Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53601) pjen válasza SunMount3r (#53600) üzenetére


pjen
félisten

Akkor vegyél hozzá egy gagyi 5m es hosszabbítót,úgy már 7 méter,A túl fesz védelem nem változik.

(#53602) SunMount3r válasza pjen (#53601) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy érted csak a végpontok számítanak? És a fali aljzatból jönne a sima 5m-es hosszabbító? De ha épp a fali aljzatban lesz túlfesz akkor már az APC elosztóra kötött cuccok védve vannak így?

És, ha még a fali aljzaba tennék egy ilyet: [link]->plusz védelemnek?! Vagy ez már felesleges?

(Bocs ha noob, de új nekem a téma, mindig tanul az ember...)

(#53603) philoxenia válasza SunMount3r (#53600) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért nem elég a konnektornál a védelem? Ebbe dugod a normál 5m-es hosszabbítót például.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53604) dudika10 válasza philoxenia (#53603) üzenetére


dudika10
veterán

Mert a vezetékben feszültség indukálódhat.
A védelmet a lehető legközelebb illik tenni a védendő készülékhez.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#53605) pjen válasza philoxenia (#53603) üzenetére


pjen
félisten

Rex elektrónak,siemensnek van a konnektor mögé a dobozba szerelhető túlfesz védelme,nem látszik belőle semmi.206310 a cikk száma,durván 9K és akusztikus jelzést is ad.Ez a rex.

[ Szerkesztve ]

(#53606) SunMount3r válasza philoxenia (#53603) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hogy miért nem elég azt nem tudom, gondoltam majd itt kapok infót róla :D :U ... Jelenleg ilyen elosztóm van, gondoltam ez sem egy csúcs és érdemes ezt is cserélni egy túlfeszvédősre, vagy ha egy olyat dugok a fali aljzatba amit te is linkeltél, akkor már nem lehet ezzel sem gond? :F

dudika10: akkor csak jól gondoltam és kelleni fog az elosztó? Az az APC amit linkeltem szerinted elég jó? És az a megoldás hogy 1 APC fali ajzat védő, abból egy sima 5m-es hosszabbító és arra kötném rá az APC elosztót?

[ Szerkesztve ]

(#53607) philoxenia válasza dudika10 (#53604) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a hosszabítóban akkora túlfeszültség indukálódik, ami árt, szvsz nagyobb bajok is lesznek...
Mondjuk erre a "vezetékben indukálásra" amúgy is kíváncsi lennék , áramkörileg hogyan modellezhető? :F

53606: Létezik légköri elektromos hatás de az olyan kicsi áramerősségű, hogy a tápon szvsz. nem megy keresztül. Árnyékolatlan UTP kábelen például sokkal könnyebben bejut a gép belsejébe, de akár a billentyűzet vagy az egér kábele is beviheti, de ugye az életnek vannak kockázatai... ;] Végül is építhetsz egy Faraday kalitkát, aminek a belsejében használod az elektromos cuccaidat... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53608) csemberlen válasza SunMount3r (#53606) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt tudod, hogy a tűlueszvédős hosszabbító csak az utolsó része a rendszernek? A semminél persze többet ér. Kellene elé még az elosztóba is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#53609) SunMount3r válasza csemberlen (#53608) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ilyenre gondolsz? Vagy olyanra mai teljesen be van építve a fali aljzatba?

(#53610) pjen válasza csemberlen (#53608) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen B-C védelem 3 fázison mondjuk bruttó 40000ft+a D.még 10000ft.És lehet a tulfesz a koaxon jön. :((

[ Szerkesztve ]

(#53611) macilaci78 válasza SunMount3r (#53600) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A túlfeszvédős elosztók jellemzően szerelhetőek, vagyis ki lehet cserélni a vezetéket hosszabbra.
Szaküzletben kérdezd meg, hogy megoldják-e neked a szerelést (akár a fenti lengőaljzatos ötletet) úgy, hogy a gari is megmaradjon és mennyit kérnek érte?

