Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Vanir válasza DeathAdder (#32098) üzenetére


Vanir
veterán

Néhány szót mondanék róla: ne vedd meg. ;]

(#32102) DeathAdder válasza Ringman (#32100) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ Vanir

Ezt jó tudni, már kezdtem beleélni magamat :R

Őszintén szólva kicsit tartok a mechanikus kattogástól hogy sokszor fog idegesíteni, mert sokat gépezek, és láttam márt ezért eladó billentyűzeteket, mert a tulajdonosa nem bírta a kattogást ;]

na agyalok majd még ezen :))

(#32103) -FreaK- válasza Ringman (#32100) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez a Razer mindig jó kedvre tud deríteni... aszongya mecha-membrane, röhög a vakbelem :D

(#32104) nyunyu válasza DeathAdder (#32102) üzenetére


nyunyu
félisten

láttam márt ezért eladó billentyűzeteket, mert a tulajdonosa nem bírta a kattogást ;]

Körültekintően kéne kapcsolót választani.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32105) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Sziasztok, tudtok e nekem mondani olyan billetyűzetet (Nem mechanikus!!!) max 15k-ig ami világit, nem kopik, nem hangos és magyar kiosztású?

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#32106) -FreaK- válasza ArmanD. (#32105) üzenetére


-FreaK-
veterán

Cougar 200K

Jut eszembe, nekem nem felejti el a világítás beállításokat.

Még az MX Brown, gyűrűvel is hangos egy halk membránoshoz képest (jó, lehet a Razer féle csodákra képes.. :D ) amíg nem próbálja ki az ember, addig nem tudja, hogy milyen :)

[ Szerkesztve ]

(#32107) Entaro válasza DeathAdder (#32102) üzenetére


Entaro
tag

Linear nem kattog - Cherry red, black, de a brown se igazán. A Matias om se kattog.

(#32108) notika77 válasza -FreaK- (#32106) üzenetére


notika77
senior tag

Neked is elfelejti, ha rendesen kikapcsolod a gépet. Ha nem felejti el akkor nem áramtalanítja a bill.-t a géped (világít).

(#32109) Entaro válasza Ringman (#32100) üzenetére


Entaro
tag

Lenne telibe 30 as Realforce, esküszöm bepróbálnám.

(#32110) Vanir válasza -FreaK- (#32106) üzenetére


Vanir
veterán

Új alaplappal nekem se felejteti el a világítási beállításokat. Nem tudom, hogy mi lehet az a BIOS opció, ami ezt állítja.

(#32111) slayer006 válasza Vanir (#32110) üzenetére


slayer006
addikt

No ez újdonság. Jó lenne megtudni.
ASRock H97M Pro4 ?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#32112) Vanir válasza slayer006 (#32111) üzenetére


Vanir
veterán

Így van.

(#32113) Ringman válasza Entaro (#32109) üzenetére


Ringman
nagyúr

van

vagy amazon.com-ról

ha nem zavar a japán layout :)

szerk:
vagy topreklónból van 35g-s aliexpressen vagy épp a massdropon

[ Szerkesztve ]

(#32114) cettlee


cettlee
őstag

hali
eddig gagyi ezer ft-os billt használtam starcrafthoz illetve most kezdtem el mortal kombatozni. Kéne valami komolyabb de 5 ezernél nem szánok rá többet. Fontos lenne hogy megbizhatoan vegye be az inputot, akár több gombot is egyszerre. Bizony, billentyüzeten fogok mortalozni :)

(#32115) dqdb válasza Ringman (#32113) üzenetére


dqdb
nagyúr

Érdekes, hogy az ANSI-hoz képest extra billentyűt nem a bal, hanem a jobb Shiftből csípték le.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32116) Ringman válasza dqdb (#32115) üzenetére


Ringman
nagyúr

szívesen kipróbálnám a japán kiosztást, a space melletti plusz gombokra lehetne hasznos dolgokat bindelni

(#32117) Domonkos válasza Ringman (#32116) üzenetére


Domonkos
Ármester

>a space melletti plusz gombokra lehetne hasznos dolgokat bindelni

az entert! :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32118) Ringman válasza Domonkos (#32117) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, egy
ctrl-winkey-alt-backspace-space-enter-del-alt-fn-ctrl
alsó sort látatlanban el tudnék képzeni.

