Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#98751) Veron


Veron
őstag

A széles időjárás velejárójaként kicsit zörög a konyhai elszívó.
A külső gravitációs lamelláknak vagy a fém szagelvezető csőnek tulajdonítom a zajokat. Pontosan nem tudom megállapítani, de olyan hangot hallat mint a tejfölösdoboz, ha "zörög".
A cső kivezetése a 2. Emeleti homlokzaton van, kissé macerás hozzáférni. Ha jól látom egy derékszögű törés van a csőben, kb. 4m hosszú az egész.
Van, aki tapasztalt hasonlót és tud megoldást? Zavaró, mert egy légtérben van a nappalival.
Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#98752) YAS-dude válasza Veron (#98751) üzenetére


YAS-dude
őstag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy kívül csak rács van és beljebb raktam egy visszacsapó szelepet.

(#98753) pjen válasza Veron (#98751) üzenetére


pjen
félisten

Vannak elektromos zsaluk,csak akkor nyit ki,ha megy az elszívó.Tényleg zsalu szerű,elmozdulnak a lamellák

(#98754) Ispy válasza Veron (#98751) üzenetére


Ispy
veterán

Én most pont ezért nem gravitációs zsalus megoldást vettem, hanem fix rácsosat, igaz még nem szereltem fel, szóval tapasztalat még nincsen. [kép]

Mondjuk az igazi egy motoros lett volna, de azok elég horror áron mennek. [link]

Ez mondjuk szigetelt változat, gondolom ezért is ilyen baszott drága.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#98755) pjen válasza Ispy (#98754) üzenetére


pjen
félisten

Van ebből sokkal olcsobb is,olasz Oreo a neve,ha igaz.Egy kis gáz dugattyú műkődteti.A Nyugat ker honlapján érdemes keresgélni.

(#98756) Novics válasza macilaci78 (#98749) üzenetére


Novics
senior tag

Azt hiszem ezzel teszek egy próbát. A másik kettőt kicsit overkillnek érzem, bár biztosan kevésbé kompromisszumosak.
Köszi a tippet Ispy és Viszlát. :R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#98757) tbs


tbs
addikt

3 kerdesem volna, fontossagi sorrendben :) :

1. acel burkolatvalto egyik oldala hajlamos feljonni. mivel tudnam fixalni a bakancsom ott tartasan kivul?
2. klasszik felulbe/alulki radiator helyere torolkozoszaritot szeretnek rakni. milyen szerelvenyeket keressek..? futoteljesitmeny nem kell, csak torolkozo-melegites.
3. mulhely padlojat okositanam fel szigetelessel. a kovetkezo tevkepzet alakult ki a fejemben: lepesallo eps150/200 vagy xps + nutolt osb + linoleum (igazi jofajta).

szerk.: elvadult otletek is johetnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98758) mezis válasza tbs (#98757) üzenetére


mezis
nagyúr

1.: Ráállítod a gyereket. :DDD ;]

mezis

(#98759) Met válasza tbs (#98757) üzenetére


Met
Topikgazda

1./a FSB alá, lesúlyozni
1./b lecsavarozni

2. ezt így nem lehet megmondani, megveszed a radiátort és veszel hozzá idomokat amivel össze lehet állítani a kettőt. Valószínűleg cső is fog kelleni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98760) gerisz23 válasza tbs (#98757) üzenetére


gerisz23
őstag

Menj be egy helyi vizesboltba,vigyél képeket a jelenlegi radiátorról,meg az újról amit fel akarsz tenni helyette,felénk segíteni szoktak.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#98761) tbs válasza gerisz23 (#98760) üzenetére


tbs
addikt

:W na, ez eszembe se jutott - de telleg. :D

FBS-t odanyomom, kolkot raallitom. :DDD

thx, megvan az elso heti program jovore!

(#98762) lemmy71 válasza tbs (#98761) üzenetére


lemmy71
őstag

Szélvédőragasztó vagy Sikaflex ragaszd ezzel a burkolatváltót, legközelebb csak csákánnyal jön fel :DDD

(#98763) macilaci78 válasza tbs (#98757) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1. Egy kép segítene, lehet, nem is a megfelelő fajta van ott. Milyen burkolatok közt van?

