Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#99401) pjen válasza lemmy71 (#99400) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,nálam sose párás az ablak.Most néztem 35% a páratartalom,pedig van akvárium és szőkőkút is.Fűteni klímával fűtök.A műanyag ablak a mázolás kiváltására lett.

(#99402) lemmy71 válasza pjen (#99401) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam a nagy légterek miatt lehet párás, lent konyha étkező nappali egyben 6X14m csak szintkülönbséggel van elválasztva, fent ekkora a felső nappali amiből kiesik a galéria 2X4m ott kavarog a levegő rendesen ;] Nekem is megy lent egy csobogó 4 - 5 liter vizet forgat. Régen amikor lambériás volt az emeleten a mennyezett akkor nem volt egy csepp pára sem, mióta lekartonoztam és nemesvakoltam a belső mennyezetet azóta van némi pára.

(#99403) gerisz23 válasza pjen (#99401) üzenetére


gerisz23
őstag

A klíma szárítja a levegőt,az a 35% se túl egészséges.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99404) pjen válasza gerisz23 (#99403) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,azért van akvárium,szökőkút.most épp 42%.

(#99405) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!

Kertvárosi környék, családi ház utcafronti falára felszabad szerelni a konyhai szagelszívó külső motorját? Erről lenne szó: [link] (egy kb. 45x45x15cm-es bádoghasáb, mint egy kisebb kültéri klíma egység, vagy nagyobb riasztó doboza)

A ház előtt magasabb tuják ill, bokrok vannak. Bár nem átláthatatlan a növényzet, de doboz látványa nem lenne zavaró.

Csinált már valaki ilyet? Kell rá engedély? Ha igen, hol lehet beszerezni? :F

(#99406) pjen válasza Laczik (#99405) üzenetére


pjen
félisten

Sok helyen a konvektor rácsa is utcafronti falon van.Szerintem nem foglalkozna vele senki.

(#99407) NeoPampalini válasza Laczik (#99405) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Szerintem a kutyát nem fogja érdekelni, klímánál sem jelentgetik fel egymást a szomszédok (jobb esetben). :D

De amúgy nézd meg a lakóhelyed szerinti HÉSZ-t (helyi építési szabályzat), abban írnak le ilyesmiket, egy élmény beleolvasni ezekbe. :DDD

Valamint: [link]

(#99408) aDtG


aDtG
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy sarokba helyezhető asztalra.
Arra gondoltam, hogy egy lapszabászatban elkészítetnék vagy én magam készítenék egy asztallapot és annak vennék lábakat az IKEA-ban

Van valami tippetek hogy hogyan lenne érdemes elkészíteni?

Köszönöm :R

(#99409) macilaci78 válasza aDtG (#99408) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A legtöbb lapszabászat szerelvényeket is forgalmaz, így lábakat is.

Milyen asztalt akarsz? Fixre szerelt, vagy mozgatható? Téglalap, háromszög, esetleg körcikk alakú?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99410) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Ha már a páratartalomnál járunk, hány % páratartalom az ideális?

(#99411) macilaci78 válasza szotyika77 (#99410) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nagykönyv 50-55% relatív páratartalmat ír, kisbabáknak 60%-ot.
A legtöbb faburkolat és laminált is 50-55%-ot kér garipapír szerint, de a gyakorlatban 40-60% közt nincs gond a fával. Illetve tökmindegy, ha 10%, vagy 90%, csak állandó legyen már a tárolástól fogva és nincs gond, nem mozdul meg. A gond akkor van, ha télen leesik 20-30% körülre, nyáron pedig megvan az 50-55%, vagy fordítva, télen ugrik meg 80%-ra. Elfűtöd télen a párát, vagy épp a benti teregetés és a kevesebb szellőztetés miatt felugrik, télen nem használt lakás 5-10°C-ra temperálva, ilyesmi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99412) gerisz23 válasza justgiveup (#99398) üzenetére


gerisz23
őstag

Az így jó,arra figyelj hogy a motor tengelyén a szíjat a gyári helyére tedd.Kézzel megforgatva a dobot előre hátra latni fogod merre és meddig megy a szíj a dob tárcsáján.Nem szabad hogy lejárjon róla.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99413) Veron


Veron
őstag

A beltéri lépcsőm betonozása után kiderült, hogy a legfelső fok 4 cmrel kisebb, mint a többi. Mit lehet tenni utólag? Aljzatbeton, vakolás kész.
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#99414) Met válasza Veron (#99413) üzenetére


Met
Topikgazda

A taposó felület vagy a magassága?
kép?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99415) aDtG válasza macilaci78 (#99409) üzenetére


aDtG
tag

Igazából egy számítógép asztal lenne.
A forma nagyjából ilyen lenne:

