Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) nubreed válasza Domonkos (#32700) üzenetére


nubreed
veterán

Mi történhet kb. 3 év után egy billentyűzettel ha nincs kitéve extrém igénybevételnek? Komolyan kérdezem. Szétesik? Letörik? Nem működnek rajta a gombok? Mégis mi? Én még ahhoz vagyok hozzászokva, hogy a 10-12 éves 3000 Ft-os billek a mai napig hiba nélkül működnek. Nem hiszem, hogy az akkori alap modellekben sokkal több vagy más anyag lett volna. Jó, Logitech, de ez a cég nem ezekbe pakolta bele a legjobb anyagokat már akkor sem, hanem 6-8x annyiba kerülőbe és mégis működnek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32702) Lincy válasza Domonkos (#32675) üzenetére


Lincy
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!

(#32703) Lincy válasza nyunyu (#32676) üzenetére


Lincy
csendes tag

Köszönöm szépen. Megmondom őszíntén nem tudtam, hogy ilyen gyengeségei vannak, ennek ellenére nagyon bele vagyok szeretve, így valószínűleg beszerzem...bár tényleg nem egy olcsó darab...

(#32704) Domonkos válasza nubreed (#32701) üzenetére


Domonkos
Ármester

Membranosoknal legtobbszor az a baj, hogy akar enyhe hasznalat mellett is a bennuk levo membranreteg csupan a sima irodai korulmenyeknek kiteve egy ido utan elkezd megkemenyedni, ami tonkreteszi a preciz mozgast. Raadasul nagyon zavaro ha ezt nem egyenletesen teszi a billentyuk kozt.
Kicsit nagyobb igenybevetelben meg a muanyag hajlamos gyorsabban kikopni, mint a dragabb vagy jobb mechanikaju billentyuzeteknel, ami csattogossa es szorulossa teszi a billentyut.
Lehet hogy hasznalhatonak tartod a 5-10 eves 'bezzeg az en idomben' membranos billentyuzeteket - de fogadni mernek ra, hogy azoknak sincs mar sok kozuk az ujkori allapotukhoz. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32705) nyunyu válasza nubreed (#32701) üzenetére


nyunyu
félisten

Ejj, ha nem lomtalanítottam volna hétvégén az MS Ergo4000 romjaimat, akkor meg tudtam volna mutatni, mit tud egy high-end membrános 4-5 év nyúzás után.
Bár asszem a második csak hármat volt nyúzva, aztán random módon kettétört a kábele, mert gyárilag anyaghibás volt a szigetelése.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32706) BoneDragon válasza Domonkos (#32700) üzenetére


BoneDragon
veterán

Magyarul egy kalap f*s ez a kategória, értem. :D Igazából makrózás miatt érdekelt volna. Sosem volt drágább billentyűzetem, így már hozzá vagyok szokva a gagyihoz. Mondjuk a CM Devastatornál nem hiszem, hogy létezik gagyibb. Annó videókártyához kaptam ajándékba, billentyűzet 3 hét, egér 2 hónap után adta meg magát. :D

(#32707) Domonkos válasza BoneDragon (#32706) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az ember velemenyet altalaban igen nagy mertekben tudja befolyasolni az is, hogy milyen billentyuzeteket nyomkodott korabban. Sokan vannak, akik egy mecha billentyuzet kiprobalasa utan vissza sem akarnak nezni a kommersz billentyuzetekre; viszont akadnak olyanok is, akiket nem igazan hat meg. Potyogni el lehet potyogni szinte akarmelyiken, de ha az ember kicsit komolyabb hasznalatra szanja vagy valamennyivel igenyesebb a periferiaira, akkor nem igazan fog labdaba rugni a <10k-s kategoriabol szinte semmi.
Makrozas meg kifejezetten olyan dolog - amit par esettol eltekintve - nem szeretnel hardveresen megoldani. Raadasul a billentyuzettel jovo szoftvereknel sokkal jobb, ingyenes megoldasokat is lehet talalni. Szoktuk itt ajanlani windowsra az autohotkey-t linuxra pedig az xbindkeys-t. Mindketto kenterbeveri a konkurenciat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32708) Burt1793 válasza Domonkos (#32707) üzenetére


