Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) freaghill


freaghill
őstag

Brikka miatt szükségem lenne egy lángelosztóra.
A kettő közül ti melyiket ajánlanátok?
[link]
[link]

Én személy szerint az utóbbira, mert az rozsdamentes.

[ Szerkesztve ]

(#67052) novi68 válasza vTamas35 (#67047) üzenetére


novi68
tag

Szia,
Kimérem a kávét,ledarálom,dózeres darálóm van (Rocky),kávé a karba,elsimítom kézzel,aztán szépen egyenletesen próbálom tamperelni. Megy a helyére,összeáll a lefolyás egy idő után,de mindig van egy kis permet valahol...itt is-ott is,nem veszélyes,de van.. Lehet, hogy el kellene adnom a kart....? :(

My name is White. Lumia White....

(#67053) vTamas35 válasza novi68 (#67052) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Próbáld meg a WDT-t egy tűvel, vékony dróttal stb. a kézi simítás helyett, ha azzal elegyengeted teljes mélységében tömörítés előtt, akkor javulnia kellene a lefolyásnak.

O1G

(#67054) jolti válasza mdav88 (#67039) üzenetére


jolti
senior tag

Az tuti jó! Én is így vagyok az ecm-el. A 4 decis kis, illetve rézüsti tolja a gőzt rendesen. :-)
De ezzel sincs baj, csak meg kell tanulni vele együtt élni. Olyan, mint a háklis feleség. Ha kicsit odafigyelsz rá, jelentősen tudod csökkenteni a pre-menstruációs szindrómákat... 😂 😁 😁

(#67055) novi68 válasza vTamas35 (#67053) üzenetére


novi68
tag

Köszönöm!

My name is White. Lumia White....

(#67056) soldier2 válasza novi68 (#67052) üzenetére


soldier2
őstag

Előkészítés nálkül (wdt) ne bárj hasonlót, otthoni körülmények között kicsi rá az esély. Yoghurtos pohárból tudsz készíteni magassítót, egy minnél vékonyab drót/tű akármivel elkevered, és akkor van rá esélyed. Ha tudsz előáztatni az is segít. Nálam max a filter pöriknél van spriccelés.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#67057) novi68 válasza soldier2 (#67056) üzenetére


novi68
tag

Köszönöm neked is a segítséget! :K

My name is White. Lumia White....

(#67058) sz.zs. válasza novi68 (#67057) üzenetére


sz.zs.
senior tag

... vagy lehet, hogy nálad is az a baj, mint nálam, hogy túltöltöd a kosarat! Mennyi kávét raksz és milyen kosárba?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#67059) Koczó93


Koczó93
őstag

Tegnap gondoltam szépen kitakarítom a graefet. Volt is benne pangó, levettem a tengelyről a kis lapàtot is ami söpör. Szépen összeraktam gondosan ügyelve rá, hogy minden pont ugyanúgy kerüljön vissza. Egy hézagoló volt benne. D.u daráltam egyet és kb brikka durvaság lett ugyanazon a fokozaton. Szétkaptam mègegyszer de nem lett jobba helyzet. Elképzelhető hogy a kés, seprű, alátétek alatt levő pangót eltávolítva annyival lejebb ment a kúp? Ma megpróbálom több alátéttel. Jót akar az ember erre.. :(

(#67060) sz.zs. válasza Koczó93 (#67059) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Segíteni ugyan nem tudok, de itt a fórumon többször le volt írva, hogy NE SZEDD SZÉT A GRAEF-T!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#67061) Bazsee71 válasza mdav88 (#67049) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Bale Foresttel jutottál valamire? Már 95 foknál járok, 35s felett a kivonatolási idő, de még mindig erőteljes az a kellemetlen füves íz. Attól tartok ezt vagy így iszom meg, vagy magas hőfokon égetem, vagy kuka.

Elég rossz így a karácsony mérlege: 2 csomag aromás Frei, meg egy fejletlen "győri" etióp.

(#67062) Keresztapper válasza Bazsee71 (#67061) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én két Lidl-s fahordósat kaptam, amiket most a Caravel-lel vallatok míg a Rancilio Siminél várja, hogy halálcsillaggá fejlődjön. :)

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#67063) korikmate


korikmate
tag

Sziasztok!

