Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37201) föccer válasza fi:zi'k (#37200) üzenetére


föccer
nagyúr

Anyaggal együtt nem veszélyes. Hiába kicsi a felület, nagyon pepcselős. Simán emlegy vele a napja. Én nem csinálnám meg ennyiből.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37202) AmunRa válasza Argos (#37194) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Mi új házat építettünk 10-15M lett volna több generálba és a kivitelezés se lett volna jobb. Hitelt meg erre a kényelemre nem szeretnék felvenni. :) De biztos gyorsabb, mi viszont nem vagyunk gazdagok! Csak az emberkék szemében. Volt aki a szemebe is mondta, hogy jó nekünk mert mi gazdagok vagyunk! :D
Annyi előnye van ennek, hogy a vállalkozó megoldja. Az más kérdés, ha épp nem ér rá valami szaki. Az első trógert odarakja.

Láttam ám én is profi csapatot. Patent házat építettek, egy cég volt. Soha nem lesz annyi pénzem, ha eladásra kerül a sor, annyiért nem lehet majd eladni, mint amibe került a kivitelezés. :)

(#37199) fi:zi'k Nagyon kis munka. Ilyenre nehéz találni embert.

[ Szerkesztve ]

(#37203) Elber09


Elber09
csendes tag

Üdv!

Van egy airsoft fegyverem.

Annak az egyik csöve (amivel fel lehet húzni) eltört.

Anyaga, mint a gagyibb vízcsapoknak. Mivel lehetne összefoltozni? Egyáltalán meglehet csinálni, vagy vegyek inkább újat?

Segítséget előre is köszönöm!

(#37204) fi:zi'k válasza föccer (#37201) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

3-4 órát mondott egyébként, hogy annyi idő alatt van meg.
Amúgy kénytelen leszek elfogadni, ha a héten még meg tudja csinálni, mert nem tudok mást.

Te is gipszkartonozol? :Y

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37205) föccer válasza fi:zi'k (#37204) üzenetére


föccer
nagyúr

Megcsinálok én mindent, amit 2 kézzel meg lehet csinálni. :) Bár az igazat megvallva glettelni nem tudok szépen. Legalábbis tükör felületet. Illetve gázhoz nem szeretek hozzá nyúlni, de ezen kívül gyakorlatilag ami nem igényel kifejezetten szakipari tudást, azt megcsinálom. Betonozás (természetesen), csempézés, járólapozás, lamináltpadló, szegélylécezés, díszlécezést, festés mázolás, vakolat javítás, térkövezés, fürdőszobai szigetelés és zuhanyzó építés, bútorjavítás és építés, üvegezés, hőszigetelés, tető csere. Csak a nagyja az utóbbi években. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37206) fi:zi'k válasza föccer (#37205) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És az eredmény is vállalható? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37207) föccer válasza fi:zi'k (#37206) üzenetére


föccer
nagyúr

Glettelni nem tudok szépen, a többi meg nagyjából a ráfordított idő függvénye. Sajnos nagyon lassan dolgozom, így soha nem élnék meg belőle. Szerencsére vagy csak saját magamnak, vagy ismerősöknek/barátoknak szoktam segíteni. Pénzt nem kérek érte, így általában elégedettek szoktak lenni. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37208) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok szép estèt! Egy kis segítsegre lenne szükségem, van a garàzsom elejen egy halogen fényvető reflektor ami kb ilyen egy két fokos hőmérsékletben meg hidegebb hőmérséklet nem hajlandó müködni felvillan és kikapcsol ezt szokta mèg akkor is csinálni mikor egy jó fél órán keresztül világít, kialszik.szemreveteleztem de semmit nem vettem eszre rajta.Mit lehet tenni??

(#37209) canniball


canniball
nagyúr

Ha a padláson (a betonra) leterítem az üveggyapotot, akkor mennyire elvetemült ötlet, hogy (megelőzendő a porosodást) nylon fóliát terítsek rá?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37210) föccer válasza canniball (#37209) üzenetére


föccer
nagyúr

Hagyni kell kiszellőzni a szigetelést, mert a pára diffúzió miatt vizesedhet. Ha nagyon jó párazáró a födém, akkor elvileg nem lehet belőle gond, de inkább kerülni kell a dolgot. Az nem baj, ha poros lesz, az viszont igen, ha vizes.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37211) Siriusb válasza canniball (#37209) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem azt tanácsolták, hogy nem szabad olyannal leteríteni, ami megakadályozza a szellőzését. Páradiffúziós fóliát terítettem rá. 75m2-es tekercsben lehet kapni.

