Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213751) Gombinyó válasza dlor (#213750) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ebben a felfújt kisautó kategóriában a capturt választanám a 3 közül, az 1.33 tce-vel.

(#213752) rbalint88 válasza dlor (#213750) üzenetére


rbalint88
addikt

VW T-cross, Taigo, Skoda Kamiq, a fentiek kozul nalam Captur lenne elso helyen. A Mokka es a 2008 ugyanaz az auto mas ruhaban, amelyik jobban tetszik kozuluk azt kell venni. En magamnak T-cross-t vennek.

(#213753) tibbike01


tibbike01
őstag

Beszarok! Rossz képet töltöttek fel az eredtvizsgán az autómhoz. Ugyanúgy SUGxxx de a szám nem stimmel illetve nyilván az autó sem. Lehet ezt utólag módosítani? Járt már így valaki? Mit lehet ilyenkor tenni? 2 hete volt, a Porsche Buda intézte.... :U

Eladásnál lesznek kérdések. :(((

[ Szerkesztve ]

(#213754) dlor


dlor
tag

Köszönöm. Megnézem a T-cross-t is 😃

(#213755) pècsimunkás válasza dlor (#213754) üzenetére


pècsimunkás
addikt

+1 a T- crossra.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#213756) Qru válasza tibbike01 (#213753) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utolag nem lehet modositani, ha eleirjak a km orat pl azt sem lehet.

#nincsbennetarcsi

(#213757) tibbike01 válasza Qru (#213756) üzenetére


tibbike01
őstag

Remek! :W

(#213758) dellfanboy válasza tibbike01 (#213753) üzenetére


dellfanboy
őstag

milyen kérdések? egyértelműen beazonosítható egy totál másik jármű... hibázott a szerv oldaláról vki.

vagy
esetleg vmit másképp tudok és a tulajdonosok töltögetik fel a fotókat a jszp-re? :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#213759) tibbike01 válasza dellfanboy (#213758) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen, a szerv hibázott, de hogy ne lehessen korrigálni...illetve bizonytalanságot okozhat laikus embereknél. Én is rácsodálkoznék, ha vásárlás előtt egy másik autó eredetvizsgálati képekeit nézegetném.

(#213760) rellif válasza tibbike01 (#213753) üzenetére


rellif
senior tag

Sajnos utólag már nem tudnak módosítani az adatokon/képeken.
Nekem a NKH-nál több adatot is rosszul rögzítettek.
Most eladás előtt elég sz.rul néz ki ez a bejegyzés,ha valaki esetleg lekérdezi.
"A jármű egyedi azonosító adatai és a járműokmányon szereplő egyedi azonosító adatok egymástól való eltérését megállapítom. Megállapítom továbbá, hogy a jármű vizsgált műszaki adatai és a járműhöz tartozó okmány műszaki adatai eltérnek egymástól, de külső jogtalan beavatkozás nyoma nem látható. Az eltérés adminisztrációs, illetve gyártási hiba miatt következett be."

(#213761) tibbike01 válasza rellif (#213760) üzenetére


tibbike01
őstag

Szomorú! :U

(#213762) hobizoli válasza rellif (#213760) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hugom Ignis-t egy eredetivizsgas benézés miatt kellett hatosagi "TSCM" alvazszamoztatni 10 evvel a vasarlas utan, mert amikor el akarta adni, akkor megdolt az erdetvizsgan az auto
jo kis procedura volt, mert mindenhol csak a "ezzel nem ide kellett volna jonni", hanem oda, ott: nem ide, hanem amoda, aztan foglalj oda ujra egy idopontot 2-3-4 hettel kesobbre... kb csak a miniszteriumban nem jartam, honapokig csak kuldozgettek innen-oda, onnan-ide

eleve a rendorseg ult az egeszen 10-11 honapig, de volt annyira rendes a rendor, hogy nem foglalta le az autot, hogy ott napi ~800Ft-ert vigyazzanak ra egy telephelyen (=300k), csak arra kert, hogy ne hasznaljuk, mert ot is seggbe rugjak, ha megallitanak vele, hogy ez hogyan van az utcan forgalomban

innen ok meg mar nem adjak vissza ugy a papirokat, hogy jaaaize, bocccsi, beneztuk, hanem mindenfelekeppen uj, hatosagi azonositot kap

az volt az egesz legjopofabb resze, amikor ezen a hatosagi szemlen voltam vele a Mozaik utcaban szinte napra pontosan pont ket eve a husvet utani kedden, ott korbefenykepeztek az autot, erre a vegen megszolal a jomunkasember ahogy ketten allunk ott hatul a csarnok vegenel az udvaron a HÉV kerites felol:
magunk kozott szolva szerintem ez az alvazszam teljesen eredeti, nem is ertem mivel volt itt a problema
(a doksik tenyleg elegge zagyvak, meg egzaktul nincs is leirva igazabol sehol pontosan, hogy mi nem tetszett nekik)

uhm...köszi :U

ugyhogy most a ket elso ajtonal fent a gumikeder alatt van az ervenyes alvazszama kezzel beutve, a tuzfalon levo az ervenytelen

