Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) ussseal válasza Ringman (#32648) üzenetére


ussseal
tag

Ha szabad így név és link nélkül, egy ismerős cégéhez rendeltem múltkor tőle több darab Preferred Pro-t, új és original mindegyik.

(#32652) nyunyu


nyunyu
félisten

Ilyen sok cégnek gyárt újabban a Silitek?

Dell (kései QuietKey, SK-8115, SK-8135), HP SK-2880, Lenovo Preferred Pro (SK-8825)
+ nemrég láttam egy ősrégi Compaq billzetet a piacon, annak is SK valami volt a típusa. (SK-2860)

Úgy néz ki, lenyúlták a BTC ügyfeleit. :DDD
(~10 éve HP multimédiás gépeihez adott drótnélküli Bumblebee+Wasp kombó még BTC volt.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32653) Bucicimaci válasza nyunyu (#30784) üzenetére


Bucicimaci
tag

Egyre nagyobbat kell csalódjak Das-ékban... Megjöttek a stabok az egy dolog, hogy a platemountedhoz hirdetett kis fém akármit (gondolom ez a konkrét stab) nem fér bele a tartójába mivel útban van a plate (Különbség a képen) ezt még fel tudtam volna dolgozni hiszen használom az eredetiket. De a plate annyira összeszorítja azt a műanyagot ami benne van, hogy a rendelt fehér pöcök (amit a keycap-be rakok) megakad mivel kicsivel több műanyagból készült mint az eredeti szar kevésbé minőségi das keyboardos. Gondoltam magamban, akkor csak megpróbálom kiszedni azokat az eredeti kupakból, hát 3 párt sikerült kiszedni a többi eltörött és eközben meghajlott a fém szemöldökcsipesz amivel próbáltam óvatosan kiügyeskedni, ugyanis nem akartak kijönni a kupakokból annyira bele voltak ragadva. Szóval Dasék egyáltalán nem törekedtek arra, hogy bármennyire moduláris legyen a billentyűzetük és tudjon rajta az ember cserélni bármit.

Nemrégiben amúgy sikerült megcsinálnom a rugó cserét a spaceben, elég gány módon. Mivel ugye az volt a baj, hogy a plate-től nem akadt ki a kis pöcke a kapcsolónak, ezért gondoltam, hogy majd én jól levágom a kupakját a kapcsolónak. Mondanom sem kell, hogy ezzel már kisebb sérüléseket okoztam a beforrasztott kapcsoló alsó részében és a fém keret festékében, de sikerült a művelet. Ezek után jött volna az új kupak ráhelyezése, de nyilván ami kifele nem jött az befelé sem ment, így az új kupakot meg kellett vagdossam, hogy be tudjon menni a helyére a plate mellett. Elég barbár lett a dolog, sajnálom, hogy nem tudtam elengedni a dolgot fejben és csak azért is ki akartam cserélni, de cserében a space már nem klattyog vagy mi.

(#32654) nyunyu válasza Bucicimaci (#32653) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, annak idején szívtam én is, mert a Max kupakjaimnak (=WASD és Das) is túl szűk a kereszt alakú hüvelye, emiatt nagyon nehéz lehúzni őket a kapcsolókról.
Többi kupakomat majdhogynem két ujj küzé csippentve is le lehet húzni, egyáltalán nem kell őket feszegetni.

Nem sok, alig pár század mm a különbség, de arra pont elég, hogy szoruljon a kupak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32655) Unteroff válasza Unteroff (#32628) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Az Ozone Blade mennyire "jó" billentyűzet? A neten talált értékelések felemásak, főleg a betűkopás aggasztó, de ha csak dörzspapír ujjú embereknek, vagy nagyon erősen takarítva kopik, akkor annyira nem vészes.

Vagy hasonló alternatíva? Főleg a betűvilágítás lenne fontos.

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32656) Angie™


Angie™
addikt

Rendeltem emag-ról egy CM storm supressort, kétezerrel olcsóbb most mint máshol: [link]
Tudom-tudom nem mechanikus, de ennyiért szerintem jó választás, magyar, programozható, világít is.. :U
Remélem nem lesz csalódás :DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32657) pIIrash válasza pIIrash (#32620) üzenetére


pIIrash
tag

Róluk tudunk valamit?http://matias.ca/products

[ Szerkesztve ]

(#32658) Unteroff válasza Angie™ (#32656) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Hoppá, tudnál róla pár sort írni, hogy milyen? Lehet, én is beszerzek egy ilyet. A fehér világítás milyen teljesen sötét szobában?

