Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101651) F_Zolee válasza Töpi (#101644) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugyan nem beálló csak terasz korlát és elemeit csiszolom átfestés végett. Jó tanács, rezgőcsiszolóval csak szenvedés az egész. Szalagcsiszolóval 2-3x gyorsabb a munka.

(#101652) Töpi válasza koxx (#101650) üzenetére


Töpi
tag

Rendben, nagyon köszi! :)

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#101653) koxx válasza F_Zolee (#101651) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazabol excenteres csiszolo kene mondjuk 200 v 225os. A szalagcsiszoloval konnyu tul melyre menni az anyagban.

(#101654) Töpi válasza koxx (#101653) üzenetére


Töpi
tag

Egy ács barátommal csináltuk a beállót, szerintem szépen meggyalulta, éppen, hogy csak át akarok rajta menni. A többi fafelületet is csak át szeretném finoman csiszolni és újra lelazúrozni. Ezért gondoltam rezgőcsiszolóra. Vakvágány? :F

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#101655) F_Zolee válasza koxx (#101653) üzenetére


F_Zolee
veterán

Arról nem tudok nyilatkozni de az biztos, hogy a rezgő az felejtős. Vagy legalábbis hamar "elkopik" a papír és onnantól kezdve csak simogatás.
Max simításra jó a rezgő utólag.

(#101654) Töpi: ha később át akarnád szinezni másra akkor rezgő az nem lesz jó. Ha most még natúr fa van oda jó lehet csak másra már nem feltétlen lesz jó később a gép.

[ Szerkesztve ]

(#101656) Töpi válasza F_Zolee (#101655) üzenetére


Töpi
tag

Értem, meggyőzhető vagyok abszolút, azért is gondoltam, hogy írok ide :) igazából legfőbb oka az volt, hogy nem kell neki külön ehhez való csiszolóvásznat venni. Jó a sima, méretre vágva. Bár gondolom, hogy megfelelő boltban nem egy nagy költség hozzá a vászon, illetve nem feltétlen kell gyakran cserélgetni.

Lehet akkor elmegyek a szalag vagy az excenter csiszoló felé. Pl.: ezt néztem [link] . Ez eléggé vállalható áron van.

[ Szerkesztve ]

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#101657) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,
GU10-es kerek, fehér színű spot keretet keresek, állíthatóság jó ha van, de nem fontos. Sokféle van, persze mindegyiknek más méretű furat kell a kartonban és sajnos holnapig el kell döntenem, mekkora lyukat fúrjanak. A fő szempont az, hogy normális minőségű legyen (ne torzuljon, beszorítva az izzót), és az izzó rögzítése ne ezzel hajlított dróttal történjen, amitől szét mennek a körmeim.
Mit ajánlanátok?

(#101658) koxx válasza Töpi (#101656) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyesmi jó lehet igen, bár nem tudom, hogy mekkora a csiszolandó felület.

(#101659) Töpi válasza koxx (#101658) üzenetére


Töpi
tag

Nagy relatív, viszont max a régi festékréteg leszedése a legnagyobb "fogásmélység". Időm azért van, mert eddig ezt sima kézi módszerrel csináltuk. Szóval minden előrelépes :)

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#101660) koxx válasza Töpi (#101659) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Arra elég lesz. Én ikeás bútorról szedtem le a lakkot, de még géppel is izzadós volt :) kézzel kínszenvedés lett volna.

(#101661) Pttypang


Pttypang
veterán

Deltacsiszoloval mit vallalnatok be? En nem talalom a helyet, max ha sarokban kene majd igazitani. Gondolom a gepre mas fejeket teve tobbet ernek vele.

Everybody lies.

(#101662) darkrock


darkrock
aktív tag

Sziasztok!
Kecskeméten vagy környékén tudtok olyan ablakost ahol van készleten bejárati ajtó, ablak (szabvány méret)? 1-1 darab kellene.

[link] ezt az oldalt néztem, állítólag futárszolgálattal is tudják küldeni

(#101663) szaszyka válasza darkrock (#101662) üzenetére


szaszyka
senior tag

Delta-therm? Tudtommal Kecskemétiek, vag környékbeliek.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#101664) lemmy71 válasza F34R (#101641) üzenetére


lemmy71
őstag

Hammerite -t, festékre nem szabad kenni még ha mellette van némi rozsda is a fémen :N Drótkorongozd fémtisztára várd meg még megjelenik rajta a rozsda és majd utána kend át hammeritevel, akkor megint kibír 10 évet :K

(#101665) lemmy71 válasza koxx (#101653) üzenetére


lemmy71
őstag

Jól beállított talpal a szalagcsiszoló szebb munkát végez mint egy excenteres vagy rezgő, igaz a szalagcsiszolónak nagyobb vagy hosszabb munkadarabra való ;)
Festék eltávolításra sokszor használok hőlégfúvót fa szerkezeteknél, szép munkát lehet vele végezni, főleg antik pácolás előkészítésénél.

