Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27451) föccer válasza Sickboy25 (#27449) üzenetére


föccer
nagyúr

Felkészültségtől, felszereléstől, létszámtól függ.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27452) x_o_n válasza Sickboy25 (#27449) üzenetére


x_o_n
veterán

lehet csak rászámoltak az időjárás miatt,nem tudom hányan csinálják és milyen a felület bonyolultsága,megszakitások stb

(#27453) Sickboy25 válasza föccer (#27451) üzenetére


Sickboy25
addikt

aham, akkor kicsit rápirítok, mert lehet a 2 személyes kommandó akarja megcsinálni...

Az időjárásra én is gondoltam...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#27454) x_o_n válasza BRIKLY (#27439) üzenetére


x_o_n
veterán

ez hosszútávon és látva az elöző képeket,sajnos komplett feltöréssel fog járni.
az egészet fel kellett volna törni.

(#27455) BRIKLY válasza Met (#27450) üzenetére


BRIKLY
veterán

Épp ezen gondolkodom,hogy hogy lehetne csalni egy kicsit,a nélkül hogy megint rossz irányba folyjon a víz a mosogató szárító tálcájáról.(a mosogató helyett a szekrényre)

mindjárt lövök egy képet magyarázattal hogy mi merre lejt,hátha van valami ötletetek

x_o_n : majd mutatok néhány képet hogy nézett ki a folyosó, sokkal csúnyább volt ennél,és mégis egyen vannak rajta a lapok egy éve.

[ Szerkesztve ]

(#27456) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Szerkesztésből kicsúsztam.

Itt a kép,megpróbáltam nagyjából érthetően jelölni a helyzetet.

A "majdnem vízszintes" annyit jelent,hogy a konyha másik végéig kb 1 cm van benne köszönhetően a 4cm betonnak amit rátettem. Annyi még elmegy ragasztóval.

Ne tévesszen meg senkit hogy nem teljesen szemből fotóztam,így fértem el. :D

[ Szerkesztve ]

(#27457) x_o_n válasza BRIKLY (#27455) üzenetére


x_o_n
veterán

én az elhiszem,de más egy folyosó és más egy konyha,attól még hogy most egyben vannak a lapok 1 éve nem tudhatod mi van alatta,nincs evvel gond,magadnak csinálod,lehet 1-3 évig semmi gond nem lesz vele.
de se nem szakszerű se nem hosszútávú megoldás.

(#27458) BRIKLY válasza x_o_n (#27457) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az ha 1 évet kibírt,akkor többet is :D Konkrétan ketté volt nyílva középen a !! 3 !! centis aljzatbeton,a falak mellett 6 centivel lejjebb volt mint középen.Szóltam pár bolond gyereknek,ugráljanak már egy kicsit a közepén,több mint 1 centit lejjebb ment. :DDD 11 zsák csemperagaszó, és 5 zsák estrich beton van 12 négyzetméteren. :Y

Tisztában vagyok vele,hogy a szakszerű megoldás az lett volna,hogy felverem az egészet és újra betonozom. Ez 4 okból nem lehetséges.1 : nincs rá pénz, 2 : nem tudok hová pakolni a konyhából,3 : egyedül annak nem állok neki, 4 : szorít az idő,már "kezd" idegesítő lenni a fürdőszobában főzni,mosogatni..

Ha kibír nekem 4-5 évet az nekem nagyon jó,többet már a tetőnek sem jósolok,ahhoz meg én nem fogok hozzányúlni,csinál vele nővérem (övé a ház) amit akar...

[ Szerkesztve ]

(#27459) föccer válasza BRIKLY (#27458) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem olcsóbban jöttél volna ki, ha újra rakod.30 mnre 1,5 mmm beton szállítva sem több 25k és utána csak 5 mm ragasztó kell. Számold ki, melyik lett volna a drágább. A rengeteg ragasztó és zsákos anyag, hogy rendelni egy kis földnedves betont, és megcsinálni rendesen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27460) BRIKLY válasza föccer (#27459) üzenetére


BRIKLY
veterán

Utólag rájöttem,de nem tudtam mennyi anyag kell.úgy álltam neki hogy 4 zsák ragasztó elég lesz,max lesz egy kis lejtése.Aztán az első lap kiméregetése után sikerült 5 lap alá 1 zsák ragasztót tenni.. na ekkor jött az estrich beton..

