Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18028) _Petya_ válasza philoxenia (#18027) üzenetére


_Petya_
őstag

Rá szokták rajzolni sematikusan hogyan néz ki a belső felépítése, azon a próbagomb is rajta van. Egyébként, egyfázisú FI relének 4 kivezetése van, nevezzük most a védendő hálózat felé eső 2 pólust "kimenetnek", a másik kettőt "bemenetnek" A próbagomb azt csinálja, hogy az egyik "kimenetet" egy ellenálláson keresztül összeköti a másik "bemenettel". Ezáltal ugye pontosan az ellenálláson átfolyó áram fog hibaáramként megjelenni, az ellenállás értéke pedig úgy van meghatározva, hogy ez a névleges hibaáram alatt, de azért a közelében legyen.

képen

A képen látszik is, a 4-es a próbagomb. A képen ugyan L és N van (fázis és nulla), de gyakorlatilag a FI relé szempontjából nincs jelentősége, hogy melyik a fázis és a nulla, őt csak a kettő különbsége érdekli :)

A működéséből kifolyólag, csak akkor működik a próbagomb, ha a FI relé bemenetén van feszültség, ez gyakorlatban azt jelenti, hogy az előtte lévő megszakító bekapcsolt állapotban van.

Tehát, ha ez a Fi relé a bojleredet védi, a bojler működik, de a próbagombra nem old le, akkor az sürgősen cseréld ki. Nem teljesen értem mire írod, hogy a vezetékek végei le vannak szigetelve, melyik vezetékre gondolsz?

(főelosztó)----1----(Fi relé)---2---(bojler)

1-es vagy 2-es? Ha az 1-es, akkor a fentiek alapján nem csoda hogy nem old le, miért is tenné? :) Viszont ha a 2-es, akkor baj van! Azt a kábelt ki is szedheted, akkor is le kell oldani a FI-nek! (persze csak ha a főelosztóból jövő 1-es jelű vezeték megszakítója be van kapcsolva..)

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.