Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) mayday00 válasza Domonkos (#33650) üzenetére


mayday00
őstag

Ha nincs rajta világítás akkor, szinte láthatatlanok a betűk.

Cooler Master Masterkeys Lite L, Mennyire igaz?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33652) Domonkos válasza mayday00 (#33651) üzenetére


Domonkos
Ármester

nem tudom.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33653) Ringman válasza mayday00 (#33651) üzenetére


Ringman
nagyúr

fórumtárs véleménye

A billentyűzet világítás nélkül gyakorlatilag olvashatatlan, de nekem eleve világítós kellett, úgyhogy ez annyira nem zavar.

(#33654) nyunyu válasza Domonkos (#33641) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit programozol, hogy ennyire zavart a numpad hianya? :Y

Sokszor szidom a melóra vett HP Elitebook 8570p-t, hogy miért nem az egy számmal kisebb, 80 dekával könnyebb 8470p-t vettem helyette, de speciel a numpadot imádom rajta, amikor naponta 5x kell bepötyögni a VPNhez SMSben kapott számsort...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33655) Ispy válasza nyunyu (#33654) üzenetére


Ispy
veterán

Ezért tetszik a cm, méretben tkl, de van numpad, most már csak meg kell szokni, hogy mindig ki kell kapcsolni, ha nem kell.

Minden hónapban szoktam céges dolgokat utalni, ez kb 15 darab 8 karakteres számsor beírása, numpad nélkül kizárt :N

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33656) Ringman válasza nyunyu (#33654) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem zavar, hogy nem a kijelzőhöz képest el van tolva a billentyűzet a numpad miatt?

(#33657) Varoz válasza Mr.Csizmás (#33646) üzenetére


Varoz
őstag

Annyira agyérgörcsöt tudok kapni, amikor valaki a saját hsz-ét linkeli és 28 kattintás kell mire a lényeges tartalomig jutunk. Miért nem lehet a boltot linkelni az adott billel? :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33658) demmer123


demmer123
őstag

Nincs valakinek véletlen O-Ring szettje fölösleges?Szívesen megvenném akár dupla árért.

[ Szerkesztve ]

(#33659) Domonkos válasza demmer123 (#33658) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem annyira nehez ilyet szerezni, mivel semmi extrat nem kell tudjon. Bemesz a legkozelebbi szerelvenyboltba, ott megmondod hogy 5mm belso atmeroju es maximum 2mm magas torusz alaku tomitest szeretnel venni, es kiszolgalnak legalabb egy marekkal. EZ

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33660) sirparsifal


sirparsifal
csendes tag

Sziasztok,

Mi a véleményetek az ASUS Cerberus-ról? Érdemes ilyet venni? Azt látom, hogy nincs az ajánlott billentyűzetek listájában.

Másik kérdésem, hogy mi a különbség a LENOVO Preferred Pro és az Enhanced Performance között?
Csak annyi lenne, hogy az egyik multimédiás a másik nem?

Az említett 3 közül melyiket érdemes venni? Számomra a világítás nem szempont, inkább az a fontos, hogy legyen kényelemes és megbízható, illetve magyar kiosztású. Csuklótámasz mindenképp fontos lenne, de ahogy nézem az ASUS kialakítsa is kényelmes lehet ebből a szempontból. Játékra is használnám.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#33661) Ringman válasza sirparsifal (#33660) üzenetére


Ringman
nagyúr

Másik kérdésem, hogy mi a különbség a LENOVO Preferred Pro és az Enhanced Performance között?
Csak annyi lenne, hogy az egyik multimédiás a másik nem?

igen + felső pár gomb programozható.

nem tudom, hogy jár-e csuklótámasz a preferred prohoz, az enhanced performance-hoz igen.

(#33662) Ringman válasza Ringman (#33661) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja meg most nézem hogy az enhanceden van usb port is.

(#33663) kroy83


kroy83
tag

Sziasztok!

