Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) vTamas35 válasza kozsy18 (#58154) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Hát ha ezen múlik, akkor én is be tudok dobni egy frekiváltós 3 fázisos Majort a közösbe. Legalább a kés is gyorsabban bejáratódik :DDD

O1G

(#58202) adp válasza Bazsee71 (#58191) üzenetére


adp
őstag

Miert? Keresztapamek onnan vettek 1 eve, es tok vallalhatot foz

(#58203) celf válasza ronin s8 (#58199) üzenetére


celf
őstag

azt megnézném :)
mi a receptje?

(#58204) ronin s8 válasza celf (#58203) üzenetére


ronin s8
senior tag

Csináltam már jópár képet. :) Ha a robbanás tökéletes, akkor a créma is az. Durvára kell darálni, pl. a bolti téglás Dallmayr Prodomo tökéletes erre, de bármely Pal&Yotz alkalmas rá. Hideg víz, közepes láng. Ezt kedden főztem:

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#58205) ronin s8 válasza ronin s8 (#58204) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyébként nincs olyan, hogy "ál-créma". Minden créma valódi, legfeljebb nem olyan tökéletes, nem olyan erős. A Brikka crémája is megmarad a csésze alján, sőt bizonyos szempontból erősebb, mint az espresso-é.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#58206) paljoc válasza ronin s8 (#58204) üzenetére


paljoc
tag

Iszonyat jol tartja magat a crema kedd ota! :-))

(#58207) ronin s8 válasza paljoc (#58206) üzenetére


ronin s8
senior tag

:DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#58208) Parci válasza ronin s8 (#58204) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Hideg víz, közepes láng"

kovakővel pattintva :DDD

(ha valaha építkeznénk, mint ahogy sosenem fogunk, oda már be sem kötnénk a gázt)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58209) ronin s8 válasza Parci (#58208) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az a helyzet, hogy kipróbáltam elektronyos főzőlapon is (a képen lévőt is azon főztem), és 2,5/3-ason készült. 😉

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#58210) Bazsee71 válasza adp (#58202) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ami Delonghi automatáról tudok, az mind egy rakás kaki. Saeco/Jura (régebbiek) sokkal biztosabb vonal.

(#58211) adp válasza F.B.I. (#58189) üzenetére


adp
őstag

Minek csinaltatni? Ezerhelyen kapni jot. Foleg ha azt sem tudod milyennek kellene lenni.
Keresd fel itt fragolat neki nagyon jok vannak! Ketlem hogy azt a minoseget valaki olcsobban elkeszitene

[ Szerkesztve ]

(#58212) Parci válasza ronin s8 (#58209) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi. nekünk is működik a brikka, írni is akartam, de olyan szépen összefoglaltátok soldierrel, megúsztam :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58213) Bazsee71 válasza Parci (#58212) üzenetére


Bazsee71
őstag

Brikka vállalható szint, csak a takarítását nem szeretem. De lehet csak azért, mert nincs a kezemben a rutin. :)

(#58214) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mazzer robur e az ebay-en (ráadásul rögtön 3 darab)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58215) Csápájev válasza Parci (#58212) üzenetére


Csápájev
őstag

Én nem szerettem a Brikkát, nem is tudtam vele jó kávét csinálni. Soldiertől kaptam kölcsön, ő sem szetette, Fragolának említettem hogy nálam van, ő is azt mondta nem szerette sose...

[ Szerkesztve ]

(#58216) Parci válasza Csápájev (#58215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekünk működik. nincs mihez hasonlítanom (filter, aeropress stb.), de képes olyan kávéra, ami nem savanyú, nem keserű, de vannak benne savak/gyümölcsök. utazáskor jól szokott muzsikálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58217) soldier2 válasza Csápájev (#58215) üzenetére


soldier2
őstag

Az iagzság, hogy a Cremina mellett labdába sem rúg, így év közben esélytelen. De nyaraláshoz a megfelelő kávéval már jó választás.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#58218) zscz válasza Parci (#58216) üzenetére


zscz
tag

Halló! Ment pm.