Én is cseréltem itthon a vezetéket ugyanezen ok miatt, de az már tizenéves hosszabbítón volt, így a gari nem volt kérdéses.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53612) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ajtót festettem és sajnos a beton is itt-ott picit festékes maradt utána (lecsöppen).Le lehet szedni valamivel?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#53613) Lipton válasza n@p@lm (#53584) üzenetére


Lipton
őstag

Utolag sok dolgot nem tehetsz szerintem.
Sajnos vigyazni kell ra. Mi minden hasznalat utan letoroljuk. Amikor kicsit szennyezett akkor clin es papir, ha jobban akkor mosogato szivacs. Ha "tisztan" hasznalod akkor kevesbe karcosodik, de a hasznalat igy is latszik rajta, nalunk tele van "mikrokarcokkal" de azok abszolut nem zavaroak.

(#53614) csemberlen válasza SunMount3r (#53609) üzenetére


csemberlen
őstag

pjen válaszolt rá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#53615) Met válasza Orlin (#53612) üzenetére


Met
Topikgazda

Higító?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53616) n@p@lm válasza Lipton (#53613) üzenetére


n@p@lm
őstag

Pedig óránként törölgetem☺
Az egyik edény alá kerülhetett egy kvarckristály (másra nem tudok tippelni) és amikor az edényt arrébb húztam sikerült "belehúznia" a csíkot☺
Akkor ez van...
Néztem ilyen karceltávolítót, ez a mi esetünkben nem járható?
Xerapol.
https://www.electronic.hu/Szerszamok/Keno-_tisztito-_es_apoloszerek/Karceltavolito_szerek/Xerapol_karceltavolito_plexi-_es_akriluveghez
Elnézést, mobilról vagyok.

(#53617) rii válasza rii (#53591) üzenetére


rii
nagyúr

szeretnék kérni egy up-ot

iletve szeretném megkérdezni, hogy faház esetében a belső szigeteléssel ellentétben a külső hogy tud kinézni?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#53618) Lipton válasza n@p@lm (#53616) üzenetére


Lipton
őstag

Szerintem ezek ha valamit javitanak is akkor sem a nagy karcokat es nem is tartosan. Nem vagyok biztos benne, hogy az uveg fozolapra ez a megfelelo.
Amennyiben takaritod rendszeresen akkor csillog az egesz a karccal pedig baratkozni.
Inox 2 ajtos hutonk van + 2 pici gyerkoc. Az elso par karc zavart, mar nem erdekel. Kozelrol latszik feny iranyban, amugy nem. Sajnos amiket hasznalunk azok kopnak. Az elso faj a legjobban, a masodik mar kevesbe... ;)

[ Szerkesztve ]

(#53620) macilaci78 válasza #46372352 (#53619) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a garázs fölé szánod, akkor az az érdekes, ami ott van. 40-70% pára és 15+°C hőmérséklet egész évben.
Ha a garázsba szánod, a hólé, vegyszerek kikezdik, a mechanikai sérülésekről nem is beszélve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53622) Zsmester89 válasza SunMount3r (#53600) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én egy ilyet (magyar leírás a 2. a sorban) használok, aldiban vagy lidl-ben vettem annó 6-10e környékén. Külön szűrő van benne, biztosíték, stb... a nappaliban lévő eszközök (pc+tv+erősítő) védelmére tökéletes.
----
Az Ikeában árult csavarbehajtó mennyire lehet jó? Most 10e ft-ért adják...vagy inkább egy workzone-os? Leírása alapján nem olyan gyenge. Itthoni barkácsoláshoz, pár nm gipszkarton rögzítéséhez kéne.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#53623) Met válasza Zsmester89 (#53622) üzenetére


Met
Topikgazda

Csavarbehajtóból Workzone vagy Parkside. Előbbi most volt akciós 10k Aldi-ban.
Az Ikea-s cucc csak csavarbehajtásra alkalmas, korábban írták.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53625) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mauer Redline Elite 2 zárbetétet néztem ki Nívó ajtóba, milyen megoldások vannak még ezért az árért? ~12-15e ft. Tokoz pro 300 sajnos jóval drágább, Mul-T-Lockot néztem még.

[ Szerkesztve ]

(#53626) Met válasza koxx (#53625) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk Mul-T-Lockot-ot raktak be, a régi ajtóba Mauer volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53627) SunMount3r válasza Zsmester89 (#53622) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, de belinkelnéd még 1x, mert az nem jó.?