legalább maradna dedikált gomb a + és = karakternek, ami sokszor hiányzik

(#32119) SP!T válasza nyunyu (#32088) üzenetére


SP!T
addikt

Sajnos a leírtak ellenére sem kapcsol ki leállításkor a bill. De be sem kapcsol, ha elindítom a gépet. Sőt... Ha elindul a gép és bekapcsolom a világítást rajta, utána a Windows logó megjelenése előtt egy pillanattal lekapcsolja újra a világítást. Szóval bekapcsolni csak a már elindult Win után tudom véglegesen.
BIOS-ban is ki volt kapcsolva a wakeon dolgok. :(

Elég béna, de majd megszokom... :D Azért köszi!
Amúgy ASRock H97 Fatal1ty Performance.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32120) Entaro válasza Ringman (#32113) üzenetére


Entaro
tag

Azért elég béna ez a kevert kiosztás. Másrészt belépnék az amazon accountommal, de nem enged, ezért meg sem tudom nézni, elküldik-e.
MD-n csak request et találok, Ali-n meg 45 öst

[ Szerkesztve ]

(#32121) Ringman válasza Entaro (#32120) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#32122) SP!T válasza SP!T (#32119) üzenetére


SP!T
addikt

Éééés megvan a megoldás! "Deep Sleep" -> "Enabled in S5"
Sejtelmem sincs mi a túró ez, de egy ASRock-os fazon írta a tweaktown fórumon.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32123) Entaro válasza Ringman (#32121) üzenetére


Entaro
tag

Ja, merthogy Topre ra kerestem... Hát, azért ez a Szilva nem meggyőző, plusz legalább 30 ra rakták volna. A japánnal nem lenne bajom, ha nem ez a teljesen beteg kiosztása lenne, és elküldenék.

[ Szerkesztve ]

(#32124) Ringman válasza Entaro (#32123) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg van ansi 30g topre is, de nem elérhető: [link]

(#32125) -FreaK- válasza notika77 (#32108) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csak újra indítottam tegnap este, de áramtalanítja szerintem ilyenkor is, kialszanak a ledek. Windows indulás közben is egyszer lekapcsolja, majd be vissza.

(#32126) haxiboy válasza SP!T (#32122) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha az be van kapcsolva akkor teljesen kilövi az USB portokat, elvileg be sem lehet kapcsolni ilyenkor billentyűzetről a gépet, mert az usb csatikban nincs áram.
Viszont hiába van beállítva ha az OS-ben "az eszköz felébresztheti a számítógépet" be van pipálva, az a mérvadó. Főleg UEFI rendszereknél.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32127) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Találtam egy csodát itt a cégnél 1000-éves gyártócella része volt, sokat tuti nem használták, csak a konfiguráló PC-hez volt kötve, ha eljön az idő, és bontjuk a gépeket, akkor ennek meglesz a helye :)

Egyébként iszonyat kényelmesen jár, és marha halk, a saját MX Red-es board 6.0 ehhez képest kalapács üveglappal.

Régi AT-s csatija van, így átalakítózás kellene hozzá, vagy esetleg valakinek van tapasztalata AT-USB konvertálásról? Mi kell hozzá, amit esetleg be is lehetne építeni a billentyűzet házába?

(#32128) haxiboy válasza Fr3eWar (#32127) üzenetére


haxiboy
veterán

Elviekben egy egyszerű átalakító megoldja, bár találkoztam már problémás billentyűzettel ami nem szerette az átalakítózást. 200 forintos tétel körülbelül. Házba sem kell építeni csak megtoldod a kábelt 5CM-el. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32129) nyunyu válasza Fr3eWar (#32127) üzenetére


nyunyu
félisten

Régi AT-s csatija van, így átalakítózás kellene hozzá, vagy esetleg valakinek van tapasztalata AT-USB konvertálásról? Mi kell hozzá, amit esetleg be is lehetne építeni a billentyűzet házába?

Ideiglenesen így oldottam meg az MX 1000 működtetését:
Passzív AT-PS/2 adapter (~300Ft)+aktív PS/2-USB konverter (~1500Ft)

Mivel a billzet nem támogatja natívan az USB HID protokollt, így mindenképpen aktív elektronika kell hozzá, ami fordít az AT protokollról USBre.

