Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28651) neduddki válasza erdoke (#28650) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

huuu latom Te ks szivni fox mire ebbol epeszu para lesz, padlora vegyel ventat, dujla funkcio parasit es nyeli a port ,mint kacs a anokedlit:- )))
ablakcserekor ragaszkodj a dupla ablakokhoz es belul legyen a kripton toltesu /malyiglas/ dupla
gyurj ra a ego teljesitmenycsokkentesere mondom nem nagy knszt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28652) kasza blanka válasza macera2 (#28614) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

de attól még be lehet kötni a hagyományos flexicsővel is, nem? néztem tegnap praktiikeben/obiban, az csak 1500körül van a gázhoz való. vagy ilyen sárga műanyag kell mindenképpen?

néztem árgépen, abból is van jóval olcsóbb, mint a 4-5ezresek a barkácsáruházakban., érdemes lenne azt megvenni?

(#28653) neduddki válasza kasza blanka (#28652) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az ijjen sarga az fem es csak azzal lehet bekotnmert gyun a kemnysepru/tuzoto oszt szivas leszen belole

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28654) szabjan válasza kasza blanka (#28652) üzenetére


szabjan
tag

Már csak a fém kötőcső alkalmazható

[link]
[link]

Beszerzés leginkább: Sze-rel-vény-bolt ! ;)
Nem tudom merre vagy de Pest és környékén mondok vagy tízet...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#28655) szabjan válasza kasza blanka (#28652) üzenetére


szabjan
tag

Benekdekéknél 5 k-ból megvan a kettő szerintem
[link]
/lejjebb mofém gázcsap flexum 1/2 fix kb 1995 pénz/

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#28656) kasza blanka válasza szabjan (#28655) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na akkor hogy végleg tisztázzuk mert már semmit nem értek :D

ha a gáztűzhely új (panel, csak a tűzhely megy gázról, óra sincs, átalányban fizetünk, gázvezeték bejön, rajta egy ilyen csap, csak régi, kék nyelű). meglévő csap+flexicső-re elvileg rá sem lehet kötni az új készüléket?

szóval a csapot hogy lehetne lecserélni anélkül, hogy az egész házban elzárnák a gázt, ha csak ez az 1 csap van a lakásban bejövő vezetéken. muszáj cserélni a csapot is, vagy maradhat a régi?

miért árulnak praktikerben, obiban rémharisnyás régi típusú flxicsövet, ha elvileg már csak az új használható?

igen, szerelvényboltot találtam én is legolcsóbbnak.
amúgy csepel-erzsébet volnalon kéne. gázszerelőt tudnál esetleg, aki olcsón bekötné?

köszi

(#28657) neduddki válasza kasza blanka (#28656) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor kezdgy elv isszaolvasni mert mukod gaztuzhjjed csak gy lehet ha van hozza elszivod is megflelo bekotessel es egymasrahatassal

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28658) B-L-A-C-K válasza kasza blanka (#28656) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Műanyag nyílászáród van, és új gázfőzőlapot köttetsz be? Tudod hogy egy halom dolognak kell megfelelnie hogy elfogadják majd ha jönnek ki ellenőrizni? Csak azért mert én most ebbe voltam, és végül hagytam az egészet a picsába mivel vezetékezések is voltak pár helyen ezért megoldottam elektromos főzőlappal.
A megmaradt gáz cső végleges kikötése 110 ezer forint lett volna, 5 évre viszont lehet szüneteltetni amit 20 ezer forintért kiviteleznek (majd ha lejárt ez az idő, meg meg lehet hosszabbítani).

(#28659) Mate válasza B-L-A-C-K (#28658) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt jó hogy írod. Tavasszal tervezek konyhát újítani ablakcserével együtt....
Jó nagy marhaság ez a szagelszívós dolog....

Fürdőszobában kicseréltük az ablakot, rá fél évvel felújították a kéményt és szóltak, hogy egy 40.000 Ft-os szellőzőt kell beépíteniük....
Annyiból áll a szellőző, hogy hanyagul fúrtak 20 lyukat az ablakra, majd rápattintottak egy műanyagdarabot.... Persze télen meg lehet fagyni, de hát szabály az szabály.

