Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36301) Bacusuz válasza Met (#36300) üzenetére


Bacusuz
őstag

Azért a kis vacakért?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36302) zoltan6 válasza Bacusuz (#36301) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem külön nem fogsz kapni.
itt van komplett:
[link]

(#36303) DeFranco


DeFranco
nagyúr

obi-s sajátmárkás vízflexi milyen minőség? gagyi?

akartam venni 1/2-3/8-ados 30 centis flexit, mert a mostani hosszú és spirál formában tudtam csak felrakni félek hogy eldurran (eldurran ettől?), de csak obi-sban volt ilyen, másik fajta kékpirosban nem. nem mertem megvenni.

(#36304) csemberlen válasza Bacusuz (#36299) üzenetére


csemberlen
őstag

Régebben árulták külön porcelán gyűrű néven.
Maszek boltokban próbálkozz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#36305) Bacusuz válasza csemberlen (#36304) üzenetére


Bacusuz
őstag

:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36306) Met válasza Bacusuz (#36301) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem túl régi már?

DeFranco vizes bolt nincs a közelben?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36307) Met


Met
Topikgazda

Gipszkarton lapok vannak felragasztva a falra, az illesztéseknél végig van repedve, legletteltem de ahogy tologattam rajta a festőhengert megint végigrepedt.
Hogy tudnám fixálni?
Mélyítsem ki a rést, sziló bele és rá a glett, vagy szalag és glett?
Esetleg kezdjem azzal hogy itt ott megcsavarozom a széleknél hogy ne mozogjon?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36308) föccer válasza Met (#36307) üzenetére


föccer
nagyúr

Szalag. De ki volt az az őrült, aki ragasztotta a lapokat? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36309) Met válasza föccer (#36308) üzenetére


Met
Topikgazda

Az előző tulajdonos :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36310) Rivaul válasza Bacusuz (#36301) üzenetére


Rivaul
addikt

Szinte minden boltba (tecso, auchan, obi) lehet kapni műanyag foglalatokat 150ft-ért. Ezekből több olyan van ami szétszedhető és az alsó része belemegy sztem a porcelánba. Max egy kis pillanatragasztó kell neki. Ha nem akarsz villanyt "szerelni" akkor így is megoldhatod.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36311) Bacusuz válasza Rivaul (#36310) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi

ezeket már próbáltam,de jóval kisebbek.
Nem baj,majd hétfőn ránézek egy két boltban.

azért köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36312) Bacusuz


Bacusuz
őstag

köműves kérdésem lenne

falat kéne bontanom de még nem csináltam sosem...
5db 10cm vastag válaszfal mely összesen 17m hossz 3,05m magas(minusz az ajtók) és
1db 2m hosszú 30cm vastag 3,05magas válaszfalat.

Az eredetileg megbeszélt ytong helyett inkább megtisztítom őket és azt falaztatom vissza.
Így megspórolnám a bontás díját,a 4 raklap ytong téglát vagy 160 000.-,és a mukit aki mindet lehordja,és a nagy konténert is.

Egy a gond ,hogy nem értek hozzá ,és félek hogy rám dől.
Hogy kell?segítenétek?

Gondolom fentről lefelé,áramot kikapcsolni,vizet kikötni.
Fent ütvefúróval kezdjem,vagy bontókalapáccsal,valamint mivel tisztítsam a téglát.
Kis méretű tégla,110 éves az épület :DD

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36313) hossszú


hossszú
őstag

Kapunyitó kérdésben van aki járatos?
Adott egy Proteco kétszárnyú kapunyitó, nyitáskor-záráskor a teleszkóp vagy nem tudom, hogy hívják pontosan nyikorog, lehet vagy kell ezt kenni valamivel?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#36314) Met válasza Bacusuz (#36312) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tartó fal?

Fentről lefelé ahogy írtad, talán ütvefúróval kellene megkezdeni, kilazítasz egy téglát, kiveszed, kalapács+vésővel lazítod a következőt, ha nem támaszkodsz neki akkor nem fog rád dőlni. Amúgy sem mert a létrán állsz és egy magasságban vagy a fal tetejével, max a leomló fal a létrát tudná alólad kidönteni de ahhoz nagyon szerencsétlennek kell lenni :D

Téglát tisztítani kőműves kalapáccsal szokták a hegyes felével, könnyen lepattan róla a habarcs.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36315) Bacusuz válasza Met (#36314) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi

A tartó falak nálam 50cm vastagok.
Ez azért 30cm mert egy nyilt veranda volt régen ,és a vastagabb fallal szigeteltek.