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32659) Entaro válasza pIIrash (#32657) üzenetére


Entaro
tag

Mi a kérdés ? Matias Quiet Linear switch et használok most.

(#32660) DrojDtroll válasza Skullwipe (#32625) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Honnan van ilyen billentyűzet ennyiért?

Nekem is van egy alps switches csodám egy nagyon régi laptopból. Jelenleg zajlik az átalkítása usb-sre.

(#32661) olle válasza Unteroff (#32655) üzenetére


olle
senior tag

Ozone Bladet ne. :) Nincsenek smirgli ujjaim. :D de 3 szor volt emiatt gariban. + ki van tömve fémmel ami félrevezető kicsit. Voltak gombok amik nem igazán voltak a helyzet magaslatán. Felengedő Shift, 2db ? 2db . egyetlen leütéssel.
A CM supressorral jobban jársz. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#32662) haxiboy válasza olle (#32661) üzenetére


haxiboy
veterán

Das Model S-ben is van 2 ólom darab hogy ne csúszkáljon az asztalon mert egyébként elég könnyű lenne. Cserébe elég masszívnak hat.

Viszont maguk az Ozone termékek nem olyan jó minőségűek. Csak csilivili világítás meg ilyesmi miatt "GAMER", valójában semmi köze hozzá. Csak az egérpadjaikat szerettem, bár 1,5 év után azok is rongyosodni kezdtek.

Ha így nézzük akkor egy Razer sokkal gamerebb, mert bár nem szeretem a Kailh kapcsolóikat, sokszor spórolnak de legalább túlélnek jópár évet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32663) nubreed


nubreed
veterán

Ha maximum 10k-t szánok egy billre, ott ugye csak nem mechanikus jöhet szóba, mert azok drágábbak milyenben érdemes gondolkozni, azzal az elvárással, hogy legalább 6 évet bírjon?

Az ezeréves 3.500 Ft-os Logitech billentyűzetem, ami most van, semmi baja nincs, pedig nem mechanikus és már mindennel megkínáltam (kakaó, tea, pálinka, bor :DDD ) és mégis bírja rendületlenül a mai napig. És már legalább 10 éves. Most csak azért váltanék újra, mert rájöttem, hogy nagyon nagyon jól jönne nekem olyan bill, ami világít a sötétben. Játék/netezés/multimedia lenne a felhasználási terület.
Tehát mit tudnátok ajánlani a fenti szempontokat figyelembe véve? Ja és ne legyen laptop szerű lapos bill, azokat utálom.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32664) Ispy válasza nubreed (#32663) üzenetére


Ispy
veterán

10 éve még volt anyag a billekben, ma már nem 10 évre tervezik ezeket, hanem 2-3, aztán csere. Persze ez nem jeleni azt, hogy nálad nem fog többet bírni, csak kisebb rá az esély. Meg persze az sem mindegy, hogy napi 8-10 órát fogod püfölni, vagy heti 3-4-et.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32665) olle válasza haxiboy (#32662) üzenetére


olle
senior tag

Nem mondtam hogy nem kell bele a súly de azért túlzásokba se kell esni. :)
Ezek egy Bladeből vannak. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#32666) Ébri


Ébri
senior tag

30e (na jó, 35) körül találtam még SteelSeries MX500-t. Ezen sincs sok gomb, s masszívnak tűnik. Ehhez képest egy Ducky One mit tudna többletet nyújtani? (Vagy a Corsair K95, bár ott a túl sok gomb baloldalt inkább zavarónak hat :) )

(#32667) Unteroff válasza olle (#32661) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Am, még annyi, hogy a CM Storm QWERTZ magyar billentyű, vagy csak meg van az összes gombja, de nem ott vannak a hosszú ékezetes billentyűk, ahol kéne lennie?

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32668) olle válasza Unteroff (#32667) üzenetére


olle
senior tag

Ha magyar akkor ugyanolyan mint a többi. :)

+ a CM mellett az USB kábel lecsatlakoztatható. :) egy asztal takarításkor nagyon jól jön hogy nem kell matatni a gép hátuljánál. :) vagy billentyű takarításnál

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#32669) Unteroff válasza olle (#32668) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Azt a funkciót láttam. De a hagyományos magyar mellett láttam régen német QWERTZ/ más QWERTY-ből átalakított magyar billentyűt is (gyárilag matrica), és nem ott vannak az ékezetes billentyűk, ahol szoktak lenni. Vagy csak rémlik, hogy láttam. :D

Akkor egy CM rendel, remélem, holnap megjön.

