Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Ispy válasza nyunyu (#33300) üzenetére


Ispy
veterán

Ez már nálam is, voltak nehezebb időszakok is ;] , de remélem lesz még ennél jobb is, ha végre lezárom a metis projektemet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33302) Domonkos válasza Ispy (#33301) üzenetére


Domonkos
Ármester

nice :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33303) DinsdaleP válasza Domonkos (#33259) üzenetére


DinsdaleP
csendes tag

Minőségi jöhet, annyit szánok rá amennyi szükséges, reális kereteket belül persze - de igazából nem nagyon láttam magas árkategóriájuk ilyesmi billentyűzetek között. Annyi, hogy matricázni nem akarok, kell a magyar kiosztás.

Sajnos ilyen üzletet nem nagyon tudok ahol meg lehetne nézni, meg lehetne nyomkodni :/

Kis körbenézés után CANYON billentyűzetei tűntek szimpatikusnak, vagy ez, szintúgy lapos gombokkal és hasonló kiosztással, vagy ennek a szépen világító kiadása, bár az nem ilyen kompakt.

Van még valami ötletetek hasonlóra?

(#33304) nyunyu válasza DinsdaleP (#33303) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyan ~10 éve használtam utoljára Labtec Ultraflatet *, de nem hinném, hogy az a Canyon HKB3 rosszabb lenne nála.

*: Pár évvel később modellfrissítés áldozata lett: lefelejtették róla a multimédia gombokat, meg lecserélték az igénytelen felső burkolatát könnyen karcolódó ujjlenyomatmágnesre, meg ráb*sztak egy Logitech logót, aztán máris megduplázódott a végfelhasználói ára. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33305) Ed_007 válasza tick (#33174) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Igen, éppen ilyet keresek én is. :)
Milyet választottál végül?

(#33306) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Slim/kompakt, halk, gyors, magyar feliratos billentyűzetet keresek, rövid úttal. A numerikus blokk nem szükséges.
Világítás nem kell (ha van, csak jó),vezetékes és nélküli is megfelel.Hangerőgombok jó, ha vannak.
A gyorsaság kiemelten fontos - nem játszani kell, napi 8-16 óra íráshoz használnám, pörgős gépeléshez.

(#33307) Varoz válasza Pöttön (#33263) üzenetére


Varoz
őstag

Priviben egyeztettünk, de ide is leírom, hátha valaki visszakeresi és hasznos neki az infó. :)

Mindent eltárol a memóriájában, mindegy melyik módban van! Elmented neki a programmal amit be akarsz lőni és onnantól kezdve az úgy marad 6KRO-ban és NKRO-ban is, meg bármire rákötve is! :K

De írja nagy vonalakban a honlapjuk is.
"Capable of storing up to 3 complete sets (aka “modes”) of macro, key, and lighting configurations within the keyboard, so your personal gaming experience now follows wherever you and your keyboard goes."

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33308) Domonkos válasza Ed_007 (#33306) üzenetére


Domonkos
Ármester

cougar 200k-rol mit gondolsz?

Pontosan mit ertesz gyorsaság alatt?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33309) holozis_HUN válasza Domonkos (#33308) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Gondolom arra, hogy egyből beírja az adott karaktert (1000 Hz)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33310) Alg válasza Alg (#33203) üzenetére


Alg
veterán

Sziasztok,

Erre tudna valaki ajánlani valamit?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33311) Domonkos válasza holozis_HUN (#33309) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha valaki gyorsat akar, az felejtse el hogy pollinggal gyujtse az inputokat. Interruptokkal sokkal gyorsabb. USB < PS/2.
Amugy meg a gyorsasagot mar ott elveszti az ember, hogy debounceolni kell a leutest. ms-ekben merheto, aminel az 1000Hz nem fog tenni nagy kulonbseget. Ha sporolni akarsz, akkor ne ott. ;) proof

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33312) Viktor77 válasza DinsdaleP (#33303) üzenetére


Viktor77
titán

Az a kép az Ipon oldalán rossz, ott van alatta a link, ott látszik, hogy normál kiosztású.