Köszi,akkor nekiugrok :C

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36316) föccer válasza Bacusuz (#36312) üzenetére


föccer
nagyúr

A 30 cm vastag fal az tartófal. Azt ne bontsd meg, mert az egész épületet veszélyezteted!!! Arról nem is beszélve, hogy a tartószerkezetek átépítése terv és engedély köteles, így azt csak szakember végezheti, műszaki felügyelettel.

A válaszfalak ha szakszerűen vannak megcsinálva, akkor nem fognak rád dőlni. A lényeg az, hogy ne támassz neki semmit (létrát sem) és téglánként, egyesével bontsd. Ne nagy géppel állj neki, hanem kézzel. Kalapács, lapos véső, esetleg kicsi bontókalapács/vésőgép. A téglákat egyenként szedd ki, egymás után és ne nagy darabokban feszegesd. Oldalra megnyomni a falat tilos. Elvileg minden második sor be van huzalozva és be van kötve a főfalakba, így nagy bajod nem lehet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36317) Bacusuz válasza föccer (#36316) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi még egyszer hogy figyelmeztetsz,de nem tartófal hidd el.

Statikust kihívtam,és együtt egyeztettek a kőművessel hogy mire kíváncsi,mit-hogyan bontson.
A héten ezek alapján megtörtlnt a feltárás a mennyezet és a falak között.
Eszerint nem támaszt semmit.
Mellette mennek párhuzamosan az 11cm-es I gerendák.

Tudom kóklernek tűnök ,de azért körüljárom mielőtt nekilátok. :B

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36318) kew válasza hossszú (#36313) üzenetére


kew
senior tag

WD40? ;]

(#36319) Met válasza Bacusuz (#36317) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha leírtad volna hogy statikus is látta akkor nem szóltunk volna ennyiszer ;)

Attól hogy nem értesz valamihez attól még nem leszel kókler, ha nem hallgatsz a tanácsainkra és sz@rul csinálod meg akkor leszel az :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36320) Bacusuz válasza Met (#36319) üzenetére


Bacusuz
őstag

:DDD

A főfalból kiálló huzalozott téglákat kiütni,vagy fallal egy szintbe vésni érdemesebb?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36321) hossszú válasza kew (#36318) üzenetére


hossszú
őstag

Az rendben van, hogy a wd40 jó ilyenre inkább az a kérdés, hogy szabad kenni vele?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#36322) Ton-ton


Ton-ton
tag

Ablakos segítséget szeretnék kérni.
Szükségem lenne műanyag ablakhoz egy rudazatra, mert elérhetetlen helyre lett beépítve. Nem elég hogy túl magasan van, ráadásul még nagyon mélyen is (50cm-es fal külső síkján).
Az lenne a kérdésem, hogy mi ennek a cuccnak a hivatalos neve, illetve ha egy boltot is tudtok mondani ahol be tudom szerezni (Budapest északi része és Vác közt lehetőleg) az külön jó lenne.

http://qtp.hu

(#36323) Ton-ton válasza Ton-ton (#36322) üzenetére


Ton-ton
tag

Upsz kimaradt...
60*60-as ablak, bukó-nyíló, de alapvetően csak a bukó funkció a lényeges.

http://qtp.hu

(#36324) Nkboy válasza Ton-ton (#36323) üzenetére


Nkboy
senior tag

Távnyitó vasalat a neve. Nem akarlak elkeseríteni, de drágább lesz, mint maga az ablak.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#36325) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Fürdőszobába quartz hősugárzónak van értelme, fürdés előtti fűtés feltekerés helyett?
5000ft 500w-1000w-1500w.

(#36326) Ton-ton válasza Ton-ton (#36323) üzenetére


Ton-ton
tag

Köszönöm.
Ismerősnek lenne, tehát a döntés is az övé.

http://qtp.hu

(#36327) Ton-ton válasza Ton-ton (#36326) üzenetére


Ton-ton
tag

Előző hozzászólásom Nkboy-nak szólt természetesen...

http://qtp.hu

(#36328) csemberlen válasza hossszú (#36321) üzenetére


csemberlen
őstag

szabad, én is azzal szoktam évente párszor. Csukott kapunál befújod, és kinyitod utána. Másnap mégegyszer ugyanez.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#36329) DeFranco válasza Met (#36306) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha a mechwart ligetnél tud valaki, akkor nagyon nagy köszönettel várom a tippet, egyébként sajnos csak a hétvégi barkácsáruházak maradnak, innen kellene valami.

