Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90051) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ilyen dugattyús féle kávé "főzőt" lehet kapni ilyen méretben idehaza?
Large French Press, 50 oz French Press Coffee Maker 1500ML

(#90052) Nemethferi válasza Toobee (#90031) üzenetére


Nemethferi
újonc

Nekem pont ilyen a gépem. Butterfly. Én diobol csináltam meg magamnak mindent. Olajjal lett kezelve.

[ Szerkesztve ]

(#90053) yazoo1 válasza coxymaxi (#89995) üzenetére


yazoo1
tag

A bekapcs.gomb kiiktatva az mit jelent?
Mármint ezt hogy kell érteni? És miért jó?

[ Szerkesztve ]

(#90054) zolnagy válasza yazoo1 (#90053) üzenetére


zolnagy
őstag

Gyárilag lekapcsol 30 perc után. Ez lett kiiktatva.

(#90055) Toobee válasza Nemethferi (#90052) üzenetére


Toobee
veterán

Szép lett! A gyári karról hogy szedted le a műanyag nyelet?

https://barbieripnk.hu/

(#90056) Nemethferi válasza Toobee (#90055) üzenetére


Nemethferi
újonc

Azt megmelegited holegfuvoval,marmint a fémet, azután letekered. Ha jól emlékszek 12 es csavar tartja.

[ Szerkesztve ]

(#90057) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Keresnék megvételre kapucsínós Moak csészét, 1, v. 2. db-ot. Ha valakinek van és eladná, jelentkezzen. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90058) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Lelit PL042EM gyári portafilteren lehet kart cserélni? Lecserélném a fekete műanyag nyelet valamilyen fa verzióra, ha lehet. De ha nem, akkor fölöslegesen nem kezdem el szétbombázni.

Tudnátok ajánlani az szintén ehhez a Lelit géphez hőelemet vagy Pt100 -as hőellenállást (azaz valamilyen Omron E5CC kompatibilis hőérzékelőt), aminek a szonda része lehetőleg közvetlenül tudna érintkezni a vízzel, egyrészt anélkül, hogy egy ordas nagy furatot kéne neki készíteni (valami M12-M16 környékieket találtam a múltkor...), másrészt anélkül, hogy 10-20-30 ezer Ft -ot kelljen érte fizetnem...?

Ha esetleg lenne rá lehetőség, érdekelne valakit a lenti képen láthatóhoz hasonló megoldású "tamping station"? Lehetne hozzá tamper/disztribútor tartó is. Egyelőre csak ilyesmi jellegű forgástestben gondolkodom, mert annak ismerősnek, akivel együttműködnék ez ügyben, tudtommal csak esztergája van, gyalu/maró nincs. Alapvetően csak saját célra terveztem elkészíteni/elkészíttetni, de ha esetleg érdekelne mást is, valószínűleg az is megoldható.

És végül, aki vasárnap megy a Kávébár bazárra, kb. mettől meddig tervez ott tartózkodni? Mert én csak szívesen összefutnék az itteni társasággal személyesen is, ha van még erre vállalkozó.

[ Szerkesztve ]

(#90059) coxymaxi válasza nzozz (#90058) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Szia!
Én is vasárnap megyek. Úgy tervezem, hogy nyitástól ameddig koffein mérgezést nem kapunk asszonnyal.
Többieknek is akik jönnek: Nem beszélünk meg egy találkozási pontot és időt?
Mert én gyakorlatilag senkit nem ismerek arcról, szóval ott bárki mellett simán elmennék.
Mondjuk 14 óra Kalmárék standja? (csak egy példa)

