Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17801) Bandus99 válasza Dluinet (#17766) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem semmi gyorsasaggal dolgoznak itt.
Mar a kezemben is van a csomagocska es benne a termosztat.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#17802) maross válasza Bandus99 (#17801) üzenetére


maross
veterán

Szinten :). Hozzavalo cirko hetfon erkezik :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17803) maross


maross
veterán

Valaki meg tudna mondani saccperkabe, mi a normalis ar egy furdoszoba ajto cserere (tokkal), + a folotte levo kb 30-40cm magas szellozo ablakot szeretnem kiszedetni tokkal egyutt, es egy vagy ket sor uvegteglat tenni a helyere + hianyzo reszt befalazni. Munkadij erdekelne, anyagkoltseg meg kialakul. Ket napja toltottem ki egy random honlapon egy formot, es jelentkezett egy uriember mint az "Acs Pal baratja", es kicsit felek igy latatlanban, mert mar az Acs Pal se mondott semmit :). Koszi.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17804) Retro DJ válasza maross (#17803) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Altalaban okolszabaly a "szakembereknel", hogy amennyi az anyagkoltseg kb. annyi a munkadij is.

Ahol nehez darabarat vagy negyzetmeter arat meghatarozni, ott sacperkabe megy.

A nyaron hivtam egy burkolot, hogy a csotores utan helyre kellene allitani a furdoszobaban a burkolatot (kb 2x 3 jarolap meretu krater eltuntetese). 10 rugot mondott azzal a feltetellel, ha felszedetem a wc cseszet (az is erintett volt valamennyire). Beragtam es magam megcsinaltam ossz. Kb. 5 ora munkaval.
Igaz ez volt eletem elso burkolasa, de kielegito a vegeredmeny. Vegtere ot ora alatt "kerestem" 10 rugot... :)

Retro

(#17805) szabjan válasza Retro DJ (#17804) üzenetére


szabjan
tag

Altalaban okolszabaly a "szakembereknel", hogy amennyi az anyagkoltseg kb. annyi a munkadij is.

Na ne már... :D
Most 1,3 milláért rakok be anyagot egy lakásba. Örülnék ha az ötödét elérné a munkadíj.. :K
De még ha a gépeket leszámítom akkor is csak 5 kiló az anyag.
Na ennek meg örülnék ha csak a felét elérné a munkadíj.... :D
Úgyhogy ez az elmélet nagyon nem jó.... ;)

a vizesember

(#17806) sanzik válasza Retro DJ (#17804) üzenetére


sanzik
senior tag

és szerinted mennyi lett volna a reális ár? :U

(#17807) maross válasza Retro DJ (#17804) üzenetére


maross
veterán

Jo, de rakhatok 20-ert ajtot, meg 220-ert, fura lenne ha 200k elteres lenne az arban, csak amiatt, hogy nekem a mahagoni a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17808) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Ilyet az ablaküvegre közvetlen kell ragasztani, vagy az ablakkeretre? Én az utóbbit tartom logikusabbnak, mert akkor a fólia, és az ablaküveg közt lesz egy kb. 2 cm-es légréteg. (elvileg ezt sugallja a használati útmutató is). Viszont a neten találtam olyat, ahol az ablaküvegre teszik.

(#17809) philoxenia válasza maross (#17807) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát olcsóbb átlagos anyagnál, nulláról indulva kb igaz... Persze a bontás mindig külön pénz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17810) maross válasza philoxenia (#17809) üzenetére


maross
veterán

Na majd meglatjuk..azert adhatnatok valami kapaszkodot :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17811) philoxenia válasza maross (#17810) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mostanában nem csináltattam ilyesmit, de csempét kell-e cserélni? Miből van a fal? Nem lehetne-e csak ajtólapot cserélni például? A bontás rosszabb itt, mint a beépítés.... Te nem tudod megcsinálni? Persze nem egyedül, de kis baráti segítséggel?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17812) Retro DJ válasza szabjan (#17805) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Acsi! Nem millas projetekrol beszeltunk, hanem "kis" tetelekrol.

