Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) nyunyu válasza tusi74 (#32149) üzenetére


nyunyu
félisten

Illetve ami még szerintem nem annyira jó, hogy nagyon közel vannak a billentyűk egymáshoz, én néha a mellette levőt ütöm le.

Nem teljesen értelek:

Kereken 12mm az MXB2/3 kupakok felszínének a szélessége, pont annyi, mint a rendes Cherryké, így a szomszédos kupakok közti rés is ugyanannyi.

Polc tetején landolt Fujitsu KB521 szigetesnek látszó kupakjai viszont 13.8mm szélesek, azon tényleg nem lehet egyesével nyomni a gombokat, mert nem tudod kitapintani a köztük lévő rést.
Mondjuk azon az is zavar, hogy sokkal laposabbak a gombjai, mint az eddig használt billzeteimé, 0.15mm-mel van mélyebben a kupak közepe, mint a szélén lévő éle. (MXB2/3: 0.3mm, Cherry 0.4mm)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32152) GarfielDD


GarfielDD
csendes tag

Sziasztok! :)

Ha jól sejtem, akkor ti sem tudtok megfelelőt az előző hozzászólásomban található feltételek alapján :(

(#32153) Fr3eWar válasza nyunyu (#32139) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pontosan!

FKB4700-104
Francia feliratozásúak a karakterek, mivel Francia az anyacégünk, és azt a masinát még tőlük kaptuk, nem mi építettük itthon.

(#32154) nyunyu válasza Fr3eWar (#32153) üzenetére


nyunyu
félisten

Rossz sorban lévő M gombról messziről virított, hogy francia, még ha a ketchupos kupakját pont fejjel lefele sikerült is fényképezni. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32155) Vanir válasza IntelKiller7 (#32145) üzenetére


Vanir
veterán

Valószínűleg mert kifutott.

(#32156) Entaro válasza GarfielDD (#32152) üzenetére


Entaro
tag

Mechanikus ban a Filco / Matias nak van wireless, de nem fér bele 30 ba.

(#32157) GarfielDD válasza Entaro (#32156) üzenetére


GarfielDD
csendes tag

Azért köszi!
Sajnálom, hogy nincs magyar layout :)

(#32158) tusi74 válasza nyunyu (#32151) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem jelenleg a pót billentyűzetem a Genius i250, ami szó szerint szigetes és lapos, itt a billentyűk között van 3 mm távolság. Ennél a billentyűzetnél szinte soha nem fordul elő, hogy mellé ütnék. A Cherrynél sokszor a mellette levő is leütődik. Vagy a kettő egyszerre, vagy a szomszéd billentyű.

(#32159) Entaro válasza GarfielDD (#32157) üzenetére


Entaro
tag

Elképzelhető, hogy az amúgy is statisztikailag mérhetetlen országban te vagy az egyetlen, aki ennyi pénzt ilyenre kiadna

(#32160) haxiboy válasza Entaro (#32159) üzenetére


haxiboy
veterán

Annyira nem ritka a mechát használók közössége itthon sem. Csupán aki mechát vesz és mondjuk munkára veszi, vagy játékra. Ott nem számít mi van írva a keycapekre. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32161) Domonkos válasza haxiboy (#32160) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...munkára veszi, vagy játékra. Ott nem számít mi van írva a keycapekre.

Es mint tudjuk, amugy sem ;]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32162) Entaro válasza Domonkos (#32161) üzenetére


Entaro
tag

+wireless

(#32163) Ringman


Ringman
nagyúr

óccó dsa pbt kupakszett - blank - [link]

képes beírni a thick pbt-t a megnevezésbe
:D

(#32164) Varoz válasza cettlee (#32114) üzenetére


Varoz
őstag

Ez eddig a legjobb hsz a topikban számomra. :DD :DDD
MK billentyűzeten már megér egy misét, de ez a szöveg, hogy "valami komolyabbat, 5 ezerért" ez kész. 5 ezerért max egy komolyabb A4-es füzetet kapsz, nem billentyűzetet! :DDD
Ja meg a több gombot is vegyen be még drágít rajta.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#32165) Brett001


Brett001
aktív tag

Tetszik ez a kupakszett (Massdrop x Jessica - GMK Plum Custom Keycap Set): :)

[link]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32166) nyunyu


nyunyu
félisten

Gondolkoztam rajta, hogy kéne árajánlatot kérni GMKtól magyar kupakszettre, de nem hinném, hogy lenne rá fizetőképes kereslet.

