Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63051) föccer válasza Atomgeszi (#63050) üzenetére


föccer
nagyúr

Fotózd körbe és töltsd fel, küld el. Vályog, ha nem volt fűtve, akkor nagyon gyorsan romlik az állapota, gyakolratilag pár év alatt szinte teljesen tönkre tud menni.
üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63052) Atomgeszi válasza föccer (#63051) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kívülről vannak csak képeim most. Belülrőll holnap tudok csak.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép](repedés bentről)

(#63053) Morris válasza #03969024 (#63049) üzenetére


Morris
veterán

Ha kell, akkor az indukciós lapon forralok/melegítek vizet, de az eddigi 6 év alatt egyszer sem volt rá szükség. :)

(#63054) föccer válasza Atomgeszi (#63052) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahogy látom a szomszéd is szét van repedve. Nagy kár érte, mert ezt leszámítva egészségesnek tűnik, így képek alapján. Viszont az a repedés, konkrétan szerkezeti probléma. Viszont érdekes, hogy vízszintes/függőlegesek a repedések, illetve csak 1 saroknál jelentkezik, nincs meg a repedés párja. Ha süllyedés miatt repedne, akkor haránt irányú repedések lennének és párban (másik falon) is megjelennének.

Meg ott van a szomszéd házfalán is pont ugyan olyan repedések.

Mielőtt elkezdenétek pénzt bele ölni, nézzessétek meg egy szakival, hogy mitől megy így tönkre. Sejtésem szerint rettenetes költséges lenne megfogni az a repedést, és ha csak immel-ámmal van javítva, akkor folyamatosan nyílni fog a repedés, addig, amíg életveszélyessé nem válik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63055) #03969024


#03969024
törölt tag

Uraim!
Gránit ablakpárkány és a fal találkozásánál némi vízfolyás tapasztalható. Érdekes, anno még nem láttam véglezárót, ami megoldaná a gondot. Van valami tippetek tartós megoldásra?

(#63056) föccer válasza #03969024 (#63055) üzenetére


föccer
nagyúr

Utólag? :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63057) Atomgeszi válasza föccer (#63054) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Melyik szomszéd? A vakolat színű épület mellette kívülről nézve baloldalt?
Ott is sajna teljesen a legvégén elég ramaty a fal. Az ehhez tartozó melléképület.
Bent max plafonon 1 repedés volt a többi falon. Ahogy(meg amit én laikus szemmel láttam) láttam a padlás is jó állapotban van, tető is jónak tűnik. Mondjuk egy két helyen szépen bevilagitott a napfény a cserepek között, ezt is gondolom kellene egy szigeteléssel megtamogatni.

Így jobban megnézve a csatornából az eső víz folyik a ház alá. Egy ilyen alap alá betonozás húzós téma?

[ Szerkesztve ]

(#63058) eszmilan válasza Atomgeszi (#63050) üzenetére


eszmilan
tag

Helo!

Az valószínűleg alaptest alakváltozása következtében kialakult repedés. Képek alapján nem látszik jól, de feltételezhetőleg az alaptest alatti, járda felőli talaj süllyedt meg, így az alaptest kifele fordult és és emiatt jelentkezik csak azon a falon. Látszik, hogy két méterre a nagy repedéstől is van egy, az elfordulás itt megállt. Nagy valószínűséggel a sarkon elhelyezett lefolyócsőnek a koncentrált áztatóhatása miatt alakult ki, mert erre fele szikkad el, de ez a fotón nem látszik jól.

A belső térben a repedés közelében verd le a vakolatot egy kis részen, annak a rusnya belső térnek már úgyis mindegy, és akkor egyből meglátod, hogy miből épült. Én 50% vályogot, 50% B30 téglát saccolnék, de sanszos a vályog. Amúgy nem kell a vályogtól félni, nekem is vályogházam van, és van rajta tetőtér beépítés is, csak érteni kell hozzá.

Azt az okot és műszaki megoldást megtalálni, ami ezt a repedést okozza mérnöki feladat, "szakikat" ne is hívj ilyenekhez, mert nem ez (kellene legyen) a dolguk.

