Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18801) MongolZ válasza neduddki (#18770) üzenetére


MongolZ
addikt

Ilyen üveglóf*szok vannak nekünk is, kicsit csicsásabbak, mögöttük világítással, ajándékba kaptuk... végülis már kezdenek tetszeni.
Nekünk ~2.4m x ~7m (1 sarokkal), tiszta fa, de egyáltalán nem volt vészes áron (csak először kaptam szívrohamot, de hát mégiscsak ez volt az asszony álma...). Végig csempézett (10x10) munkalap + fal. A szobabútor, ami 2.6m x 7.5m, bútorlapokból pontosan feleannyi volt... Mindkettőt én terveztem AutoCAD-del (szükség is volt rá beugrók, beépített szekrény meg egyebek miatt).

[ Szerkesztve ]

(#18802) neduddki válasza Hasaggymeg (#18799) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na hujjet fox kapni:- ) tegnap hosszab beszelgetest fojjtattam ketkor fonokevel eredendoen az OT-rul, de osszeszedtem rakas infot, pl. az uj matrixegos cirkorol /blue helix/, kiderult hogy a OT az nem honeywell hanem bertelli /nem akkor is feltuenoan hasonlit ra/, itt van a pava utcaban a markaboltjuk, a honeywell elktroikak szoftverhibasak voltak egy idoben, de a ferroli kiadta, hogy beuzemeleskor panlcsere es a regiben meg sw-t frissitettek etc.
na es ami alenyeg, es ami egy az egyben ossecseng a viessman allitasaval, a kondezaciso kazanok a ho a visszanyert energia nagy/jelnetos/lenyegi!!! (kinek hogy teccik) reszet az egesgazokban levo viz kondenzaciojabol nyerik /ugy ez nyilvanvalo/, azaz 57fok allat erdemes/kell tartani a visszatero hofokot ha ki akarjuk ezt hasznalni, es most jo a csavar, az termeszetes, hogy minnel alcsonaybb a visszatero annaljobb a hatasfok, DE mar ez enm tobb eves szinten mint max 2-2.5%! /mar a masodik gyari kepviselet allitja ezt a gayri infokra hivatkozva es ah csak a tole hallotam volna ezt, akkor volnank fenntartasaim, de ha mar a vviessmann is eszongya:- ) /

udv

neduddki

p.s. na kituztema cletabalt ide lehet loni:- )

mod: MongolZ: nem osszeraks utan kicsit polirozgat es lelakkoz, ki az a hujej aki a szepseges rezet elcseszi??? eleg hujje voltam amikro a ablakaimat hagytam lefesteni feherre:- (((

kifejezetten visszafogottat akartuk ami illik a natur tolgyhoz a kepen nemjon kia, de /aszem eza neve/ a akalapacsuveg az feher
ja kozben kiderutl roszul elekeztem nem 270 magas a szekreny haenm 310:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18803) MongolZ válasza neduddki (#18802) üzenetére


MongolZ
addikt

Hmm. Nálunk kimenő 65 fok visszatérő 53-54. Ráadásul a 65 is olyan, hogy eléri, visszamegy 60-ra, majd újra fűt, szóval viszonylag periodikus, de nem kapcsol le teljesen - és vissza.

(#18804) neduddki válasza MongolZ (#18803) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

mar irogattam vhol, de osszefogllava: 60fokosra allitot kazan lemegy 45fokig is, avisszatero viz 38-42 koze tevodik, sokat ront a fursdoszobafal mert abbol /aszem/ 50fok a visszatero

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18805) Hasaggymeg válasza neduddki (#18802) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Első infó nem új,a második a %-ról elég meglepő,de hát más a próbapadon elért eredmény és más amit a tapasztalatok mutatnak.A vízgőz kondenzációján túl még spórolsz a jóval alacsonyabb hőmérsékletű eltávozó füstgázzal és kémény alacsonyabb sugárzási hőveszteségével,a kazánburkolat kisebb sugárzási hőveszteségével és az alacsonyabb előremenő víz készenléti veszteségével.Így lesz aztán a híres ~109%.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18806) neduddki válasza Hasaggymeg (#18805) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem elmeleti hanam gyakorlati tapasztaat, ezt kulon kiemeltek ill teremszeeen pontosan meretezett, megtervezett es kivitelezett rendszerekre ertendo /ugye ebbol a 3bol egy lakasfutesnel barmejjik konnyen elcsuszik/
mikro elmondtam az en parametereim /23-24fok, 60fokos ki ~40be, 4.7m belmag/ nagyon meg lett dicserbbve a haz, hogy a regiek meg tudnak epitkezni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18807) Daywalker


Daywalker
addikt

Hi!

Fűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne, pontosan kazán beállításával kapcsolatos. Próbáltam visszaolvasni a témában, és találtam is választ a kérdésemre, ugyanakkor még mindig van némi képzavar a fejemben, ezt kéne eloszlatni.

Szóval adott egy lakás, 60 nm, normál 2,4 m-es belmagasság (2,6 lenne de álmennyezet van) kombi cirkós fűtés, turbós, gyűjtőkéményes, lapradiátorokkal, persze műanyag ablakokkal és jól záródó ajtóval...de szerintem ez utóbbi most nem lényeg.
A kazán Ariston 24 kW, nem hőtárolós, nem kondenzációs (sajnos utóbbit nem engedték, mert teljes fűtéskorszerűsítés volt a házban, és egy kéményre csak azonos működésű elvű kazánokat engedtek felszerelni), viszont lángmodulációs. A termosztát hordozható, +-0,1 fok érzékenységgel.

A kérdés az, hogy állítsam be az előremenő víz hőmérsékletét az alábbi függvényében:
A lakásban nappal 18 fokra van visszavéve (nem is kapcsol be, ez alá nem megy a hőmérséklet)
Ha itthon vagyunk 20 fokot állítunk, éjszakára 19-et (fölötte már melegünk van).

Ezzel a felállással ebben a rohadt hideg időben is napi 5 köbméter gáz megy el, ami szerintem annyira nem sok (bár úgy gondolom lehetne kevesebb, csak abban a szobában, ahol alszunk, az a leghidegebb, ezért ott többet kell fűteni, és lassabban melegszik - de szerintem csak egy nagyobb radiátor kéne).

Jelenleg 60 fokra állítottam az előremenőt, de így a kazán azért viszonylag sűrűn kapcsolgat, ugyanis ezt a hőfokot viszonylag hamar eléri (láng ki, és csak keringeti a vizet, majd ha a visszatérő eléggé lehűlt és még mindig nincs elég meleg a szobában, akkor láng újra be és ismét felfűti a vizet). Gondolom azért, mert nem tud annyira "modulálni"...

A kérdés tehát:
1: állítsam-e magasabb hőfokra az előremenőt, hogy ne kapcsoljon-e le a kazán, hanem inkább alacsonyabb teljesítményre modulálva folyamatosan menjen, vagy hagyjam így?
2: Kevesebbet fogyasztana alacsonyabb, ha inkább folyamatosan nagy előremenő vízhőmérsékleten modulálva menne, mintha lekapcsolgatna?
3: Egyáltalán a radiátorok le tudnak-e adni akkora hőt magasabb vízhőfok esetén, hogy elkerüljem a lekapcsolgatást?
4:Viszont a melegebb radiátor miatt így nem fog nagyon túllendülni a hőmérséklet és emiatt pazarolni? (sajnos a termosztát nem tudja ezt kezelni, majd később tervezek Clima Managerre váltani, ami a külső hőmérséklet függvényében is tud kapcsolni, vagy egy komolyabb Siemens termosztátot beszerezni, ami figyel erre is).

Tulajdonképpen azért nem raktam feljebb az előremenőt még, mert a lapradiátoros rendszerhez többnyire 60 fokot ajánlanak, de nyilván ez nem egy egzakt tudomány...