Ha valahogy mégis összejönne egy színkombóra 150 megrendelő, akkor sem hinném, hogy olcsóbb lenne 30-35k-nál per darab. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32167) Ringman


Ringman
nagyúr

aki mégis meg tudna barátkozni a logitech g910 rgb furcsa kupakjaival, annak itt a lehetőség, kb 110-115€ a német layout amazonról

még kb 2,5 óráig tart a leértékelés.

(#32168) Domonkos válasza cettlee (#32114) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nos, ennyiert valoban nem fogsz kimondottan komolyabb darabot kapni - sajnos. Ajanlani is nehez, mert az olcsobb kategoriakban nagy elteresek lehetnek az adott peldanyok kozott, akar batchrol batchre is. Lasd. cougar 200k esete...
A legjobb amit tudsz tenni, hogy bemesz egy nagyobb elektronikai uzletbe es ott a kirakott darabok kozt valogatsz. Ha egy megtetszik, akkor meg vedd azt! Csodat nem kell majd varni tole, se azt hogy nagyon 2 billentyunel tobbet vegyen be egyszerre, de hat ez van :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32169) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy kis egyszerű Genius billentyűzetem. Azt szeretném kérdezni, létezik valami DIY módszer, amivel picit halkabbá lehetne tenni? :)

(#32170) Domonkos válasza acsati (#32169) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ketlem hogy letezne. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32171) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, Asus ROG Claymore-ról mi a vélemény? Kapható magyar kiosztással.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#32172) Domonkos válasza kalozhun100 (#32171) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igeretesnek nez ki, foleg ugy, hogy a piac nem annyira telitett a magyar-mecha-RGB teren. Nem hiszem hogy valaki erintkezett volna vele itt, a topicban.
Az arat egy darabig meg nem fogom tudni hova tenni, foleg ugy hogy TKL, de kifejezetten biztato jelnek foghato fel.
Mondjuk lassan a full DIY megoldasok is olcsobban fognak kijonni. :D

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32173) pokeap


pokeap
csendes tag

Sziasztok!
fps játékokhoz milyen jó minőségű mechanikus billentyűzetet ajánlotok,most egy logi k120 használok nem nagy szám,de a méretei megfelelőek és hibátlan 7 éve. Cougar 200 -am volt már az nagyon nem jött be szerintem a k120 jobb. Corsair k65 nagyon tetszik,szerintetek.?

(#32174) Domonkos válasza pokeap (#32173) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintunk pont benne van az ajanloban.
Kar hogy utobbi 1 honapban vagy 10k-t ugrott az ara...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32175) pokeap válasza Domonkos (#32174) üzenetére


pokeap
csendes tag

És esetleg hol tudnám olcsóbban,vagy akkor már k70-es az is nagyon bejön.?

(#32176) Domonkos válasza pokeap (#32175) üzenetére


Domonkos
Ármester

K65-bol a sima valtozat most ~10k-val olcsobb, mint a lux - ami meg par ezerrel meg dragabb is, mint a k70 lux :Y
Ha hajlando vagy ennyivel tobbet fizetni a vilagitasert, akkor persze - a k70 legalabb annyira jo, mint a K65 (szinten az ajanloban). En az alapjan dontenek, hogy kell-e a full billentyuzet, vagy eleg egy TKL.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32177) nyunyu válasza kalozhun100 (#32171) üzenetére


nyunyu
félisten

Asus ROG Claymore-ról mi a vélemény?

61k egy RGB világítású TKL billzetért?
71k numpaddal? :Y

Nem gyengén van túlárazva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32178) pokeap válasza Domonkos (#32176) üzenetére


pokeap
csendes tag

Köszi! a num-ra nincs szűkségem,viszont,ha világit akkor a k70 jobban megéri,ha jól értem.Egyébkén van műszaki,minőségi különbség a k65 k70közt.?

