Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37452) lsc válasza #46372352 (#37451) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen csak az nekem szállítással már nem annyi. Ha már 100 Ft-ot adnak a régiért az is jó, hiszen azt úgyis csak kidobnám.

Az élet kegyetlen .

(#37454) fecus válasza DeFranco (#37446) üzenetére


fecus
őstag

Tudjátok mi ez? A Honeywell gerillamarketingje! :D :D :D

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#37455) Seraph 16 válasza zoltan6 (#37443) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat!
Ha jól értem, akkor ez a kicsi 300w a terhelhetőség, ez sajnos kevés, mert egy nagyobb csillárt üzemeltetne.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#37456) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A konyhában korábban 2 lámpa volt egy dupla kapcsolóval. Jelenleg csak 1 lámpa van bekötve, a másik helyén csak a vezeték van meg, mivel arról fog menni majd a ledes világítás.
Viszont 2 fázisom van szabadon a nulla és a föld mellett. Tehetek bármi kért a 12 V-os (led) tápban ha vagy-vagy alapon kipróbálom, hogy melyik fázis a megfelelő?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37457) föccer válasza fi:zi'k (#37456) üzenetére


föccer
nagyúr

Mérj rá multiméterrel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37458) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Szerintetek Baxi duotec compact 24 GA(260k) vagy Wolf CGB-K-24(340k)?
Az érdekelne hogy a beleszerelt alkatrészek milyen minőségűek,mi meddig bírja majd,érdemes-é a drágábbat....?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37459) Retro DJ válasza fi:zi'k (#37456) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem (feltételezzük, hogy nincs három fázis a lakásban).

Retro

(#37460) _Petya_ válasza Retro DJ (#37459) üzenetére


_Petya_
őstag

És ha lenne, akkor sem lenne semmi gond, ha biztonsággal meg tudod állapítani melyek a fázisok, és nem 2 fázis közé kötöd a tápegységet.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#37461) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#37456) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó ez a bekötés egyáltalán?
12 V-nál a barna a -, a kék a +. Így forrasztottam a ledszalagra.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37462) Retro DJ válasza fi:zi'k (#37461) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Úgy tűnik!

Retro

(#37463) fi:zi'k válasza Retro DJ (#37462) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor mér nem világít egyik fekete madzaggal sem? :D
Mondjuk most mértem rájuk feszültséget és érdekes módon egyiken sincs. :F A másik lámpa meg világít. Nem értem. :O

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37464) Morris válasza fi:zi'k (#37463) üzenetére


Morris
veterán

Polaritás rendben van? +/-

(#37465) fi:zi'k válasza Morris (#37464) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A ledszalagon? Elvileg igen. Mindkét végén a barna a -, a kék a +. Ez a jó?
De inkább az a problémám most, hogy nem mérek feszt a hálózaton. :F Már ha jól mérem. :B Kezdő vagyok a témában.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37466) Morris válasza fi:zi'k (#37465) üzenetére


Morris
veterán

Én már jártam úgy, hogy meg kellett fordítanom a polaritást. Pedig feliratilag rendben volt minden.
Táp jó? Biztos ad 12V-ot. Digitális multimétered van? Érdemes lenne rámérni.

Szerk. Ja hogy a hálózat a problem... Aha.

L a fázis, abban kell lennie a 230-nak. Azaz megérintve egy fázisceruzával világítania kellene.

[ Szerkesztve ]

(#37467) harry válasza csemberlen (#37445) üzenetére


harry
veterán

Mármint miért? Mert csavaró erő éri, míg fel nem fekszik a fémlap a falra, míg behúzónál nincs ilyen? Vagy mivel lehet gond?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37468) fero02 válasza fi:zi'k (#37465) üzenetére


fero02
veterán

Itt nem a szín a fontos, hanem a megfelelő polaritás. Lehetne az rózsaszín és türkiz is, csak helyesen legyen bekötve!

Feszültséget a hálózaton a fázis (elvileg fekete) és a nulla (elvileg kék) között próbálj mérni a multiméter megfelelő mérési tartományában! Ha nincs, akkor érdemed lehet kiszedni a kapcsolót és bekukkantani, hogy egyáltalán meg van-e kötve az adott kábel.

(#37469) fi:zi'k válasza fero02 (#37468) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt csináltam: multiméter V~ állásban 200V-on.
A kapcsoló jó ötlet, holnap ránézek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37470) zoli03 válasza fi:zi'k (#37469) üzenetére


zoli03
őstag

Az a felső mérési határ. Neked feljebb kéne állítani, mondjuk 250V, 750V, stb.

