Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53901) Met válasza DeFranco (#53899) üzenetére


Met
Topikgazda

Spaklival lekapirgálod a festéket a fáig, ha van olyan rész ami nem akar lejönni akkor azt hagyd ott, ha a spaklinak nem enged akkor a nap sem fogja bántani.
Lehet hogy nem árt átkenni a fa felületet lenolajjal, én nem szoktam, de majd valaki jól megmondja.
Azután jön a javítás, én ilyennel szoktam, van még valami másik fajta javító, egyszer használtam rohadt sokára száradt meg, nem szeretem.
Ha mély lukak vannak azt érdemes több lépésben javítani.
Miután megszáradt jön a csiszolás, csiszolópapír, kiskezeddel, esetleg fadarabra rátekered a csiszolópapírt (ha eljössz érte tudok adni multicsiszolót), ha maradtak még mélyedések újabb javítás, száradás, csiszolás, (gyengén csiszold át azt a felületet is aminek nem bántottad a festését), ezt addig ismételd amíg elégedett nem leszel a felület simaságával.
Jöhet a festés, a felület legyen száraz és por mentes.
Kenhetsz rá egy réteg alapozó festéket (én nem szoktam de majd ezt is jól megmondják a többiek) és két réteg rendes festéket.
De vannak már 2in1 festékek amiben alapozó is van.

Nem tudom mennyi ablak de a 3 nap elég necces.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53902) r.levente75 válasza DeFranco (#53899) üzenetére


r.levente75
addikt

Valóban a három nap necces. A lenolaj, ha hent van, plusz 2-3 év tartósság, van gyorsan száradó is. Ha beereszted vársz picit és a felesleget letörlöd egy ronggyal. Másnap ahogy Met kolléga mondta fatapaszolás, csiszolás, portalanítás. Igény szerint ismételni. Most jön a lényeg, ha a fáig lecsiszoltad, amit én feltétlenül megtennék, és kész a tapaszolás, akkor jön az alapozás, két rtg takarás miatt. Zománc egy rtg! Mindez akkor, ha oldószeres rendszert választanál.

(#53903) föccer


föccer
nagyúr

Pánik van!

Elfogyott a 8x40-es tiplim. :o

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53904) Morris


Morris
veterán

No, kész az Ytong fal. Hagyom száradni. Szépen áthúztam csemperagasztóval.
Kérdés: Hogyan tovább. Ugye erre ragasztanám fel a bútorlapokat, csak nem tudom mi lenne az a felület ami megfelelne.
Maradhat így vagy legletteljem?

A bútorlapokat kinyomópisztolyos ragasztóval tervezem ragasztani. Egy-két helyen azért megfogatnám egy csavarral is.

(#53905) föccer válasza Morris (#53904) üzenetére


föccer
nagyúr

Maradhat úgy.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53906) Met válasza Morris (#53904) üzenetére


Met
Topikgazda

Ytong-hoz nem valami spéci ragasztó kell?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53907) philoxenia válasza Met (#53906) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vékonyágyazású habarcs.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53908) Morris válasza föccer (#53905) üzenetére


Morris
veterán

Rendicsekk.

Met: mire gondolsz? Az ytong ragasztására vagy hogy a bútorlapot mivel ragasszam.

Amúgy a csemperagsztó nagyon jó hozzá. :K

(#53909) Met válasza Morris (#53908) üzenetére


Met
Topikgazda

Régen volt valami hogy az Ytonghoz más ragasztó kell mert nagyon szívja a vizet? Vagy valami ilyesmi. :U
Jó nyilván nálad nem fontos.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53910) Lipton válasza Morris (#53908) üzenetére


Lipton
őstag

Polcok es tv tarto mogott betipliznem es csavaroznam. Nem latszik de tart.
Az ytong elet korbe gondolom azert el kell szepen dolgozni es le kell festeni.
Amikor keszen vagy azert merjed vegig, hogy mennyire sikerul sikot kesziteni mert a butorlapot ra fogod tudni "huzni" a ferdere is csak csunya lesz.
A led szalag a butorlapon lesz gondolom de az ytong falban elkeszitenem elore a kabelezest es tennek ra valamilyen normalis oldhato (be)kotest ha valamiert le kell venni (csere).

