Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) Gravity1234


Gravity1234
tag

Szevasztok!

Bontottam a hetvegen egy filter porkolesu relativ vilagos (ha most jol emlekszem) Costa ricai kavet, abszolut gyumolcsos vonalon.
3. shotra sikerult belonom elfogadhatora, legalabbis mechanikailag, hozza az aranykozeputat, 25-28 sec kozott 50-60ml. (17g ot rakok a kosarba), olyan 92 fok korul lehet.
Izre kellemes, flat whiteban nagyon jo, ami viszont meg mindig nem tetszik es azt gondolom van meg benne plusz az a kovetkezo:

- a nyomas felepulese utan 3-4 seccel csepegosen indul meg, szepen vekonyan, aranybarnan
- mas kavekhoz hasonlitva joval hamarabb elvesziti ezt az aranybarna szirupossagat, szinte 8-10 masodperc utan mar kezd mas szint adni, vilagosodni.
- a cremat nem tudtam meg szep sotet, cirmosra eloallitani, ez is joval vilagosabb, egynemu szinte nulla, vagy nagyon minimalis cirmosodassal, de semmikepp sem aranybarna.

Otletek?
Koszi
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#90252) coxymaxi válasza Parci (#90247) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Vitázhatunk, de felesleges.
Ott kezdődött, hogy (igaz hogy nem engem, de) Flair használókat megkérdeztél, közvéleményt kutattál, hogy használtak-e előtte manuál karost.
Itt kapcsolódtam be én is.
Te állítasz valamit a cuccról úgy, hogy nem próbáltad azt konkrétan, nem én rólad bármit is.

(#90253) coxymaxi válasza Gravity1234 (#90251) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Lehetőség 1.: magasabb hőfok.
Lehetőség 2.: (ha van rá mód, fér a kosárba) több gramm.
Én általában ennyi idő alatt 25-40gr italt engedek. Kávéfüggő.

(#90254) Parci válasza coxymaxi (#90252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

feladom, minimális értő olvasás nélkül tényleg felesleges :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90255) Gravity1234 válasza coxymaxi (#90253) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszi!

Magasabb hofokra van lehetoseg. Lelit Annat hasznalok, ezen itt tobbszor is volt tema a kijelzo azt mondjak durvan 6-8 fokkal mutat tobbet mint a valosag. a Kijelzo most 100-ra van allitva, tudom emelni meg.

Nem fer tobb a kosarba, 17g korul ebbol a fajtabol mar elegge a max, ha tobbet rakok bele, mar latom a felsoszuro nyomat a pogacsan a vegen.

Lemerem majd, de most csak ml-ben nezem hogy adott ido alatt 50-60ml jojjon le, nem pedig azt hogy 17g bol mondjuk 34 legyen. Megnezem majd.
Mas esetleg?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#90257) bluesfan válasza Gravity1234 (#90255) üzenetére


bluesfan
tag

A leírás akár csatornásodásra is utalhat. Előkészítés rendben? Millen kosarat használsz? Én az Annát IMS-sel általában 16g körül szoktam pakolni. 17 g világos pöriből nem tűnik soknak, de talán próbáld meg 16g környékén, hátha segít.

(#90258) PpenoO


PpenoO
őstag

Micsoda tigriscsíkok! Priceless kávé, priceless élmény :)

(#90259) koxx válasza PpenoO (#90258) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van ilyen tigris? :D

(#90260) Gravity1234 válasza bluesfan (#90257) üzenetére


Gravity1234
tag

IMS szurovel hasznalom en is.
Elokeszites kb rendben kell legyen, ugyanazt csinalom tobb mint 3 eve.
Nem hasznalok egyengetot, kezzel oszlatom el es tomoritem. Elotte kis muanyag edenybe orlok, es fogpiszkaloval atkavargatom.
17g-nal tobbet csak a PY Yirgabol szoktam rakni, mert annak olyan pici a szemcsemerete. Ennel ahogy irtam is 17 elegge a max, kulonben mar meglatszodik a felsoszuro nyoma a pogacsan.
Csatornasodasnal a lefolyasan is kene latnom nem? Ugy ertem, akkor feloldalasan folyna ki.
Illetve akkor valtogatna a szirupos szep aranybarna es a "szokebb" kozot ide oda.
Itt most nem valtogat, csak hamar eltunik az aranybarna szirupos resz.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#90261) 72lakiluk válasza Gravity1234 (#90260) üzenetére


