Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102801) #49155328 válasza Atomgeszi (#102796) üzenetére


#49155328
törölt tag

Módosíttatni kell a tervet ha nem akarod megépíteni.

(#102802) RexpecT


RexpecT
addikt

Fürdő felújítás:
Sima baumit esztrichel lenne a zuhanyfolyókáig felhozva az aljzat szintje az épített tálcánál, ~0,5 négyzetméter 6 centi vastagon.
A burkoló munkatervéből lejön, hogy ezt már 1-1,5 nap múlva vízszigetelné, majd burkolná.
Ez mennyire jó ötlet?

(#102803) szotyika77 válasza Paul64 (#102790) üzenetére


szotyika77
aktív tag

+ csemberlen

Köszi szépen, csak minőségi dugaljt fogok venni, nem szeretnék a későbbiekben problémát. ;)
Köszönöm a linkelt háromfázisú aljzatot is, egy ilyen is elfér szerintem a másik két dugalj mellett. :)

(#102804) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
Otthoni hobbi felhasznalasra keresek kompresszort. Bicikli es auto kerekek fujasa, tisztitas, esetleg neha aprobb festes.
Melyiket erdekes megvenni? Van 45e korul metabo olajos es olajmentes, bauhaus hercules 5 ev garancias...
Milyet javasolnatok?
koszi

(#102805) #49155328 válasza RexpecT (#102802) üzenetére


#49155328
törölt tag

Száradjon ki a beton, tegyél be pára elszívó gépet.
Nem javasolt ilyen hamar burkolni de ha sietni kell hát sietni kell.

(#102806) Paul64 válasza Ijk (#102800) üzenetére


Paul64
tag

Szia,
Sistereg még?
Most utólag könnyű okosnak lennem, de a hidegvíz betápján kellett volna leengedned, miközben a melegvíz csapot kinyitod. A bekötésnél ajánlják is, hogy legyen egy leeresztő csap a biztonsági szelep és a hideg vízcsonk között. (Mondjuk nekem sincs.) [link]

[ Szerkesztve ]

(#102807) Ijk válasza Paul64 (#102806) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem sistereg de lehet hogy nem is fűt, mert 2 órája megy de nem melegített semmit.
Este kiderül de van pár dolog amit elszúrtam:
-Felcserélve raktam vissza a fűtőszálakat és ugyanúgy kötöttem be mint volt. Direkt menéztem a két fűtőszál 1500W-os, tök egyforma.
-Feltöltöttem, de nem nyitottam meg a melegvíz csapokat, maradt benne levegő. Ha nem fedte el a víz teljesen őket akkor kuka.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#102808) RexpecT válasza #49155328 (#102805) üzenetére


RexpecT
addikt

Az jó ötlet, hátha segít valamit. :R

(#102809) Atomgeszi válasza #49155328 (#102801) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Értem. Köszi

Valakinél van nád kerítés? Mennyire tartós? (Ha már belátásgátló háló nincs senkinél :D )

(#102810) moma


moma
őstag

Sziasztok. Megint elromlott a wctartály :D Ilyen fajta. Ezúttal az van, hogy amikor megtelik vízzel, akkor nem zár el a szelep és piros rész nyelének a tetején folyik be és le a wcbe. Így van megoldva a túlfolyás.
A gond valahogy a fehér műanyag részben van, mert hiába emeli fel azt a víz (próbáltam kézzel is még jobban emelni), nem zárja el a szelepet. És nem is látok semmi alkatrészt ami el lenne törve vagy kilazulva. Mi lehet itt a trükk, hogy zárnak ezek el, és mi mehetett tönkre.

Igen azokat a szigetelőszallagozásokat is én csináltam régebben, amikor a rúd tört el itt ott :DDD :D :))

we all deserve a bit of luck.

