Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32902) Burt1793 válasza nyunyu (#32899) üzenetére


Burt1793
veterán

DasKeyboard 4-re milyen kupakok mennek fel? Szeretnék valami menőt az escape-hez, viszont nem szeretném eltörni a kupakokat, milyen kupakleszedőt érdemes venni?

(#32903) Ringman: Linket vagy márkát tudsz mondani esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#32903) Ringman válasza Burt1793 (#32902) üzenetére


Ringman
nagyúr

kupakleszedőből drótosat, nem műanyagot.

szerk:
ha nem sürgős aliexpressről random keycap puller jó szerintem [link]

pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32904) nyunyu válasza Ringman (#32900) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért a PCs sakktáblák jellemzően nem voltak *ennyire* fehérek, akár az IBM Pearl, akár a Cherry Beige színét nézed.

Dell BigFooton viszont a szürke nem stimmel, pedig azt is az Alps gyártotta, akárcsak az SGI billzetét. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32905) nyunyu


nyunyu
félisten

Bah, sok ölbevételtől+asztalra visszatevéstől megtört az MXB2 kábele a törésgátlónál, így átlag fél percenként lecsatlakozik a billzetem. :W

Kéne hegeszteni rá egy USB B aljzatot, meg keríteni egy fekete USB kábelt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32906) Spancho válasza Ringman (#32896) üzenetére


Spancho
őstag

Köszi.

Akkor marad a mostani :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#32907) Ringman válasza Spancho (#32906) üzenetére


Ringman
nagyúr

maga a tada68 (programozható is) már 99$-tól elérhető, ha nem ragaszkodsz az alu vázhoz: [link]

a gyári kupakok is rendben vannak (nyilván nyunyu megtalálja a hibát ebben is).

egyébként nekem is tetszik a billentyűzet, szemezek vele egy ideje, csak előtte vmit el kell hogy adjak a jelenlegiekből. :)

(#32908) SP!T


SP!T
addikt

Talaltam Vateran egy 10esert MX Board 3.0 billt. Megrendeltem... Kivancsi vagyok a blue kapcsolokra, mert eddig csak black es redet hasznaltam.
Szerencsere kulon szobaban van a gep, igy talan nem val el tolem a felesegem. ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32909) Ébri válasza nyunyu (#32888) üzenetére


Ébri
senior tag

Ez tényleg nem rossz.

Az otthoni brown switch után a munkahelyi (szerintem elég jó) gumidómoson mr nem olyan jó gépelnem :) Létezik valami olcsóbb bill. MX brown switchekkel?

Másik kérdés: gépelésnél eléggé gyakran teljesen leütöm a billentyűket, o-gyűrűre jól értelmezem a korábbi hozzászolásokból (már amik keresésre feljöttek), hogy nekem 5.000 × 1.500 kéne? Ebből mindegy melyik fajta? Van valami jobb beszerzési hely, vagy o-ring és oring továbbra is?

(#32910) T1k3 válasza SP!T (#32908) üzenetére


T1k3
tag

Pedig váló ok. :D Az asszony sűrűn rám is csukja a dolgozószoba ajtaját. Tényleg nagyon hangos, még én is belátom, pedig szinte mindig füles van rajtam. :DD

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#32911) zamo


zamo
csendes tag

sziasztok

olyan billentyűzetet keresek ami
mechanikus
van min egy usb hub
lehetőleg minimál kivitelezés
lehetőleg magyar ha nincs akkor angol kiosztás
ár nem fontos szempont

köszönöm

(#32912) Domonkos válasza Ébri (#32909) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha az ar az elsodleges szempont, akkor en tuti hogy a hasznaltak kozott keresnek valami szimpatikusat. Tapasztalataim szerint ha nem nagyon leharcoltak, akkor majdnem ugyanolyan jok tudnak lenni, mint ujkorukban.
Az o-ringekkel kapcsolatban meg mindegy hogy milyet veszel. Csupan arra kell figyelj, hogy a belso atmeroje akkora legyen hogy passzoljon a kupakra, vastagsaga meg annyi, hogy az actuation es bottom outnal ne legyen magasabb. Ez altalaban 5mm es 1.5-2mm szokott lenni. Anyagra szinte mindegy hogy milyen, hatalmas terhelesnek ugysem lesznek kiteve. En a kemenyebb fajtat szeretem, mert a puhatol membranos beutest kap a billencs ~ szerintem. Szerelvenyboltokban kaphatsz marekra.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32913) Domonkos válasza zamo (#32911) üzenetére