Burt1793
veterán

Imádom ezt a mechanikus billentyűzetet, sokkal kellemesebb, rá is vett arra, hogy mindenféle hülyeséget kategorizáljak a gépen, annyit gépeltem vele a napokban, mint a másikkal egy hónap alatt. :D Szerencsére tudok membránoson is gépelni egyelőre, érzem, hogy néha teljesen lenyomom a gombokat ezen. Ja és a space kicsit nyikkan néha, amikor feljön. Das Keyboard minőség?! :C

(#32709) Domonkos válasza Burt1793 (#32708) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem csak a das-ra jellemzo. Egy nagyon keves szilikonspray szerintem siman meg tudja oldani a dolgot - legalabb atmenetileg. De tenyleg nagyon keves kell! Ne is a stabilizatorra fujd kozvetlen, hanem valami kartonpapirra, amirol aztan at tudod kenni egy fogvalyoval a forgaspontokra! - Tovabbiakban meg: Sajat felelossegre! :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32710) Burt1793 válasza Domonkos (#32709) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem zavar, ad az érzéshez! :D Retró. :C
Csak az zavar, hogy kicsit gyűjti a szöszöket, a műanyag Logitech nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#32711) Domonkos válasza Burt1793 (#32710) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szoszosodesre nem nagyon tudok semmi megoldast. Vilagos szinu billentyuzeteket kell venni. :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32712) Burt1793 válasza Domonkos (#32711) üzenetére


Burt1793
veterán

Meguntam a világosat, azon meg a kosz látszódik könnyen, folyton tisztítani kell. Ez meg messze nem lenne ilyen elegáns fehérben vagy szürkében, a színes meg amúgy se áll jól ennek a letisztult üres lapnak.
Persze majd valami vicces escape kupak kell rá. :D

(#32713) kelna91 válasza kelna91 (#32682) üzenetére


kelna91
senior tag

Erre valaki? A Lobera elég jó áron van, érdekelne a véleményetek róla. A Claymore extra funkciói (pl. levehető, átrakható numpad) nagyon tetszenek, de ha nincs barna kapcsolóval, akkor felejtős.

(#32714) Ringman


Ringman
nagyúr

rendeltem otthonra egy noppoo choc minit gateron reddel.
Sold by: Amazon EU S.a.r.L. Condition: Used - Very Good - semmi használati nyom nem látszik rajta.

márc 7-re lett a szállítás kiírva, ma jött meg, na eddig pozitív volt a meglepetés.

kibontom és kipróbálom - hmm, ez nem lineárisnak tűnik - kupakot leszedve gateron brown :W

elég taktilis, legalábbis eddig csak kailh brown-hoz volt szerencsém.

(#32715) Revesz


Revesz
aktív tag

Hali fehér vortex doubleshot pbt backlit szettet honnan érdemes rendelni(ha esetleg tudjátok)?

(#32716) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Az IBM-7953-nak, miből lehetnek a kupakjai? Látom, hogy vékony és fényes, de nem sárga, talán abs az csak azért nem mert tört fehér. Amúgy azért nem semmi a súlya, nem tudom most lemérni, de simán közel van a kilóhoz, nem nyeklik-nyaklik és annyira azért nem rondák a kupakok, nem is lehetett túl sokat használva, kevés a fényesebb rész rajta, főleg a numpad körül, wasd tájékon, nyilaknál.

[ Szerkesztve ]

(#32717) Domonkos válasza Skullwipe (#32716) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tippre ABS.
Ha le tudsz szedni egy kupakot, akkor konnyen ellenorizheted magad is: Ha lebeg egy pohar csapvizben, akkor ABS. Ha letuszkolod es lent is marad, akkor PBT. Persze ez sem 100%-os, de tobbsegeben mukodik.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32718) Skullwipe válasza Skullwipe (#32716) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ó, ez a fránya szerkesztési idő, meg a preview hiánya...A lényeg, hogy sajnos a domok már rettenetesek benne sajnos, már rettenetesen érződik rajtuk a kor és még szorulgatnak is. A stabilizált nagyobb gombok is tetszenek, a space se rossz rajta nem szorul a legszélén nyomkodva se meglepő módon. Meg hogy ennyit költöttek részletkere, a logó elöl rajta, a matrica a hátulján se mindennapi.

