Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Mr.Csizmás válasza scabi78 (#33900) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fotóscuccaikhoz képest ég és föld a billentyűzet javára :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33902) Ed_007 válasza mzso (#33841) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Nekem kb. 2-3 hét után még jó. :DDD

(#33903) mzso válasza Ed_007 (#33902) üzenetére


mzso
veterán

Addig nekem is. Sőt 3-4 hónapig is.

(#33904) Mr.Csizmás válasza Hunner (#33885) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

K83 nincs már, de találtam _saját megítélésem_ szerint bestbuynak mondhatóakat: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33905) Schweini


Schweini
tag

Szokott innen valaki amazonról rendelni?
Konkrétan EZ érdekelne, hogy van-e valamilyen utólagos szállítási költség, vám stb.
Ide szokott érni épségben, időben?
Soha nem rendeltem még tőlük, aztán tartok kicsit tőle. :)

(#33906) Ispy válasza Schweini (#33905) üzenetére


Ispy
veterán

Berakod a kosárba és mindent rá fog számolni, a végösszeget fogod látni, amit fizetned kell.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33907) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Örömmel jelentem be, hogy West kolléga elkészült a G.Skillem magyarításával! :C
A végeredmény ismét kiváló lett, pláne hogy az új bevonat minősége is jobb lett (de a régi is teljesen jó volt :) )

A két billentyűzetről röviden pár szóban:
A G.Skill piros kapcsolós, a Corsair meg Silent.
A Piros kapcsolók alapból jóval hangosabbak mint a Silent-ek, de a pirosakon rengeteget használ az O Ring, ellenben a Silent az O ringtől nem csendesül már.
Az O ring-ezett piros kapcsolók meg igencsak 1 kategóriák a silent-el hangilag, így is hangosabbak egy icipicit, de ez már elenyésző különbség a gyakorlatban.
Ellenben nem tudom megmondani, hogy miért, de nekem a pirosakon jobb a gépelési élmény.
Félre értés ne essék, a silent-eken is nagyon jó gépelni,de valamiért nekem a piros jobban bejön ilyen téren. :)
A billentyűzetek minőségére nem szeretnék részletesebben kitérni, mert nem lenne fer a Corsair-el szemben, mivel nem egy ligában indul a két bill (Az egyik felső, a másik csúcs kategória).
Viszont annyit megjegyzek, hogy ugyan annyiba került mind két billentyűzet...
És ennek fényében a G.Skill jobban megéri az árát, mert ugyan annyi pénzért 1 kategóriával jobbat kap a vásárló.
Na de elég is a szavakból, itt van pár kép a két drágaságról. :)




A WASD keycappek a G.Skill-en azok a Corsair-é, mert azok viszont sokkal jobbak, mint amit gyárilag ad a G.Skill. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33908) Hunner válasza Mr.Csizmás (#33904) üzenetére


Hunner
senior tag

Persze hogy nincs, 1db volt, megvettem :DDD

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#33909) Mr.Csizmás válasza Pöttön (#33907) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezek a WASD Corsairok beszerezhetőek külön?

(#33908) Hunner plz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33910) Pöttön válasza Mr.Csizmás (#33909) üzenetére


Pöttön
őstag

Igen. :)
Az már más kérdés, hogy vajon eredti e, meg hogy meg ér e, egyálltalán ennyi + pénzt...? :DDD

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33911) Josey89


Josey89
csendes tag

Hali! Aerocool TK30 vagy TK40ről vélemény vagy tapasztalat valakinek? Amit tud, illetve spec.-l rendelkezik bőven jónak tűnik és még dizájnos is. 12e pénz.

Koszi'!! :)

Live together, die alone

(#33912) Domonkos válasza Pöttön (#33907) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha kivancsi vagy (mert en igen :DDD ), akkor kiprobalhatnad hogy valoban a kapcsolonak van szerepe abban, hogy jobb a gepelesi erzet, es nem a kupakok miatt van. Sokat szamithat az is. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33913) Domonkos válasza Josey89 (#33911) üzenetére


Domonkos
Ármester

tk30 membranos - ennyiert szerintem felejtos is.
tk40-et meg a szuper hibrid kapcsolokkal aldottak meg. Errol vegyesek szoktak lenni az erzelmek. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33914) gyugyo79 válasza Mr.Csizmás (#33909) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én aliról rendeltem (szerintem néz szét ott). Amikor én nézegettem akkor vagy ugyan ezt volt Ebay-ről is 90% csak drágán ami meg tuti eredeti volt az meg nem jött ki 10k alatt mivel kb ugyan annyi a szállítás mint a gombok.

