Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#214151) cappa72 válasza menyhartlevi (#214147) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az ufó Civic esetén nagyon sok olyan van, ami kívánni valót hagy maga után. Mivel jóhírű autó a megbízhatóságát tekintve, ezért az "alja" is drága a kínálatnak. Viszonylag nagy a menetzaja. Néhány tulajs azt mondta, hogy az 1.4-es motor is okés, de inkább 1.8 legyen a választás.

Illetve mindenképp próbálj ki minél többet (tudom, sok idő; nekünk másfél hónapba telt...) az említett autókból, hogy neked/nektek mennyire megfelelő. Aztán lehet vadászni konkrét példányt.
Civic-nél a jó példányok nagyon gyorsan elkelnek, és persze a nepperek levadásszák a hirdetésfigyeléssel; szóval legyél gyors, mégis megfontolt...

Giulietta-nál az osztrák példányok alja, illetve fékcsövei nagyon rozsdásak tudnak lenni. Harmincezres olajcsere is tetézheti mindezt.
Az 1.4TB 120 és 105 LE-s motorokkal készült, van MultiAir kivitel, az 170LE.
Nekünk végül egy 105LE-s példány jutott, rossz nyelvek szerint csak szoftveres butításon átesett kiadás. A MultiAir-ről hallani jót/rosszat - több törődést igényel -> drágább fenntartás.
Nekünk is a Civic lett volna a befutó...
Kicsit bővebben írtam a kanosszajárásunkról. Nálunk is max 2.5M volt a keret. (Civic-ből 2.2-ért lett volna 5 évvel öregebb példány)

Kizárólag felhasználói szemmel történt bejegyzés, nem értek az autókhoz.
Nekem is sokat segítettek itt a srácok. 👍

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#214152) _drk


_drk
őstag

Sziasztok
Kis élmény beszámoló autó eladásról.
20 éves Skoda Fabia 290be feltéve tegnap este 8kor.
Mai nap folyamán vagy 20 emberrel beszéltem.
Valami hihetetlen harc megy ezekért az autokért.
Kereskedők majdnem verekednek érte :))
240be vitték el garancia nélkül végleg.

(#214153) Paxker315 válasza menyhartlevi (#214147) üzenetére


Paxker315
addikt

én rálesnék a fiat Bravo-ra is, ha már Dzsudzsukát megnézted :) szerintem emészthetőbb forma egyébként.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#214154) stargazer


stargazer
senior tag

30-40.000 € körül max. A golf r amúgy szimpi csak alapvetően a tsi-kel elég sok baj van, meg egy picit nagyobb hátsó lábtér azért jó lenne. Ezeket amiket ajánlottatok én is néztem, csak abban reménykedem hogy van itt valaki aki esetleg szakmai szemmel nézve meg tudná mondani melyek ezek közül a legkevésbé problémás. BMW 6 hengeres motorok állítólag egész jók, de manapság igazából már mindegyik motor sz*r mert kokszosodnak. Aki ezt a konstrukciót kitalálta az egy zseni volt...
540i kombit néztem aztán találtam egy videót a b58 motorról és elment az életkedvem.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#214155) kisza25 válasza _drk (#214152) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

20 jelentkező, harc, és engedtél?🤔

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#214156) rasotamas válasza rasotamas (#214040) üzenetére


rasotamas
veterán

Visszatérve az 500 ezres autókeresés témájára.
Nézegettem ma Nissan Almerákat, benzinesek pl 1.5 benzin vannak 500 körül, alatta azért elég gatya. Na persze nem tetszik a lányomnak :W , pedig nekem elég jó vételnek tűnik.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#214157) Manitou válasza dellfanboy (#213096) üzenetére


Manitou
addikt

Ez egy friss ropogós kép, most tettem fel a nyári kereket még. Egy 20 éves bontószökevény :DDD [kép]

(#214158) Pfiucska válasza stargazer (#214154) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Irtam provatban.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#214159) Qru válasza _drk (#214152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek porognek, erre van love.bCsaladban egy oreg Puntot ment el ugyanilyen siman. Este kerul fel a hirdetes hahu-ra, reggel 8-kor mar vitte is a nepper probakor nelkul.

#nincsbennetarcsi

(#214160) Qru válasza rasotamas (#214156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Almera pedig nem rossz. A korai peldanyok rohadnak de a kesobbiek sokkal kevesbe.

