Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36351) b4sxe válasza föccer (#36350) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Sziasztok hol lehet venni egyszeru feher polcokat? Amiket ilyen lepcsosen lehetne felrakni a falra.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#36352) szilchi válasza talpas (#36344) üzenetére


szilchi
őstag

Szigetelést nem kapott,csak Ytongal lett körbefalazva.A kémény nem tudom miből van,de az 2,5 m-re van a kandallótól.Meg akkor nem csodálkozzak,ha még lesz nedves folt a szobában.Akkor többször begyújtok és szellőztetek,hogy gyorsabban kiszáradjanak a falak.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#36353) föccer válasza b4sxe (#36351) üzenetére


föccer
nagyúr

Az egyszerű, lépcsős fehér polc boltban. :)

KIKA, IKEA, RS bútor, JYSRK, csak hogy a legolcsóbbakat és legegyszerűbbeket említsem. LEgláabb egy képet betehetnél, hogy milyenre gondolsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36354) szuszinho válasza b4sxe (#36351) üzenetére


szuszinho
őstag

Ezt például az IKEA-ban.

(#36355) philoxenia válasza szilchi (#36352) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Óvatosabban tüzelj és többször gyújts be inkább! A szárítás egyik lényege pont az, hogy a kéményen keresztül távozik a szobából a magas páratartalmú levegő egy része, helyette kintről jön be az alacsonyabb páratartalmú. Minél hidegebb lesz kinn, ez annál jobban fog működni. Amikor kinn száraz hideg van, nálunk mindennap mosni és teregetni kell, hogy ne legyen elviselhetetlenül száraz a levegő...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36356) b4sxe válasza szuszinho (#36354) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Igen pont ilyesmire gondoltam :R

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#36357) szuszinho


szuszinho
őstag

Urak,

Beltéri ajtóim zsanérjai (2 ágú, becsúsztatható a tokba) állandóan kicsúsznak a tokból. Ecetsav mentes szilóval orvosolható a probléma?

(#36358) kew válasza DrTechnoid (#36349) üzenetére


kew
senior tag

Szerintem keress a környékeden egy konvektor szerelőt, és nézesd meg vele :) Ezekhez nem drágák az alkatrészek. Bár nem értek hozzá, de pl amit lentebb írtak, hogy piezo tönkrement, rákerestem és kb 1800 Ft-ba kerül egy új :) Nem hinném, hogy egy bármilyen szikráztató drágbb lenne, mint egy új konvektor.

(#36359) szilchi válasza philoxenia (#36355) üzenetére


szilchi
őstag

Rendben,köszönöm.Akkor lassabban fogok tüzelni és nem pakolom meg egyből a kályhát. :K

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#36360) philoxenia válasza szilchi (#36359) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fával tüzelés érdekes téma, nagyjából ugyanabban a cserépkályhában fával sosem tudtunk olyan jól tüzelni, mint mióta a gázégőfej van benne... Most nincs túl meleg soha, a termosztáttal beállított hőmérsékletet nagyjából fél-egy fok különbséggel tudja tartani... Azelőtt este (amikor a java tüzelés volt) mindig jóval melegebb volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36361) sanzi89 válasza philoxenia (#36360) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak - például nálunk - a cserépkályha nem csak praktikussági okok miatt van, hanem anyagi okok miatt, így marad a fa. Az elmúlt lassan 10 évben kitapasztaltuk, hogy mivel, hogyan és mennyit kell fűteni, és nem szokott gond lenni a hőmérséklettel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36362) philoxenia válasza sanzi89 (#36361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, de a többszöri begyújtás, ha megoldható, takarékosabb, nálunk van, hogy a kályha napokig langyos csak, de így is megvan a kellő hőmérséklet. Anno az volt a stájsz, hogy csak akkor melegít jól, ha jól felfűtöd, de a tizenöt évnyi gázos üzem ezt cáfolja...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36363) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Föccer és kew :

Köszi a választ, majd átadom az infót az érintetteknek!