Ha kell még segítség, akarsz foglalkozni a dologgal, akkor keress meg, statikus mérnök vagyok.

(#63059) eszmilan válasza #03969024 (#63055) üzenetére


eszmilan
tag

"fal találkozásánál némi vízfolyás tapasztalható"

Mitől folyik ott a víz? Max nyáron nagy szélben esőben kellene oda annyira bevernie az esőnek, hogy az számottevő legyen. Egyébként ez a megoldás elég kell hogy legyen: ablak berak, párkány berak, nemesvakolat ráenged a párkányra, szilikon körbe

(#63060) #03969024 válasza eszmilan (#63059) üzenetére


#03969024
törölt tag

Igen, néha a teljes fal el van ázva. Magát a folyást nem látom, viszont koszolja a falat, ebből gondolom, hogy ott folyik le időnként a víz.

(#63061) elessar válasza Intel fan11 (#63029) üzenetére


elessar
tag

1. Előfordulhat, hogy kevés a zuhanyfejen kijövő víz - egyes többállású, víztakarékos fejeknél, vagy a lyukak szűkültek be vízkő miatt. (Egy kis ecet csodát tehet).
2. Nézesd már meg a gázszerelő ismerősöddel - rápillantva többet tud meg, mint mi itt két nap után.
3. A konyhára tegyél 5-10l-es bojlert, vagy keringetned kell a melegvizet.

(#63062) eszmilan válasza #03969024 (#63060) üzenetére


eszmilan
tag

És igazából mit szeretnél elérni? Mert nem biztos, hogy az normális, hogy ott annyi víz lefolyik, ami gondot okoz. Vagy az a problémád, hogy ez a víz megáll a párkányon, és áztatja a falat, amitől mondjuk az ledobja ott a vakolatot?

(#63063) Intel fan11 válasza elessar (#63061) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tusfejet már cseréltem! Gázos ismerős kitakarította a bojlert koromtól vízkőtől! Sztem a csaptelepem lesz a ludas,de én már 150 literes hajdú gázosbojlerban gondolkodom! 1ik ismerősömnél hely hiány miatt a ház alatti pincében van a bojler és messzebbre megy a bojlerból a víz mint nekem a legmesszebb kb 10 méter és mégis jó a víz :)

Battletag: hojszi#2983

(#63064) föccer válasza Atomgeszi (#63057) üzenetére


föccer
nagyúr

[link] ezen látszik, az utca másik oldalán lévő házon. a cserepek között nem gáz, hogyha besüt egy picit a nap, feltéve, ha mindehol megvan az átfedés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63065) eszmilan válasza Intel fan11 (#63063) üzenetére


eszmilan
tag

Senki nem mondta, hogy nem lesz jó, de egy jó adagot ki kell engedj belőle, hogy elkezdjen jönni a meleg. Nekem a kazán van kb. 10 méter csőhosszra. A fogmosáshoz, ha meleg vizet akarok, akkor vagy 15 másodpercig kellene engednem. Úgyhogy inkább maradok a hideg vizes fogmosásnál.

(#63066) pjen válasza Intel fan11 (#63063) üzenetére


pjen
félisten

10 métert nálam is megy,nincs azzal gond,csak lassan ér oda a meleg víz.Ha odaér már jó meleg.

Eszmilan:15 másodperc nem sok,én megvárom.

[ Szerkesztve ]

(#63067) eszmilan válasza föccer (#63064) üzenetére


eszmilan
tag

Ha vályogból van és fafödémes, akkor nem is lenne ildomos párazáró fóliával lefojtani a tetőt, max akkor, ha ki lehetne valahol szellőztetni a padlást. Ilyen sátortetős megoldásnál meg elég nehéz.

(#63068) Intel fan11 válasza eszmilan (#63065) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nekünk konyhába lesz a kb 10 méteres cső szakasz oda jó kezdésnek a hideg is! Inkább azt nem tudom eldönteni, hogy 120 vagy 150 literes legyen a bojler!?

Battletag: hojszi#2983

(#63069) pjen válasza Intel fan11 (#63068) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem sokkal drágább,én biztos a nagyobbat venném.