A 20nm-es szobámba 5-6cm. beton ment, 20k-ba belefért.

(#27461) föccer válasza BRIKLY (#27460) üzenetére


föccer
nagyúr

[link] :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27462) BRIKLY válasza föccer (#27461) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na ja,csak akkor úgy álltam neki hogy lesz amilyen lesz,itt úgyis minden ferde.. De aztán addig szórakoztam vele míg vízszintes lett :DDD

Na meg mint mondtam itt nem a felmérés lenne a szakszerű első lépés hanem egy bulldózer

[ Szerkesztve ]

(#27463) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na döntöttem.a sarokba azt a kettőt még lerakom,utána a másik szélén ahol nem kell annyi ragasztó rakok 2 vagy 3 sort hogy legyen mire pakolni,aztán kiöntöm a gödröt házi betonnal.amíg az szárad addig meg elleszek a többi résszel ami egyenes

(#27464) proof88


proof88
addikt

Hello,

valakinek van tapasztalata szőnyegtisztításban? Kisebb szöszök, porcsomók rámennek a szőnyegbe, valahogy belegabalyodnak a szálakba, és a porszívó nem szívja fel őket, gondolom az összegabalyodás miatt. Na most ez hogy lehetne hatékonyan tisztítani? Nem akarom egyenként kézzel szedegetni ezeket ...
Illetve vannak ezek a szőnyegtisztító akármik, Vanish és társai, ezek jók általános tisztításra? Nem konkrét foltot akarok eltávolítani, csak rohadtul nem értek a szőnyegtisztításhoz, azért kérdezem ... augusztusban lett vásárolva ez a 3x2 méteres szőnyeg a szobámba, szóval mosógép nem játszik. Ilyen padlószőnyegszerűség.

Köszi!

(#27465) FatalEror válasza proof88 (#27464) üzenetére


FatalEror
addikt

Ipari kárpittisztító!A folyadék tartályba mehet sima vanis hígítva,először végig kell permetezni,utána hagyni pár percet,majd vizezve kiszívni belőle a vizet!

HardCore is my LifeStyle

(#27466) runner 125 válasza fero02 (#27436) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jók az árak, ez valami új shop egyébként, néztem én is a minap, csak kerti szerszámok ügyében.
Román cég amúgy (legalábbis ott van bejegyezve), eleve -8% árrés van a hazai legolcsóbb boltok között a 19%-os ÁFA miatt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27467) Integra


Integra
titán

the salvager, new yankee workshop - teljesen rákattantam ezekre a barkács műsorokra a discovery shed-en, órákon át tudom nézni az összeset, nem ölnek benne, nem fröcsög a vér, jópofa bútorokat készítenek benne, tele ötletekkel.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27468) BRIKLY


BRIKLY
veterán

sarokban 2 lapra volt elég fél vödör ragasztó,3 lappal arréb 6 lapra. Nem mindegy.
Holnap délután Szerintetek rá rakhatom a szekrényeket azokra a lapokra amit ma raktam le?

(#27469) föccer válasza BRIKLY (#27468) üzenetére


föccer
nagyúr

3-5 mm vastag ragasztóra rá lehetne rakni. Ilyen vastagságban én nem tenném.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27470) x_o_n válasza BRIKLY (#27468) üzenetére


x_o_n
veterán

ha minőségi ragasztó akkor 3-4 nap ha fűtesz rendesen.

(#27471) BRIKLY válasza x_o_n (#27470) üzenetére


BRIKLY
veterán

Fentebb van kép hogy milyen ragasztó.A zsákon azt írja 24 óra után járható, igaz,az is rajta van hogy "maximális rétegvastagság 4mm" ;]

Na még egy kérdés: Az adott aljzat egyengetéséhez melyik jobb,estrich beton,vagy házi : sóder+cement ? Ja és persze hogy miért pont az.
Azért kérdem mert sóder meg cement van itthon,de ha úgy van akkor inkább veszek vagy 3 zsák estrich-et.