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32670) olle válasza Unteroff (#32669) üzenetére


olle
senior tag

Mondjuk ennyi pénzt megér. :) Csak legyen még belőle készleten. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#32671) Ébri válasza Ébri (#32666) üzenetére


Ébri
senior tag

Bocs mindenkitől, előző kérdésem kicsit értelmetlenre sikerült, valamint sikerült rossz scan.co.uk linkre is kattintanom.

Szóval a kérdés:

Steelseries M500-hoz képest egy Ducky One milyen többletet nyújt? (Lehet, én vagyok béna keresésben.) (A fentebb ajánlott refurbished Corsair K70 jó lenne, de a refurbished dolgoktól félek, főleg ha a véleményeknél több meghibásodásról is szó van.)

(#32672) DealTheBest


DealTheBest
csendes tag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
max 40e de ha van valami nagyon jó ami szerintetek megéri több is
2.Használt szóba jöhet-e?
Sajnos nem illetve csak akkor ha számlás a dolog
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Sok e-mail írás, Programozás, Játék, Még több magyar nyelvű dokumentum írás
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Csakis mechanikus
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Numpad, világítás kb ennyi. És lehetőleg red vagy brown switch jó lenne de esetleg black is jó
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Sajnos ragaszkodok hozzá. Elég sok e-mailt írok és magyar kiosztáson tanultam meg gyorsan gépelni. Lehet ISO kiosztású is lényeg hogy í legyen, illetve programozni is ezen tudok jobban (tudom hogy ANSI a legjobb programozásra ha vissza mehetnék 8 évet azon állnék neki.)

Válaszotokat előre is kösszi.

(#32673) nyunyu válasza Ébri (#32671) üzenetére


nyunyu
félisten

Steelseries M500-hoz képest egy Ducky One milyen többletet nyújt?

Elnézve őket az Duckyt nem csak MX Reddel, hanem a többi szokásos kapcsolóval (Blue, Brown) is lehet kapni.

SS-nek jobban olvasható a kupakja, de elnézve a különböző teszteket, nekem mártogatósnak tűnik, ami ki tudja mennyi idő múlva kopik le.
Ducky ugyan doubleshot, ami jóval tartósabb, de nagyon nem találták el rajta a betűméretet, nehezen olvasható.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32674) Lincy


Lincy
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi információk alapján milyen billentyűzetet ajánlanátok?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Alapvetően 10-15 ezret, de rugalamas vagyok.
2.Használt szóba jöhet-e? nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Kifejezetten gépelni (elég kezdő szinten) No játék.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Igazából mindegy, a mechanikusra nincs szükség.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Végső soron egy apple magic szerű bill kellene windowsra vezeték nélkül, numpaddal, világítás mindegy.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? Mindenképpen.

U.i.: Ne kövezettek meg, nem nekem lesz.

És ha már írtam lenne még egy kérdésem, mert látom itt nagyon képben vagytok a komolyabb billentyűzetekkel: Das Keyboard 4 Ultimate no labelből lehet kapni olyat, ami 105 gombos? Szóval van hosszú "í" is? És ha igen, akkor hol?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#32675) Domonkos válasza Lincy (#32674) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ilyen billjei a logitechnek szoktak lenni. Az arkategoriajukban nem a legjobbak, viszont a jokat nem is a lapos+wireless kategoriaban kell keresni :)

Igen, letezik es lehet kapni magyarorszagon is. Das keyboard 4 ultimate - igy keress ra!
Nem kifejezetten olcso darab, inkabb az amit hasznaltan vennek. Aki tolunk ilyet vett az elegedett vele - emlekeim szerint.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32676) nyunyu válasza Lincy (#32674) üzenetére


nyunyu
félisten

Das 4 Ultimate EU layout.

Elvileg kapható kék és barna kapcsolóval, de most csak kékkel találtam.

170€-t biztosan nem fizetnék érte ezekkel a vacak kupakokkal+Costar jellegű stabokkal.