Ducky One Tkl Rgb-t keresek, UK Layouttal. Láttam Merlinnél de ott csak német van. Nem tudom esetleg érkezik e hozzájuk Uk. Ezenkívül Angliából 166 Fontért tudnék rendelni, amit egy kicsit sokallok. Tudtok esetleg más variációról? :U

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#33664) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Cougar 450król mi a vélemény? Rokonnak lenne játékra. Főként CS:GO, Minecraft, de inkább FPS.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#33665) mayday00 válasza Ringman (#33653) üzenetére


mayday00
őstag

Összes háttérvilágítós billentyűzetre elmondható, hogy bekapcsolt háttérvilágítás nélkül, nehezen láthatók a gombok. A gombokon a feliratok. :F

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33666) VVoid


VVoid
aktív tag

Sziasztok, Bp-n van olyan hely, ahol minél többféle mechanikus billentyűzetet meg lehet pötyögtetni? Különösen a Cherry MX Silent vagy Red érdekelne. Azt látom, hogy Silent-tel kb. csak a Corsair Strafe-t lehet kapni, de ha mondjuk a Red mégsem lenne olyan hangos, mint amitől félek, máris nagyobb lenne a választék, és olcsóbban megúsznám. Pl a Corsair K63 TKL abszolút bejön, az ára is teljesen rendben van, csak hát nekem fontos lenne a halkság. Videókat néztem eleget, de az egyszerűen nem az igazi, engem az érdekelne, ahogy én használom, na az mennyire halk vagy hangos. Persze rendelhetnék a fentiekből egyet-egyet, visszavinném 14 napos elállással, amelyik kevésbé tetszik, de hát na... Annyi biztos, hogy mechanikus kell és halk, annyi egyéb sz*rt próbáltam az elmúlt időszakban, kezdett elegem lenni (legutóbb a Cougar 200k, borzalmas gépelési élmény volt, itt betelt a bili, mostantól csak mecha). Szóval valami ötlet, hol lehetne mechásokat kipróbálni, megköszönném.

(#33667) Domonkos válasza VVoid (#33666) üzenetére


Domonkos
Ármester

pixelt szoktak itt ajanlgatni, de nekik is max 3 kulonbozo szokott lenni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33668) Crabface


Crabface
senior tag

Keycap pullere van valakinek esetleg eladó?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#33669) Domonkos válasza Crabface (#33668) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha nem ipari hasznalatra lesz, akkor siman tudsz magadnak is hajtogatni valami kemenyebb drotbol egyet. Nincs benne tul sok csel.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33670) Crabface


Crabface
senior tag

Lehet holnap nekiugrok fogóval egynek. De azért, ha valakinek van egy fölös, megszabadítanám tőle.

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#33671) haxiboy válasza Crabface (#33670) üzenetére


haxiboy
veterán

Igazából 2db drót és egy kis cellux. Nekem a műanyagos rápattintós fajta van, ezt nem ajánlom senkinek mert képes megsérteni a kupakokat.
Ha előkerül, bárkinek odaadom :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33672) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok,

Többször jártam már itt a topikban, végre eljött az idő a vásárlásra is.

Tudom, tudom, mindenki a mechanikusra esküszik, az az isten, stb... de most "Laptopos" azaz ollós (membrános??), puha, lapos, halk, világítós bill. kellene, nem horror áron (kb. 10-15k) és persze HUN, numpados, új.

Sokat gépelnék vele és persze gamehez. Tudom, hogy sokan nehezen gépelnek laptopon, laptopos bill.-el, de nekem pont azzal megy könnyen.
Ami kizáró tényező nálam egy bill.-nél, az a hangos csattogó hang, leütéskor.

Kinéztem magamnak a COUGAR 200K bill-.t.. jó döntés szerintetek? Ahogy látom a kevés ollós egyike amelyik benne van az ajánlott táblázatban.

Tudtok ehhez hasonló másik, alternatív bill.-t ajánlani ami kb. ugyanilyen? Ugyanis ilyen paraméterekkel csak ezt találtam ami tetszik is.

[ Szerkesztve ]

(#33673) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok egy picit off leszek elnézést kérek.
Adott egy Coller Master Masterlite bill. Az a kérdésem, hogy mi az a turbo mod rajt? Az mit csinál? Van olyan bill., hogy x1, x8 mod. Ha x8 ra rakom akkor játékok alatt nem megy pl a w vel folyamatosan.
Amugy, hogy picit on is legyek, pár napja használom az emlitett bill. t, és eddig nagyon tetszik tipikus gamer bill. hosszú határozott bill. uttal. Kicsit hangos, a villágitás nagyon kellemes, szépen konfigurálható stb. A win. bill. parancsok kikapcsolhatóak, ami jól jön játék alatt.