(#90060) Parci válasza fragola.6035 (#90034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, ez a mellékesen odavetett infó éri az aranyat. mégsem rossz az ulkám, vagy ha rossz is, alig. picit járattam üresen (több menetben, az első pár után már csattanással indult), amit sosenem szabad üresen járatni, és láss csodát, újra normálisan működik a poti, nem csak (egy ideig) minimumon és maximumon használható a gyakorlatban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90061) kurtuzov válasza Parci (#90060) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Stimmel. Engem is ez megjegyzés érdekelt. A nyomásmérő rendesen 10-11 bar környékén ugrált csapolás közben, már azt hittem én csináltam valami pogácsás akadályt.
Már fragolának is akartam írni mennyi kb az a pár másodperc, ami engedélyezett.
Én kb 5 menetben 5-10 mp idő alatt "légtelenítettem" a rendszert annyira, hogy lett egy jellegzetes erősebb rezgése.
Tuning mesterek: tényleg jó lenne, ha egy két hasznos tippet közreadnátok amint időtök engedi a pimpelések működtetéséhez/karbantartásához. Ezek aztán akár az összefoglalóba is bekerülhetnének.
Akár ez a légtelenítés: hogyan miként, milyen gyakran, stb.
Lehet nem a bazár előtt a legokosabb, de most kipróbálom az eredményt.
Tegnap ilyen lett a Roastopus Black Pearl:

93°C és 19g őrlemény.

(#90062) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

(#90063) Parci válasza kurtuzov (#90061) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt sem tudtam, hogy elönti a víz ezt hengert és van vele dolog, így nem is gondoltam rá, mint hibaforrásra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90064) bl4ze válasza Peti...(16v) (#90062) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez szerintem egy jó irány lehet.

.:. bl4ze .:.

(#90065) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hario Skerton Pro-t vennék.

(#90066) Parci válasza Peti...(16v) (#90062) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sőt, valakik már sok éve meg is találták :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90067) John3:16 válasza sz.zs. (#90020) üzenetére


John3:16
csendes tag

Készítettem egy videót a rezgésről. Vakszűrős, mert kávéfőzés alatt nem akart rezegni :)
[link]

(#90068) sz.zs. válasza John3:16 (#90067) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez szerintem egy dugattyús tágulásinál teljesen normális.

kurtuzov: nincs beállítva az opv 9 barra?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90069) John3:16 válasza sz.zs. (#90068) üzenetére


John3:16
csendes tag

Köszi! A levegőssel egyáltalán nem rezeg?

(#90070) phranxinatra válasza kurtuzov (#90061) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

És Parci:
Mert nem olvassátok fragola blogját. Ott szépen le van írva, hogy a tágulásit néha vízteleníteni kell. :K :)

[ Szerkesztve ]

(#90071) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Kérünk beszámolókat a bazárról. :)

(#90072) Toobee


Toobee
veterán

Én már kint vagyok

https://barbieripnk.hu/

(#90073) koxx válasza Toobee (#90072) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mik az első benyomások? én csak holnap tudok kimenni.

(#90074) gboszi válasza Toobee (#90072) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaja kérjük a live-ot! :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#90075) calavera79


calavera79
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az normális, hogy a két hónapja vásárolt Rancilio Silvia E V5 bojlerje rozsdabarna színű?

Előre is köszi a válaszokat!

(#90076) weinmaker


weinmaker
őstag

Érdemes kinézni szerintem a bazárra. Ráadásul találkoztam sok fórumossal is. ;)
A Kávékorzó fácsén kint van néhány fotó amit lőttem. ;)

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#90077) sz.zs. válasza adriankoooo (#90071) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Részemről: Én most voltam először ( és valószínűleg utoljára is ) . Biztosan én vagyok antiszoc, de nekem - azon kívül, hogy találkoztam pár ismerőssel és ittam Bazseenál egy finom etiópot - semmi érdekességet nem hozott.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90078) weinmaker válasza sz.zs. (#90077) üzenetére


weinmaker
őstag

Túl sok újdonság nem volt. A flairt megnéztem messziről, okosabb nem lettem, de így ránézésre továbbra sem győzött meg (ettől még lehet atom jó). Viszont az AVX kézi őrlője jpresso (nem emlékszem) vagy mi a neve, az elég minőséginek tűnt így kézben fogva. Ittam jó kávét is (3 lány nyomatja bányaiból - szabiákos hívta fel a figyelmet rá, és tényleg elég jó volt).

