Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) gyugyo79 válasza nyunyu (#32299) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tehát akkor nem balra lent hanem balra. Értem. Én kérek elnézést. Nálam az lenti tartalom marad hogy el van tolva. De akkor simán elbeszéltünk ez miatt egymás mellet.
Ráadásul az ASUS szintén magyar billentyűzetén ez úgy néz ki pont, hogy az ' ->van fent az 1 -> van balra lent az ~ ->van jobbra lent és minden jól látszik ...
De akkor képek:
1
2
Na most melyik képet nézzük mert ugyan az a tipus és köszönő viszonyba sincs a 2 kép....

[ Szerkesztve ]

(#32302) nyunyu válasza gyugyo79 (#32301) üzenetére


nyunyu
félisten

Videón nézd meg a Strixet.

Renderelt kamu képeken persze jól néz ki a világítása. :DDD

Nálam az lenti tartalom marad hogy el van tolva.

Én meg a kupak közepéhez képest értelmeztem a fent/lent/balra/jobbra fogalmakat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32303) gyugyo79 válasza nyunyu (#32302) üzenetére


gyugyo79
addikt

Élőbe tudok nézni ...Elárulom, hogy való életben amik problémások azok a : ; , és a .
Ezek is csak a méretük miatt + más szögből nézed használat közben a többinél többnyire egyenletes a fény.

[ Szerkesztve ]

(#32304) laskr99 válasza laskr99 (#32275) üzenetére


laskr99
addikt

THE QUICK BROWN FO JUMPS OVER THE LAZY DOG

Két shiftet lenyomva ez volt.

(#32305) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nohát, találtam egy fehér Logitech-et: [link]->ajánlott ez a típus, vagy kb. ugyan az minőségre, mint egy hasonló HAMA?! "Eredetileg" Cseh a cég, de egy ilyen tétel még bevállalnék, persze ha csak tényleg megéri. (Amúgy vannak más "nyalánkságok" is a kínálatban, amiket itthon a "közös készletről" dolgozó webshop-okban még nem nagyon láttam...)

[ Szerkesztve ]

(#32306) SunMount3r válasza SunMount3r (#32305) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sztornó... Most vettem észre, hogy szinte az összes bill.-zetük Cseh kiosztású. :( Easy trap...

(#32307) hemaka válasza gyugyo79 (#32298) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mondjuk azt tegyuk hozza, ha fekete lenne a felso pcb, akkor kb szar sem latszodna a szamokbol, de feher igy az vissza veri a fenyt es nem sotet vagy csak szimplan fekete mint a rognal. Ez van, amikor a design a hasznalhatosag elott all. :D

[ Szerkesztve ]

(#32308) SzinaCat válasza SzinaCat (#32260) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

Valaki vélemény az előző posztomra?

(#32309) gyugyo79 válasza hemaka (#32307) üzenetére


gyugyo79
addikt

A videók és a képek teljesen rosszul adják vissza ezeket ráadásul az sem mindegy milyen szín van beállítva bill világításnak a felvételhez ...
De csináltam egy fényképet direkt, remélem erre senki nem mondja, hogy renderelt ...
Te ezen a képen nem látod a számokat tényleg ? Vagy megint előjön egy 3. kifogás hogy ezen meg azért látszik mert igaz hogy fekete DE ...

[ Szerkesztve ]

(#32310) hemaka válasza gyugyo79 (#32309) üzenetére


hemaka
nagyúr

Latszodik, de azon az Asuson meg nem. De majd mindjart nezegetek rola kepeket, hatha van mar review valahol, mert lehetseges, hogy a video csaloka, bar beletekertem tobb reszebe is, es ott is csak vilagitott a szam, de szine nem volt semmi.

Az en kepem amit betettem nem renderelt, az a sajat billentyuzetemrol van, csak croppoltam, hogy a lenyeg legyen csak rajta, mert amugy ez a teljes foto. Ha nem arrol volt szo, akkor nem szoltam. :D

(#32311) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#32238) üzenetére


ilyen_85
senior tag

A CM Masterkeys Pro L-el kapcsolatban kaptam visszajelzést a CM topicban.

