Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27501) föccer válasza BRIKLY (#27499) üzenetére


föccer
nagyúr

Dmax = adalékanyag maximális szemnagysága. A többi gondolom érthető :)

(#27500) neduddki: no azért az már durva. Remélem azt legalább levontad tőlük. Meg akkor sejthető, hogy miről szól a lépcsőházban kiragasztott kis papír :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27502) szabjan válasza neduddki (#27496) üzenetére


szabjan
tag

Megmondom :D
C21
Ahhoz van alkatrész potomért :D
Sokan lenézik pedig felujítva új kazántesttel és kis trükkel a kazánon közel ugyanazt a hatásfokot el lehet érni.
Moduláció nincs az tény. Mellévágni egy tárolót váltóval és kész is van. :D
Uncsitesóméknál kéne úgy 4-5 kilóból cirkót cserélni. Parapetes zc van fent , engedély, tetőátalakítás, stb...borzalom.
A FÉG hez 60-70 ből szivattyúval együtt megvan minden újonnan. Vesznek 3 szettet és 30 évre biztosítva vannak. Termoelemet, membránt 3 évente kicserélem nekik újra. /1 órás művelet és 2k körül van/.
Na?
Viccesen hangzik tudom, de egyre több helyen futunk ebbe bele a mocskos gáz és kéményművek miatt.
Nálunk csak a bürokrácia virágzik. Az hogy támogatnák normálisan a fűtéskorszerűsítést az nem megy.
Inkább pakoljuk fel a fáskazánokat és a olcsó gagyi cirkókat...

a vizesember

(#27503) BRIKLY válasza föccer (#27501) üzenetére


BRIKLY
veterán

Oké köszi akkor marad a házi beton aztán simítás közben szedegetem a köveket :D

Azt az infó is köszi hogy minél keveseb víz legyen benne. az előzőnél próbáltam folyósra csinálni hogy terüljön magától de csak a víz terült a tetején :DDD Valószínűleg akkor ezért kellett sok idő hogy megszáradjon.

(#27504) neduddki válasza szabjan (#27502) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egyellor en inkabb bizok a vissmannaban:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27505) szabjan válasza neduddki (#27504) üzenetére


szabjan
tag

Jól teszed ;)
Azért az nem rossz termék. Egy-egy hibás meg mindegyikből van...

a vizesember

(#27506) Winner_hun válasza föccer (#27494) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amikor még nagybetűs voltam, az ilyenekre válaszoltam, hogy köszi, 1 hét pihi

Nem véletlen voltál olyan rövid ideig caplockos és nem véletlen nincs VIP rangod;]:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27507) Met válasza föccer (#27486) üzenetére


Met
Topikgazda

Csőgörény, ha este kijössz kispestre érte akkor elviheted az enyémet:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27508) Integra


Integra
titán

okos zuhanyzó :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27509) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
A tölthető AA akkunak milye merül le, amikor lemerül? A feszültsége, vagy az ampere? Értsd, hogyan tudom bemérni multiméterrel, hogy fel van e töltve, vagy lemerült?

Köszi, és bocs a láma kérdésért!

(#27510) FatalEror válasza dodopek (#27509) üzenetére


FatalEror
addikt

Feszültség.Illetve valószínűleg lemegy az amper is,de feszültséget szoktuk mérni.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#27511) dodopek válasza FatalEror (#27510) üzenetére


dodopek
addikt

És az 1,2V-nál mikor mondjam azt, hogy töltőre vele?

(#27512) neduddki válasza dodopek (#27511) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a saft-jaimnal .9V a lemerutl allapot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27513) FatalEror válasza dodopek (#27511) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez nagyon függ magától a használati tárgytól is,hogy mikor lesz használhatatlan,de a jobb töltők szerintem tudnak kisütést!Amúgy pedig szerintem az a legjobb ha csontra meríted,mert ol vannak olyan akkumlátorok,amiket ha nem sütsz ki rendesen,és rátöltesz,akkor ahány százalék maradt töltés előtt az akkuban,annyi százalék kikeményedik az akkuban,és nem lehet használni.