(#101644) Töpi
Én a makitát választanám ;) Az a piros B&D játék kategória.

[ Szerkesztve ]

(#101666) ctrlaltdel13 válasza lemmy71 (#101665) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szalag csiszolóval, egy rossz mozdulat a szál irány elvétésére, és nem gyengén látszik az eredménye.
Excentert tolhatja bármilyen módon a fán.

Egyéb iránt, milyen ács az aki csiszolatlanul rak össze látszós szerkezezet.
Én elemenként csiszolok, festek le mindent,(bütü, csapok stb) és úgy rakom össze.
Így ha később szárad a fa és zsugorodik,nem fog festetlen felület látszani.
Ez utólagos festésnél elkerülhetetlen.

(#101667) Töpi válasza ctrlaltdel13 (#101666) üzenetére


Töpi
tag

Olyan ács, aki puszira megcsinálta velem. Szépen meggyalulta, meg is csiszoltuk minimálisan, de nyilván nem tökéletesen, ezért mennék át rajta. Amit Te mondtál, az nyilván jobb, de nem várhatom el, hogy ott legyen mellettem plusz 2 napot. De ha esetleg Te is puszira jössz és megcsinálod nekem, akkor lesz még ilyen projektem, lesz sör és jöhetsz nyugodtan ;] De a kérdésem.nem is erre vonatkozott, hanem, hogy milyen csiszolót ajánlotok:)

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#101668) ctrlaltdel13 válasza Töpi (#101667) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az írásomba benne volt a válasz a csiszolóra.

Hidd el, komám nekem is van bőven, ahol puszira "kell" csinálni, így most ezt passzolom😊

(#101669) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
arra gondoltam, hogy a wcbe ahol csillagpontosan erkeznek a kabelek, meg ahova majd teszem a routert, felteszek egy falon kívüli elosztodobozt, hogy ne logjon minden. van olyan ami alapbol ures? es nincsen benne sin, vagy hasonlo?
udv
b

(#101670) pjen válasza bazsimano (#101669) üzenetére


pjen
félisten

Van.Pl Mü 1 150x150mm nehéz doboz.Furt és furatlan.Az Olan kínálatában vannak sokkal nagyobbak is.

[ Szerkesztve ]

(#101671) Fr3eWar válasza bazsimano (#101669) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Miért nem raksz fel egy obo dobozt?

(#101672) bazsimano válasza Fr3eWar (#101671) üzenetére


bazsimano
őstag

pjen; Fr3eWar köszi a tippeket!
:R

(#101673) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Van villanyos topik, de nem igazán él. Az a problémám, hogy a vezérelt áramhoz tartozó óra alatti fekete dobozka, amiben egy nagy tekercs van, gyakorlatilag egy relé lehet gondolom ami kapcsolja a vezérelt áramot. Ez az esetek egy részében berreg, zúg, kicserélik.

Nekem nem ez a gondom, működik rendesen. Egy éve reggel egyszer csak elkezdett minden pislákolni a házban, percekig csinálta, a vezérelt óra doboza pedig berregett őrült módon, de nem úgy ahogy a fenti módon szokott, hanem 10x hangosabban. Túl is melegedet és füstfelhővel megállt. Az utca végén a trafóházból is hallani lehetett ilyen hangot. A környéken rengeteg házban cserélni kellett ezt a vackot, kérdeztem a szerelőt, de nem tudta megmondani mi történt, mert ez nem az ő hatáskörük, ők a trafóházba nem is mehetnek be. Állítása szerint gyakorlatilag a hálózati 50Hz-es frekin elkezdett ki-be kapcsolni a vezérelt áram és ez a brutál terhelés rántotta le a feszültséget és vibrált minden lámpa meg olvadt szét a vezérlő is.

Most egy évvel később megint megtörtént reggel ugyanez, szerencsére csak fél perces volt, túlélte minden. Tudja valaki, hogy ilyenkor mi történik? A vezérteremben rontanak el valamit vagy az utca végén a trafóházban szarakodik valami? Gyanítom csak minket érint akik erről a trafóról megyünk, ez a pár tucat utca.
Felhívom az eon-t, viszont mit mondjak nekik, hogy ne nézzenek hülyének és, hogy ne egy sima szerelőt küldjenek?