Előre is thx a segítséget és bocs, ha hosszú volt. :R :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18808) MongolZ válasza neduddki (#18806) üzenetére


MongolZ
addikt

4.7m belmagasság? Szép lehet, szeretem a hatalmas belvilágot :) Nekünk csak 3.2 m

[ Szerkesztve ]

(#18809) MongolZ válasza Daywalker (#18807) üzenetére


MongolZ
addikt

5 köbméter még 60 m^2 esetén sem sok, szvsz 1500 m^3 / év gázfogyasztás is jónak számít ekkora alapterületen.
1., Nem kondenzációs kazánnál 65-70 fokot javasolnak a szakik általában.
2., Szvsz a folyamatos, modulált gáz sokkal jobb a készüléknek is, mint a ki-be kapcsolgatás.
3., A melegebb radiátor több hőt ad le, viszont erre csak a gyakorlat ad választ.
4., Túl fog melegedni, de pazarolni ezzel nem fogsz.

De nem vagyok szakember.

(#18810) Daywalker válasza MongolZ (#18809) üzenetére


Daywalker
addikt

Thx!

Akkor ma felcsűröm 70-re kíváncsiságból:)

Ha valaki máshogy gondolja, vagy van hozzáfűzendő mondandója, ne tartsa vissza :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18811) maross válasza MongolZ (#18808) üzenetére


maross
veterán

Ezt mondd anyumnak, aki most mar egyedul van egy 100nm kb 5 meter belmagassagu lakasban :). Olyan szamlakat kap, hogy csak pislogok, pedig a ket szobabol az egyik nincs futve. Szerintem csak a nappalinak nagyobb a legtere, mint az egesz hazamnak, es ugye a felso harmadban van jo ido.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18812) neduddki válasza maross (#18811) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vegyel neki egy levegotisztitot tedd a radiator kozlebe, azaz erosics ra a legmozgasra, majd meg jobban fox pislogi:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18813) MongolZ válasza maross (#18811) üzenetére


MongolZ
addikt

Nálunk is előjött ez, én egy igen balkáni módszerrel oldottam meg: néha bekapcsolok egy felfele álló ventillátort... De legközelebbi felújításnál sztem beteszek egy lassú légkeverőt a plafonhoz :)

(#18814) Hasaggymeg válasza Daywalker (#18810) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ne fel,hanem le! Minél alacsonyabb előremenő vízhőfokkal fűtöd ki a lakást,annál kevesebbe kerül.Addig "csűrd" visszafele amíg még elég a lakás kifűtésére.

(#18808) MongolZ ...a belmagasság az egyes helyiségek alapterületéhez viszonyítva mondható sok vagy kevésnek.Egy 200m2 garázs is nyomottnak érződhet 4,7m belmagassággal,míg 20m2 alapterületű szobának szerintem fura és gazdaságtalan is ekkora belmagasság.Talán egy régi,polgári lakásban amit akkor építettek mikor occsóvótafa ott normálisnak hat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18815) biker válasza MongolZ (#18809) üzenetére


biker
nagyúr

én kiakadtam a mi 750m3/év 60nm fogyasztásunkon, mert nekünk kondis kazán, szomszédoké nem, és ott 650m3 fogyott, de nekünk északi a lakás
mire a szembe szomszéd mesélte, ugyanezen lakásukban 1000m3 ment el + villany radiátor a gyereknek néha :)

anno a 40nm lakásunkban nem kondis kazánnal elment 770m3 / év

most itt +340kg brikett is eltüzelődött, ezzel együtt az éves fűtésünk volt 120.000ft meleg vízzel együtt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18816) Daywalker válasza Hasaggymeg (#18814) üzenetére


Daywalker
addikt

És akkor ne foglalkozzak a ki-bekapcsolgatással?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18817) Bandus99 válasza MongolZ (#18809) üzenetére


Bandus99
őstag

"1., Nem kondenzációs kazánnál 65-70 fokot javasolnak a szakik általában."

Mennyi az idealis visszatero nem kondenzacios kazan eseteben?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#18818) Hasaggymeg válasza biker (#18815) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nehéz így összehasonlítani,mert van akihez ha bemész,szétfagysz,ő meg jól érzi magát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18819) Hasaggymeg válasza Daywalker (#18816) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ne.Lehetőség szerint,próbáld pár fokonként mind lejjebb venni,hagyni egy-egy pár napot minden állítás után,míg kitapasztalod mennyi az annyi.