(#27472) föccer válasza BRIKLY (#27471) üzenetére


föccer
nagyúr

A házi keverés lényegesen olcsóbb. A többibe inkább ne menjünk bele XD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27473) BRIKLY válasza föccer (#27472) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az biztos hogy olcsóbb mivel itt van hozzá az anyag,én inkább a "többire" lennék kíváncsi.Melyik bírja tovább,melyik burkolható hamarabb,stb.
Egy biztos,a házit lényegesen nehezebb elhúzni 1-3 cm vastagságban ha csak le nem szitálom a sódert üvegszövet hálón :DDD

Na meg tartok töle hogy már nem az igazi a cement ami van itthon mert amit betonoztam (3/1 keverés ) nem tűnik olyan keménynek mint vártam (kis kalapácsal megütögettem)
Igaz 1 zsák cement olcsóbb mint 3-4 zsák estrich beton

[ Szerkesztve ]

(#27474) fero02 válasza BRIKLY (#27473) üzenetére


fero02
veterán

Nekem a kőművész barátom azt mondta, hogy a 3:1 el kell felejteni. A garázsom aljzatbetonját 12 lapát sóder és fél zsák cement aránnyal csinálta. Mondjuk nem tudom ha ezt visszaszámolnánk, akkor milyen arány jönne ki.

Én a helyedben most zsákos anyaggal dolgoznék. :K

[ Szerkesztve ]

(#27475) neduddki válasza fero02 (#27474) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

huuu mit kapsz Te ezert mingyart;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27476) Dluinet válasza fero02 (#27474) üzenetére


Dluinet
nagyúr

régen a sógoromnak is mondták ezt a 3:1
ez úgy csinálta, hogy 3 púpos lapát sóderhez egy csapott lapát cement
így a végén kijött egy 6:1-es arány, ami semmihez nem lett jó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27477) föccer válasza neduddki (#27475) üzenetére


föccer
nagyúr

XD

Majd este, most rohanok melózni. A lényeg a gyos száradáshoz, hogy "száraznak" kell lennie a betonnak annyira, hogy kézzel egy gombócot tudj belőle gyúrni. Bemész bármelyik betonüzemben adnak neked fillérekért 0/8 anyagot mmm-ként számolj 200 kg cementet, döngöld be a helyére amennyire csak tudod és senki fel nem vési onnan :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27478) Met válasza runner 125 (#27466) üzenetére


Met
Topikgazda

Én megnéztem egy kapcsoló árát ott és itt és utóbbinál olcsóbb volt.
Lehet csak annál van így. Van még ilyen webes bolt itt is. Majd ha végre esedékes lesz akkor megnézem mindegyiknél az árakat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27479) Kombat


Kombat
őstag

Heló!

Ma kilyukadt a kazánom. Kb. 15 éves fa tüzelésű lemezkazán.

Milyet és hol érdemes venni?
Még nem tudom pontosan, hogy mennyit tudunk rászánni, de nyilván minél olcsóbban kellene valami jót venni.
Amit fűteni kellene az kb. 150 m2, és ebből kb. 120 m2 most nyáron lett szigetelve 10cm-s grafitos eps-el.
Rákerestem és azt találtam, hogy 100 m2-ként kb. 10 kW ajánlott, de azért inkább olyan 25kW körüli érdekelne.
Jó lenne faelgázosítósat venni (ahogy látom olyan 400k-tól indulnak), de nem tudom, hogy tényleg megéri-e?
Fával és nagyon hideg esetén szénnel is lenne használva.