...meg egy fullos NKH muszakival is jar(t), mintha most helyeznek forgalomba

igazabol az volt mar nyugos, hogy sehol nem tudtak megmondani hova kene menni, csak nem ide kelett volna....
a 19ker-i kormanyablakban egy autobehozatallal foglalkozo es eppen ott autot atirato masik ugyfel (=nepper) mondta el ennek a TSCM hatosagi alvazszam modositasnak a folyamatat (ezt hivtak regen az AF-s alvazszamnak), nekem is, meg a pult mogott uloknek is, hogy tudjanak mar rola mi merre kene, ha vegulis ez a dolguk, vagy legalabb mar egy felettese szamat hivja fel...

ja es a Budapest fovarosi kormanyhivatal egyes egysegei veletlenul sincsenek osszekotettesben a 21. szazadban

meg kaptam a zengedéélyt a szemlere, 90 naptari nap volt ra
az megvolt, egy honappal kesobb kijott a Mozaik-bol a papper, hogy keltezestol szamitva 365 naptari napon belul kell elvegezni a TSCM alvazszambeutest

mivel a muszaki is lejart volna kozben, ugy voltam vele, majd akkor egyben

elvittem az autotszerlohoz nezze at, de tenyleg qrvara nagyon
fek, futomu meg lett csinalva, elol: fektarcsak, fekbetetek, hatul: fekdob (kopott mereten volt) fekmunkahengerek (egyik szivargott) fekpofak, fekfolyadek, kezifek 4-5 kattanas ahogy kell, 4db gumifekcso (itt-ott repedezett volt a gumi kivul)...sima muszakin lehet meg nem sirnanak be ra, de ez az NKH-hoz megy
futomu elol: lengokarok (bar nem kopogott, de szinten kicsit mar repedezett a gumija, es 5500Ft/db hozza =leszarom) kereszt stabilizator szilentek is csak par ezer...

erre mar be van foglalva az idopont a NKH-nal erre a TSCM bulira, kijon a keruleti kormanyablakbol egy papirka, hogy most azonnal vigyem be a rendszamot meg a forgalmit nekik, mert kivonjak az autot a forgalombol, mert a 90 nap lejart
bemegyek...
mutatom ott a nonek, hogy en a NKH-tol, ami szinten a budapesti kormanyhivatalhoz tartozik, mint ok is, azon a 90 napon belul kaptam egy 365 napos uj hataridot, es szerintem ez alapjan ez ki lett bovitve
hat nekik ez a papir nincs meg, ugyhogy nem
ez ne az en problemam legyen mar, hogy 2021-22-ben vmirol ok egymas kozott nem kapnak masolatot digtalisan vagy siman levelben, de itt az van, hogy 365 nap
elkezdett telefonalgatani....
erre nagy kegyesen a muszaki lejarataig (kb egy-ket het) "megengedte"

OK, nem siettem vele en se, de ha 365 nap, akkor 365 nap...

ja probaltam vkivel elvitetni az Mozaik-ba, aki ott "ismerosebb", de a sztori miatt senki nem vallalta be
elvittem en, lesz ami lesz
aznap reggel ora nelkul felkeltem mar fel otkor, szoval nem kicsit izgultam
-9 fok volt, meg ugy fujt a szel ott a Duna mellett, hogy seggem majd be fagyott ket pulcsiban is
(ja mert nem lehetnek bent az ugyfelvaroban max 3-n, de bent ult egy 160kg-s doksi szerver, akihez a taxisok mentek be egyesevel (ez ugye mar ketto) meg rajta kivul 1 vki)

na vegig ment a vizsgasoron a vas, tenyleg mindent vegigneztek rajta, egyszercsak hoztak a kis piros ládát, gumikederek le, es oldalankent tizenvalamennyi karakterrel megkapta a TSCM kezdetu alvazszamot oda
nyilvan kb ket chr sincs egymassal egyvonalban azok kozul :DDD
azt is meg kulon be kellett fizetni, de kp-ban am, mert egy ilyen hivatalban meg mindig nincs bankkartya leolvaso...

vissza be a csarnokba, mondja a idosebbik:
hm, latjuk, hogy nagyon szepen fel lett keszitve az auto...
na ezzel papirkoteggel, most igy menjen el a kormanyablakba, es megkapja az uj forgalmit+torzskonyvet ezekkel az adatokkal, meg ezt itt majd kenje be szilikonzsirral, hogy ne kezdjen el rohadni

:(((

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#213763) rellif válasza hobizoli (#213762) üzenetére


rellif
senior tag

Nálam még a km rögzítés sem volt zökkenőmentes mert a napi km számláló adatait írták be az okosok :W
Ezt viszont még átiratás előtt tudták javítani szerencsére.

