Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53451) _Petya_ válasza Nerazim (#53450) üzenetére


_Petya_
őstag

Nincs, mert ez a bekezdés már nem a törvény szövege, hanem magyarázat, amit valaki hozzáírt.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#53453) realist válasza macilaci78 (#53433) üzenetére


realist
őstag

Met, doeeg, macilaci78 kösz a költözési tanácsokat. Az említett cégeket már meg is kerestem.

(#53454) realist


realist
őstag

Laminált padló lerakás kapcsán lenne kérdésem.

Adott két szoba:
- az egyikben (kb. 20 nm) másfél hónapja került pár centi aljzatbeton(nem porzik), hogy ki legyenek egyenlítve az eltérések. A fél szoba le lett kenve mapei aquadefense vízszigetelővel. Erre jönnek 1,9 cm hangszigetelő táblák, majd rá a laminált padló. A bútorzat miatt szegőléc nem lesz mindenhol.

- a másik szoba korábban két helység volt. Az egyik felében régi parketta van, a másik fele szintén másfél hónapja lett egyező magasságra betonozva. Ide is 1,9 cm hangszigetelés, majd rá a laminált kerül.

A kérdésem annyi lenne, hogy párazáró fóliák lerakása szükséges-e a hangszigetelő alá vagy felesleges?

(#53455) philoxenia válasza #46372352 (#53452) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem 7-es vaslemezből van a satupad/asztal...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53456) denko


denko
senior tag

sziasztok!

Szerelt már valaki Aereco-t az ablakba?
Ez ilyen szellöző rendszer lakásba, penész miatt ilyet akrunk szereltetni.

Most néztem az árakat, 1 DB kb 10-es be fáj, szerelése szint úgy.
2 darab lakásba az 20 + 20 szerelés. Tud valaki olcsó ablakost Budapesten aki nem 20ért szereli be ezeket?

Köszi előre is!

(#53457) föccer válasza realist (#53454) üzenetére


föccer
nagyúr

Neked felesleges. Közbenső szinten vagy, panel házban. Azokon a födémeken nem megy át a pára, vagy csak olyan elhanyagolható mértékbe, ami nem fog gondot okozni. Persze filléres tétel, be lehet tenni.

Viszont a laminált padlót közvetlenól a hangszigetelésre raknátok? Mert az nem lesz túl szerencsés, terhelés hatására könnyen fognak törni a lapok, mert rugalmas a szigetelés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53459) Zsmester89 válasza realist (#53454) üzenetére


Zsmester89
őstag

Durván nagy szoba lehetett, ha kitett egy falut vagy várost :D Viccet félretéve helyiség.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#53460) realist válasza föccer (#53457) üzenetére


realist
őstag

Őőő legfelső szint és téglaház:)

Utánanéztem és mehet közvetlenül alá, elbírja a terhelést.

(#53461) föccer válasza realist (#53460) üzenetére


föccer
nagyúr

Fú, akkor már keverlek valakivel. Hol laksz? Azt tudom, hogy voltam már nálad is, de hogy akkor melyik lakásról van szó, már nem vágom. :D

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53462) realist válasza föccer (#53461) üzenetére


realist
őstag

XV.ker. Egyébként csak beszéltünk és végül nem voltál:D

Akkor a pontosított infok alapján sem látod szükségesnek a fóliát?

(#53463) updog válasza föccer (#53461) üzenetére


updog
senior tag

A panelban középső szint, ahol voltál is, az én leszek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#53464) föccer válasza realist (#53462) üzenetére


föccer
nagyúr

Kvázi régi, 50-60-as években épült? Ott szükség lesz rá.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53465) realist válasza föccer (#53464) üzenetére


realist
őstag

Igen!

Ok, akkor ma beszerzem.

(#53466) pjen válasza #46372352 (#53458) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jó lehetne egy vas keret benne hajópadló,beborítva 2mm vas lemezzel.Ezt a lehajthatóságot a satu súlya és kiterjedése nem fogja zavarni?

(#53468) realist válasza realist (#53465) üzenetére


realist
őstag

Időközben bukó lett az egész. Egy figura letette volna jó áron, holnap munkaidőben (így nem ment volna vele az időm), erre pár perce visszamondta. SUM 30 nm lett volna az egész két szobában...

(#53469) föccer válasza realist (#53468) üzenetére


föccer
nagyúr

Nohát és nem ismersz senkit, aki megcsinálja egy vasárnap alatt?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53470) denko válasza denko (#53456) üzenetére


denko
senior tag

SrácoK!

Valaki Ablakost erre?

(#53471) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

Kis panelkonyhába szeretnék új konyhabútort. Egy L alakú ami kb. 2 méter és 1 méter hosszúságú lenne. Tudtok ajánlani asztalost Bp-n, aki nem aranyáron dolgozik? Ha veszek kész konyha blokkot, akkor azt a csövek miatt helyére tudja "szabni"? Tervezem a régi gázsütőt is lecserélni. Ahhoz kell szakember, vagy lecsavarom a flexibilis gázcsövet, és az újra pedig rácsavarom?