UK layoutot keress, SGK-6020-XXXXX-UK cikkszám. Hamarosan adunk hozzá magyar nyelvű gombokat is, így magyarosíthatóvá válik.

Igy már a CM is megelelő lenne az elvárásaimnak :C

Remélem Ispy (#32085) ir majd pár sort a Ducky-ról és úgy már el tudom dönteni :)

(#32312) Burt1793 válasza ilyen_85 (#32311) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezért jó egy blank bill., ha megvannak a gombok, akkor olyan kiosztást választasz rá, amilyet szeretnél. :D

(#32313) Domonkos válasza ilyen_85 (#32311) üzenetére


Domonkos
Ármester

Spoiler: A Ducky lesz a befuto, CM elmarad a minosegben. Jo tulajdonsaga viszont, hogy feleannyiba kerul, mint a kacsas :U
Ispy velemenyere in is kivancsi vagyok! :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32314) wolf13


wolf13
őstag

Lehet tudni , hogy ha végre forgalomba kerül Ozone Strike X30 Mechanical Keyboard lesz-e belőle magyar kiosztás? Sajnos sehol nem találtam erre utalást.

[ Szerkesztve ]

(#32315) ilyen_85 válasza Burt1793 (#32312) üzenetére


ilyen_85
senior tag

:D

Bár jogos, akkor szoktam téveszteni, ha ránézek a billentyűzetre, mivel a számok felirata a nulla miatt egy gombbal el van csúszva. Feliratok nélkül nem lenne ilyen :)

(#32313) Domonkos

Tegnap este még én is biztos voltam a kacsásban. De most igy elbizonytalanodtam. Nekem eddig a CM minőségével se volt gondom. Persze ehhez hozzátartozik, hogy még nem nyomkodtam kacsát :)

Az árat viszont nem érzem olcsóbbnak, a Ducky és a CM is 49 körül van. CM-ből van fehér szinű háttérvilágitással is, ami csak 37 lenne, de abból nincs UK, vagy nem találtam. :(

(#32316) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Kedves segtítők!

Valamilyen gamer (jellegű) billentyűzeten (és egeren) gondolkodom, a segítségetek kérem a döntés kapcsán...

1.Mekkora összeget szánsz rá? 10E forintot, max. 15-öt
2.Használt szóba jöhet-e? nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? lövöldözős játékokhoz
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) ezekhez én nem értek, számomra ez értelmezhetetlen kérdés
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) numpad kell, világítás nem kell, csuklótámasz lehet, de nem feltétlen szükséges, vezetékes legyen, nem kell programozhatóság sem
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) inkább az angol kiosztáshoz ragaszkodnék

Mit ajánlatok? A wbshopokat böngészve rátaláltam erre: Sharkoon Shark Zone GK15. Erről mi a vélemény például?

Köszi, Zsolti

(#32317) Ispy válasza ilyen_85 (#32289) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem csak volt CM :DDD Már elvitték, most egy 100 éves logitech van, aminek ragadnak a gombjai :O

Remélem még ebben a hónapban megjön, de lehet már csak márciusban érkezik meg.

Volt már nálam CM SGK 4040 barna, Corsair Vegance piros, CM Quickfire XT kék, most meg barna Ducky, remélem ez már tovább fogja húzni pár hónapnál :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32318) Burt1793


Burt1793
veterán

Kiel-ből már Nürnberg-be ért a billentyűzetem (félúton van hozzám), nyomtattam is most egy ilyet, hátha van valami olyan speckó karakter, amiről esetleg nem tudok. a jobb felső karaktereket hogyan lehet amúgy elérni? Nekem a jobb alsók nagy része se megy a mostani két filléres alap logitechemen, ez gondolom beállítás kérdése, hol lehet beállítani? Windows 10et használok.

(#32319) Vanir válasza zsolti1debre (#32316) üzenetére


Vanir
veterán

Van am egy osszefoglalo, aztan az ehhez en nem ertek jellegu dolgokat ki lehet loni a segitsegevel...