(#101674) bazsimano válasza bazsimano (#101672) üzenetére


bazsimano
őstag

na valami ilyesmit talaltam:
Tracon doboz
6 ezer alatt...ezt talaltam legolcsobban. Ami valszeg bele kell, hogy férjen, router, switch kabelek...azt hiszem ennyi...meg lehet hogy a jovoben kis Rpi.
Ennél tudtok valami jobb ajánlatot? :) :R
Jah és még olyan kérdésem lenne, hogy erősebb e27es led izzót tudtok-e ajánlani, 1500lm körüli mondjuk. fontos garancia és ár :)

(#101675) Fr3eWar válasza bazsimano (#101674) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azt hittem hogy egyelőre kell csak egy doboz amibe beletömsz mindent, hogy ne lógjanak a kábelek. De ha használni is szeretnéd, akkor én nem javaslom az általad kinézett dobozt, csúnya lesz, és meleg. Inkább egy picit több pénzt tegyél bele, és 11K-tól már lehet venni 4U-s 10"-os fali rack szekrényt, ami nem túl nagy 30x30x20 centi, és ebbe el tudod rendezni a kábeleket szépen, rakhatsz bele polcokat, amire síkra teheted a switch-et routert srb.
Van kis kulcsos üvegajtó, könnyen hozzáférsz fizikailag eszköz nélkül, ha valamit újra kell indítani.
Pl ezt: https://www.bestmarkt.hu/lanberg-10-fali-rack-szekreny-uveg-4u-280x310mm-fekete-p488232/?utm_campaign=394083921033&gclid=EAIaIQobChMIvpitorjn6AIVE-3tCh1THgZ4EAQYASABEgLtePD_BwE&utm_source=google&utm_medium=cpc

Esetleg 3K-ért van 10"-ba való patch panel, amibe a bejövő kábeleket hátul rejtve bekötsz, és onnan kis rövid UTP kábelekkel átkötöd a switchbe.
https://egyeb-szamitogep-kiegeszito.arukereso.hu/lanberg/ppu5-9012-s-10-patch-panel-12-port-ppu5-9012-s-p539913972/

Tudsz bele rakni egy 10" rack-be való tápeloszót is.
https://eloszto-hosszabbito.arukereso.hu/dbx/stlpdu04c-g-h1u-1-8-p406126835/

(#101676) macilaci78 válasza bazsimano (#101674) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szépek ezek a dobozok, jól kiemelik egy router és switch hőtermelését.
Én Philips ledeket vettem 5 év garival a Lumeneten. Nem olcsó, de bízom benne, hogy nem kell fél évente cserélgetnem, garit intéznem. Lumenet, kiválasztod a foglalatot, színhőmérsékletet, fényáramot, gariidőt és listázod. Ebből már meglesz a típus, márka, aztán go to argep.hu

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#101677) bazsimano válasza Fr3eWar (#101675) üzenetére


bazsimano
őstag

& macilaci:
köszönöm! gondoltam kilyukasztom :) es akkor megoldodott a szellozes :)
de lehe hogy kulturáltabb egy ilyen rack.
Raadasul találtam szürkébe 8k-ert. :R

(#101678) macilaci78 válasza bazsimano (#101677) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Linkeld már be, én is vennék egyet a kamrába. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#101679) Fr3eWar válasza macilaci78 (#101678) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#101680) bazsimano válasza macilaci78 (#101678) üzenetére


bazsimano
őstag

itt van
bar messze van, de van egy ismeros aki at is tudja venni..es ha minden igaz es regisztralsz a hirleverlre kapsz 500 Ftos kupont :)

(#101681) bazsimano válasza macilaci78 (#101676) üzenetére


bazsimano
őstag

osramok amugy milyenek? bar csak 1000lm-sek...de most azt latom hogy akcios.760ft a lumeneten.