(#37471) fi:zi'k válasza zoli03 (#37470) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elnézést, próbáltam úgy is, csak legutóbb 200-on és ez maradt meg. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37472) CoolBoy323 válasza fi:zi'k (#37471) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha a szalagnál akarsz mérni, ott meg DC kell AC helyett gondolom, mert 12V-os led szalag lehet

(#37473) philoxenia válasza CoolBoy323 (#37472) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na meg kérdés, hogy mely pontokon mérte...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37474) CoolBoy323 válasza philoxenia (#37473) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

no igen...

Leírom, hogy egyértelmű legyen:

V AC ~ 750V-ra a műszer: hálózati feszültség mérhető, NULLA és FÁZIS között!

V DC - 20V-ra a műszer: a LED-nek menő 12V mérésére való

azt hiszem nem hagytam ki semmit, így már mindenki villanyszerelő lehet :DD

[ Szerkesztve ]

(#37475) philoxenia válasza CoolBoy323 (#37474) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát azért nem, mert ugye feszültséget párhuzamosan mérünk, áramot meg sorosan. Ha egy LED két kapcsán nézi soros kapcsolásnál, akkor ugye csak az azon az egyen eső feszültséget méri... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37476) CoolBoy323 válasza philoxenia (#37475) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ezt így nem értem amit írsz... Neki feszt kell mérni értelem szerűen...

Rá kell mérni a tápnál is, és a lednél is a 12V-ra....

De szerintem 230 nem lesz... megérzés :D :U

(#37477) philoxenia válasza CoolBoy323 (#37476) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erről beszéltem. Persze lehet, hogy a szalag párhuzamosan kötött ledeket tartalmaz, de sorbakötött ledek is léteznek. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37478) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Van egy dimmerelhető régi kapcsoló. Szeretném kicserélni egy sima kapcsolóra. 3 fekete vezeték jön bele.

Milyenre cserélhetem? 1 pólusú,2 pólusú?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37479) genndy válasza prannk (#37478) üzenetére


genndy
addikt

Tipp: csillárkapcsoló.
Kép nincs? Alulról jön egy fekete, fölülre megy tovább a két másik? Akkor az csillár.
Lámpánál hány vezeték jelenik meg?
Iletve beltér vagy kültér? (csak hogy ne menjen félre a dolog)

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#37480) csemberlen válasza prannk (#37478) üzenetére


csemberlen
őstag

fotó a hátuljáról segitene

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37481) prannk


prannk
őstag

Hát most egyenlőre nem tudok képet adni. Majd a köv napokban.
Ha jól emlékszem akkor egymás mellé vannak bekötve. Mind a 3 fekete. kettő össze van tekerve.

Illetve lenne egy 1 es villanykapcsoló.( 1 es szám van a kapcsolón. Az 1 sarkú ugye? Mert ha jól tudom van nyomó is. Itt is van 1 fázis meg 2 fekete elmenő.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37482) prannk válasza genndy (#37479) üzenetére


prannk
őstag

Nem hinném,hogy csillár. Lámpánál nem látom. Mert ki akarom cserélni mert letört a köröm és ki van esve. Beltéri a lámpa.

[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37483) pjen válasza prannk (#37481) üzenetére


pjen
félisten

Azt a kettőt ami ősszel van tekerve kösd az egy sarkú kapcsoló egyik bekötési pontjára az egyes vezetéket a másikra,de eközben kapcsold le az autómatát a villany óra alatt.

(#37484) gabor20


gabor20
tag

Sziasztok! Kinéztem egy lakást a Tulipán Lakóparkban (Bp. X. kerület), és azt írják, hogy geotermikus fűtésű, de ahogy látom a képeken, a padólűtés mellett "rásegítő" radiátorok is vannak a szobákban. A kérdésem elég egyszerű: megéri-e a geo fűtés (értem ezalatt, hogy amit megspórol az ember a gázszámlán, az nem jön-e vissza a villanyszámlában)? Ha valaki lakik ilyen helyen (vagy pont a lakóparkban), kíváncsi lennék, hogy egy 50 nm-es lakás fűtése+villany mennyiből jön ki havonta... Köszi szépen előre is!

(#37485) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Villanyászokhoz lenne kérdésem hogy egy sima, 3*1,5mm2-es vezetéken mekkora áramerőség passzírozható át különösebb gond nélkül. Olyan ~3-3,5 A-re terhelném akár huzamosabban, több órára is. El fogja bírni szegény szerencsétlen hosszabbító?

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37486) fero02 válasza föccer (#37485) üzenetére


fero02
veterán

Aljzatot hivatalosan 13A-el lehet biztosítani. Van aki a 16-ot is zokszó nélkül ráengedi. Nem lesz problémád. Max akkor, ha valami nagy távolság nincs.

(#37487) föccer válasza fero02 (#37486) üzenetére


föccer
nagyúr

20 méter. 4 A-nál több nem fog rajta átmenni, max 1 kW

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37488) fero02 válasza föccer (#37487) üzenetére


fero02
veterán

Bátran, semmi akadálya nincs.