Akinek volt már mindkettőhöz szerencséje, kérem segítsen. Most egy Gaggia New Baby Class-om van, réz OPV tuninggal és PID.elve.

Vásároltam olcsón, kicsit esztétikai hibás Gaggia Baby Primo modellot. Most a szívem azt mondja, hogy váljak meg a GNBC-tól és maradjon a Primo. Jól döntenék?

Köszi!

(#67064) novi68 válasza sz.zs. (#67058) üzenetére


novi68
tag

Szia,

Elég nagy a kosár,19 gr-ot töltök bele,így is a perem alatt van bőven,bár a csavar fejének a nyoma mindig benne van a pogácsában...(Egy Lelit kar és szűrő..)

[ Szerkesztve ]

My name is White. Lumia White....

(#67065) MenPah


MenPah
újonc

Sziasztok! Milyen jelenleg bestbuy kávégépet (őrlős, automata, eszpresszó) tudnátok ajánlani 150-200 ezer Ft között? Átlag napi 8-12 kávé készítésére lenne használva. Köszönöm előre is.

(#67066) Parci válasza korikmate (#67063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nem tudom. anno nagy becsben volt a primo, mert nagyobb a bojlere, meg full fém. talán egy picit kevésbé volt hajlamos a korrózióra az a bojler. de közben meg elég régi cucc, ezexerint esztétikailag is makulás, a mai tuningok meg úgy is tök más gépet csinálnak egy alap gaggiából.

azt tartanám meg, amelyik jobban tetszik + szívesebben használom (és azt tuningolnám szénné).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67067) sz.zs. válasza novi68 (#67064) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nálam a GC-nél 12-13 mm-rel a szűrő teteje alatt jó.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#67068) mdav88 válasza Bazsee71 (#67061) üzenetére


mdav88
senior tag

Elfogyott nagy duzzogva.

A végére vállalható lett, persze próbáltam jó hosszúra nyújtani a készítést és masszív előáztatást is kapott.

(#67069) fragola.6035 válasza korikmate (#67063) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A Primohoz már szinte semmit nem lehet kapni, se kazánt, se gőzcsapot, semmit. A kazánjuk már jó eséllyel korrodált, gusztustan, hajlamos a vetemedésre is. A fém váz porfestése is korrodálni szokott rendesen.
Én biztos nem használnék már Primo-t. Eladnám mindkettőt és vennék belőle egy Classicot.

https://caffe35.webnode.hu/

(#67070) korikmate válasza fragola.6035 (#67069) üzenetére


korikmate
tag

Köszönöm a tippeket. Ha mindkettőt eladnám, Rancilio jönne :P

[ Szerkesztve ]

(#67071) Lefty válasza sz.zs. (#67060) üzenetére


Lefty
addikt

Ez igy nem igaz, a kesig igenis szet kell szedni a takaritas miatt, annal tovabb nem szabad menni. A kollega azert kapott filterszeru orlemenyt, mert nem jol rakta ossze. Alul a kesen levo kis kituremkedesnek bele kell mennie a lyukba, hogy a kes ne tudjon mozogni. Rogzites utan johet ra a felso resz a jelzeseknek megfeleloen, ugy, hogy a kosart elotte beletettuk a feher pottyhoz igazodva. Utana ha raforditjuk a felso reszt a kosarnak is a helyere kell kattannia. Lenyeg, hogy a vegen ne lehessen kihuzni.

[ Szerkesztve ]

(#67072) Koczó93 válasza Lefty (#67071) üzenetére


Koczó93
őstag

Benne van a kis illesztő tüske a késben ez biztos. Délután lesz időm ránézek újból.

(#67073) von toth


von toth
tag

Nekem most a cm 702 szorul. Szétszedem, összerakom akkor jó, aztán egy idő után megint feszül. Ilyenkor megáll és olyan hangot ad mintha beszorult volna valami. Őszintén szólva gondolkozom egy iberitalon helyette.

(#67074) Parci válasza korikmate (#67070) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem volt primo modellóm. meg rancilio audrey (sokkal jobban szerettem az audrey-t). meg most kölcsönben gaggia classic (szénné tuningolva). simán a classic a legjobb ezekből, annyira, hogy lőttem is egy 2014. májusit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67075) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Új versenyző a pályán: Magister ES30 185k

Paraméterek alapján nagyon szimpatikus darab, ha járok feléjük, akkor igyekszem majd megtapogatni egyet. Ha a vízterítése rendben van, akkor egy Omron PID-del ütős masina lesz. Danettiből kiindulva sejtem, hogy nem hasraütés alapján választottak típust.