HardCore is my LifeStyle

(#27514) dodopek válasza FatalEror (#27513) üzenetére


dodopek
addikt

De ez az újabb NimH akkukra is vonatkozik? Vagy csak a NiCd telepekre?

(#27515) BRIKLY


BRIKLY
veterán

(#27516) FatalEror válasza dodopek (#27514) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem csak a NiCd akkukra!De,hogy a NimH hogy bírja azt nem tudom!

HardCore is my LifeStyle

(#27517) Ton-ton válasza FatalEror (#27513) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg a memória effektusról beszélsz, az a NiCd sajátja, NiMh már gyakorlatilag érzéketlen rá.

http://qtp.hu

(#27518) neduddki válasza Ton-ton (#27517) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kevered a Li-ok nem erzekenyek a memoriara a NIXX-ek igen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27519) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Vettem jóárasítva 4db G4-es megvilágítólámpát a konyhabútor tetejére.

Írtam egy régi LED forrásnak, h vajon van-e neki G4-es LED izzója, valami hasonló. Sajnos nincs, de hozzátette, h "a termék kiválasztásnál ügyelj arra, hogy milyen hálózatba teszed, mert ha trafó van beépítve akkor villogni fog".

Ennek vajon mi az oka? (Azóta nem értem el)
Múltkor kiderült ugyebár, h a jelzőfényes kapcsolókat nem szeretik a LED izzók - villognak -, viszont ezeket nem jelzőfényes kapcsolóra kötném (mivel a felsőszekrények aljára rakatnék egy kapcsolót).

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27520) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Lakótelepünkön gázvezetékek, gázfogyasztók ellenőrzése folyik. Hajdanában, gázfogyasztóimat, fémhálóval erősített, sárga beszövésekkel jelölt flexibilis csövekkel kötöttem, a lakásba, fémcsövön behozott hálózathoz. Pontosabban ezen fémcső végén lévő golyós csapokhoz.

Az ilyen típusu flexibilis csövek -amennyiben ráismertetek- még elfogadottak? Vagy már más van helyette rendszeresítve? Van az ilyen típusu flexi csőnek egy előírt használhatósági ideje? Ami után kötelező, vagy ajánlott a csere. A cserét csak szakembertől fogadja el a Hivatal?
Előre is köszönet a válaszokért.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#27521) BRIKLY válasza BRIKLY (#27515) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na végig értem,kb 1 nm maradt ki ahova még mehetne 1cm beton,de meguntam a kavics szedegetést..
A múltkori 3 után most még 5 talicska beton ment le,a konyha egyik falánál a múltkorival együtt 6 cm beton lett. (ja meg persze az eredeti kb 8cm..) Azt hiszem ezzel sok szenvedést, és sok zsák csemperagasztót megspóroltam. :D Erre majd lehet szórni a járólapot mint bolond a lisztet :DD

[ Szerkesztve ]

(#27522) GLOCK34 válasza macera2 (#27520) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Itt láthatod,hogy mire és miért kell cserélni. Van ettől bővebb tájékoztatást adó oldal is,de szerintem ez is elég. A bekötőcsövet alaphelyzetben Te is kicserélheted megfelelő köröltekintéssel de ha pl. mérőhely átalakítás miatt átadás lesz akkor ne kezdj hozzá.

(#27523) runner 125 válasza runner 125 (#27519) üzenetére


runner 125
nagyúr

Közben sikerült kideríteni, a lényeg, h alap esetben ezek AC (váltóáramú) tápról mennek, viszont a LED-hez DC (egyenáramú) kell, így szimplán kell vennem egy 20 W-os (8 x 2,5W) DC tápot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27524) zoltan6 válasza runner 125 (#27523) üzenetére


zoltan6
őstag

én most rendeltem ebay-ről ilyen g4-es led izzót,ez megy egyen,és váltófeszültséggel is,direkt ilyent kerestem mert nekem is csak sima 12v-os trafóm volt.

