Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) ussseal


ussseal
tag

(#32752) JTILTEM


JTILTEM
újonc

Sziasztok èppen billentyűzet vásárlás elött állok ès szeretném megkérdezni,hogy főleg játékra milyen billentyűzetet ajánlotok.A legjobb ha red swiches lenne. Nagyjábol 40.000FT-ig.

(#32753) e-arc.hu


e-arc.hu
csendes tag

Sziasztok, hetkoznapi hasznalatra, illetve jatekhoz (Warcraft III :) ) keresek minosegi billentyuzetet. A tartossag es kenyelem sokkal fontosabb, mint az ar (ugy 25-30e-ig mennek el), lehet akar ergonomikus is. Uj gephez lesz.
Bocs, a topic-ot telefonrol nem tudom atnyalazni... Elore is nagyon koszonom a segitseget!

(#32754) haxiboy válasza e-arc.hu (#32753) üzenetére


haxiboy
veterán

A topic összefoglalóban van egy ajánlott lista, telefonról is jól olvasható, ajánlom figyelmedbe.
Ha esetleg nem sikerül találni írj :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32755) DrojDtroll válasza haxiboy (#32754) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mobil nézeten nincs összefoglaló

(#32756) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Sokadjára halasztott kérdésemet tenném fel: Mennyiért és honnan szerezhető be legolcsóbban Kapcsoló próba pad, vagy bármi is a magyar megfelelője annak a terméknek, ami egy gyártó sokféle kapcsolója megtalálható kipróbálási céllal...?
Hányféle kapcsológyártónak van ilyenje?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32757) Domonkos válasza ledgeri (#32756) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem hiszem hogy maguk a kapcsologyarak adnanak ki ilyesfajta probapadokat. Masreszrol meg nem hiszem hogy hiteles lenne az a tapasztalat amit egy billentyu nyomkodosa tud nyujtani a gepelesre tekintve - foleg nem ugy hogy az embernek fogalma sincs arrol, hogy milyennek kellene lennie egy normalis mecha kapcsolonak es annak hogyan kellene erzodnie. Ergo, nem hiszem hogy egy-egy switch tul atfogo kepet tudna adni a kulonfajta kapcsolokkal szerelt billencsekrol. Azt meg sem emlitve hogy a lenyeges tulajdonsagainak a masik fele nem is a kapcsolon mulik.
Szerintem ha egy-ketto mecha billet ki tudsz probalni teljes egeszeben, akkor sokkal atfogobb kepet kaphatsz roluk, mint az ilyen probapaneleken.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32758) ledgeri válasza Domonkos (#32757) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A jelenleg elérhető lehetőségeim közül vagy a fenti, vagy a semmi ami van... :(((

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32759) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Szeretném ha ajánlanátok valamilyen billentyűzetet, mert a mostani megérett a cserére. Semmi extrára nem akarom használni így bővebb kitételeim sincsenek. A jelenlegi is valamilyen genius kb 3e ft körül lehetett. Nincs ilyen igényem, hogy világítson, egyedül hogy legyen csuklótámasza és a 10 ujjas vakírást jól lehessen alkalmazni, tehát ne ilyen laptopbillentyűzet legyen.

Talán a Logitech-et annyiból preferálnám, hogy az alábbi perifériák vannak jelenleg:

egér: Logitech g403
webcamera: Logitech c922
headset: Logitech g633 7.1

De a legfőbb szempont a 10 ujjas vakírás, szóval bármi jöhet, vagy valamilyen Logitech cucc ésszerű keretek között. (max 30k-50k a plafon maximum akkor ha tényleg megéri a magasabb árkategória) Köszönet :R

szerk: lehetőleg belföldön beszerezhető legyen valamilyen webshopon keresztül, esetleg MM. :R

[ Szerkesztve ]