#nincsbennetarcsi

(#214161) vzsryl válasza rasotamas (#214156) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem volt egy 2005-ös N16 hatchback.
A futóműve beton kemény, ami jó úton brutál sportossá teszi, de rossz úton elpattog a hátulja és leveri a vesédet.
A motor késő délutáni, tehát csak 4-6-ig élhető, alatta pusztulat gyenge, mivel hosszú a váltója. 2-esben 110, 3-asban 150 a tiltás, de sűrűn kell használni, tehát országúton csak így lehet vele előzni. Ez utóbbit 4 felnőtt + klíma + dombon is tudja.
Az enyém sajnos ette az olajat, ami egyre csak durvult. 200k km-nél meg is döglött az egyik henger.
Utcán állt, mégsem látott rozsdát.
Az ülések nagyon kényelmesek, de nem nagyon tartanak oldalt.
Ezekben is arcbarobbanós’ takata légzsák volt, tehát érdemes alvázszámmal a gyártónál érdeklődni, hogy átesett-e a visszahíváson és kicserélték-e.
A szélzaj erőteljes, viszont a hosszú váltó miatt a motorzaj inkább autópályán tud zavaró lenni.
Fogyasztása országúton 6 liter, pályán 9, városban 11-12.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#214162) diegho


diegho
nagyúr

Múltkor kérdeztem, hogy 8 körül milyen új autót lenne érdemes nézni évi 30k futásra.
Akkor abban maradtunk, hogy nem igazán van értelmes opció ennyiért.
Na és 12M-ig?

(#214163) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

#214149 Qru, #214150 tboldi, #214151 cappa72, #214153 Paxker315:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

Utánanézek a Bravonak és MiTonak is, elsőre egész jó mindkettő. :) Belőlük melyik motor az ajánlott?

(#214164) tboldi válasza menyhartlevi (#214163) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindkettőben jó a sima 1.4 T-Jet, a MultiAir annyira nem ajánlott, de ha van egy tuti vétel MA-rel, emiatt nem vetném el. 120 lovasoknál leömlőrepedés előfordul, illetve utána kell nézni, miben milyen váltó van. Az M32 bajos tud lenni, de egyszeri 2-300k ráköltéssel gyakorlatilag véglegesen megszüntethető minden problémája.

Csak hogy bővítsük a listát: Abarth Grande Punto? Szinte ugyanaz, mint az én 155 pacis MiTóm. :))

[ Szerkesztve ]

(#214165) f4lcon válasza tboldi (#214164) üzenetére


f4lcon
őstag

már annyiszor olvastam tőled ezt az M32 váltó dolgot, van erről lista, hogy miben van ez a váltó? vagy felismeri az átlag júzer bármiről?
alávázszámmal? motorszámmal? évjárat?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#214167) tboldi válasza f4lcon (#214165) üzenetére


tboldi
nagyúr

Átfogó listáról sajnos nem tudok, de rengeteg Opel, Fiat, Lancia, Alfa Romeo kapta meg, benzinesek és dízelek egyaránt. Talán még Saabban is landolt.
Érdemes (külföldi) márkafórumokon tájékozódni.

A MiTóról tudom, hogy ezekben található meg: [link]
Sajnos az enyémben is, 3-4-ben diszkréten vinnyog már.
Viszont a 155 pacis motor a legeslegjobb, valamit valamiért. :D

szerk.: Ezt találtam még, de itt sem részletezik motorokra, évjáratra bontva, de kiindulásnak megfelelhet.

szerk. 2: Itt meg a probléma és a megoldása, igazából nem is olyan félelmetes dolog, egyszer kell csak túlesni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#214168) tboldi


tboldi
nagyúr

Mondjuk a Giulietta ebből a szempontból jobb választás lehet, úgy tudom, mindben az olaszok saját C635-ös váltója van. Sokkal kevésbé nyűgös darab, mint a GM M32-je.

(#214169) molnarpeter válasza tboldi (#214168) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első néhány évben volt valami szinkron nyűg azoknál is.