Bandus99...tudtommal nincs olyan.Régi öntöttvastagos kazánoknál kellett vigyázni,hogy a visszatérő ne legyen 55-60 alatt,a kicsapódó kondenzátum korrodáló hatása miatt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18820) Daywalker válasza Hasaggymeg (#18819) üzenetére


Daywalker
addikt

Rendben. Már próbáltam anno 55 fokkal is, az is bőven jó volt neki...csak azóta hidegebb lett.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18821) Hasaggymeg válasza Daywalker (#18820) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor mehet 50,de -15nél derül ki igazán mennyi a minimum,ezért is jó az időjárás-követő által szabályzott jelleggörbe állította előremenő vízhőmérséklet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18822) maross válasza neduddki (#18812) üzenetére


maross
veterán

Milyenre gondolsz? Mert amiket en talaltam nem tunnek alkalmasnak a celra.

@mongolz: mennyi idore kell bekapcsolni? A szoba alapterulete olyan 35nm korul lehet. Valamit lehet veszek neki karacsonyra, gondolom egy tel alatt megterul az ara.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18823) neduddki válasza Daywalker (#18820) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekem tobb a lekobmeter /de valszeg nagyobb teljesitmenyuek a radiatorok/, ha nem felutnei kell alalkast akkor ~45fok is elgnek tunik jelnelgi koromneuk koztt, azert is szalltam ra az OT-re mert azal meg lehet csianlni ezekt a vazsalatokat

udv

neduddki

mod: Hasaggymeg: lemaradt es szertnem fontos: szoval aszonta a a SV., hogy gyakran kap reklamaciot, hogy a szep uj kondenzacios kazanok nem futenek fel ojjan intenzitassal, mint a regi esznelkuli kazanok, ennek tok 1x a magayrazata, a korszeru kazanok nem engedik, hogy a dt>25fok, ez magayrazatot ad nem si arra, hogy amikor feltetkerem a hideg lakaban maxra miert kezd 70fokkal

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18824) MongolZ válasza Hasaggymeg (#18814) üzenetére


MongolZ
addikt

Hmm, érdekes infó.

(A fa árának mi köze a belmagassághoz? :) - Szvsz sose volt olcsó a jó minőségű fa. Sőt, 50 éve még elérhetetlen is volt az egyszerű ember számára.)

maross: Ameddig barátnőm nem visít, hogy hangos :) Nekünk kandalló is van, ezért jóval melegebb a fenti levegőréteg hőmérséklete (a következőnél egybeépítem...). Egy normális méretű lámpával összekapcsolt légkeverő sokkal emberibb (halkabb, hatásosabb, stb) lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18825) biker válasza Hasaggymeg (#18818) üzenetére


biker
nagyúr

Ja, persze, sokan 20 fokoznak, nalunk 22 van, ejjel 20,5-21
Kandalloval 25-26 :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18826) neduddki válasza maross (#18822) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ami alul sziv be es felul fuj ki, nekem egy eltrolux van hangjat nem hallani ejszak sem, ellnebn meri nem mertem, hogy hany fok kulombeg van fenn es lent, a kiszobaban ahol a galleria van /es nincs legtisztito/, ott azoban a lenn es a fenn kzott erzesre minta 4-5fok lenne , merve 1-1,5nel tobbet meg nem mertem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18827) neduddki válasza maross (#18822) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ehehz hasnlo csak tekeros, es dobbenet mennyi port osszeszed

udv

neduddki

mod: e megocsobb

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18828) Daywalker


Daywalker
addikt

Hasaggymeg, netuddki: thx, akkor azért majd próbálkozom, mennyire tudom lenyomni. Idővel mindenképp át akarok állni a a külső hőmérséklet alapú követés, csak az egy picit drágább volt, mint gondoltam elsőre (termosztát, külső érzékelő, meg azt hiszem még egy plusz kártya is kell bele, bár ez utóbbi lehet, hogy már benne van, majd megnézem).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18829) maross válasza neduddki (#18827) üzenetére


maross
veterán

Elfogadhatonak tunik. Es ennek van annyi ereje, hogy megbolygassa 4-5 meter magasan a levegot?

