Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28751) SG3rg0 válasza Vangelis (#28750) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia nekem a festő mondta! Porszívózásnál a csövet 2 percig kell a plafontól 50cm tartani hogy megkavarja fent a levegőt. Azt mondja ezzel a penészedést ki lehet kerülni.

(#28752) Vangelis válasza SG3rg0 (#28751) üzenetére


Vangelis
nagyúr

hmm......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28753) Winner_hun válasza Vangelis (#28748) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28754) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

futesi elvtarsak q7rf oktogon kornyeken hun? /szomszed msot gyutt ra hogy rossz hejejn van a termosztat.../

kosz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28755) Vangelis válasza Winner_hun (#28753) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajnos erre nincs keret.....

Sőt

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28756) Vangelis válasza neduddki (#28754) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekünk sem tudom, hogy jó helyen van-e

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28757) Winner_hun válasza Vangelis (#28755) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vaterán keress licitálósat, én is onnan szereztem be. Működésileg mint egy új, csak az új ár töredékéért. 20-30k körül már biztosan találni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28758) Vangelis válasza Winner_hun (#28757) üzenetére


Vangelis
nagyúr

thx

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28759) Hege1234


Hege1234
addikt

erre valaki ?

(#28760) runner 125 válasza Hege1234 (#28737) üzenetére


runner 125
nagyúr

Olyat nézz, ami minimum 350-400m3/óra teljesítményt tud.

A kivezetés miatt ne aggódj, egy 400ft-os könyökkel arra és úgy fordítod ahogy akarod. Flexi csővel meg pláne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28761) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hogy dokumnetalogyon: gazora
tegnap>ma: 9m^3
szept11>dec18: 262m^3

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28762) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ja a lenyeg mjadben lemaradt alattam nincs futes igy asztan parketta 18-19fok 3. emeleti szimszed alatta funtenk parketta 23-24fok...

udv

neduddki

mod: Vangelis: nalm mkingyuk 23-24 van

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28763) Vangelis válasza neduddki (#28761) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekünk is 10-12 megy el.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28764) Hege1234 válasza runner 125 (#28760) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!

teka mint márka ?

[link]
19000 ért 540m3/óra

zanussi

[link]

19000
de csak 125-270m3/óra

+ itt egyet nem értek
(csak így tudom megmutatni mire gondolok)
[link]

mindegyik kihúzhatós ilyen dobozzal van szerelve ?
(278,140,120 -as méretek)

(#28765) Agostino


Agostino
addikt

üdv

érdekelnének az itteni tapasztalatok is. kerámia főzőlapot mivel lehet takarítani rendesen? csemberlen kolléga tegnap profin összerakta meg bekötögette, már használtuk is párszor a lapot és hát az edények alja nem volt éppen patyolat tiszta. picit látszódik csak a lapon a használat, maszatos csak meg ilyesmi, de megkarcolni nem akarom. dr. beckmann, dolly, meg még vagy négy-öt féle szerbe futottam bele pár perc keresés alatt. az érdekelne itt kinek mi vált be: milyen szer és mivel tisztítja (vileda, mosogatószivacs) mert gondolom nagyon könnyen karcolódik.

mod: sőt, most már olyat is olvastam, hogy citrommal kenegetik. just wow...

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#28766) B-L-A-C-K válasza Agostino (#28765) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van egy halom módszer, én pl alkoholos Clin-nel szoktam, mindent levisz.

(#28767) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, kifestettem ket szobat hetvegen, es az egyik falon egy par ujjnyi teruleten a henger leszeszedte a korabbi festeket. Hogyan tudnam ezt szepen kijavitani? Ha leglettelnen ezt a kis reszt es itt ujrafestenem?

MZ/X

(#28768) Agostino válasza DopeBob (#28767) üzenetére


Agostino
addikt

hát még maximum azzal, de nem tenném le a nagyesküt hogy az a rész bele fog-e illeni a többibe. sajnos ezért mondják, hogy festés előtt át kell vakargatni spaknival a felületet

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#28769) DopeBob válasza Agostino (#28768) üzenetére


DopeBob
addikt

Jo volt az alap, kb 100 nm lett lefestve, 5-6 cm2 a problemas :-) igy sem veszes de azert latszik egy minimalis "szintkulonbseg"

MZ/X

(#28770) SG3rg0 válasza genndy (#28730) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Megcsinálták a szellőzést a wc-ben és a fürdőben is. A tetőtérben a PVC csöveket teljesen átépítették. Rktak bele egy csomó idomot szigetelték és raktak be 2 visszacsapó szelepet, és két új ventilátort. Mindez 25.000Ft volt. Remélem jó lesz.
Azt mondták gyenge volt a szigetelés rajta.