(#53628) zoli03 válasza Met (#53623) üzenetére


zoli03
őstag

Miért csak csavarozásra alkalmas?

(#53629) Lacces


Lacces
őstag

Hello.
Van egy újabbacska vegyestüzelésű kazán és jó régi radiátorok, raidátor cserében gondolkodunk, új acél is bőven jó, mint ezek a régi vaskos 50 évesek :D.
Viszont van egy alapvetőhiba a fűtéssel, hogy a kazánhoz közeli szobákat feltudja fűteni, de a legtávolabbi szobában mindig hidegebb van, a meleg levegő kevés része jut el oda, leadódhat a többi szobában, ahol kellemesen meleg van télen.
Erre a problémára van megoldás? :R

(#53630) Zsmester89 válasza SunMount3r (#53627) üzenetére


Zsmester89
őstag

Bocs, rosszat linkeltem. Itt van.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#53631) SunMount3r válasza Zsmester89 (#53630) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Fura, ennek a brosúráján látok egy olyan biztonsági figyelmeztetést, hogy "Többször egymásután ne dugja be". De miért ne?! :F Ezek szerint nem szabad túlfesz védős elosztókat összeláncolni?

(#53632) pjen válasza Lacces (#53629) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem erre van a fűtés sz erelő,hogy helyesen méretezze a radiátorokat.

(#53633) mm00 válasza biker (#53596) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszi, végül esztergáltatva lett.

Az esztergályos végig szidta, hogy nem érti hogyan tudták ennyira rosszul megcsinálni, hogy tojásalakú a menetes cső a Hansgrohe csapon. ;]

(#53634) _Petya_ válasza SunMount3r (#53631) üzenetére


_Petya_
őstag

Rugóztok itt a túlfesz védős elosztókon, de 99%-ra mondom, hogy a B+C nincs ott az elosztótokban, anélkül meg az egész semmit nem ér, pusztán pénzkidobás. :U

Ezt páran már leírták előttem, de úgy látszik falra hányt borsó. Komolyan érdekel, mit vártok egy ilyen elosztótól így?

Vagy ez is olyan lehet, mint a Hi-Fi b*ziknál a tápkábel? Képesek az erősítő tápkábelére kiadni százezreket, a konnektortól a készülékig. Az, hogy előtte milyen ótvar kanócon megy, az persze mindegy, mert a hangnak az utolsó 2 méter számít.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#53635) philoxenia válasza _Petya_ (#53634) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az elosztó tokjában? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53636) pjen válasza philoxenia (#53635) üzenetére


pjen
félisten

Hát,igen. :C

(#53637) Met válasza _Petya_ (#53634) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezt Te nem értheted ( meg én sem) ők igenis hallják a különbséget :DDD
Ők a cin-ből ezt hallják ccszzzzzzz, mi csak az első c-t

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53638) canniball válasza _Petya_ (#53634) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy rémlik a biztosítóknál előírás a túlfeszvédő a TV, hifi stb. előtt, anélkül nem fizetnek. Amennyiben jól emlékszem akkor bizony van létjogosultsága a túlfeszvédős elosztónak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53639) Csabroncka válasza koxx (#53625) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem néztél ki rosszat! Én is ezt raktam az ajtóba, így már csak baltával tudnak átjönni rajta. Jó minőségű, sokáig bírja, és kapsz azt hiszem 5 kulcsot kódkártyával!

Őszinte leszek: zárat csak a zsidóktól a Dohány utcában ;] !

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#53640) YAS-dude válasza SunMount3r (#53631) üzenetére


YAS-dude
őstag

Úgy általában nem szabad elosztókat "összeláncolni".

(#53641) YAS-dude válasza pjen (#53632) üzenetére


YAS-dude
őstag

A fűtésszerelő megtalálja a ládájában a helyes méretű csőkulcsot. A fűtést inkább valami mérnök méretezze, aki tudja miből vannak a falak/födém/ablakok meg egyáltalán mennyi a lakás hőigénye.