(Előáztatásról meg addig nem érdemes beszélni, amíg az abból áll, hogy nyit a szolenoid és elengedi a vizet, ezt manuálisan a GC is tudja.)

Parci: Eladó lesz a DC? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67076) mdav88 válasza Bazsee71 (#67075) üzenetére


mdav88
senior tag

Már egy ideje nézegettem én is, de nem találtam róla túl sok mindent.
Szerk, eddig a danettinél nézegettem, de most jól elolvasom a tesztet...

[ Szerkesztve ]

(#67077) mdav88 válasza mdav88 (#67076) üzenetére


mdav88
senior tag

Egy dolog nem tetszett benne már korábban sem, mindenhol minőséginek tűnik meg fasza, de egy műanyag "hőpajzzsal" védik a fejet? :Y

(#67078) Bazsee71 válasza mdav88 (#67077) üzenetére


Bazsee71
őstag

Gondolom azért, hogy ne égesd meg magad. Ilyen szempontból praktikus, illetve időtállóbb, mint a krómozott műanyag. :)

(#67079) soldier2 válasza mdav88 (#67076) üzenetére


soldier2
őstag

A cikk hozza a szerző által megszokott magas szintet, a gép meg mondhatni egy Silvia, csak a bojler/fej eltolás nélkül, és nem is kerül többe mint a Silvia. Ráadásul bár a teszt nem emeli ki a Danetti leírása szerint elektronikusan állítható a fejhőmérséklet (remélhetőleg a bojleré is). Ez pedig bár nem pid, de kezdésnek megteszi, elvégre a LaMarzocco Linea Mini-be ennél sokkal több pénzért sem fért bele. A Gilda eltűnésével mondhatni légüres térbe csöppent. Reméljük lesz felhasználói tapasztalat is hamarosan.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#67080) bluesfan válasza mdav88 (#67077) üzenetére


bluesfan
tag

...egy műanyag "hőpajzzsal" védik a fejet?

Nem tudom, van-e ennek komoly jelentősége. De legalább fekete és nem pattogzik le a nikkelezés.
Ha a házba lehetne integrálni egy PID-et, egész jó kis gép benyomását keltené, korrekt áron.

[ Szerkesztve ]

(#67081) Parci válasza Bazsee71 (#67075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon tetszett a fulltuning gc. szeretném együtt használni addig a dc-vel, amíg nem jutok egyértelmű konklúziókra.

amúgy pöpec, kaptam leírást, gaggia barista training cd-t és nyomifoki szűrőket is hozzá :DDD

ami a magister gépet illeti: ki kéne mérni a kilépő vízhőt csapolás alatt, mert sajnos ezeknél a 3,5 dl réz fejbojleres gépeknél nem ritka az emelkedő hőkarakterisztika. a silvia pont, hogy jobb ilyen téren szvsz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67082) John3:16


John3:16
csendes tag

Imhol van a Heycafé Expobar címkével 599 ojróé':
https://espresso-machines.nu/expobar-600-grinder-on-demand

[ Szerkesztve ]

(#67083) Bazsee71 válasza Parci (#67081) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kíváncsi leszek a tapasztalatokra. Honnan sikerült leakasztani ilyen friss gépet? :)

A Magisternél nekem csak a pici csepptálca nem tetszik. A GC-nél is rendszeresen elfelejtem üríteni, itt hamarabb büntetne.

John3:16: Nem tudom új állapotában milyen, de így fragola által rendbe téve egy szuper jó masina. Csendes, gyors, és ami nálam amúgy nem szempont: kicsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#67084) mdav88 válasza bluesfan (#67080) üzenetére


mdav88
senior tag

Értem a praktikussági oldalt, csak az egész benyomást lerontja számomra. A nikkelezett műanyag nem megoldás, krómozott réz, ha már valami :) A gép ettől még jónak tűnik.