(#28660) B-L-A-C-K válasza Mate (#28659) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hülyeség az egész amúgy, egy nagy lehúzás. Amúgy én sem tudtam ezt az egészet, sőt már megvettem a gáz főzőlapot mikor egy másik topikban neduddki kolléga linkelte ezt. Pont szerencsém volt mert komplett felújításban voltam, illetve a már megvásárolt gáz főzőlapot is még kitudtam cserélteti elektromosra.

Kicsit sz@rul érintett volna ha a kompletten felújított lakásba jönnek rá fél évre ellenőrizni is mondták volna szedjem szét az egész konyhát mert nem felel meg a követelményeknek. :) Szóval szerencsém volt valamilyen szinten, így meg az elektromosba bele se tudnak kötni.

[ Szerkesztve ]

(#28661) Mate válasza B-L-A-C-K (#28660) üzenetére


Mate
nagyúr

Menjenek a *icsába....

(#28662) szabjan


szabjan
tag

Ez sajnos a gázgyárak lassú átalakítási kényszerítése. Cserélsz valamit, és átalakítod az akkori szabvány szerint. / nem véletlenül van ennyi nem hivatalos cserebere. de ezt nem is olvastátok... :D /
Ugyanez, hogy a kéményes készülékeket már nem lehet újonnan létesíteni csak cserélni a meglévőket.
De hamarosan azt is kilövik és végleg eltűnnek a kéményes gépek.

a vizesember

(#28663) kasza blanka válasza neduddki (#28657) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na mégegyszer :D

földszinti lakás panelben. nyílászáró jó kis házgyári 30-40 éves fa. kérdezték is gázszerelők, hogy műanyag-e, és mikor mondtam, hogy nem, hanem a jó kis régi házgyári fa, akkor nem forszírozták tovább. akkor gondolom nem kell elszívó, ugye?

amúgy a konyhában van falon keresztüli szellőző(ez a gyárilag a panelen lévő lyuk, rajta ráccsal), és szellőzőaknába kötött szellőző(háztetőn szívó ventillátorok) is van, tehát van egyfajta állandó légáramlás a konyhán keresztül csukott ablaknál is.

villanytűzhely szóba sem jöhet, se a hálózat, se a kapcsolótábla nem lenne képes akkora teljesítményt szolgáltatni jelen állapotában. nincs 400V sem.

minden lakásba bemegy egy óra nélküli gázvezeték, rajta egy ilyen kék nyelű csap, onnantól még 30centi cső, és azon egy flexicső (fémharisnyás régi). átalányban fizet mind az 50 lakó.

régi tűzhelyet kidobtuk, és a héten kihozták az újat, azt kéne bekötni. tehát a fémharisnyás flexi gázcsövet felejtsem el, hiába kapni még, csak a sárga cél-műanyag jó, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#28664) szabjan válasza kasza blanka (#28663) üzenetére


szabjan
tag

Na ezen átsiklottam. Panelban nem kell semmit változtatnod. Ott az állandó elszívórendszer elég.
A golyóscsap cserére sincs feltétlenül szükséged, csak a gyártó kötheti az ebet sajnos. Megteheti.
Panelban macerás egy zárás-nyitás a gázművek közbevonásával.
A gázflexit a saját érdekedben IS a fémre érdemes cserélned. A fémhálósok nem érnek semmit. Tűzállóságuk nulla. Nem is értem miért árulják még bárhol.
Egyébként egy normálisabb szerelő kicseréli neked gáz alatt is a csapot ha kell. Könnyű művelet.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#28665) erdoke válasza neduddki (#28651) üzenetére


erdoke
titán

Ügy érted, vegyem lentebb a kimenő víz hőfokát? Ha a gyárilag bejelölt pöttyre állítom, ami a hatos skálán éppen a 4-es fölött van, akkor 57,5 fok környékén tartja a vizet.