A méretek még csak körvonalazódnak a fejemben. (Bocsi a paint képért)

(#99416) Met válasza aDtG (#99415) üzenetére


Met
Topikgazda

Én már csináltam ilyet.
Annyi különbséggel, hogy nem volt ez a beugró, csak le volt vágva az egyik sarka.
Azt hiszem 2cm-es rétegelt volt az asztallap, a lábak 4x4 vagy 5x5-ös stafni.
Csináltam alulra egy körbefutó polcot is amin jobb oldalon a gép volt, bal oldalon meg hosszabbító, modem stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99417) lemmy71 válasza aDtG (#99415) üzenetére


lemmy71
őstag

20 - 30 ezerért kompletten lapraszerelve kapsz ilyet, otthon csak össze kell csavaroznod. Nekem is hasonló van, kerekkel, kihúzható klaviatúra és egér tartóval pc poolc monitor kiemelő asztalka. Nem éri meg vele kínlódni, mire megveszed az anyagot leszabatod élzáratod csavarok zsanérok pántok stb. többe leszel mint ha készen vennéd :K

(#99418) Ispy válasza lemmy71 (#99417) üzenetére


Ispy
veterán

Az lehet, de így olyat csinál, amilyet szeretne (persze, ha ez szempont).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99419) Veron válasza Veron (#99413) üzenetére


Veron
őstag

A magassága. Mindegyik 17 cm, de a felső (amivel az ember azz emelet aljzatára lép) csak 13 cm.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#99420) Met válasza Veron (#99419) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha egy szintben van az emelet aljzatával akkor mi a gond? :F
Ha nincs egy szintben akkor bezsaluzod és kiöntöd betonnal vagy csemperagasztóval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99421) macilaci78 válasza aDtG (#99415) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt van pár változat ötletelni.
Még nem derült ki, hogy fix helyre kell, vagy mozdítható.

Ha fix, akkor a két közrefogó falra felcsavarozol vízszintesen egy-egy lécet, a lapot ráfekteted és pár csavarral odahúzod. Se láb, se semmi.
A lap mérete mondja meg, hogy milyen vastag legyen, de én javaslom a dupla anyagvastagságot teljes felületen összeragasztva (duplungolva), stabilabb, erősebb, nem hajlik meg. Lehet közös élzárással is, vannak 50 mm széles élzáró szalagok. Vagy a két lap külön-külön élzárással és a felső lap az alsón túllóg egy picit.
A Paint-től pontosabb rajz kell majd, ha CNC-vel dolgoznak, akkor vektoros formában előny, ha nem, akkor szögekkel, a szakaszok hosszával elég ez is. Érdemes lemérni, vagy egy vastag kartonra lesablonozni a két fal által bezárt szöget és utána eldönteni, hogy mely sarkok legyenek derékszögek és hol csalod el a falban lévő hibát.

Ha szabadon álló az asztal, akkor is érdemes lehet a dupla vastagság, lábnak meg kapsz állítható magasságú oszloplábakat, csak alulról rácsavarozod. Az oldalirányú terhelést nem szeretik, tehát a megpakolt asztalt ne tologasd.
Vagy építhetsz ehhez hasonló egyszerű korpuszos asztalt. Egy-egy magasabb bútorlap a két lábnak, meg egy szélesebb a kettő láb összekötésére, így nem lesz nyagla egyik irányban sem.

Bármelyik alá lehet illeszteni akár gurulós, akár sima fiókos, polcos, PC-tartós szekrénykét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99422) gerisz23 válasza Veron (#99419) üzenetére


gerisz23
őstag

Az emeletre megy még burkolat?Sztem már csak az emeleti szint kialakításával tudsz játszani. Burkolattal együtt kell kiadnia a 17centit.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99423) emre válasza lemmy71 (#99417) üzenetére


emre
veterán

És a felsorolásban még nincsenek benne az eszközök, gépek.

Csináltam ezt a polcot, mert addig húztak hogy te is meg tudod míg nekiálltam. Csak az anyag leszabva élvédőzve volt 10k. Ehhez jött ragasztó, tipliző, csavarok stb....Nem volt nagy munka, de azt sem mondhatnám hogy megérte.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99424) Veron válasza gerisz23 (#99422) üzenetére


Veron
őstag

De a többi lépcsőfokon is ugyanakkora burkolat lesz, így a különbség nem változik majd.

@Met: az, hogy a többi lépcsőfok 4 cmrel magasabb, mint a legfelső. Tehát egy lépcsőfok kisebb.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#99425) pjen válasza Veron (#99424) üzenetére


pjen
félisten

Az sok házban úgy van.