Lebeg...

[ Szerkesztve ]

(#32719) nyunyu válasza Skullwipe (#32716) üzenetére


nyunyu
félisten

Netes videókon szereplő Preferredek fényesre kopott felületét elnézve ABSből van.

Sárgulni csak UV hatására szoktak, ha nem érte őket sok napfény, akkor nem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32720) nyunyu válasza Domonkos (#32717) üzenetére


nyunyu
félisten

Régi Cherry kupakokat leszámítva van még olyan ABS, ami nem úszik?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32721) Domonkos válasza nyunyu (#32720) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem tudok egy konkret kivetelt sem mondani.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32722) nyunyu válasza Ringman (#32714) üzenetére


nyunyu
félisten

Létezik ilyen 75%-os billzet ISO kiosztással is?
Lehetőleg világos színű, Gateron Brownos, nem túl drágán.

Choc Miniből csak ANSIt láttam eBayen+Amazonon.

Esetleg TKL.
(abból elvileg rendelhető fehér magyar is, csak nekem nem tetsző dizájnnal, meg nem olcsón.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32723) Ringman válasza nyunyu (#32722) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudok róla, hogy lenne iso, alin sem nagyon láttam.

ezt meg vagy visszaküldöm (még nem néztem meg, hogy ha elrontották a rendelést, akkor ingyen szállítják-e vissza), vagy megpróbálom eladni, de megtartani nem fogom vsz.

pedig a kupakokkal sincs nagy probléma [link]

(#32724) Skullwipe válasza Ringman (#32723) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Na ez amúgy tényleg elég ügyetlen a részükről. De olyan úgy se lesz itt mint az egyik videósnál láttam, hogy mi van Japán ezen a fronton, csak bemész végig nyomkodod az összes fajta kapcsolót, rahedli fajta, típusú kirakva, lehet próbálgatni, na így nem lehet félre érteni mit akar az ember.

(#32725) Ringman válasza Skullwipe (#32724) üzenetére


Ringman
nagyúr

az amazon nem tudom hogy rontotta el, mondjuk kívülről a billentyűzetre nincs ráírva, hogy milyen a switch.
redet rendeltem, brown jött helyette.

(#32726) ussseal


ussseal
tag

Massdropon sajnos pont lecsúsztam egy Nixeus Moda Proról 50$ + szállításért (ami felénk a szokásos rohadt drága, Szlovéniába viszont ingyenes volt, úgyhogy ha valakinek van arrafelé élő rokona/ismerőse, boltolhatnánk vele :)

Ráadaásul Gateron Brown/Blueval szerelt változatok, van valakinek tapasztalata a Niexus Modaval?

(#32727) haxiboy válasza Domonkos (#32700) üzenetére


haxiboy
veterán

Én élettartamra, néhány kivétellel, max 1 évet tudok jósolni a mostani 10k alatti gumidómokra.
Katasztrófa amit művelnek a gyártók. MediaMarktban székesfehérváron mikor legutóbb megnyomogattam a kiállított darabokat. Ozone termék volt amit újonnan kitettek, 8k körüli árral, az eladó épp akkor bontotta ki, 1 hónappal később ismét megnyomogattam (nemhiszem hogy ott bárki agyoncsapkodta volna), de ragadt a billentyűk fele, a keycapek meg le voltak kopva szinte teljesen.

Szóval szerintem az alsó kategóriában jóhiszeműen 1-2 évet lehet jósolni a termékeknek, ami fölötte van az ajándék. Bár lehet hogy egy átlagembernek fel sem tűnik hogy amit használ már rég ki kellett volna dobni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32728) Ébri


Ébri
senior tag

Némi további nézegetés után rájöttem, hogy ISO kiosztásban kicsit nehezebb billentyűzetet találni, de az általam kinézett típusokból éppen akad. (És közben kicsit felülbíráltam árelképzelésem...)