Nekem is valami kompakt kéne, mint az a Labtec, de nagyon nehezen találni.
Ezzel teszek egy próbát, sok lehetőségem nincs.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33313) Skullwipe válasza Domonkos (#33311) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ez azt jelentené, hogy már azzal is vesztünk a sebességből hogy egyszerűen mozgatni kell a kapcsolókat? Amúgy most láttam egy videóst, ahol az ibm-m-et cserélte le a topre féle több nyomás pontú gumira. Kíváncsi lennék meddig marad a toprénál, mert már akkor is mondta, nem tudta hogy leírni, milyen mooshy az egész.

[ Szerkesztve ]

(#33314) Domonkos válasza Skullwipe (#33313) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pontatlanul es nagy vonalakban:
A veszteseg az ott keletkezik, hogy a kapcsoloban levo kapcsolasi pontok lenyomaskor nem szepen osszesimulnak, hanem egy nagyon rovid ideig (par ms-ig) pattognak egymason, gyorsan nyitogatva es szakitgatva az aramkort.

forras: wikipedia.org

Ennek kiszuresere talaltak ki a szoftveres vagy hardveres debouncingot - ami egy keves puffert beiktatva ki tudja szurni ezt es igy a gep fele mar olyan jel megy amit valoban szeretnenk. Ha valamelyik kapcsolo sokat pattog, vagy csak a mentesitese rossz, akkor szokott az lenni, hogy leutesre duplaz, triplaz stb. A jelenseget a korrozio is okozhatja - amibe a kopas is bejatszhat - mert a korrodalt kapcsolonak igencsak meg tud valtozni az ilyesfajta karakterisztikaja. Ezert jobb kapcsolok aranyozott es nem teljesen sima feluletu erintkezoket hasznalnak. stb. stb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33315) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

(#33316) Vanir válasza Skullwipe (#33315) üzenetére


Vanir
veterán

Elég sok rosszat is írnak róla, nem tartós a cucc elvileg.

(#33317) Domonkos válasza Vanir (#33316) üzenetére


Domonkos
Ármester

mi a gyongeje?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33318) Vanir válasza Domonkos (#33317) üzenetére


Vanir
veterán

Hamar megmorran állítólag, sok ledöglő kapcsoló, kiégő LED-ek meg mi egyéb.

(#33319) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! 10k környékén keresek bill-t, főképp programozashoz, játszani is szoktam, de az nem prioritas. Az osszefoglaloban levo 4db bill nem igazan nyerte el a tetszesemet, talan meg a HP volt az egyetlen ami tetszett, de arrol nem irtatok ti sem tul jokat. Mindenkepp magyart szerentek, esetleg tudnatok még párat ajanlani? :R

(#33320) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Tudok olyan Mac billentyűzetről, ami kinézetben passzol a Logitech MX Master (fekete-arany/bronz) egérhez? Elvárás a beépített akku, lapos kivitel és a UK/HU kiosztás numerikus résszel. Tulajdonképpen az Apple Wired Keyboard vezetéknélküli, akkus, színben passzoló változatára lenne szükség. Amit találtam az a Matias Wireless Aluminium Keyboard, de az arany színű árnyalata nem tudom mennyire passzol az MX Masterhez, illetve ebben a színben nincs UK kiosztás.

(#33321) nyunyu: Igen, lehet, de az már megvan. Akcióban 10+ ezerrel olcsóbb volt, mint más színben. :U Plusz fotón az sem igazán passzol az Apple színekhez.

[ Szerkesztve ]

(#33321) nyunyu válasza megema (#33320) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszerűbb fehér MX Mastert venni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33322) Domonkos válasza nyunyu (#33321) üzenetére


Domonkos
Ármester

:DD :DD :DD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33323) nyunyu


nyunyu
félisten

De finnyásak az almások.

Ma, első nap új melóhelyen, velem egy irodában összesen 4 MacBookot számoltam össze, hozzájuk való Wireless Keyboardokkal, Magic Trackpadekkel, stb.

Egyik srác leült a gépem elé, alig tudta megfogni az itthonról hozott kékfogú MX Revomat, nézte is, hogy milyen "űrhajóm" van.
Szerintem csak irigykedett, hogy milyen sok gombom van a vezetékes szappanjához képest. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33324) Ringman válasza megema (#33320) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez?