(#32179) Domonkos válasza pokeap (#32178) üzenetére


Domonkos
Ármester

K65-nek nincsen csuklotamasza, es sovanyabb vagy 17 billentyuvel. Most elteresrol nem tudok; nagyjabol ugyanazt a szintet kepviselik.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32180) pokeap válasza Domonkos (#32179) üzenetére


pokeap
csendes tag

köszi!
Akkor k70 et szerinted hol tudnék jó áron beszerezni ebay,vagy magyar oldal,kapcsolóban a játékhoz red ajánlott,ha jól gondolom.?

(#32181) nyunyu


nyunyu
félisten

Intelligencs gombos Aptiva megvan még?

Vevő lennék a billzetére.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32182) -FreaK- válasza nyunyu (#32177) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez egy borzalmas, túltolt giccses gamer vacak. Vacak műanyag, nem túl stabil (a numpad rész billeg ha felteszed), ízléstelen (persze szubjektív). Mindezt ilyen áron.. megérdemli aki megveszi.

(#32180) pokeap: Én scan.co.uk-ról rendeltem két hete kb. egy K70-et, igaz közben meggondoltam magam és vissza mondtam. Ott vannak refurbished példányok is, amik még olcsóbbak, és elvileg pont olyan állapotban kapod őket, mint ha új lenne. Amúgy én a LUX verziót ajánlanám, brown switch-el. Vagy K65 persze ugyan így, ha nem kell a numpad.

Szerk: ez most le van árazva, új, 100font: Corsair Mechanical Gaming Keyboard K70 LUX Red Back-Lit Cherry MX Brown
Pitébe, lehet, hogy csak megveszem...

(#32183) Domonkos: Igen, YT-on néztem róla videót, és mint ha új lenne.. de most itt van 100-ért az új..

[ Szerkesztve ]

(#32183) Domonkos válasza -FreaK- (#32182) üzenetére


Domonkos
Ármester

a refurbishedekhez jar doboz, csuklotamasz meg az egyeb tartozekok? :F Nem lennek meglepve, ha nem lenne mind.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32184) pokeap válasza -FreaK- (#32182) üzenetére


pokeap
csendes tag

Köszi szépen megnézem!

(#32185) Entaro válasza Domonkos (#32183) üzenetére


Entaro
tag

Az Ebay es Roccat hez minden volt. Mintha új lett volna.

(#32186) izee


izee
senior tag


Ez a Lego nem is rossz ötlet.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#32187) Formaster


Formaster
addikt

Üdv,

Billentyűt vennék még ma ;] Igazából csak kettőt tudtam kipróbálni üzletben, ez a Steelseries Apex M800-at és a Razer Ornata Chroma-t tudtam. Ebből az utóbbi tetszett, viszont az mennyire gázos, hogy ennek membrán+mecha kapcsolói vannak? Jobb ettől a sima Cherry kapcsolós? Vagy az hangosabb? A zaj is szempont lenne.

(#32188) DeathAdder válasza Formaster (#32187) üzenetére


DeathAdder
veterán

csak egy kicsivel feljebb kellett volna ;]

(#32189) Formaster válasza DeathAdder (#32188) üzenetére


Formaster
addikt

Hár én azt hittem h a membrán a rugót helyettesíti és a pöcök továbbra is az érzékelő. Ezek szerint nem? :U

Szerk: akkor mi lenne ajánlott? Olyan 40 környékén? RTS menne de jó lenne ha nem lenne atom zajos és nem kéne izomból nyomni. Makró ne legyen külön, az is csak a helyet foglalja, sőt lehet numpad nélküli is. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#32190) Ringman válasza Formaster (#32187) üzenetére


Ringman
nagyúr

55k-ért értelmes billentyűzeteket lehet venni, nézd meg az ajánlót.

A zaj is szempont lenne.

halk kell vagy hangos? :)

a razert meg hagyjuk inkább.

szerk:
közben látom új hsz-t is írtál, szóval halk kellene, mx silent-es billentyűzetet nézz - pl corsair strafe, vagy ha nem zárkózol el a külföldi rendeléstől akkor pl filco majestouch 2 is van mx silent reddel.