(#32760) hemaka válasza Burt1793 (#32710) üzenetére


hemaka
nagyúr

Porszivohoz adnak ilyen kis műanyag véget, amin van kefe is. Én azzal szoktam 1-2 hetente takarítani. Meg ugye volt ilyen átlátszó műanyag a tetején, azt szépen ráteszem, ha nem használom. Az az igazi retro cucc. :D

(#32761) Domonkos válasza rwin5 (#32759) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ajanloban van par darab ami tetszhet szerintem. Logitecheket amugy nem annyira szeretjuk, nincs is igazan jo felsokategorias billentyuzetuk :( Szoval errol le kellene mondj.
Ami nekem egybol beugrott mikor emlitetted a vakirast, az a Daskeyboard 4 Ultimate volt. :K Na annal aztan tenyleg csak a vakiras johet szoba. Raadasul rendkivul elegans - bar nem tudom hogy ez mennyire szempont, vagy hogy ez lenne a preferenciad - a fulesbol itelve nem :DDD Szerintem a topic aktiv tagjai kozul is akad olyan akinek valamilyen Das keboardja van.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32762) Domonkos


Domonkos
Ármester

Erdekessegkepp: Telefonize w/full mechanical keyboard
Videoban sok szo nem esik rola, es elkepzelni is nehez hogy milyen lehet egy ilyen tactile mecha billencs ebben a formfactorban, de nagyon kivancsi leszek ra. Maga a termek sem nez ki rossznak. Ha valoban kepes lesz valami ertelmes OS-t futtatni, akkor lehet hogy beruhazok egyre es dobni fogom az androidot...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32763) nyunyu válasza Domonkos (#32762) üzenetére


nyunyu
félisten

Kétlem, hogy 13.5mm vastagban meg tudnák építeni ezt a menedzser kalkulátort mecha gombokkal.

Cherry ML stemjének teteje 6.9 mm magasan van a PCB síkjához képest, számítsunk mondjuk pluszban 1mm vastag kupakot, akkor már 8mm-nél tartunk.

Maradék 5mm-be kéne beleférnie a PCBnek, akkunak, kijelzőnek, meg két réteg műanyag burkolatnak.

Vékonyabb mecha kapcsolót meg eddig nem nagyon láttunk, Kailh próbálkozik valami hasonlóval, de az sem tér el jelentősen vastagságban.

Inkább valami ollós laptopbillzet megoldásban gondolkozhatnak, ami alig 5mm vastag. (=alu backplate, kapcsoló fólia, gumidómok, ollók, kupak)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32764) Domonkos válasza ledgeri (#32758) üzenetére


Domonkos
Ármester

A semminel tuti tobb, bar nem sokkal tartom tobbre, mint egy alaposabb video review-t ahol reszletesen kifejtik hogy melyik milyen.
Amugy harmadik lehetosegnek ne felejtsd el, hogy az internetrol rendelt termekeket 14 napon belul mindenfele indok nelkul visszakuldheted a boltnak es meg a penzedet is visszaadjak! Meg mindig ertelmesebb dontesnek talalom ezt, mint a tesztpaneleket :) Gondolom amugy sem 20 kulonbozo kapcsolot szeretnel kiprobalni, max 2-3-at.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32765) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Olvastam az összefoglalót, de nem teljesen világos a dolog. Egy ilyen billentyűzetnél ahol rövid a shift [link] hogy működne a dolog?
Minden ugyan ott lenne mintha sima magyar lenne a billentyűzet, csak nem az van ráírva?

(#32766) Domonkos válasza Levi's (#32765) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pontosan. Az hogy mit ut a billentyuzet csak a szoftveren mulik. Ugyanugy tudsz UK vagy mas egyeb kiosztasu billentyuzetet magyarul hasznalni, mint a mostanit ha atallitod egyeb nyelvekre. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32767) Levi's válasza Domonkos (#32766) üzenetére


Levi's
tag

Értem
De hosszú Shift-es billnél az "í" valami kombóval jön gondolom. Ezért akkor nekem inkább valami rövid Shift-es lenne jó ahol minden ugyan ott van ha magyarra állítom (mármint ha jól értem akkor így működik a dolog). Ez gondolom simán Windowsnál HU vagy EN beállítással megoldható.

