Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) notika77 válasza Sn4k388 (#33150) üzenetére


notika77
senior tag

Én november eleje óta használok egy ilyen Ozone Strike Battle billentyűzetet és továbbra is az a legnagyobb gondom, hogy nincs numerikus rész :)

Decemberi hsz

(#33152) berochh válasza Domonkos (#33144) üzenetére


berochh
csendes tag

Hát nem eredetit szeretnék hanem ilyen mintásat meg szineset..

(#33153) Domonkos válasza berochh (#33152) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pontosan olyat eselytelen hogy kapj, mert tudtommal razer nem arul kulon kupakokat. :( Legjobban talan ugy jarsz, ha aliexpressrol vagy ebayrol berendelsz olcson egy teljes, hasonlo szettet es kicsereled a mostaniakat. Belfoldrol pedig a CM masterkeys Lite lehet a megoldas. Ez magyar, kupakjai passzolnak a razer kapcsoloira es ajandekba adnak hozza meg egy egeret is - bar ketlem hogy tervezeskor ennyit szerettel volna raszanni. Harmadiknak meg ugye ott a donor billentyuzet beszerzesenek a lehetosege. Mas/olcsobb megoldasrol nem nagyon tudok.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33154) nyunyu válasza berochh (#33152) üzenetére


nyunyu
félisten

hanem ilyen mintásat meg szineset..

Mennyire mintásat, meg színeset?

Egy jól megválasztott GMK szettre simán el lehet még egyszer verni az alapból túlárazott billzeted árát.
(Mennyi is volt az eddigi legolcsóbb, nagyon minimál Stormtrooper? 100$? Egy combosabb szett (Carbon?) simán felmehetett akár 150$-ig is. :)) )
De azokkal nem szokott nagy kompatibilitási gond lenni, 6.5 szóközös billzeteket leszámítva nagyjából mindenre rá lehet őket tenni.

Ócóvékonykínaiaknál viszont nem jellemző, hogy a 6.25 szabvány alsó soron kívül bármit támogatnának, neked meg nem szabvány az alsó sorod...

Bár, ha a kínaiíbéj legmélyebb bugyraiig süllyedsz, akkor még az olyan obskúrus billzetekre is lehet találni 25-35$-os Tai-Hao szetteket, mint mondjuk SS 6GV2.
Kínaiíbéj nemzetközi változatán jellemzően ezek kint sincsenek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33155) nyunyu válasza nyunyu (#33154) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, Tai-Hao weblapján lehet külön alsó sor addont találni Razer billzetekhez, meg Caps Lockot Cherry MXB2/3-hoz. :Y :Y

Pofám leszakad.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33156) haxiboy válasza FireKeeper (#33134) üzenetére


haxiboy
veterán

Én lehet meg tudnám csinálni. Bár kéne már új hegy a forrasztópákámba, nem kizárt hogy vékonyabb.
Sajnos ezeket így szerelik, általában ólommentes forraszanyaggal, én még örököltem jó féle cint mert a boltban már nem lehet ilyet kapni sehol. :-(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33157) Domonkos


Domonkos
Ármester

occsosag :))
DS&PBT :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33158) Frederikk


Frederikk
csendes tag

Sziasztok!

Egy egyszerű és tartós billentyűzetet keresek,magyar kiosztással.

1.Mekkora összeget szánsz rá?

Mindegy,de a mechanikus kilőve,tehát olyan 10000-ig kb.

2.Használt szóba jöhet-e?

Újonnan szeretném.

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?

Játékra (de nem "gamer" és nem is karácsonyfát keresek),és általános felhasználásra egy sima de nem azt az olcsó "használom 2 hónapig és dobom is el".

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)

Gondolom ilyen csak gumiharangosban van.

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)

Nincs.
találhatsz/ajánlhatunk)
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is

Igen.

Nem tudom létezik-e még ilyen,mert csak az ilyen olyan csicsás és ratyi billentyűzeteket látom mindenütt.