(#99426) Met válasza Veron (#99424) üzenetére


Met
Topikgazda

Továbbra sem értem mi a baj.
Ahogy pjen is írja sok helyen van így, van egy "szabvány" hogy milyen magas egy lépcsőfok ami még kényelmes. Nem úgy számolják ki hogy a magasságot elosztják annyival ahány lépcsőfokot szeretne a megrendelő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99427) gerisz23 válasza Veron (#99424) üzenetére


gerisz23
őstag

A felső szinten kell emelni,ami már nem a lépcső.
Pjen:az a baj hogy az egyforma lépcsőkhöz hozzászoksz mikor lépkedsz,ha egy különbözik jó nagyot lehet esni,az ember lába automatikusan ráál a lépcsőfokok magasságára,ebben az esetben mikor felér jó nagyot dobbant a lábával.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99428) pjen válasza gerisz23 (#99427) üzenetére


pjen
félisten

Én nem mondtam,hogy jó,viszont sok házban találkoztam már vele.

(#99429) Mortein válasza gerisz23 (#99427) üzenetére


Mortein
tag

Nálunk az utolsó lépcsőfok a nagyobb, ami még rosszabb, de hozzá lehetett ahhoz is szokni, most már észre sem veszem az utolsó foknál automatikusan nagyobbat lépek.

(#99430) Ispy válasza emre (#99423) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor éri meg, ha nem kapsz olyat, ami megfelel, vagy szeretsz barkácsolni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99431) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok

Nemrég téma volt a homlokzati szigetelés, ezzel kapcsolatosan merült fel bennem, hogy mennyire van különbség az olcsóbb és drágább szigetelő anyagok között? Mivel tud többet a drágább?

Pl: - Austrotherm EPS80 15cm ~ 3450 Ft/m2, Hővezetési tényező: λ=0,038 W/mk
- SZIGA-TECH® EPS-80 15 cm ~ 2895 Ft/m2, Hővezetési tényező: λ=0,038 W/mk

Köszi

(#99432) lemmy71 válasza baluka6 (#99431) üzenetére


lemmy71
őstag

Lényegében a nevet fizeted meg ;) de ebben az árfekvésben én a [EPS G 80 grafitos] -t választanám :K Hővezetési tényező: λD = 0,033 W/(mK)

[ Szerkesztve ]

(#99433) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok! Ajtótok kiváltása miatt beépítendő áthidaló lépéseiről tudnátok címszavakban írni pár sort?

(#99434) szotyika77 válasza macilaci78 (#99411) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Most költöztünk be az új építésú házunkba, és mindenki azt tanácsolja, hogy szellőztessünk, illetve menjen a páraösszeszedő, viszont amikor bekapcsolom a páraösszeszedőt, akkor 45%-ról indul, és 35%-ig megy le a páratartalom ha járatom egy pár óra hosszát. Kicsit feleslegesnek tartom, ezért is kérdeztem rá.

(#99435) Met válasza szotyika77 (#99434) üzenetére


Met
Topikgazda

Azért tanácsolják mert új építésű ház, gondolom nem régen készült el, nyilván kívül le van szigetelve és a falban lévő nedvesség csak belülre tud párologni. Télen kevesebbet van nyitva az ablak.
Ilyenkor jön a párásodó ablak és a penész.
Ha nem magas a páratartalom akkor nem kell mennie a páraösszeszedő-nek (ez jó :DDD )

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99436) szotyika77 válasza Met (#99435) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Minimálisan párásodik az ablakok alja, de kb csak 1cm x ablak szélességben. Meg nem érződik, hogy párás bent a levegő. De inkább járatom, minthogy penészedjünk és baj legyen.

(#99437) macilaci78 válasza emre (#99423) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó lett ez, bár az a króm mándlirúd eléggé elüt mindentől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99438) Veron válasza gerisz23 (#99427) üzenetére


Veron
őstag

Így igaz, megszokod az előtte lévő 17 éltérő magasságú lépésmagasságot.
Az egész szint padlószintjét megemelni nem kis feladat. Megoldható?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#99439) emre válasza macilaci78 (#99437) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