CM Masterkeys Pro L: ebből úgy látom, csak brown van UK kiosztással. Vmikor volt szerencsém kattogós billentyűzetet használni, nekem nagyon nem jött be, ugyanilyen lenne ez is, csak hang nélkül? (Vhogy sose éreztem, meddig kéne lenyomni a billentyűket, sokat lassított a gépelésemen.)

Corsair K70 Lux: ez EU kiosztásban van, itt a billentyűk vékonyságáról és csúszósságáról olvastam, de egyébként elég jónak tűnik, ha nem zavaró az alsó sori billentyűk kicsit eltolódása (10 ujjal gépelek, s altokat hüvelykujjal nyomok, így ha kicsit arréb van látok rá esélyt, hogy zavar, főleg, mivel a cégnél szabványos alsó sorom van.).

Ducky One: ez lenne a legszimpatikusabb, ha nem csak német kiosztásban találtam volna. (Ugyanúgy mások a spec. betűk, de még az egyéb billenytűk felirata se angolul van.)

Játék + gépelésre szerintetek melyik alkalmasabb? (Duckynál van black MX is, az jobban hasonlít egy gumidómoshoz, vagy inkább a red?).

Kár, hogy nem lehet ilyeneket kipróbálni valahol...

(#32729) Skullwipe válasza Ringman (#32725) üzenetére


Skullwipe
senior tag

HE QUIK BROWN FO JUPS OER HE LA DOG
nem megy:
W+A+S
fel-balra-le
megy:
E+S+X
H+U+J

Ez 2KRO, igaz?

(#32730) Domonkos válasza Skullwipe (#32729) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha van akármi 3 billentyű, amit nem vesz be szimultán, akkor 2KRO.
Szóval igen.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32731) haxiboy válasza Ébri (#32728) üzenetére


haxiboy
veterán

Bátran ajánlom mindegyiket.

Én személy szerint K70-et használok, de mindegyiket próbáltam, egyikkel sem tudsz félre nyúlni.k
Gumidómmal egyik sem összehasonlítható :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32732) nyunyu válasza Ébri (#32728) üzenetére


nyunyu
félisten

Duckyból biztos nincs UK layout?

Shine 2, 3, Zeroból még volt brit ISO kivitel.

CM Masterkeys Pro L: ebből úgy látom, csak brown van UK kiosztással. Vmikor volt szerencsém kattogós billentyűzetet használni, nekem nagyon nem jött be, ugyanilyen lenne ez is, csak hang nélkül? (Vhogy sose éreztem, meddig kéne lenyomni a billentyűket, sokat lassított a gépelésemen.)

MX Blue és a Brown érzetre sem ugyanolyan, Brownnál jóval kevésbé érzed a kattanást, amikor kapcsol, cserébe a hangjától sem mászol a falra pár óra használat után.

Red/Blacknál taktilis visszajelzés sincs, így azok még halkabbak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32733) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Van itt valaki aki ert a regi bill.-ekhez?

(#32734) nyunyu válasza Skullwipe (#32729) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor nincs sok értelme megtartani azt a 10+ éves IBM Preferredet. (Ami még Chicony gyártmány volt, nem Silitek, mint a Preferred Pro)

Esetleg megtartani a házát, kupakjait, hátha belemegy egy új Preferred Pro bele, aztán akkor lenne egy erősen kopottas kinézetű, de belül új fehér billzeted.
(Nem tudom, mennyire csereszabatosak a különböző cégeknél gyártatott Preferred sorozatok.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32735) nyunyu válasza nyunyu (#32732) üzenetére


nyunyu
félisten

Duckyból biztos nincs UK layout?

One UK

Elvileg innen lehet brit layouttal rendelni, csak a képeiken fekete ANSI van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32736) Domonkos válasza DrojDtroll (#32733) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat hogy a viharba ne lenne.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32737) Ébri válasza haxiboy (#32731) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszönöm mindkét választ (haxiboy és nyunyu), közben találtam külföldön Ducky One UK layoutot, de egyszerűbb lett itthonról a Masterkeys. És így kipróbálom a barna kapcsolót is.