A legjobb aláírás a héten

(#28666) kasza blanka válasza szabjan (#28664) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

de a golyóscsapot nem is tudná cserélni a gázszerelő, csak ha elzáratja az egész házban, lévén nincs másik gázcsap a lakáson belül.

hasonló, mint amit linkeltek, csak kék a kar/tekerő rajta (olyan mint jelenlegi lakásunkban a bejövő vízvezetékeken lévő elzáró)

a gyártó képviselője a flagservice. gondolom ők szarnak az ORION-ra, hisz más márkáknak is ők a hivatalos szervize (igen tudom, hogy az ORION hitvány, de ez volt a legolcsóbb, és biztos ami biztos 2000Ft-ért vetem +2év garit is rá, és nem mi lakunk abban a lakásban)

flagservice ügyfélszolgálatán meg szó szerint leráztak, mint írtam, mert náluk annyi cím van, hogy 2 hétre tudnák vállalni. hívjak nyugodtan regisztrált gázszerelőt, ő is lepecsételheti a garjegyet azt mondták.
csak aztán ha 2 év múlva mégse fogadják el, hiába hivatkozom és arra, hogy a munkatársuk ezt mondta telefonba.

másik az ár: 13500 nekem rengetegnek tűnik egy sima bekötésre.
és minden szerelő ennyit mondott, csak valahol nettó, vhol bruttó, vhol benne van az anyag(csap+cső) vhol nincs.

"Egyébként egy normálisabb szerelő kicseréli neked gáz alatt is a csapot ha kell. Könnyű művelet."

azt hogy? csak kiváncsiságból, de érdekelne. vmi kompresszorral elszívja közben a gázt?

[ Szerkesztve ]

(#28667) Mate válasza kasza blanka (#28666) üzenetére


Mate
nagyúr

Előbb írta, hogy gáz alatt is ki tudja cserélni egy szerelő.
Szerintem nem kompresszorozik, max. kinyitja az ablakot :D

Nekünk is flagservice volt megadva, végül valami 11. kerületi szervizzel köttettük be, mert sumákoltak össze-vissza. Sajnos nem emlékszem már arra, hogy mely cég volt.

[ Szerkesztve ]

(#28668) rayoliviero válasza szabjan (#28633) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lehet az is probléma nálam, hogy a kazán felfűti a vizet 60 fokra (jelenleg 80, mert a szerelő annyit állított be) és utána keringeti vagy 2 percig, addigra pedig már visszahűl 40-re, amit keringet még egy kis ideig és csak azután kapcsol be újból. És amikor a 40 fokos víz kering, akkor visszahűl a cső rendesen, még a rézcsövet is meg tudom fogni kézzel. A radiátor is biztos jó sokat hűl azidő alatt.
A szerelő 80-ra állította a cirkót, de attól ugyanúgy engedi a vizet 40-re lehűlni.

[ Szerkesztve ]

(#28669) szabjan válasza rayoliviero (#28668) üzenetére


szabjan
tag

hát ez a 80-40 kicsit soknak tűnik. 15-20 fokot szoktak maximum esni kb...
De ettől függetlenül nem jó a fűtés ha nem meleg állandóan alul felül az a 3 radiátor.

kasza blanka

Ki lehet lezárás nélkül is cserélni. Vissza kell tekerni zártan a csapot az első menetig és úgy loctite-ozni újra, majd csap gyorsan le és fel az új előre lezárva. Ennyi. A gáz nyomása nyúlfing. Minimális gázszag lesz

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#28670) neduddki válasza erdoke (#28665) üzenetére


neduddki
nagyúr

!

NEM! az ego teljesitmemnyt tudod ~4kW lepesekben kolatozni, a kezelsi kezikonyvben megtanalod hogy kell, 2-t kell foprgatni a hofok kapcsolon, nekm igy van most 6kW-ra korlatozvas, azert mondom, hogy nked a 11-16kW boven sok, nem magamtol talaom ki hanem a veesmann-osoktol hallotam ezt is:- ) /az ariston azert hajpoljak sokan mert van ojjan nem-kobi crjoa ami 2kW-ig szabajjozhato/

udv

neduddki

mod: kasza blanka: na akkor ,egkaptad a valszt:- )

Gazsi: az is lehet hogy a cirkod van megkergulve es ahejejt hogy szipn mnimalis teljezmeney futene, tu nagy gazzal uzemel

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28671) erdoke válasza neduddki (#28670) üzenetére


erdoke
titán

A használatiban nincs ilyesmiről szó, csak az ECO és COMFORT üzemmódok közti váltásról.
Amit te mondasz, az a szervizkönyvben tényleg le van írva, de semmi konkrétum nincs arról, melyik hűtőteljesítmény fokozat kb. hová/mire való/ideális.