(#214170) tboldi válasza molnarpeter (#214169) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is azt írtam, hogy egyáltalán nem nyűgös. :))

[ Szerkesztve ]

(#214171) szabonagyur válasza rbalint88 (#214166) üzenetére


szabonagyur
félisten

508 mint egy Octavia nekem, eloben is neztem pont.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#214172) rasotamas válasza Qru (#214160) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem is nagyon korrekt autónak tűnik, jó ár/érték aránnyal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#214173) rasotamas válasza vzsryl (#214161) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a részletes tapasztalatleírást!
Ezek alapján is különösen úgy gondolom, hogy alkalmas lenne a feladatra.
Kb havi 200km-re kellene a kocsi ovijárat, munkába menés, dokihoz, bevásárolni. Csak ennyire kell.
Sem nagy sebesség sem pályázás egyáltalán nem lenne vele. 100 fölötti sebességet szerintem nem látna, így a motor hangja és az ülések oldaltartása nem jutna szerephez.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#214174) 426os válasza tboldi (#214168) üzenetére


426os
őstag

Bravonál, Deltánál, de valszeg Giuliettára is igazak a dátumok:
M32 2010-ig (facelift), utána Fiat C635, amiből 2011.07 után szerelték a már javított változatot. Az első c635 sem való ördögtől, már több, mint 10 évesek, amelyik nem volt jó, az már fiatal korában sem volt jó. Ha szépen, könnyen vesz minden sebességet, minden állapotban, akkor nem lesz vele gond ezután sem.

.

(#214175) tboldi válasza 426os (#214174) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annyit tudok 100%-ig biztosan, hogy nekem kelleni fog a felújítás. :DDD :R

(#214176) saen


saen
veterán

Toyota C-HR-ről még nem volt szó nagyon, legalábbis nem emlékszem így az utóbbi pár hónapról.
Amit észrevettem, hogy a használtautó-n van bőven ilyen egy évnél fiatalabb autó, kevés km-mel. Ez miért lehet? Mi ebben a zsákutca? Csak azért fura, hogy más tipusoknál/márkáknál ez nem általános...

(#214177) diegho válasza rbalint88 (#214166) üzenetére


diegho
nagyúr

Szép lista. Amúgy a C4 tetszik a legjobban. :DDD

(#214178) Qru válasza rbalint88 (#214166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mazda 6 az oké. Meg mondjuk nekem a Ateca is bejön.

#nincsbennetarcsi

(#214179) Qru válasza rasotamas (#214172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keresztapamnak volt, annyira szerette, hogy amikor HF-es lett akkor vett bele egy bontott motort es azota is hasznalja.

#nincsbennetarcsi

(#214180) Mauzes válasza saen (#214176) üzenetére


Mauzes
őstag

Erre kíváncsi vagyok, de nem lehet, hogy véletlen vagy reexport jön befelé? A Toyoták elég egykaptafa, szóval ha típus hiba lenne, akkor valószínű több modellnek is hasonlóan kellene viselkedni. De lehet rosszul látom.

(#214181) tboldi


tboldi
nagyúr

Rájöttek, hogy nem épp Red Dot Design Award nyertes. ;]

(#214182) pècsimunkás válasza tboldi (#214181) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Design nem probléma szerintem, hanem egyszerűen kicsi belül.
Nekem jó lenne, de családolnak viszont kevés.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#214183) saen válasza Mauzes (#214180) üzenetére


saen
veterán

Tipushiba az kemény lenne, pár ezer km után odajutni, hogy inkább szabadulsz az autótól...
Inkább céges flották kerültek piacra vagy valami ilyesmit sejtek mögötte. Persze tényleg kiváncsi vagyok.

(#214184) dj79 válasza saen (#214176) üzenetére


dj79
senior tag

lehet, hogy egy kis áfázás…

(#214185) saen válasza pècsimunkás (#214182) üzenetére


saen
veterán

Corolla alaplemezre épül tudtommal, picit tágasabb, mint egy Corolla. Egy barátomnak van már 4 éve, igaz céges mögött második autó. Inkább csak kicsi a hátsó ablak, szar kilátni hátulról, de hely az van benne azért.

