül, vagy nagyon bilibe lóg a kezem?
(Ja és világítás ilyesmik mindegy, csak ne legyen karácsonyfa)

[ Szerkesztve ]

(#32600) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Itt látszik nagyon jól, mit jelent a két fajta kupak anyag minőség, egy ilyen régi darabon, amiért számít a dolog, és ezért számít hogy milyen jó ha így készülnének ma is a dolgok, baromi szépek a kupakok szerintem. (ABS a megsárgult space, PBT a fehér mindenhol

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.