Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124401) Dare2Live válasza 8th (#124393) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ott van a hszemben: "megfelelő használat/karbantartás esetén"

A megfelelő használatba nem fér bele a 130nál erős voltam és csakazért is benyomtam 3asba vagy a min 10W40et rakok bele mert a sürű a jó és mindig megvárom a 15.000kmet hiába városi 3kmes padlófék/padlógáz a vezetési sítlus.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#124402) runner 125


runner 125
nagyúr

Egy barátom találta. Ha ez igaz, jó vétel. Mobile-n is többért megy ilyen futás, évjárat mellett egy 25-30i.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#124403) Integrale válasza w333 (#124384) üzenetére


Integrale
veterán

En azt irtam, hogy " nem az idiota gyari intervallumokat koveted" tehat nem 30e km az olaj elettartama, nem orok eletu a vezermulanc stb. Bemelegitem, kimelem, hajtas utan pedig visszahutom, olaj le 10 ezrenkent. Es igy tovabb.
Egy-egy rossz szeriaval kar peldalozni. Mercit sem a 90-es evekben gyartott autoirol itelik meg (szerencsere)

"Bad reklám is reklám too"

(#124405) rbalint88 válasza runner 125 (#124402) üzenetére


rbalint88
addikt

Jónak tűnik, akár hiteles is lehet az óra állása, de azért azt is tegyük hozzá, hogy az extralistánál nem szaladt el a megrendelő keze. Nekem egy 4,2M-s autónál nem annyira lenne kedvem kényelmes üléseket és normális hangrendszert vadászni hozzá... Plusz egy ilyen autóban kicsit ciki egy utángyártott fejegység, ezért a nagynavi sem árt, amit fel lehet okosítani Dension vagy Yatour kütyüvel. Ezen a csövesrádión biztos nagy élmény kikeresni egy számot a mappastruktúrából :) BT-s zeneküldést hagyjuk, minőségben nem megfelelő sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#124406) focvis válasza rbalint88 (#124405) üzenetére


focvis
veterán

Tényleg szép állapot a fotók alapján; azonban elbizonytalanít a tulaj hozzáállását illetően az a szett Apollo abroncs. 💩
Meg a csomeszban mit szállíthattak?

[ Szerkesztve ]

(#124407) bitpork válasza focvis (#124406) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A gummát az esetek többségében a kereskedő teszi rá mert aki betolta az pont telibe kaksizza. A karvajorrú meg pont nem érdekelt a 0km-s Conti v Pirelli felrakásában :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#124408) 8th válasza Dare2Live (#124401) üzenetére


8th
addikt

Teljesen mindegy hogyan tartod karban a legjobb minőségű lánc is nyúlik/kopik idővel. Nyilván 6x annyit kibír mint egy szíjas megoldás de egyszerűen butaság, hogy soha nem kell cserélni.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#124409) focvis válasza bitpork (#124407) üzenetére


focvis
veterán

Hát... ez szvsz nagyon ritka. Max. kap az autó valami "nepper-polírt", de hogy vesz a kereskedő egy 6 éves autóra egy szett új gumit, az 10 000-ből 1 eset.

(#124410) zoo8800 válasza hobizoli (#124394) üzenetére


zoo8800
veterán

Néha egy kicsit túltolod a FIAT szekerét :DDD

rip and tear, until it is done

(#124411) lenko válasza runner 125 (#124402) üzenetére


lenko
aktív tag

Ennyi futásnál még a gyári guminak kellene rajta lennie. Ez elég gyanus..
Ami rajta van sem tűnik teljesen újnak, kb 70-80%-os

Az embereknek fáj az igazság!

(#124412) dj79


dj79
senior tag

Szép napot Hölgyeim és Uraim!

Kolléganőm keres valami munkábajárós gépet, vélemények? [főként MunezXBK]

Köszi a rápillantásokat.

[ Szerkesztve ]

(#124413) MunezXBK válasza dj79 (#124412) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez a másik telepünkön van, de mivel itthoni, lekérdezhető.

Kérjetek alvázszámot telón és hajrá.

