Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27651) DeFranco válasza biker (#27650) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jól értem, ez létező engedélyezett rendszereken is kötelező utólagosan? Hát az anyjukba mennek el, oda.

Amúgy arra mit lépnek, ha nincs is ajtó a konyhán?

Ezt tényleg mindenkinek meg kellene csináltatni? Ugye azt érzed te is, hogy ebből semmi nem lesz.

(#27652) neduddki válasza DeFranco (#27646) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az utosk kozttleszekakinek barmit is jekk vlatoztani addig malmozok:- )))

udv

neduddki

mod; falusi gazos okitason igy hangzott el

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27653) DeFranco válasza neduddki (#27652) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Figyelj, én az ellenőrzést még elhittem nagy duzzogva-nehezen, de hogy ezt nem csinálják végig, hogy szépen kimennek minden házba ami '81 előtt épült, és akinek nincs mágnesszelepes kivezetett elszívója annál plombálják az órát amíg nem dob rá úgy kétszázezret meg vereti szét a konyhát, azt már nem veszem be.

(#27654) biker válasza DeFranco (#27653) üzenetére


biker
nagyúr

kezdjük azzal, a legtöbb panelnél nincs óra :) átalánydíjas a gáz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27655) DeFranco válasza biker (#27654) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tök mindegy. Akkor lezárják az elzárót. Akkor is irreális. Több mint irreális. Lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#27656) Jovanny2 válasza DeFranco (#27655) üzenetére


Jovanny2
őstag

Köszi, de jól elvagyok a szellőztető rendszer, mágnesszelep, ablakszellőző, meg minden anyámtyúkja nélkül is...ilyen, amikor unatkozó hülyebaromállatok elkezdenek gondolkodni, hogy ugyan, mivel tudnánk még nyomorgatni ezt a birka népet. Van arról szatisztika, hogy eddig hány szerencsétlen halt meg vasárnapi tyúkhúsleves főzése közben? Szerintem nem sok. Akkor minek ez a baromság már megint? Mondja valaki, hogy ez értünk van, nem ellenünk. Vagy inkább nem mondja, mert a képébe röhögök. :W

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#27657) Met válasza dodopek (#27649) üzenetére


Met
Topikgazda

Van E profil az eléggé ki tud lapulni.
Amikor én szigeteltem még a régi lakásban az ablakokat akkor felmértem hogy hova milyen profil kell, D vagy P vagy esetleg két oldalra D :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27658) DeFranco válasza Jovanny2 (#27656) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor hogy fogsz röhögni, amikor elzárják a gázt... a drága gázt... :D

Amúgy tényleg nem vicc, jelen állás szerint "nembiztonságos" hashtaggel zárják az egész kócerájt, ha nincs meg ami elő van írva, te meg csináltathatod meg, meg köttetheted vissza megint súlyoz tízezrekért.

Feltéve, hogy ez tényleg így került leszabályozásra, ahogy le van írva, nem tudom, mert nem értek hozzá, de a betű ezt mondja. Mellesleg nekem gyanús, hogy nem teljesen így van, de ez csak a józan paraszti ész...

(#27659) csibor válasza DeFranco (#27653) üzenetére


csibor
őstag

Pedig készülj rá :) Ha gázszolgáltatónak minden évben 1 szer ingyen felülkel vizsgálnia a rendszert, szerinted befogják csukni a szemüket?

(#27660) DeFranco válasza csibor (#27659) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aha... és szerinted amikor kimennek a havanna lakótelepre, akkor majd komplett blokkokat zárnak ki a gázszolgáltatásból? Vagy kikötik a teljes belvárost?

Ugyan már, erről konkrétan senki nem tud, nem is foglalkozik vele, és nem is fog.

Az ellenőrzéssel ugyanez volt, meghozták a szabályozást, jártunk utána két hónapot (itt is vertem a hisztit, hogy mi van vele), eltelefonáltunk egy csomó pénzt, mire kiderült, hogy mi a helyzet, majd az ellenőrzés előtt egy héttel kihoztak egy jogszabályt, hogy vissza az egész, a gázművek csinálja meg. Én meg, ha jogszabálykövető vagyok, akkor fizethettem volna 50k-t teljesen feleslegesen, plusz még rá ez a 200k-s balhé, és még ki is kötik az egészet, ha nincs kész.

Ugyan már...