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#36364) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Kéményest keresek új cirkós-kémény béleléséhez.
Fontos hogy reális áron dolgozzon,és megbízható legyen.Pesti munka lenne..
Ajánlanátok valakit?
köszi

pü ben is jöhet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36365) Met válasza Bacusuz (#36364) üzenetére


Met
Topikgazda

Már olvastuk tegnap is...
Google-kéménybélelés budapest.
Kérsz árajánlatot. Van valami kéménylegények nevű cég, a munkájukat nem ismerem csak a nevüket jegyeztem meg :)

szuszinho A sziló szerintem nem lesz elég erős oda, nagy a luk a csavarnak vagy mi a gond?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36366) Bacusuz válasza Met (#36365) üzenetére


Bacusuz
őstag

Vágom,csak hátha jön ma olyan aki nem olvas vissza..

google search:
két kéményesre pazaroltam eddig az időmet ,aki eljött,de egy hónapja várok az árajánlatra.... :O

A földszinti csajnak másodszorra sikerült a kéményét jól megcsináltatni.
Az első bélelő kihagyott a tizen pár méterből középen fél métert,csak pár év múlva derült ki...

Ezt a munkát én sem tudom visszaellenőrizni, ezért keresek olyat aki esetleg már dolgozott valamelyik fórumtársnak.

bocsi mégegyszer az ismétlésért

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36367) szuszinho válasza Met (#36365) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem tudom, ilyen gyárilag. Lassan 3 hónapja van használva, és úgy tűnik "bejáródott".

(#36368) Motar


Motar
tag

Sziasztok!

Régi házam van, még konvektoros. Nem fér bele az anyagiakba teljes korszerűsítés sajnos.
Az előszobába még az ablak alá lett beépítve és ezt szeretném lecserélni valamilyen elektromos készülékre.
Jó lenne, ha lehetne hőfokot állítani rajta, ne csak 1-2-3as fokozat, illetve ne egye le a gatyámat.
Néztem elektromos konvektort, de valaki jót, valaki rosszat írt.
Elektromos radiátort is, de azokról nem találtam sok mindent. Szinte semmit.
Az se lenne baj, ha pontos márkát, típust tudnátok írni 1-1,5 kw körül gondolkozom.
Előre is köszi.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#36369) Mercutio_ válasza Bacusuz (#36366) üzenetére


Mercutio_
félisten

Budapest adok - veszek beszélgetek topicban kérdezd meg esetleg hátha.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36370) Bacusuz válasza Motar (#36368) üzenetére


Bacusuz
őstag

Mi vettünk vidékre egy delogdzsy ;] thermostatos olajradit,bár nem állandó használatra,de ha ott vagyunk akkor hetekig jól működik 7 éve.
Be-ki kapcsol állítástól függően és elég erős,gyorsan befűt(20m2).

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36371) Bacusuz válasza Mercutio_ (#36369) üzenetére


Bacusuz
őstag

Rendicsek ,bepróbálkozok.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36372) Motar válasza Bacusuz (#36370) üzenetére


Motar
tag

Az a baj, hogy hülyén nézne ki az előszoba közepén. :)
Inkább valami falra szerelhető megoldásba gondolkozom.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#36373) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Akad itt olyan, aki a gáz üzemű átfolyós vízmelegítők (kazánok) témakörében jártas?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36374) föccer válasza Oliverda (#36373) üzenetére


föccer
nagyúr

Mire vagy kíváncsi. :) Nem vagyok gázszerelő, de már szedtem szét olyat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36375) Integra válasza Oliverda (#36373) üzenetére


Integra
titán

szabjan a guru :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36376) Mercutio_ válasza föccer (#36374) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szétszedni a kisebb challenge :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36377) Oliverda válasza föccer (#36374) üzenetére


Oliverda
félisten

Per pillanat legfőképp arra, hogy az összes újabb, úgynevezett kéményes (pl.:[link]) vízmelegítő kéményét ki lehet vezetni vízszintesen a lakás falán kívülre pl. az udvarra, vagy csak a turbósokat? Tehát ezekhez kell-e klasszikus, falban kialakított kémény vagy sem?

Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36378) talpas válasza Oliverda (#36377) üzenetére


talpas
aktív tag

Vízszintes vezetésre van korlátozás, adatokat nem tudom. Szabványosra meg, hogy levezesse a képződő kondenzvizet is, mint kazánoknál, tehát bélelt. Nekem pld. kémény nélküli a pincében, ma már nem engednék, hiába van légköb. Idézet A vízmelegítő készülék égéstermékét minden lehetséges esetben a szabadba, a tetőhéjazat fölé kell kivezetni.Az égéstermék-elvezető berendezés (kémény), az égési levegő hozzávezetés, az összekötő elem (füstcsatorna) és a vízmelegítő együttesét egy tervezőnek tervezni és méretezni kell Benne lesz az új készülék telepítési leírásában is. Nyílt égéstér, ezért kötött a telepítése!
Vagy keresel turbósat, zártat.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#36379) Oliverda válasza talpas (#36378) üzenetére


Oliverda
félisten

A turbós drágább, illetve én tartok attól, hogy könnyebben is meghibásodik, hisz plusz egy mechanikus elem ami idővel kvázi elkophat.

Itt egy példa manual nyíltra, de úgy látom ebben nincs annyira konkrétan leírva.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36380) talpas válasza Oliverda (#36379) üzenetére


talpas
aktív tag

Létezik még megoldás a meglévőbe (gázkéménybe) kötés is, ebben az esetben ha valamelyik készülék elindul, a másik addig tiltás alatt van. Szerelő beszélt róla, nem néztem konkrétan a témára, csak mint saját lehetőségeimet kerestem anno.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#36381) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

AJTÓ:
Végéhez közeledik a lakásfelújítás.
Még a festés jelentős része hátra van, illetve a beltéri ajtók cseréje. Utóbbival kapcsolatban megy még mindig a vergődésem. Az asztalos topikban a fenyő ajtókat javasolták, de egyrészt árban, másrészt külsőben sem gyere be. Így maradtak az mdf ajtók. Van vkinek itt tapasztalata ajtós céggel. Annyi van belőlük, mint égen a csillag, de lövésem sincs melyikkel kezdjek. Holnap őket fogom meglátogatni kínomban.
Bonyolítja a helyzetet, hogy a két félszoba ajtaja felett üvegbetét van, illetve a WC és spájz közös tokon osztozik, felül vak ablaknyílásokkal. Ezek miatt biztos nem lesz egyszerű, pláne olcsó a dolog. :F

LEDES VILÁGÍTÁS:
A konyhába akarok ledes munkalap világítást. IKEA-ból összelegózva ~100e Ft körül jönne ki, ami szép és
jó(?), egyszerűen beszerezhető/telepíthet , csak sok.
Röviden, hogy mire lenne szükségem:
- 220 cm keskeny led lámpa (pl ilyen) vagy szalag, amit egy 1,8 cm-es bútorlapba süllyesztenék, tehát ettől nem lehet vastagabb. Itt gondoltam a led-szalagra is, amit egy opál plexivel takarnék. Viszont nem tudom, hogy honnan milyet érdemes, egyáltalán olcsóbban jövök-e ki a végén.
- 160 cm led lámpa vagy szalag munkalap világítás. Itt is praktikus lenne a süllyesztett megoldás, de mivel balfasz módon megfeledkeztünk a konyhai kisgépeknek áramforrást tenni a falra, így jött képbe ez a megoldás. Ehhez van hozzáillő led lámpa is, viszont ez még drágább.
- 2 vagy 3 db led spot a szekrény tetejére. Pl ilyen.
- legalább a munkalap világításhoz vmi több fokozatú kapcsoló, pl ilyen.

Alapvetően fali és mennyezeti lámpákat hol érdemes nézni? Bauhaus, Obi, Praktiker megvolt.