Viszont ebben az esetben honnan tudható, hogy az adott billentyűzet rövid vagy hosszú shiftes? Mert legtöbb helyen nem a gombok számát írják hanem azt, hogy mi a lokalizációja.

(#32768) nyunyu válasza Levi's (#32767) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont ebben az esetben honnan tudható, hogy az adott billentyűzet rövid vagy hosszú shiftes? Mert legtöbb helyen nem a gombok számát írják hanem azt, hogy mi a lokalizációja.

Ha magyar, német, francia, olasz, spanyol, brit, akármelyik skandináv van lokalizációnak írva, akkor rövid.
Ha amerikai, akkor hosszú.

Ha angol van kiírva, akkor rá kell kérdezni, hogy melyik angol: amerikai/US (hosszú) vagy brit/UK (rövid)
Ha nem tudják, akkor pontos cikkszám kell.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32769) Domonkos válasza Levi's (#32767) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha magyar kiosztason hagyod a billentyuzetet, akkor mindig - akar megvan a í, akar nincs, az altgr+i es altgr+j kombinaciokkal tudsz kicsi es nagy í-t irni. Egyebkent nem csak a í lenne mas helyen, hanem a ű is az enter fel csuszik ANSI-n.
Azt hogy hogyan vannak szeletelve a billentyuk - ha nincs feltuntetve hogy ANSI vagy ISO (lasd osszefoglalo) - leginkabb a pontos tipusszambol tudhatod meg. Altalanossagban elmondhato, hogy az europai nyelvek nagy resze inkabb ISO-t hasznal, ahogy a magyar is. Nemet, brit, francia, cseh mind jok szoktak lenni. Ha ketseged van, akkor linkelj es kerdezz! :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32770) Levi's válasza Domonkos (#32769) üzenetére


Levi's
tag

Rendben. Nagyon szépen köszönöm. Valószínűleg fogok élni a lehetőséggel :)

(#32771) Ébri válasza Domonkos (#32769) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem szokott felmerülni, de a "<" jel az, ami tényleg nem elérhető a +1 gomb hiányában. Vagy ez sincs így? (Megszokás mellett engem ez vitt az ISO kiosztás irányába.)

(#32772) nyunyu válasza Ébri (#32771) üzenetére


nyunyu
félisten

ANSI HU használata.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32773) Domonkos válasza Ébri (#32771) üzenetére


Domonkos
Ármester

az altgr-es retegen vannak a ; (pontosvesszo) mellett

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32774) Ébri válasza Domonkos (#32773) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, nem tudom hogy sikerült erre nem rányomnom. Akkor az ANSI egyetlen hátránya a nagyon távoli ű. (Meg nekem személy szerint, hogy munkahelyemen ISO van.)

(#32775) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

Olyan billentyűzetet keresek ami:
- halk
- magyar kiosztású
- teljes enter billentyű

Tudnátok ebben segíteni?
Köszi

(#32776) rwin5 válasza Domonkos (#32761) üzenetére


rwin5
őstag

Néztem róla teszt videót pofás darab, de ennyit sokallok érte. Bepötyögtem néhányat még a gugliba a táblázatban olvasott billentyűzetekből, de főleg a leírásuk alapján választottam, de továbbra sem tudtam dönteni. :D Szerintem elmegyek az MM-ba mert hallottam, hogy ott sok mechanikus bill. van kirakva hátha érzem majd a különbséget, mert így tudatlanságom végett nem tudok jó döntést hozni.

(#32777) ledgeri válasza Domonkos (#32764) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem ismersz ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32778) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Vezeték nélküli bill vásárlásán gondolkozom.
Azt nem tudom hogy ezek mennyi ideig bírják akksival, hétközben napi 4-5 óra üzemidő, hétvégén kb. 8 óra.
Ezekben beépített akksi van vagy kivehető ceruza elem méretű és külön töltővel tölthetők?
HP K2500-et néztem ki első körben, Iponba vagy PCX-be venném.
Most egy tök alap Logi billem van (talán K120?)