(#33915) Varoz válasza Pöttön (#33907) üzenetére


Varoz
őstag

Az összes kupakon van matrica vagy miért van pereme még a Space-nek is? :F

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33916) Mr.Csizmás válasza gyugyo79 (#33914) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezen gondolkoztam én is napközben, hogy aliról nézek valami olcsót, mert 6-7k-ért nem veszek pár kupakot, inkább marad az eredeti bordás, csak nem akartam hsz-t pazarolni rá :DDD :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33917) magickonfig


magickonfig
tag

Hali!

Segítséget kérnék billentyűzet vásárlásra
Mechanikus billentyűzetre váltanék MX Brown swich szerintem a nekem való.

-hyperx alloy
-corsair k70 lux (red light)

Ami fontos számomra, hogy ne fájjon a csuklóm hossza gamméles / gépelés után.

Köszi :R

(#33918) haxiboy válasza magickonfig (#33917) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha játékra kell én a redeket ajánlom ígyis úgyis tövig nyomod a gombokat.

Brownon szerintem nem olyan jó játszani, bár ez egyéni.
Milyen játékokkal játszol?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33919) Domonkos válasza magickonfig (#33917) üzenetére


Domonkos
Ármester

A csuklofajdalom nem a billentyuzeten vagy a kapcsolon mulik, hanem azon hogy hogy tartod a kezfejedet/csuklodat (es hogy hogyan van alatamasztva). Arra kell odafigyelni, hogy gepeles kozben a csuklo ne legyen tulsagosan se elore se hatra hajtva. Szogben nagyjabol azt kellene megcelozni, mint ahogy az egeret fogod - persze csak akkor ha az egerezestol nem faja csuklo :P Ha kell akkor vegyel egy normalis csuklotamaszt! Fontos hogy ne legyen se tul kemeny, se tul puha - mondom ugy hogy amit en hasznalok az meglehetosen puha... - de a lenyeg hogy megfelelo magassagu legyen. Esetleg megprobalhatsz egy kisebb torolkozot, vagy par konyharuhat osszehajtva megtalalni hogy neked mi jon be, vagy hogy elmulasztja-e egyaltalan a fajdalmat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33920) Skynet258


Skynet258
veterán

A VR srácok csináltak egy bemutató videót az új Urage cuccokról, ez a billentyűzet halkságra megtetszett, kinézetre meg meglátjuk élőben. A szoknya nélküliség tetszik, anyagminőség jónak tűnik, tudom, nem mecha de arról egyelőre lemondtam a kínálat hiánya (és a magas ár) miatt... Kicsit mondjuk túl gamer a kinézete, de talán még épp a határon van - ár érték arányban összességében így látatlanban nem tűnik rossznak.
Majd ha megveszem írok róla pár sort, milyen. :)

https://geekpulse.hu

(#33921) Domonkos válasza Skynet258 (#33920) üzenetére


Domonkos
Ármester

>"Aki gerjed az ilyen membranos feelingre, az egyszeruen ezt imadni fogja."
Hat jah. Es 10k az valoban a lelektani hatar, amit egy membranos billentyuzet megerhet. Kivancsi vagyok a velemenyedre; nekem meg nem volt alkalmam kiprobalni. Ha a fontos dolgokban hozza az illuminated szintjet, akkor talan ajanloeselyes is lehet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33922) mayday00 válasza Skynet258 (#33920) üzenetére


mayday00
őstag

Honnan veszed?

Nálunk nem lehet kapni :U Legalábbis ahol néztem nincs raktáron...

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33923) magickonfig válasza haxiboy (#33918) üzenetére


magickonfig
tag

Eddig Logitech K740-est használtam .
Overwatch mostanság meg néha valami jó single player ami kijön, de már nem vagyok olyan hardcore gamer mint kislány koromban :P .
A legjobb ha kipróbálom a Chery Red és Chery Brown-t valamelyik üzletben (talán valamelyik Media M-ben), de a RED nél azt olvastam , hogy furcsa érzés vele írni nincs ütközési pont érzete.