UI.: Vennék fali zuhanytartót, épp a Bauhausban voltunk, gondoltam megnézem. Nem kellett volna. A Hansgrohe Porter S, ami egyébként elég pofás a maga nemében, vmi 8000 Ft körül volt. Nem a nagy nyeles zuhanytartó, hanem az a kis pöcsnyi darab a falon. Magyarázza már el nekem vki, hogy mi a tökért kérnek el érte ennyit??? :F A zuhanyfej (Croma 100 vario) olcsóbb volt. :W

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36382) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#36381) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Közben a zuhanytartót már megtaláltam fele annyiért is a neten.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36383) Ton-ton válasza fi:zi'k (#36381) üzenetére


Ton-ton
tag

Led világítás ügyben vilanyos boltot keress fel. Jellemzően van náluk (Budapesten legalábbis) a LED szaaghoz alu profil és műanyag szalag rá. A legvékonyabb talán 10mm*6mm. (Elvileg tehát besüllyeszthető, de inkább felcsaaroznám a felső szekrény aljára. Trafó nélkül 3000-4000 közt van métere a Led szalaggal együtt.

http://qtp.hu

(#36384) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Páramentesítő gépet használ itt valaki? Ha igen milyet?
Szárítógép nem fér a lakásba sehová ezért a páramentesítő gondoltam. Penész nincs sehol, de kiteregetés után a pára nagyon zavar.

Milyet érdemes venni? 55nm2 a lakásom.

(#36385) Winner_hun válasza SG3rg0 (#36384) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36386) fi:zi'k válasza SG3rg0 (#36384) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak a nagyokat érdemes igazából megvenni.
Aldi/Lidl szokott időnként árulni 30-40e körül, vagy vannak a márkásabb darabok 50-60e körül. A többi csak játék vagy félmegoldás.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36387) SG3rg0 válasza fi:zi'k (#36386) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ezt néztem ki
[link]

(#36388) fi:zi'k válasza SG3rg0 (#36387) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem rendben van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36389) Bacusuz válasza SG3rg0 (#36384) üzenetére


Bacusuz
őstag

A midea gépek nagyon ott vannak es ki lehet fogni alig használtat egy árvizes idószak után jó árban.
szomszednak a panelban 1-2 ora alatt megszaradnak a ruhai,nyaron meg alacsonyabb a hoerzetd.
mindegy hogy a regebbi vagy az ujabbat veszed.
azt tudnod kell hogy halknak egyik sem hivhato...

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36390) kew válasza SG3rg0 (#36387) üzenetére


kew
senior tag

Nekem ilyen Midea van, pár hónapja vettük. Én nagyon szeretem, a száradó ruhák alá téve tényleg néhány óra alatt majdhogynem szárazra szívja őket :) A magasabb páratartalmat is hamar leviszi, fogyasztása is rendben van.
Két venti fokozat van rajta, a nem a maxon pörög, annyira nem is zavaró a hangja.

Én innen rendeltem, itt 5 év garival árulják. A webshopot a szegedklima.hu cége üzemelteti.

Van amúgy ennek egy ionizátoros és szárító funkcióval ellátott változata, de azt olvastam, hogy ezt hivatalosan nem árulják itthon, így nem mertem megvenni, mert gondolom a hivatalos szerviz nem is foglalkozna vele probléma esetén. Ilyet itt lehet találni. Mondjuk nem tudom, a dryer funkció mit csinálhat másképpen :) Talán melegíti a kifújt levegőt..?

[ Szerkesztve ]

(#36391) SG3rg0 válasza kew (#36390) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ez most az akció keretein belül 5 év gar van rá? Vagy mindig? Mennyi fogyaszt a gép?

[ Szerkesztve ]

(#36392) kew válasza SG3rg0 (#36391) üzenetére


kew
senior tag

Most nézem, hogy pont egy hónapja vettem, valahogy többnek tűnt :) Azt nem tudom, hogy a garancia mitől ennyi. De ha a szegedklima.hu-n nézem, ott 2 évet adnak rá, szóval érdekes.