Retro

(#17813) maross válasza philoxenia (#17811) üzenetére


maross
veterán

A fal teglanak tunik, 15cm, az ajto tokja vekony, csak a fal vastagsaganak felet teszi ki, a masik fele csempezve van. Meg ha ajtolapot is cserelnek alul, rogton felette van az a kb 60x50 ablaktok, amelyiknek a zsanerja alul van(??), es amikor bekoltoztunk nem volt benne uveg, es ilyen idiota modon nem is nagyon szeretnek bele. Ennek lenne kb a fele uvegtegla, masik fele fal. Kizart hogy meg tudjam csinalni, orulok ha merem venni magam hogy kint a viragagyas korul a 3 sor teglat elhordjam, es valami mast tegyek le helyette.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17814) Hasaggymeg válasza szabjan (#17805) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy fürdőszobába fel lehet szerelvényezni egy délelőtt 1,5 millát... :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#17815) wrox válasza Hasaggymeg (#17814) üzenetére


wrox
senior tag

Érted te, hogy mit akar mondani. :)

Pl. Villanyszerelés. 150 az anyag, 200 a munkadíj. Ott kb így szokott kijönni az ár.

(#17816) Morris


Morris
veterán

Urak, olyankor mi van, ha a fúróm tokmányrögzítő csavarja egyszerűen kiesett a tokmányból?
Konkrétan beleszakadt a csavar. Nem lötyög meg nincs semmi egyéb baj, de gondolom ez nem jelent jót.
Most mi a retket csináljak vele? Javítható egyáltalán vagy érdemes hozzányúlni? (10k-s B&D fúró) :F

(#17817) Retro DJ válasza Morris (#17816) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Sajnos baj, mert egyszer majd a tokmány megindul a tengelyről, akkor használhatatlan lesz a gép. :(

Retro

(#17818) Morris válasza Retro DJ (#17817) üzenetére


Morris
veterán

f*sza :( :W

(#17819) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#17808) üzenetére


ro_bert17
őstag

Gondolom nem sokan használtok ilyen amatőr módszereket, de őszintén szólva tippet is szívesen fogadok. (mert csak ma délutánra kaptam kölcsön hajszárítót :)) )

(#17820) wrox válasza ro_bert17 (#17819) üzenetére


wrox
senior tag

Gondolom ez valamilyen hővisszaverős fólia.
Mikor az autómat fóliáztattam, akkor szóba került a kecó ablakainak is a fóliázása hővédő cuccal. Akkor azt mondta a mester, hogy ha Argon gázzal van töltve a két üveg között, akkor csak kizárólag kívülre szabad tenni a fóliát, mert különben durran. Nem tudom milyen ablakra teszed, de ezt vedd figyelembe, ha gondolod.
Egyébként szerintem az üvegre kellene ragasztani. A keret túl kicsi, hogy ottmaradjon. Ha valami nekiütődik akkor beszakad, leválik stb.

[ Szerkesztve ]

(#17821) ro_bert17 válasza wrox (#17820) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem-nem. Ez egy szimpla, primitív nylon lap. Azt írja a gyártó, hogy a felhelyezéssel plusz réteget képez. (mintha egy plusz üvegtábla lenne még).
Ezért gondolkodok úgy, hogy oké, hogy "jól" szigetelő anyag lehet, de az igazi szerepkörét nem az üvegtáblára, hanem a keretre ragasztva veszi fel.

(#17822) wrox válasza ro_bert17 (#17821) üzenetére


wrox
senior tag

Akkor üvegre, bár nem hiszem, hogy olyan óriási hatása lenne, plusz még csúnya is. (Nylon az ablakra ragasztva, mivel nem hiszem, hogy víztiszta lenne.)

(#17823) PettR86 válasza ro_bert17 (#17819) üzenetére


PettR86
csendes tag

A keretre kell felragasztani. A csomagolás képén is látszik.
Nem a fólia a hőszigetelő, hanem a levegő ami a fólia és az ablaküveg közé van bezárva.