(#102811) Paul64 válasza moma (#102810) üzenetére


Paul64
tag

Ha kiakasztod azt a billegő kart amit az úszó mozgat, akkor emlékeim szerint le lehet csavarni azt a recézett kupakszerű alkatrészt. Van benne egy gumipogácsa az lehet megkopva, vagy megkeményedve. Egyébként 1500-2000Ft környékén kompletten megvehető, attól függ merre laksz. Más gyártmány is jó, nem csak a higiénia. [link]

(#102812) Met válasza Paul64 (#102811) üzenetére


Met
Topikgazda

Vagy csak simán vízköves.
Ki kell szedni, szét kell szedni és ecetbe kell áztatni 1-2 órára.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102813) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok ! Latex alapú falfestékre (Dulux) festhetek sima diszperzitessel? Mondjuk hérával?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#102814) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv,
köszönöm a korábbi válaszokat, kérdeznék még.
Van egy ház, amit megnéztünk. A tulaj gipszkartonból álmennyezetet csinált (belmagasság csökkentése érdekében) és az oldalfalakon is van léces, dübeles módszerrel. Szép amúgy, 1-2 helyen van minimális repedés, de elvileg azért, mert nem ott kellett volna azon a részen illeszteni.
Az lenne a kérdésem, hogy ez okozhat-e bármi bosszúságot, problémát? Szellőzik-e mögötte vajon vagy már penészes lehet? kb 15-17 éve lett megcsinálva és hát ugye benézni mögé nem igazán lehetséges. A belmagasság így amúgy teljesen jó, kellemes, meg nyílván kevesebb levegőt kell felfűteni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#102815) koxx válasza Shodan (#102813) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem célszerű. Teljesen más a két anyag, sztem ledobja.

(#102816) SHawk válasza FerNandor (#102814) üzenetére


SHawk
csendes tag

Abban az esetben penészedhet be, ha a födém és a álmennyezet közé bármilyen hőszigetelést tett a tulaj. Ekkor a födémen kicsapódik a lakótér párája és bepenészedik.

(#102817) FerNandor válasza SHawk (#102816) üzenetére


FerNandor
őstag

Az nincs, mármint ott hőszigetelés :) Köszönöm.
Amúgy akkor az szellőzik? Tehát a gipszkartonon keresztül?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#102818) SHawk válasza FerNandor (#102817) üzenetére


SHawk
csendes tag

Akár állott is lehet ott a levegő, hiszen nem nagyon tud szellőzni, de ez alapvetően lényegtelen.
Ha nem vizesedik, nem csapódik le pára hideg felületen, akkor nem fog penészedni, ergó nincs gond.

(#102819) FerNandor válasza SHawk (#102818) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm. Ha gond lenne, akkor gondolom a gipszkartonon is látszódna akkor, főleg ennyi idő után.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#102820) SHawk válasza FerNandor (#102819) üzenetére


SHawk
csendes tag

Azt nem tudom, hogy látszódna-e a gipszkartonon, de a dohos levegő biztos feltűnne.

(#102821) gerisz23 válasza FerNandor (#102814) üzenetére


gerisz23
őstag

Én bele szagolnák egy dugalj mögé amennyiben lehetséges,a ház északi oldalán külső falon.Penészt ha van arra felé fogsz találni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102822) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Folyik az ötletelés nálunk, milyen legyen az elrendezés. Több vázlatot is csináltam, de eddig ez tetszik a legjobban. Igazából a padlásfeljáró az egyik gondom, hogy azzal mi legyen? Sima létrás, csapóajtó van rajta.
A másik a wc kérdése. Most egyben van a fürdő+wc, de jobban szeretnénk ha külön helységben lenne. A 2. szoba is jó lenne, ha nem a fürdőszobából nyílba egyébként. A két szoba közti ajtót is megszüntetnénk. Hátul van most kijárata a kamrának, arra sincs szükség.
A kazán ott lenne a kamra előtti közlekedőnél valahol. Esetleg a kamrában, nem tudom mennyire hangos egy kombi kazán.
Ha van valakinek tapasztalata hasonló elrendezésű kockaházzal, akkor szívesen meghallgatok bármilyen tanácsot.
Gáztűzhelyet tervezünk a konyhába, de valamelyik blogon írták, hogy azt amerikai konyhás lakásokba nem szokták engedélyezni? Ez tényleg így van? Nyilván a víz, szennyvíz csöveket is be kéne akkor húzni az új helyre. Jelenleg a szennyvíz cső tesz egy nagy kerülőt az udvaron, és valahol a konyhafal alatt jön be, az ivóvíz szintén. A vízóra akna tele van csapadékvízzel, azzal is kezdeni kéne majd valamit.