(#37212) canniball válasza föccer (#37210) üzenetére


canniball
nagyúr

Tartottam tőle hogy ez lesz a válasz... A porosodást szeretném elkerülni, mert később miközben felkerül a helyére nem lenne kellemes ha még porolna is.
Esetleg geotextil megfelelne a célnak?

Siriusb!
A páraáteresztő fóliával sajna később nem igazán tudnék mit kezdeni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37213) föccer válasza canniball (#37212) üzenetére


föccer
nagyúr

Üveggyapot mellett fidd el, a por fog a legkevésbé érdekelni. :) Geotextil tökéletes. Mehet a vékonyabb fajta is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37214) DonMenyet válasza Ton-ton (#37198) üzenetére


DonMenyet
tag

Egyébként mivel szokták kint pl a párkány és az ablak találkozását elhúzni? Nálam 2 ablaknál valami átlátszó-féle cucc van, a harmadiknál fehér, szerintem PVC ragasztó. Az utóbbi teljesen elvált és be tud folyni a víz.
Mivel húzzam ki a rést ami tartós? (Szaniter szilikon még van itthon, végülis tavaszig jobb mint ha így maradna, de kíváncsi vagyok mi való oda. :) )
Köszi!

(#37215) föccer válasza DonMenyet (#37214) üzenetére


föccer
nagyúr

Portalanítani, zsírtalanítani a felületeket és akkor tökéletes a sziló is. Egyébként műanyag, pattintős, gumicsíkos profilt kellene oda tenni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37216) Met


Met
Topikgazda

A Diego-ban (is?) kapható vinyl modul padlóburkolatokról mik a tapasztalatok?
Tartósság, kopás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37217) canniball válasza föccer (#37213) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a por fog a legkevésbé érdekelni."
Hát ez az, nem kell még egy nyűg. :) De azért majd mire aktuálissá válik beszerzek valami jóféle vegyvédelmi ruhát. :D

"Geotextil tökéletes. Mehet a vékonyabb fajta is."
Remek! Köszönöm! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37218) DonMenyet válasza föccer (#37215) üzenetére


DonMenyet
tag

Köszi!

(#37219) Ton-ton válasza Met (#37216) üzenetére


Ton-ton
tag

Holnap segítek havernál lerakni. Így tartóssági tesztet nem tudok (amennyire tudom elég új cucc, így nem is lehet nagyon tapasztalat vele).
Elsőre nagyon nem tetszik. Gyakorlatilag egy vékony linóleumnak tűnik az egész. Q*a drága a cucc egy vékonyka műanyagért. Nagyon sima aljzat szükséges, hisz minden kis göröngy átjön rajta (legalábbis idővel biztosan), ettől még drágább. A fugákban bizonytalan vagyok (nem néztem meg alaposan, előfordulhat hogy az öntapadós ragasztó segít valamennyit a záráson). Magyar nyelvű felirat nincs rajta, holott barkácsolóknak szánták... (Lett volna hely a csomagoláson, hisz 8-9 nyelven van rajta használati utasítás) Az egyetlen előnye hogy vékony.

http://qtp.hu

(#37220) pilu01


pilu01
senior tag

Sziasztok
Megvan a lakásunk, egy kistarcsai panel!
Teljes felújítás lesz, ehhez keresek megbízható, normális, nem lehúzós árban dolgozó szakikat, esetleg generál, mindent vállaló brigádot.
Kérlek segítsetek, ha van akit ajánlanátok küldjétek át az elérhetőségeket,
Köszi