(#27525) maross


maross
veterán

Udv

Keresnek egy topiklakot, vagy ajanlhattok valakit, aki meg tudna oldani a kovetkezo problemamat (18ker, nem ingyen ofkoz)

Adott a furdoszobaban egy ezereves szagelszivo, ezt kellene egy ujabb es nagyobb teljesitmenyure cserelni. A kepen almenyezet lathato, a vezetek vegen egy kapcsolo log. A lecek oda vannak szogelve ha jol lattam, nem akartam lefeszegetni. A padlasra azert felneztem, ki van vezetve egy eleg szeles cso. Szoval egy olyan ember kene, aki az almenyezet faragasatol es a cucc halozatba valo bekotesetol sem riad meg.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27526) Ton-ton válasza runner 125 (#27523) üzenetére


Ton-ton
tag

Vagy beteszel egy Greatz hidat (egyenirányító híd). Persze ha azt szeretnéd hogy ne lüktessen a világítás akkor még 1 kondenzátorra is szükség lesz ami kicsit "kiegyengeti" a hullámokat.

http://qtp.hu

(#27527) macera2 válasza GLOCK34 (#27522) üzenetére


macera2
aktív tag

Kösz az infókat, hasznos volt! De mivel csak arról lenne szó, hogy a golyóscsapok és a gáztűzhely ill. a konvektorok közti gumis, eddigi bekötő csöveket kell cserélni, a küldött doksin lévő INOX-ra, ezt a munkát el merem vállalni.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#27528) GLOCK34 válasza macera2 (#27527) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Persze,azt megcsinálhatod. Menetes kötésnél(fix külső) mindenképp Loctite zsinórt használj,és jól habozd le.

(#27529) macera2 válasza GLOCK34 (#27528) üzenetére


macera2
aktív tag

Eddig teflon szalagot használtam, (vagy kóc, gumiragasztóval bekenve) van ilyen gázhoz is. A loctite zsinór ismeretlen számomra. A jól habozd le módszer az ultrás vizet jelenti? Ez habzik ha van szivárgás. Vagy van valamilyen spec hab erre a célra?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#27530) Retro DJ válasza macera2 (#27529) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Loctitet 55-ként keresd!

Retro

(#27531) GLOCK34 válasza macera2 (#27529) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Már csak ilyen tömítőzsinórt lehet használni gázra. Legalábbis nálunk biztos.
Ellenőrizni jó a hab is,vagy ilyet is vehetsz.

(#27532) 9Petya2


9Petya2
tag

Sziasztok!

Szegeden tudnátok ajánlani egy megbízható gázszerelőt? Igazából csak az egyik konvektort kéne kitakarítani, mert kicsi az őrláng és nem marad égve. Egyedül nem nagyon nyúlnék hozzá, mivel szerszámom sincs itt az albérletben, meg nem szeretném, ha lenne vele valami baj.

(#27533) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Fürdőszobai padlóösszefolyó rácsot keresek. Fém 15x15cm-est, egyszerűt, és nagyon olcsót. A barkács áruházakban láttam 2500Ft körül.
Itt valaki tudna nekem javasolni olyan helyet/boltot, ahol ettől talán olcsóbban is lehetne kapni Budapesten?

(#27532) 9Petya2: Szerintem esetleg kérdezz rá itt is ha gondolod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27534) macera2 válasza Retro DJ (#27530) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi RetroDJ és Glock34!
Most már teljesen tiszta a kép, mit mivel. Ami hátra van, az vásárolni, csinálni. Még egyszer köszönet az infókért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#27535) Ton-ton válasza ro_bert17 (#27533) üzenetére


Ton-ton
tag

Tavaly Budakalászon vettem (fő tér valami vaskereskedés, azt a helyet szeretem), 760-ért.

http://qtp.hu

(#27536) 9Petya2 válasza ro_bert17 (#27533) üzenetére


9Petya2
tag

Köszi, közben nekem is eszembe jutott az a topik, de gondoltam hátha találok itt valakit. Megkérdezem ott is.