[ Szerkesztve ]

(#32191) Formaster válasza Ringman (#32190) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi! Az ajánlót néztem, de nehéz ügy lesz ez. Kirakva kb 1 boltban sincs ezekből, kezd elegem lenni a webshopos világból. Ahol raktáron van ott sem bontják ki, vegyél billentyűt vakon 50k-ért :W

(#32192) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Genius KB210-es billentyűzetemről letört a kitámasztó láb. Kreativitásom inaktivitása miatt kéne segítség, van valakinek tippje mivel tudnám ezt fixelni? Volt vagy 2-3 ezer forint maga a cucc, de mivel még hibátlanul működik ezért nem cserélném le.

(#32193) Domonkos válasza estikornel (#32192) üzenetére


Domonkos
Ármester

Egyet se felj! :))
Bindernek hivjak a cuccot, es papirboltokban tucatjaval aruljak. Egyszeru es olcso. Viszont lehet hogy a masik labat is le kell tord :B

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32194) estikornel válasza Domonkos (#32193) üzenetére


estikornel
tag

Na ezt mintha nekem találták volna ki! A hétvégén már nem tudok venni, mert bezárt az összes papírbolt de hétfőn beszerzek egyet.. illetve kettőt mert azt nem említettem, de mindkettő letört. :D
Köszönöm a segítséget!

(#32195) Formaster válasza Ringman (#32190) üzenetére


Formaster
addikt

Nos ked körvonalazódni, sajnos kénytelen leszek vakon belevágni...

Tehát tactile-t szeretnék. Tudom hangosabb, de kell a visszajelzés, sóval valami arany középutat kell keresni... A kék a leghangosabb, ha jól értem és a brown-t kisebb erővel kell lecsapni, mint a kéket? Első blikkre a Cooler Master Masterkeys Pro S tetszik. Kompakt, RGB fény és olyan ergonómikusnak néz ki. A kék switch tényleg bitang hangos? ;]

(#32196) nyunyu válasza estikornel (#32194) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy bindernek két füle van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32197) Domonkos válasza Formaster (#32195) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kifejezetten hangos a kek.* Ha valakivel egy irodaban dolgozol, vagy ha otthon olyan helyisegben van a gep ahol masok is rendszeresen megfordulnak, akkor nagy esellyel zavarni fogja oket.
A taktilis dolgot a helyedben meg atgondolnam, mert ha lecsapod a billentyuket, akkor semmi nem fog a taktilitasbol atjonni. :N

*noha nem a leghangosabb, de elegge zavaro magassagu a hangja ahhoz, hogy rossz legyen hallgatni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32198) Formaster válasza Domonkos (#32197) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, de hang szempontjából a nem tactile is hangos ha lecsapod és a fekete amit próbáltam az kifejezetten nem jött be. Persze a pirosat könnyebb lenyomni, de le kell nyomni, míg a barna mondjuk félútnál a kattanásnál már engedhető is vissza.

Ezért is írtam, hogy talán a barna az arany középút, ha kell a visszajelzés, de nem a leghangosabbat akarom. Azt még nem értem pontosan mi is az, hogy clicky... Mert a kék clicky is meg tactile is, de a barna csak clicky... Akkor most a barnát is teljesen le kell nyomni, h érzékeljen? :U Vagy csak amíg kattan...

(#32199) Entaro válasza Formaster (#32198) üzenetére


Entaro
tag

A barna az tactile, de nem clicky..

(#32200) Domonkos válasza Formaster (#32198) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem. Minden (cherry MX) kapcsolonak kb. feluton (~2mm) van az actuationja, akkor regisztralja a leutest - az osszes ma kaphato.

3 tipust lehet megkulonboztetni:
linearis: pl: fekete, piros: Siman jarnak, nincs feluton butyok - de ugyanugy 2mm lenyomas utan erzekel.
taktilis: pl: barna: van feluton butyok. Nagyjabol akkor regisztral, ha azon atnyomod a kapcsolot.
clicky: pl: kek: ugyanaz, mint a taktilis, annyi extraval, hogy a regisztralas pontjaban hallhatsz egy muanyagos klikkeles hangot.

Jelenleg a cherry felhozatalaban nincs clicky, de nem taktilis kapcsolo. A brown taktilis, a blue clicky (implicit taktilis is).

Szerk: Szerintem hardcore jatekra nem jo keket venni. Clicky kapcsolok feneje, hogy magasabban van a reset az actuation pontjanal, ami double-tap-nel hatranyos lehet.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.