[ Szerkesztve ]

(#27661) Ton-ton válasza Integra (#27604) üzenetére


Ton-ton
tag

Legelösször rakj benne tüzet. :-)
Ez csak félig vicc. Ha úgy fűtesz hogy bőven adsz neki levegőt, akkor a nagy része szépen leég, persze ha tökéletesen tisztára szeretnéd, akkor kihűlés után még tisztíthatod az itt említett szerekkel.

http://qtp.hu

(#27662) Melack válasza DeFranco (#27660) üzenetére


Melack
veterán

Nálunk a havannán (a mi tömbünkben pl) az a szerencsénk, hogy van szellőztető felszerelve az ablakokra, direktbe. Amúgy igen, kikapcsolnák a teljes tömböt a szolgáltatásból minden gond nélkül.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27663) DeFranco válasza Melack (#27662) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mágnesszelep van? Nincs. Kikötni.

[ Szerkesztve ]

(#27664) Ton-ton válasza biker (#27650) üzenetére


Ton-ton
tag

Bár az új konyhában már van mágnesszelep (még tervben sem volt, de ha lehet kihasználom a biztonsági lehetőségeket), elégedjenek meg a központi elszívóval. Elvégre nem azért került be hővisszanyerős szellőzés, hogy most külön beengedjem a hideget mert a kedves "szolgáltatónak" és az idióta bársonyszékeseknek ilyen kedvük van.
A magam részéről úgy vagyok ezzel, hogy ha ki akarnak zárni, hát tegyék (a két éves műanyag ablakot nem fogom megfúrkálni senki kedvéért). Viszont ebben az esetben kapnak két hetet hogy eltakarítsák a szemetük (gázcsonk) a telekről...
100-ból simán cserélem a tűzhelyt elektromosra, és még marad egy kevés a geotermikus rendszer befejezésére is (bár az messze nem elég).
Persze könnyen ugrálok családi házban, aki panelben lakik az ismét megszívta...

http://qtp.hu

(#27665) DeFranco válasza Ton-ton (#27664) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ez egy kicsit jereváni rádió esete lesz, legalább is nagyon bízok benne. Ilyen rendszer nem nagyon van, leginkább sehol nincs, panelban van valamilyen elszívó, de ennyi. Minden más lakást (100 éves belvárosi, '70-es évek társasházai, majdnem az összes kertes) ki fognak zárni tavasszal vagy amikor jönnek ellenőrizni?

Azzal nem lenne bajom, ha azt mondanák, hogy aki gázkészüléket köttet be annak ezt kell tejesítenie, hogy engedélyezzék. Persze, legyen. A bajom azzal van, hogy ezt az összes meglévő, anno engedélyezett és jóváhagyott rendszerre írják elő utólag.

[ Szerkesztve ]

(#27666) Ton-ton válasza dodopek (#27649) üzenetére


Ton-ton
tag

A szivacs legtöbbször csak 1-2 évet bír ki. Ez ilyen.
Ha nagy eltérések vannak (mint nálad), akkor legjobb szerintem a szilikon. Tehát a tokra folpackot simítasz (bevizezed a tokot, és a lehető legkevesebb buborékot és gyűrődést hagyva rásimítod a fóliát száraz ecsettel). Ezután a szárnyon (ahol a szivacs csík volt eredetileg) végignyomod szilikonnal nagyjából a kívánt vastagságban, és félig bezárod az ablakot (a lényeg hogy nem teljesen zárod rá, így később még egy kicsit össze fogja nyomni az új tömítésed ami így megfelelő légzárást ad). Másnap (ilyen időben ez inkább 2 nap), kinyitod az ablakot, és a felesleges fóliát levágod. Azon ne lepődj meg ha nehezen nyílik ki elsőre, a víz rendesen ott tartja a folpackot...

http://qtp.hu

(#27667) Jovanny2 válasza Ton-ton (#27664) üzenetére


Jovanny2
őstag

Annyira jó lenne leválni a gázszolgáltatóról. Nálunk csak a főzés és a fürdőszobai átfolyós megy gázról, pár hete komolyan elgondolkodtam, hogy záros határidőn belül egy minőségi visszatáplálós napelem rendszerbe kellene invesztálni. A ház fekvése, és a tető dőlésszöge is ideális. Már nézegetem a lehetőségeket, úgy nézem, hogy 10k körüli villanyszámla esetén a teljes kivitelezés-engedélyeztetés-stb. 1,2-1,5 millió forint körüli lenne. Ha lenne valamilyen állami támogatás jövőre (végre), akkor bele is vágnék. Tart már ott a minőségi (!) napelemgyártás, hogy érdemes legyen vele foglalkozni...