Es amitol igy latatlanban felek hasznalt vasarlaskor: a filter cserelheto benne? Tuti egy szetmosott hasznalhatatlan zoknigomboccal adjak el.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18830) neduddki válasza maross (#18829) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

3asban meg nalm is femegy aplafonig /en meg ki a szobabol:- ), de van neki zajszerinti szabjozasa is/, de teremszetesen 1esen haznalom. mivel sokat megy a futes nalm inkabb a termeszetes korforgasra valo rasegitest tolti, be, ugy hogy elosdleges feladata a tisztitas

udv

neduddki

mod: Daywalker: egyontetun azt kaptam, hogy kulso homergelet szabajozas max 2-3% megtakaritas az en viszonyomban (Nalad sem leeht sokkal masabb) /vissmann, sanyidual, ferroli, buderus/, inkabb szaoltasd ujra a FeketeVerebel a mertezest es ugy rakj be radiatorokat

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18831) maross válasza neduddki (#18830) üzenetére


maross
veterán

Eddig jo, es a masodik resze? Ha a filter tonkremegy a sok tisztitaskor, akkor kuka a keszulek, vagy vehetek valamit bele?

#32 neduddki: koszi a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18832) neduddki válasza maross (#18831) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

az enyem lassan 8 eves mes meg mindig az eredeti van benne es en zuhabny alatt moson ami nem igazan supportlat:- )

ud

neduddki

mod: 9rugo az elektrosztatikus szuro es ha kell aktivszenszuro az 7k /a szagokra tenyegl jo az aktivszen/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18833) Daywalker válasza neduddki (#18830) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18834) maross


maross
veterán

Mas tema: Beszereltettem a bosch kemenyes kombicirkot a regi helyere, (majdnem) minden klassz. Kellene ugye egy ember, aki beallitja, es alairja a garipapirt, nem tudom mi a hivatalos titulusa. A gazszerelo azt mondta majd kuldi, azota leszarjak a fejem, se a vallalat folotte, se o maga nem valaszol. Egy gond lenne, nem volt elotte hivatalos kemenyes szakvelemeny, persze ezt ok is tudtak, es mondtak hogy nem lesz gond, hat most ez van. Tudtok esetleg ra embert, vagy eselytelen hogy a kemenyes nelkul ezt vegigvigyem? Ha igen, akkor mar gondolkodom hogy inkabb bebukom a cirko garijat, mert mar tobbe faj a jarulekos koltseg mint a cirko maga. (eddig 70k szereles, es meg kene 3x20+afa 1 even belul...). Ja es nem tudom, hogy nem lesz e ebbol egyeb problemam is.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18835) Hasaggymeg válasza neduddki (#18823) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szerintem hülyeség az,hogy nem engedi a delta t-t elmenni.Ha nem olyanok a körülmények nem fog kondenzálni és ugyanúgy fűt mint egy normál kazán,felfűtve az előremenőt is amennyire csak kell.A rendszerből visszatérő víz hőmérséklete dönti el,hogy kondenzációsan működik vagy sem.

(#18824) MongolZ...régebb inkább fával fűtöttek,ami nem volt annyira drága mint ma,a belmagasság pedig nem a fűtés hatékonyság szem előtt tartásával volt beállítva.Az volt a divat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18836) neduddki válasza Hasaggymeg (#18835) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez igyvan, enm is azert nem engedi a dt>25ot hanem a kazan belsejenek vedelmenek erdekeben

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18837) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

essss IGENNNNNN viessmann /kicsit ertelenul es sertodotten/ kozolte, hogy terremszetesn ok szigoruan ragaszkodnak a OT szabanyzho, azaz a Theben 855/856 at tugya veni a telejs vezerlest:- )))

duv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18838) wrox válasza neduddki (#18837) üzenetére


wrox
senior tag

Hála istennek :D

[ Szerkesztve ]

(#18839) Bandus99 válasza wrox (#18838) üzenetére


Bandus99
őstag

Azert most hogy a vegere ertunk, valaki akar privatban megprobalja elmagyarazni nekem, mirol is volt itt szo?
Csak a kivancsisag vezerel.. A kazant meg az OT csak tudnam mi az.