(#36330) Met válasza föccer (#36308) üzenetére


Met
Topikgazda

Nézegettem videókat hogy kell csinálni. Glett vékony rétegben, belesimít a szalag és ezzel lehúzni a felesleges glettet.
Ez akkor is működik ha nincs úgy kimélyítve a lap? Csak egy vékony repedés látszik.

DeFranco Arra nem vagyok ismerős, ha nincs más lehetőséged akkor vedd meg amit kapsz. De szerintem nem növeli az eldurranás esélyét ha hosszabb a cső mint kellene.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36331) föccer válasza Met (#36330) üzenetére


föccer
nagyúr

Csiszold meg a repedés mentén, hogy meglegyen az a néhány mm mélyedés. Kisflex, pormaszk, csiszolókorong, és had szokja. :) Elvileg lehet e nélkül is, csak akkor lesz egy dudor abban a vonalban.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36332) DeFranco válasza Met (#36330) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van más lehetőségem, el tudok menni másik boltba (akár vizes bolt, ha van, akár másik barkácsáruház jobb híján) és tudok venni ott valamit, de értelemszerűen a lehetőségekhez mérten jót akarok venni, a flexicső az elég kruciál, mert ha eldurran, akkor a víz visz mindent.

Ezzel sem az a baj, hogy hosszú, hanem hogy ilyen kifacsart módon áll:

Nem tudom ez rossz-e vagy sem, illetve hogy a cső falán látható rücskök vajon csak a fémháló tekeredéséből adódnak vagy a belső cső is deformált, ezért gondoltam cserélni.

szabjan? vélemény? cseréljem?

[ Szerkesztve ]

(#36333) föccer válasza DeFranco (#36332) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó az úgy. Azért flexi cső, mert tud tekeredni. Ha bármilyen cső eldurran, akkor jön belőle a víz. Nem csak a flexi cső ilyen. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36334) batagy


batagy
őstag

Ablakbeépítéshez rugalmas alacsony dagadós purhabot használt már valaki?

Konkrétan Soudal Flexifoam purhabra gondolok. Ez egy kék színű speciális purhab, egy új generációs, nagyon jó a hangszigetelése (60 dB), keveset dagad meg (kb 30%-ot), és rendkívül rugalmas.

Index fórumon beszéltek rá igazából, mert a hanggátlásra hegyeztem ki az egész ablakcserét. Ahogy eddig olvastam, az alacsony dagadás előnye, hogy könnyen adagolható, megkönnyíti a munkát , nem kell annyit levágni se belőle.

Ami miatt aggodalmaskodok, hogyha ez ilyen rugalmas, akkor a kvázi puhaság esetleg nem okot gondot? Ez egy panellakás az 5. emeleten. Arra gondolok, hogy mondjuk nem feszíti be a keretet a falba elég erősen, vagy mondjuk a takarólécet nem lehet hozzárögzíteni, ha mondjuk túl puha? Nem értek hozzá, csak félelmek. Tehát ilyesmiről nincs szó?

(Amúgy megvan már a purhab itthon nálam, alig lehet kapni, de sikerült beszereznem.)

(#36335) föccer válasza batagy (#36334) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ablak a falhoz van rögzítve. A takarólég az ablak tokjához. Elvileg a szigeteléshez nem rögzítesz semmit, illetve nincs tartó szerepe, így nem lehet belőle gond. Persze ha kóklerek építik be az ablakot és csak a purhabra hagyják, hogy rögzítse az ablakot az más lapra tartozik. De az beépítési hiba. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36336) Bacusuz válasza batagy (#36334) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szerintem nem a purhab lesz a gyenge láncszem hangszigetelésben hanem az üveg.
Amúgy a 60dB hangszigetelést általában 10cm kifújt púrhabra adják meg,amit itt nem jelöltek az adatlapon.

Ez azt jelenti hogy az ablakod 5cm vastagon lesz kitöltve(szerintem maximum) ,ha egyáltalán fújnak a mai mesterek mindenhová... :O
Nálam úgy mértek tokméretet hogy alig fért be ,így nehezen fért a kis résekhez hozzá a pisztollyal.

A Tytan 65 profi pisztolyhab 61dB hangszigetelésű és vagy 10 éve van forgalomban.
Rugalmasság abszolute felesleges egy panelben,a kék szín meg csak dizájn.