Jelenlegi állapot:

Módosítások...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#102823) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Ravak akrilkádat, amit ideiglenesen beraktam a szobába. De olyan szagot áraszt, mintha lehugyozták volna. Na nem húgyszag, de hasonlóan büdös. Gondolom az epoxy, vagy valami más adja. Ez normális?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#102824) Fr3eWar válasza Victoryus (#102822) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szertintem szobának nagy a 20m2, konyha étkező nappalinak meg kicsi a 25, eltolnám a bejárat melletti falat jobbra, meg a bejáratot is. A két szoba helyett három 12-14m2-est csinálnék. biztos hogy nem nyitnék szobából szobát, meg egy szobára sem tennék két ajtót.
Bár nem tudom, hányan vagy/vagytok, mennyien lesztek.

(#102825) macilaci78 válasza Victoryus (#102822) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most egyben van a fürdő+wc, de jobban szeretnénk ha külön helységben lenne. - Nem lesz az messze? Nekem már a szomszéd lakás is messzinek tűnne, nemhogy egy másik település. ;]

Tűzhely vs amerikai konyha: egy ismerősömnek dobták ki a gáztűzhelyet a lakásból a társasházi gerinc cseréjekor, nem engedték vissza a gázórát különben. A gáztűzhely és az ágy nem lehet egy légtérben.

Én az amerikai konyhát nem szeretem, komoly főzésekkel pár év alatt minden kárpitos bútor beszívja a szagokat.

A kis 2,61 m2-es helyiség és a nappali közé nem tennék ajtót, minek? Minden onnan nyíló helyiségnek van sajátja.

Kell, hogy a lakáson belül mehess a padlásra? Külső feljáró nem opció?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102826) macilaci78 válasza Fr3eWar (#102824) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bútorozástól, igényektől függ.
Én például a franciaágy mellett igényleg kegalább 80 centit, hogy kényelmesen fel tudjak állni, az ággyal szemben pedig a szekrénysor van, ebbe az irányba 4 méter a hálónk.
12-14 m2 esetén a szélessége lenne 3-3,5 méter a jelenlegi 4 helyett. (Itt kapott helyet a dupla szennyeskosár is, ha nem ez lenne itt, akkor egy fésülködőasztal.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102827) Paul64 válasza macilaci78 (#102825) üzenetére


Paul64
tag

Ha már gáztűzhely... Most akkor szerintetek lehet, vagy sem?
"Egyes esetekben a GMBSZ kivételt tesz. Ide sorolható a konyhában, vagy konyha-étkező-nappali rendeltetésű helyiségben elhelyezett tűzhely, az alábbi feltételek teljesülése esetén:
• a tűzhely égésbiztosítóval rendelkezik,
• a helyiségben külső térbe szellőző gépi elszívó berendezés üzemel, és a helyiség levegő-utánpótlása közvetlenül a szabadból biztosított, továbbá
• a gépi elszívás a konyhával légtér összeköttetésben lévő, „B” típusú gáz- vagy egyéb tüzelésű készülék égéstermék-elvezetésére nincs káros hatással. Erről a feltételről a tervezőnek nyilatkoznia kell." [link]

(#102828) KoVee84 válasza Lokids (#102823) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nekünk egy Riho Admire akrilkádunk van. Annak semmi szaga. Se most se korábban.

(#102829) macilaci78 válasza Paul64 (#102827) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csinálod, kell hozzágterv, ha nem szabad megvalósítani, azt hamar megmondja egy tervező.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102830) Victoryus válasza Fr3eWar (#102824) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sajnos az a fal a főfal, azt nem lehet eltolni. (vagy nem egyszerűen) A két szoba közt nem lesz ajtó, csak elfelejtettem levenni a rajzról. A kis helyiségnél tényleg nem kell mindenhová ajtó, ott felszabadulna terület. Oda is mehetne szekrény, kazán. Mennyire hangos egy Ariston Clas X 24 kazán?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#102831) Novics