(#53911) Morris válasza Lipton (#53910) üzenetére


Morris
veterán

A bútorlapok oldalt és felül 10 cm-rel túl fognak lógni az ytongfalon. Az ytongra rakom majd a ledszalagot.

[ Szerkesztve ]

(#53912) philoxenia válasza Met (#53909) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most falaztak nálunk olyan 100 m2-t... ilyennel
Ytong saját : [link]
Weber : [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53913) Lipton válasza Morris (#53911) üzenetére


Lipton
őstag

Elegge be lehet akkor latni moge...
Milyen vastag az ytong?
Ha arra rakod akkor nagyon ki fog vilagitani. Eleg jo a fal korulotte? A surlofeny nagy rosszcsont, minden hibat megmutat;)
Szerintem probaljad ki elotte 2 karton lappal, hogy melyik milyen hatast ad.

[ Szerkesztve ]

(#53914) Lipton válasza lacy86 (#53884) üzenetére


Lipton
őstag

Rajzolgattam, de infarktus elott elarulod kb mennyi a keret az egeszre?
Yton epitett uvegajtos zuhany peldaul vallalhato?
Keskeny felultoltos mosogep?

[ Szerkesztve ]

(#53915) fero02 válasza philoxenia (#53912) üzenetére


fero02
veterán

Én sima Öko-flex csemperagasztóval csináltam, mikor falaztam. Minden simán ment és a végeredmény is kiváló.

(#53916) lacy86 válasza Lipton (#53914) üzenetére


lacy86
addikt

Nem lesz belole semmi
Asszonyt nem tudom meggyozni
Sorry
De koszi a segitseget 👍

(#53917) philoxenia válasza fero02 (#53915) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hány zsákkal használtál el?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53918) Lipton válasza lacy86 (#53916) üzenetére


Lipton
őstag

Amennyiben nem anyagi oka van akkor lehet erdemes csinalni egy skiccet neki esetleg megmutatni par szep burkolatot. Oriasi valasztek van a szebbnel szebb (es sajnos sok esetben dragabbnal dragabb) lapokbol. Akar netes minta furdoket megnezni...

(#53919) Morris válasza Lipton (#53913) üzenetére


Morris
veterán

Bocs. Elírtam. 25 centire fognak túllógni a bútorlapok.
A falat telibe gletteltem. Nagyon aprólékosan. Remélem jó lesz. :U

(#53920) Lipton válasza Morris (#53919) üzenetére


Lipton
őstag

Mennyire lesz a lap a faltol?

(#53921) Morris válasza Lipton (#53920) üzenetére


Morris
veterán

10 centis ytongot raktam. Erre mennek rá a lapok.
Azaz 10 centire lesznek

(#53922) fero02 válasza philoxenia (#53917) üzenetére


fero02
veterán

Jelentéktelen mennyiséggel. Egy folyosó végén építettem egy falat a wc számára.

(#53923) philoxenia válasza fero02 (#53922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyinál nem sokat számít az ár. De húsz zsáknál már igen.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53924) Bici válasza #70869248 (#53896) üzenetére


Bici
félisten

Noss, a közös képviselő tanácstalan, mint egy kisközség.