Domonkos
Ármester

Das keyboard 4?
A listabol akarmelyik masik? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32914) Ébri válasza Domonkos (#32912) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszönöm!

(#32915) zamo válasza Domonkos (#32913) üzenetére


zamo
csendes tag

a listában csak a Corsair K70nél van feltüntetve az usb, de pl h a több k70 közül melyik (v mindegyik) az már nincs
ill a k70 nem magyar, ezért is kérdeztem rá, h van-e esetleg magyar

(#32916) #41133696


#41133696
törölt tag

Úgy 10-12 évvel ezelőtt Chicony vagy Cherry típusú billentyűzetet lehetett vásárolni a Media Marktban 4990 Ft-ért?

Az biztos, hogy nem volt egy szokásos forma, multimédiás volt, de azt hiszem numpad nem volt rajta :)

(#32917) #41133696 válasza #41133696 (#32916) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megvan :)

Chicony KUB-925

(#32918) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Sziasztok!
Lehet valahol magyar, cherry kompatibilis keycap-eket vásárolni?
Köszi!

(#32919) Zsiráfnyál válasza BalazsKKa67j (#32918) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Én is ilyet keresek, Ducky One-on gondolkozom, de ha van rá mód, nem szeretnék átszokni a magyar kiosztásról. Gondoltam cserélek rajta kupakokat, de magyart se találok igazán (pláne olyat, ami háttérvilágítással kompatibilis), és az árak is brutálisak.

(#32920) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

LEOBOG K21W, nagyon jó kis ára lenne, ha lehetne kapni, de én nem látom sehol, pedig se világítás, elvileg kailh blue, abs, TKL, nem lehet rossz, tényleg ennyiért, ez bőven megérheti még ezzel a félig meddig kiosztással, de legalább nem kis backspace, csak az í hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#32921) Brett001


Brett001
aktív tag

Látom sok embernek probléma, hogy szeretnének mechanikus billt, de ragaszkodnak a magyar feliratokhoz. Félig viccesen, félig komolyan kérdezem, hogy nem megoldás pl. egy jó kis Das Keyboard üres kupakokkal+
Víztiszta matrica

? :)

Mennyire tartós az ilyesmi? Még ha le is kopik, gyorsan lehet cserélni 1-2 száz Ft-ért.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32922) Zsiráfnyál válasza Brett001 (#32921) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Hát, az nekem nagyon a "veszek egy Mercedest, de a gyári ajtó helyett inkább a McDonalds mászóka műanyag kertkapuját rakom rá" kategória. Szal ha már elmegyek 30-40 ezerig, vagy esetleg a fölé, hogy legyen egy igazán jó billentyűzetem, akkor ne ragasztgassak már matricákat rá. Tény, hogy működik, meg sok esetben jó megoldás lehet, de számomra eléggé értelmét veszti a dolog vele (a háttérvilágítást meg ugye eleve kiüti).