[ Szerkesztve ]

(#33159) Domonkos válasza Frederikk (#33158) üzenetére


Domonkos
Ármester

csemegezz az ajanlobol! ;) ejjjj, ezeket a szerkeszteseket....
lenovo preferred nem tetszik? 2-3 evet intenziv hasznalat mellett is ki fog birni :)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33160) norbert400 válasza Frederikk (#33158) üzenetére


norbert400
tag

[link]

ezt ajánlom neked. Sok billentyűzetet használtam már életem során de ez eddig mindent visz. Csodálatos hangja van leütéskor és a megjelenése is remek.
videó róla: [link]

magyar kiosztású verzió is van belőle. Én úgy találtam erre hogy direkt fehéret kerestem és talán ez volt az egyedüli. + az árúkeresőn lévő komment megerősített.

(#33161) Frederikk válasza norbert400 (#33160) üzenetére


Frederikk
csendes tag

Ez tetszene,de csak fehér van. :(
Ha nem találok másikat,akkor mindenképp ez lesz,mert tetszetős.

(#33162) Frederikk válasza Domonkos (#33159) üzenetére


Frederikk
csendes tag

Hát igen,hiányosan szúrtam be.
Ez nagyon bejövős,köszönöm!

(#33163) Ringman válasza Frederikk (#33161) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért nyunyu véleményét is olvasd el róla: [link]

a lenovo preferred pro szerintem jó billentyűzet az árkategóriájában. ha kell plusz gomb, akkor ott a lenovo enhanced performance keyboard (de szerintem a felárat nem feltétlenül éri meg)

(#33164) norbert400 válasza Ringman (#33163) üzenetére


norbert400
tag

Mondjuk szerintem a "szigetes" megjelenés csak akkor zavaró ha oldalról nézed nagyon közelről. azaz soha.
Az ékezetes betűk is max első látásra furák utána észre se veszi az ember. Elég nagy ahhoz hogy látható legyen aki pedig durván gyengén látó de kiad ennyit egy billentyűzetért, valószínűleg tud vakon gépelni.
ritkán kapható dolgot se igazán értem mikor elég sok helyről megrendelhető 1nap alatt.

egyetlen negatívuma a kérdezőnek ezzel a billentyűzettel kapcsolatban max az lehet hogy 2KRO. de ez is csak akkor ha hardcore gamer. Na meg a fehér szín. de az se különösebben ha leszokik az asztalnál evésről.
Mondjuk én még ezért a billentyűzetért se tettem meg, viszont egy konyharongy szükséges volt.:D persze az is csak a többi miatt [link]

(#33165) dashed válasza #41133696 (#32823) üzenetére


dashed
senior tag

Köszi, rendeltem én is egyet brown kapcsolókkal.
Első mechanikus billem, idáig nagyon tetszik. :)

Esetleg ha valakinek lenne felesleges o-gyűrű szettje írjon rám legyen szíves. (term. nem ingyen)

(#33166) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A német nyelvű G.Skill Ripjaws KM780 RGB az vajon ISO kiosztású lehet?
Illetve, ha ISO kiosztású, akkor a G.Skill-nek a keycap-jei megegyeznek kialakításilag a Corsair-ével?
(Space hossz stb)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33167) Cheesy


Cheesy
őstag

Lenovo Preferred Pro billzetet magyar kiosztással (ahol nem csík, hanem normál méretű az Enter billentyű) honnan tudnék rendelni? Ahol eddig találtam a képen mindenhol ANSI kiosztáshoz való Enter billentyű van..

www.vakbelmutet.hu

(#33168) haxiboy válasza Cheesy (#33167) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez eléggé hasonlít hozzá, ez lenne az?

[link]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33169) Cheesy válasza haxiboy (#33168) üzenetére


Cheesy
őstag

Normális billzetet keresek 10k alatt, ami nem slim.
Munkahelyen a kérdésemben szereplő Lenovo van (SK-8825), de magyar kiosztással csak használtat találtam :/

Egyébként úgy néz ki, mint amit linkeltél, csak "magyar" billentyűfeliratokkal.