(#53642) fero02 válasza canniball (#53638) üzenetére


fero02
veterán

Az, hogy a biztosító mit kér az egy dolog. Azt kellene végre mindenkinek megérteni, hogy a túlfeszültség védelem minimum 3 lépcsőből kell, hogy álljon. "B", "C" (vagy "B+C" kombinált - ez a gyakoribb -) és "D". A "B+C" elemeket nagy általánosságban a lakáselosztóba szokták beépíteni. A "D" fokozatot pedig a szerelvények mögé.

A túlfeszvédős elosztók valahol a "D" szintjén vannak. Pár varisztor és esetleg dióda van bennük. Igazából túlárazott kínai hosszabítók egy glimm lámpával és egy kapcsolóval. Ők túl finom védelmek ahhoz, hogy önmagukban hatásos védelmet tudjanak nyújtani.

Ezeken túlmenően a gyengeáramú berendezéseket és csatlakozásokat is el kellene látni védelemmel...

Egy kis olvasnivaló a témában.

(#53643) canniball válasza fero02 (#53642) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt értem (meg gondolom más is). A létjogosultságát úgy értettem, hogy ha van ilyen akkor (ha nem is véd meg a bajtól, de) legalább fizet a biztosító, enélkül meg fityisz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53644) fero02 válasza canniball (#53643) üzenetére


fero02
veterán

A biztosító nem megy ki az elektromos hálózatot vizsgálni. A szervíz adja a szakvéleményt.

(#53645) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Itt például nincs szó ilyesmi védelemről.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53646) pjen válasza canniball (#53643) üzenetére


pjen
félisten

Hogy,a biztosító mikor fizet attól függ milyent kötsz.Ha biztonsági ajtód van és vvasrácsod,kevesebb a havidíj,ha van túlfesz védőd akkor is kevesebb lehet a havi díj,de csak azt követelheti ami benne van a szerződésben.

YAS-dude:azért hidd el,egy fűtés szerelő aki már több 10-100 lakásban kialakított fűtést nagyobb eséllyel készít jól működőt mint az a mérnök aki a gyakorlatban sosem csinálta.Volt egy nagybátyám,meghalt szegény.Csak sima viz gáz fűtés szerelő volt mégiseltudlak vinni a belváros pár irodájába ahol megtervezték a fűtést mérnökök,nem volt jó.Aztán ment az Öreg ujra építette az egészet és működött.

[ Szerkesztve ]

(#53647) biker válasza philoxenia (#53645) üzenetére


biker
nagyúr

biztosítótól függ, milyen apróbetűik vannak, sokszor vicc, most egyet kiemelsz, van még 23

A túlfesz védelem NEKED kell, nem a biztosítónak. Ha ez nem jön le, akkor hagyjuk az egészet.

A kiindulási alap a megelőzés, mert olcsóbb 15-25eFt beszerlése, mint vitatkozni a biztosítóval.
Minap 3 biztosító keresett meg "jobb ajánlattal" mint nekem van
1. másodlagos villámkár mx 300.000Ft, kiröhögtem
2: vállalkozás vagyontárgyai max 5%-a a teljes ingóságnak, kiröhögtem, hogy akkor az egyik telefonunk már fedezett, lévén 5m ingóság mellé ez 250.000Ft lenne
3. épp 15ezerrel lett volna drágább / év, mert a bútorüveg extra náluk ennyi, nálunk meg 7nm 4mm-es bútorüveg van fent

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53648) rii válasza rii (#53617) üzenetére


rii
nagyúr

megin szeretnék kérni up-ot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#53649) mm00 válasza rii (#53648) üzenetére


mm00
aktív tag

Próbáld meg itt: [link]

(#53650) Siriusb


Siriusb
veterán

Adott egy családi ház, központi fűtéssel, gravitációs rendszerrel. Tehát nem a vékony, "új" rézcsövek vannak, hanem régi vastagok. Le kellene cserélni radiátort, de állítólag már csak olyan radiátor van, amelyeknek 1/2"-os csatlakozásuk van, ide pedig 3/4"-os kellene a csövek miatt, hogy megforduljon a víz. Az már csak hab a tortán, hogy a felfogatások máshol vannak az új radiátoroknál. Tudtok esetleg olyan boltot, gyártót, akitől még be lehet szerezni ilyet? Kösz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.