72lakiluk
tag

Mi az, hogy kézzel tömörítesz ? mint egy kotyesznél ? csak nem :B

de én biztosan finomabbra őrölnék és lassabban engedném le :K

[ Szerkesztve ]

(#90262) sz.zs. válasza 72lakiluk (#90261) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem azt írta, h kézzel tömörít, hanem azt, h kézzel egyenget és utána tömörít! :O

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90263) SteelCowboy


SteelCowboy
csendes tag

Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan tudom visszaállítani itt a fórumon az arcképem? Voltam olyan balf@sz, hogy adatlapmódosítás közben véletlenül elnyomtam, nem vettem észre, aztán természetesen rá is mentettem. :W
Mióta regeltem, az a snájdig kis sárkány volt, mint soldier2-nek, de azt nem látom a listában.
Van rá esély, hogy vissza lehet állítani vagy ez volt a beléptidíj a kegyetlen és rideg fórum-világba? :DDD

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#90264) Parci válasza SteelCowboy (#90263) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

done :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90265) 72lakiluk válasza sz.zs. (#90262) üzenetére


72lakiluk
tag

"kézzel oszlatom el és tömörítem" - benéztem na, de tudtam, hogy igazából tömörít, ahogy kell :W

(#90266) kurtuzov válasza verti1 (#90230) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem a JX-Pro verzió nem titán bevonatú késes. Az csak a K sorozat, illetve van egy JE verzió is, de az csak külföldről beszerezhető.
Német fórumon valaki össze is hasonlította mindkét őrlőt: JX Pro - JE Plus: [link]
Vannak képek késekről is pl:
JX - JX Pro - JE Plus

(#90267) SteelCowboy válasza Parci (#90264) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Ezer köszönet!!! :R :R
Már annyira megszoktam ezt a képet... :)

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#90268) verti1 válasza kurtuzov (#90266) üzenetére


verti1
tag

K-plus vagy melyik a titán bevonatos, arra gondoltam.

(#90269) kurtuzov válasza verti1 (#90268) üzenetére


kurtuzov
senior tag

De annak meg nem olyan finom a beállítási megoldása.
Amúgy én is a finomabb beállítást és a titán késeket egyben keresném.

(#90270) verti1 válasza kurtuzov (#90269) üzenetére


verti1
tag

Ugyan olyan finom szerintem és kényelmesebb, mert a nagy gyűrűt forgatod.

(#90271) weinmaker válasza kurtuzov (#90266) üzenetére


weinmaker
őstag

Az adott fórumon a Je-Plus, Commandante, és a többi volt a sorrend, ha jól értelmeztem. Azért egy kinuval csak össze ereszteném még, hogy tiszta legyen a kép. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#90272) koxx válasza kurtuzov (#90266) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amúgy mennyire parasztvakítás a titán bevonat? mert ugye nem tömör titánból van gyártva a kés. Mert nem gondolnám annyival tartósabbnak a 316L acélnál mint amennyivel esetleg többe kerül.

(#90273) bluesfan


bluesfan
tag

Ha valaki esetleg rámenne, a szomszédos fórumon 90-ért van egy '18-as új GC.

(#90274) bluesfan válasza verti1 (#90270) üzenetére


bluesfan
tag

A Je-plus-nál 1 katt 12.5 mikron, a K-plus esetében 22 mikron.
Igyekeztem alaposan utánaolvasni, így jött ki nekem, hogy presszóra a Je-plus a legelnökebb ;] az 1Z kínálatából. Már saját kézből nézegetem. :B
Ha valakinek van Kinu Classic, és mutat rá az illető hajlandóságot, valahol összeeriszthetjük őket.