(#37221) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A felújítás során sajnos nem mindenhol gondolkodtam kellőképpen előre. Ez főként a villamos témára igaz.
A szobák világítása eddig függő vezetékkel volt megoldva. Mivel mindig is idegesített, ezért bevágattam a plafont és így süllyesztve van a vezeték.
Arról azonban megfeledkeztem, hogy a koax és utp kábelt sem szeretném látni. Eddig a szokásos módon az ajtótokok körül volt végig futtatva, illetve a parketta szegőhöz tűzve. Most azonban hogy lesz díszléc, ami mögött elfér, gondoltam elkerülhető lesz az ilyen fajta kábelezés. Ez rendben is lenne, csak épp elfelejtettem, hogy a plafontól le is kell vhogy hozni.
Szerintetek is az a legegyszerűbb megoldás, ha a falba vágok egy hornyot, abba kábelcsatorna, hogy a későbbiekben bontható legyen a dolog, majd begipszelni?
Fúrókalapácsom van, amivel tudnék vésni, viszont se gyémánt korongom, se nagy gépem hozzá és durván egy 2,5 m-es hosszban kéne bevágni a betont.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37222) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#37221) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mondjuk lehet egyszerűbb lenne bérelni egy horonymarót. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37223) föccer válasza fi:zi'k (#37221) üzenetére


föccer
nagyúr

Kis flex, gyémánt tárcsa, porszívó. Jó móka lesz, főleg a szomszédoknak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37224) fi:zi'k válasza föccer (#37223) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Horonymaró lesz. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37225) Met válasza Ton-ton (#37219) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk elsősorban a fürdőbe kellene, előny hogy nem egy nagy darabban van, szállítani is könnyebb.
A vízzárás nem annyira lényeges mert járólapra menne.
Ha beválik akkor menne a konyhába és előszobába ahol a fehér kőhöz kék fugát hagyott ránk az előző lakó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37226) CoolBoy323 válasza fi:zi'k (#37224) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vésve sokkal kevesebb por lesz a lakásban, mint horonymaróval!
több idő is az igaz...

(#37227) Met válasza CoolBoy323 (#37226) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha van elszívó akkor nem lesz por ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37228) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Rendelt már valaki erről a weblapról?
ráadásul nem is magyar.
butor-mirjan24.hu
bazi jo arak vannak,de nagyon kockazatosnak talalom.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37229) biker válasza Bacusuz (#37228) üzenetére


biker
nagyúr

átvételkor fizetsz, ha nem jó, nem veszed át, mi a kockázat?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37230) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Panelben lakom és a hidegvizes mellékvízmérő óra elkezdett csöpögni. Mivel a vízmérő óra hitelességi idejéből kevesebb mint 1 év van hátra, úgy döntöttem, hogy javítás helyett letudom a cserét + hitelesítést egyben.

A kérdésem pedig az lenne, hogy ezt én -mint albérletben lakó ember- kérvényezhetem/elintézhetem a Debreceni vízműveknél vagy ezt csak és kizárólag a tulajdonos rendezheti?

Előre is köszi :R

...

(#37231) Argos válasza mrbig25 (#37230) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Szia!

99%, hogy csak az intézkedhet, akinek a nevén van az óra (akinek a nevére jön a számla). Ergo csak a tulaj tud lépni.

...elmúlik...

(#37232) Bacusuz válasza biker (#37229) üzenetére


Bacusuz
őstag

Pl valami osszerakasnal hianyzik,vagy gagyi.nem tudom megnezni boltban a minoseget,vagy eppen nem erkezik meg idoben,stb

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37233) mrbig25 válasza Argos (#37231) üzenetére


mrbig25
őstag

Köszöntem a megerősítést.
A vízmű honlapján olvasottakból nekem is ez jött le; hogy a hitelesítés miatt mindenképp szükség van a tulajra.

Remélhetőleg a közös képviselőre nem lesz szükség, mert azt nehéz lenne összehozni, hogy a tulaj-közös képviselő-vizesek egy időben, egy helyen legyenek :)

...

(#37234) Met válasza mrbig25 (#37233) üzenetére


Met
Topikgazda

Annyira nem nehéz mert a tulaj keres egy vizest és azzal lebeszéli az időpontot. A közös képviselő nem szükséges hozzá. Ha az óra előtt van az elzáró akkor még a házban sem kell lezárni a vizet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37235) Retro DJ válasza mrbig25 (#37230) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

DhSzerviz a te baratod! Ha egy kicsit szemfules vagy akkor meg penzbe se kerul.