(#101682) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Nincs javaslata valakinek, hogy juthatok termőföldhöz jutányos áron? A köbméterenkénti 4-5 ezer Ft.-os ár számomra megdöbbentő.... :(((

Főleg hogy egy 16m*17m területet szeretnék 10cm-el feltölteni

(#101683) lemmy71 válasza ctrlaltdel13 (#101666) üzenetére


lemmy71
őstag

Én nem vagyok ács sem asztalos, de én is ha valamit megcsináltatok legyen az nyílászáró vagy valami faszerkezet azt mindig csiszolom és festem összeépítés előtt, az általad említett száradási zsugorodási okok miatt. De csiszolni hosszanti felületeket pallókat gerendákat mindig szalagcsiszolóval csinálom, soha nem kapott még bele és nem is lett hullámos a felület. Rezgő és delta csiszolót csak kis és a nehezen megközelíthető sarkoknál használok. Asztallapot is gyönyörűen meglehet csiszolni szalagcsiszolóval, csak oda kell figyelni ;)

(#101684) macilaci78 válasza bazsimano (#101681) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jók az Osramok is, viszont fényerőben nem alkudnék egy tartós fényforrás esetén. Nincs az a pénz, amiért évekig vakoskodjak. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#101685) ctrlaltdel13 válasza lemmy71 (#101683) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ki hogy, a lényeg a végeredmény.
Én, gyalultatom a tüzépen, utána nagy flex 100-as papír, majd excenter.

A kérdező helyzetében azért írtam excentert, mert oda fér a sarkokhoz, szalag nem.
Ha lehet a kézi munkát mindig minimálisra kell csökkenteni.😉

(#101686) F34R válasza lemmy71 (#101664) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi :R

(#101687) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh ennyit B&D márkáról... pedig ez 8-10 éves termek. Nem iparban használtam, vigyázva volt rá, leejtve sose volt. Anno volt vagy 8-10.000.
Termeszetesen kosz, építési ragasztó vagy bármi ami befolyásolná nincs alatta.
Egy irányban vizet mutat, másikban 4 mm lejtest, 60cm-en...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101688) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#101687) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mondj egy márkát aminek minden egyes vízmértéke hibátlan.

(#101689) runner 125 válasza ctrlaltdel13 (#101688) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te nem érted amit írok. Itt nem a libella hajszálnyi különbségével van a gond. Hanem azzal, h 60cm-en egyik irányba 4mm-t csal, kb. egyik napról a másikra, és egy drága termékről van szó.
Ez qrva nagy diffi.
Sola termékei pl magasan a legjobbak ilyen téren.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101690) Morris válasza huliganboy (#101682) üzenetére


Morris
veterán

Ha Békéscsabához közel vagy, akkor tőlem ingyen 10 m³-t is vihetnél.

(#101691) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#101689) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezek szerint, szerinted hülye vagyok, de legalább is értetlen🤔.
Ha víz mértéket veszek, márpedig 160cm-ig csak Solám van, mindig leellenőrzöm a boltba.
Viszek ceruzát, húzok valahol vele jobb bal oldalon egy jegyet, megfordítom és ha ugyanazt mutatja jó, ha nem, selejt.
Elmondanám, jó ha fele ilyen.
Az, hogy tegnap jó volt, ma meg nem🤔, vagy többet vagy kevesebbet igyál😊

(#101692) F34R válasza ctrlaltdel13 (#101691) üzenetére


F34R
nagyúr

"Az, hogy tegnap jó volt, ma meg nem🤔, vagy többet vagy kevesebbet igyál😊"

Mint a legtobb komuves.. khmmmm. :P

[ Szerkesztve ]

(#101693) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Nézelődtem diego-ban laminált padlókat és találkoztam olyannal, ami patent click-es [link] , tehát nem egymásba kell billenteni a rövid részeket, hanem csak felülről meg kell nyomni és egy műanyag lapka zárja össze őket, ha összepattant. Ez a megoldás jelent valami hátrányt a használat során? A lerakás időre azt írja, hogy gyorsabban megy, ez azonban számomra nem tényező, a tartósság lenne a fontosabb.

Így néz ki a kapcsolódásuk: [link]

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#101694) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv. Betonozni szeretnék. Szaki 7 M3 sódert és 14 q cementet mondott. Neten több helyen írnak 3-4 mázsát köbméterenként. Lényegében ház köré járda lesz még egy kocsibeallo placc Vasalva. Jó lehet ez a beton így?

Battletag: hojszi#2983

(#101695) macilaci78 válasza Lauda (#101693) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ún. billenő klik a 2G, az ún. patent klikk az 5G. A műszakilag fejlettebb padlók az utóbbit használják, kb 6-8 éve számított Magyarországon újdonságnak.