Valaki tud jó céget, ami panelprogramban újít fel házakat? Talán ők tudják legjobban azt, ami nekem kell.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53925) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Közelmúltban volt a településünkön egy elég nagy vihar, aminek keretében kitört egypár kerítésbetét, ennek örömére ki kéne cserélni mindet. Régi kerítés, betonoszlopokhoz rögzített fabetétekkel, eléggé meg is ette őket az idő... Viszont az oszlopokat megtartanánk.
Szóval milyen opciók lennének, milyen anyagból lenne a jó a kerítésbetét?
Elsőre K10-es profilba hajtott perforált trapézlemezre gondoltunk. Ezzel az a baj, hogy 100cm x 170cm-es (MxSz) betétekre van szükség, a tekercsek amiből vágják a lemezt meg közel se ilyen szélesek. Voltunk egy helyen, ahol foglalkoznak profilhajlítással is, hogy akkor nem lehetne-e úgy hajtani, hogy levágják méretre, és nem függőlegesen, hanem vízszintesen hajtják bele a profilt, erre nem tudtak mit mondani... Meg egy 2 hónapos beszerzési időt mondtak a perforált lemezre... Sima, nem perforált lemez meg szerintem túl merev lenne, értem ez alatt, hogy több, majd 2nm-es táblákba azért ha belekap a szél, akkor tudja azt rángatni...
Gondolkodtunk fában is, de az drágább is lenne, meg minél egyszerűbben szeretnénk megoldani, nem akarok napokig szegelgetni, stb...

Milyen megoldásokat keressek még esetleg?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#53926) DeFranco válasza Met (#53901) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm Neked is és r.levente75-nek is a választ, sokat segítetek, lenne még infóm/kérdésem:

először is a mennyiség:

két kétszárnyú és két egyszárnyú ablak van, hasra ütve kb. 4-4,5 folyóméter szélesség. csak a tok van, a keret és a tábla műanyag, azt értelemszerűen nem kell csinálni.

ahogy írtam, igaz nagyon igénytelen, tudom, de csak az alsó, párkány felőli oldalt tervezem megcsinálni, és a két függőleges oldal egy részét, amíg szükséges, és amíg lábról elérem. az időszükségletet ezzel kell számolni.

csináltam fotókat a jelenlegi helyzetről, néhol elfordul a kép, elnézést, úgy kell nézni, hogy vagy az alját, vagy az oldalak alsó részét fotóztam. rosszabb, mint amire emlékeztem, de szerintem menthető.

munkatartalom:

@Met: tudnál mutatni megfelelő spaklit? mekkora legyen mire figyeljek? nem értek hozzá, nem akarok rosszat venni, és most kell megvennem mindent.

mennyi ideig szárad ez a javítópaszta, honnan tudom hogy már jó, és lehet alapozni/festeni?

csiszolópapírból milyen simaságút vegyek? csiszolófával tervezem, gépet nem tudom merjek-e használni, mert az ablaktáblák fent maradnak és tartok a rezonanciától. esetleg ha van használható feltét a "dremelhez" (nem tudom mi ennek a neve, tudod miről beszélek) ami segíthetne legalább részben azt megköszönném ha megmutatnád.

látod a helyzetet, vannak elég árkosra száradt részek. úgy általában milyen sima felületet kell hogy kapjak csiszolással? tükörig kell csiszolni?

alapozóból és festékből milyet vegyek? milyen száradási idővel kell számolni a rétegek között?

@r.levente75: tőled is kérdezném a spaklit és a csiszolópapírt, valamint az egyéb anyagigényeket. semmiből nem tudom hogy mit kell venni, vedd úgy, hogy életemben nem láttam még kalapácsot sem, és minden eszközt és munkafolyamatot úgy kell elmagyarázni mint a hülyegyereknek. nem szeretnék hibázni :)

lenolajból milyet vegyek és mit jelent a beejtés pontosan? milyen technikával kell bedolgozni? milyen száradási ideje van, mikor látom, hogy jó-e?

mi a sorrend? először csiszolok, utána lenolaj, utána tapaszolás/javítás és utána alapozás és festés?

milyen csiszolási simaságot kell elérjek?

alapozóból és festékből milyet vegyek? kell-e valami segédanyag, hígító, bármi? ecsetből mennyit és milyet vegyek? két réteg alapozó és egy réteg zománc? milyen mennyiségeket kell venni az egyes anyagokból? a rétegek között kell csiszolni?

rengeteg a kérdés, tudom, de szeretném ezt most normálisan megcsinálni, nem sok idő van rá. most ment el a család vidékre, ha a kisfiam otthon van, nem tudom csinálni, mert állandóan a lábamon lóg. ha kicsúszok, de már csak festés van hátra, csiszolni. porolni nem kell, az nem életveszélyes, a hétvégén be tudom hozni.