(#28771) Lipton válasza B-L-A-C-K (#28766) üzenetére


Lipton
őstag

Szinten alkoholos Clin. Idovel minimalisan karcos lesz, nem nagyon lehet vele mit tenni.

(#28772) B-L-A-C-K válasza Lipton (#28771) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, ez benne van, akármivel tisztítod, nekem ráadásul led világítás van az egész lakásba, így a konyhába is, és a led fénye a karcokat sokkal jobban előhozza mint bármilyen más fényforrás... Viszont nem foglalkozok vele, azaz nem fogom babusgatni, azért van hogy használjuk, a mikrokarcok meg elkerülhetetlenek.

(#28773) neduddki válasza B-L-A-C-K (#28772) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

mixsinasz vala, az enyem legabb 2 honaooalidosebb es kedem is van de karc nem vagyon

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28774) B-L-A-C-K válasza neduddki (#28773) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Karc nekem sincs, de mikrókarc van, a tieden is tudnék találni hidd el...:D

(#28775) neduddki válasza B-L-A-C-K (#28774) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na yerek keresseee:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28776) B-L-A-C-K válasza neduddki (#28775) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kapcsold fel a szagelszívód ledjeit, csinálj róla egy vakus képet valamivel, és már mutatok is neked mikrokarcokat...:D

(#28777) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#28776) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe megnéztem az enyém, úgy se jó mert nem látszik semmi...:D

(#28778) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

sziasztok!

Srácok!

létezik olyan kültéri elektromos fűtőszál amit nem burkolat alá, hanem esetleg burkolatra lehet tenni (ezáltal gazdaságosabb) és "autóátgurulás" álló? A garázslejáróba akarnék valamit kitalálni, kicsit lejtős.

(#28779) genndy válasza SG3rg0 (#28770) üzenetére


genndy
addikt

Elképzelhető hogy a szigetelés volt a baj, ha rendesen megcsinálták akkor nem lesz gond, ennyiért szerintem nem is volt drága. A visszacsapó jó ötlet volt tőlük.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28780) harry válasza DopeBob (#28767) üzenetére


harry
veterán

Attól függ, milyen a környéke, ha pl. könnyen lejön több is, az szívás, és vissza kéne kaparni a laza részeket. Jobb esetben elég kicsit megcsiszolni, alapozni, glettelni, csiszolni, alapozni, festeni, festeni. Kétlem, hogy elütne a többi felülettől a végeredmény.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28781) Mate válasza DopeBob (#28767) üzenetére


Mate
nagyúr

Elé tolsz egy szekrényt, vagy ráakasztasz egy képet :D

(#28782) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Lépcsőházban van egy ilyen tárolóm. Le szeretném szigetelni a pirossal bekerített részt, mert égre nyíló szellőzés van ott. Azt tudni kell hogy 3 ilyen tároló van egymás mellett OSB lappal elválasztva egymástól külön ajtó van mindegyiken. Azért szeretném szigetelni hogy a zöldségek befőttek ne fagyjanak meg. Most egy kis gipszkarton van oda rakva már az is több mint a semmi. De minden ötletet meghallgatok. Egér nincs.
És a közvetlen mellettem lévőt is le tudom szigetelni mert azt is használom.

[ Szerkesztve ]

(#28783) Kombat válasza AndrewTdi (#28778) üzenetére


Kombat
őstag

Fűtőkábel van, bár azt is le szokták burkolni, de ha valahogy megoldod a rögzítését, akkor jó lehet.

(#28784) runner 125 válasza AndrewTdi (#28778) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem ilyen sajna nem lesz, legalábbis akárhogy kerestem én nem találtam.

Logikusan végiggondolva ha létezik is, valamilyen fix, fém rácsnak kell lennie, hisz a kifektetett nejlont, vagy kábelt összegyűri az autó.
Jövőre megvan a projekted, feltöröd, lefekteted, és visszabetonozod vagy térkövezed. (Tényleg, nem térköves? Mert akkor csak fel kell szedni.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28785) harry válasza SG3rg0 (#28782) üzenetére


harry
veterán

Ez mennyire fix lenne? Tehát teljesen beépített, pl. előtétfal, vagy valamilyen szerelhető megoldás kell? Amúgy talán valamilyen "teli" lap, fólia, valami, amivel a szellőzőket le tudod zárni, majd pedig kőzet/üveggyapot táblát elé, és ezt rögzíteni. Akár pl. egy OSB dobozolás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28786) SG3rg0 válasza harry (#28785) üzenetére


SG3rg0
őstag

Csak a nyitott részt akarom lefedni az üveg felületet nem feltétlen. Én hungarocelt és osb lapra gondoltam.