(#63070) #03969024 válasza eszmilan (#63062) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem áll meg a víz rajta, csupán koszos a fal a párkány sarkánál. Ezért gondoltam, hogy ragasztanék rá valamit, ami nem engedi a szélén lefolyni a vizet, mert úgy látszik, időnként kevés a párkány lejtése.
Ilyesmit, csak ez utólag macerás:

(#63071) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Téma összefoglalóba mehet ez is + az ajtófélfát valaki rántsa egybe.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63072) Lipton válasza #03969024 (#63070) üzenetére


Lipton
őstag

Szintelen sziloval huzol egy csikot az elete es evente megismetled. Ez a muanyag nagyon rusnya.

A falnal a vakolatnak zarnia kell, csak a kiallo reszre kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#63073) eszmilan válasza #03969024 (#63070) üzenetére


eszmilan
tag

Biztos az én fogyatékosságom, de esküszöm nem értem, hogy mi a probléma, meg ez a műanyag lemez mit oldana meg.

(#63074) #03969024 válasza Lipton (#63072) üzenetére


#03969024
törölt tag

Erre én is gondoltam, de van 6 db. üvegtéglás világítóablakom 6+ m magasan, ott már macerás...
Inkább ragasztanék valami idomot. Azért tettem fel a kérdést, hátha valaki már megoldotta.

(#63075) #03969024 válasza eszmilan (#63073) üzenetére


#03969024
törölt tag

Talán nem fogalmaztam érthetően:

Ugyan ez kb. 6 év alatt jött össze, s még színezve sincs, de zavar!

[ Szerkesztve ]

(#63076) föccer válasza Winner_hun (#63071) üzenetére


föccer
nagyúr

Ajtofelfas gondot nem ertem mire gondolsz.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63077) Atomgeszi válasza eszmilan (#63058) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!

Köszönöm a válaszod. Sajnos itt vidéken nem sok szaki vagy mérnök van akire lehetne számítani..

Ettől a fal vizesedéstől mennyire kell tartani? Mármint nem a repedés részére gondolok, hanem, hogy úgy alapból. Bár ahogy láttam nem volt vizes a fal.

(#63078) pjen válasza #03969024 (#63075) üzenetére


pjen
félisten

Jó magasan van az eresz,és nem is túl széles,gondolom.Tényleg valami peremet kéne rögzíteni a párkány szélére.Szerintem 1 cm magas elég lenne.

(#63079) Atomgeszi válasza föccer (#63064) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ohh.. Így már értem..
A "mi" házunknál én a csatornára gondolok, hogy az folyik be az épület alá.
Holnap kicsit jobban körülnézek. Mit nézzek még meg alaposabban? :)

(#63080) föccer válasza Atomgeszi (#63077) üzenetére


föccer
nagyúr

Eegge nagy baj ha vizesedik a valyog. Hol van ez helyileg?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63081) Winner_hun válasza föccer (#63076) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ajtó félfa festése ---> Ajtófélfa festése

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63082) mezis válasza föccer (#63051) üzenetére


mezis
nagyúr

"Vályog, ha nem volt fűtve, akkor nagyon gyorsan romlik az állapota, gyakolratilag pár év alatt szinte teljesen tönkre tud menni."

Nem a karbantartás hiánya miatt megy tönkre (vakolat, beázás) ?

Ugyanis 40 éve úgy használunk egy nagy vályogházat, hogy novemberi nagy hidegektől kezdve március közepéig csak a szomszédok néznek rá. Persze a hideg őszi napokon meg tavasszal (még most is) fűtjük cserépkályhával, de többnyire csak 2 -3 napot a 7-ből.