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#27668) dodopek válasza Ton-ton (#27666) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a tanácsot, de már a munka nagy részén túl vagyok. Az alkoholos spakli csodákra képes... :D

Meg amikor kérdezni kezdtem(okosan), már meg volt véve a szalag...

(#27669) neduddki válasza DeFranco (#27653) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem fogjak veresen komojjan venni azt is mondtak csak az ujaknal, ill. h agebasz van akkor lesz irgum burgum
szokaso magyar szopas

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27670) DeFranco válasza neduddki (#27669) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Legvégső esetben az lesz, hogy megmondom, hogy amelyik az órához nyúl annak a kezét ezzel a kecses csontozóbárddal teszem üzemszerű használatra alkalmatlanná, a gáztűzhelyet lehet kikötni szentimentálisan-igényesen, aztán veszek egy indukciós lapot.

Nekem ezzel nem is lesz gondom, minden konnektorhoz külön rézvezeték meg a biztidoboztól, de majd amikor a sok kis okos villanysütő/tűzhely felgyújt pár 60 év körüli villanyhálózattal megáldott házikót, akkor lesz itt majd úri muri...

(#27671) neduddki válasza Ton-ton (#27666) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor cska a gazmagneszelepet kik rakotni a hazszellozore, de gyanitom abba is bele fognak kotni

udv

neduddki

mod: lusta vagyok rakaeedsni Kiksig mi az eloiras az elszivonal?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27672) DeFranco válasza neduddki (#27671) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én annyit tudok amennyit linkeltem, amikor volt a felülvizsgálat balhé, akkor végignyaltunk minden előírást, akkor még erről nem volt szó sehol, értelmes médium azóta sem hozta le, annyit tudok amennyit linkeltem. Azt meg további információig feltételesen kezelem.

(#27673) maross válasza maross (#27643) üzenetére


maross
veterán

Es erre a furatra valaki tud valami konkretumot mondani? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27674) beers válasza biker (#27620) üzenetére


beers
addikt

Próbáld ki valamin.....!
Hidd el, tudom mit beszélek!
Fürdőkádat,főzőlapot, leégett edényeket, stb súroltam vele!
Ez nem szemcsés!

M&N

(#27675) Ton-ton válasza DeFranco (#27670) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen ugyanígy szerencsésen állok.
A sütő melletti részben (mosogatógép mögött) ott figyel 3 konnektor (mosogatógép, gázsütő, és egy a kapcsolt a gázszelepnek), s az álmennyezet tetejéig benn van a cső. Tehát bontás nélkül be tudom húzni akár a 3 fázist is a megszakítóktól (az óráig pedig 5*4-es réz madzag van).
Gyakorlatilag egyszerűen felháborít a kekeckedésük, s ezért zavarom el az egész bagázst a fenébe ha egy szót mernek szólni. Érdekes mód az Émász örül a pénzemnek (valószínűleg egy indukcióssal hasonló költséggel megoldható a főzés)...

http://qtp.hu

(#27676) Ton-ton válasza neduddki (#27671) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg panel esetén valami áramlásérzékelőre lesz szükség az elszívő csőbe.

http://qtp.hu

(#27677) neduddki válasza Ton-ton (#27676) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

inkabb az techkikai parameterlesz a szuk szeritnem

udv

neduddki

p.s. par honap indukcio utan vissza nemmennek gazra lasd ujegetoes tortenet:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27678) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

namertem, feljegyeztem az indulot, es a stabil beallast kompaktnal, sajna foyasztast megint nem tudtam merni
nev__indulo [lux] __stabil[lux] t
Icon 26W 54 121 70
Icon 32W 73 138 55
GE T2 23W 64 181 65
GE T2 15W 39 111 40
Osram 24W 25 104 120 /nagyon hasznalt nagyon piszkos, feujitast kiszolgalt/

nev__indulo [lux] __stabil[lux] 20min utan
Conlight 12W 257 215 /hasznalt/
Conlight 12W 217 174 /uj/
Anro 10W 211 181

udv

neduddki

p.s. mivel a mero majdnem a lampa kozepvonalaban volt ezert a kopakt vs. led ijjen szmepontbl nem osszevetheto, a hejjsegen szemre legjobbna a GE T2 23W vilagiotta be