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#90079) Parci válasza sz.zs. (#90077) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt nem is szokott, csak találkozol a mindenkivel és szívrobbanásig bekávézol, ennyi szokott lenni. én nagyon mennék, de ma rá sem értünk, másrészt tényleg napok óta egy órákat sem alszunk egyben, annyira megborult a kisebbik, nem merek hazahozni most semmi extrát még :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90080) vicces1 válasza kurtuzov (#90061) üzenetére


vicces1
aktív tag

Eddig se titkolta Fragola. Ott volt az oldalán csak el kell olvasni, és el is mondja annak akinek tuningol, vagy tágulásit ad el.
Itt a link.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#90081) vicces1 válasza weinmaker (#90078) üzenetére


vicces1
aktív tag

Az nem az avéix őrlője, csak szeretné a mágus! ;] de értjük.

Amúgy ezt örömmel venném, ha közelebbről szemügyre venné, esetleg próbálná, véleményezné, aki arra jár, én sajnos nem fogok.

Konkrétan melyik volt a kezedben?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#90082) Parci válasza vicces1 (#90080) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem nem rémlik, hogy mondta volna anno, de simán lehet, hogy elfelejtettem, nem ez lenne az első dolog a világon...

de mindegy is, a lényeg, hogy ismétlés a tudás anyja, a tudás anyja, a tudás anyja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90083) vicces1 válasza Parci (#90082) üzenetére


vicces1
aktív tag

Látod, ez a régi hardcore kávézás hátránya :D - a tuning mesterek nem biztos, hogy elmondják, mert feltételezik, hogy tudod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#90084) weinmaker válasza vicces1 (#90081) üzenetére


weinmaker
őstag

A két legnagyobb és a kinu is a classic. A kína őrlők kifejezetten jó minőségűnek és kidolgozásúnak tűntek. Persze nem őröltem vele, csak megtapiztam, de korrekt darab így ránézésre.
Terveztem volna írni a kéziőrlőkről tesztet, de egyelőre almás a sztori.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#90085) Toobee válasza koxx (#90073) üzenetére


Toobee
veterán

Érdemes kijonni, nem volt nagy sor sehol. A kávék finomak, jók a párlatok is.

https://barbieripnk.hu/

(#90086) sz.zs. válasza Parci (#90079) üzenetére


sz.zs.
senior tag

csak találkozol a mindenkivel és szívrobbanásig bekávézol”
Az első megvolt, a másodiknak meg számomra semmi értelme :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90087) vicces1 válasza weinmaker (#90084) üzenetére


vicces1
aktív tag

Köszi, remélem páran meg tudják próbálni az 1zpresso őrlőket.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#90088) verti1 válasza vicces1 (#90087) üzenetére


verti1
tag

Én biztos rájuk nézek... :DD

(#90089) mgy


mgy
senior tag

Nincs véletlen valakinek felesleges, eladó szűrőtartó GC-hez? Szimpla, illetve nyitott kellene.
Vagy marad az expolygon? :)

(#90090) zolnagy válasza vicces1 (#90087) üzenetére


zolnagy
őstag

Én megnéztem (a JE plust). Elég jó, átgondolt konstrukciónak tűnik. Viszont örleményminőséget nem tudok mondani, azt nem próbáltam. Ha hozza a Kinu szintjét, akkor sztem OK az örlő, bár nekem drága. 90e azért nem kevés pénz.

(#90091) Toobee


Toobee
veterán

Azt akartam még írni, hogy a Kalmár-féle Flair + a saját cuccuk valami félelmetesen jó. Már a próbashotom is vibrálóan gyümis volt (első érintkezésem ilyen géppel), az éles húzás talán még egy hajszállal jobb is lett. Azt nem tudom, hogy analóg nyomásmérővel mennyire lehet ezt összehozni, de a méreggel összekapcsolt valós idejű grafikonos cucc bitang. Bár nem magyar fizuhoz méretezték, ami teljesen érthető a beleölt munkára való tekintettel.

https://barbieripnk.hu/

(#90092) Z0mbi válasza sz.zs. (#90086) üzenetére


Z0mbi
senior tag

7 kv -t ittam :D felesegem szinten. Ma tuti nem alszunk! Viszont a 7 bol 5 megerte! :)
AVX es orloket megfogdostam en is. Massziv konstrukciok. Azzal nem lesz baj. (ennek ellenere a legutobbi hosszuhetvegere is beraktam a kocsiba a f64 et es a Silviat :D )

A flair hype-train re majdnem felszaltam de aztan egy viszonylag jo masolatot megkostoltam (verseny van es egy la marzocco brew profiljat kell vegignyomni a Flair en) es bleh... nekem nem volt eleg suru, a krema 5-10mp ig volt a tetejen. Persze ettol meg nem allitom egy proba utan hogy nem jo. Eddig nem gyozott meg.