Retro

(#37236) AmunRa válasza biker (#37229) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nem is magyar cég. Hogy érvényesítesz garanciát? Vagy gondolod, hogy lepakolják amíg nem fizetsz? Nem lehet élőben megnézni a bútort.

(#37237) talpas válasza Bacusuz (#37228) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem ismerem de belelapoztam, pont ott van 1 vélemény is. Nem látom a bútor huzatát, anyagát, csak a színválasztékot. A váz anyagáról ír, kapásból lehet érdeklődni, nem 1 évre venném ha kellene. Így rögtön 1 mínusz. A gyár a kamionokkal fotója szép, de kit érdekel, nem is arra ülnék. Minden bevállalható, az itthoni termékek védelmére nem tudom, majd adózni is kell a vevőnek?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#37238) biker válasza AmunRa (#37236) üzenetére


biker
nagyúr

A zoofast ugyanez, lengyelek itt árulnak...
Azért ez nem egy műszaki cikk... De persze, valamit valamiért

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37239) Siriusb válasza Met (#37234) üzenetére


Siriusb
veterán

Már hogyne lenne szükséges a közös képviselő?! Neki is ki kell töltenie és aláírnia egy három példányos nyomtatványt. A tulajnak is. Bérlő akkor intézheti, ha van meghatalmazása.

Szerk.:
Közös képviselővel előre vagy utólag is alá lehet iratni.

[ Szerkesztve ]

(#37240) DeFranco válasza DeFranco (#37189) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nos, végül megcsináltam a próbalámpát, ment egy napot, nem hunyorgott. a csillárt szétszedtem, elrontottam, kicsit eltörtem, közben a réz érintkezőkre rárakódott nem tudom mit megtakarítottam, összeraktam, most már fent van, elvileg nem villog. izzót nem cseréltem az túl egyszerű lett volna.

köszi a segítséget mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#37241) harry


harry
veterán

Az Aldi (WorkZone) cuccokról jellemzően úgy tudom jó véleménnyel szoktak lenni, egy szerszámom van is onnan (akkus fúró / csavarbehajtó), és elégedett is vagyok vele. Most lesz akciós egy gázos forrasztópáka, erről mi a véleményetek? 6000Ft, és az újságban a 9. oldalon: [link] Van mellette itthon forrasztóállomás, csak tetszik, hogy ez mobil, noha nem egy fontos dolog, inkább csak érdeklődök.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37242) Lipton válasza harry (#37241) üzenetére


Lipton
őstag

Tudtommal 3 éve garancia blokkal és nem nagyon szórakoznak "semmivel". Egy boltban kb ki sem lehet próbálni a dolgokat. Van pár ilyen cuccunk, mindegyik pozitív csalódás. Nagyon olcsón meglepően jó minőség.

[ Szerkesztve ]

(#37243) runner 125 válasza Lipton (#37242) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanez a tapasztalatom nekem is, van jónéhány keziszerszamom tőlük, köztük 4-5 éves, tökéletesek meg most is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37244) CoolBoy323 válasza harry (#37241) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kb annyi a Dremel is, ami k.rva jo ;)

(#37245) xmad


xmad
őstag

Falipolc felszerelesehez a fischer 6x30 tipli elegendő?

(#37246) CoolBoy323 válasza xmad (#37245) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Meret?

(#37247) xmad válasza CoolBoy323 (#37246) üzenetére


xmad
őstag

Azt hiszem kb 80X26 cm

Rejtett konzolos falipolc. 5 csavarral lehet rogziteni

(#37248) csemberlen válasza xmad (#37245) üzenetére


csemberlen
őstag

Panelbetonnál igen, különben hosszabb kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37249) xmad válasza csemberlen (#37248) üzenetére


xmad
őstag

Mekkora kellene teglahoz?

(#37250) csemberlen válasza xmad (#37249) üzenetére


csemberlen
őstag

Én inkább túl szoktam biztosítani a dolgokat, ezért 6*60 alá nem adnám.
A vakolat simán lehet 2 cm, abban nem fog semmit

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.