Az ajánlott listából választottam, lehet hogy A4Tech Bloody B120 lesz belőle, csak nekem az már csicsás. Bár még mindig jobb, mint a Hama uRage...

www.vakbelmutet.hu

(#33170) nyunyu


nyunyu
félisten

Lenovo SK-8825:

Hmm, kéne szereznem egy ilyet, mert ennek profilosnak tűnik a gombsorok kialakítása, nem lépcsős, mint a most nyúzott HPn.

Fujitsu került először a kezembe, amikor az MXB2 lesántulása után túrtam a polcon, de azzal a lendülettel repült is vissza a kupac tetejére.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33171) Ringman válasza Cheesy (#33169) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#33172) haxiboy válasza nyunyu (#33170) üzenetére


haxiboy
veterán

Te inkább egy teensy-t vegyél :-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33173) nyunyu válasza haxiboy (#33168) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdekes, hátán lévő matricán szereplő KU-0225 típus úgy hangzik, mintha Chicony gyártmány lenne, míg az SK-8225 meg Silitek.

HP is ezeket a beszállítókat szokta variálni. (Náluk a SK-2880-at váltotta a KU-0316.
Mondjuk a KU-0316-okon sem igazodok ki, neten lehet látni régi HP logós (mint az előző SK-2880-on) verziót Win7 gombbal, új HP logósat Win7 gombbal (ez), enyém meg új HP logós Win8 gombbal. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33174) tick


tick
aktív tag

Sziasztok!

Szigorúan munkához keresek billentyűzetet, játékra van külön. Programozáshoz kell, magyar kiosztást szoktam meg, fontos hogy a ,;? gomb lehetőleg egy vonalban legyenek az AltGr-el. Tesoro Durandalt használok jelenleg, de hosszú távon nagyon kényelmetlen. Lenovo T420/430 billentyűzete volt eddig a legkényelmesebb.
Mechanikus kizárva, gumiharangost kerülném. A keret képlékeny, többségben 8 és 12e között láttam hasonlókat, de ha megéri a felár mondjuk a tartóssága miatt akkor lehet 20e.
A cél egy slim/kompakt, halk billentyűzet rövid úttal. Vezetékeshez vagyok szokva, de egyáltalán nem hátrány ha nem az.
Nem kell világítás, csuklótámasz, multimédia gombok stb. ha nincs numpad az sem gond.
Ha esetleg ezek alapján tudtok ajánlani valamit azt megköszönném!

Everything that has a beginning... has an end

(#33175) FireKeeper válasza tick (#33174) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg cougar 200k?

nem tudom mostanában vannak-e még gondok vele. de amúgy papíron mind tudja ami neked kell, még többet is (van világítása ugyebár).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33176) Domonkos válasza tick (#33174) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ugyan eselytelen hogy ujonnan tudj szerezni, de a lenovo ultranav lesz szerintem nalad a befuto. :K Ha kicsit turlemes vagy, akkor elo szoktak bukkanni itt-ott aprohirdeteses oldalakon boven 10k alatt. Kerdes hogy ki tudsz-e varni egyet, vagy most azonnal kellene.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33177) tick válasza Domonkos (#33176) üzenetére


tick
aktív tag

Ultranav adná magát, de az elérhetőség meg az óriási alsó sáv (+tapipad) miatt elvetettem már az ötletet.

FireKeeper: Nem találtam a magyar kiosztásról képet. Angolról, németről találtam csak, azokon is azt a szörnyű elrendezést láttam amit próbálok kerülni.
Nem tudom egyáltalán van-e még más billentyűzet ami így használja. Nézelődök tovább egyenlőre :)

Everything that has a beginning... has an end

(#33178) Ringman válasza tick (#33174) üzenetére


Ringman
nagyúr

LENOVO 0B47206 - Compact Keyboard with TrackPoint - ebből van magyar is.