Nem tudok átmenni, egyedül vagyok.

(#124414) runner 125 válasza rbalint88 (#124405) üzenetére


runner 125
nagyúr

Használtpiacon kb. 7-800k felárat elkérnek a gyári navis modellekért. A 25-30i meg eleve egy piaci felárat jelent a 16-18-20D-khez képest.
Egy barátom van belezúgva ezekbe, idén akar valamit, szóval már egész jól kikupálódtam belőlük, annyit küldött. :)
Utólag ebbe is lehet okosítani típusspecifikus navis fejet a rádió helyére, de annyira mélyen van az egész, h ezt nem tartom túl szerencsésnek. Ebay-en 800-1000 euro körül már be lehet szerezni a nagy képernyős komplett gyári iDrive rendszert, kijelzővel, vezérlővel, olvasóval, csak egy felső navis műszerfal borítást kell bontani hozzá.

Egyébként a Volvo-ban én sokszor használom telefon BT-ről a szintúgy utólag beépített kínai fejegységet, 320kbps minőségű MP3-akkal nekem tökéletesen megfelel a minőség.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#124415) Gergőke88 válasza runner 125 (#124414) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ohh ez a Volvo. Ha egyszer eladó lesz, szerintem a topikból vagy 10-en ráugrunk majd ;]

(#124416) Declare válasza rbalint88 (#124405) üzenetére


Declare
őstag

"de azért azt is tegyük hozzá, hogy az extralistánál nem szaladt el a megrendelő keze"

Azert ne mar, hogy lefapadozunk egy 325i, xenon, bör, automata, multikormanyos.... bmw t :D ....nyilvan nem full extra, de nagyon boldog lennek, ha a bankszamlamon landolna az az összeg amit az alap 316i -n felül fizetett az a csori tulaj a konfiguralaskor :DDD

(#124417) @rglaaf


@rglaaf
veterán

1M a full keretből melyik a lehet a jobb választás? kombi Astra H vagy Vectra C ?

PSN:BiZzare_0 ️

(#124418) Gergőke88 válasza @rglaaf (#124417) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mindkettőből az alja jön ki.
Ennyiért ezek szerintem felejtősek.
De inkább talán a vectra..
De ennyiért G Astra a maradék pénzt meg tedd el szervizelésre.

[ Szerkesztve ]

(#124419) !Overdose! válasza zoo8800 (#124410) üzenetére


!Overdose!
őstag

Á, dehogy! :C

Épp most volt alkalmam megtapasztalni, hogy milyen strapabíró alkatrészekből épül fel egy Alfa 147-es futóműve. Kettétört a kitámasztó rúd. Nem volt vicces. :U

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#124420) gooool válasza Gergőke88 (#124415) üzenetére


gooool
őstag

Lesz az 11 is. :B ;]

Egyébként lassan egy hete megvan a saját vas, hosszas nézelődés és utánajárás után sikerült egy olyan autót vennem, amivel előtte nem is számoltam, de úgy gondolom maximálisan megérte. :)

Egyik PH-s fórumtárstól vettem a Renault topicból, gyönyörű az autó, minden tekintetben egy 98-99%-os, pedig már nem mai darab.
Pontosabban egy 1996-os Laguna I, PH2-es lámpákkal, 2.0 S 16V Volvo benzinessel. :)
Amit szerettem volna, hogy benne legyen egy autóban azt mind tudja, és 470.000-et hagytam ott érte.

Képet is hamarosan teszek fel róla, csak én barom most a BT küldés helyett a törlésre nyomtam a telefonon... :W

Üdv, Balázs

(#124421) -v- válasza runner 125 (#124402) üzenetére


-v-
addikt

Nem rossz, kar hogy mar az N53

(#124422) 8th válasza zoo8800 (#124410) üzenetére


8th
addikt

Néha? Kicsit? :))

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#124423) footy válasza Declare (#124416) üzenetére


footy
addikt

De mit er a bor ha gagyi ulesen van... :(

(#124424) lenko válasza footy (#124423) üzenetére


lenko
aktív tag

Semmit, egyébként, én nem is szeretem, télen nagyon hideg, hiába az ülésfűtés, annak is kell 2-3 perc, addig meg ráfagy a lukam. Akkor már az alcantara jobb választás.