Novics
senior tag

A garázsba az önterülőzés előtt előkészíteném a lyukat az áramnak. (Először még azt gondoltam, hogy majd a kerítés tetején elviszem, és lesz légkábel, ezért nem lett kialakítva a helye az alapozáskor.) Szeretnék egy háromfázisú konnektort is - hátha kell - és persze sima 230-at. Nagyon értek a villanyászkodáshoz, ezért nem tudom, hogy ezt hogyan szokták. Megy be a három fázis a garázsba és ott ágazik le róla a sima 230, vagy eleve 2 vezetéket visznek?
Meg mekkora - fizikai - átmérőjű kábellel szokták, mekkora lyuk kell? (Villanyásszal nem beszéltem még, nem mostanában lesz ott rendes áram, csak a helyét akarom előkészíteni.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#102832) AxBattler válasza Victoryus (#102830) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez már jobb, mint az előző. :K

Szerintem nem kicsi a 25m2-es nappali-konyha, ha nagyobb bútor / szekrény nem foglal le belőle teret.

Mivel a szobák nagyobb méretűek, elég tágasak 1-1 gardróbszekrényhez, és a 4.7m2-es átjáróban is lehet szekrény, ezért nem lehetséges, hogy az előzőekben "kamrának" titulált 3.3m2-es helyiségbe kerüljön a kazán + melegvíz-tartály + mosógép + szárítógép?
Afféle mosókonyha-szerűségként? Így kényelmesebb lehetne a fürdőszoba is a maga nem túl tágas 4.5m2-es méretével.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102833) pjen válasza Novics (#102831) üzenetére


pjen
félisten

Elég a sima 5 eres kábelA vezeték átmérő az áramtól függ.16 amperig általában elég az 5x2,5mm négyzet

(#102834) F34R


F34R
nagyúr

Haliho....

Adott egy konyha, pince folott van elhelyezve ami gyakran saletromos..
Ennek a belso padlo feluletet kellene burkolni. A kerdesem a kovetkezo lenne, milyen megoldassal volna erdemes, sima betonfeluletre kell felrakni vagy jarolapot vagy esetleg vinyl padlot. A lenyeg hogy tartos es kopassallo legyen.

(#102835) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Dolgozott vagy használ valaki Resopal anyagot?
Kellene egy kis infó a felhasználás lehetőségéről.
Kunyha pultot képzelt el belőle egyik ismerősöm.
Ezt lehet hosszú táblákban kapni, így nem lenne toldás.
Alá dupla osb padozatot gondolt.

(#102836) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy fedetlen teraszom.
Nincs rajta semmilyen burkoló.
Sajnos anno mikor készítették sikerült a közepére egy nagy "gödröt" kialakítani.
Itt ha esik az eső mindig megáll a csapadék és télen a hólé.
Milyen térkiegyenlítőt tudnátok ajánlani amivel ki tudnám hozni síkba a betont?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#102837) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Voltunk ma klikkes vinyl padlót nézni és az üzletben láttunk keramit/ceramit padlókat, amik olyan jól néztek ki, hogy párról még tapintással is nehéz volt megállapítani, hogy nem kő.

Az eladó szerint felhasználási céljaiban, tulajdonságaiban hasonló, mint az LVT, csak keményebb a felülete, (illetve fürdőszobában a klikk mellett ragasztani is tanácsos). Ára hasonló a jobb vinylekhez (5-10e/m2), viszont a mintájában sokkal élethűbb ( bár LVT-ből nem volt sok kirakva az üzletben). Voltak direkt falra szánt burkolatok is, komolyan gondolkodóba estünk, hogy csempe helyett ilyet tegyünk a fürdőben a falra.

Neten viszont kevés tapasztalatot találok erről a burkolattípusról. Az sem teljesen világos, hogy ez most szintén vinyl alapú, csak a felülete ásványi anyagokból van vagy mi a helyzet.

Tudtok erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#102838) lemmy71 válasza hódmaci (#102836) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem ártana tudni milyen mély, egy két centire mehet a padlopon, de mélyebb akkor már valami esztrich betonnal kellene síkba húzni. De ha csak pár mili az mélyedés és hidegburkolni akarod, akkor lehet hogy ragasztóval is megoldható.