(#33179) Pöttön


Pöttön
őstag

Na rendeltem a másik géphez egy német kiosztású Red kapcsolós G.Skill Ripjaws KM780 RGB-t, remélem nem bánom meg. :)
Jelenleg egy Silent kapcsolós Strafe RGB-t használok, teljes megelégedéssel, azért is mertem bevállalni, mert olvastam, hogy lényegében ez egy K70 RGB +Makro billekkel. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33180) nyunyu válasza haxiboy (#33172) üzenetére


nyunyu
félisten

Van itthon 3 Arduino Micro, csak rá kéne már szánnom pár napot, hogy rájöjjek, hogyan lehet Win alatt megflashelni őket, és billzet kontrollernek használni őket.

De mivel most idült mecha hiányban szenvedek, először az MXB2-őt kéne megjavítanom, aztán valamit kezdeni a szintén darabokban lévő MX 1000-rel. (lineáris stem? jailhouse blues?)

Viszont jövő héttől szükségem lenne egy JÓ irodai billzetre is, ott viszont openoffice kompatibilitást is figyelembe kell vennem a saját hülyeségeimen felül. :W
(Stock kék kapcsolós MX 1000 alapból kizárva, de szerintem a Gateron Brownos MXB2 sem lenne túl népszerű, bár az inkább a kék-fehér kupakok miatt. :DDD)

Ha elviszem melózni a HPt, akkor otthonra maradna ideiglenesen a Fujitsu KB-521 vagy a régi Genius KB-110X. (de egyikre sem bírok ránézni.)

Kínomban már azon gondolkozom, hogy kérjek-e árajánlatot egy teljesen fehér VA109M-re MX Silent Red kapcsolókkal, de nem valószínű, hogy megúsznám 150$+ÁFA alatt.
(Nem lenne kérdés, ha a kínaiak két hónapja az általam kért specifikáció alapján rajzolták volna meg a magyar kiosztásukat, nem a saját fejük szerint...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33181) tick válasza Ringman (#33178) üzenetére


tick
aktív tag

Ez lesz a nyerő, köszi! Meg is rendeltem, remélem tényleg van rakáron

Everything that has a beginning... has an end

(#33182) FireKeeper válasza haxiboy (#33156) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

már hogyne lehetne kapni, lehet még kapni ólmos forraszt. jóféle 60-40-est többféle vastagságban.

itt van amúgy a fotó a G100s-ről aminek a kapcsolóinál leszakadtak a pad-ek. a bekarikázott pontokra lett ráforrasztva a vezeték (ami valami random sodort kábelnek egy szála). a forrasztáshoz kúpos pákahegyet használtam, meg mikroszkóp alatt csináltam, de amúgy nem nagy ördöngősség.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33183) Ringman válasza nyunyu (#33180) üzenetére


Ringman
nagyúr

megveheted az akciós matias quiet prot, aztán szerezhetsz hozzá alps-kompatibilis magyar kupakokat :DDD

(#33184) nyunyu válasza Ringman (#33183) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy ez eddig miért nem jutott az eszembe? :homlokracsap:
(Ennyire azért nem vagyok mazochista. :DDD)

0.5mm vékony páka+nem RoHS kompatibilis ón amúgy akad otthon, csak nagyítóm nincs.
Úgyhogy az MXB2 menthetőnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33185) FireKeeper válasza nyunyu (#33184) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha jársz valamikor Bp-en, és hozod a nyákot magaddal, tudok hozzáférést biztosítani mikroszkóphoz, ami alatt forrasztani is lehet :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33186) nyunyu válasza nyunyu (#33184) üzenetére


nyunyu
félisten

Matiastól amúgy lehet 50$-ért rendelni lézerezett kupakokat, csak azt még nem kérdeztem meg tőlük, hogy mennyi lenne a magyar kiosztással.