(#27480) runner 125 válasza Met (#27478) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet, én ezt az ollót néztem, ilyet csak 2-3k-val drágábban találtam máshol.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27481) Met válasza runner 125 (#27480) üzenetére


Met
Topikgazda

Okok, én csak a villanyszerelős részét néztem :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27482) runner 125


runner 125
nagyúr

Srácok,

Ilyen kialakítású megvilágító LED-es lámpákból hol van még kínálat a neten? Az a problémám, h nem tudom pontosan mi a neve. A lényeg h bútorszekrény tetejére legyen szerelhető.
A 8k-t kicsit sokallom egyért, igaz csak 4-et vennék, de akkor is.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27483) Dluinet válasza runner 125 (#27482) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyesmi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27484) szabjan válasza Kombat (#27479) üzenetére


szabjan
tag

Én az Immergas-t preferálom jó ideje. Jó párat kötöttem be belőle.
[link]
Nagyon jó hatásfokkal üzemelő kazán. Hőszigetelt, megfelelő ajtókialakítással. Igaz nem a legolcsóbb típus.
5 tagos ajánlott mindenképp a megfelelő berakható faméret miatt..
Viszonylag jók még az áruházak által árusított török kazánok is. Az újabb orosz gépekről viszont lebeszélnélek. Általában az öntvénytest jó bennük de az ajtórögzítésük kritikán aluli. / egy 3 -as hegesztőpálca végigdugva zsanérként amin már újonnan lóg az ajtó/.

a vizesember

(#27485) szabjan válasza Kombat (#27479) üzenetére


szabjan
tag

Ez még eszembe jutott, de ez már csak hallomásból, hogy jó...
[link]

a vizesember

(#27486) föccer


föccer
nagyúr

Pls avassatok be a duguláselhárítás rejtelmeibe. Vagy ajánljatok valakit, aki holnap délután a VI. kerbe jóárasítva tudna nekem segíteni egy 3,5-4 méteres, 32-es pvc-t kipucolni.

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27487) fero02 válasza föccer (#27486) üzenetére


fero02
veterán

Nekem anno azt mondta a duguláselhárító fazon, hogy olyan szert nem szabad alkalmazni, amiben akármilyen csodatevő, marketing szemcsék vannak. Ha muszáj, akkor csak teljesen folyékony szert, de az igazi megoldást a takarítás adja (illetve utána kell járni, hogy mi okozta a dugulást).

(#27488) föccer válasza fero02 (#27487) üzenetére


föccer
nagyúr

A mi okozta a dugulás része megvan. Az ok megszüntetéséhez szét kellene bontanom a fél lakást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27489) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Nem tudom mennyire hülyeség,de le szitálhatom a sódert üvegszövet hálón hogy könnyebb legyen elhúzni?
Bár meglátom milyen idő lesz holnap,ha nem fúj úgy a szél mint ma akkor lehet el biciklizek 3 zsák estrich betonért.

Jól tudom hogy az estrich gyorsabban szárad mint a sima házi beton?Úgy rémlik a folyosón mikor 2 nap után ráburkoltam teljesen száraz volt.Pedig ott néhol 5-6cm ment le, ide most 1-2,5cm kell.

(#27490) föccer válasza BRIKLY (#27489) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem attól fogod könnyebben elhúzni, hogy kiszitálod. Legalábbis nem közvetlen attól. A zsákos anyag azért szárad olyan gyorsan, mert borzasztóan finomrész hiányos adalékanyag van benne. Így kevés vízzel át lehet keverni és ráadásul nagyon magas lesz a pórus tartalma, ami miatt gyorsan ki tud száradni. Viszont azt tudni kell, hogy a cementnek vízre van szüksége a hidratációhoz (cement típusonként változó időtartamig, de általában hetekben mérhető időtartamról beszélhetünk) Ha nincs víz a rendszerben, akkor nem fognak lezajlódni a hidratációs folyamatok aminek az eredménye az lesz, amit a népnyelv "megégésnek" nevez.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27491) fero02 válasza föccer (#27488) üzenetére


fero02
veterán

Akkor ha sikerült majd elhárítanod a dugulást, akkor leírod azt, amire reggel nem volt időd (a beton keverési arányok kapcsán)?! :R

(#27492) runner 125 válasza föccer (#27488) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én mondtam h a ne csapba burogasd a kísérleti betonpacákat, mert beleköt. :U
;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27493) neduddki válasza szabjan (#27484) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak hogy a vevojeleto tugya a masik oldla velmenyet is bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27494) föccer válasza runner 125 (#27492) üzenetére


föccer
nagyúr

Hehe, nagyon vicces. Amikor még nagybetűs voltam, az ilyenekre válaszoltam, hogy köszi, 1 hét pihi XD

fero02: a dolog több sebből vérzik. Egyrészt nem sóder, hanem adalékanyag (mert ugye létezik beton sok féle adalékanyaggal, nem csak kvarc homokos kaviccsal).