(#53927) Lipton válasza Morris (#53921) üzenetére


Lipton
őstag

Sajat velemeny, de nekem furcsak az aranyok. A 10cm tav aranya a 18mm laphoz elegge erdekesen hat... A hatlap jobban mutatna duplikaltan (2x18mm) vagy valamilyen vastagabb anyagbol.
Erdemes lenne a sajat meretekkel legalabb lemodellezni (vagy rajzolni).

[ Szerkesztve ]

(#53928) Met válasza DeFranco (#53926) üzenetére


Met
Topikgazda

Hmm, szépen néz ki:)
Látok ott a korábbi ablak csonkjait, azokat szintbe kellene csiszolni, hogy javítás után ne látszódjanak, a görcsökkel illetve azok hiányával ne foglalkozz, szerintem hagyd úgy, ne akard kitölteni a rést.

Festékmennyiség, szerintem egy doboz elég (0, 75-ös), ha bizonytalan vagy, vagy esetleg nem akarod hogy ott álljon a festék vegyél két kisebb dobozzal és visszaviszed ha a másodikat nem kell kibontani.

Spakli, kettőt vegyél, egy szélesebbet ami kb. olyan széles mint a legszélesebb felület hogy haladós legyen, és egy keskenyebbet hogy a kisebb részekhez hozzáférj.

Ha azt a tapaszt veszed amit linkeltem az gyorsan szárad, tapintásra érezni, amikor elkezded csiszolni és csíkot húz a papírra akkor még kell neki idő mert maszatolja, nem rontod el vele nyugi.
Az első réteg úgy is azzal fog elmenni hogy a nagy repedéseket töltöd ki vele, miután megszáradt és lecsiszoltad mehet rá egy vékonyabb réteg.

Csiszolópapír, hát ezt nem tudom, ránézésre szoktam választani :B A csonkokhoz vehetsz durvábbat.
Gépet használhatsz, jól is néznénk ki ha ettől esne ki az ablak:) Dremmelt nem ismerem mik vannak hozzá.
Nem feltétlenül kell tükörbe csiszolni, amilyen igényed van rá, a fa állagának a megőrzése a cél.

Trinát festékeket szoktam venni, illetve most beltérre Obi-s festéket amiben alapozó is van, vízbázisú.
Polcokra, kis szekrényekre, gyorsan szárad nem büdösítek vele a lakásban. Kültérre nincs vele tapasztalatom.

A képeket nézve kell sziloplaszt is, a régit vágd szintbe sniccerrel és miután megszárad a festék húz ki újra, oldalt is.

Erről a fa javításról lehet van youtube-on videó, hasznos lehet. Könnyebb csinálni mint leírni :U
Ha lehet festékboltba menj, ott jobban értenek hozzá szerintem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53929) #70869248 válasza Bici (#53924) üzenetére


#70869248
törölt tag

pedig szinte biztos voltam benne hogy más is cserélt már ablakokat a tömbben, semmit nem mondott? lakószövetkezet, semmi? Valamit kellett volna...mi amikor kiléptünk a kényszervállakozósdiból és saját munkákat csináltunk szinte csak lakószövetkezeteknél vállaltunk, teljes lépcsőház, erkélysor..fugaszigetelés..stb.
Na mindegy, ha nem tud semmit akkor ez van.
Még azt tedd meg szvsz hogy megnézed kinek hogy van javítja az ablakcseréje, és az referenciának már jó, és el kell kérni a címet.
Elképzelhető hogy az ablakcsere tartalmazta a bejavítást is, ez azért gubanc mert csak egy bejavításért természetesen húzos összeg lesz, ablakcserébe beépítve nem annyira fáj.
szóval ha nem találták referenciamunkát és címet, akkor sztem kell egy festő akivel megcsináltatod, neki csak a végeredményt kösd ki, esztétikus sima festett felületet szeretnél, ő pedig megcsinálja.
..ha ezt sem akarod akkor csak szigeteld körbe, polifoam nem drága, az akroplaszt igen, de biztos találsz kisebb kiszerelést, munka közben meglátod milyenre tudod megcsinálni vele, nagyon alap munka, egyáltalán nem bonyolult, kézzel is összekeverheted a vizet és az akroplasztot,fél-egycolos ecset, a végén aztán lefested és olyan lesz.