(#37489) CoolBoy323 válasza föccer (#37487) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Simaliba bezony ;)

(#37490) Retro DJ válasza föccer (#37487) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

1,12 mm2 kell ehhez az áramhoz. A másfeles megfelel teljesen.

Retro

(#37491) nesa válasza gabor20 (#37484) üzenetére


nesa
veterán

Ne hulyeskedj, szerintem az a legolcsobb futes, ha jol van kivitelezve, nekem hoszivattyum van +gaz cirko+ kandallo a hoszivatyu nappali arambol is a kb a felet eszi forintba mint a gaz, raadasul a geo futeshez lehet kerni geo vagy H energiat ami igen kedvezo arszabasu.

(#37492) DonMenyet


DonMenyet
tag

Sziasztok!
6cm vastag panelbeton falra szeretnék 3 felső konyhaszekrény elemet (55, 45 és 60 cm szélesek) felakasztani. Mit javasoltok, hogyan álljak neki, hogy tartós legyen?
Egy kicsit fúrjak ferdén lefelé, vagy egy elemet több mint 2 csavarral rögzítsek? Csavarból gondolom 40-50mm-nél hosszabbat nem igazán tudnék használni a vékony fal miatt (bár legrosszabb esetben ha véletlen átfúrom a falat, max leglettelem a túloldalt és újrafestem).

(#37493) philoxenia válasza DonMenyet (#37492) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fémdübel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37494) föccer válasza DonMenyet (#37492) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, elgé vékonyka a fal. Vagy több 40-es csavar szépen bedűbelezve vagy átmenő menetes szárral, a fal túloldalán meg egy kereszttartóval oldanám meg a kérdéses feladatot.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37495) _Petya_ válasza DonMenyet (#37492) üzenetére


_Petya_
őstag

(bár legrosszabb esetben ha véletlen átfúrom a falat, max leglettelem a túloldalt és újrafestem).

Nem legrosszabb eset. 100% hogy le fog durranni a másik oldal, még akkor is ha nem fúrod át. Én 30mm-es tipliket fúrtam be, és akkor is a furatok többségénél ez történt. 40-50mm-esnél biztos vagyok benne hogy mindnél ez lesz. 4-5 cm átmérőjű kúpos kráter lesz a másik oldalon.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#37496) DonMenyet válasza föccer (#37494) üzenetére


DonMenyet
tag

Köszönöm!
philoxenia: Valami ilyesmire vagy valami bütykös végűre gondoltál?
A szekrényhez kaptam ehhez hasonló bútor akasztókat csavarok nélkül.

föccer:
Átmenő csavarra én is gondoltam, még ha nem is az összesnél, de 1-2 helyen. Csak még nem tudom, a másik oldalt (WC) hogy rejteném el ezt igényesen.

_Petya_
Nem túl jó hír.

Szerintetek 8-as vagy 10-es dübel lenne a jó választás?

Szerk: Ha már felmerült a túloldali kereszttartó meg az, hogy úgyis kráter lesz a túloldalt ha nem szeretném átfúrni akkor is, így lehet megpróbálom úgy pozícionálni, hogy a kereszttartó egy kis hozzáépítéssel egyben polcként is funkcionáljon (tisztítószereknek, ilyesmiknek).

[ Szerkesztve ]

(#37497) philoxenia válasza _Petya_ (#37495) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rá kell tartani a túloldalon és kisebb előtolással kell fúrni.

37496: A lényeg az, hogy pontosabban illeszkedik a furatba és a tiplibe is a csavar.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37498) _Petya_ válasza philoxenia (#37497) üzenetére


_Petya_
őstag

A rátartás nem sokat ér, próbáltam. Én azt tapasztaltam, hogy nem az előtolás, hanem az ütés ereje az ami leüti a másik oldalt. Kisebb utőerejű géppel meg csak zörögni lehet, normálisan panelt fúrni nem.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#37499) philoxenia válasza _Petya_ (#37498) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát pedig a finomabb munka tovább tart, fúrókalapáccsal nyilván levered a túloldalt. Ha igazán jó a beton, egy pontos 6-os furat elég lehet fémdübellel arra, mint egy 8-10-es műanyagtiplivel meg a szokásos forgácslemezcsavar.
Vagy például:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37500) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Van egy kilincs működtetésű fa bejárati ajtóm,aminek nyikorog a kilincse ha lenyomom vagy felemelem,de nem tudom hol kenjem be hogy jó legyen.
Leveszem a kilincset csak a fát látom,nem férek a szerkezethez,mit tudok tenni :F
Ja,plusz nyitáskor valahol meg is akad az ajtó,tehát nem simán nyílik hanem valamelyik része beleér valahol a tokba,azt hogy tudom állítani,vagy megkeresni a hibát?
Vagy ha nem jó topicban vagyok,hol érdeklődjek?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.