PS/2 és az AT billzetek csak lábkiosztásban tértek el.

Kései PS/2 billzetek nagy része ismeri az USB HID protokollját is, így azokhoz elég lenne egy 300Ft-s passzív PS/2-USB adapter is.

Hosszabb távon meg kell egy olcsó Arduino, aztán rávarázsolni a konverterhez szükséges TMK firmwaret, bekötni az AT kábel helyére, és a billzet házából már USB kábel jönne ki.
(Össze kéne már legózni az Arduino Microimat.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32130) SP!T válasza haxiboy (#32126) üzenetére


SP!T
addikt

nyunyu javaslata alapján már kikapcsoltam W10-ben ezt az opciót. Szóval így akkor most minden tökéletes. Ha ki van kapcsolva a gép, akkor legyen minden kikapcsolva. :D Szóval ez így nekem perfekt akkor. Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32131) Entaro válasza Ringman (#32124) üzenetére


Entaro
tag

És utána még kérdés, hajlandóak-e EU ba shippelni a .com ról. Legtöbbször nem. Ha látsz elérhetőt azért szólj kérlek :)

(#32132) haxiboy válasza nyunyu (#32129) üzenetére


haxiboy
veterán

Arduino-ból én a Leonardo pro micro - t ajánlom. (32u4).
Ez natív usb.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32133) nyunyu válasza haxiboy (#32132) üzenetére


nyunyu
félisten

Tényleg, erre a célra a Pro Micro is elég volna, az kisebb helyet foglal, mint a rendes Micro, amin a 32U4 majdnem minden lába ki van vezetve.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32134) haxiboy válasza nyunyu (#32133) üzenetére


haxiboy
veterán

Az viszont korrekt a sima micro-n azt hittem ugyanaz az ic van mint az eredeti arduino-n. Kár hogy a teensy bootloaderjét nem lehet kiolvasni semmivel. Az is egy 32u4.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32135) Vanir válasza haxiboy (#32134) üzenetére


Vanir
veterán

Az a Teensy beteg egy cucc...

(#32136) nyunyu válasza Vanir (#32135) üzenetére


nyunyu
félisten

Pedig a Teensy 2.0 az gyakorlatilag egy egyedi bootloaderrel pimpelt Arduino Pro Micro klón, mostani újabb Teensyk sokkal durvábbak hardverileg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32137) Vanir válasza nyunyu (#32136) üzenetére


Vanir
veterán

És ilyenkor bánom, hogy anyámék rábeszéltek anno 9-10 éve, hogy nem kell informatikusnak tanulni, mer' abbó' Dunát lehet rekeszteni. :DDD Most meg már nagyon nincs affinitásom megtanulni ezeket.

(#32138) haxiboy válasza Vanir (#32137) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez baromság. Bármikor át lehet képezni magad, sőt! Annyira változik a világ hogy egy új szereplő még könnyebben alkalmazkodik, mint valaki akinek több éves tapasztalata van és az új dolgokhoz kell adaptálódnia.
Sok szokást nem lehet egyik napról a másikra elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32139) nyunyu válasza Fr3eWar (#32127) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi ez, valami ősrégi Fujitsu FKB4700?

Újabb Fujitsu slider over dome billzeteknek már másmilyen a slidere.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32140) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Volna még egy kérdésem.
Nézegetem az árakat (árukereső), és sok billentyűzetnél azt írja a vélemények alatt hogy "kár hogy angol kiosztású, mert nincs í betű" meg ilyenek..

Namármost nekem ezek az állítások alaptalannak tűnnek, hát ott van a gomb az 1-es mellett és a Tab felett amivel í -t írok, illetve minden egyes szám és betű kupak, csak az enter más ahogy nézem és azok körül, de minden karakter megvan ahogy az ISO-n is úgy látom.
Én legalábbis magyar101 gomboson gépelek, és nem látom akadályát hogy milyen kompromisszumokra kellene számítani ha "angol kiosztású" lenne :F

(#32141) Ringman válasza DeathAdder (#32140) üzenetére


Ringman
nagyúr

eggyel kevesebb gomb van az ansi layouton.

a 0 helye hol van iso esetében?

szerk:
nem is tudom, hogy találkoztam-e már olyannal,aki magyar 101-et használ :)

[ Szerkesztve ]

(#32142) DeathAdder válasza Ringman (#32141) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem gyerek koromba egyszer valaki azt mutatta meg és azóta is mindig arra állítom be :D

a 0 helye hol van iso esetében?

