Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53051) Nerazim válasza Winner_hun (#53050) üzenetére


Nerazim
őstag

Valószínű azok a régi nagyméretű téglák 6,5x14x29 amik nagyobbak, a kisméretű téglák pedig 6,5x12x25 méretűek.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53052) föccer válasza Winner_hun (#53050) üzenetére


föccer
nagyúr

Tényleg nem figyeltem, korpa fejemre. :D

A baj alapvetően a nedvességgel van, bár lehet, hogy eléggé porózus a tégla, hogy legyen hová tágulni a jégnek, illetve nyilván rugalmasabb anyag, mint a beton... Így belegondolva, egy jobb minőségű téglának van esélye a sima fagyállóságra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53053) realist


realist
őstag

Tudtok ajánlani normális árban dolgozó parketta csiszoló szakít?

Budapesten lenne egy 12nm-es helyiség. Egy kis szakaszon kellene lerakni 2-3 db parkettát (2 cm * 1 m), letenni új szegélylécet, plusz csiszolni lakkozni.

Ennek egyébként mi lehet a reális ára?

(#53054) macilaci78 válasza realist (#53053) üzenetére


macilaci78
nagyúr

3k/m2, ha találsz szakit, aki szezonban kötélnek áll ekkora felületnek. Ne lepődj meg, ha augusztus vége előtt nem találsz rá vállalkozót. Érdemes azért keresni, mindig van olyan kuncsaft, aki lemondja, eltolja a csúszások miatt és ilyenkor rapid jelleggel előre vesznek mást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53055) CriticalHit válasza Met (#53037) üzenetére


CriticalHit
őstag

A mennyezeti betonillesztéseknél idővel sajnos mindig elkezd repedezni. Polisztirol mennyezetlapra gondoltam. Festő válogatja, hogy feltudja-e rakni vagy külön szakembert igényel?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#53056) Met válasza CriticalHit (#53055) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt Te is fel tudod rakni:)
Sima sziló vagy van direkt ilyen célra is spéci verziója.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53057) Thunderzolee

Üdv!

Nincs valami táblázat, ami összefoglalja a Bosch fúrógépeit?
Elég sokféle számozás van, és a régebbiek nincsenek a weboldalon fent.
Így nehéz beazonosítani, h egy régebbi számozású melyik újnak felel meg. (kábé)

Jobban megnézve alig van pár SDS-es szekcióhoz tartozó, így már könnyebb keresni mit is vegyek.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53058) Met válasza Thunderzolee (#53057) üzenetére


Met
Topikgazda

Egy új gép már nem fog annyit bírni mint a régi, az sem garancia ha a kéket veszed :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53059) Thunderzolee válasza Met (#53058) üzenetére

Huhh.. na erre mondjuk nem gondoltam.

Egyébként használtakat nézek Jófogáson, Vaterán.
De ugye olyan típusszámokkal találgatok, amik már nincsenek fent a weblapon.
Google ad sok találatot, de hát csak egyszerűbb lenne egy táblázatban lekövetni, h melyik szám mit takar, mint Googlezni.

AMD, vagy nVidia videokártyákat pl. fejből tudom, h melyik mit tud, vagyis minek az átszámozott "új" verziója, de fúrógépben nem vagyok otthon. :D

És ha már kell vennem egy SDS-es fúrót, akkor célszerű lenne olyat, ami a panelba is belemegy. Vagyis eddig azt hittem ilyen fúróm van, de kiderült, h van azért ami kifog rajta. (panelba se ment bele igazából, meg legutóbb az ablakkeret fölötti betonba se bírtam a karnist felrakni)
Úgy látszik muszáj valami jobbat venni, még ha csak évente egyszer-kétszer is fog kelleni. :/

Használtam már munkahelyen régen kéket, nem tudom a számát, de azzal álom volt dolgozni.

Ez pl egy jó írás, legalább már tudom, hogy működnek ezek:
http://ezermester.hu/cikk-2308/Bosch_kalapacsok
Csak hát ez a PBH 220 RE ez 1998-as termék. :U

Ez a film megvolt? ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53060) Met válasza Thunderzolee (#53059) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha nem sürgős a vásárlás és hobby célra kell akkor a Lidl/Aldis gépek is jók.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53061) Thunderzolee válasza Met (#53060) üzenetére

Ilyesmi?
jofogas.hu/Uj_Straus_vesogep_vesokalapacs_furokalapacs_1500W.htm

Vajon hány Joule-al képes fúrni?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53062) pjen válasza Thunderzolee (#53061) üzenetére


pjen
félisten

Akkor már inkább akár egy zöld bosch t,vagy egy Hyundait,azt mondják belül bosch.Nekem van sarokcsiszoló tőlük,egész jó.