[link]

bár a betűtípus elég ronda:
[link]

(#33325) Vanir válasza nyunyu (#33323) üzenetére


Vanir
veterán

Vezetékes szappan. :DDD :C

(#33326) A Zéé


A Zéé
addikt

Helló!

Kb. egy éve vettem az itteni ajánló alapján egy Genius Luxemate i200-at, aminek a G gombja most meghalt...
Ez a billzet kb. minden igényem kielégítette, de ahogy nézem már kifutott.
Létezik valami hasonló kialakítású (TKL, slim kialakítású, magyar nyelvű) billentyűzet, mondjuk 10k alatti áron?
Ha esetleg lenne fehér háttérvilágítása, az már kis extra lenne, ilyen esetben egy kicsit akár több is lehetne az összeg.
Köszi!

Just a simple Lineman...

(#33327) Domonkos válasza A Zéé (#33326) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...de ahogy nézem már kifutott.
jah.

gariztatni nem akarod?

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33328) A Zéé válasza Domonkos (#33327) üzenetére


A Zéé
addikt

katt a linkekre ;)

De, beviszem, csak kellene valami, amivel tudok írni.

Just a simple Lineman...

(#33329) Domonkos válasza A Zéé (#33328) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem itt meg kaphato.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33330) A Zéé válasza Domonkos (#33329) üzenetére


A Zéé
addikt

abban nem hiszek, hogy ha sehol nem kapható az országban, csak 1 helyen, de ott sem az üzlet raktárából, hanem valahonnan külső helyről, akkor az nem elírás, hanem ténylegesen beszerezhető. Ha "raktáron" lenne a státusza, akkor talán, de így 99%, hogy nincs náluk sem. Futottam már rá ilyenre többször is "adatbázis hiba".

Just a simple Lineman...

(#33331) Domonkos válasza A Zéé (#33330) üzenetére


Domonkos
Ármester

cougar 200k, esetleg? :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33332) A Zéé válasza Domonkos (#33331) üzenetére


A Zéé
addikt

igen, azt néztem én is, mielőtt kérdeztem.
Ha lenne TKL verziója, nem gondolkoznék...
Laptopoztam 10 évig, sose volt ott numpadom, és az irodai gépemnél is csak feleslegesen útban van, sosem használom. Itthon meg még a hely is szűkösebb, de lehet, hogy az marad végül.

Just a simple Lineman...

(#33333) dugo_ válasza A Zéé (#33330) üzenetére


dugo_
veterán

Egy délután megvárni a visszaigazoló emailt, ennyit csak megér.

[ Szerkesztve ]

(#33334) tboy93 válasza tboy93 (#33319) üzenetére


tboy93
nagyúr

Esetleg erre valaki? :B

(#33335) Domonkos válasza tboy93 (#33334) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mi nem tetszett bennuk?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33336) tboy93 válasza Domonkos (#33335) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az A4tech Bloody nagyon bovli hatast kelt, a Cougar 200K meg talan tetszene, de bazi alacsonynak tunnek a gombjai, gepeles szempontjából ez mennyire szerencsés? Nem volt meg ilyen bill-em. A hama nem tetszik kinezetre, a HP-rol meg nem olvastam tul jokat itt sem. A lenovo eleg oldschool, plusz ahogy latom nem sok helyen kaphato.

(#33337) Domonkos válasza tboy93 (#33336) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha bejon a laptop stilusu ollos mechanika, akkor a cougar is tetszeni fog. Nagyjabol ugyanaz a ketto. Hogy mennyire jo ez gepeles szempontjabol? Attol fugg hogy kit kerdezel. Vannak akiknek edesmindegy hogy mit nyomkodnak, valakinek pont hogy ez a lapos kialakitas jon be, en meg szemely szerint ki nem allhatom. :D
Lenovonal nem ertem hogy miert gond az hogy csak keves helyrol beszerezheto. :N Ott kell megvenni, ahol aruljak, nem ott ahol nem :P A negy kozul en ezt valasztanam. Mintha lenne is hirdetes HA-n, igen olcsoert.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33338) tboy93 válasza Domonkos (#33337) üzenetére


tboy93
nagyúr

Laptop billeket nem igazan kedveltem soha. A lenovo azt hiszem megvan, írok egy privit a tulajnak.

(#33339) DinsdaleP válasza Domonkos (#33259) üzenetére


DinsdaleP
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkitől!