(#32320) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Corsair K95-ről [ilyet] olvasok (random felhasználói visszajelzés) :

"Azokat a gombokat amiket sűrűn használsz (pl: esc, space) hamar lekopik a festék"

Nem tartom mérvadónak se a weboldalt, se az ottani véleményeket, de ezen megakadt a szemem. Egy ~60 ezres billentyűzetnél (amit minimum 10 év használatra tervezek megvenni) tényleg adódhat ilyen probléma ? Van egyáltalán festék a háttérvilágított kupakokon, ami le tudna kopni ? Nekem (látatlanban) az tűnik logikusnak, hogy az áttetsző részük egy világítás nélkül is látható színű anyagból készül, nem az, hogy arra még utólag ráfestenek bármit is. Vagy arra gondolhat a szerző, hogy nem is a karakter, hanem a kupak alapszíne (a fekete) kopik le (azt még nehezebben képzelem el) ?

[ Szerkesztve ]

(#32321) nyunyu válasza Ispy (#32317) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire bejött a többihez képest a barna, hogy megint azt veszel?

Tegnap játszottam egy kicsit, mivel volt itthon pár extra MX Black, meg MXB2-ből kiépített fél MX Brown:

Brown sokkal közelebb van a Redhez *, mint a Bluehoz.
Alig hangosabb, viszont picit érdesebb lefelé az útja, nem siklik annyira könnyedén.
Blue viszont jellegzetesen kattan, sokkal hangosabb.

Kipróbáltam mindhárom fajtát gyűrűzve és anélkül is: nagyon sokat számít, hogy gyűrűzve már nincs vastag "thock" hang, amikor bottom outkor a kupak alja koppan a kapcsoló tetején. (Vékony kupak másképp, sokkal idegesítőbb hangon csörög) **
Bluenál kevésbé feltűnő gyűrű nélkül a "thock", mivel az éles click elnyomja.

Gateron Brownt most külön nem próbáltam ki, mert épp eleget püfölöm az MXB2-őn, az legalább taktilis kapcsolónak érződik, nem pedig egy érdes Rednek. (mint az MX Brown)
Cherry specifikációjú rugóval biztosan jobban bejönne, mint a valamivel puhább, magasabb hangon pengő sajátjával.

Nyilván még mindig az MX Blue taktilitása a legjobb, de sajnos az nagy zajjal jár...

*: puha Blue rugó+lineáris Black stem = puha lineáris Red.
Red/Blue/Brown gyárilag egyforma rugós.
'95-ben gyártott Blue rugójának ránézésre csak a színe volt más, mint egy huszassal fiatalabb Browné, vastagság, menetemelkedés, menetszám stimmel, 2 ujjal összenyomva sem éreztem különbséget köztük.

**: Itt MX Blacken tesztel vékony PBT és vastag ABS kupakokat, jól hallható, mennyivel mélyebb a vastag kupak koppanása.
Na ez a hang tűnik el, ha gyűrűzöd.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32322) nyunyu válasza Zsiráfnyál (#32320) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcsó mártogatós kupakoknál ez valós probléma:

Nem tudom, Corsairekről milyen gyorsan kopik a fekete máz.

Ezért vonom mindig fel a szemöldökömet, ha 50+k-t kérnek egy csilivili RGB billzetért, és nem doubleshot van rajta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32323) SunMount3r válasza nyunyu (#32322) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A doubleshot-nál a betű környékéről ugyan úgy lekophat a festék, nem?! Akkor meg ugyan az a végeredmény... Vagy nem értem...

(#32324) nyunyu válasza nyunyu (#32261) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostani kaotikus dizájnjuknál KBLE+Painttal is szebbet rajzolok, pedig ezeknek erősen limitált az eszközkészlete. :DDD

Gamer csajok jelentkezését várom az öltö.. privátban:

(Na ilyet sem tudnak gyártani 70$+19$ szállításért :W
Kabaré.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32325) hemaka válasza SunMount3r (#32323) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hol latsz itt ezen festest? :Y

[ Szerkesztve ]

(#32326) Zsiráfnyál válasza nyunyu (#32322) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Hát, [ezek szerint] gyárilag nem olyat használnak.

(#32327) laskr99 válasza laskr99 (#32304) üzenetére


laskr99
addikt

Ez jónak számít nem?

(#32328) nyunyu válasza SunMount3r (#32323) üzenetére


nyunyu
félisten

Doubleshot az két különböző színű műanyagból van öntve.
Azt reszelheted reszelővel, akkor sem tűnik el róla a minta.