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#53472) Met válasza istvankeresz (#53471) üzenetére


Met
Topikgazda

Dekopírral Te is be tudod szabni a csövek helyét.
Gázhoz elvileg kellene gázos és mivel új a sütő lehet szakembert igényel a beüzemelése.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53473) zoli03 válasza Met (#53443) üzenetére


zoli03
őstag

Ma már volt is kint statikus, majd hozza a szakvéleményt. Papírt is mindenképp íratunk a helyreállításról.

veze: engem zavar, rosszban meg nem akarok lenni a szomszédokkal emiatt. De majd utánanézek, hogy kell-e erről valami papír, hogy engedélyezem, hogy a telkemre nyúljon a szigetelésük.

(#53474) istvankeresz válasza Met (#53472) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Semmi szerszámom nincs ehhez a művelethez. :) Rábíznám egy szakira.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#53475) realist válasza föccer (#53469) üzenetére


realist
őstag

Sajnos nem. Nekem meg nincsenek cuccaim hozzá (mondjuk nem is csináltam még ilyet), pl. bevágni a szegélyléceket a sarokba stb.

Viszont festek már napok óta:D

[ Szerkesztve ]

(#53476) Met válasza istvankeresz (#53474) üzenetére


Met
Topikgazda

Szomszéd, haver?:)
Ezért én nem nagyon fizetnék.
Gázosért igen mert az nagyot tud pukkanni;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53477) föccer válasza istvankeresz (#53471) üzenetére


föccer
nagyúr

Gáz bekötését elvileg csak szakember készítheti, akinek igazolást kell adnia róla. A gázkészülékek garanciája érvényét is veszti, ha nem szakember kötötte be. Egyébként meg veszel gázhoz való flexi csövet (sárga védőburkolata van), két tömítést hozzá és bekötöd, szappanos vízzel leellenőrzöd.

Előregyűártott konyhabútort gyerekjáték összerakni. Az esetleges kivágásokat sem nehéz megcsinálni, ha van egy normális fűrészed. Szép nem lesz, mert cakkos lesz a széle, de ha nem látható helyre vágsz, akkor ez kevébé gond.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53478) istvankeresz válasza föccer (#53477) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Most is olyan sárga bevonatos csővel van bekötve a tűzhely. Viszont annyira lestrapált állapotban van, hogy cserére érett. Előző lakó hagyta bent darabra. Szerintem. Milyen lego konyhát ajánlanál. Nem akarok sokat rákölteni, mert ha továbbállunk, akkor ott marad.

Jelenleg valami ilyen van bent, csak ez is ramaty állapotban.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#53479) föccer válasza istvankeresz (#53478) üzenetére


föccer
nagyúr

Amilyen tetszik, elfér és meg is tudod fizetni. Nem hinném, hogy a "lego" konyhák között olyan marha nagy különbség lenne. El kell menni a bemutatóterembe és meg kell nézni őket működés közben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53480) macilaci78 válasza realist (#53454) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A párazáró két funkciót lát el: az aljzat felől felfelé áramló pára útját zárja el, hogy a lamináltad ne sérüljön. Másrészt ha sikerül megúsztatnod a lamináltat (csőtörés pl), akkor az aljzat kevesebb vizet szív fel, hamarabb kiszárad, hamarabb burkolhatod újra.
Nem kötelező, de a legtöbb laminált esetén garanciális feltétel a használata.

A hangszigetelő táblák hány kg/m2 terhelést bírnak? 750 kg/m2 alatt felejtős.

A kis helység vegyes aljzattal rendelkezik, ha jól értem: a parketta síkjáig lett felhúzva az aljzatbeton. A parketta és a beton között lett-e hagyva dilatációs hézag, hogy a parketta tudjon mozogni? Ezen a vonalon lehet számítani a lamináltnál is nyikorgásra, esetleg sérülésre. Igyekezz keresztben rakni a lamináltat és ne essen a vonalra végtoldás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53481) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Obi-s 5000ft/nm körüli szalagparkettáiról van valakinek pozitív vagy negatív tapasztalata?

(#53482) macilaci78 válasza istvankeresz (#53478) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mikorra kell a konyha? Szezon van, amelyik asztalos munkája pénzt ér, az rendesen be van táblázva.
Kimegy felmér, megtervez, megrajzol, elfogadtat, kianyagolja, megrendeli, leszabadtja, kiviszi, beüzemeli. Ezek azok a nem kevés időráfordítást igénylő dolgok, amik a gyártáson felül vannak.

Milyen csövek, hol?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53483) macilaci78 válasza mm00 (#53481) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagy csodák nincsenek. Jellemzően valamelyik nagy gyártó (akár hazai, akár külföldi) terméke. Jellemzően lakkos, 5-7 réteg UV-lakk van rajta általában jó kopásállósággal. Háromsávos lamellákból összerakott kopófelület, 2-3 csiszolást kibír.

Magyarországon Grabo, Befag termékek dívnak, utóbbinak kényelmesebb a kapcsolódási rendszerre, jobban szeretnek vele dolgozni.