Akkor érdemes figyelni hogy előtte és utána spriccelje meg a felületet vízzel,mert sokkal jobb szerkezetűre köt a hab mind hang mind hőben fontos,és a tapadása is jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36337) Ton-ton válasza batagy (#36334) üzenetére


Ton-ton
tag

Bár nem pont ezt a típust, de lassú habot már használtam. Hátránya hogy nagy réseket nehéz kitölteni vele (vacakul kivésett nyílás), és jellemzően lasabban is köt (nem lehet 1-2 óra múlva feltenni a szegőt). Előnye a kisebb dagadásnak hogy magát az ablakot kevésbé feszíti, tehát nem fogja megnyomni a tokot amitől szoruhatna esetleg az ablak (láttam már 60*90-es tokot is amit elnyomott a hab bár ez kirívó példa hisz olyan méretnél nem szokta).
S igen, ahogy már írták nem a hab tartja az ablakot, annak csak a szigetelés a feladata, a szegőt pedig a tokra ragasztják, ami (az esztétikai megjelenésen túl) a habot védi (az UV fény nagyon roncsolja).

http://qtp.hu

(#36338) Nkboy válasza föccer (#36335) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hát, bármilyen hihetetlen, de a csavarokon kívül, a purhab is sokat fog a nyílászárón. Ki lehet próbálni, szedd ki a csavarokat, és nézd meg mit fog a hab magában. Nem valószínű, hogy meg tudod mozdítani a tokot.

Bacusuz Ha nem fúj habot mindenhova, akkor csak saját magával b@szik ki, mert mehet vissza garanciába, mert bemegy a hideg. Nem hiszem, hogy ezen érdemes spórolni.

Nálam úgy mértek tokméretet hogy alig fért be ,így nehezen fért a kis résekhez hozzá a pisztollyal.

Ez megint egy érdekes kérdés, mert van aki, két centis hézag láttán a szívéhez kapkod, hogy jaj, elmérték, kisebb lett. És nem tudod neki megmagyarázni, hogy miért.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#36339) DeFranco válasza Nkboy (#36338) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És nem tudod neki megmagyarázni, hogy miért.

Mert nem is ért hozzá meg nincs is erről objektívnak tekinthető tájékoztatás (max a kivitelezőtől hallja, hogy nem gond, de azt meg nem tartja objektívnek - jogosan). Sajnos ezek a dolgok nincsenek leírva sehol, így marad az, hogy vagy fórumoz' a kedvesügyfél ezerrel, vagy becsukja a szemét vagy bosszankodik.

(#36340) Bacusuz válasza Nkboy (#36338) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem konkrétan be kellett paszirozni az ablakot a helyire,ezért nem fert oda a pisztollyal.Esélytelen volt hogy teljes vastagságaban kitöltse a rést.
de végül 3.próbálkozásra sikerült.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36341) batagy válasza Bacusuz (#36336) üzenetére


batagy
őstag

(#36335) föccer
OK.

(#36336) Bacusuz
"Szerintem nem a purhab lesz a gyenge láncszem hangszigetelésben hanem az üveg."
Nem az üveg lesz a gyenge láncszem, mert hanggátlós üvegezést kértem (3 rétegűbe hanggátlás = 4 üveg, 39 dB-es):
4 Low-E - 14 Ar - 4 Low-E - 14 Ar - 4+4/2 VSG SR Float 39 dB.
Az árát ne kérdezd, annyi mondok, hogy a hanggátló üveg ára nagyságrendben megegyezik magával az ablak árával. Az ablak egyébként Hevestherm Deluxe 85.
Szerintem a purhab lesz a gyenge láncszem.

Na igen, 5 cm-es purhab valszeg nem 60 dB. Lehet hogy emiatt fölösleges a drága hanggátló üveg, most már így van.

"Nálam úgy mértek tokméretet hogy alig fért be ,így nehezen fért a kis résekhez hozzá a pisztollyal."
Aki először mérte, az nem bontotta meg a régit és többet mért. De nem attól rendeltem. Aki másodjára mérte, sokkal profibb volt, megbontotta pár helyen és úgy mért. Neki 2 cmrel rövidebb jött ki, pl. 90 cm helyett 88 cm.

#36337) Ton-ton
Ok. Tehát nem a rugalmasság a hátránya, hanem a lassú kötés és a nagy rések. Hát meglátják majd a mesterek.

#36338) Nkboy
Ok, de akkor bajt nem okoz a rugalmasság.

Ez megint egy érdekes kérdés, mert van aki, két centis hézag láttán a szívéhez kapkod, hogy jaj, elmérték, kisebb lett. És nem tudod neki megmagyarázni, hogy miért.
Én is belátom, hogy kisebbre kell venni, mert a keret helye a panelben nem biztos hogy pontosan négyzet.