A legjobb aláírás a héten

(#28672) neduddki válasza erdoke (#28671) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi

gazad van a szervizt hasznalom mint kezkonyvet:- )
az nem is fogod megtallni mert arra tapasztlat van meg winwatt ha szamolni akarsz, azert mondom hogy 2-3-ra lodd be hogy az a 11-15kW azt viassmann-osko arultak el

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28673) erdoke válasza neduddki (#28672) üzenetére


erdoke
titán

Mit jelent, ha 3-ra állítom? Nem fog III pálcika fölé menni akkor sem, ha éppen ezerrel fűti fel a rendszert?
Most egyébként 24,1 fok és 30 % páratartalom a nappaliban. Reggel 9:20-kor kapcsolt le a padló/fal kör...

A legjobb aláírás a héten

(#28674) macera2 válasza kasza blanka (#28652) üzenetére


macera2
aktív tag

Én is csak attól vagyok okos, amit itt olvastam. Szóval, a hagyományos sárga mintás, kűlső fémszövetest, gumi belsővel, 6 évenként kell cserélni. Az acélbetétes, amit vásároltam, az meg örökre vasalva. Van valamilyen előírás, hogy a régieket, fémszövetes, sárga mintást, amit idáig használtam, le kell cserélni. Az INPiPE féle, belül saválló acélbetétes, csak a külső része egyszínű sárga műanyag borítású. Ebből is kétféle van, az egyik a flexibilitás mellett még nyújtható is. Ez a drágább. A másik szimplán flexibilis. Ez az olcsóbb. Erre a két jellemzőre, meg a vastagságra (1/2, 3/4 stb. colos) is érdemes figyelni. Egyébként 4 000 Ft.-ért hármat vettem (0.8m., 0.8 m., 1.2 m.). Tájékozódás céljából : http://www.inpipe.hu/

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#28675) neduddki válasza erdoke (#28673) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem bizony mert nncs is ra szukseg ekkora haznal, es sorplsz min t akisangyal, persze a felfutes lasasbb lesz mnt fullgazon de joval kevesebbet eszik
nalm 44% haldunk:- )

udv

neduddki

mod: na ott van az arston

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28676) erdoke válasza neduddki (#28675) üzenetére


erdoke
titán

Nagy kérdés, mennyit lehet vele spórolni, mert elég rövid ideig szokott hármas fölött menni. Felfűtés után akkor is egy pálcikás az égő, ha 61 fokos vizet tart, és kint -5 fok van. Még az is lehet, hogy négyesre van korlátozva, mert mintha még nem láttam volna 5 pálcikát. :F A melegvízre is érvényes a beállítás, vagy csak a fűtésre?

Más. Az egyik ablakunk "szelel". Igazából pont nem légáramlást érzek, és a szmog szag se jön be, csak az elhaladó autók gumijának surrogó hangja sokkal hangosabb, mint volt egy hónapja, vagy ha most kézzel enyhén nyomom az ablak szélét a zsanáros oldalon kifelé. Valamelyik nap nézegettem a zárszerkezetet, és a kis retesz, ami azon az oldalon van, szerintem nem ment le eléggé a kilincs teljes elfordításával. Próbáltam rángatni, és bezárás után jó is lett. Viszont 1-2 nap alatt nyitás nélkül visszaállt a "szelelő" állapot. Szerinted ezzel mit lehet kezdeni? Ahogy írtam korábban, mintha a levegő nem járna át rajta, csak bizonyos frekvenciájú zaj. :F Talán a két, zárodáskor összesimuló gumi csík nem fekszik fel rendesen egymáson?

A legjobb aláírás a héten

(#28677) neduddki válasza erdoke (#28676) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja eobb elfjtettem +20% viz es -1.5 gyan az hatas mint most csak egessegesebb
tobbire kesobb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28678) harry


harry
veterán

Jelenleg a házban egyfajta ideiglenes (fa) beltéri lépcső vezet az emeletre, valamilyen pallókból... szeretnénk fa lépcsőlapokat venni, és azokat letenni. Melyik fajta lenne jobb? Ezek gondolom natúr kezeletlen állapotban kerülnek forgalomba, milyen további teendők vannak? Meg akkor homloklapok is kellenek. Az akkor olyan 4+2k /lépcsőfok, összesen kell 13, akkor az ilyen 80k környéke.
Szélére, szegélynek mit szoktak tenni fal mellé? Sima parkettaszegély?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28679) neduddki válasza harry (#28678) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tolgy eger bukk vorosfenyo machagoni mittomen.... ami teccik

ha vasra rakod homlok se kell es szego se

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28680) biker


biker
nagyúr

Minden radiatoron ilyen szelep van, sajna termofej csak cserevel megy ra
Ezt nem uszom meg vizveszteseg nelkul igaz?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28681) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Talán jöhet ide is a kérdés. Felújítandó fürdőszobába keresnénk olyan szappanadagolót ami mozgásérzékelős. Létezik ilyen nálunk, vagy hol lehet kapni?