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27679) Winner_hun válasza neduddki (#27678) üzenetére


Winner_hun
félisten

Conlight 12W 257 215 /hasznalt/
Conlight 12W 217 174 /uj/

o_O

Őő nem maradt ki az amelyiket küldtem?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27680) neduddki válasza Winner_hun (#27679) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem fert bele ugy asztan uj hejjen merem most, de itt a burta ntm burom eszd ni mert nem fer belke akezem

udv

neduddki

mod: a 3. szintne uj conlight megy vissz mer tbasizkvilagitani

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27681) neduddki válasza neduddki (#27678) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nev__indulo [lux] __stabil[lux] 20min utan____fogyasztas[W]
Motkany kinai 51 46 13.3
Arno 10W 36 31 8.9
Conlight 43 37 10.8

udv

neduddki

p.s. merok: VC4K. Holdpeak 881B, sajna a bura nagyon beleszolt, a kinai ~1cm-vel kintebb volt, mint a Con, arno meg attol is beljett .5cm-val

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27682) GLOCK34 válasza maross (#27673) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ilyen kell Neked. Mi 133mm fúrókoronát használunk a fal átfúrására,aztán belerögzítünk egy darab 125mm kg csövet. A légbevezető külső rácsát csak bele kell pattintani,a belsőt pedig 4db csavarral lehet rögzíteni.
Normális boltban 10k körül van az ára.

(#27683) x_o_n


x_o_n
veterán

Sziasztok,ha esetleg tud valaki pár napos festő munkát vagy beugrót valahova pár napra,vagy csak egy konyhát valamit kifesteni,kérem szóljon,nagy a gáz mióta visszavergödtem németországból.
és ismét elnézést ha valakit zavar hogy ide irtam.

(#27684) runner 125 válasza x_o_n (#27683) üzenetére


runner 125
nagyúr

Adj fel aprót Hardverapro-n, expressz-en, aprod-on, jofogas-on, jelentkezz be a munkaügyibe, írj az ismerősöknek, írd ki az üzenőfaladra, stb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27685) zodo


zodo
nagyúr

Üdv. Urak!

Kellene egy kis segítség, legfőképp festő vagy témaértő szakiktól.
Adott egy cirka 25 éves panel lakás, első papír alapú tapétájával amit az oldalfalról, többnyire sikerült leszednem.
Itt ott látszik a beton vagy foltokban mintha glettelve lenne.
Így jött le a tapéta, nem én kapartam le a glettet ahol épp nem látható.
Mennyezeten egyelőre fent hagytam mert nem tudom mi tévő legyek.
Természetesen "sima" felületre szeretnék, festeni ill. egy oldalfalon lenne 4 csík szélességben Vinyl tapéta. Glettelni nincs kedvem (kb 50 nm + 20 nm mennyezet) meg nem is értek hozzá de az oldalfal, jelenlegi állapotában nagyon szemcsés, gödrös.

Amire gondoltam a glettelést elkerülvén az a festhető tapéta pl. NOVABOSS BASIC
Ezzel java részt eltűnnének a csúnya felületi hibák és még sem a hagyományos fűrészporos tapéta.

Mit ajánlotok, jó az elgondolás vagy mindenképp glettelnem kell?
Beton falat le kell alapoznom vagy tapétánál lényegtelen?
Mennyezetről is leszedjem a régit vagy maradhat (szélein itt-ott levált de különben szépen tartja magát) mint "makulatúra papír" ?

(#27686) x_o_n válasza zodo (#27685) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia

az a gond hogy glettelni mindenképpen kéne mert ezen a felületen nem maradna fent a tapéta.

a maradékot is le kell áztatni,a mennyeztetit meg kéne rendesen nézni ha fent marad lehet elég csak lefesteni valami jobb fedőképességü festékkel és kész.
a falakat 2x át kell glettelni és lefesteni majd mehet a dekor tapéta.

(#27687) zodo válasza x_o_n (#27686) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Köszi szépen. Mondjuk nem örülők. :)
Mint ahogy látom szakmabeli vagy ezért rákérdeznék, kb. mennyi lehet egy ilyen meló költsége, anyag és munkadíjjal együtt? Ha nem publikus akár privátban is válaszolhatsz

kb 50 nm oldalfal benne 2 db 85-ös ajtó és 2 db 120x160-as ablak ahogy a fenti képen, továbbá 20 nm mennyezet.