Vortex közben visszaírt, hogy ne akarjak magyart, mert sokba kerülne legyártani. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33187) dqdb válasza nyunyu (#33180) üzenetére


dqdb
nagyúr

Viszont jövő héttől szükségem lenne egy JÓ irodai billzetre is, ott viszont openoffice kompatibilitást is figyelembe kell vennem a saját hülyeségeimen felül.
20-50 darabos kiszerelésben is árulnak füldugót, reggel beállsz az ajtó elé, és osztogatod :DDD

Kínomban már azon gondolkozom, hogy kérjek-e árajánlatot egy teljesen fehér VA109M-re MX Silent Red kapcsolókkal, de nem valószínű, hogy megúsznám 150$+ÁFA alatt.
Tudom, hogy rajtad nem segít, de van arról bármi infód, hogy mikor lesz kapható a magyar kiosztású billentyűzetük, és milyen színben lesz elérhető? MX Brown, fekete ház és milky white kupakkal ugyan szívnám a fogam, de befizetnék kettőre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33188) Burt1793 válasza dqdb (#33187) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem egy irodában, ahol van alapzaj (nem csak a blue switch miatt) nem zavaró egy ilyen bill, legalább is nekem nem tűnik vészesnek a DAS, de rögtön érzem, ha valamit nem nyomtam le, odanézés nélkül javítom. Úgy tudok a leggyorsabban gépelni, ha nem nézek a monitorra se, mert az is összezavar, hogy nézem a leírt betűket. :D

A DAS-on alul minden gomb másfél széles, a space meg 6 széles, ha jól látom.
Van a sima gomb, az összes alul ugyanolyan, a tab, a caps lock a backspace, a bal shift, az enter és a magas plusz és enter. Nincs bőség zavara, sok a hasonló.

(#33189) nyunyu válasza dqdb (#33187) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy is akartam tőlük kérni egy árlistát, hogy melyik billzet milyen opciókkal mibe fáj.

Nem magyar ISOkat amúgy már lehet rendelni 135GBP-ért.
Kérdés, hogy milyen dizájnnal, mert az itt látható képek a korai német prototípuson alapulnak, nem a nemszeretem véglegesen.

Massdropon az ANSIt osztogatják 150$-ért, de arra fehér ház esetén rájön még +10$, meg pár másik opció is feláras.
Valami 180$-ra jött volna ki egy full fehér billzet MX Clearrel. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33190) Skullwipe válasza nyunyu (#33189) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ú, hogy a fene egye meg, az a massos rohadtul jól néz ki.

De ez is jó:

Pish! *THIS* is a full-size keyboard, with function keys ON THE LEFT as God intended. Still waiting for you wimps in "the keyboard community" to make a proper mechanical tank like this so I can retire this 26 year old workhorse! :)

[ Szerkesztve ]

(#33191) dugo_


dugo_
veterán

Tegnap ugye újra felmerült a Fujitsu KB-521 és megláttam árukeresőn, hogy az A4team 400Ft-ért listázta a US/japán változatot. Több se kellett, rendeltem egyet, remélve, hogy nem elírás.
Ma sikeresen át is vettem, az ár valós, kutyának se kellett ilyen kiosztással, azért próbálták kiszórni ennyiért (ahogy látom ez volt az utolsó). 2 év garancia járt hozzá, hivatalos Fuji garanciajeggyel.

A kiosztás ráadásul ISO, katakana karakterekkel. Egy sajtburger áráért ez így eléggé best-buy vétel volt szerintem, Nyunyu negatívumai mellett is. A Lolita TKL mellett hatalmas, de 8 év laptopozás után azért közelebb áll hozzám a gépelési érzet, mint a magas, hangos mecha, amivel egyelőre 1 hónap elteltével is igencsak küzdök. Bár valószínűleg tartaléknak lesz elrakva.

[ Szerkesztve ]

(#33192) nyunyu válasza Skullwipe (#33190) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg a kupakok színét direktben rendelve is lehet variálni, DE egy kétszínű sakktábla az alapból +15$-ral növeli a komplett billzet árát.