Nekem a B tervem az, hogy veszek 2.000 Ft-ért valami tróger, egyszerű UK (?) kiosztású billentyűzetet, és átszokok arra, de azért előtte körülnézek, biztos nincs-e (ésszerű anyagi korlátok között) más lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

(#32923) #41133696 válasza #41133696 (#32882) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezzel frisstettem 1.02-ről 1.06-ra a Firmware-t :)

(#32924) Domonkos válasza Brett001 (#32921) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nagyjabol ahogy Zsiráfnyál is irja - bar en hasonlatkent az ovszerrel valo szexet szoktam felhozni :D
Nem talalkoztam meg olyan jo minosegu matricaval ami elment volna egy-egy ilyen billhez. Nagyon bena a tapintasuk a keycap eredeti feluletehez kepest. Ha nagyon kellene felirat ra, akkor max ugy lennek hajlando felragasztani oket, ahogy nyunyu is tette a sajatjaival, a kupakok oldalaira. Ugy egesz pofas. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32925) Zsiráfnyál válasza Domonkos (#32924) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ja, az egy járható megoldásnak hangzik, hogy UK (?) kiosztásút veszek, de az oldalára ragasztok magyar "puskát". Létezik ilyen matrica kisebb méretben is, esetleg olyan, amit direkt a kupak oldalára szánnak ?

[ Szerkesztve ]

(#32926) nyunyu válasza BalazsKKa67j (#32918) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet valahol magyar, cherry kompatibilis keycap-eket vásárolni?

CM Masterkeys Lite Combo.
Ajándék egérrel, membrános billzettel együtt 18k.

Annál olcsóbb nincs, pláne nem világítós kompatibilis kivitelben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32927) nyunyu válasza Zsiráfnyál (#32925) üzenetére


nyunyu
félisten

Létezik ilyen matrica kisebb méretben is, esetleg olyan, amit direkt a kupak oldalára szánnak ?


Rajzolsz magadnak. :DDD

Nettó 8 óra Word mágia+600Ft-t hagytam a nyomtatószalonban két ív öntapadós cucc kinyomtatására.
Viszont nem elég tartós, simogatás hatására kopik a toner a matricáról :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32928) nyunyu válasza Domonkos (#32924) üzenetére


nyunyu
félisten

Das Keyboard 4 kupakjainak a tapintását már nincs hova rontani, szóval akár a számtech boltokban készen kapható, gomb felületére nyalandó párszázas ajánlat is működhet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32929) nyunyu válasza nyunyu (#32927) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont nem elég tartós, simogatás hatására kopik a toner a matricáról :(

Itt egy pár hónappal újabb kép, W,E,F,G, F5 gombokon látszik a kopás.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32930) Domonkos válasza nyunyu (#32928) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jah. Elhiszem hogy a szitanyomott es a sima matricas megoldasok is tudnak egyes kivitelezesekben mukodni. Pl.: Thinkpad szeria. Viszont annal benabb erzes nincs, mint amikor kitapinthato a matrica szele a kupak tetejen - meg a tukorsima felulet is sokkal kevesbe kiabrandito ~ szerintem

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32931) Domonkos válasza nyunyu (#32927) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a 8 ora meg mindig rengetegnek hangzik.
Kivancsi vagyok hogy egy sima html+css komboval mit lehetne kiugyeskedni a bongeszoben. Nem latom a buktatojat hogy ezekkel ne lehetne elfogadhato minoseget produkalni elrendezes es stilus teren.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32932) Burt1793 válasza nyunyu (#32928) üzenetére


Burt1793
veterán

Blue kapcsolós das keyboardra milyen kupakok mennek fel? Van esetleg Budapesten olyan bolt, ahol lehet ilyeneket venni? Esetleg személyesen?
Nem olyan rossz a tapintása a kupakoknak, jó kis bill ez, nekem nagyon tetszik, igaz ez az első komoly billentyűzetem.

[ Szerkesztve ]

(#32933) Domonkos válasza Burt1793 (#32932) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha egesz szettet cserelsz, akkor akarmilyen cherry kompatibilis. Ha nem, akkor bezony utana kell erdeklodni, hogy milyen profilu az adott kupak, nehogy csalek legyenek. Most kapasbol nem tudom megmondani, hogy a das-on milyenek vannak :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32934) nyunyu válasza Domonkos (#32933) üzenetére


nyunyu
félisten

Das ugyanonnan veszi a kupakot, mint amit a Max vagy WASD Keyboards használ.
Vékony ABS, OEM profillal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32935) nyunyu válasza Domonkos (#32931) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a 8 ora meg mindig rengetegnek hangzik.