Az embereknek fáj az igazság!

(#124425) Declare válasza footy (#124423) üzenetére


Declare
őstag

Vilagos....de attol meg egy fel millas extra...es latod, van akinek megeri :)

Ugyan az az üles amugy, mint az alap fapad? Csak börrel van bevonva? Csak nem :F azert annal csak elörebb van egy fel fokkal :F

Amugy egyertelmü, hogy csak sportülessel vennem en is :K vagy az ujabbakat comfort ülessel

(#124426) lenko válasza Declare (#124425) üzenetére


lenko
aktív tag

Ugyanaz a fapad...

Az embereknek fáj az igazság!

(#124427) tomiii. válasza gooool (#124420) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nagyon kényelmes autó :D Ezzel a motorral már jól is mehet. Képeket várjuk szerintem. :C

(#124428) lenko válasza tomiii. (#124427) üzenetére


lenko
aktív tag

Unokatesómnak ilyen van, csak 2005-s, és szövet üléses.
Jól húz, és normálisan közlekedve az átlag is 9-10l között van.

Az embereknek fáj az igazság!

(#124429) LuckyL válasza lenko (#124411) üzenetére


LuckyL
őstag

simán kaphatott defektet is és lecserélte az egészet
nem kell találgatni, spekulálni, fel kell hívni ha érdekel valakit :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#124430) w333 válasza gooool (#124420) üzenetére


w333
félisten

Utánajártam megnéztem ezt a bordó szépséget ... :))

Ez igen, látszik hogy nagyon karban volt tartva nagyon egyben van úgy néz ki mint egy új autó, és azért elég sok extra is van benne, grat hozzá :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124431) gooool válasza w333 (#124430) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm! :)
Nem hamarkodtam el a vásárlást, de megérte, azt hiszem 600.000 Ft-ig sem találtam volna ennél jobb vételt. És legalább PH-n belül maradt. :)
A héten például a biztonsági öv felső csavarjának a takaró műanyagját kutattam, annyi híja volt a belső kánaánnak, de egy tucat bontó felhívása után épp a helyibe hoztak egy törött Laguna-t, gyorsan autóba is pattantam és mindkettőt kipattintottam, így van egy tartalékba is. :) Egy 1000-est megért, mivel, mint kiderült igencsak ritka darabok. :D

tomiiii., amint tudom töltöm fel a képeket róla! :R

Üdv, Balázs

(#124432) w333 válasza gooool (#124431) üzenetére


w333
félisten

Teljesen jó vétel volt ... nekem is nagyon tetszenek ezek a Lagunák, annyi kérdésem lenne hogy motorikusan milyen ? (tudom hogy Volvó és 139 paci) illetve még arra hogy ezekben a modellekben van már olyan digitális kijelző ami mutatja hogy menyit a fogyasztásod ? :R

Szerk.

Nekem még egyik nagy kedvencem a Peugeot 406 mert volt ilyen autóm 2.0HDi (90LE) csak elég sok gondom volt a motorelektronikával (diesel részecskeszűrő stb.) szóval ha vennék is 406 -t az biztosan 2.0 benzin lenne, szerettem azt az autót nagyon :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124433) Integrale válasza w333 (#124432) üzenetére


Integrale
veterán

406 2.0 HDi-ben, tudtommal csak a 110 lovasban volt reszecskeszuro.