Mivel még mindig nem kaptam tőlük a fullos árlistát, így nem tudom, mennyibe fájna álmaim billzete készre konfigurálva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33193) Ringman


Ringman
nagyúr

corsair K63

továbbra sem sikerül szabvány alsó sort csinálni.

---
más:

nem is tudtam, hogy lehet fc980m-et kapni eu-n belül/L]

ráadásul lesz belőle iso is.

[ Szerkesztve ]

(#33194) dqdb válasza Ringman (#33193) üzenetére


dqdb
nagyúr

A teljes méretű, MX Brownnal szerelt Vortex ISO barebone egész jól néz ki 91 + 14 euróért (vagy 2 euróval többért MX Clearrel). Ha cserélhető lenne a kábele, akkor nevezném tökéletesnek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33195) nyunyu válasza dqdb (#33194) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebből sem akarnak magyart gyártani. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33196) Ringman válasza dqdb (#33194) üzenetére


Ringman
nagyúr

kár hogy tkl-ben nincs barbone

(#33197) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv! :)

Jelent meg mostanában, vagy a közeljövőben meg fog jelenni valami ütős billentyűzet 15k abszolút maximum árral? De inkább 10k körül.

Eddig Hama uRage Illuminated a kiszemelt, de láttam ezt az Asus Cerberust, utóbbiról mi a vélemény?

Hama billentyűzetben tetszik a borítása (nem szedi az ujjlenyomatot) és vannak a talpakon is gumik. Asusnál azt olvastam, hogy eléggé szedi az ujjlenyomatot... Egyébként kinézetre az Asus jobban bejön. Szerintetek?

Ajánlottak itt Cougar 200k billentyűt, de annyi negatívumot olvastam, hogy nem tudom mennyire lenne jó vétel...

Amúgy lényeg, hogy halk legyen, ne szedje az ujjlenyomatot és tudjon legalább pirosan világítani (piros konfigot szeretnék) vagy zölden, utóbbi is jó lenne. Fontos szintén, hogy azért egész gyorsan érzékelje a billentyű lenyomását. Köszi :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33198) nyunyu válasza dugo_ (#33191) üzenetére


nyunyu
félisten

Este elővettem a Fujitsut, aztán már órák óta próbálom nyúzni, de így sem lett szimpatikusabb. :(

- HPnak jól definiált kupakjai vannak, érzem hol a kupak bal-jobb széle, közepe mélyebben van, ennek meg majdnem sík és keskenyebb a gombok teteje közti rés.
- Kupak alig másfél mm-re áll ki a billzet kávéjából, és a káva alá 1.2mm-mel csukódik, 2.7mm út -> ráütve a kurzorokra mindig fennakad az ujjam a billzet peremén. (HP +7 mm-ről csukódik +3.5-re: 3.5mm út)
- Jóval keményebbnek érződik, pedig csak 14x5Ft=59gramm (Gateron Brownom 48 gramm körül kapcsolt, HP az 13-16x5Ft=55-67gramm, attól függően mennyire pontosan nyomom.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33199) albinolynx


albinolynx
őstag

Ma vegre megerkezett a kinai csoda. Kicsit dragabb lett, mint amire szamitottam a vamkoltsegek miatt.
Egy hofeher ajazz ak33-rol van szo. Rettenet hangos, de egyaltalan nem zavar. Igen kompakt, plusz baromi magas. Ergo egy csuklotamasz szuksegeltetik hozza. Amugy semmi kulonlegeset nem tud. Trendi kek vilagitasa van, ejjeli lampakent is funkcional sotetben legalacsonyabb fenyerovel is.
Ha erdekelne valakit valamilyen informacio, teszt, igyekszem segiteni. Minosegre egyebkent gepeszeti szemmel igen csak jol osszerakott, minosegi, massziv eszkoz.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#33200) Ringman válasza Domonkos (#33157) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom miből és mennyiért gyártanak a kínaiak, de 15,8$-ért side printed tkl szett, vagy 152 darabos blank kit 35,5$-ért eléggé :Y

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.