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10k körül
2.Használt szóba jöhet-e?
Nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Kis játék, netezés, grafikázás/meguntam a kábelt
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények
Tapipad nem kell de kell a rendes numerikus bill. és ne legyen notebook bill. jellege a "zsúfoltság" miatt.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
Igen

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32779) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet M.o.-n valahol venni Cherry mx kapcsolókra minőségi Blank Keycap-et?

(#32780) JTILTEM


JTILTEM
újonc

Sziasztok! Egy gamer billentyűzetet szeretnék venni lehetőleg mechanikus és red swiches (cherry MX) legyen kb 40.000Ft-ig.Ajánlatokat szeretnèk kèrni,a márka teljesen mindegy.Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#32781) Topanka


Topanka
aktív tag

Sziasztok! Most kellene egy válasz, kérlek segítsetek! Ipon-tól vásárolnék egy mechanikus magyar billentyű kiosztású billentyűzetet. Az alábbi lett kinézve. COUGAR GAMING Attack X3 MX Red Magyar fekete
[link]
Mi a véleményetek? Vagy lenne valami jobb itt? Max 40000 Ft-ig lehet költekezni. Fontos még, hogy keskeny legyen, könyöklő nem kell. Köszi előre is.
A ROCCAT Ryos MK Glow nagyon jó (van egy a családban), de a támasz miatt túl széles.

[ Szerkesztve ]

(#32782) danaboy


danaboy
tag

Sziasztok!

Ajánlanátok az alábbiak szerint?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
~1-5e

2.Használt szóba jöhet-e?
Nem

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Mérsékelt, általános irodai használat, új géphez.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Lövésem sincs. Talán ollós. Érezhető nyomásponttal.

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Numpad kell, csuklótámasz kell. Vezeték nélkülit nem tudom érdemes-e ill. van-e ennyiért (vagy nem sokkal drágábban) használható. Amennyiben igen, érdekel. Médiagombok jöhetnek.

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Magyar kellene.

Köszi!

(#32783) haxiboy válasza danaboy (#32782) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia. Kérlek olvasd el az összefoglalót vagy jobb oldalt a rövid topik ismertetőt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32784) Entaro válasza danaboy (#32782) üzenetére


Entaro
tag

Ennyi pénzért sajnos ollós sem jöhet szóba. A legolcsóbb akármi is 2.000 - 2.200 Ft. 3.500 ért keress itt az aprón a Lenovo ra.

(#32785) danaboy válasza haxiboy (#32783) üzenetére


danaboy
tag

Szia!

Olvastam.
Nem jutottam előrébb.

Mindegy. Ennyiért vegyen az illetékes amit akar. (Nem magamnak keresek.)

Köszi a választ.

(#32786) haxiboy válasza danaboy (#32785) üzenetére


haxiboy
veterán

Meg kell nyomkodni helyben ha bejön meg kell venni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32787) danaboy válasza Entaro (#32784) üzenetére


danaboy
tag

Szia!

Neked is köszi a választ!

1-től 5e-ig kerestem.

De megelégednék a legolcsóbb ajánlottal is ami numerikus és támaszos.

Lenovok egész tűrhetőnek tűnnek a képeken.

(Ahogy előzőben is írtam, annyira nem fontos.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32788) Ringman


Ringman
nagyúr

keyboardco.com-on pár matias bill 50%-kal leértékelt, sajnos quiet linear nincs közöttük.

(#32789) nyunyu válasza Ringman (#32788) üzenetére


nyunyu
félisten

Pont tegnap néztem, de csak a német meg a skandináv Quiet Prok voltak leárazva ~25k HUFra, UK sajnos nincs.

Legnagyobb bajom persze az, hogy feketék a gombjaik.
Teljesen fehér billzetük csak a Tactile Pro Mac van, de az kattogós kapcsolós, meg Mac scan kódokat küld, nem PCset.