2. A törölközőszárítósok ugyanolyan szerelvénnyel mennek, mint a ma megszokott lemezradiátorok. Lehet, elég csak a csöveket elvezetned, a szerelvényeket meg átteszed a régiről.

3. Ez így szar. Egy réteg OSB-vel esélytelen, inkább 2 réteg, vastag, csapnútos, kötésben, egymáshoz ragasztva, csavarozva. A linóleum (pvc, vinyl) alá még az illesztéseket, csavarfejeket is le kell glettelni és az OSB-hez nincs is megfelelő ragasztó, kell rá alapozó. Most tartasz ott, hogy az OSB egyenetlen felületéhez tudsz ragasztani és nagy súly alatt összetörik a szigetelés.

Csináld rendesen, a táblák közé fenyő gerendák a megfelelő vastagságban, rá leresztben 20 mm-es fenyő deszkák, arra egy réteg csapnútos OSB és a tetszőleges burkolat. Nem fog deformálódni a szigetelésed.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#98764) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Tetőtéri szobák és fürdőszoba festése előtt állok.A tetőtér szerkezetileg kész van gipszkarton fent van és spotlámpákat szeretnék beépíteni így is lett a vezetékezés megcsinálva.A kérdésem az lenne hogy az IP védet spottok áttengedik a párát?A gipszkarton felett van hőtökör fólia és felette gyapot.Mivel lehet lezárni a lámpatestek keretét hogy a pára ne menjen fel a lámpates körűl?Vagy van ezeknek a lámpatestek keretén valamilyen tömítő felület?Mivel érdemes összekötni sorba a spottokat hogy zárlat vagy valami más miatt ne gyújtsa fel a tetőteret?

(#98765) gerisz23 válasza Misi1980 (#98764) üzenetére


gerisz23
őstag

Spotok felett érdemes 10-15cm légüres helyet hagyni,sőt kötelező hogy megfelelő hűtésük legyen.
Párazárót nem tudom lehet-e kapni,valaki már egyszer ügyeskedett vele itt a fórumon.Én itthon kör alakú led paneleket rakok be majd.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#98766) lemmy71 válasza Misi1980 (#98764) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem [fix] keretek vannak az emeleti fürdőszobában, nincs gondom a párával, szépen belefekszik a V-TAC led spot . A [foglalat] végén van gyárilag kötődoboz, onnan tudod már sorolni vagy ahogy szeretnéd. Én minden spot fölé raktam egy 15X15 -s klingerit lapot.

(#98767) Misi1980


Misi1980
senior tag

Köszönöm mind a kettőtöknek a választ. Hihetetlen hogy erre nincs gyári megoldás. Nem hiszem hogy csak nekem van ezzel problémám. Én azt gondolom hogy ilyen esetben a szakik tojnak rá és berakják csak úgy simán és kész.

(#98768) YAS-dude válasza Misi1980 (#98764) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha még nem vetted meg a spotokat, nézz inkább kerek led panelt, mint ez: [link]
Én ilyesmiket raktam, bevált. Körbetömítettem festhető akrillal, nincs gond a padlástérbe jutó párával sem. Amúgy létezik valami süllyesztő doboz, talán a Kaisernek, de méregdrága.
Ahogy mondod kb leszarják az egyéb szakik a párazárás, légtömörség fontosságát.

[ Szerkesztve ]

(#98769) gerisz23 válasza YAS-dude (#98768) üzenetére


gerisz23
őstag

Én is ilyeneket akarok berakni,viszont ezekből érdemes betárazni többet,nemsokkal drágábbak mint egy ledes izzó,viszont hamarabb tönkre mennek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#98770) lemmy71 válasza gerisz23 (#98769) üzenetére


lemmy71
őstag

Próbába vettem én is két spot helyére való led panelt, V-TAC vettem pont a duplája volt mint a GU10 led spot és kb fele annyit bírt, igaz gariban kicserélték. Annyiban jó hogy keskenyebb helyre is beszerelhető.