(#33924) Skullwipe válasza Domonkos (#33921) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ott vannak a kínai óccók, és akkor már jobbat kapsz és már meg is tapasztalhatod a mechanikus előnyöket, és az még jobban is képes világítani, a membrán akkor se érték álló, az 10-20 év múlva már semmit nem ér, egy 30 éves mechanikus meg simán, dehát te is tudod, na mindegy… :O

(#33925) Ringman


Ringman
nagyúr

Cherry G800-5000 HAAUS ergonomic split keyboard review (Cherry MX brown) [link]

Chyrosran jó véleménnyel van a cherry brownról :DDD

(#33926) Skullwipe válasza Ringman (#33925) üzenetére


Skullwipe
senior tag

nem :DD
jó volt nagyon, és mondta is hogy talán meg tudna tanulni rajta touch type-olni :K

(#33927) Skynet258 válasza mayday00 (#33922) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát most én is nézegettem, a Duna Plazaban dolgozom holnap, és az ottan MM-ben pont van - csakhogy ott a legdrágább is, 16k... :((( PCX lenne még a kiszemelt, 3 bolttal arébb vannak tőlünk, de egyrészt náluk nincs készleten jelenleg, másrészt holnap nincsenek is nyitva. Viszont ott 11k körül megáll.
Ha mást nem megnézem MM-ben, hátha ki van rakva, hogy egyáltalán milyen lehet. :U

https://geekpulse.hu

(#33928) nyunyu válasza Skullwipe (#33926) üzenetére


nyunyu
félisten

Vakon gépelés megtanulását nem az osztott kiosztás miatt mondta?

Emlegette, hogy gondjai voltak a H és Y gombokkal, mert azokat notóriusan bal kézzel használná, azok meg szétnyitott állapotban nem ott vannak, mint ahogy a mostani, szabályos gépírótól nagyon messze lévő stílusával berögződött.

Amikor 15 éve megvettem az első osztott billzetemet (L CDC), akkor én is küzdöttem ezzel jó pár hónapig, mire megtanultam, hogy matatóujjal ne nyúlkáljak át a másik kéz térfelére.
Onnan átszokni MS Ergo4k-ra már gyerekjáték volt, észre sem vettem, hogy más billzet van alattam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33929) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Tudnatok ajanlani olyan vezetek nelkuli billentyuzetet amin van hattervilagtas is?
(magyar kiosztas kellene, es jo lenne ha a windows melllett linuxal is egyuttmukodne)

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#33930) nyunyu válasza papeti01 (#33929) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel nem látom a WHERE feltételek között azt, hogy kapható is legyen, így 1 sor találat van: L K800

De ha azt nem kommentezem ki, akkor nulla.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33931) papeti01 válasza nyunyu (#33930) üzenetére


papeti01
senior tag

koszi

#proudfather

(#33932) mayday00 válasza Skynet258 (#33927) üzenetére


mayday00
őstag

Tök jó ez a billentyűzet, csak az a gond, hogy a MM-ban lehet csak kapni. :W Máshol nincs raktáron.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33933) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

gxt white 45g switch - made by trust. kailh/greetech/outemu lehet az oem?

(#33934) Skullwipe válasza Ringman (#33933) üzenetére


Skullwipe
senior tag

És rendesen meg is nyomkodja hogy milyen, még van egy kis hang teszt is, én meg vagyok lepődve :Y

(#33935) nyunyu válasza Ringman (#33933) üzenetére


nyunyu
félisten

Formára ez inkább Gateronnak tűnik.

Kailhnak, Outemunak oldalanként 1-1 fül rögzíti a tetejét az aljához, így azokat sehogy sem lehet felülről kinyitni, ha platebe vannak ágyazva.

Gateronokon 2-2 különálló kapocs van oldalanként, ahogy az eredeti Cherryken is.
Nyithatóra tervezett plate esetén ezeket felülről ki lehet nyitni, ugyanúgy, ahogy nyákra szerelt állapotban.

Greetechnek is Cherry stílusú a háza, szóval akár az is lehet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33936) haxiboy válasza mayday00 (#33932) üzenetére


haxiboy
veterán

Mostanában (meglepetésemre) a MM nem tűnik olyan drágának. Egy átlagos közepest tudok adni rá. Viszont sok cucc van raktáron, nem kell várni napokat, sokszor heteket. Vannak olyan akcióik amikkel alá vágnak mindenkinek, a pláne pedig hogy garanciális ügyintézés pillanatok alatt zajlik. Olcsó és drága fejhallgatót is egy gyors próba után már rakták is dobozba és kaptam ajándék kártyán levásárlást.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33937) Ringman válasza nyunyu (#33935) üzenetére


Ringman
nagyúr

gateron? akkor vsz. meg is rendelem ma :)

gyártói link
Operation force 45gr.
Min. trigger force 30gr.

gat. white lenne benne?