Ősrégi kopott doubleshot:

Gyakran használt kupakok (pl. F,T) csillogásán látszik, hogy mennyire simára kopott már az ABS felszíne.

Dyesub előbb-utóbb megadná magát (inkább utóbb, 10+év?), mivel ott csak 1-2 tized mm vastagon van belesütve az anyagba a festék.

Mártogatósnál a felszínen van valamennyi festék/lakk, de nem válik eggyé az anyaggal, aztán hosszan tartó mechanikus abúzus hatására megadja magát.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32329) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Corsair k70 RGB Rapidfiret hol érdemes venni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#32330) nyunyu válasza laskr99 (#32304) üzenetére


nyunyu
félisten

Egész jó, de mivel a Shift+Shift+X-et nem vette be, így 2KROnak kell minősíteni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32331) laskr99 válasza nyunyu (#32330) üzenetére


laskr99
addikt

Ti ki alapján raktok bele az összefoglalóba billentyűzeteket? Hogy tesztelitek őket?

(#32332) SunMount3r válasza nyunyu (#32328) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És (#32325) hemaka : jó oké, hirtelen rákeresve a neten,a mit képet találtam azon úgy tűnt a felső fő réteg csak festés és csak a karakterek vannak "beleolvasztva". Világítós bill.-nél meg akkor értelemszerűen a "beleolvasztott" műanyag az átlátszó. Csak hirtelen nem állt össze a kép. Sorry... :U

(#32333) Domonkos válasza laskr99 (#32331) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ki alapjan? Sajat magunk :K
Csak olyan billentyuzet kerul be az ajanloba, amit mar probaltunk (vagy ugyanabba a szeriaba tartozik es a kiprobaltnak egy variansa. ertsd: nem fog meglepetest okozni.) No meg persze olyanok is, amikrol itt jo velemennyel vannak a tobbiek. - de azokat elobb vagy utobb ugyis kiprobaljuk.
Jellemzoen nem kerulnek be olyan billentyuzetek amik tularazottak, rossz minoseguek, vagy csak kicsusznak a kategoriabol. A kategorizalas meg nalam ugy van, hogy megnezem azt, hogy mit iger az adott klavi es hogy azt mennyire tudja teljesiteni - meg persze hogy ez hogy viszonyul arban a tobbi hasonlo tudasu tarsaihoz.
Az olcso gamer cuccok nagy resze ezert esik ki. Kozeparuak (25-35kft) jellemzoen azert, mert silany a minoseguek (pl vekony a muanyag, sokat hibasodik meg stb.). A dragak meg azert, mert van a piacon masik klavi ami olcsobban hozza ugyanazt, mint a dragabb tarsa.
Termeszetesen kismillio lehetoseg lenne a lista bovitesere, van nekunk is sok otletunk, viszont idonk annal kevesebb. Ugyan elegge sok billentyuzethez ferunk hozza, elenk nagyon nem toljak oket. De talan jobb is, mert addig siman le tudom szolni oket :DD

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32334) laskr99 válasza Domonkos (#32333) üzenetére


laskr99
addikt

Bocsi mi* lett volna. Ha van időtök és kedvetek akkor kölcsön tudom adni a billentyűzetem tesztelésre.

(#32335) Ispy válasza nyunyu (#32321) üzenetére


Ispy
veterán

Eredetileg is brown akartam, azért volt az első az. Csak sajnos a kvm switchem nem szertette a világítós billt (konkrétan nem ment vele egyáltalán, gondolom kevés volt a power neki), ezért az ment vissza. Aztán jött a corsair red, ráadásul TKL. Nos, az hamar kiderült, hogy reddel egyszerűen nem tudok dolgozni, nem lehet rajta gépelni. Aztán ez első OTP banki utalásnál (sms azonosítással) kiderült, hogy én nem tudok élni numpad nélkül, szóval az is ment vissza. Aztán a blue már csak kompromisszum volt, mert már nem volt más ebben az ársávban. De amikor a nappaliban ülök és a nejem a 6 méterre lévő dolgozószobában gépel, akkor hallom a kattogást, pedig vettem rá gyűrűt is, igaz lowbudget kínai.