(#102839) hódmaci válasza lemmy71 (#102838) üzenetére


hódmaci
senior tag

Max 1,5-2 cm mély
Elsősorban a kültérrel vagyok gondban (fagy veszély)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#102840) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Falon kívüli kötődobozt összelehet hozni valahogy úgy öntapadós kábelcsatornával hogy ne legyen hézag, mármint arra gondolok hogy ne látszódjanak ki a vezetékek. Ez megoldható, vagy kell hozzá valamilyen könyök? Az elképzelés 75x75-ös vagy 100x100-as falon kívüli kötődoboz, amiből függőlegesen lefele egy 1,5 métert menne a kábel egy Legrand Forix kapcsolóig. Viszont számomra a legkisebb öntapadós kábelcsatorna is elég volna, ha jól tudom ez 15x15mm.

Szeretném esztétikusan megcsinálni, melléképületben több helységben így lenne megoldva, de nem szeretném ha kibújna a vezeték, vagy látható lenne a kötődoboz illetve a kábelcsatorna találkozásánál.

Köszönöm a segítséget!

(#102841) pjen válasza tothjozsi96 (#102840) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem muszáj az IP44 akkor az Oteo család is szóba jöhet,ahhoz vannak csatorna bevezető idomok a legrandnál.Egyébként ki kell vágni a Forix házát és belógatni a csatornát.

(#102842) tothjozsi96 válasza pjen (#102841) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, a Forix-ot ki kell vágni, de én magát a kötődoboz-kábelcsatornát szeretném úgy összehozni, hogy ott ne látszódjon ki a vezeték. Csak azzal nem vagyok tisztában hogy a kötődobozt hogy kell ilyenkor kivágni, vagy hogy egyáltalán megoldható-e az hogy a kötődoboz-kábelcsatorna találkozása összeérjen, tehát ne látszódjon ki belőle a kábel ahogy átmegy.

Ha süllyesztve lenne a kötődoboz akkor megtudnám csinálni szépen hogy ne látszódjon ki a vezeték, de ez falon kívüli kötődoboz ebben az esetben.

Ezt szeretném elkerülni, [kép]

[ Szerkesztve ]

(#102843) Met válasza tothjozsi96 (#102842) üzenetére


Met
Topikgazda

Fúrsz a kötődoboz oldalába egy akkora lukat ami kisebb mint a kábelcsatorna de pont akkora ami elég a vezetéknek.
A kábelcsatorna gyári végét tolod neki a kötődoboznak, az valószínűleg egyenes és nem lesz rés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102844) mezis válasza tothjozsi96 (#102840) üzenetére


mezis
nagyúr

- Sima, egyenes, pormentes a felület a tapadáshoz ?
- Fogja bírni a hideget, meleget a ragasztó sokáig ?

mezis

(#102845) tothjozsi96 válasza mezis (#102844) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Met, köszi!

(#102844) mezis,
Szerintem a tapadással nem lesz probléma, belső helységek, szóval nincs kitéve az időjárásnak, viszont nem fűtött. Gondolom azért nem fogja elengedni a ragasztó pár év után.

(#102846) pjen válasza tothjozsi96 (#102842) üzenetére


pjen
félisten

A dobozt úgy vágd ki,hogy a csatorna bele menjen,jó szorosan.+ lehet kapni olyan dobozt amin nincsenek kikönnyítések,azt szépen ki tudod vágni.

(#102847) tothjozsi96 válasza pjen (#102846) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi!

Ezt nézegetem, pont így ahogy a képen van, így lenne nálam is, függőlegesen lefele menne a kábelcsatorna, ott elvileg nincsen rajta gyárilag lyuk, szerintem ez jó lesz.

(#102848) pjen válasza tothjozsi96 (#102847) üzenetére


pjen
félisten

Elégsok csatornához lehet kapni gallért,ami szépen eltakarja a bevezetést.

(#102849) bazsimano


bazsimano
őstag

Szisztok!
Egy ilyen Bosch GSB 1300 Professional furohoz szeretnek beton furoszarat vasarolni! Valami ajanlott db?
Elore is koszonom!

(#102850) koxx válasza bazsimano (#102849) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondtam volna a makita nemesist, de az sds-es, nem tudom letezik-e belole hengeres kivitel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.