[szerk:]Amazonon 140 font a barna kapcsolós.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32677) lordjancso válasza nyunyu (#32676) üzenetére


lordjancso
senior tag

Mi a baj a kupakjaival és mi az a "stab"? :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32678) dqdb válasza lordjancso (#32677) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kupak: papírvékony
Stab: stabilizátor, ami a szélesebb billentyűk alá kell, hogy lenyomás közben ne imbolyogjanak, ebből napjainkban két fő irányvonal él, a Costaré és a Cherryé

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32679) pipo112


pipo112
senior tag

Helló!

új billentyűzetet szeretnék venni ami van már megszolgálta az árát .
néztem a listát de amiket kinéztem nem nagyon láttam a listában .
Szóval van 4 versenyző :Asus cerberus ,Hama uRage Exodus Macro ,Trust GXT 280 LED USB világító gamer billentyűzet ,Hama uRage Led Illuminated gamer billentyűzet.

amit szeretnék ,hogy legyen benne : anti ghosting ,háttér világítás mert javarészt este van használva és szeretném rendesen látni a gombokat ezért lényeg hogy erős vagy jól latható világítása legyen . macrozhatóság jó ha van de nem a legfontosabb bár ezekbe mind van . ami még fontos ne legyen hangos ,legyen kényelmes nagyjából ennyi .max amit rászánok 12-15k használt is lehet ebben az árban ha jobb ezeknél
ezek közül melyiket ajánlanátok nekem, játékra lenne használva fps,rts moba , :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#32680) DFB


DFB
tag

Tudom hogy semennyire sem preferáltak a bill.-ek, amik nem mechanikusak.
De mi van ha membrános között kell választani, mert nincs magyar kiosztású, vagy irdatlan drága a mecha.

Asus Cerberus vagy Cooler Master Lite (sajnos csak egérrel árulják itthon.)

Mindkettő olvsahatatlan világítás nélkül.

Az Asust láttam élőben a másikat csak videon.

Giga K85 -öt kinéztem, de beszerezhetetlen.

Még elvileg a Cooler Master Pro lesz hamarosan magyar kupakokkal, de ha a Lite-kupakját adják hozzá, az felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#32681) Burt1793 válasza nyunyu (#32676) üzenetére


Burt1793
veterán

Ebben a boltban van mindkettő, akár EU-s kiosztással is. Nekem ilyenem van, kék kapcsolós, nem rég vettem. Oké a hosszabb gombok tényleg mozognak kicsit, de egyáltalán nem zavaró. A kupakok vékonysága egyelőre nem zavar, nem kell leszedni, ha meg eltörnek, kap másikat a bill, bár nem tudom, hogy hogyan fér rá vastagabb...

(#32682) kelna91


kelna91
senior tag

Lehet itthon kapni magyar kiosztású brown kapcsolós Asus ROG Claymore billentyűzetet? A boltok felénél nincs megadva a kapcsoló színe, a másik felénél meg redet írnak.
Ha nincs ilyen, akkor a Tesoro Lobera Spectrumról mi a vélemény?

(#32683) Skullwipe válasza DrojDtroll (#32660) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ha jól rémlik elmondja, hogy honnan van, valami lerakatból vagy hogy már nem tudom. De itthon is vannak ilyen helyek, de én nem vagyok jártas ebben, már többször is mutattak pedig jó dolgokat akik azért tudják mit kell keresni és hol, merre.

(#32684) Domonkos válasza pipo112 (#32679) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hama urage illuminated benne van az ajanloban. En irtam bele, nekem anno tetszett. Azert a 7k-ert amit kernek erte egesz normalisnak tunt. Elettartamra passz; vilagitas nalam nem nagy szempont. Bar emlekeim szerint volt aki pont miatta cserelt. Kisebb szerencsevel egy-egy nagyobb aruhazban ki fogod tudni probalni ezt es a tobbit is.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32685) DealTheBest válasza DealTheBest (#32672) üzenetére


DealTheBest
csendes tag

Sziasztok!

Erre esetleg tudtok valamit? Vagy kb lehetetlent kérek?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
max 40e de ha van valami nagyon jó ami szerintetek megéri több is
2.Használt szóba jöhet-e?
Sajnos nem illetve csak akkor ha számlás a dolog
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Sok e-mail írás, Programozás, Játék, Még több magyar nyelvű dokumentum írás
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Csakis mechanikus
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Numpad, világítás kb ennyi. És lehetőleg red vagy brown switch jó lenne de esetleg black is jó
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Sajnos ragaszkodok hozzá. Elég sok e-mailt írok és magyar kiosztáson tanultam meg gyorsan gépelni. Lehet ISO kiosztású is lényeg hogy í legyen, illetve programozni is ezen tudok jobban (tudom hogy ANSI a legjobb programozásra ha vissza mehetnék 8 évet azon állnék neki.)
Válaszotokat előre is kösszi.