(#53063) #33253120 válasza pjen (#53062) üzenetére


#33253120
törölt tag

Van a cégnél Hilti, Bosch, Dewalt ütvefúró.
Aztán egy alkalommal amikor ezekből egy sem lett odarakva az egyik szerelőpár országjáró turnéjára akkor vészhelyzeti vásárlásként lett vásárolva egy Bosch kinézetű Hyundai.
Ha abban belül valami Bosch, akkor az az 1970-es évekből van.

(#53064) pjen válasza #33253120 (#53063) üzenetére


pjen
félisten

Én nem szedtem szét,de lecsiszoltam vele fazék kővel,lassú fordulaton egy nagy sirkövet és meg sem nyekkent.Fúróm még békebeli B&D van mechanikus váltós,szerintem az túl él engem.

(#53065) #33253120 válasza pjen (#53064) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azt értem, de itt most ütvefúrásra kerestek vállalható gépet. Ne keverjük össze a felhasználási területeket.

(#53066) pjen válasza #33253120 (#53065) üzenetére


pjen
félisten

Megelőlegeztem az ütve fúrónak is a bizalmat,a strauss nál szerintem nagyságrendekkel jobb.

(#53067) fero02 válasza #33253120 (#53063) üzenetére


fero02
veterán

Múlthéten cseréltem a Hyundai sarokcsiszolómba forgórész csapágyakat. Megnyugtatásként közlöm, hogy eredeti Bosch csapágyakat kaptam az eladótól. :R

Ettől függetlenül viszont vettem egy Makita-t, amivel jobb dolgozni. De az biztos, hogy a Hyundai gépek barkács kategóriában toronymagasan vezetnek a többi himi-humi márkához képest.

(#53068) lsc válasza Thunderzolee (#53061) üzenetére


lsc
nagyúr

Hasonló gépem van már 10 éve, kapott sok mindent, panelt is, lehet vele dolgozni, még a szénkeféje is gyári.

Az élet kegyetlen .

(#53069) philoxenia válasza CriticalHit (#53055) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jobban jársz szvsz az üvegszövettel, nálunk mióta fönn van nemigen reped a panelillesztés. (családi ház)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53070) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Aki kicsit jártasabb nyílászáró témában segítsen nem pls.

Panelban kicseréltük a szobaablakokat (kicsit bánom, hogy nem jártam jobban utána). Az ablakok lengyelek ez szinte biztos. Nincs velük az ég világon semmi baj, a beépítés is teljesen korrekt és jó minőségű. Kétrétegű argonos üvegekkel a normál szabvány 140x140-es ablakról beszélek.

A kérdés arra vonatkozik, hogyha az üvegben nincsen benne a gyártási dátum és K érték akkor mivan? Illetve jó lenne beszereznem az ablakhoz valami certifikátot is ha a későbbiekben energetikai felújítás lesz?

Ezt elsősorban azért kérdezem mert még van egy nagyobb lélegzetvételű nyílászáró csere, de akkor azt mással és más ablakokkal csináltatom meg. Nyilván nem passzív házat akarok :DDD, itt igazából a kérdés arra vonatkozik, hogy mivel kell igazolni az energetikai felújítás során a nyílászárók megfelelőségét. A beépített ablakok (annak ellenére hogy nem tűnnek egyáltalán gagyinak) a szemét kategóriába tartoznak és rábasztam?

Képet kérésre tudok küldeni, illetve előre is köszi annak aki segít akár privátban is :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#53071) pjen válasza Csabroncka (#53070) üzenetére


pjen
félisten

A velux ban sincs benne semmi,az ablakhoz komplett adnak esetleg megfelelőségi bizonylatot.Egyébként infra kamerával rá mérnek,lehet az üvegre akármi írva.

(#53072) Csabroncka válasza pjen (#53071) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ok akkor azt bekérem. Magyarul még az is benne van, hogy egy 10 éves üveg amiből valami oknál fogva elszökött a gáz megbukik.

"in medias res"

(#53073) pjen válasza Csabroncka (#53072) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen hol bukik meg?Arra gondolsz hogyha felújítás lesz Neked ne keljen ablakot cserélni?Megmérik bármi is van ráirva.