[ Szerkesztve ]

(#90275) Parci válasza koxx (#90272) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem a mi felhasználási mennyiségeinkhez maximálisan az...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90276) Parci válasza bluesfan (#90274) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(most már) egy travellerrel tudok szolgálni, ha az is segít.

más: beszélgettem most kalmárral és egy kérdés: ki az, aki úgy használja a flairjét, hogy egyszerűen a vízzel együtt felmelegíti a hengert (szemben a többszöri felöntéssel)? mert a robotnál nekem ez tetszett meg igazán: víz felmelegít, benne a full fém hengerrel, aminek a nyele így át sem forrósodik, kivesz, kávé betesz, felönt, lehúz, kész. el lehet érni a kívánt 91-93 fokot a flairrel hasonlóan egyszerű módon? mert akkor elgondolkodom rajta mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90277) Toobee válasza bluesfan (#90274) üzenetére


Toobee
veterán

Ha olyan az időpont, akkor gen1 M47 + C40 is rendelkezésre áll (utóbbi csak hétvégén, hétköznap céges).

https://barbieripnk.hu/

(#90278) Silent77 válasza Parci (#90276) üzenetére


Silent77
veterán

Laikus kedvéért, mi az a robot? :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#90279) Parci válasza Silent77 (#90278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehun

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90280) bluesfan válasza Parci (#90276) üzenetére


bluesfan
tag

"(most már) egy travellerrel tudok szolgálni, ha az is segít."

Ha már kezes és szobatiszta lesz a Je-plus, szívesen beállok vele egy tesztre. Lehet, hogy másokat is érdekel. Ha időben és valami helyen meg tudjuk szervezni, mindenki hozhatja, amije van.

...közben látom, hogy Toobee is hasonlóan reagált...

[ Szerkesztve ]

(#90281) kurtuzov válasza weinmaker (#90271) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Igen, balról az első az a C40 lesz, mert a JX és a JX-Pro egyforma késes(középen) jobbra a JE-Plus.

(#90282) sz.zs. válasza bluesfan (#90280) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem akarok Balázs helyet írni, de ő már többször felvetette, hogy nála Kaposváron a pörkölő üzemben esetlegesen lehetne egy ilyen nagyobb volumenű össze eresztést véghezvinni.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90283) Bazsee71 válasza bluesfan (#90280) üzenetére


Bazsee71
őstag

Benne lennék én is, M47 Phoenix-et tudok bedobni. Meg még egy Flairt, hogy egyszerre többel is tudjunk játszadozni.

sz.zs.: Továbbra is opció, de az az eddigi tapasztalat, hogy Bp-ről nagyon nehéz kimozdítani a népet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90284) Silent77 válasza Parci (#90279) üzenetére


Silent77
veterán

:R
Ez is tetszetős. meg picit drágább.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#90285) kurtuzov válasza Bazsee71 (#90283) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Mert rosszul marketingeled. Elnevezed Kaposvári Kávés Hepajnak, a hűtőmágnesek mellé osztogatsz környezettudatos poharakat és máris ott lesz az igényes közönség hamar :DDD

(#90286) sz.zs. válasza Bazsee71 (#90283) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez igaz, valószínűleg én is jól meggondolnám hogy elmenjek-e odáig?! :DD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90287) sz.zs. válasza kurtuzov (#90285) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A szlogen:
Kávés hepaj Kaposvár,
Gyertek ide namostmár! :))

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90288) Bazsee71 válasza kurtuzov (#90285) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na majd csinálok képet a hoszteszlányokról, akkor biztos megnő az érdeklődés. :D

(#90289) bluesfan válasza Bazsee71 (#90288) üzenetére


bluesfan
tag

Lehet verseny is:
Aki be tudja fogni kézivel a W401-et, nyer egy ingyenes újraélesztést a kaposvári klinikán. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90290) Csápájev válasza sz.zs. (#90287) üzenetére


Csápájev
őstag

:O

(#90291) Bazsee71 válasza sz.zs. (#90287) üzenetére


Bazsee71
őstag

:DDD

bluesfan: szerintem ha 10-en tekernénk, akkor sem. Mikor a sörhöz őröltük a kávét, 3 kg talán 1 perc volt. :U

(#90292) bluesfan válasza Bazsee71 (#90291) üzenetére


bluesfan
tag

Igaz, én 1 perc alatt legfeljebb 2,5 kilót tudok ledarálni. :)

(#90293) lagoon79


lagoon79
tag

Sziasztok. Régen jártam erre....jó látni, h a régiek közül még ilyen sokan itt vannak. :)
Az eltelt idő alatt felvérteztem magam némi új tudással, tehát ha vkinek automata gépes kérdése lenne (főként saeco, philips, jura, gaggia) keressen bátran. Segítek ha tudok.