"Bad reklám is reklám too"

(#124434) focvis válasza gooool (#124431) üzenetére


focvis
veterán

Lion01 autójáról van szó? Csak a bordó színű Laguna 2.0 16v miatt gondolom, nem olvasom a Rönó topikot. Láttam élőben, az egy tényleg nagyon jól ápolt és karbantartott autó. :K

[ Szerkesztve ]

(#124435) w333 válasza Integrale (#124433) üzenetére


w333
félisten

Nem tudom pontosan ... de 2 db. szenzor adta meg magát kb. 3-4 havonta, az egyik az tudom hogy azért volt felelős hogy az AC pumpa mekkora nyomással működik ez adta a jelet a fedélzetinek hogy minden oké indulhat az autó (jelen esetben nagyon sokat forgatott míg beindult) a másik szenzor is a motorblokkon volt nem tudom mi volt már a hivatalos neve reszecskeszűrő vagy valami ilyesmi de ez olyan hibát produkált hogy pl. ha 3 -s fokozatban kb. 3000 -s fordulaton fogta magát az autó és menet közben leállt, szóval nagyon sokat szívtam én ezzel a 90LE -s HDi -el pedig mint autó nagyon jó volt :K

De mindjárt rákeresek megmondom mi volt az pontosan ...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124436) runner 125 válasza -v- (#124421) üzenetére


runner 125
nagyúr

Konkrétan? Már komplexebb, mint az előd? Mi a bugja?
Ahogy néztem ebből a 3 literesből van 245 és 258 le-vel is. SW alapú a 218 lovas fojtása?

Gergőke88

Egyelőre marad, most nem fér bele egy utód. De kösz a bókot. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#124437) gooool válasza w333 (#124432) üzenetére


gooool
őstag

Altatós gyilkos a motor, igazából 4000-ig csak szép komótosan megy, de felette elkezdi szedni a lábát, mielőtt elhoztam a kolléga megmutatta mit tud, 160-ra igencsak gyorsan felkúszott a mutató. Egyébként tökéletesen illik a motor a kasztnihoz és a hangulathoz, amit belül áraszt az autó, viszont ha menni kell, abban is társ. Egyedül a váltó rövid, egy hatodikat elbírna simán vagy hosszabb 5. fokozatot. :)

Igen, ebben van már beszélő fedcomp., németül magyaráz ha nem kötöm be magam, kézifék behúzva marad, lámpát nem kapcsolom be, stb., illetve váltható a központi kijelzőn a pillanatnyi és átlagfogyasztás, megtett km és az alatti össz. fogyasztás, bruttó menetidő és átlag sebesség, illetve hogy mennyit bír még a kútig. :)

focvis:
Igen, arról az autóról van szó. :) Kiváló karban tartotta, ezt igyekszem én is tovább vinni. :)

Üdv, Balázs

(#124438) -v- válasza runner 125 (#124436) üzenetére


-v-
addikt

Az N53 már közvetlen befecskendezéses, ezzel a motorral már elég sok a nyűg én úgy olvastam ... N52-esből még tényleg 2.5-ös volt a 325i, ez ja egy kevésbé kihegyezett 3 literes. Nem csak sw alapú, ahogy olvastam van jó pár különbség, tehát neki se érdemes állni "330i-síteni"

[ Szerkesztve ]

(#124439) w333 válasza w333 (#124435) üzenetére


w333
félisten

Na az első az biztosan az üzemanyag nyomás érzékelő volt Link a másik szenzor pedig hasonlóképp nézet ki annyi különbséggel hogy ahol most látod a menetet ott egy kis szita (szűrő volt) emiatt állt le az autó menet közben ahogy kb. 3000 -s fordulat környékén jártam :(

(#124437) gooool

Az szép ... és ezt a km. órában mutatja (fogyasztás meg ilyenek) ? :R

Közben megtaláltam ... itt látszik a fogyasztás Link :B

Egyre jobban tetszik :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124440) gooool válasza w333 (#124439) üzenetére


gooool
őstag

Igen, ilyen, csak nekem még a PH1-es a kicsike, ezért a km órában van egy külön kis LCD ami a kilométer-számláló van. :) Állítható a fényereje is a műszereknek (klíma és középső óra/külső hőfok panellel együtt).
Na meg ott a huzatmentes digit. klíma és a hátsó szélvédőn felhúzható napvédő roló...kérdem én hány autó tudja ezt ennyiért, ilyen állapotban? :))

Üdv, Balázs

(#124441) g4bb3r válasza gooool (#124440) üzenetére


g4bb3r
tag

Jónak tűnik, most már én is látnék pár képet :)