(#213764) molnarpeter válasza hobizoli (#213762) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk meg nem lehet forgalomba helyezni egy pótkocsit, mert valaki más használja az alvázszámot… na most vagy szervezési hiba volt hogy ugyanazt kapták, vagy átütötték, de senkit nem zavar, mi meg állunk a ceruza rosszabbik végén.

[ Szerkesztve ]

(#213765) Qru válasza rellif (#213763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szep. :( Haver Mustangja merfoldben mer hol a marfoldet irjak 1:1-ben hol atvaltjak km-re es ugy rogzitik...

#nincsbennetarcsi

(#213766) chopin42 válasza hobizoli (#213762) üzenetére


chopin42
őstag

Ez csak eredetvizgsa, vagy minden műszakin végig kell járni a szopólétrát, ha elcseszik?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#213767) hobizoli válasza chopin42 (#213766) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez eredetvizsganal volt, amikor el akarta adni
10 ev alatt volt nalunk 5x muszakin, sosem bukott ki ez

több drón kell ;P

(#213768) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok! Honda Accord gen7 2.0 benzin vagy Mazda 6 GH 2.0? Mindkettő sedan manual. Keret 2,5-3m.
Japán benzinesben gondolkodom. Alapvetően a Honda jobban vonzana de! Régebben jött ki mint ez a Mazda modell, és számomra korához képest drága. Akkor is ha jó kocsi alapvetően. Rozsda szereti ezeket is, 5 sebességes váltó.
Mazda is 150 ló körül van, csak éppen 6 sebességes, újabb, szívesebben fizetnék ugyanannyit mint egy öregebb Accordért.
Van olyan jó motorikusan és váltó ugyileg mint egy Accord?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#213769) Pfiucska válasza volvoguy (#213768) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ennyi penzert nem biztos, hogy kapsz jo mazdat + hajlamosabb a rozsadara is. Olajeves erre a generaciora is jellemzo?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#213770) vzsryl válasza volvoguy (#213768) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Mazdában a motor és váltó nagyon jó, de ezek is rohadnak. Ha magyar vagy olasz példányt fogsz ki, még nem csípte meg a rozsda, akkor mehet rá a védelem és úgy jó lesz még nagyon sokáig.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#213771) volvoguy válasza vzsryl (#213770) üzenetére


volvoguy
addikt

Csakis magyar. :)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#213772) Qru válasza volvoguy (#213768) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a ketto jo, amelyikbol jobb allapotut kapsz ennyiert. A Hondaban es speciel jobban bizok, kevesbe hajlamos a rohadasra.

#nincsbennetarcsi

(#213773) vzsryl válasza volvoguy (#213771) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az könnyebben rohad, mint az olasz. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#213774) volvoguy válasza vzsryl (#213773) üzenetére


volvoguy
addikt

Jah de az olaszok kb leszarjak az autóikat.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#213775) alázógyík válasza volvoguy (#213768) üzenetére


alázógyík
őstag

Inkább a Honda.
Volt pár Mazda a családban, és inkább az Accord. Szerintem strapa bíróbb.

(#213776) molnarpeter válasza Qru (#213772) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+1 és gázszett bele :)

(#213777) szabonagyur válasza volvoguy (#213774) üzenetére


szabonagyur
félisten

Magyarok is, pluszban Hondat legenda miatt meg jobban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#213778) balinthun


balinthun
tag

Sziasztok,

Kona az 1 literes motorral mennyire vállalható? Vagy hasonló kategóriában más opció 6-7 millió körül?

(#213779) Citroware


Citroware
addikt

Emberek, hálás vagyok a sorsnak azért, hogy ezt az adatbázist megtaláltam, és ha már megvan, gondoltam megosztom. Számomra fontos a kabinban hallható zajszint.

Autótípusok zaj-adatbázisa

(#213780) tboldi válasza Citroware (#213779) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem az én 155-ös MiTóm ennél többet is tud. Középdob nincs, csak 65-ös cső, a hátsó dob is üresebb, mint gyári valójában, és 2x76 mm-ben végződik. :P

[ Szerkesztve ]

(#213781) Qru válasza tboldi (#213780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Koppany kipu!!!444!4! :))

#nincsbennetarcsi

(#213782) tboldi válasza Qru (#213781) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majdnem, POWERFULL! :DD

(#213783) aero. válasza vzsryl (#213770) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az a motor mondjuk pont az a 2.0 literes, ami nem rest 1000km-enként 1 liter olajat leküldeni. Ez volt a Fordokban is, egy járt az erőmérőben is ilyen tünettel.