(#58219) bajnokpityu válasza Parci (#58214) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hmm, osszefogunk?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58220) Bazsee71 válasza bajnokpityu (#58219) üzenetére


Bazsee71
őstag

Darabra van az ár.

(#58221) Deadzone41 válasza fragola.6035 (#58163) üzenetére


Deadzone41
őstag

GC AVX approved edition? ;]

(#58222) zolnagy válasza fragola.6035 (#58163) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem semmi!
Ez egy réz tömbből lett kiesztergálva?
Hova tervezed a hőmérést és mivel?

(#58223) Parci válasza Bazsee71 (#58220) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Naná, majd 3 Robur lesz ennyiért :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58224) Parci válasza bajnokpityu (#58219) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nekem már van, most rajtatok a sor :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58225) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Úgy látom, itt profi kávéhívők vannak, ezért kérném a segítségeteket. Elnézést, ha volt már ilyen kérdés! Átlagos kávéivó vagyok, nincsenek profi cuccaim. Van egy sima kotyogós kávéfőzőm, 2 személyes. Sima bolti téglával etetem, normál darálásúval. A víztartályt forró vízzel töltöm meg a szelep aljáig, ahogy azt írják. A szűrőkosarat is megtöltöm kávéval, de nem tömörítem, mert azt hallottam, hogy a kotyogósnál ez nem jó. Rácsavarom a felső részt, és felteszem a tűzhelyre. Próbáltam már közepes és erős lángon is, a végeredmény ugyanaz. A lefőtt kávé még a bele töltött mennyiség felét sem éri el, és olyan erős, mint a patkányméreg. Ha a kávé lejövetele után leveszem a tűzről, majd lecsavarom a tetejét, a víztartályban még ott van a fele víz, a kávézacc pedig olyan, mint a sár. Ha még rajta hagyom a tűzhelyen, akkor már csak gőz jön, de kávé semmi.
Mit csinálok rosszul? Vagy a kávéfőző ilyen rossz konstrukció, és ne várjak tőle többet?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#58226) fragola.6035 válasza Parci (#58224) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Katalógus képekkel hirdeti. Ez elég átverős szokott lenni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#58227) Bazsee71 válasza Parci (#58223) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez az ár számít jó vételnek? Akkor egy darabig nem lesz Roburom. :DDD

(#58228) sortiefish válasza #93794560 (#58225) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Oktatófilm kotyogóhoz nekem sokat segített a jobb eredmény eléréséhez.

"Hideg víz, közepes láng"

:D

[ Szerkesztve ]

(#58229) #93794560 válasza sortiefish (#58228) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi! Próbálgatom!

(#58230) bajnokpityu válasza Bazsee71 (#58227) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jónak számit. ha nem lennék nagyon megelégedve a majorral, rá is ugranék. nomeg fene tudja mennyire van lelakva kése, háza, ha ezek szarok, akkor még 50e.

annyiból gondoltam az összefogásra (ha nem kamu a hirdetés), hogy általában be szokott jönni, hogy hallo add ide 1800ért a 3at.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58231) tariattila válasza fragola.6035 (#58226) üzenetére


tariattila
veterán

no meg a duma is nagyon ''megnyerő'' . . . .

(#58232) #93794560 válasza sortiefish (#58228) üzenetére


#93794560
törölt tag

Kezdem azt hinni, hogy valami gond van ezzel a kávéfőzővel. Ha forró vízzel főzöm, a korábban leírt, kevesebb mennyiség jön le. Ha hideggel, akkor meg semmi! A víz valahol eltűnik a tartályból, miközben a kávéfőző kívül száraz marad, a réseken víz nem szivárog, de a valahol eltűnik a víztartályból. Talán gőz formájában? Amit nem tudom, hol megy el. De ha kinyitom, a kosárban lévő kávé majdnem teljesen száraz, úgy, ahogy beleraktam. A víz nagy része pedig sehol. A víztartály oldalán lévő biztonsági szelep érintetlen, nincs kiolvadva. Hol mehet el a gőz? A fölső részen, ahol a kávénak kellene jönnie, ott jön gőz, de hogy jut el odáig úgy, hogy a kávé száraz marad? A felsőrész alján a tömítőgumi teljesen jó állapotban van, érezhetően jól zár. A felsőrészt jó erősen rácsavarom, hogy mellette még véletlenül se jöjjön ki a gőz. Igaz, a kávétartó kosár pereme elég keskeny, nagyon pontosan kell illesztenem, hogy ne keletkezzen mellette rés. Bár amikor rácsavartam a tetejét, elmozdulhatott.