(#36342) DonMenyet válasza batagy (#36341) üzenetére


DonMenyet
tag

A csavarokhoz: nalunk a kb 150x200as (fekvo) ablakokat 2-2 csavarral rogzitettek oldalt es 3-3-mal alul-felül, tehat 10 fogja. Asszem huszonpar centis csavarok voltak. Szinten panel (de sok toktoldo kellett, mert volt korben egy 2centis beton beugro a betonban, amit a regi ablak eltakart. Ezert jo h nalad picit bontottak is a mérésnél, nalam a ficko biztosra mondta h lesz ott meglepi es igaza lett.)

(#36343) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot.A hétvégén beüzemeltem a falba épített kandallómat.Mindkét szobát,amit hivatott fűteni,megfelelően felfútött.Olyan 2,5 óra után a nagyobbik szobában volt 24 fok,a mögötte lévő kisebbe meg 19.Igaz oda csak 4 db kisebb nyílás viszi át a meleget.Ami viszont feltűnt,hogy a kályha körül a fal is jól felmelegedett (vályog meg tégla),de rendesen.Olyan 1-1,5 m-es rádiuszban.De úgy,hogy a kezemet alig tudom rajta tartani.Ez normális?Meg arra felé vannak vezetékek a falban,mindkét szobában.Azoknak nem árt a meleg?
Valamint a kisebbik szoba már sok éve (évtizede?) nem volt fűtve.Meg az az egy helyisé volt olyan,ahol vizes volt egy kicsit a fal a nem megfelelően elvezetett esővíz miatt.Miután meleg lett a szobában a falakon több helyen nedves foltok kezdtek megjelenni.De nem a fal alján meg nem is a tetején,hanem a közepe felé meg kicsivel felette.Volt ahol még le is folyt a nyomok alapján.De ment a fűtés és az ablakot is kinyitottam és olyan fél-3/4 óra alatt eltűntek a nedves foltok a falról :F .

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#36344) talpas válasza szilchi (#36343) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha falba épített akkor gondolom a test, palást szigetelés nem működik, ill ha kéményed kisméretűből rakott és esetleg onnan. Mi a meleg leadó felület, típusnak megfelelő műszaki leírásban semmi? Kapott hőszigetelést fal és test között? A foltok szerintem a felfűtéskor a pára lecsapódott hidegebb pontokon, mikor felmelegedett az egész helyiség, onnan is letudott száradni. Fog is még párásodni, falban még ott a nedvesség, amit most szépen "lefűtesz" és keringet a melegebb levegő.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#36345) Zolás


Zolás
addikt

Üdv. Maglód környékére keresnék olyan szakembert, aki tud palatetőt javítani. Egy kettő elmozdult, és beázik a ház. Akiket eddig találtam azok kóklerek, hátha valaki tud egy megbízhatót.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#36346) Bacusuz válasza Zolás (#36345) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ajánlanátok nekem egy reális áron dolgozó megbízható pesti kéményest?
Bélelni kellene új ciró rendszer kiépítéséhez.
köszi

pü ben is jöhet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36347) Met válasza DeFranco (#36332) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha zavar hogy meg van csavarozva, zárd el a sarokszelepet, lazítsd ki az egyik anyát, rendezgesd el a csövet ahogy szeretnéd, tekerd vissza az anyát de úgy hogy egy fogóval ráfogsz az anya és a fémszövet közti csonkra (csak annyira hogy ne tudjon eltekeredni).
Amúgy nekem gyanús hogy az egyel kisebb hosszúság meg már rövid lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36348) DeFranco válasza Met (#36347) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Próbáltam már, csak annyira szűk a hely, hogy máshogy még debilebben állna. Esztétikailag persze nem zavar, de az, hogy a fémháló láthatóan deformálódik, az már igen. A rövidebb verzió lehet, hogy kicsi lesz tényleg, ezt még pontosabban be kell mérnem, határeset. Kb. 25 centi a táv légvonalban.

(#36349) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Erre egy szakértő tud valami értékelhetőt mondani ? A gáz áramlása hallható a gomb nyomásakor, de a szikra képzésére hívatott gomb nem funkcionál, (legalábbis szerintem mert nem hallom és látom a szikrát ). Esetleg kell neki valamilyen áramforrás is ahhoz?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#36350) föccer válasza DrTechnoid (#36349) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell neki áramforrás. Tönkre ment a piezó. Sajna mocskos drágán lehet különálló piezót venni. Olcsóbb lecserélni az egész konvektort.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.