Viszont vegre WCR -t vegre megkostolhattam az melegen ajanlott. Es hat a CM tovabbra is visz nalam (nalunk) mindent :)

Mindennek a tetejebe egy Tadam os tamperrel is bovult a csalad...felesegem nem tudtam rola lebeszelni. Valamint tul sokat beszeltunk ott egy sraccal, igy az is tuti hogy egyszer ha a silvia megunodik akkor R58 jon a helyebe :B
Jo volt a talalka! Ajanlatos.

(#90093) zolnagy válasza Toobee (#90091) üzenetére


zolnagy
őstag

Azt én is kipróbáltam. Játéknak sem utolsó, hogy tudod-e tartani a profilt :)
Ami még tetszett: Roastopus Starfish a Marzoccon csapolva nagyon adta. Bluebirdnél is jó kávét ittam. Na és a profilozós Gaggia is tetszett. A Gaggia standon pofásak voltak a GC-k más színben is. Nekem a bordó jött be. A BBQ hamburger is jó volt, de csak az vegyen, akinek van fél órája megvárni, míg elkészül. Találkoztam fórumosokkal, akiket már ismertem. Jövőre mindenki fórumos nicknév kitűzővel jöjjön :)

(#90094) sz.zs. válasza zolnagy (#90093) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ahol azok a színes Gaggiák voltak ( a BWT mellett ) az kinek a standja volt?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#90095) weinmaker válasza sz.zs. (#90094) üzenetére


weinmaker
őstag

Pellini, cady trade

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#90096) billyjoe


billyjoe
csendes tag

Flair témához hozzászólva. Kb másfél hónapja van meg egy Classic nyomásmérővel egy Kinu Travelerrel együtt, azóta kb minden nap 2-3 kávét húzok vele. Én azért vettem hogy a munkahelyen ne kapszulás kávét kelljen innom (filter nem jöhet szóba). Szerintem helyén kell kezelni, így hogy már elszállt a rózsaszín köd, még mindig nagy a szerelem, de azért nem mondanám hogy az itthoni spazialet veri. Amit ízben produkál az tényleg nagyon, nagyon meggyőző, de testességben azért elmarad jóval. Ennek ellenére hétvégére is haza hozom, ez gondolom sokat elárul hogy mennyire élvezet használni. Szerintem inkább azért zseniális mert pár perc alatt összecsomagolom, beteszem a zárható fiókba, vagy ha úgy tartja kedvem akkor haza hozom, vagy bárhova vihetem magammal. Nem mellesleg maga a folyamat is szórakoztató (és a kollégáknak is). Egy dolgot sajnálok csak, hogy amikor vittem el Kávékalmártól, nem próbáltam ki a robotot, de a flairt nem váltaná ki hordozhatóság szempontjából, kettő gép meg már túlzás lenne. Legalábbis próbálom meggyőzni magam erről. :))

(#90097) zolnagy válasza sz.zs. (#90094) üzenetére


zolnagy
őstag

A Gaggiáé :) Vagy sztem a Caddy Trade, mint magyarországi forgalmazóé.
@billyjoe, konkrétan melyik spazialeról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#90098) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Voltatok egy páran (én csak négyre estem be). Köszönjük a részvételt! Részeredmények a szombati forduló után:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QrnQCVenyTLmFaLGMMnpQ-WAff4hJDm4NSFyq8m_9Vk/edit#gid=1014197414

Vasárnap 1600-ig tart a verseny. Még nem dőlt el kié lesz a Kinu Simplicity, az Acaia Lunar vagy a Flair Classic Plus. Hajrá!

(#90099) billyjoe válasza zolnagy (#90097) üzenetére


billyjoe
csendes tag

"Csak" egy pides professionale, anno még SIDtől szereztem.

[ Szerkesztve ]

(#90100) zolnagy válasza billyjoe (#90099) üzenetére


zolnagy
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.