Nekünk vásárlás után elég sokat ment, mert vizesedett a lakás, de ezt javítottuk, így mostanában normális a páratartalom. Azóta mosáskor vagy főzéskor használom, de nem tűnt fel, hogy nagyon meglökte volna a villanyórát. Ha hazaértem megnézem több-e a fogyasztás, mint az átlag :)
Hivatalosan 400W egyébként a fogyaszátsa.

(#36393) SG3rg0 válasza kew (#36392) üzenetére


SG3rg0
őstag

Gyakorlatilag Te abba a helyiségbe helyezed el, ahol épp ruhát szárítasz vagy főzöl. Tehát nem egy fix pontja van a lakásba valahol? Mert úgy egyenletesen tudja a vizet begyűjteni, Vagy nem?

(#36394) Integra


Integra
titán

gyönyörű napsütés, 18 fok, gondoltam akkor napozzunk egy utolsót és közben nyírjuk le a füvet idén utoljára (helyesebben porszívózzuk fel a faleveleket). minden szuper. hát persze baszki, hogy pont most teszem tönkre a fűnyírót az emésztő betonsarkában elképesztően buta módon....... :((( :DDD
para, anyázás, go gyorsan át a helyi alko szervízbe, szerencsére pont tudtak velem foglalkozni, vadonat új kés berak, nem üt fel és hála a jó égnek a tengelyt nem ütöttem meg, mert ha igen, az igazán fájt volna a pénztárcámnak, de azért szétkaptuk felül és ellenőriztük kézzel is. ha már ott voltam, gyorsan megejtettük a karbantartást is, olajcsere meg légszűrő csere, gyertya ellenőrzés. 7500-ból megúsztam munkadíjjal és az új alkatrészekkel. sokkal csúnyább is lehetett volna.
ja, és megtudtam, hogy nem szabad az oldalára dönteni, csak hátrafelé, mert különben szétfolyik az olaj benne, az autóm nem lett olajos, a légszűrő még nem ázott át hozzá kellően szállításkor, mázli. :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36395) kew válasza SG3rg0 (#36393) üzenetére


kew
senior tag

Ha ruhát szárítok vele, akkor a kisebb szobába berakom a ruhaszárítót, és felaggatom a fogasra valókat, majd a szárító alá betolom a gépet és úgy hagyom, 1-2 óra után megfordítom a szárítót, megint hagyom, és kész :)
Így néhány óra után épp hogy nedves marad néhány gönc.

Ha párátlanítás a cél, elég betenni egy központibb helyre a lakásba, és bekapcsolni, úgy is szépen végzi a dolgát.

(#36396) SG3rg0 válasza kew (#36395) üzenetére


SG3rg0
őstag

Tehát ha a szárítótól berakom 1.5m akkoraz jó?

(#36397) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Valaki tud áruházat ahonnan lehet rendelni üveggyapotot olcsón?
466ft/m2 ár alatt lehet találni?Az ugyan úgy 10 cm-es Knaufnak 792 Ft / m2?!Miért ekkora a szórás?!
Ismim szerint csak sima lehúzás annyival nem jobb.A tulajdonságai is kb azonosak az olcsóbbal...

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#36398) kew válasza SG3rg0 (#36396) üzenetére


kew
senior tag

hát a párát úgy is eszi. Én azért szoktam a szárító alá betolni, hogy a száraz levegőt a ruhára fújja, így még hatékonyabb szvsz.

(#36399) philoxenia válasza Orlin (#36397) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát itt nézve jelentős az árkülönbség. Ha ugyanaz lenne a minőség a Knaufot nem tudnák eladni, nyilván jelentős különbség kell legyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36400) talpas válasza Integra (#36394) üzenetére


talpas
aktív tag

Te! jómunkásember. ma nem kerestél csak találtál :) . Én is porszívóztam, csapdát raktam hármat a vérvakondomnak, építményit leromboltam, most a sövény töveit támadja. Az idióta traktoros meg az utcafronton félbeszakította a szép sövényemet. Lehet nem munkára volt ez a nap?

"Veled, Uram, de nélküled..."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.