(#214186) f4lcon válasza saen (#214176) üzenetére


f4lcon
őstag

a Toyota Central Europe Hungary Kft a cég dolgozóinak és a dolgozók közeli hozzátartozóinak lehetőséget ad lízingre, ami egy év, vagy 15.000 km-ben van maximálva
és olyan összeget kell fizetni havonta, hogy nyilván mindenkinek akad valaki a családban, aki élni szeretne vele
a választható autók limitálva vannak, de a CH-R közte van, meg a sedan Corolla hibrid is.
emellett nyilván más fix éves lízingből visszavett autók is kerülhetnek oda

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#214187) saen válasza f4lcon (#214186) üzenetére


saen
veterán

Köszi, ennek van értelme :R

(#214188) rbalint88 válasza f4lcon (#214186) üzenetére


rbalint88
addikt

Pont ezt akartam irni :) egyik jobaratainknak is igy van autojuk, pont egy C-HR :) 1.8 hybrid gr sport van az utobbi ket evben, elotte selection volt. Naluk az elmult 6 auto igy nezett ki: c-hr hybrid selection 2x, corolla comfort style tech hybrid sedan 2x, c-hr gr sport hybrid 2x :DDD
Egyebkent ha lenne ilyen lehetoseg, biztos mi is inkabb berelnenk igy autot, mint hogy sajatot tartsunk

(#214189) rasotamas válasza Qru (#214179) üzenetére


rasotamas
veterán

Viszont ahogy írtam nem tetszik a lányomnak és hát neki kell autó, ő pénze :W
Úgy néz ki lenne munkatárstól egy kis Mazda Demio, nem találta még ki az árat de valami 200 körül.
Kerékjárati ív(ek) lett(ek) lakatolva (talán fényezve még nem), még több mint egy év műszaki, működő klíma, és a katalizátor is megvan. Elvileg valós 165000km.
Ez már az az összeg, hogy még ha annyira nem is tetszik neki, tud vele élni.
Viszont Isofix valszeg nem lesz, hacsak nem veszek valami átalakító kitet.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#214190) cappa72 válasza rasotamas (#214189) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát bizony nőknél elég erős "összetevő" a vizuális elfogadás... én is tapasztaltam. El kell fogadnunk, hogy másképp vannak bedrótozva. ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#214191) szabonagyur válasza saen (#214185) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát szerintem is kimondottan kicsi, főleg hátul a C-HR, az SCROSS sem hatalmas, de azért attól is nagyobb :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#214192) Mauzes válasza f4lcon (#214186) üzenetére


Mauzes
őstag

De ezek hogy kerülnének egy éves kora alatt a hahu-ra? (saen ezt írta)

(#214193) Qru válasza rasotamas (#214189) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megertem, nekem is ajanlgathatna barki egy new beetle-t, akkor se vennem meg ha a vilag legjobb autoja lenne amugy.

#nincsbennetarcsi

(#214194) tboldi válasza Qru (#214193) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem rajongok a VAG termékekért, de én szerintem ellennék vele, mármint a legutolsó generációval. Szeretem a nem mainstream, de “normál” személyautókat, egy Nissan Cube is jöhetne. :D

(#214195) rasotamas válasza Qru (#214193) üzenetére


rasotamas
veterán

Jaja ez ilyen.
És a Demio? Jó lesz? Ez ami látványosabb

https://tinyurl.com/rasoapro

(#214196) f4lcon válasza Mauzes (#214192) üzenetére


f4lcon
őstag

egy év, vagy 15.000 km
nem néztem a hahus kínálatot, de feltételezem, hogy esetleg a futás lehet magasabb
másik meg, nem biztos, hogy csak ezen az egy módon kerülhetnek oda Toyoták, ez csak az egyik módja. elképzelhető más flotta is, amit mondjuk felszámoltak, mert a cég kivonul, vagy akármi.

#214195 rasotamas
egy ilyet egy vidéki karosszériás 60-70 ezerből rendbe vág (nem lesz rajta hegesztés, csak egy kis filler meg fény)
ha az alja, bölcső, tornyok stb nem rohad, akkor az ilyen külső elemek (csomagtérfedél, sárvédőperem) rohadása nem akkora para

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#214197) kisza25 válasza tboldi (#214194) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kia soul ;] ?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#214198) tboldi válasza kisza25 (#214197) üzenetére


tboldi
nagyúr

Barna belsővel akár. 🤷‍♂️

(#214199) Qru válasza rasotamas (#214195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ala kene nezni, ha az alja vagy teherviselo elem rohad akkor az gaz. Ez nem de ugye a rozsda belulrol halad kifele szoval a szoknyaja ala kell nezni. :K

#nincsbennetarcsi

(#214200) palik


palik
csendes tag

Sziasztok! Gondolkozom suzuki balenoban vagy 4-es clio 1.2 16v- ben.
Gondoltam utánna nézek alkatrész áraknak. A balenohoz szinte semmi nincs. Néztem bárdi, unix, fékmestert.
Érdemes inkább elengedni szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.