mezis

(#63083) föccer válasza mezis (#63082) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem vizes akkor nem akkora gond ha nincs futve. A valyognak szaraznak kell lennie. Ha nem szaraz akkor nincs szilardsaga es osszedol.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63084) eszmilan válasza Atomgeszi (#63077) üzenetére


eszmilan
tag

Ha nem akarod, hogy szép lassan tönkremenjen a fal, akkor meg kell oldani. Vizesedni nem fog, elég ha az alap alatt talajtörés alakul ki a meggyengült föld miatt. Első körben annak a lefolyócsőnek kellene csinálni az utcán egy folyókát abba az irányba, amerre ki tud lejteni. Betonból vagy előregyártott folyókaelemből. Vagy átrakni a lefolyócsövet onnan máshova, hozzáigazítva az ereszcsatorna hosszesését. De ahova lefolyatod, ott is kell egy folyóka ami elviszi a vizet a házfaltól lehetőleg az útburkolatra. Ugyanez igaz az udvaron lévő zöld lefolyócsőre is, az nem látszik jól a képen, hogy hova folyik.

Dunaföldváron tudják, hogy figyelni kell erre. Nézd meg ezeket a házakat, ezek aztán nem szaroznak.
[link]

(#63085) Morris


Morris
veterán

Homlokzati hőszigetelésre milyen vakolatot javasoltok? Be van hálózva a ragasztóval.

(#63086) eszmilan válasza Morris (#63085) üzenetére


eszmilan
tag

Hőszigetelésre csakis hőszigetelő anyagot. Pl. 15 cm grafit eps. Ha ezekre a "hőszigetelő vakolatok"-ra gondoltál, azok nem érnek semmit.

(#63087) philoxenia válasza eszmilan (#63067) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csúcsban és élben simán...

63086: Ha jól tudom, az már fönn van...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63088) eszmilan válasza philoxenia (#63087) üzenetére


eszmilan
tag

Ha nemes vakolatra gondolt, akkor nekem 1,5-es kapart Polyfarbe van fent. Eddig nem volt vele gond, még a melós ruháról se jön le, pedig sokszor ki lett mosva. És nem is a legdrágább.

(#63089) ALI_G válasza Lipton (#63047) üzenetére


ALI_G
veterán

Nalunk evolucio van. Ami nem birja a mosogatogepet, az megy a kukaba :D

(#63090) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Lidl-ben lesz fúró és vésőkalapács: [link]
Panel lakáshoz, évi pár furáshoz mennyire megfelelő ez a gép?

(#63091) Morris válasza eszmilan (#63088) üzenetére


Morris
veterán

Valami olyasmire gondoltam. Csak van ebből szilikonos meg nemes vakolat meg még ki tudja micsoda.

(#63092) Morris válasza nandow (#63090) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ilyen van. Nagyon jó. Mindent kibír! 3.5J-al üt! Megéri!

(#63093) Morris válasza ALI_G (#63089) üzenetére


Morris
veterán

Én ugyanezt a filozófiát vallom :D

(#63094) föccer válasza nandow (#63090) üzenetére


föccer
nagyúr

Eleg jo vetelnek tunik otthoni hazkoruli munkakhoz. Mikortol van akcio?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63095) Lipton válasza ALI_G (#63089) üzenetére


Lipton
őstag

Főleg amikor néhány igazi szakácskés ára összemérhető a mosogatógép árával :)
Van pár késünk ami ezek szerint evolúciós zsákutca :)

(#63096) Lipton válasza #03969024 (#63074) üzenetére


Lipton
őstag

Egyszer oda is fel kell menni :)
Valamilyen erős ragasztóval akkor rá kell rögzíteni egy pici méretre vágott alu profilt és meg van oldva. Az a műanyag messziről is csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#63097) Intel fan11 válasza #03969024 (#63049) üzenetére


Intel fan11
őstag

Gazos tarolos lesz hajduba amit kineztunk 150 literes a legnagyobb. Gazos kevesebbet eszik mint 1 elektromos?

Battletag: hojszi#2983

(#63098) nandow válasza föccer (#63094) üzenetére


nandow
aktív tag

Április 18-tól, szóval mától. :)

(#63099) n@p@lm válasza eszmilan (#63084) üzenetére


n@p@lm
őstag

Gyönyörű...
Egy elkezdte a többi meg folytatta....

(#63100) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
smarthome redonymotorokrol van velemeny?
milyen aluredonyt erdemes valasztani?
udv
b.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.