(#53930) Bici válasza #70869248 (#53929) üzenetére


Bici
félisten

A közös képviselő nem is tudta, hogy szendvics paneles a ház.

Végignéztem az egész házat, és akinél volt csere annál mind van redőny, aminek a tokja és az oldalsó síne eltakarja a szigetelési hibákat.
Megkérdeztem az egyetlen szomszédot, akinél (lentről láthatóan) nincs redőny, és volt csere; nála simán csak eltakarták egy műanyaggal, ami szerintem semmit nem szigetel.
Leszigetelve sehol sincs a redőnyösöknél sem, de olyan panaszt már hallottam, hogy beázik a lakás az új ablak alatti szinten és olyat is, hogy a felette lévő lakás hidegebb lett.
Szóval kb. általános, hogy ilyen sz*r munkát végeznek az ablakosok, de én nem szeretném ezt így hagyni.

Valahogy szigetelni akarom mindenképpen, méghozzá úgy, hogy rá tudjak vakolni rendesen, hogy jól is nézzen ki.

Meg tudom csinálni mindeképpen, de még utánanézek, hogy mi a legjobb megoldás.
Az akroplaszt-os dolog tök jól hangzik, csak ha nem vakolható, akkor valami hálóval ki akarom egészíteni, ahogy te is írtad korábban.
Inkább várok egy hetet és olvasgatok a témában, de mindenképp jól akarom megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53931) r.levente75 válasza DeFranco (#53926) üzenetére


r.levente75
addikt

Met kolléga jól leírta a lényeget, én annyit tennék hozzá, hogy a lenolaj, ha mellette döntesz és használod, gyorsan száradó legyen. Csiszolás után kell felvinni a fára, csak oda ahol fáig csiszoltál. Egyenletesen ecsettel, vársz vele öt percet, és ronggyal áttörlöd a felesleget. Ezt csak másnap lehet folytatni Met kolléga által leírtakkal. A csiszvászon 60-as, és 80-as elég egy ív. Ez az első nap. Másnap tapaszolás és a két alapozás belefér, harmadik nap be lehet fejezni a zománcozással. Igen 1-1 doboz bőven elég mindenből.
Sajnos sziló is kell valóban.

(#53932) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Panelban a régi fém ajtófélfákat hogy lehet legkönnyebben kivenni?
Van valami trükk?
Úgy látom, kb azokat lesz legnehezebb kibontani... :D

(#53933) Winner_hun válasza DeFranco (#53926) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegnap jött meg az ilyeneket könnyen lecsiszoló gépem, azzal gyorsan meg lehetne csinálni. Ha lenne rá időm... jó munkát hozzá, a 3 nap necces lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53934) updog válasza nandow (#53932) üzenetére


updog
senior tag

+

;]

A vicc az hogy nem vicc, én is így estem neki (+egy rezgővágóval, if needed). Biztos hogy nem lehet megtartani az ajtókat? (legalább a keretet?) Lehet hogy pont neked írtam már, iszonyat szívás új ajtókat csináltatni, sok idő alatt lesz kész, és rettentő áron adják a "legolcsóbb", kartonnal bélelt pálcikaajtót is.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#53935) DeFranco válasza Met (#53928) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Látok ott a korábbi ablak csonkjait, azokat szintbe kellene csiszolni

erre én is gondoltam, erre ez a gép tökéletes lesz. ezzel állnék neki a gépesített csiszolásnak is a neccesebb helyeken, de gondolom az alapkészlet csiszolóit 15 perc alatt koptatnám el, ezért kérdeztem, hogy milyen fejet tudnék erre venni, amivel haladnék is.

a görcsökkel illetve azok hiányával ne foglalkozz

meggondolandó, sokat segítene. szerinted ne is fatapaszoljam?