(#17824) ro_bert17 válasza wrox (#17822) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én sem óriási hatást várok el tőle, és sosem mondtam hogy szép (bár anyagát tekintve víztisztaság felé közelít). Ha elérek vele 0,5-1 fokot, már visszahozza az árát 1 hét alatt (villanykályhával fűtök).
Akkor eddig 1:1. Én simán a keretre ragasztanám, hogy a gyári leírás is írja, de megtévesztett egy neten leírt ablaktáblára ragasztott módszer.

(#17825) wrox válasza ro_bert17 (#17824) üzenetére


wrox
senior tag

Ha neked megér annyit, akkor hajrá. Mennyibe kerül egyébként?

(#17826) maross válasza ro_bert17 (#17824) üzenetére


maross
veterán

Asszony is ragasztgatott ilyet elozo lakasban, abbol indult ki az egesz, hogy parasodik belulrol az ablak. Belulrol lefoliaztuk (keretet), es megoldodott a problema. Hogy szigetelt vagy sem - mert ugye ez lenne az eredeti funkcioja - fene tudja :). Az arat tuti behozza, csak eleg serulekeny, es helyenkent nem tul szep(en sikerult feltenni :DDD).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17827) ro_bert17 válasza maross (#17826) üzenetére


ro_bert17
őstag

Igen, a párásodásra is segítséget jelent a leírása szerint. Engem nem zavar, ha nem túl szép, de bérlakásról van szó, és nekem nincs módom se pénzem nyílászáró cserére. Ezért gondoltam erre a megoldásra is.

(#17825) wrox: ~3000Ft a két ablakomra.

[ Szerkesztve ]

(#17828) philoxenia válasza maross (#17813) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 60x50-es tokba ilyen üveg fixre betéve, a lapot meg cserélve?
Az egyik régebbi és nem túl minőségi ablakunkat, mellékszárnyon anno olcsóbbat tettünk, most vettük le, hőszigetelt üveg ment a tokba, így fix lett, de a szellőztetés megoldott másképp.
Ugyanannyi pénzből így sokkal minőségibb lapot vehetsz, esetleg csináltathatsz is egy asztalossal, a bontást meg megúszod...
Üvegtéglázásnál áthidaló is kellene, azt a tok nem tartja meg biztonságosan, még nagyobb bontással jár...Ilyen felülvilágító, katedrálüveges, ajtó fölötti elem van nálunk is, anno ez volt a legcélszerűbb szerintem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17829) neduddki válasza Hasaggymeg (#17814) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem kell megeroltetni magad sajnos:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17830) Hasaggymeg válasza neduddki (#17829) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ilyent 1 óra alatt szereltem fel. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#17831) maross válasza philoxenia (#17828) üzenetére


maross
veterán

Kosz a tippet, mindenkeppen felvetem a mesternek, van koztuk olyan, amit szivesen latnek az ajto folott. A szamok lehet meggyoznek majd, hogy ilyenre van szuksegem, bontas nelkul. A szivfajdalmam annyi, hogy itt ilyen teszkos tok van, a tobbi ajtonk tokja pedig lenyegesen szebb fa, es nem 8-10 centi, szokasos vajszinu festekkel(zomanccal?), hanem 15-20, jo lett volna valami hasonlot latni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17832) neduddki válasza Hasaggymeg (#17830) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megevettuk meg evekel eazlott a ~90rugos ravak zuhanypanlet felrakttuk es gondolod ha osszesen 10x hasnzaltuk sokat mondok:- (
amugy ez nem rossz szo se rola /marmint a rain-es vackok/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17833) philoxenia válasza maross (#17831) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Le lehetne a tokot furnérozni, az relatíve olcsón megvan és gyakorlatilag hasonlóan néz ki...
A tok mellé rögzíthetsz egy 10cm széles padlót körbe és akkor a szélessége is ugyanaz lesz...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17834) Criton