(#32686) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Most 7k-ért lehet kapni Logitech G103-at. Megér ennyit? :F

(#32687) haxiboy válasza DealTheBest (#32685) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia. A feliratozás szempont esetleg vagy vakon gépelsz?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32688) Bucicimaci válasza Burt1793 (#32681) üzenetére


Bucicimaci
tag

Elférnek azok, nem kifele vastagabb hanem befele, tehát egymásra rakva ugyanolyan szélesek. És érdemes venni egy vastagabbat, én sem tudtam elképzelni, hogy miért jó az nekem, de sokkal jobb gépelni rajta így, illetve a hangja is kellemesebb. Az egyetlen ami probléma volt, hogy a space-emet nem tudta kilökni a kapcsoló, de szerintem az azért mert a stab egy kicsit ragad, vagy én nem tudom, de az eredeti kupakkal is érződött, hogy valami nem okés, ott a feljövetelnél volt egy erősebb kattanás. Tehát ott is ragadt, csak ott még át tudta lökni az mx blue, a nehezebb kupakkal már nem, de ha megfordítottam a billentyűt akkor jó volt csak hülyén nézett ki. Ezért is cseréltem ki a rugót egy fekete rugójára és így mostmár jó, de ezt a műveletet nem javaslom, mint ahogy feljebb is írtam, már magam is bánom egy kicsit, mert bár a kívánt hatást elértem szegény billzet kicsit megsínylette külsőleg.

(#32689) nyunyu válasza Bucicimaci (#32653) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennél a gány megoldásnál még a space kapcsoló ki-be forrasztása is egyszerűbb lett volna, és még a billzetet sem barmoltad volna széjjel. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32690) Burt1793 válasza Bucicimaci (#32688) üzenetére


Burt1793
veterán

Tehát akkor mégsem jó ötlet a vastagabb kupak, mivel az nehezebb, így megváltoznak a billentyűzet tulajdonságai.
Érződik gépelés közben, hogy milyen vékonyak, könnyűek a kupakok és pont ez benne a jó. Olyan könnyedén lehet vele gépelni szinte, mint egy érintőkijelzőn. A hangja is szép magas. Ha eltörik egy kupak, akkor is ilyet fogok rá venni szerintem.
Persze nem tervezem levenni őket, tisztításhoz elég a fejjel lefelé fordítás és rázás. :D Nem eszem a bill felett.

(#32691) DealTheBest válasza haxiboy (#32687) üzenetére


DealTheBest
csendes tag

Hat a fileratozas nem kell hogy magyar legyen de azert a betuknek orulok. Legtobszor vakon de neha kell segitseg. Jogy mi is van. Eddig egy cooler master quickfire tk volt nekem ket dolog miatt valtam meg tole. ANSI es a numpad hianya.

(#32692) Domonkos válasza Burt1793 (#32690) üzenetére


Domonkos
Ármester

btw: ha nehezebb a kupak, az alapbol jobban osszenyomja a rugot -> kevesebb ero kell a lenyomasahoz -> konnyebbnek fog erzodni. - mondjuk hozza kell tenni, hogy itt max grammokrol beszelunk...
A vastagabb kupakot en is jobban szeretem. Egyreszt kevesebb jon at a rugo pengesebol (mert igen, egy igazi billentyunek pengenek a rugoi :P ), masreszt a bottomout es a visszarugas hangja is egy kicsit mas, melyebb lesz tole.
Amikor Das Model S-em volt, akkor azzal en is nagyon meg voltam elegedve, viszont a jo vaskos KBC vagy IBM PBT kupakok sokkal jobbak ~ szerintem. :)

Masik meg: tapasztalataim alapjan teljesen mindegy hogy mennyire tiszta kornyezetben tartod a billentyuzetet, az foleg a hajszalakat, egyeb apro szoszoket a ruharol (koldokbol :O ) nagyon szeret osszeszedni. Raadasul a rohadek plate-mounted kapcsolok valami megmagyarazhatatlan modon jol oda is csipik ezeket a plate es a kapcsolo koze. Szoval a razassal nem fogsz tudni 100%-os hatast elerni. Meg a kopni hajlamos ABS kupakoknak az oda-vissza cserelgetese nem is annyira rossz otlet. Jobban szerettem amikor egyenletesen vannak kikopva a billentyuk. Az enyemen 2 ev hasznalat utan mar erezni lehetett a kopasbeli kulonbseget pl a home-row es numpad kozt.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32693) Burt1793 válasza Domonkos (#32692) üzenetére