Valami ertelmes is egyen... Legszuresrol esett szo. Ez a lux ami linkelve volt, sehol nem latom uj verzioban, csak hasznaltat arul mindenki.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#18840) maross válasza Bandus99 (#18839) üzenetére


maross
veterán

En is keresgeltem, nem talaltam hasonlot sem. 20-25 kozott van 2 fajta, de egyik mintha nem felfele fujna.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18841) neduddki válasza Bandus99 (#18839) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

huuuuuuuu hunvagyukmeg a vegetol??? az csak az osveny megkeresese volt:- )
opentherm szabajozas, Mo-n szitokszonak szamit, nyugatabra mar csak ez van, kimillio parameter alapja a lagmdulaciot szabajzok, es egy futesi cikluson belul tobb paraaaemter figyeelmbevetelevel odarakom a vizhomerdegete ahola legjobb ugye kodenzaciosnak ez a lenyeg / ha kcisit is:- )/
Mo-n is itt an 8 eve elleben a kereskedok es a szerelok szarak ra:- ( legnagyobb elonye hugy a szabvanyhozragaszkodo szabajjozas kialakitasa eseten a futo eszkoz szabadon cserelgetheto

udv

neduddki

mod: kis butusok mert az uj ac6osvan az + nem felfele fuj

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18842) alázógyík válasza Daywalker (#18807) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

Nálunk is majdnem ugyanez a felállás, én is elbíbelődök a beállításokkal. :)

(#18843) Bandus99 válasza neduddki (#18841) üzenetére


Bandus99
őstag

Nehogy irjanak mar egy arat ... ingyenes bemutato... persze
Lux AC6

Igazabol en a regi hasznalt termeknel attol rettegek ha csapagyas a venti es nem lehet cserelni, akkor mit csinal az ember ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#18844) MongolZ válasza Hasaggymeg (#18835) üzenetére


MongolZ
addikt

Ja, mostmár értem, azt hittem, hogy építkezéssel kapcsolatban gondoltál valami összefüggésre.
Szerintem az igények is megváltoztak, régebben messze nem fűtöttek ennyi helyiséget, emberségesebb is a magasabb építésű lakás. Persze ízlések és pofonok.

(#18845) neduddki válasza Bandus99 (#18843) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

latatlabn 300khuf:- )
az enyem vot eredetileg 280k, leertekelve 100k /ennyoert vettem/, majd 1 evvel kesobb az elektrolux bolti forgalomba hozta 40k-ert de csak par honapig volt

udv

neduddki

p.s. vissza OT-re: gyakorlag ha egy OT kompatibiles eszkoz megkapja a veerlojet es v. belso(retegvizes)tarolos, v. indirekt kulsotarolos akkor tetszolegesen be tudod allitani, hogy mijen idointervallumban mijjenhomersegleu legyen a melegvized, pl. reggel es este 60fok, egyebkent csokkentett, heegen meg egesz nap meleg, ha elmesz vhoa par napra akor addig le veheted a hofokot es beallithatod, hogy erkezre mar melg vized legyen, esetleg ha teflon/net csatlakozas van barmikro barmit allithacc, ha tobb futokor van akkor azok ezerleset is egyenileg megoldhatatod kulon homersegletrerzekelo alapjan /pl. az en jazanom aszem alapbol tud 2 kor es azt kulon vezereheted/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18846) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Kedves Szakik, ez mi lehet? /azpn kivul, hogy fehr alu radiator:- )/

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18847) FatalEror válasza neduddki (#18846) üzenetére


FatalEror
addikt

Mire vagy kíváncsi konkrétan?

HardCore is my LifeStyle

(#18848) neduddki válasza FatalEror (#18847) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gyartoja, neve, gyarja-e meg, mo-n lehet-e kapni?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18849) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok!

Panellakásban lakom,és néhány helyen a falon kívül van elvezetve a kábel,a betonba mivel lehetne a legkönnyebben,és legtisztábban csíkot vágni a vezetékeknek??

(#18850) FatalEror válasza becsitibi (#18849) üzenetére


FatalEror
addikt

Falhoronymaró...

HardCore is my LifeStyle

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.