Criton
veterán

Volt kint nálam a villanyszerelő mert múltkor többször is megcsapott a konnektor.. kiderült hogy a lakásban több helyen vászon, pamut, alumínium vezetéken megy az áram, nagyon kevés helyen van rézvezeték, de azok sincsenek mind földelve. A tulajdonos nem akar semmit sem csinálni mikor a villanyszerelő mondta, hogy mi mennyibe kerül.. Elvileg nagyon vésni sem kell, mert minden csőben megy szinte...A villanyszerelő észrevette, hogy nincs EPH a lakásban se FI relé... nos az EPH kötelező? Nem rég lett a Cirkó berakva...a villanyszerelő szerint így a gázórát sem adhatták volna át, hogy nincs EPH... Most akkor pontosan mit lehet tenni?

Barátnőm szerint érzett egy kis rázást a zuhany alatt is... a tulajdonos avval hárít, hogy előttünk volt egy bérlő több éven keresztül akinek semmi baja nem volt.

Mi is legelőször csak azért hívtunk ki szerelőt, mert néhány konnektor zárlatos volt, és onnantól kezdve igazából nem nagyon tudunk aludni, mert két villanyszerelő is mondta, hogy baleset és tűzveszélyes a lakás...

A tulaj annyit mondott, hogy hoz egy villanyszerelőt aki a földelést megcsinálja, de a kábeleket nem akarja kicserélni, meg az egyébként is egy délelőtt alatt megoldható...azok a villanyszerelők akiket én hívtam mind 1 max 2 napot mondtak, nem egy-két órát... és drágák sem voltak az ismerőseim szerint, teljesen reális áron megcsináltak volna mindent...

[ Szerkesztve ]

(#17835) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Nemregiben volt szo itt az aldiban is kaphato paramentesito keszulekrol.
Idokozben eszembe jutott, hogy van nekem hasznalaton kivul egy mobil klimam.
Ha jol emlekszem ezen is van vmi szaritas funkcio.
Ez vegulis megfelel a paramentesito gep funkciojanak?
Ha igen akkor ezt a funkciot lehet hasznalni annelkul is , hogy kivezeti a csovet az ember a szabadba?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#17836) FatalEror válasza Bandus99 (#17835) üzenetére


FatalEror
addikt

A klíma alapvetően "páramentesít",mert a kondenzvíz ha jóltudom,az tulajdonképpen a helységből "kiválasztott" nedvesség,de mindenképp von el nedvességet,az biztos.

HardCore is my LifeStyle

(#17837) philoxenia válasza Criton (#17834) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Albi? Mondjuk így életveszélyes, a tulajt be is csukhatják, ha bizonyítható, hogy nem csináltatta meg és kiadta...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17838) Criton válasza philoxenia (#17837) üzenetére


Criton
veterán

Albérlet igen, mi mint bérlők mit tudunk tenni? Gondolom nem sokat... :(
80 ezer forintot mondott egyébként a villanyszerelő komplett kábelcserével, EPH-val és FI relével és a munkadíj is benne lett volna. A tulajnak mi felajánlottuk, hogy a felét fizetjük, szóval 40 lenne neki is meg nekünk is, de nem megy bele, mert szerinte a földelésen kívül semmi baja a vezetékeknek és szerinte az EPH nem kötelező... (a két villanyszerelő szerint meg ugye a főgáz nem is adhatott volna így mérő órát)

[ Szerkesztve ]

(#17839) Morris válasza Criton (#17834) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom mennyire van rá lehetőség, de én azonnal elkezdenék másik albit keresni. Ajándék gyanánt meg jól feljelenteném a tulajt! :((
Ki van adva a lakása (gondolom van másik is ahol él - ergo van lóvé is), szóval ne akarja a pénzre fogni!