[ Szerkesztve ]

(#27688) looser


looser
addikt

Sziasztok! Itt eddig mindig jó tippeket kaptam :-)
Van egy kb. 5 éves gáztűzhelyünk (mintha török lenne, szídta is, aki bekötötte), s az a gond, hogy nagyon pici lánggal ég, de minden égője. Elképzelhető, hogy egy tisztítás kellene neki, vagy máshol kell keresni a problémát? Pld. nyomás gond? Gondolom ez sem egy bonyolult szerkezet, átereszti-nem ereszti a gázt, mint a vízcsap a vizet.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#27689) x_o_n válasza looser (#27688) üzenetére


x_o_n
veterán

szia,mindenképpen gázos kellene,ez nem egy csap amiben házilag kicserélsz kipucolsz valamit és kész,kérdezz körbe hátha van ismerös aki olcsón megcsinálja,az ilyesmi nem játék hogy házilag neki állj

(#27690) DeFranco válasza x_o_n (#27689) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Annyit azért meg lehet tenni, hogy leveszi a gázrózsa levehető (fekete) kupakját, és egy kicsit megtisztítja a lerakódásoktól a réseket..

[ Szerkesztve ]

(#27691) Ton-ton válasza DeFranco (#27690) üzenetére


Ton-ton
tag

Illetve ha már levette a düzni-re is vethet egy pillantást, esetleg tűvel kitakarítja. De ennél tovább én sem mennék.

http://qtp.hu

(#27692) x_o_n válasza DeFranco (#27690) üzenetére


x_o_n
veterán

igen persze,csak mivel irta hogy mind igy ég ,nem bizti hogy az a probléma ugyebár..

(#27693) zoltan6 válasza x_o_n (#27692) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem volt hogy megtört a gáz mögött a tömlő,akkor volt ilyen.

(#27694) looser


looser
addikt

Köszi az ötleteket srácok! Igazából már tisztítgattam, vékony reszelőm nem lévén egy tűvel ki-be járattam, de nem segített rajta. Lehet, hogy zoltan6 esetéhez hasonló a miénk is...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#27695) GLOCK34 válasza looser (#27688) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Lehet több oka is.
- Minden gázcsapnál az előlap burkolat alatt van a készülékek többségénél 2db csavar amivel a gázégő alsó és felső tartományát lehet szabályozni. Ezt érdemes ellenőrizni.
-Következő a gázcsapok tömítetlensége,tehát kevés gáz jut el az égőfejekhez.
-Harmadik a szűrők ellenőrzése. Ez minden gázcsapnál van,plusz a bekötőcsőben is lehet. (Ajánlott)
-Végül a már említett fúvóka és gázrózsa tisztítás.

Minden esetre hívj egy szakit ha a tisztítás és bekötőcső ellenőrzéssel nem jársz sikerrel,mert belül már nem ajánlott barkácsolni semmit.

(#27696) talpas válasza looser (#27688) üzenetére


talpas
aktív tag

Bekötötte akkor csak sejtem, hálózati vezetékre. Hogy előtte mire volt kötve azt nem tudjuk, így fölmerülhet az is, hogy PB.n volt-e előtte, fúvókák lettek e cserélve, hol tárolták, pókfészek a csőben? Ha PB-ről üzemelt, abba a fúvókába tűt nem tolsz bele. Max. drótkefe acélszálat. És mint írod egyformán kis láng, nagyon gyanús, a kis átmérős fúvóka és a pókica.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#27697) looser válasza talpas (#27696) üzenetére


looser
addikt

Nem, szerencsére ilyesmiről szó sincs, bár bemászhatott egy emeleti panelba bármilyen rovar, de ez kérem itt álla időtlen idők (5 év :-) óta egy panel 6. emeletén. Szakit hívok, nem merek hozzányúlni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#27698) talpas válasza looser (#27697) üzenetére


talpas
aktív tag

Helyes döntés, ez a biztos.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#27699) DeFranco válasza talpas (#27698) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1

(#27700) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Gyémánt vágókorong bírja a fát? :DDD
Egy ajtó aljából kellene levágnom 1 centit,de nincs mivel.Láncfűrésszel nem akarok nekiesni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.