(#33674) Domonkos válasza dunc (#33673) üzenetére


Domonkos
Ármester

Turbo mod sejtesem szerint a folyamatosan lenntartott billentyuknel az ismetles sebesseget szabalyozhatja. Nem kell keszpenznek venni, nem neztem utana.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33675) VVoid válasza k-adi (#33672) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia, nemrég vettem egyet, ha bejön a laptopon gépelés, akár jó is lehet, elég halk, nekem nem kényelmes, érzésre kicsit más, mint általában a jó laptop billentyűzetek, kicsit nehezebben jár, és ha teljesen lenyomtad, van egy tompa puffanásszerű feedback-je, ami nem hangos, de nem kényelmes az ujjaknak, de ez egyéni preferencia kérdése.
A világítás jó lenne, csak ott cseszték el, hogy van egy alsó sáv, aminek a fénye sokkal erősebb, mint a billentyűk megvilágítása, szóval teljesen fölösleges oda, csak zavar, ha leragasztom valamivel, sokkal jobb. És persze gép kikapcsolása után nem jegyzi meg a világítás beállításokat, nem nagy dolog, de zavaró lehet, hogy minden egyes gépindítás után visszaállítja narancsra, legnagyobb fényerőre.

(#33676) scream válasza k-adi (#33672) üzenetére


scream
veterán

Ha a világításról le tudsz mondani, akkor alternatíva lehet az Apple billzete.

Mind a kettőt (200K) használtam, most Apple van és elégedett vagyok vele. :K

Igaz AHK scriptel használom, hogy a média gombok rendesen menjenek, plusz nincsen 'Insert' és 'PrintScreen', de AHK-val ez is megoldható. Cserébe vannak F13-F19-ig is plusz gombok, amik ugyan csak testreszabhatóak AHK-val.

[ Szerkesztve ]

(#33677) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#33664) üzenetére


kalozhun100
őstag

Vagy tudnátok valamit ajánlani 15kig bezárólag, ami Győrbe megjön vasárnapig? Cougar 200k-t néztem például.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#33678) Domonkos válasza kalozhun100 (#33677) üzenetére


Domonkos
Ármester

200k jo lehet, a 450k-rol vegyesek a velemenyek. Szerintem a hibrid kapcsolok mind a mechak, mind a membranos billek rossz tulajdonsagait otvozik, ami nem valt sosem az elonyukre.
A 10k-nal dragabb membranosok nem fogjak tudni az ajanloba beirt olcsobbakat felullicitalni, viszont 15-ert lehet hogy mar erdemesebb egy-egy olcsobb, hasznalt mecha utan lesni. Ha turelmes vagy es sikerul egy jobbat kifognod, akkor sokkal jobban jarhatsz vele, mint egy ilyen kategoriaju membranossal.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33679) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ma megérkezett a csoda. Egyelőre még szokni kell, más mint a notis megoldás, de nagyon más a minőség érzése, s tényleg élvezet egy mechanikuson gépelni. :K

Palmrest / csuklótámasszal ki hogy áll? Nekem úgy tűnik kell. Alább látható az ideiglenes megoldás. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33680) Ringman válasza lezso6 (#33679) üzenetére


Ringman
nagyúr

így: [link]

sharkoon WR10 a típusa.

(#33681) Domonkos válasza lezso6 (#33679) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Palmrest / csuklótámasszal ki hogy áll?

Cherry billencseknel jol jon - IBM-eknel nem hasznalok. Nem alacsonyabbak, lemertem oket, de annak erzodnek a hajlitott backplate miatt. Sokkal kenyelmesebbek is. :)
BTW: A grifiti fat-et meg mindig jobb csuklotamasznak tartom; csak lenne megfizethetobb. Ezt ajandekba kaptam. :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33682) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! ASAP segítség kellene, PCX-ből rendelünk, aztán van egy kis fennmaradó rész (4-5K), amit billentyűzetre kellene/lehetne használni. Mit ajánlanátok a kínálatukból, ami mondjuk játékra is jó lenne? Megnéztem ajánlót, de az 5K alattiak már nem érhetőek, a 9 ezres következő kategória meg már drága. köszi

[ Szerkesztve ]

(#33683) Domonkos válasza lemusz (#33682) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igen jol sikerult ratapintanod a lenyegre. Konkretan nincs semmi ajanlhato bill jelenleg 5k alatt - nemhogy jatekra. :(
HP QY776AA-t tartom a kinalotbol a legnormalisabbnak, de a 2kro-vel nem fog ledonteni a labadrol. Hama urage illuminated vagy a cougar 200k lenne a legolcsobb ami a celnak valahogy megfelelne. A hp-hoz kepest szerintem megerik a felarat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33684) lezso6 válasza Domonkos (#33681) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez mekkora jó. :DD Ennek ez a funkciója vagy csak erre lett befogva?