(#53074) SG3rg0 válasza Csabroncka (#53072) üzenetére


SG3rg0
őstag

Amikor készenlettek a munkával nem kaptál garancia papirt? Abban le van írva milyen ablak K tényező stb.
Milyen márkájú az ablak? Nem minden lengyel nyílászáró gagyi! Képek? Vasalatok milyenek?
Én a Marshall M-9000 elég komoly garancia papirokat és dokumentációt kaptam. De még az ajtóhoz is de az más márka.

Amúgy egy hozzáértő ablakos ránézésre megmondja az üveg vastagságát és abból már jönnek az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#53075) Csabroncka válasza pjen (#53073) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan, te is tudod, hogy jó páran megszívták a gagyi ablakosdit, ezt inkább elkerülném. De mondom ahogy utánaolvastam a profilvastagság és az egész normálisnak jó minőségűnek tűnik, lehet amit mondasz ismerőssel ráméretek (van) :R

zerge861: papírokat még nem kaptam meg, pár képet du. csinálok

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#53076) Csabroncka válasza SG3rg0 (#53074) üzenetére


Csabroncka
addikt

képek

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#53077) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Udv,

Tudtok ajanlani olyan helyet ahol megmondjak egy padlolaprol, hogy kitol szarmazhat illetve kaphato e meg?

Rola lenne szo:

[link]

[link]

Koszonom

(#53078) SG3rg0 válasza Csabroncka (#53076) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szerintem neked ez a profil van: [link]
[link]
Szerintem alap üveggel van, linken megtalálod, német vasalttal.
Semmi kiemelkedőt nem tud, ha jól zár nem húz át sehol akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#53079) Csabroncka válasza SG3rg0 (#53078) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az üveg az dupla, legalább is azzal kértem :B

Namost zerge861, "Semmi kiemelkedőt nem tud úgy őszintén" kell ennél jobb egy panel lakásba? Ha leszigetelnek akkor sem feltétlen ez lesz a leggyengébb láncszem.

Köszi a linket valóban ez lehet mert 6 kamrás (bár ez ha jól tudom tök mindegy), normálisan berakták, simán záródik, nyílódik, jól zajszigetel és most a melegben sem volt forró az üveg és a tok (ellenben a régi ablakokkal)

Ez megnyugtató! Ti mivel szoktátok a vasalatokat "kenni" (ha majd kell)?

"in medias res"

(#53080) Lipton válasza Nerazim (#53042) üzenetére


Lipton
őstag

Barabas teglako? Egesz jol birja es nem annyira veszes az ara sem.

(#53081) philoxenia válasza Lipton (#53080) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De az gyakorlatilag beton, csak az elnevezése érdekes.
Hasonlót az Obiban is árulnak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53082) Met válasza Csabroncka (#53079) üzenetére


Met
Topikgazda

most a melegben sem volt forró az üveg és a tok

Akkor jól sejtettem hogy a mi ablakunk szar, kora és tulajdonságai ismeretlenek.
Amikor idetűz a nap rendesen forró az üveg és meleg a keret. :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53083) Lipton válasza philoxenia (#53081) üzenetére


Lipton
őstag

Igen, de csak jol birja, erre gyartjak - foccer majd megmondja :)

(#53084) Csabroncka válasza Met (#53082) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mondjuk Met azt hozzáteszem, hogy a régi ablak itt nálunk Gazdagréten az a típusú ami még fa, de műanyaggal van burkolva, az üveg pedig már "gázzal" töltött... na de annyi idős mint az épület, 28 éves.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#53085) Met válasza Csabroncka (#53084) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó, de ez meg műanyag ablak, csak valószínűleg jó régi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53086) Thunderzolee válasza Csabroncka (#53072) üzenetére

Ha a gáz "elszökne" belőle, akkor télen párásodna az üveg (a két ablak réteg között).