Azt hiszem végül a CHERRY STREAM 3.0 lesz a befutó, nagyon kellemes kritikákat olvastam róla, gombok pont olyanok mint amire nekem szükségem van, plusz médiagombokkal is rendesen el van látva. Majd a napokban lesz végre lehetőségem végignyomkodni is..

(#33340) Vanir válasza Domonkos (#33337) üzenetére


Vanir
veterán

Nekem ilyen lapos, rövid úton járó mecha kéne úgy 35-40 g körüli lineáris, vagy MX Brown-szerű kapcsolókkal.
Kéne. Nem lesz. :DDD

(#33341) Domonkos válasza Vanir (#33340) üzenetére


Domonkos
Ármester

Valami cherry mx speed-del? 2mm helyett 1.2 az actuationja; ha ala oringezel, akkor majdnem ugyanolyan lehet, mintha rovidebb uton jarna. Az azt hiszem hogy 45g. ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33342) Vanir válasza Domonkos (#33341) üzenetére


Vanir
veterán

Mmmmmm, jól hangzik, kicsekkolom majd őket, köszi! (Ez csak későbbi projekt lesz, most újítottam konkrét gépet, monitort, mindent, úgyhogy templom egere szinten vagyok.)

(#33343) nyunyu válasza nyunyu (#33180) üzenetére


nyunyu
félisten

Kínomban már azon gondolkozom, hogy kérjek-e árajánlatot egy teljesen fehér VA109M-re MX Silent Red kapcsolókkal, de nem valószínű, hogy megúsznám 150$+ÁFA alatt.

Nem volt jó ötlet, fehér VA109M, Olivetti mintájú kupakokkal, MX Clear kapcsolókkal ~243$ lenne leszállítva+ÁFA. :W


Képen látható kiépítés fájna ~182$+ÁFÁba leszállítva, "sima" kapcsolókkal (Red/Blue/Brown)
Gondolom nem akarunk tizet rendelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33344) Domonkos válasza nyunyu (#33343) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha ezt most megrendelened igy, akkor a projektbe fektetett penz es munkaorak milyen orabert adnanak ki?
Megeri neked meg vagy fel evet varni egy ilyenre, kozben folyamatosan keresgelni, vagy jobb lenne egyszer raszanni magad es sokat fizetni erte?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33345) nyunyu válasza Domonkos (#33344) üzenetére


nyunyu
félisten

Billzet elvetve, kupakokon még gondolkozom, hogy akarjak-e ~84$-ért magyar "Olivettit", az ~32k ÁFÁval. :W

Mondjuk a sima, fekete feliratos sakktábla sem jön ki sokkal olcsóbbra: ~29.5k.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33346) Ed_007 válasza Domonkos (#33308) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Nem rossz, de a numerikus blokk nem szükséges, sőt, csak felesleges helyfoglaló. Az elmúlt két évben nem emlékszem, hogy hiányzott volna.
Gyors: gyorsan tudok rajta gépelni, és nem kell azért belassítani, mert pl. a SWIFT-et lenyomottként érzékeli a második billentyű esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#33347) ballinboy33


ballinboy33
csendes tag

Sziasztok!
Mechanikus billentyűzetet szeretnék venni, kék vagy barna switch-el, angol, esetleg magyar kiosztással. A felső lélektani határ 30ezer forint.
Az alábbiakat találtam amik megfelelnek a feltételeknek: CM MasterKeys Pro M (brown); Cougar Gaming X3 (brown); Ozone Strike Battle (brown); TT Poseidon (blue); Razer Blackwidow Tournament Edition (blue).
Ti melyik billentyűzetet ajánlanátok (nem feltétlenül kell az általam felsoroltak között lennie)?

(#33348) Ispy válasza ballinboy33 (#33347) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem CM van, eddig nincsen vele gondom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33349) scream válasza ballinboy33 (#33347) üzenetére


scream
veterán

Ozone Strike Battle (brown) - ilyet Mo-on még nem láttam boltban, itthon MX Red-del szereltek vannak magyar kiosztással.

(#33350) ballinboy33 válasza scream (#33349) üzenetére


ballinboy33
csendes tag

https://m.ipon.hu/termek/strike-battle-cherry-brown-angol-fekete/1526668

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.