Hosszában nem tud szétcsúszni a padló, ott ugyanúgy megvan az átfedés a két szál közt. A műanyag rugózós nyelvnek, vagy az azt tartó HDF-nek ki kell törnie, hogy függőlegesen el tudjon mozdulni a lap, ehhez a hosszú oldalnak tönkre kell mennie. Persze van az a szar aljzat, ami ezt megoldja, de az kivitelezési hiba. Akkor is, ha vastag alátétfóliát tesznek a szar aljzatra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#101696) Lauda válasza macilaci78 (#101695) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Köszönöm szépen! Tulajdonképpen akkor nyugodtan nézhetek ilyen laminált padlókat, semmi gondom nem lesz vele? Épp azon gondolkodtam most hogy írtad ezt a szétcsúszás/elmozdulás dolgot, hogy a hosszanti oldalon ezeknél is bújtatós, tehát a hosszanti oldal is stabilan tartja a lapokat, kivéve a falaknál, ahol csak az egyik oldal tart. Erre a megoldásra is azt írja, hogy visszaszedhető, ezt nem tudom hogy lehet megoldani, valahogy engedhet az a click? Rákereste erre az 5G dologra amit írtál , ugyanilyen fekete csík van azokban a padlókban: Välinge 5G Locking System.

szerk: alátétnek a srác az xps-t ajánlotta, hogy ez jó hang és hőszigetelő: [link] Illetve még néztem ezt a faőrleményest, de ez sem parafa, szóval nem tudom jobb-e ez, mint a másik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#101697) macilaci78 válasza Lauda (#101696) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 2G és az 5G is szabvány, a gyártók licenszelik. Méretben persze eltérnek, nehogy egyik gyártó padlója kompatibilis legyen a másikéval, de az elv ugyanaz.
Bontható, de a klikk nem enged. Azaz a teljes sort egyszerre kell felbillenteni az előzőről, majd a sort elementként oldalra szét lehet csúsztatni.

Kiváló hő- és hangszigetelő, faőrlemény alapú laminált padló alátét. - szóval ezeknek a dolgoknak vannak mérőszámai. A hőszigetelés mértékegysége (W*m^2)/K, a nagyobb értékű szigetel jobban, a hangszigetelés pedig dB mértékegységgel rendelkezik, szintén a nagyobb értékű szigetel jobban.
A magyar padlófűtéses szabvány összhangban a német DIN szabvánnyal azt mondja ki, hogy 0,17 (W*m^2)/K alatt minden jó padlófűtésre és a kisebb érték a jobb. Mindent össze kell adni, ami a betonra megy: párazáró, alátét, padló. Egy laminált padló vastagságtól függően 0,06-0,12 közt mozog, egy alátét 0,004-0,06 közt, előbbi a padlófűtésre kihegyezett prémium alátét, utóbbi a tekercses parafa, hullámpapír, ilyesmi. Tehát még egy hőszigetelőként ismert anyaggal együtt is egy vékonyabb laminált padló szabvány szerint vígan alkalmas padlófűtésre. Ebből is kijön, hogy hőszigetelést nem a 2-5 mm vastag alátéttel kell megvalósítani. :))
Zajcsillapításra kihegyezett alátétek 17-22 dB közt mozognak.
Természetesen egy kurta hang, vagy technika adatlap sem szerepel ezekről az adatokról a Diego honlapján, úgyhogy kénytelen vagy hinni az ajánlásnak.

Ha hőérzetre akarsz rámenni és kemény burkolatot akarsz, akkor parafa padló. Abból is van klikkes, HDF középréteg, 5G, stb. A padló hőmérséklete a parafa, a laminált, a faparketta és a hidegburkolat esetében is ugyanaz, de a sűrűség nem mindegy. Sorrendben: kb 500, 900, 800, 2500 kg/m^3, természetesen a kisebb sűrűségű anyag hamarabb, könnyebben átveszi a telpad hőjét és nem "süt a hideg". Ezért jobb a hőérzet melegburkolaton, mint hidegburkolaton és ezért van különbség melegburkolat és melegburkolat közt.
Ja, hogy a parafa padló többszörösébe kerül egy Diego-s, vagy a legtöbb lamináltnak? Én kérek elnézést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#101698) huliganboy válasza Morris (#101690) üzenetére


huliganboy
addikt

Kedves vagy, de sajnos Szabolcs megye :O

(#101699) RexpecT válasza macilaci78 (#101697) üzenetére


RexpecT
addikt

A woodtstep oldalán van róla infó, bár elég rossz minőségben. [link]

(#101700) macilaci78 válasza RexpecT (#101699) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezalapján az Isofloor 0,18 m2W/K és 22 dB, a Thermofloor pedig 0,057 m2W/K és 19 dB, szóval a szűk harmada a hőszigetelésnek, ami még mindig kiváló. Az Isofloor-t venném, ha ebből a kettőből kéne választani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.