Ez a graffiti is jónak tűnik. Igazából csak az a kérdés, hogy van-e valami bevált ajánlott modell / márka, vagy mindegy-e. Nekem nem kell puha, csak az a lényeg, hogy legyen kb 2 cm vastag, különben semmit se ér.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33685) Domonkos válasza lezso6 (#33684) üzenetére


Domonkos
Ármester

A kis cetlijere az van irva hogy petsatwork; amibol azt sejtem hogy ez lehetett az eredeti celja. Amugy egesz kellemes, puha vattaval es babzsakba valo muanyaggolyoval van megtomve. Az nagyon tetszos benne, hogy ide-oda lehet benne maszirozni a tomest, amivel a magassagan/kemenysegen lehet varialni. Viszont izzadosabb is, mint a grifiti es takaritani is nehezebb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33686) Vanir


Vanir
veterán

Egy minimálisan kapcsolódik ide is, úgyhogy reklámozom:
Mutasd az asztalod!

Domonkos: csúcs az a macsek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33687) lezso6 válasza Vanir (#33686) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pár napja raktam épp rendet, de már megint kupleráj van, úgyhogy nem postolok. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33688) Ringman válasza Domonkos (#33681) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom ez az alis klón milyen lehet: [link]

(#33689) lezso6 válasza Ringman (#33688) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha egy traktort kibír akkor biztos jó. ;] Egyébként az amit írtál az se lenne rossz, de attól félek túl vékony, ugye hiába 2 cm, ha ráteszem a kezem akkor vékonyabb. Közbe találtam egy márkát: Glorious PC Master Race. :DDD Azok elég komolyak, áruk is van, de nekem nem kell ilyen gaming felirat, finnyás vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33690) dqdb válasza lezso6 (#33689) üzenetére


dqdb
nagyúr

A fa eszméletlenül jól néz ki és nem megy össze, ha ráteszed a kezed, bár ha Hulk a harmadik neved, akkor ki tudja :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33691) lezso6 válasza dqdb (#33690) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyelőre még tesztelem a mostani pozdorját. Attól tartok nem lesz jó, túl kemény. Elkezdte szétnyomni a csuklóm. Semmisesosemjó. Hát de azért mégis csak kb egész nap használom. :D

Most épp ezzel szemezek. bár relatíve @!&% drága: Fellowes Plush Touch

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33692) Burt1793 válasza lezso6 (#33679) üzenetére


Burt1793
veterán

Gratula hozzá, nekem is ilyenem van, szokni kell az elején, én minden segédlet nélkül használom, kicsit az is segíthet, ha nem csak a vonalzót rakod alá, hanem még valamit, így jobban bedől. Tiéd akkor barna kapcsolós? Enyém clicky.

(#33693) lezso6 válasza Burt1793 (#33692) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi! :) Már most nagyon jóféleségnek tűnik, hát majd később...

Előző billencsnél megszoktam, hogy van palmrest. Ha jobban megdötnöm csak rosszabb lesz. Az lenne a lényeg, hogy a csukló egyenes maradjon, különben eléggé fájni fog. :(

Igen, barna. Ilyen volt, meg ilyet is szerettem volna. Ennek is eléggé van hangja, de kékkel végképp nem lenne szomszédbarát, sajnos szeretek éjszakázni és nem egyedül lakom. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33694) Varoz válasza lezso6 (#33679) üzenetére


Varoz
őstag

Én így. Gyári, lecsatolható! :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33695) lezso6 válasza Varoz (#33694) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem külön megvásárolható felcsatolható lesz, nem vagyok igazi férfi. :O :DDD ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33696) Varoz válasza lezso6 (#33695) üzenetére


Varoz
őstag

Bíztam benne, hogy látszik a lecsapnivaló magaslabda. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33697) Mr.Csizmás válasza Varoz (#33694) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

nekem is ilyen van, tegnap óta üzemel. (mx brown)

kb. 20 év után az első palmrest, amit nem dobtam ki az ablakon :D (allergiás vagyok az ilyen komfortzónás dolgok minőségére)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33698) emvy válasza emvy (#27660) üzenetére


emvy
nagyúr

Megprobalom garanciaztatni az Ergo Pro-t. Eletem legjobb billentyuzete -- lenne, ha nem lenne ennyi QA problemaja. Most elromlott a bal spacebar, igy mar vegkepp hasznalhatatlan. :( Most mi a fenet vegyek helyette? Sima TKL non-ergo? Sculpt?

while (!sleep) sheep++;

(#33699) Al Capone


Al Capone
tag

Azta, állat ez a G.Skill :) Valaki, akinek német kiosztása van, tudna csinálni egy képet sötétben is? :R

(#33700) Mr.Csizmás válasza Al Capone (#33699) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megoldható, nekem az van :)) btw. mire vagy kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.