(#67085) Parci válasza Bazsee71 (#67083) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

angol ebay, jól ledumáltam az eladóval, hogy minden oké-e, valamint nem 45e ft volt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67086) bluesfan válasza mdav88 (#67084) üzenetére


bluesfan
tag

Egyetértek. Jól megépített gép ez. Nekem pl. kimondottan szimpatikus a belső rézcsövezés. Feltett szándékom, hogy a Victorián is ki fogom váltani a belső, nagy nyomású tefloncsöveket rézre. A múltkor, pont kilyukadt az egyik, ami a gőzgombhoz megy. Kész szerencse, hogy nem vágta tönkre a vezérlő elektronikát, mert pont arra felé sprickolta a vizet.

(#67087) And06 válasza soldier2 (#67079) üzenetére


And06
aktív tag

én is kiváncsian várom a tapasztalatokat! :DD

(#67088) Koczó93 válasza Parci (#67074) üzenetére


Koczó93
őstag

Akkor te is kifogtál egyet az utolsó darabok közül :)
Az enyém is 2014es gyártmány és 2015. Márciusi vásárlás.

Más: ma volt időm újra szètszedni a graefet, sikerült jól összerakni így már jónak tűnik de soha többet nem bontom szét ennyire :) legalább most biztos tiszta :DDD

(#67089) Csápájev válasza Koczó93 (#67088) üzenetére


Csápájev
őstag

A kupos kést leszorító csavar volt gyengen.meghuzva?

(#67090) Koczó93 válasza Csápájev (#67089) üzenetére


Koczó93
őstag

Azt nem szoktam nagyon megtépni. Igazából nem tudom mi volt a nyűgje de ma szétszedtem, megnéztem hogy mindent jól raktam-e vissza bele és most jó lett. Mintha tegnap a fokozat állító nem úgy kattogott volna, lehet hogy ott nem ment vissza valami rendesen a helyére. De mostmár patent! :)

(#67091) Rush77 válasza jolti (#67038) üzenetére


Rush77
aktív tag

Egy picivel jobb lett a végeredmény. Most már csak szereznem kell egy normális kiöntőt idővel és még többet gyakorolni utána pedig megtanulni mintát önteni. :R

(#67092) John3:16 válasza Bazsee71 (#67075) üzenetére


John3:16
csendes tag

Jó a cikk! Ez a masina tényleg ígéretes darabnak tűnik! :)

http://www.magistersistemacaffe.it/30.php

A gyári oldalon opcionálisan elérhető egy előáztató megoldás is hozzá:
"Pre-infusion valve on the brewing group"

Ennek kapcsán írtad a zárójeles megjgyzést?

(#67093) And06 válasza John3:16 (#67092) üzenetére


And06
aktív tag

ez vajon mit jelenthet?
"Electronically adjustable brewing temperature"

u.i.: mármint magyarul is értem, csak hogyan valósítják meg?

[ Szerkesztve ]

(#67094) soldier2 válasza And06 (#67093) üzenetére


soldier2
őstag

Állítható termosztát.Valamennyire szabályozható a hőmérséklet, de a kilengés marad a ki és bekapcsolás közt. A semminél jobb, a pidnél keesebb.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#67095) jack B.


jack B.
csendes tag

A múltkor linkeltem Ikeás tejkiöntőket, közben 3 darab is lett belőlük, kétezer jó magyar forintért. Kettő teljesen új, műanyagfóliában, a harmadik volt használva párszor.

(#67096) John3:16 válasza And06 (#67093) üzenetére


John3:16
csendes tag

Sajnos nem tudom. Talán valamilyen állítható / programozható termosztáttal.

(#67097) freaghill


freaghill
őstag

Srácok, sikerült a Hario Skertonomon eltörni a kerámia üveget. Valahol lehet itt Magyarországon találni hozzá alkatrészt? :R

(#67098) adp válasza Bazsee71 (#67075) üzenetére


adp
őstag

Ennyi penzert egy pid elferhetett volna...
Amugy igeretes darabnak tunik, bar en biztos a silviat vennem mar csak azert is mert olcsobb

[ Szerkesztve ]

(#67099) And06 válasza soldier2 (#67094) üzenetére


And06
aktív tag

köszi mind2töknek. a bemutató cikk azt irja, valamivel pontosabb mint egy sima termosztát, kiváncsi lennék mennyi a kilengés valójában.

(#67100) leslie76 válasza freaghill (#67097) üzenetére


leslie76
újonc

Szia,

itt szerintem találsz.

https://www.facebook.com/magyarlacy/ https://www.instagram.com/magyarlacyphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.