(#28787) harry válasza SG3rg0 (#28786) üzenetére


harry
veterán

Igen az is jó, talán egyszerűbb is, lévén nem szálas, hanem tömör anyag.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28788) AndrewTdi válasza runner 125 (#28784) üzenetére


AndrewTdi
addikt

térkő van. de fogyasztásban nem lenne mindegy, amíg átmelegíti a 6cm térkövet és úgy kezdi olvasztani, vagy pedig rögtön. időt és energiát lehetne így spórolni. A rögzítés a legkevesebb szerintem.

(#28789) runner 125 válasza AndrewTdi (#28788) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt írják nem fogyaszt sokat, de alapvetően szvsz nem kell ezt agyonfűteni. Ha, már 1 fokra fel tudja "fűteni", nem fog lefagyni és elég csak mondjuk a két autónyomon lerakni.
..én tuti így csinálnám meg. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28790) neduddki válasza AndrewTdi (#28788) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nagy tsztelettel foccer ele tarod kerdesed, hogy mongya meg mi az a beton amibol par cm-es bukkanot lehet csinalni es azala a bepakolod /pusztamonostoron a RI-nek epitett csarnokban kellet ojjet csainlan, miutan leegett ennek az elodje/ kulon gepet kellet hoztni ami szetverte, mert ami az a;jazbetonnal elbirt az meg se karcolta

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28791) AndrewTdi válasza runner 125 (#28789) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ebben a gazdaságosságban kételkedem. ez alapján igencsak lenne itt pár kilowatt figyelembe véve azt is, hogy leírják, hogy 4-6 óra alatt melegszik át annyira a térkő, hogy elkezdjen olvadni. :D
Amellett nem olcsó. És ez még csak a kábel ára. még nincs nedvességérzékelő, nincs termosztát, stb...

#28790) neduddki: a padka nem rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#28792) Agostino válasza AndrewTdi (#28778) üzenetére


Agostino
addikt

nekünk is lejtős de huszon év alatt meg sem fordult a fejünkben, hogy fűtsük. ellapátoljuk a havat, ha meg nem esik már a hó, jól megszórjuk hamuval. simán felment eddig rajta mindegyik autó. ha nagyon nagyon jeges és driftelve mész fel, én vennék egy bika infra hősugárzót aztán átlebegtetném vele a fagyos rész felett. szerintem pár perc alatt győzne és gondolom elég ha addig nem jeges a történet, amíg fel és lemész rajta. ha meg olvasztás után tolsz rá hamut vagy bármi hasonlót, homokot, ami van, utána meg már imo nem annyira para... :F

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#28793) _BM_ válasza B-L-A-C-K (#28711) üzenetére


_BM_
senior tag

"Itt már előtte megvolt határozva egy körülbelüli ár"

Csak részletes árajánlat birtokában szabad felújíttatni, olyan lebontásban, hogy anyagért utazás x ezer ft, ha pvc ragasztó van a régi járólap alatt akkor x ezer plusz az alapozás, meg ilyenek. Ja és az ajánlat tartalmazza az anyagok árát (a csempék és az egyebek kivételével). Én most újíttattam fel egy panellakást 1,8 millerért, ebben 5 ablak csere, 1 aluredőny, 11 nm-es konyha, 1 nm-es vécé és 4 nm-es fürdőszoba lebombázva és felépítve, régi parketta csiszolása stb). Igaz erre rájön, hogy két hónapig a saját kezemmel megcsináltam egy csomó melót, javarészt a vizeseket és az elektromosokat (és a bontások egy részét).
Ha a megrendelő úgy indít, hogy ő ilyet szeretne, meg úgy képzeli, akkor 4 vagy akár 5 millióba is fájhat ugyanez a projekt.
És akkor nem voltam skót. A 11 nm-es konyha glettelésére kifizettem 90 rugót, holott egy ember másfél napi melója volt (csak ügyesen elhúzta 3 napig, és úgy csinálta, mintha ketten lettek volna). ;)

[ Szerkesztve ]

(#28794) B-L-A-C-K válasza _BM_ (#28793) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már kb 3x mondtam itt, hogy nem lett több az anyag, és mindennek tisztában voltam az árával, mert napi szinten ott voltam munka után, illetve én is sok helyre mászkáltam ezt azt venni, tudtam miből mennyit vettek körülbelül, és ha nagyon durván számoltam is bőven hiány volt. Illetve 20x meghazudtolta magát a kivitelező, nem tudott elszámolni a számlákkal, bekavarta saját magát többször, én meg észnél voltam végig. Szóval mint már említettem is előtte nem az volt hogy adtam neki XY ezret és valóban több volt az anyagköltség, ha így lett volna lenyelem belátom hogy kell és tiszta szívvel oda adom, de köze nem volt ehhez. Szóval itt nem a skótságról van szó, mert ez nem jellemző rám, viszont ha átakarnak verni, és te is tudod mert 100 dologból rájöttél te is fellépnél szerintem.