Nekünk Salamander lett beépítve, de Kömmerlinges cégtől is kértem árajánlatot. Lehet azzal jobban jártam volna, állítólag az az egyik csúcs cég, de akkor is túl drágának tűnt. :/
Igaz, mi 3-as üvegezéssel kértük.
Mindegyik cég Roto vasalatot használt, akárkitől kértünk árajánlatot.
Viszont volt olyan csapat is, akik mikor kijöttek leméregetni, nem tudták megmondani, h milyen márkájú ablakokat építenének be. -_-

Nem tudom a topicban volt-e már szó róla, de azokat az ablakokat, amiket nem nyitogat az ember, azokat érdemes eleve nem nyithatóra kérni, ezzel némi költség megspórolható, amiből esetleg telik a redőnyre/szúnyoghálóra/3-as üvegre.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53087) #03969024 válasza Thunderzolee (#53086) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem párásodik az gáz nélkül sem. Egyébként kíváncsi lennék, mondjuk 2-3 év elteltével hány gázzal töltött üvegezés tartja még a gázt. Lassan 30 éve foglalkozom pneumatikával, s élek a gyanúval, hogy ez a gázzal töltés igencsak rövid életű dolog...

(#53088) pjen válasza #03969024 (#53087) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ha levegős akkor tényleg párásodik.(nem gáz tömör).

[ Szerkesztve ]

(#53089) Thunderzolee válasza #03969024 (#53087) üzenetére

Dehogynem párásodik.

Nem láttál még párás dupla üvegezést?
Régebbi építésű panelokban, ahol már azért dupla üveg van, és sérült az ablak, elég gyakori.
Nyilván nem az Argon gáz miatt nem párásodik, de ahogy a kolléga is írta, ha nincs légmentesen zárva a két réteg üveg közti terület, akkor ott megjelenik a páralecsapódás, vagy akár a jégvirág is szélsőséges esetben. :/

A Volánbusz török gyártású Mercijeinél is megfigyelhető, h azoknál az ablakoknál, ahol már nem légmentesen zár az üveg, ott párásodnak az ablakok. (De nem ebből indultam ki, ez csak egy rossz példa.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53090) #03969024 válasza Thunderzolee (#53089) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem láttam olyat, ami a két üveg között lenne párás. Persze, extrém sérülés esetén lehet, de az más eset...

(#53091) pjen válasza #03969024 (#53090) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos szomszédomnak üveges pótolta a hőszigetelt üveget,és bizony párásodott belülről.

(#53092) Thunderzolee válasza #03969024 (#53090) üzenetére

Én már láttam, nem is egyet.
Látszólag sérülésmentes ablak volt, de persze töröttet is láttam.
Nem tudom hogy van megoldva az üvegek szélénél a légmentes lezárás, lehet a korai kétrétegűeknél még nem volt kiforrva ez a technika, de régi panelokban ahol már kétrétegű ablakokkal szerelték eleve az épületet, többet is láttam ami párásodott télen. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53093) Csabroncka válasza pjen (#53091) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hát a gyerekszobában amit kicseréltünk nem csak párás hanem bemattulva és sárgulva is volt az üveg amikor megvettük a lakást, a redőnyt az imádság tartotta.

Szóval itt megérte lecserélni.

"in medias res"

(#53094) pjen válasza Csabroncka (#53093) üzenetére


pjen
félisten

Gyerekszobába különösen,gondolom már normálisan megpucolni sem lehetett.Abban a barna bevonatban már akármik is megtelepedhettek.Aztán nem tudjuk mért köhög.

(#53095) SG3rg0 válasza Csabroncka (#53093) üzenetére


SG3rg0
őstag

Mennyiért adták neked ez a profilu ablakot? kb mekkora ablakról van szó?

(#53096) Csabroncka válasza SG3rg0 (#53095) üzenetére


Csabroncka
addikt

A luk 150x150-es és azt hiszem a szabvány 145x145-ös, de valahogy-e körül. Redőnnyel és szereléssel (ebben a külső belső párkány is benne van, csak én a külsőt nem rakattam fel) együtt Bruttó 80e volt kereken darabja.

"in medias res"

(#53097) Hequila


Hequila
őstag

Sziasztok!

Fűtésszerelőt keresnék Budapesten panellakás radiátorainak cseréjére. Régi, 1 csöves rendszer, ezt kellene átalakítani és lecserélni a radiátorokat is.
Most hétfőn engedik le a rendszerből a vizet, onnantól számítva 2 hét áll rendelkezésre.
Tudom, hogy későn szólok, de a lefixált szaki ma mondta vissza a munkát...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#53098) CriticalHit válasza philoxenia (#53069) üzenetére


CriticalHit
őstag

Köszi a tippet.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#53099) macilaci78 válasza Hequila (#53097) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A közös képviselővel beszélj erről a két hétről, nálunk is az van kiírva és volt az 6 hét is...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53100) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Karos rögzítőt keresek,amivel az asztallapon futó vezetősínt tudnám fixálni.
Remélem értitek :)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.