(#98771) Janusz001


Janusz001
őstag

Üdvözlet. Karácsonyra lett egy rejtélyes villany gondom. A probléma, hogy az egyik aljzat kör c16 biztosítéka leold. Van, hogy 2 óra múlva, van hogy egyből. Ilyenkor viszi magával a fí relét és gyakran a szolgáltatói b32 -est is. Ennek a körnek az aljzataiból, ha eltávolítom az összes fogyasztót a probléma akkor is jelentkezik, teljesen véletlenszerű időközönként. Ha az ezen a körön lévő fogyasztókat átdugom másik kismegszakító körére, a probléma nem jelentkezik, természetesen ilyenkor le van kapcsolva a problémás kör. Szakadásmérővel mérve fázis,nulla,föld között minden rendben, nincs zárlat, csak ha fent van a fí relé, akkor jelez a műszer föld és nulla között, c16 -ost is cseréltük, akkor pechem nem lehet, hogy esetleg egy másik rossz került be, ha ez volt a gond.
Kötéseket ellenőriztük mindenhol, 2 villanyszerelő ismerős is vakarja a fejét.
Én már arra gondolok, hogy valamelyik másik kismegszakító körön lévő fogyasztó (hűtő,fagyasztó,mosógép stb.) visszapofázik a hálózatba valamit, csak azt nem értem, akkor miért nem az a biztosíték old le.
Valami tipp? Mert most hosszabbítózunk 2 helyiségbe is.

(#98772) mezis válasza Janusz001 (#98771) üzenetére


mezis
nagyúr

Minden eset más, de vannak néha furcsa dolgok. Nekem egy évvel ezelőtt ilyen esetem volt.
Az egész lakás hosszabbítózva volt, aztán tavasszal ismét jelentkezett a hiba. csak akkor sikerült megtalálni a "tettest". Addig valahogy nem volt kedve arra kúszni az elektronoknak.
Én még egyszer végigmennék az összes konnektoron, csatlakozáson elosztón.

Ha a TV, Internet koax-on érkezik, csavarj be egy galvanikus leválasztót. Ártani nem árthat (kicsit csillapít, de bizonyára van tartalék a jelszintben), sose lehet tudni....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#98773) Janusz001 válasza mezis (#98772) üzenetére


Janusz001
őstag

Az érintett körön lévő össze aljzatot megnéztük, rendben vannak, koax van, eddig nem volt gond, holnap kikötöm azért, hátha.

(#98774) #72806656


#72806656
törölt tag

Udv,
Dekoracios celbol neha vagunk hungarocell tablabol cekaz szallal. Elegge fustol. Tudnatok ehhez ajanlani fustszuros maszkot?

(#98775) mezis válasza Janusz001 (#98773) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csak az érintett kört, az ÖSSZESET! És kis melegedés nem számít, csavar meghúzva után még ugyanúgy jelentkezhet a hiba.
Koax-ot elég kihúzni a TV-ből, modemből vagy szétcsavarni az első elosztónál.

mezis

(#98776) Janusz001 válasza mezis (#98775) üzenetére


Janusz001
őstag

Jól értem, hogy egy adott kismegszakító körön lévő nem megfelelő kötés leverhet egy másik körhöz tartozó kismegszakítót, úgy, hogy közben a sajátja nem old le? Ez kicsit hihetetlen számomra. Mindenesetre majd szépen elkezdem sorban megnézni őket.

(#98777) mezis válasza Janusz001 (#98776) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Meg pár évente még a tömör rézvezetékes kötéseket is célszerű ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#98778) cs.david94 válasza Janusz001 (#98771) üzenetére


cs.david94
tag

Mint villanyszerelő irom!
Ha a b32-t is viszi, akkor zárlat, mivel a kismegszakitó vagy terhelésre kapcsol le, vagy zárlatra(ami nagy terhelés)-konyha nyelven hogy az is értse aki nem tanulta.
De hogy 100% megbizonyosodj, amelyik kismegszakitót veri, azt kézzel érezhetően melegebbnek kell érezned ha azon komoly áramok folytak át, ha hideg->zárlat, azért viszi a 32-t is.
Én párásodásra gyanakodnék valahol, tud érdekes dolgokat művelni úgy, hogy észre se veszi az ember. Ha tudod merre mennek a vezetékek és láthatók a kötődobozok, akkor szakaszolhatsz, de ez hosszú idő...
Más kör nem szólhat bele, mert ha elkötés is lenne amit amugy nem vennél észre főleg egy fázisnál, akkor is lemenne még egy km.