Pedig az is kell rá. A párom hobbiszobájába került és lényeges volt hogy a készülőben levő dolgokat (ruhák, táskák) fel lehessen akasztani valahova.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99440) runner 125 válasza lemmy71 (#99432) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért nem csak a nevet fizeted meg.. a no name gyártóknál nagyon nagyon sok esetben a táblák pontatlanul vágottak, ívesek.. Ilyen táblából egyenes, összefüggő, minden sornál precízen illeszkedő felületet szinte esélytelen kialakítani..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99441) lemmy71 válasza runner 125 (#99440) üzenetére


lemmy71
őstag

Raktam már olyan olcsóbb szigetelést, nem volt vele méretbeli probléma :N azt hogy hőteljesítményben tudja e azt ami rá van írva, azt nem tudom. Azt csak laboratóriumban lehet megtudni. (de ha valami valótlan van ráírva a termékre, akkor egy jó ügyvéddel nagyot tudsz szakítani) Nem akarok márkákat mondani de vannak olyan hőszigetelők amik egy gyárban készülnek, csak a csomagolás más de ez vonatkozik a nemesvakolatokra és a ragasztókra is :K Az austrotherm egy jól bejáratott márka, de annyival nem jobb mint amennyivel drágább, némelyik konkurens márkával szemben.

(#99442) gerisz23 válasza Veron (#99438) üzenetére


gerisz23
őstag

Ezt a mesteriddel(kőműves),esetleg statikussal beszéld meg.Nem megy már semmi beton,burkolat a felső szintre?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99443) Veron válasza gerisz23 (#99442) üzenetére


Veron
őstag

Burkolat még megy, de az a lépcsőre is.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#99444) Fr3eWar válasza lemmy71 (#99441) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálunk 16cm eps került fel, és "rendszerben" vettük Baumittól, a csomagoláson ott figyel a Bachl felirat, meg a nikecell márkanév az információs táblán, egyébként meg nagy betűkkel színes Baumit felirat...

(#99445) Morris válasza baluka6 (#99431) üzenetére


Morris
veterán

Austrotherm, Bachl, Thermodam jó márkák. Ezeket bátran veheted!

(#99446) sanzi89


sanzi89
addikt

A nappalinknak nincs közvetlen ablaka, ezért az egyik falon mikor beköltöztünk a kőműves tanácsára vágtunk egy lyukat és két sorba összesen 16 darab üvegtégla lett berakva. Valóban nagyon jó, mert sokkal több természetes fény jut a nappaliba, de mivel ezek sima üvegtéglák, ezért állandóan lecsapódik rajtuk a pára, olyan hidegek mint a jég és mindig penészedik alatta/körülötte a fal. Jelzem az egész házban sehol nincs egy folt penész se, a páratartalom 55%, de ez az üvegtéglás rész borzalmas. Lemossuk Szavo-val, egy hónap múlva ugyanolyan.
Arra gondoltunk, hogy kiütjük az üvegtéglákat és a helyére rakunk hőszigetelt üvegtéglát, ennek 1,5 W/m2 K az U értéke, ennél jobbat nem találtam. A gond az, hogy a két rétegű 1,1-es ablaküvegen is lecsapódik némi pára, akkor ezzel az 1,5-ös értékűvel nem hinném, hogy sokkal beljebb lennénk, mint a mostani normál üvegtéglával és közben pedig egy vagyon...
Mit csináljak, hogy fény is legyen, de ne legyen állandóan párás/penészes a felület? Gondoltunk sima ablakra is, ami nem nyitható, hanem fix, de olyan kicsi a rés a falon, hogy rengeteget elvenne a tok, plusz mivel a szomszéd fele nézne így kellene az üvegre valami, hogy ne lehessen átlátni rajta.
Ötletek? Nyáron festés lesz, az előtt kezdeni kellene vele valamit.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#99447) lemmy71


lemmy71
őstag

Az üvegtéglával nem nagyon leszel előrébb :N Hamár festés lesz akkor egy kis bontással könnyedén betudnál építeni egy 120X50 álló ablakot (ezek elég divatosak most) savazott üveggel, persze előtte beszéld meg a szomszéddal.

(#99448) gerisz23 válasza Veron (#99443) üzenetére


gerisz23
őstag

Vagy így hagyod,és megszokod,vagy emelsz valahogy afelső szinten,de gondolom ajtó tokok is bent vannak már...
Ilyen készültségnél nem nagyon tudsz vele mit csinálni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99449) Veron válasza gerisz23 (#99448) üzenetére


Veron
őstag

Nem, burkolat, ajtótok nincs bent. Csak aljzatbeton van meg.

Másik kérdés: aluredőny (állítólag a lamellákban valami szigeteléssel) tényleg hőszigetelő képességű? Ajánlott háromrétegű ablak elé hőszigetelés miatt tenni?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#99450) gerisz23 válasza Veron (#99449) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha tudsz módosítani a belmagasságon akor emeld feljebb az aljzat szintjét.
Aluredőny időtálló,ha van rá keret tuti azt rakatnák.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.