Szóval nagyon remélem, hogy a brown+gyűrű már tökéletes lesz munkára és játékra is egyaránt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32336) Burt1793 válasza Ispy (#32335) üzenetére


Burt1793
veterán

Basszus, Das Keyboard-ból lett volna barna vagy piros a kéken kívül. Én csak gépelésre használom, itt is mindenki a kéket ajánlotta. Mindegy, ha túl hangos lesz, akkor este nem gépelek, bár nagyok a távolságok itthon. :D A mostani alap Logitech Y-SZ49-es billem elég hangos amikor gyorsan gépelek (legalább is este, faluban, a csendben). Persze egy ilyen mechanikusat nem kell annyira ütni (ezt se kéne, de néha így esik jól :D).

[ Szerkesztve ]

(#32337) haxiboy válasza laskr99 (#32334) üzenetére


haxiboy
veterán

Milyen billentyűzeted van?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32338) laskr99 válasza haxiboy (#32337) üzenetére


laskr99
addikt

Canyon Hazard CNS-SKB7J

(#32339) nyunyu válasza Burt1793 (#32336) üzenetére


nyunyu
félisten

A mostani alap Logitech Y-SZ49-es billem elég hangos amikor gyorsan gépelek

Na, kb. így szól egy o-ring nélküli MX Red vagy Black, ha bottom outolod.
Ennek a frekvenciáját négyszerezd meg, hangerejét meg duplázd, akkor megkapod az MX Blue klikkjét. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32340) Burt1793 válasza nyunyu (#32339) üzenetére


Burt1793
veterán

Az, hogy szép magas hangon szól, nem baj, mindegy, minden irányban becsukható 2 ajtó a következő emberig. :D

(#32341) nyunyu válasza Burt1793 (#32340) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy hónap múlva várunk vissza a füldugó nélküli élményeiddel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32342) Burt1793 válasza nyunyu (#32341) üzenetére


Burt1793
veterán

Sebaj, legalább mindig tömör leszek és lényegre törő gépelésben. :D

(#32343) SunMount3r: Elvileg holnap megjön, én is csak gépelek rajta, nem hiszem, hogy olyan szar, akkor senki se használná, persze itt a hifi is, csak nem szeretek 0-24 zenét hallgatni, bár nem is ülök annyit a gép előtt. :D

[ Szerkesztve ]

(#32343) SunMount3r válasza nyunyu (#32339) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van olyan hangos a Blue, hogy annak is zavaró legyen aki gépel rajta? :F

Jövőben fő szempont a gépelés lesz, majd a kiválasztott mecha-nál és amennyire olvastam erre a Blue a legjobb... (Játékokat úgy is controller-el tolom :D ...)

(#32344) haxiboy válasza laskr99 (#32338) üzenetére


haxiboy
veterán

Ismerjük (legalábbis én), nem tartozik túlságosan az ajánlottak közé. :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32345) laskr99 válasza haxiboy (#32344) üzenetére


laskr99
addikt

Miért nem ajánlott?

(#32346) BMS


BMS
őstag

hali

1.Mekkora összeget szánsz rá?
2.Használt szóba jöhet-e?
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?

1,25.000Ft max
2,nem
3,játékra
4,inkább mechanikus de nem annyira számottevő
5,háttérvilágítás kell(a billentyűk is ne csak mögötte),programozható makró gombok
6,igen

tippek?

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#32347) Ringman válasza SunMount3r (#32343) üzenetére


Ringman
nagyúr

gépelésre az a legjobb, ami neked a legkényelmesebb, egyénfüggő a dolog.

(#32348) Ringman válasza nyunyu (#32321) üzenetére


Ringman
nagyúr

gateron clear rugójával csereszabatos az mx black? ha igen, könnyebb lesz-e az eredménye, mint az mx red?

(#32349) Entaro válasza Burt1793 (#32336) üzenetére


Entaro
tag

Én biztos nem ajánlottam a blue-t :)

(#32350) Entaro válasza Ringman (#32348) üzenetére


Entaro
tag

Igen, de érdemesebb, ha rendelsz, 30g os rugókat, nem drága, mint 2x szétszedni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.