(#98779) kelna91 válasza csemberlen (#98628) üzenetére


kelna91
senior tag

Király vagy, pont ez kell nekem! :R

Más: Mivel/hogyan tudnék szépen habszivacsot vágni? Ez ilyen hangfal alá való izolációs alátét, olyasmi mint az akusztikai szivacs. Nem esnék neki csak úgy sniccerrel, mert szépnek kéne lennie.

(#98780) Janusz001 válasza cs.david94 (#98778) üzenetére


Janusz001
őstag

Kötődobozok sajna be vannak glettelve, a házban sodrott mt kábel, kötéseknél forrasztva zsugorcsőben, ezekkel sosem volt gondom, aztán lehet most jön a tanulópénz.
Csak azt nem értem, miért van az, hogy sokszor órákig is fent marad a kismegszakító. Ráadásul ezen a körön max 2-3A lehet összesen ha minden megy, de az üres aljzatokkal is leverte a biztit véletlenszerűen.

(#98781) pjen válasza Janusz001 (#98780) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet,hogy egy dobozba hangya fészek van?

(#98782) mezis válasza Janusz001 (#98780) üzenetére


mezis
nagyúr

Láttam én már "gyantás" forrasztást! Ott meg melegedés is lehet. Ha elkezd olvadozni a szigetelés, abból lehet zárlatosdi.
Szerezz egy LASER-es infra hőmérőt és méregesd a kötődobozokat. Annak a körnek meg fokozatosan növeld az áramfelvételét. Vagy egy-egy másik körnek.

Aztán ha meg lesz a hiba, ne tartsd titokban!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#98783) Janusz001 válasza mezis (#98782) üzenetére


Janusz001
őstag

Csak pont ezen a körön elég pikula fogyasztás van, ha minden be van kapcsolva max. 600w lehet a csúcs, de ez elég ritkán szokott előfordulni.
Dugjak be egy olajradiátort? Lehet annál egyből jelentkezne a hiba és nem ilyen véletlenszerű időközönként.

(#98784) mezis válasza Janusz001 (#98783) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Villany vasaló,...

mezis

(#98785) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Padlófűtés osztón milyen tömegáramot javasolt beállítani?
Most minden körön 1,8-2 liter/perc körül van (20W-on pörög a szivattyú).
Illetve ha pl az 1. és 2. körön levő szobában melegebbre van szükség mint a többi 10 körön levőben akkor mit kell állítani? hogy az 1. 2. körbe nagyobb tömegáram legyen (tehát fojtsam a többi kört) vagy ott lassabb áramlás kell? (nekem a gyorsabb lenne logikus, hogy kevésbé tudjon kihűlni a víz/melegebb víz keringjen)

(#98786) mezis válasza Fr3eWar (#98785) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam egyetlen szivattyú viszi a radiátorokat és a padlófűtést is. A FÉG gázfűtő készülék szivattyúja. Fojtásokkal állítottuk be a hőmérsékleteket. A padlófűtés körnek van egy gömbcsapos "rövid zárja", erre akkor van szükség, amikor a napsütés miatt túl meleg lenne a tetőtérben a radiátorokkal.

mezis

(#98787) stickermajom


stickermajom
addikt

A kályha kéménye körül milyen hőálló anyaggal érdemes szigetelni a falat? Sokszor nincs használva, de gondolom az a rész eléggé fel tud melegedni, viszont így meg nem szívesen hagynám a hőhíd miatt. [kép]

Vagy rakjam körbe kőzetgyapottal és a tetejére mehet a vakolat?