(#32738) Ébri válasza nyunyu (#32735) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, azt hiszem az zavart meg, hogy UK képeken is ANSI van. Ha nem válik be a brown kapcsoló, vélhetően ezzel próbálkozok. De remélem beválik :).

(#32739) DrojDtroll válasza Domonkos (#32736) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor van valami olcsó régi bill., amin élmény gépelni?

(#32740) Domonkos válasza DrojDtroll (#32739) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem genaral nem tudsz melle nyulni, ha alps, cherry vagy buckling spring technologiaval megaldott billentyuzetet veszel - a regiek kuzul. Gepelesre tactile vagy clicky kapcsolokat jobban szoktak szeretni, de van akinek a linearis jon be. Konkretan nehez megmondani igy latatlanba hogy mit lesz erdemes megvenned, esetleg ha majd lesz jelolt, akkor mondunk rola velemenyt. Vagy dobj at egyet-kettot az arazos topicba. :K

BTW: miert ragaszkodsz a regiekhez? :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32741) nyunyu válasza Domonkos (#32740) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem genaral nem tudsz melle nyulni, ha alps, cherry vagy buckling spring technologiaval megaldott billentyuzetet veszel - a regiek kuzul.

Feltéve, ha talál olyat.

Nagyon nem úgy megy, hogy bemegyek egy random bontóba, hogy kérek egy Cherry ErgoPlust vagy egy AEK2-öt, esetleg Dell BigFootot, IBM Model M-et...

Nem tudom, te hogy állsz a zsibvásárokkal, nekem eddig 10 piac végigtúrásból jött össze 1 értékelhető billzet, az is német kiosztású, kék kapcsolós.

10+ éves membránosakkal szerintem nem érdemes vesződni, lehet, hogy tartósabbak voltak, mint a mai ipari hulladékok, de azok is már bőven túl vannak az élettartamukon.
Szívesebben gépelnék egy MX Blacken, mint egy betonra keményedett gumidómon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32742) Domonkos válasza nyunyu (#32741) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...nekem eddig 10 piac végigtúrásból jött össze 1 értékelhető billzet.
En sem dologozom szerintem jobb arannyal, pedig mar egy egesz PC bontot is raallitottam az ugyre. Azert nem irtam en sem semmi konkret peldanyt, mert az en nagyjabol masfel eve keresett 5 billentyuzetem kozul is hianyzik meg 2. Szoval nem lesz konnyu vagy gyors dolog, az tuti.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32743) nyunyu válasza Domonkos (#32742) üzenetére


nyunyu
félisten

Múltkor bementem egy bontóba régi billzeteket nézelődni, azzal kezdte a bontós, hogy nincs mikrokapcsolós billzete.
Ha lenne, akkor egyből megy a vaterára 10k-ért, és fél napon belül elviszik...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32744) Domonkos válasza nyunyu (#32743) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat nem is valami random bontot allitok ra az ilyesmire :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32745) haxiboy válasza DrojDtroll (#32739) üzenetére


haxiboy
veterán

IBM Model M :C :C :C :C :C :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32746) DrojDtroll válasza haxiboy (#32745) üzenetére


DrojDtroll
addikt

és az occó?

(#32747) DrojDtroll válasza Domonkos (#32740) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mert elég durván szeretem a retro dolgokat

most éppen egy floppotronhoz hasonló gépezet készül

(#32748) Skullwipe válasza DrojDtroll (#32746) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Annyi körül van itthon mint amit már mondtak, 10 körül, de találni is... na az a nehéz.

(#32749) Domonkos válasza Skullwipe (#32748) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pro tipp: olyantol kell megvasarolni, aki nem ert hozza es olcson adja vagy sokat enged alkudni :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32750) nyunyu válasza DrojDtroll (#32746) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt tizért se kapsz.

Utoljára 20-ért láttam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.