Office 2003-mal szerintem meglett volna 2-3-ból is, de az Office 2010 mindig mindent jobban akart tudni, mint amit kézzel beállítottam, megkérdezésem nélkül automatikusan átméretezte a cellákat, ha szerinte nem fér bele a felirat....

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32936) Burt1793 válasza nyunyu (#32934) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, mind ugyanolyannak tűnik így, felirat nélkül.
Első körben egy menő escape-et szeretnék. :P

(#32937) haxiboy válasza zamo (#32915) üzenetére


haxiboy
veterán

K70-nél van a K70 RGB-nél nincs, a K70 RGB Lux-nál nem emlékszem de úgy rémlik hogy van.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32938) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Azt mondja "pain in the a$$" volt az alsó sorba szerezni kupakokat, akkor nálunk mi van? :O

(#32939) Domonkos válasza Skullwipe (#32938) üzenetére


Domonkos
Ármester

Najah - az ilyen unorthodox also sorra szinte senki sem gyart kupakot. Corsaireknel meg mindig nem jottek erre ra - azokra is nagy szivas keriteni egy-egy szettet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32940) nyunyu válasza Skullwipe (#32938) üzenetére


nyunyu
félisten

Masterkeyseknek már szabvány alsó sora van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32941) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

IBM model M-re hol tudok keycap-eket venni?

(#32942) Domonkos válasza DrojDtroll (#32941) üzenetére


Domonkos
Ármester

Innest lehet rendelni. Bar a szallitasi koltseggel megtolt arat nem biztos hogy ki szeretnem fizetni...
Altalaban az ilyeneket ugy potoljak a tulajok, hogy vesznek egy masik, donor peldanyt es osszelegoznak egy teljesen mukodot.

Ilyen hamar sikerult szerezni egyet? :)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32943) Skullwipe válasza Domonkos (#32942) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én nem vágom, hogy csinálja valaki az ilyesmit, de grat, pedig te is már mióta keresel f-et :O

(#32944) Domonkos válasza Skullwipe (#32943) üzenetére


Domonkos
Ármester

F-et nagyjabol azota keresek, miota kompetens vagyok oket helyrepofoztatni. Nagyon ritkan akadnak csak be, mert a tobbseg azt sem tudja hogy mit hirdet - ugy meg elegge nehez ra akarmilyen crawlert irni. Most is rengeteg a false positive... :(
Kulfoldrol meg nem rendletem - de az amugy is ugy tul konnyu ;]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32945) DrojDtroll válasza Domonkos (#32942) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Igen sikerült. A környékbeli lokál topikokban kérdeztem utána.

(#32946) Entaro


Entaro
tag

Megőrülnénk a videón az "írógép" használata. Anyám :D

(#32947) #41133696 válasza Entaro (#32946) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kegyetlen :D

(#32948) nyunyu válasza Entaro (#32946) üzenetére


nyunyu
félisten

Képzeld el, hogy leülsz egy másik gyártó írógépe elé, amin más sorrendben vannak a kalapácsok a tálcán.

Szerintem előbb megtanulnám a dvorakot meg a colemakot, mint egy ilyenen legépelni egy oldalt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32949) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

Decemberben rendeltem egy cougar mx200 billentyűzetet. Tegnap véletlen lerántottam az asztalról, és 4 billentyű kiesett, amiről sajnos letört a kis karom is, ami a mechanikához fogja, így visszatenni már nem tudom. Ezenkívűl a space gomb az esés óta beragad, működik, csak zavaró.
Szerintetek van esély rá, hogy garanciába megcsinálják, vagy hagyjam a fenébe, és a szállításra költött pénzt inkább forgassam be egy új billentyűzet árába?

:R

(#32950) dugo_ válasza prtvlogan (#32949) üzenetére


dugo_
veterán

Arra nincs garancia, ha összetöröd.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.