(#98788) mezis válasza stickermajom (#98787) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ALU fóliára ragasztott kőzetgyapot csíkokkal szigeteltem sok évvel ezelőtt. Olyasmivel mint ami a képen látható.

mezis

(#98789) Rotyi válasza stickermajom (#98787) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Kőzetgyapot tábla így:

Ugyanolyan vastgaságban mint a polisztirol.

Ami majdnem az, az nem az!

(#98790) Tarill válasza Janusz001 (#98780) üzenetére


Tarill
őstag

Hello! Off kicsit de pont tegnap láttam az aldiba ilyen infra hőmérőt, 6e ért.
Üdv

(#98791) sanzi89


sanzi89
addikt

Van olyan üvegre ragasztható fólia, ami valóban is ér valamit hőszigetelés szempontjából vagy humbuk az összes? Egy fűtetlen műhely, kazánház kis (50x50) műanyag, két rétegű üveggel ellátott ablakaira keresnék valamit. Most csorog rajtuk a víz a belső oldalon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#98792) Met válasza sanzi89 (#98791) üzenetére


Met
Topikgazda

Én ilyen fóliát ragasztottam a nem annyira fűtött szoba ablakaira.
Érezhetően nem süt annyira a hideg az ablak felől és pára is csak nagy hidegben csapódik le az üvegre de az is csak minimális.

Kérdés nálad miért van annyi pára és az ablakot leszigeteled hol fog lecsapódni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98793) lemmy71 válasza sanzi89 (#98791) üzenetére


lemmy71
őstag

Szellőztess rendszeresen vagy hagyd résnyire nyitva az ablakot. A pára kiváltó okát kellene megszüntetned, aljzat vizesedés szivárgás csőtörés stb. De lehet hogy a kazánod eszi meg az összes oxigént és azért van akkora páralecsapódásod.

(#98794) Veron válasza Ispy (#98754) üzenetére


Veron
őstag

Köszi mindenkinek!

Szóval gondoljátok, hogy a lamellák csapódnak vissza? Erre én is gondoltam, de nem vagyok teljesen biztos benne.
A fix rácsos nem megy szigetelés rovására?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#98795) sanzi89 válasza lemmy71 (#98793) üzenetére


sanzi89
addikt

Nincs különösebb pára kiváltó ok. A helyiségekben 10-15 fok van 50%-os páratartalom mellett. A kinti levegőben is ennyi víz van, nincs mit hova szellőztetni. Reggelente 0 foknál van néha kint 80%-os páratartalom.

@Met
Köszi, ennek utána olvasok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#98796) zozobp


zozobp
csendes tag

Karnis felszerelésért milyen összeget lehet elkérni? Figyelembe véve hogy lehet vas áthidaló amit vasfúróval kellene fúrni stb..
Gondoltam hogy érdemes lenne a jövőben kiegésztő szolgáltatásként felszereléssel is foglalkozni a karnisok mellé.

[ Szerkesztve ]

(#98797) csemberlen válasza zozobp (#98796) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát azért a kék tiplinél, amit én is előszeretettel használok van jobb is, pl fisher duopower.
Betonban lévő vasat nem szokás vasfúróval átfúrni.
Visszatérve a kérdésre: van egy kiszállási, netán parkolási költség, meg egy felszerelési költség. Nagyon nehéz erre árat mondani.2 ember kell hozzá, a szobában elpakolni, felvinni porszivót stb. kipakolni talán több idő mint a szerelés maga.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#98798) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok. Tudnátok ajánlani egy megbízható, vízvezeték szerelőt aki Bel-Buda térségében szerel?

Tegnap fürdötem és valahol a lefolyó cső meg lehet repedve mert az alattam lakóhoz csepeg le a víz. Szóval feltehetőleg lefolyócső csere kellene egy szakaszon, illetve a bontás után visszaburkolásra is szükség lenne.

(#98799) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Szerelt itt valaki [link] ilyen kültéri spot lámpát? Ennek a kötése a kis műanyag búrán belül lehet?

(#98800) Rotyi válasza Misi1980 (#98799) üzenetére


Rotyi
aktív tag

[link]
Képek között látni fogod.

Ami majdnem az, az nem az!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.