Úgy látom hogy az ö helyén, ahogyan jelenleg az én esetemben is :)

Most itt akkor valamit nagyon nem értek, elnézést az értetlenkedésemért :B

Most akkor ezeket nevezik angol kiosztású billentyűzetnek?

Ez az én billentyűzetem amin ez a gomb meg az Enter állnak másképpen. Minden más meg totál ugyan az mint a fentieken.

Ez alapján nem látom okát bármilyen kompromisszumnak illetve kevesebb gombot sem, azon kívül hogy kisebb az Enter :)

[ Szerkesztve ]

(#32143) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Vélemény erről a "CHERRY MX-BOARD 3.0 RED" billről? 25k körül kapni. Teljesen alap kinézet, semmi csicsa, de cherry red rendes billek.
Hajam feláll a talpamon a sok gamer szinskálát fosó parasztvakítástól.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#32144) Domonkos válasza DeathAdder (#32142) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ezek amerikai (US/ANSI) kiosztasuak. Az angol az legtobbszor ISO szabvanyra epul. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32145) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Redragon Kala-t mért nem lehet már kapni? :/

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#32146) DeathAdder válasza Domonkos (#32144) üzenetére


DeathAdder
veterán

Milyen jó hogy eddig azt hittem az enyém ISO mert nagy az Enter, de csak jobban megnézve látom hogy miben más még az ISO :B

Ezek szerint nem lesz gond az ANSI kiosztásúval a jövőben sem :N

(#32147) Ringman válasza DeathAdder (#32142) üzenetére


Ringman
nagyúr

melyik karaktert kell altgr-rel írni magyar 101-gyel?

mert az ansi layout esetén a bal shift nagyobb - az y (vagy neked z) mellett balra már a shift található, az itt lévő karakter esik ki.

vagy én vagyok értetlen így estére :F

(#32148) Domonkos válasza Ringman (#32147) üzenetére


Domonkos
Ármester

magyar 101-es kiosztason a szamsoron levo baloldali billentyu (TLDE):
onmagaban: í
shift: Í
altgr: 0
altgr + shift: §
:U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32149) tusi74 válasza Lmh (#32143) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem a kék kapcsolós verziója van, német, jómagam nagyon szeretem. Jó gyorsan tudok vele gépelni, a mechák között még ez a leglaposabb, ha eddig laposhoz voltál szokva, akkor könnyen megszokod.

Én néha azért vissza szoktam térni egy teljesen laposra, ha sokat kell gépelni, mert annyira megszoktam, ha addig teljesen el voltál szokva a magasoktól, még ezekbe is bele tud akadni az ujjad.

Illetve ami még szerintem nem annyira jó, hogy nagyon közel vannak a billentyűk egymáshoz, én néha a mellette levőt ütöm le.

Ellenben nekem a nyomásérzete, az, hogy nem olyan szivacsos az alja, mintha zselében úsznának a billentyűk, az nagyon bejön. Ha gépelek, azt mondja a családom, olyan, mintha igazi írógép lenne a házban, de nyilván ez kék kapcsolós, a pirosnak nem hiszem, hogy ilyen hangja lenne.

(#32150) Lmh válasza tusi74 (#32149) üzenetére


Lmh
őstag

Koszi a valaszt. mondjuk en jatekra vennèm, de jo hallani ,h milyen jo rajta gèpelni is. logitech k120-am van most, ahhoz eleg hasonlonak tunik, sztem hasonloan "lapos".
a kicsit kozel levo gombok icipicit aggasztanak, meg mèg abban sem vagyok kozel sem biztos, h ennyit kiadnèk egy billèrt. Csak mostanság nagyon nincsenek ilyen 20k-s best buyok, mint anno a tesoro durandal. az belefèrne, de jelenleg a jo billek vagy out of stock vagy tularazottak :S

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.