Burt1793
veterán

Igaz, azt néztem, hogy a szöszöket vonzza ez a sz.r. :( Már nem olyan tiszta, mint amikor kivettem a dobozból.
Arra gondoltam amúgy, hogy nehezebb kupakokkal lassabban jön vissza a gomb, bár nem tudom, hogy mennyivel nehezebb a nehezebb. Ha gond lesz, informálódom tőletek és nézelődöm boltokban (nem tudom hol lehet kipróbálni mindenfélét).

(#32694) Ispy válasza Domonkos (#32692) üzenetére


Ispy
veterán

Elképzeltem, ahogy a köldököd találkozik a bill, brrrr, érdekes látvány ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32695) Bucicimaci válasza nyunyu (#32689) üzenetére


Bucicimaci
tag

Ha tudnék forrasztani akkor valóban jobb lett volna, de mivel még életemben nem forrasztottam és a kezem sem a stabilitásáról híres, így mindenképpen jobb, hogy nem próbálkoztam vele, mert bár ronda lett, de működik még a billzet :D Illetve még nem is szedtem szét billentyűzetet és azt se tudom, hogy essek neki, meg van e hozzá eszközöm, úgyhogy szerintem a hozzá nem értésemet figyelembe véve még mindig így okoztam a legkisebb kárt, de leginkább el kellett volna engednem a dolgot, de már mindegy, majd ha beszerzek egy másik billentyűzetet, akkor szétszedem ezt és megpróbálom kiszépíteni :)

(#32690) Burt1793 De szerintem teljesen jó ötlet én sokkal jobban élvezek rajta gépelni így, bár ez tényleg egyéni vélemény. Mondom az egyetlen ami problémás volt az a space, de szerint az nálam alapból nem volt tökéletes, tehát ha a tied nem ragad, akkor nem hinném, hogy probléma lesz a vastagabb kupak.

Egyébként erről a billentyűzetről kinek mi a véleménye? (azt leszámítva, hogy ez is ABS)

[ Szerkesztve ]

(#32696) Ispy


Ispy
veterán

Azt hiszem, ha meglesz a Ducky, akkor be fogok vállalni egy 3M matricázást rá, 25k (számlát adnak róla, nekem ez fontos). Még mindig ezt az egy megoldást látom elérhetőnek, igaz vakon gépelek, de néha azért le szoktam nézni a sped karakterek miatt, olyankor zavaró lehet egy DE layout.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32697) Domonkos válasza Bucicimaci (#32695) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez igy mivel tud tobbet, mint a piacon levo masik n darab tarsa? Ha jol latom akkor azert ez is a jo, $120-os kategoriat celozta meg, ahol azert mar egy TKL billentyuzetnek illene valami extrabb dolgot felmutatnia. Nem tudom hogy az a 8 jumper, a cherry switchek mennyire mennek jol a lezerezett ABS kupakokhoz, igy $120-ert... :N

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32698) Bucicimaci válasza Domonkos (#32697) üzenetére


Bucicimaci
tag

Nem tudom mivel, valószínűleg semmivel, ezért kérdeztem én is, hátha csak én nem veszek észre valamit.

(#32699) BoneDragon válasza BoneDragon (#32686) üzenetére


BoneDragon
veterán

Erre valaki? Tényleg érdekel, mert most is valami ezer forintosat használok, viszont nagyon drágát meg nem akarok venni, de ha van ebben az árkategóriában jobb (10k alatt)...

(#32700) Domonkos válasza BoneDragon (#32686) üzenetére


Domonkos
Ármester

Oszinten, szerintem ez meg mindig az a kategoria, amivel az ember jobban jar ha maga probalja ki hogy milyen. Ha tudsz, akkor menj el valami nagyobb aruhazba es ott a kiallitott darabokat nyomkodd vegig, hogy milyenek. Jelentos kulonbsegek nem lesznek koztuk - elettartamra max 3 evet szamolj!
Nekem peldaul a hama urage illuminated tetszett meg karacsony tajan, viszont volt itt olyan, akinek nem. En meg most is ajanlanam azt - arban nagyjabol hasonlo - de meglehet hogy veled sem egyezik az izlesem. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.