Live-Die-Respawn

(#28682) Dluinet válasza oriic (#28681) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valamelyik nagy áruházban nyáron volt akcióban 10000Ft környékén

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28683) DeFranco válasza oriic (#28681) üzenetére


DeFranco
nagyúr

metroban nézném meg először...

(#28684) oriic válasza DeFranco (#28683) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszike... :R

Live-Die-Respawn

(#28685) neduddki válasza oriic (#28681) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

en meg oket ajanlom Bona Hygilyx dunatol keletre rengetek ugyfeluk van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28686) erdoke válasza neduddki (#28685) üzenetére


erdoke
titán

A kérdés engem is érdekel 2-3 db erejéig, de a linken egyet se találtam. Az se lenne rossz, ha képet is társítanának minden termékhez.

A legjobb aláírás a héten

(#28687) Mate válasza oriic (#28681) üzenetére


Mate
nagyúr

(#28688) DeFranco válasza Mate (#28687) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, igen, bocs, ez nem jutott eszembe, a metro mellett az ebayt meg a dealextreme-t is megnézném, próbára azok is jók, hogy bejön-e az eszköz egyáltalán... egy időben én is terveztem fali adagolót, de aztán valahogy elmaradt

(#28689) Mate válasza DeFranco (#28688) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem az a bajom, hogy a legtöbb nem fali. Nekem csak fali jöhetne szóba, de az meg kevés van és drágábbak.

Mindenképp fogok majd rendelni ebay-ről. A legtöbb itthoni boltban is ugyan azokat kapni, csak drágábban.

(#28690) neduddki válasza erdoke (#28686) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

hivd fel Nandort a web az csak margnalis probalkozas anelkul is brutalis forgalmat csnal, nagyon jo mnosegu termekek epeszu aron van nala

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28691) Hasaggymeg válasza biker (#28680) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Talán fagyasztással. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#28692) erdoke válasza neduddki (#28690) üzenetére


erdoke
titán

Telefonon meg lehet nézni, tapogatni, stb? :N

A legjobb aláírás a héten

(#28693) neduddki válasza erdoke (#28692) üzenetére


neduddki
nagyúr

J!

aszt kerdezd eg tole hogy hovsa szallits kornyekeden....

ufb

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28694) biker válasza Hasaggymeg (#28691) üzenetére


biker
nagyúr

Nem kicsi a fagyasztashoz az az 5cm?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28695) Hasaggymeg válasza biker (#28694) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha csak egy szinten vannak radiátorok,a nyomás elengedése után minimális víz fog kijönni.Ha meg több szinten van fűtés,és ez pont lent van,ki kell zárni az összes radiátort és megúszhatod minimális vízveszteséggel.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#28696) biker válasza Hasaggymeg (#28695) üzenetére


biker
nagyúr

egy szinten van mind. köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28697) qdak válasza Pikkolo^^ (#28593) üzenetére


qdak
addikt

elvileg 2 éve, csak az a durva h amiket mi lejelentettunk semmi nyoma :W vizugynél a papiron semmi, csak a 2 éve általuk leolvasott, meg a mostani van.
kérdem én akkor minek adja be az ember h mennyi áll az óra ?

ha hitelesen be tudom bizonyitani (kiméretjuk az órát és valoban csal) akkor mi a következő lépés ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28698) Met


Met
Topikgazda

Valamelyik nap a rádióban mondtak valamit a vízórákról, hogy kötelező lesz mindenkinek vagy valami hasonló.
Csak nem értettem mit mondanak mert nagy volt a zaj.
Valaki tudja mi változik?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28699) szabjan válasza Met (#28698) üzenetére


szabjan
tag

Ha jól tudom a társasházakban kötelező lesz kialakítani az egyéni mérőt.

a vizesember

(#28700) Dluinet válasza Met (#28698) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem lehet átalánydíjas víz, csak mért

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.