Nem tudom, Matias foglalkozik-e custom billzet gyártással, meg kéne kérdezni tőlük, hogy lehet-e rendelni olyan Quiet Pro PCt, aminek fehér háza és kupakjai vannak (mint a Tactile Pro Macnak), és ha már custom, akkor a magyar layoutot lézerezzék a kupakjaira.
150$-t talán hajlandó lennék fizetni érte, amibe a fekete Quiet Prok kerülnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32790) Skullwipe válasza nyunyu (#32789) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Na ezt remélem megpróbálod. Gondolom azért is mondod mert tényleg majdnem mindennek megfelelnek. Nagyon tetszik amikor a gombnál a lednek kihagyják a helyet és ott helyileg látod (itt ugye a caps), ez is ahogy megfigyeltem régről ered, de ez se nagyon van elterjedve.

(#32791) Ébri


Ébri
senior tag

Köszi mindenkinek, tegnap már próbálgattam a Masterkeyst barna kapcsolókkal, leginkább furcsa, de valóban jobb a kéknél. Tudja amit akartam, kényelmes lenne, ha nem lenne ennyire magas. Gépelésnél mondjuk nem támaszkodok, de játéknél igen, s a space is emiatt kényelmetlenebb. De nézek vmi csuklótámaszt, remélem az megoldja a problémát. Van valami amire ezeknél oda kell figyelni? (Jó lenne, ha nem lenne túl széles, mert majdnem az asztalom szélén áll a bill.)

(#32792) Domonkos válasza Ébri (#32791) üzenetére


Domonkos
Ármester

Csuklotamasznal csak annyi hogy ne legyen a billentyuzetnel magasabb, mert akkor a masik iranyba lesz furi. Nekem az egyik kedvencem a gifiti fat - van belole tobb meret - de most nem azt hasznalom, ha hasznalok, hanem egyet amit ajandekba kaptam - es mar december elejen megigertem hogy csinalok rola egy fotot...
Ha meg valamire erdemes figyelni, akkor az az, hogy tartos anyagbol keszuljon es szellozzon annyit, hogy ne izzadjon tole az ember csukloja. Konnyebb valasztasnak kell amugy lennie, mint a billentyuzetnek :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32793) Met válasza Met (#32778) üzenetére


Met
nagyúr

:U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32794) rwin5


rwin5
őstag

Erről vélemény, csak hogy maradnék a márkánál? Az ára is tűrhető
[logitech g213]

(#32795) Ébri válasza Domonkos (#32792) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, ennél biztos nem lesz magasabb :) Inkább a bill és az asztal széle közötti vékonyság miatt lesz nehéz találni (szép ívelt eleje van, ami erre nem feltétlenül előny). Székem karfája letört, szóval lehet, hogy annak lecserélése is segítene (karfa hiányában van a kezem az asztalon). Mondjuk az kicsit nagyobb beruházás.

(#32796) Domonkos válasza rwin5 (#32794) üzenetére


Domonkos
Ármester

22k es nem mecha? Hahahahahahahahahahaha... nem! :((
Talan a G410 lenne talan az elso logitech amit be mernek vallalni - bar abban sem cherry van...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32797) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Szeretnék érdeklődni, hogy ezek közül szerintetek valamelyik, rövid Shift-es? Mert az UK-nak elméletileg annak kellene lennie csak sehol nem látok biztosat.
[link]
[link]

A válaszokat előre is köszönöm.

(#32798) rwin5 válasza Domonkos (#32796) üzenetére


rwin5
őstag

wow, nekem ez a 410 nagyon bejön :Y bár én csak a külsőséget nézem

(#32799) Domonkos válasza Levi's (#32797) üzenetére


Domonkos
Ármester

Masodiknak a tipusaban benne van hogy UK. Az ISO lesz. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32800) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Nem tudom ez elég érdekes, vagy volt már ötletesebb.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.