(#90294) Parci válasza bluesfan (#90280) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha gondolod, odaadom egy-két hétre. ilyen összeröffök alatt szerintem semmi sem derül ki, az inkább bandázás, dumálás, kütyütapi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90295) verti1 válasza Parci (#90276) üzenetére


verti1
tag

A robotnál azért a vízbemerítős módszer a nyerő, mert nem tudod lezárni a kosarat vagy a hengert, kifolyna a víz. A classic flairt könnyű lezárni és a kis tömege miatt gyorsan átmelegszik. Vízforralóval nagyon gyors a dolog. A Pro verziót szokták lábasban forralni vagy gőzölni, nekem macerás csipesszel kihalászni vagy kesztyűvel bohóckodni. Azoknak nagyobb a tömege, tovább tart a melegítés. A classicnál nincs értelme nagyon, mert könnyen, gyorsan melegíthető a vízforralós/öntögetős módszerrel. Egyáltalán nem nyűg a dolog, amíg előkészülsz, méricskélsz, darálsz közben megvan, csak pár mozdulat. Ha lenne a robotom akkor első dolgom lenne, hogy gyártanék egy dugót az aljára, hogy tudjam forralóval melegíteni és első körben fel is raknám a helyére, hogy gőzölje a dugattyút, mert ott megy el a legtöbb hő húzásnál.

[ Szerkesztve ]

(#90296) Parci válasza verti1 (#90295) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt most csak félig értem. a robotnál nekem tetszett az egész metódus kalmárnál, hiszen vizet úgy is kell melegíteni (93 fok volt belőve talán..?), egyszerűen ott volt benne a henger a 93 fokos vízben, majd kivette, bele a kávé, összerak, lehúz. ez így nekem oké és egyszerűbbnek hangzik, mint háromszor teletölteni forró vízzel egy hengert -- de lehet, hogy a gyakorlatban az sem vészes. ilyenkor a henger a gumi (szilikon) részénél megfogható?

a robotnál több hő megy el csapolás alatt, mint a flairnél?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90297) bluesfan válasza Parci (#90294) üzenetére


bluesfan
tag

Köszi, engem annyira nem izgat az összehasonlítás, nekem elég, ha jó az őrlemény, amit kitekerek belőle. Csak azért dobtam be, hátha valaki szívesen látná egy asztalon az M47 Classic Kinuval, mert kb. azzal van pariban. Most egyelőre a Comandantéval tudom összevetni, mert azt már használtam.
Tekerni kb. egyforma nehéz(vagy könnyű) mindkettőt, viszont az 1Z-ben nagyobb a kés. Az őrleménye mindegyiknek kitűnő így elsőre. Az én C40-emen nem volt finomállító tuning, úgy jó nagyokat ugrott egy-egy fokozat a finomságban. Ez a kínai csodán alapból sokkal jobb. Azért ezen is látok esetleges gyenge pontokat. Pl. nem tudom, hogy a csúszásgátló borítása mikor kezd majd el lehámlani az összeeresztésnél, megeszi-e a tengely mágneses rögzítést a hajtókaron, vagy fordítva. Mennyire kopik, nyúzódik a felcsattintható őrlemény tároló a tartós használat során, mert elég passzentos. Minimális ütést ennek a késén is látok, bár közel nem akkorát, mint a C40-en. Amúgy egy korrektül megépített szerkezet, de ennyiért ez el is várható, azt hiszem. Ízekről majd később, ha már megfelelően kiismertem.

(#90298) PpenoO


PpenoO
őstag

Amikor elfogyott a kávéd és amit rendeltél mind friss, pár napos pörkölés :W

Mennyi ideig kell várni (brikka + iberital challenge)?

(#90299) coxymaxi válasza Bazsee71 (#90283) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Balázs és úgy mindenki!
Én bedobnék egy Travelert meg szintén egy Flairt a közösbe ha összejön az esemény ;)
Ha Laci barátom is jönne, akkor még egy Pavoni Europiccola Prof. is érkezne, meg talán egy La Peppina, de ez nem száz százalék.
Lesz ehhez elég kávé??? :D :DDD

(#90300) zolnagy válasza Bazsee71 (#90283) üzenetére


zolnagy
őstag

Én Győrből mennék. Feltéve, hogy nem húz keresztbe családi programot..
Commandantét tudok vinni finommenetes végű tengellyel. Esetleg mazzer minit is f64 evo késekkel, ha motoros érdekes itt. Na menpersze flairt is, de úgy látom az kesz bőven :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.