(#27537) neduddki válasza ro_bert17 (#27533) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gerocs keramia, szatmari

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27538) kasza blanka válasza B-L-A-C-K (#27357) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

rokonnál egy nagyon lepusztult 37nmes lakást újított fel egy szaki. eredetileg 120munkadíj+180anyag lett volna

- egész lakásban 3-4 réteg gusztustalan tapéta leszedése, falak full lekaparása, alapozás, glettelés, 2-3réteg festés nem tescos festékkel
-szőnyeg felszedése, aljzat kezelése, laminált padló megvétele, szállítása, lerakása.
-ablakok, ajtók javítása-mázolása. (pl a 30 éves erkélyajtóhoz guberált nekünk olyan zárszerkezetet, ami eredetileg volt benne),2 helyen üveg pótlása..
-kád, mosdó cseréje, kád elé fal építése+burkolása, lehullott csempék pótlása fürdőben/WCben(ő járt utána, visszabontotta ameddig kell, és újrarakta), mosógéphez kiállás+ fürdő újra szerelvényezése, konyhában új sarokszelepek
- villanyszerelés, új kapcsolók és konnektorok
-2 radiátor és fűtéscsövek mázolása

szomszéd ajánlotta, 1000forintokról is elszámolt az illető. a végén az anyag a különböző felmerülő problémák és további igények miatt 220 lett. azaz 340e.

(#27539) föccer válasza kasza blanka (#27538) üzenetére


föccer
nagyúr

Kb ingyen volt. Átküldhetnéd az elérhetőségét. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27540) Lipton


Lipton
őstag

Lassan elkészülő kert... 1 2 3 4 5
Tavasszal van még olyan 3-4 napos meló és "ideiglenesen befejezettnek tekintem" :)

[ Szerkesztve ]

(#27541) runner 125 válasza Lipton (#27540) üzenetére


runner 125
nagyúr

Frankó grat.

Egy telken vagytok az osokkel?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27542) Lipton válasza runner 125 (#27541) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi! Igen, elég nagy a telek, sok a munka vele (2300m2).

(#27543) 5teve válasza kasza blanka (#27538) üzenetére


5teve
senior tag

hány napig tartott az egész?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#27544) turbinca


turbinca
újonc

Szép jónapot. Szeretnék érdeklődni, hogy lakás fütéshez kapcsolodóan. 10en lakunk és van forró 50fokos vízcső. Azt a lakás melegítésre szeretném, hogy több hőt adjon e nekünk? most aluminium lemez van rajta ami körbe fogja és annyira nem hatásos. Mivel lehetne jobb létre téríteni ezt a rendszert? Köszönöm

(#27545) föccer válasza turbinca (#27544) üzenetére


föccer
nagyúr

Rakjatok rá radiátort. Igaz meg kell bontani hozzá a csövet, de jobbat nem nagyon tehetsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27546) runner 125 válasza Lipton (#27542) üzenetére


runner 125
nagyúr

A lugasra nem akarsz valamit felfuttatni?
Illetve a lehulló levelet h gyűjtöd? Nálunk csak egy nagy lombhullató diófa van, de idén már nagyon azon voltam, h veszek egy lombszívó - fújót.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27547) zoltan6 válasza föccer (#27545) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem ő arra gondolt,hogy keresztül megy a lakásán egy melegvíz vagy fűtéscsö (szomszéd lakásoké) és azt szeretné felhasználni olcsó fűtésnek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27548) Integra válasza Lipton (#27540) üzenetére


Integra
titán

basszus, nálad még tényleg továbbra is füvet kell nyírni. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27549) Lipton válasza runner 125 (#27546) üzenetére


Lipton
őstag

Lehet tavasszal kap majd valami szép növényt, nézegettem már :) Egy "szezon" 50-60 zsák levél - lombsperűvel megy a gyűjtés. Lombszívót próbáltam (elektromos) de csak "szívás" volt, annyira nem jó szerintem meg kicsi a tartója, állandóan ürítvegtni kell, stb.. Fújni nem jó mert a növénykre "ráfújod" csak a leveleket. Ott van a garázsban a dobozában.

Integra: küldök majd rendes "füves" képet, innen nem is látszik mennyire :)

(#27550) Met válasza Integra (#27548) üzenetére


Met
Topikgazda

Szombaton én is nyírtam :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.