(#33938) nyunyu válasza Ringman (#33937) üzenetére


nyunyu
félisten

Gateron vagy Greetech.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33939) jokeman válasza Skynet258 (#33927) üzenetére


jokeman
aktív tag

Szia.
Amennyiben sikerül vásárolnod, engem is nagyon érdekel a személyes tapasztalatod, én is a napokban néztem ki magamnak ezt a típust de online rendelésnél sehol nincs készleten.
:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#33940) vlevi válasza Skynet258 (#33920) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mediamarktban megnyomkodtam.
Nekem úgy tűnt hogy nem szereti ez a Hama, ha a gombokat nem pontosan függőlegesen nyomod le. Persze ez nem volt egy komoly teszt, de nekem valahogy nemgyerebe.
Formája az rendben lenne, bejön ez a szögletes, konyoktamasz nélküli kialakítás, de az pl másik negatívum,hogy világítás nélkül szürke a felirat, és alig látható.
Számomra az is fontos lenne, hogy legyenek rajta multimédia​ gombok, mert az alvást, hangerőt, zenelejátszót rendszeresen használom.

[ Szerkesztve ]

(#33941) Al Capone


Al Capone
tag

Megjött a G.Skill! :))

Nagyon tetszik a billentyűzet! Remek az anyaga, jó nehéz, van benne anyag rendesen, stabil, nem csúszkál. A csuklótámasz nagyon jó. Tetszik az egész kialakítása.

Ez az első mechám, de bejön ez a fajta billentyű leütés érzés. Kis játék, meg kevés gépelés volt rajta eddig. Kicsit ugye hangos a membránoshoz képest, de meg lehet szokni. Mivel nem kell lenyomni teljesen a gombokat az érzékeléshez, így néha be-be csúszik egy másik mellette lévő gomb is, mert nagyon érzékeny.

Próbáltam a hozzá adott gamer WASD gombokat. Hát az szerintem! szar... :DDD Az zavar benne nagyon, hogy az A, D és W gomb széle jóval magasabb és nekem nehezebb róla mellé nyúlni másik gombra (F, E, Q). Egyébként az anyaga és bordázottsága jó lenne.

Két dolgon gondolkozom még, a magyarítás és az O ring. Utóbbiból asszem itt ajánlott valaki sima tömítést. Ja igen, a szoftverrel szerintem semmi baj nincs :)

(#33942) #00369152


#00369152
törölt tag

Sziasztok!
Új mechanikus billentyűzetet keresnék, ez lenne az első ilyenem.
Főként játékra lenne használva, rgb világítás kellene, illetve jó, ha vannak dedikált média gombok.
A keretem max 60k. Ezeket a kritériumokat figyelembe véve a corsair k70 lux rgb-t néztem brown switchekkel. Jó választás lenne vagy van esetleg jobb alternatíva?
Illetve k70-nél az eu-s az iso kiosztás rövid shifttel és kétsoros enterrel, igaz?

Köszönöm a segítséget!

(#33943) Domonkos válasza #00369152 (#33942) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem az egyik legjobb valasztas lehet most. Egyebek vannak az ajanloban, de minosegben, egyeb fontos dolgokban egesz kozel vannak egymashoz.
Igen, az ISO az a 105 billentyus, rovid bal shiftes es duplamagas enteres kiosztas. Szerintem az ansinal kenyelmetlenebb :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33944) Haart


Haart
addikt

(#33945) Domonkos válasza Haart (#33944) üzenetére


Domonkos
Ármester

0db feedbackkel inkabb csalas :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33946) dugo_ válasza Haart (#33944) üzenetére


dugo_
veterán

1 napos regtől 0 értékeléssel? :U

(#33947) haxiboy válasza Haart (#33944) üzenetére


haxiboy
veterán

Tuti legit :C :C :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33948) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jacob sale, boltban bontott dobozos (huf-ba beleszámoltam a postát is)

Cherry Slim Line G84-4100 - Tastatur - PS/2, USB - 86 Tasten - Schwarz - Englisch - US (G84-4100LCMEU-2) (B-Ware) ~11500 huf (itthon 19e)
Cherry XS Touchpad Keyboard G84-5500 - Tastatur - USB - 88 Tasten - Touchpad - Hellgrau - Englisch - US (G84-5500LUMEU-0) (B-Ware) ~17000 huf (itthon 38e-től)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33949) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Mik a vélemények a Logitech G610-ről? Azt láttam írtátok x1-x2 hogy nem rossz, és ugye akinek kell még akad rajta multimédia gombok is. Csak ugye az a fránya brown cherry... lehet nem olyan jó benne.

[ Szerkesztve ]

(#33950) Domonkos válasza Skullwipe (#33949) üzenetére


Domonkos
Ármester

mi a bajod a cherry brownnal? :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.