Már ha szalagparkettára gondoltál és nem laminált parkettára. (Előbbit ugyanis nem találtam az áruház honlapján.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53484) r.levente75 válasza realist (#53475) üzenetére


r.levente75
addikt

A gond általában a szegélyléc felszegelésével van, mivel nem a padlóburkolathoz kell szegelni, hanem a falba. Az csak szegbelövővel megy, ha kalapálod kilazulhat.

(#53485) mm00 válasza macilaci78 (#53483) üzenetére


mm00
aktív tag

Igazadvan, kevertem a szezont afazonnal. Laminált parkettára gondoltam. :D

(#53486) Morris


Morris
veterán

Nem tudja valaki, hogy konyhai műanyag laminált padlónak is kell hagyni dilatációs hézagot?

(#53487) föccer válasza Morris (#53486) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53488) föccer válasza mm00 (#53485) üzenetére


föccer
nagyúr

Laminalt padloert en nem.adnek 5k/nm-t, annyit egyik sem er.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53489) istvankeresz válasza macilaci78 (#53482) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Igazából nem életbevágóan sürgős, csak a mostani egy hányadék, legalább is az állapota. Értem, hogy szezon van. A burkoló is csak augusztus végén tud jönni. Természetesen a cél a minél előbb. :) Az anyagi meg van rá, de azért próbálom redukálni a költségeket. Kb. 5 évre tervezem, hogy itt fogok lakni. Bár pár dolgot szerintem meg lehet menteni belőle, azért valami kultúrát szeretnék a konyhában is.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#53490) macilaci78 válasza mm00 (#53485) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Min 8 mm vastag, min 32-es (AC4) kopásállóság. Nemzetközi szabvány szerinti tanúsítványt kapnak. Ami ezt tudja, untig elég.

föccer: van drágább és ér is annyit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53491) Met válasza istvankeresz (#53489) üzenetére


Met
Topikgazda

IKEA?
A szekrény szerelvényei szerintem jók, a szekrény vázat igazából összerakod és kész.
Az ajtók és a fiók előlapok amiből érdemes nem a legolcsóbbat venni, a legolcsóbb kb. úgy néz ki mintha vágatnál bútorlapból és le lenne élfóliázva.
A munkalapból is célszerű a drágábbat venni, mi az olcsóbbat vettük (ami jó is volt régen minőségre) most belenézel oldalról és a lap éle göröngyös, ami viszont gáz hogy sérülékeny, barátnőm nekiütötte a vágódeszkát és betört a fóliaréteg, alatta üreges itt ott.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53492) Morris válasza föccer (#53487) üzenetére


Morris
veterán

Köszcsi :)

(#53493) Morris válasza macilaci78 (#53490) üzenetére


Morris
veterán

Én 13k/nm-ért vettem a műanyagot.

(#53494) werszomjas válasza ALI_G (#53430) üzenetére


werszomjas
őstag

Nálam ők fúrták a falat: http://falvagas.com/

150mm-es lyuk 50 cm vastag téglában: 22ezer

Hilti cuccal jöttek, időben, gyorsan, tisztán dolgoztak.

üdv

(#53495) pjen válasza ALI_G (#53430) üzenetére


pjen
félisten

Én csak egy 110mm lyukat furtam 40cm falba.vettem egy fúró kalapácsot+egy 110mm korona fúrót50cm szárral együtt a kettő nem volt 20k.Kb egy óra alatt megvolt a lyuk.Igaz a gépet a kőbánya bazárban vettem.

[ Szerkesztve ]

(#53496) macilaci78 válasza Morris (#53493) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Klikkes PVC 8k alatt is kapható. A leragasztós csíkpvc jóval kevesebbért is. Ha már a műanyagok mezőnyét nézzük.

pjen neki megért 2k-t, hogy koszolja össze magát, ne tart, kerülget otthon szerszámot és nagyobb eséllyel sikerül jól elsőre is.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53497) Morris válasza macilaci78 (#53496) üzenetére


Morris
veterán

Pvc nem kell. :(

(#53498) Morris válasza macilaci78 (#53496) üzenetére


Morris
veterán

http://www.dreamfloor.hu/vizallo_padlo_55/vizallo_laminalt_padlo/sotet_arnyalatok_183/anthracite_oak_1861

Ilyet vettünk.

[ Szerkesztve ]

(#53499) macilaci78 válasza Morris (#53498) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez lesz az. Felhívnám a figyelmet arra, hogy a vízállóként hirdetett padlóburkolatot tanúsítványa szerint nem tesztelték a vízállósága szerint.
Persze ha a vízállóság nem szempont, akkor nincs gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53500) Morris válasza macilaci78 (#53499) üzenetére


Morris
veterán

Nem értem mire írod ezt.
Műanyag, tehát vízálló. Az, hogy közé megy e nedvesség vagy sem, nem tudom. De ha igen, akkor sem fog szétázni, mint a hagyományos laminált padló. A felülete kevésbé sérülékeny mint a pvc padlóé.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.