Amúgy a végére mondok még egy példát. Részletekbe adtam neki a megállapított munkadíjat, amivel nem is volt baj mert annyi volt amennyit megbeszéltünk, csak az anyaggal volt sunyiskodás. Lényeg, úgy állapodtam meg vele hogyha kész a lakás adom az utolsó részletet. Ami 227 ezer volt, oda is adtam, és még kitalált egy olyan dologra fizessek neki 8 ezret amit már kifizettem....:) Már ennek az egésznek végénél úgy voltam vele nem is veszekszek ezen a 8 ezer forinton, mondom itt van 250 ezer csak hagyjuk egymást, azaz még 23 ezret oda adtam neki feleslegesen. A lakáson viszont volt egy kis apróság, a nappaliban elfogyott a szegő, még 3 métert venni kellett mondta majd 2 nap múlva tudnak jönni és azt gyorsan beteszik. Így is volt, jöttek lerakták , és a végénél oda szól, a szegő árát add már ide még...:D Jelzem ezelőtt én vettem meg mindenhová, és tudtam hogy ~1800 Ft volt amit még megvett....Itt már mondanom sem kell hogy a végénél is odalöktem neki ugye csak úgy 23 ezerrel többet, és volt pofája 1800 Ft-ot még elkérni. Itt már a tudatára adtam hogy merre van az ajtó és lehet menne. De ez már tényleg csak csepp volt a pohárba, tudnék még mesélni de felesleges.

(#28795) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Szerintetek mit lehet csinálni ha egy ajtóban tönkrement a kilincs?Úgy értem a kilincsnek a mechanikája nem a zár.(kutya összeugrálta az éjjel hiába csinálok vele bármit nem lehet kinyitani)Az ajtóhoz kulcs nincs,nem szoktuk zárni.Ilyenkor mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#28796) Ton-ton válasza Gyick (#28795) üzenetére


Ton-ton
tag

Amennyiben cilinderbetétes, akkor hengerzártörés. Tehát leveszed a kilncst és a cimkét. Valami erős fogóval (nem egy egyszerű kombináltfogó, hanem egy legalébb 40cm-es csőfogó) hirtelen nagy erővel megcsavarod a zárbetétet. Ha eltört akkor két oldalra ki tudod venni, a csavart (lyukon benyúlva) elhajlítod lefelé. Így már egy másik zárbetéttel ki tudod nyitni az ajtót.
Amennyiben normál kulcsos akkor valószínűleg kulcsot kéne szerezni hozzá. Illetve ha nem több ponton záródó, akkor esetleg befeszítheted, és utána javítgathatod a fát...

http://qtp.hu

(#28797) Gyick válasza Ton-ton (#28796) üzenetére


Gyick
őstag

Közben megoldottam.Ami van az ajtófélfában ilyen ellendarab amibe belemegy a zárnyelv(ennek mi a neve amúgy?) azt hosszábba flex-el végigvágtam.Köszi azért a tippet.

(#28798) Ton-ton válasza Gyick (#28797) üzenetére


Ton-ton
tag

Zár lemez. Ahhoz viszont zárt ajtónál nem férsz hozzá... Mindegy, lényeg hogy megoldódott.

http://qtp.hu

(#28799) Gyick válasza Ton-ton (#28798) üzenetére


Gyick
őstag

A hátsó bejárati ajtó után van egy ilyen kis folyósószerűség annak az ajtaja ez.csak ilyenkor télen szoktuk ezt az ajtot behajtani hátha fog egy kis hideget,csak a dobermann(fázott biztos :) ) összeugrálta és zárbetét teljesen tönkrement ,a zárnyelv mintha megszorult volna bent . szal pont kimmeni nem lehetett rajt reggel

[ Szerkesztve ]

(#28800) fero02 válasza Gyick (#28799) üzenetére


fero02
veterán

B@zdmeg, ez "2013-12-21 11:22:01" reggel?!?!? ;] :C :W :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.