(#213784) vzsryl válasza aero. (#213783) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én a 155 lovas (fl-ben volt) LF-VD-t ismerem. Az egy decit se eszik meg 10k km-en, legalábbis sógoréknál problémamentes.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#213785) aero. válasza vzsryl (#213784) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az pluszban még közvetlen befecskendezéses is.
Én hiszem azt, hogy rendes olajcsere periódus mellett, hidegen nem hajtva ezek nem jönnek ki nagyon sokáig, csak ugye ezt elég kevés sikerrel lehet kutatni a használt piacon.

[ Szerkesztve ]

(#213786) Paxker315 válasza Citroware (#213779) üzenetére


Paxker315
addikt

:) már párszor hivatkoztam erre, az a baj, hogy biztosan nem egységes protokollal mérték. "tájékozódni" rendben, de, sokszor teljesen más értékek jöttek ki, mint ADAC v Autopult teszteken. Szvl kizárási alapnak megfelelő lehet, de, a tesztkört-próbát nem helyettesíti. :R MK VI Jetta (2011-2018) pont így lett, de egyáltalán nem csendes szerintem (gumi&szélzaj) :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#213787) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, ha kereskedő szeretné megvenni az autómat, kell valamire spéci odafigyelni :F
Nem bizományi, hanem rendes kp-s vétel.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#213788) rbalint88 válasza wwhy (#213787) üzenetére


rbalint88
addikt

Infozd le a ceget a biztonsag kedveert, ne legyen felszamolas, stb alatt (e-cegjegyzek.hu ingyenes vagy ha hozzafersz optenhez az meg jobb).
Meg keszulj fel lelekben egy rettento pofatlan alkudozasra :DDD

(#213789) Qru válasza Paxker315 (#213786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jettatol azert ne varjunk csodat, az a Golf ala van belove.

#nincsbennetarcsi

(#213790) wwhy válasza rbalint88 (#213788) üzenetére


wwhy
veterán

Köszi.
Kíváncsi vagyok, elméletileg kedden jön a zürge; aki - miután kereskedő mivoltára rövid úton fény derült - rögtön leszögezte: nem olyan családbú' származok én :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#213791) Qru válasza wwhy (#213790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tanu legyen veled, es aladas utan jelentsd le egybol az eladast. Ugyanaz mint maganembernel.

#nincsbennetarcsi

(#213792) wwhy


wwhy
veterán

Kérdezek nehezebbet: kettős állampolgárként, ha van egy autóm X (EU) államban, akkor azt minden különösebb cécó nélkül tudom "magyarosítani", amikor hazaköltözök :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#213793) Qru válasza wwhy (#213792) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a honositasi eljarast kell vegignyomnod. Mintha pl egy nemetektol behozott autot akarnal magyarositani.

#nincsbennetarcsi

(#213794) emvy válasza wwhy (#213792) üzenetére


emvy
nagyúr

En csinaltam ilyet, vannak erre szakosodott cegek. Odavittem a kocsit, par nap mulva visszaadtak magyar okmanyokkal, magyar rendszammal, tok megerte.

while (!sleep) sheep++;

(#213795) Paxker315 válasza Qru (#213789) üzenetére


Paxker315
addikt

csodat nem vártam, amit vártam, azt hozta, meg vétel előtt azért megnéztem a tesztekben a belső zajszinteket. Csendesebb, mint a FL utáni auris HSD, 2020-as Karoq v Kamiq, vagy pár éves A1, de, nem egy csendszoba. :B Ne feledjük, én vásárolni is füldugóban szoktam, meg bringán is hordok zajvédelmet v moziban-zenehallgatáshoz,, így, nem feltétlen tükrözik a szubjektív élményeim azt, amit a "tipikus ember" megél. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#213796) Qru válasza Paxker315 (#213795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ez lejott hogy erzekenyebb vagy a zajra. Sztem a Subarumat par km utazas utan felgyujtanad. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#213797) kisza25 válasza wwhy (#213787) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A lóvét meg kell jól számolni, a legjobb, ha kereskedő viszi el, nekem a kedvencem, a-z átnézi, körbe méri, tudja mit vesz, nem jön vissza :D
Le lehet kérdezni a céget, de kp veszi és te eladsz neki, nem veszel, mi baj lehet?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#213798) Thom!


Thom!
veterán

K Astra 1.0T és 1.4T 125Le vélemény?
Ezekben van kettős tömegű lendkerék vagy részecskeszűrő?

(#213799) rellif


rellif
senior tag

Volvo V90 2.0D [D3] 2018-19-es évjáratnál mire érdemes figyelni?
Vannak ismert típushibák?

(#213800) kenguru99 válasza Qru (#213765) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ne is mondd. Ránéztem apám régi suzukijára:

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.