Gépet használhatsz, jól is néznénk ki ha ettől esne ki az ablak

inkább a rezonanciától tartok, nehogy berepessze. erősebb géppel ezért nem mernék nekimenni. de lehet tévedek, nem értek hozzá.

Trinát festékeket szoktam venni

tudnád linkelni? nehogy falfestéket vegyek. alapozó, hígító?

A képeket nézve kell sziloplaszt is

pontosan hova kell? a falhoz? vagy a párkányhoz? tényleg, a párkánnyal mi legyen? mindenképp le kell venni? eléggé rá van vakolva a széleken, úgy látom. viszont a rés meg nagy.

a multicsiszolóra lehet a biztonság kedvéért mégis pályáznék, ha lehet

@r.levente75: tudsz példát adni a lenolajra, vagy hogy mit keressek a címkén? valószínűleg az első köröm az obiba vezet, vagy ha találok normális festékboltot zuglóban, akkor oda. persze ha valamit nem találok, elmegyek érte ahol kapni, annyira nem lényeges.

vegyük már végig az anyagigényt: egy vagy két spakli, ecset (milyen méret, hány darab?), 60/80-as csiszolópapír, lenolaj, alapozó, festék, higító, fatapasz, csiszolófa, sziló. ezen kívül kell valami?

neked is szól a kérdés szilót hova kell nyomjak? párkánnyal mi legyen? nem tudom ezt hol lehet kapni, és milyen bonyolult cserélni, de még cserélném is, ha egyszerű, de úgy látom eléggé bele van gyógyítva a falba.

milyen alapozót, festéket, hígítót ajánlasz?

akkor:
1) csiszolás, lehetőleg teljesen de legalább addig amíg ledobja, nem kell tükörre, csak tisztára
2) lenolaj, bekenem (milyen vastagon?), 5 perc, ronggyal áttörlöm, hagyom arra a napra már? vagy még lehet csiszolni simára?
3) másnap fatapaszolás, várás, ha nem hagy nyomot a csiszolópapíron akkor csiszolás befejezése (?), alapozás egyszer.
4) alapozás másodszor. (mikor tudom, hogy jó az első alapozó réteg, rá lehet menni a következővel?)
5) fedőfestés

azokkal az árkosra száradt részekkel, és a görcsökkel szerinted mit csináljak? tapaszoljam azt is?

@Winner_hun: hétfő délelőtt ugorj már be egy órára, sütök neked pizzát vagy rétest vagy akár napot is, csak gyere :D

(#53936) Met válasza DeFranco (#53935) üzenetére


Met
Topikgazda

Ahhoz a géphez valami kis marófejet kéne venned, a csiszoló fejeket nagyon hamar eltömítené.
A görcsökbe sok javító belemegy amit sokáig szárad, először a felülete megkeményedik de belül puha marad, csiszolásnál deformálódik.
A csiszológép nem kelt akkora rezonanciát hogy bármi elrepedjen, oldal irányba mozog, úgy ahogy te is csiszolni fogod csak gyorsabban.
Menj a boltba, mond el mit akarsz és kérj festéket hozzá, rá van írva mivel lehet hígítani.
A sziló a műanyag ablak és a régi ablakkeret közé fog kelleni, (alul és oldalt) és oldalra a párkány és a fal találkozásához.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53937) Winner_hun válasza Met (#53936) üzenetére


Winner_hun
félisten

Görcs a kezedben van, jó lesz az göcsnek is;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53938) Morris válasza Lipton (#53927) üzenetére


Morris
veterán

Elgondolkodtató... :U

(#53939) Met válasza Winner_hun (#53937) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem vagyok asztalos de [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53940) macilaci78 válasza Lipton (#53927) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A duplikálást, ha kell, akár utólag is megoldja egyszerűen: 5 cm élzárt bútorlapot leszabat a két oldalra a kívánt hosszban és hátulról felragasztja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53941) pjen válasza Met (#53939) üzenetére


pjen
félisten

Apám asztalos volt és bognár.Csomónak hívta a göcsöt vagy görcsöt.