(#124442) gooool válasza g4bb3r (#124441) üzenetére


gooool
őstag

Holnap töltök fel, lemosom és remélhetőleg szép időnk is lesz, most mire hazaérek a melóból már sötét van sajnos. :)

w333:
Dehogy haragszom, semmi baj, ilyen körülményeket úgysem tudok most szimulálni január közepén. :D
Annyi, hogy én a videóban látható felni+gumi szettet nem hoztam el, hanem a Dunlop téli gumi + gyári 15 colos Renault felniket választottam. :)
Köszönöm! :R

Még amiket mindenképp megcsinálok rajta:
Biztos, ami biztos olaj, szűrők és gyertyák cseréje még a hónapban, ha belefér, tavasszal ismerőshöz elviszem egy teljes belső kozmetikára, illetve Kecskemétre elugrok a Fess-ler Kft.-hez valami szép diszkrét bőrborítást húzatok a kormányra (sima és perforált kombóra gondoltam) és a váltógombra. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#124443) w333 válasza gooool (#124440) üzenetére


w333
félisten

Remélem nemharagszol hogy megosztom ezt ... :R

(#124441) g4bb3r

Ittvan az autójáról egy videó, nagyon patika állapotú ! :K

gooool

Ennyi pénzért ez az autó ajándék volt, sok balesetmentes km -t hozzá :R

Renault topikban láttam akitől vetted a kolléga szinte mindent kicserélt rajta ... tehát műszakilag ez tényleg egy 100% -s autó :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124444) g4bb3r válasza w333 (#124443) üzenetére


g4bb3r
tag

Hú csillog mint Salamon töke :DDD

Énis találtam egy másik videot a verdáról: YT ;]

A belsejéről is kérünk képet!

(#124445) Primary92


Primary92
senior tag

Ti vennétek "esztétikai hibás" autót? Lényegesen olcsóbb, mint hasonló, de nem esztétikai hibás társai.
Corolla
A képekről nem derül ki semmi, de ha nem balesetből származó, karcolások, esetleg pici horpadás, akkor én együtt tudnék élni velük, ameddig szükség van az autóra (3 év).

(#124446) 8th válasza Primary92 (#124445) üzenetére


8th
addikt

Simán, még töröttet is.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#124447) Primary92 válasza 8th (#124446) üzenetére


Primary92
senior tag

És a linkelt autóról mi a véleményed?

(#124448) 8th válasza Primary92 (#124447) üzenetére


8th
addikt

Nem tudok róla véleményt alkotni. Pocsék képeket raktak fel nem látszik rajtuk semmi. A jobb első ajtónál a hézagok még így is érdekesek. Vagy nincs rendesen becsukva vagy lóg az ajtó. Felszereltsége szerintem rendben van, nekem egyedül a blokkolásgátló hiányozna belőle. Télen jó szolgálatot tesz de azt az évi 2-3x egy hetet amíg havasak taknyosak az utak túl lehet élni nélküle is. Ha nem rohad nagyon és mechanikusan rendben van akkor ennyiért nem rossz vétel. Jók ezek a Corollák. Persze jó volna tudni mit ért az eladó esztétikai hiba alatt. Mert ha csak kiszívta a nap a fényezést és kell neki egy teli polír vagy a lökhárítón vannak parkolási sérülések arra legyint az ember. De ha mondjuk jégkáros és telibe kell fújni több elemet is az már elég necces. El kell menni meg kell nézni mert ezekből a képekből az autó színén kívül kb semmi nem derül ki. :N

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#124449) TaaT válasza 8th (#124448) üzenetére


TaaT
veterán

"Mert ha csak kiszívta a nap a fényezést és kell neki egy teli polír vagy a lökhárítón vannak parkolási sérülések arra legyint az ember."

Ezeket meg sem említi a nepper, ha már leírja hogy esztétikai hibás ott van valami :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#124450) gzbotii válasza Primary92 (#124445) üzenetére


gzbotii
veterán

Motor levan mosva. Sok mindenre utalhat ez (is)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.