(#17840) philoxenia válasza Criton (#17838) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csinálni Nektek nem kellene, de alapból a Fi relé már sok gondot megoldana, mert a veszélyes helyeket azonnal ki lehetne szűrni.. Nem kellene minden vezetéket cserélni, az alumínium, ha jó a szigetelése alap dolgokra elég, porszívózni, vasalni, fűteni lehet gond, ha vékony és elöregedett. Tehát kellene egy-két konnektor, amit ilyenre használtok, mindenképp jó vezetéssel, tartósan magas áramtűréssel. Világításnak elég lehet az alumínium is, a többi hosszabbító, elosztó ha nincs jobb, kompromisszumot érdemes keresni, de ha végképp elzárkózik a tulaj, én elköltöznék....
Az EPH maga nem nagy dolog, ha van földelés a lakásban, ami kimérhető, arra kell rákötni a fémcsöveket...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17841) szabjan válasza Hasaggymeg (#17830) üzenetére


szabjan
tag

Zseniálisan szép és jó... :D

Apropó.
Mit mond a vízszerelő amikor kidobja a feleségét az ablakon.:
- ZuhannyRózsa :DDD
Na jó megyek aludni....

a vizesember

(#17842) Criton válasza philoxenia (#17840) üzenetére


Criton
veterán

Az a baj, hogy a nagyon problémás hely a nappali. Itt van a tv, számítógép, ps3, modem+router stb...

Mondjuk így életveszélyes, a tulajt be is csukhatják, ha bizonyítható, hogy nem csináltatta meg és kiadta...
EZ is olyan amit a villanyszerelő is mondott... felújításkor kellett volna EPH meg FI relé... így hogy azok a vezetékek amik meg elvileg jók nincsenek földelve hát köszönöm... meg ki tudja, hogy a falban meg ugye hogy van, lehet a pamutra rakták a réz vezetéket is...

Mi többször is figyelmeztettük a tulajt miután itt voltak a villanyszerelők. Kíváncsi vagyok mit fog majd tudni egy délelőtt megcsinálni a villanyszerelője....

[ Szerkesztve ]

(#17843) wrox válasza Criton (#17842) üzenetére


wrox
senior tag

Az eszem megáll, hogy nem ér meg a tulajnak 40 ezret, hogy újra legyen vezetékelve a lakása. Fene azt a zsugori fajtáját.

(#17844) wrox válasza Bandus99 (#17835) üzenetére


wrox
senior tag

Azzal csak az a gond, hogy le is hűti a levegőt. A páramentesítő pedig nem. Nekünk nagyon jól üzemel az Aldis cucc. Bent száradnak a ruhák, és negyed annyi idő alatt szárazak, mint pl. tavaly télen. Olyankor összeszed vagy 2-3 L vizet pár óra alatt.

(#17846) Bandus99 válasza wrox (#17844) üzenetére


Bandus99
őstag

Tutti hogy hut?
Mobil klima az igaz, de van szaritas funkcioja. Tehat nem hutes, hanem szaritas.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#17847) wrox válasza Bandus99 (#17846) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem a fali klímán van páramentesítő funkció (vízcsepp ikon), de ugyanolyan hideget nyom, mint hűtés módban. Ha nincs benne fűtőszál, akkor nem fogja felmelegíteni a száraz levegőt. Mert ez a páramentesítő is úgy müxik, hogy kicsapatja a vizet a levegőből a klíma segítségével, utána meg egy fűtőszálon keresztül nyomja vissza a légtérbe. De nézd meg a klíma leírását, hátha abba benne van.

[ Szerkesztve ]

(#17848) Dluinet válasza wrox (#17847) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A hideg hőcserélőn keresztül szívja be a levegőt, a meleg oldali hőcserélőn pedig kifújja. Nincs semmilyen fűtőszál benne.
A hűtőgépnek is a hideg oldala a belsejében van, a meleg oldala pedig általában hátul a gépen kívül.
A mobil klíma kivezető csövet bennhagyja a lakásba és kész.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17849) Pikkolo^^ válasza wrox (#17843) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Egy 50 m2-es lakás teljes átvezetékelése nem 40.000 Ft.

(#17850) wrox válasza Dluinet (#17848) üzenetére


wrox
senior tag

Akkor nincs fűtőszál, mintha valahol ezt olvastam volna.
És tényleg, a mobil klímának ott van a kivezető csöve, amin meleg levegő jön, de a lehűtött levegőt is nyomja, ami meg hideg.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.