(#58233) Parci válasza fragola.6035 (#58226) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont 100% a ratingje és nem is valami sok tízezer tranzakciós dealer. nyilván figyelni kell, meg kérni képeket, de nekem tisztának tűnik első benyomásra.

bazsee: a robur elektromos verziója kb. 1000 euro. nyilván ki lehet fogni zseni vételeket, de jellemzően nem az ebay-en. ez van, ennek ennyi az ára, nekem is fáj a mai napig, ha rágondolok :DDD

pityu: új kés úgy is kell, egyszerűen azért, mert igazából nem tudhatod, hogy mit használsz pontosan, amíg nem cseréled.

apropó, új kések: ezeket ugye simán cserélhetem házilag, nem lesz "kuka a daráló", ahogy fragola írta a késtartót a tengelyről leszedőknek? (legalábbis remélem, hogy a késtartót nem kell levenni a cseréhez. jövő héten kapok új késeket)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58234) sortiefish válasza #93794560 (#58232) üzenetére


sortiefish
csendes tag

A felső szűrő nincs eltömődve, szedted már le takarítás céljából?
Vagy a kávé kifolyót is érdemes meglesni nincs-e eltömődve, ha igen akkor valamivel belenyúlsz és kipucolod.
Egyéb ötletem nincs.

(#58235) #93794560 válasza sortiefish (#58234) üzenetére


#93794560
törölt tag

Mindkét szűrő teljesen jó, átjárható, állandóan tisztítom. Arra gyanakszom, hogy a kosár keskeny pereme mellett szökhet a gőz, ha nem pontosan illeszkedik. Annyira keskeny, hogy milliméter pontosan kell beigazítanom, de ha meg is teszem, a felsőrész rácsavarásakor elmozdulhat, akármilyen óvatosan is csavarom rá. Majd nézek valahol hozzávaló szűrőkosarat, aminek nagyobb a pereme. Ha azzal jó lesz, akkor megvan a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

(#58236) sortiefish válasza #93794560 (#58235) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Esetleg még az is okozhatja a problémát, hogy túl finom őrlésű kávét veszel bele.
Én is bolti téglával használtam, de csak olyan kávét vettem bele amin a csomagoláson jelölték, hogy kotyogóshoz való a kávé. Bármelyik jó lehet amin rajta van a jelölés, de nekünk a Lavazza jött be a legjobban.
Óccó kinai botban egész jó áron be lehet szerezni és választék is van belőlük.

(#58237) #93794560 válasza sortiefish (#58236) üzenetére


#93794560
törölt tag

Espresso-s, lisztes darálású kávét nem teszek bele. Legutóbb a szürke csomagos Omnia Classic, előtte Krönung volt benne. Ezek normál darálású kávék, átlagos háztartásba, kotyogóba, amiben sokan használják.

(#58238) sortiefish válasza #93794560 (#58237) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Akkor már tényleg nincs több ötletem.
Esetleg a szűrőkosár csere amit említettél.
Kérj kölcsön a szomszédból egy kotyeszt, hogy kizárhassuk, hogy nem te bénázol hanem a kotyeszed a rossz. :DDD

(#58239) mester6 válasza #93794560 (#58237) üzenetére


mester6
tag

Próbáld ki kávé nélkül, csak az előírt mennyiségű hideg vízzel! , hogy ne legyenek rejtélyek! :)

[ Szerkesztve ]

(#58240) #93794560 válasza mester6 (#58239) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az lesz!