(#53942) Morris válasza macilaci78 (#53940) üzenetére


Morris
veterán

Erre gondoltam én is, viszont akkor látszódik majd a bútorlapok egyenkénti élzárása.

(#53943) Lipton válasza Morris (#53942) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem ez mar a ganyolas kategoria es agyonvagja az egesz minimalista osszkepet.
Ezert javasoltam a modellezest/rajzolast. Mi minden ilyen elott 3dsmax-ban megcsinaljuk.
10cm res / 1,8cm lap arany nekem (!) nem okes. A lap vekony, nincs "teste/husa". Gyerekbutort is a design miatt 25mm vastagbol csinaltattuk, nem az a "gagyi vekony butorlap" erzesed van.
A 10cm res mogotte pedig nekem egyszeruen tul sok, valahogy nem az a "sejtelmes lebegos design" erzesed lesz hanem bele fogsz latni a 25cm ellenere plane mert vilagit is belul.
Ez mind szubjektiv es izles kerdese, keretik nem megkovezni erte. Amikor egy ilyen design butort keszit az ember ahol nem (csak) a funkcionalitason van a hangsuly az legyen tuti.

(#53944) Ton-ton válasza DeFranco (#53935) üzenetére


Ton-ton
tag

Tapaszoláshoz Poliészter kittet használj. A Trinát mestertapasz csak tized mm vastagságban jó (arra tényleg tökéletes). Azonban a nagyobb lyukaknál megáll a tudománya (a felülete megköt, majd napok alatt lassan a többi is elkezd, ám összerepedezik). A javasolt kitt ellenben két komponensű, tetszőleges vastagságban felhordható (akár a csomók helyére is), jellemzően fél óra alatt megköt csiszolhatóra. Több edzővel rövidebb idő alatt is, de ez inkább nem javasolnám, mert felét ki fogod dobni, ugyanis nem lesz időd felkenni. Hátránya, hogy drágább a mestertapasznál (barkácsboltban duplája).
Akár kézzel is jól csiszolható lesz.

http://qtp.hu

(#53945) DeFranco válasza Ton-ton (#53944) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm ez jó tipp :)

Van még bőven kérdés anyagra, szerszámra, technológiára, ha bármivel kapcsolatban van ötleted, nagyon szívesen venném.

(#53946) Winner_hun válasza Met (#53939) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez egy marhaság, aki írta nem tudta mit ír;)

Göcs
A görcs és a csomó is hibás megnevezés (ettől független én is csomónak hívom, de én legalább tudom, hogy ez nem helyes).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53947) pjen válasza Winner_hun (#53946) üzenetére


pjen
félisten

Biztos,hogy nem a link a hibás és Te tudod jól.Esetleg mind kettő vagy mind három helyes.

(#53948) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Én is göcsnek tanultam suliban. De ettől függetlenül hallottam már görcsnek is és csomónak is. Utóbbit főleg "laikusoktól", de talán származási helytől is függ, hogy miként hívják. :)) Mint annyi más szavunkra is igaz ez.

Miért mindig én???

(#53949) Morris válasza Lipton (#53943) üzenetére


Morris
veterán

Amúgy a képen is úgy látszik mintha csak egy lap vékony (18mm) lenne.

(#53950) Lipton válasza Morris (#53949) üzenetére


Lipton
őstag

Jeleztem, csak a véleményemet írtam le. Nekem furcsak ezek az arányok.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.