Amikor neduddkinál csinálták az aljzat betont, akkor ki volt zsákba mérve előre az anyag. Mindenből pont annyi volt, amennyi kellett. Ha a dárga kőmívesek tudtak volna 3-ig számolni, akkor pont elég lett volna minden XD

Nem volt ennyi lapát így, meg úgy. Azzal nem igazán lehet egyenletes betont keverni, pláne nem lehet megmondani, hogy 1 mmm-be miből mennyi került bele.

Summa-summarum. Egy beton ha földneves, akkor min 200 kg cement van benne, ha képlékeny, akkor legalább 300. Persze nagyon nem mindegy, hogy milyen fajta cement. És a hiedelemmel ellentétbe a sok cement sem jó a betonba. Így repedsz szét nedudkinál a padló, amikor a kőmíívesek (kérésemmel ellentétbe) jól kiszellőztették a szobát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27495) szabjan válasza neduddki (#27493) üzenetére


szabjan
tag

Igen, emlékszem én is rá. :)
De nem térek ki....
Én nekem kizárólag jó tapasztalataim vannak az Immerrel kapcsolatban. Gázkazánjukból én nem sokat pakoltam fel mert a fél életemet a sanyidüvál tette ki. Hogy miért azt írtam már régebben itt...
Viszont szerintem a vegyes kazánjuk nagyon jó. Itt battán ahol lakom van egy éttermes /házhozszállító-főzős/ barátunk aki ad neki gazdagon. melegvíz+ ház fűtés/200nm/. Napi 4-5 ször 125 liter melegvíz. Havi nyári gázszámlájuk volt 15-20k. 5 éve megy és semmi baja. Volt hogy 1 évig csak fa ment, gázkazán be sem volt kapcsolva. Csak ezért ajánlottam, mert ezt tudom. Amiben nem vagyok biztos azt úgysem mondanám.....
Egyébként nincs nagy eltérés az öntvény kazánok között. Főleg a használt kazántestekben. Viszont a másik legtöbbet használt része : az ajtók terén érdemes körülnézni mielőtt megveszi az ember... ;)

a vizesember

(#27496) neduddki válasza föccer (#27494) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

3x szenmejjesen 4x telefonba, de me gjo hogyigy esett me utanna a padlofutes betonba ugy tarottak a ZEloirast mint a kisangyal, el si tunteekt a cukrot meg a meroadenyt:- ((((

udv

neduddki

mod: szabjan: igen tom, de akkor mit??? lassan igaza lesz falusi gazosnk rakja westen-t mert oran belul van hozza alkatreesz:- ) /ez mongyuk jassag es kornyekere igaz/
sanyiduval muanyag szar /gazosomnak is az akedvence, es mikor szembesitettem a feroli szervizes ezen velmenyevel akkor aszintra ez igaz.../ raadsul az elktronikaja a haaaat csaladba vot par
buderust elbasztak, wolf szinten, baxit paran stenitik paran szigyak /mutassatok mar egy tenyelg 2kW-sat/, az uj ferolik mar nem a regiek /szinten ferroli szevises szerint/, mi marad???

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27497) BRIKLY válasza föccer (#27490) üzenetére


BRIKLY
veterán

azért akarnám szitálni mert a 4centis kavicsokat elég nehéz 1-2 cm betonban elhúzni. :DDD

Na röviden tömören most akkor jobban járok ha Estrich-el csinálom? :B

(#27498) föccer válasza BRIKLY (#27497) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nem.

A Dmax legyen nagyobb, mint a szerkezet legkisebb vastagságának 40%-a. Tehát a 40 mm betonba bele mehet a Dmax 16-os anyag.

ödv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27499) BRIKLY válasza föccer (#27498) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ezt magyarul is leírtál? :D :B

(#27500) neduddki válasza neduddki (#27496) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja meg a vellanyaszok uj letrajat is:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.