Egyszer kipróbáltam úgy, hogy a kosárba harmad résznyi kávét tettem, így lejött, de a kávé híg lett és gyenge.

(#58241) Csápájev válasza #93794560 (#58237) üzenetére


Csápájev
őstag

Ami még nagyon fontos,hogy egyáltalán nem tömörítsd a kosárban a kávét.
És ne rakd púposra.

(#58242) celf


celf
őstag

Hol lehet szerintetek olyan hőmérőt venni, ami hőmérőtű, és digitális, de nem az IKEA-s madzagos?

Hanem olyan mint egy tejhőmérő, csak digitális. És már a tű vége is mér (mint az ikeás)

[ Szerkesztve ]

(#58243) sortiefish válasza #93794560 (#58235) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Egyébként nem is szórakoznék és költeném rá a pénzt mármint új szűrőkosárra hanem egyből vennék egy új kotyeszt. Nem sokkal kerül többe, mint csak a kosár és esetleg gumikészlet. Máshol is szétnézhetsz, de itt láthatod, hogy 4-5 ezret megér hogy nem kísérletezel hanem veszel egy biztosan jól működő kotyogót. A szállítási költséget is meg tudod spórolni, ha nem találsz más üzletet személyes átvétellel. 1 2
Amúgy jobb kávé is készül a Bialettivel, mit az átlag kotyogóssal sokkal több benne az anyag. Ha gondolod megmérem.

[ Szerkesztve ]

(#58244) #93794560 válasza Csápájev (#58241) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egyáltalán nem tömörítem, és laposra szoktam rakni. Ez számomra tiszta X akta. Ha meleg vízzel töltöm meg, a fele benne marad, ha hideggel, akkor eltűnik úgy, hogy sehol sem látszik szivárgás. Sem az illesztésnél, sem a biztonsági szelepnél. Már ott tartok, hogy leszarom, és lefőzöm a fele adag erős kávét, és egy kicsit felhígítom.

(#58245) #93794560 válasza sortiefish (#58243) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én is ezen gondolkodom, hogy új főzőt veszek, mert ezzel már nem tudok mit csinálni. Végignéztem az egész internetet, a profi kávés oldalakat, mindent kipróbáltam, de semmi nem használt. Veszek egy újat, ezt meg kidobom a francba.
Egyébként köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#58246) celf válasza #93794560 (#58244) üzenetére


celf
őstag

teljesen összecsavarod gondolom a felső és az alsó részét.

ez nem brikka, hanem sima kotyogós, ugye?

(#58247) #93794560 válasza celf (#58246) üzenetére


#93794560
törölt tag

Sima kotyogós. Jól összecsavarom, hogy a menetnél biztosan ne szivárogjon. A tömítőgumi is jó állapotban van.

(#58248) kozsy18 válasza celf (#58242) üzenetére


kozsy18
tag

Lidl vagy Aldi árult ilyet korábban, kb 3.000-ért. Biztos lehet még valahol találni az akciós részlegen.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#58249) celf válasza kozsy18 (#58248) üzenetére


celf
őstag

köszi a tippet! de amúgy nem erre gondoltál, vagy igen?

(#58247) gb4400 én egy idő után úgy használtam a Brikkát, hogy nem húztam csutkára össze a részeit, hanem épphogy csak. Így őtágulástól kicsit egymásbafeszültek.

Ez pont az ellentéte annak, ami neked kéne, de ha jól emlékszem, így kb. azt küszöböltem ki, amit leírsz. Paradox módon.
Ha nagyon van időd kísérletezegni, szerintem egy próbát megér.

Illetve a Baristaszaküzletben mondták, hogy nagyon sok romániai kotyogóst vissza kellett váltaniuk és meg is szüntette az ottani gyártást a Bialetti, szóval lehet, hogy valóban gyári hibás a tied. All in all.

(#58250) kozsy18 válasza celf (#58249) üzenetére


kozsy18
tag

De valami hasonló volt.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.