Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Parci válasza bl4ze (#23650) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a legolcsóbb pod, inkább 80-100 ft körül szokott lenni, nem? amúgy meg ne kérdezz semmit, az ő hülyeségük, és nagy ívben leszarom, állatira felbosszantottak ezzel a sznobozással. kizárólag az a szempont, hogy én ne szívjak a tönkremenetellel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23652) ronin s8 válasza Parci (#23645) üzenetére


ronin s8
senior tag

Illy kapszulás... ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#23653) bl4ze válasza Parci (#23651) üzenetére


bl4ze
veterán

54 Ft a normál, és 90 Ft a legdrágább. (a full prémium 25-ös csomagolás is 90 per darab)

Hát a pod-os nem igen romlik el, itt 24/7 mennek és semmi baja egyiknek sem. (3 db van)

Egy ilyen RDL örök élet + 1 nap :)

.:. bl4ze .:.

(#23654) cekkk válasza bl4ze (#23653) üzenetére


cekkk
veterán

Hol lehet kapni 54 forintért normális minőségű podot?

(#23655) kaligula válasza cekkk (#23654) üzenetére


kaligula
tag

Most! Ukrajnában! De komolyan. Lucaffe (piros) 5 UAH/darab. Ha sokat veszel, olcsóbb is.

rovidkv.reblog.hu

(#23656) kaligula


kaligula
tag

http://lucaffeshop.hu/spd/unas_301342/Lucaffe-Classic-espresso-kaveparna-POD - ez konkrétan mai árfolyamon 58 forint.

rovidkv.reblog.hu

(#23657) cekkk válasza kaligula (#23655) üzenetére


cekkk
veterán

Őőőő valahogy nem akarok ukrajnából se kávét se cigit se semmit venni. :U :(

(#23658) bl4ze válasza cekkk (#23654) üzenetére


bl4ze
veterán

Dobj egy e-mailt.

.:. bl4ze .:.

(#23659) kaligula válasza cekkk (#23657) üzenetére


kaligula
tag

Meeer az halásos?

rovidkv.reblog.hu

(#23660) fragola.6035 válasza hanolfe (#23648) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szép ez az ezüst-arany Quick Mill. Olyan jó Győzikés. Már csak strasszokat kellene ráragasztani.
Az ízléstelenség korát éljük. Miket meg nem vesz manapság a nép...

https://caffe35.webnode.hu/

(#23661) kaligula


kaligula
tag

Lehet, valakit érdekel a többséget nyilván nem, egy kis magyarázat az "olcsó" ukrajnai POD-hoz: a cég, aki fél éve bevásárolt pl 2 hrn/darab áron, és rátette a hasznát+2 hrn-t, úgy az akkor volt kb. 110 forint/POD. Csak a rettenetes infláció miatt van az, hogy most a drágább is olcsóbb - persze csak valutában. Ezért sok dolgot hirtelen megéri akár visszavinni a származási helyére, mert olcsóbb. Itthon a kutya nem vesz kb 5 hrn-s POD-ot, mert itthon az drága (amúgy sem népszerű a POD). de a 86 hrn-s forint áfolyam mellett az csupán 54 forint.

[ Szerkesztve ]

rovidkv.reblog.hu

(#23662) cekkk válasza kaligula (#23659) üzenetére


cekkk
veterán

Igen az ;] :DDD

Hagy ne menjek bele, hogy miért nem akarok onnan vásárolni, mert lehet igazam van, lehet nincs, de vitatkoznánk rajta és annak meg végképp nem lenne értelme. :R

(#23663) hanolfe válasza fragola.6035 (#23660) üzenetére


hanolfe
tag

Nekem speciel tetszik, bár még jobban tetszene ha full inox lenne, az arany króm már valóban kicsit túlzó.

(#23664) kaligula válasza cekkk (#23662) üzenetére


kaligula
tag

A vita jó. Csak annyit árulj el: voltál már Ukrajnában (és most nem a Csap-Lemberg környékre gondolok, hanem a Kárpátokon túlra)?

rovidkv.reblog.hu

(#23665) BlacKSouL válasza kaligula (#23664) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Békeidőben vagy most?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23666) kaligula válasza BlacKSouL (#23665) üzenetére


kaligula
tag

Ha jártál erre, akkor nem kérdeznéd.

rovidkv.reblog.hu

(#23667) cekkk válasza kaligula (#23664) üzenetére


cekkk
veterán

Nem Ukrajnával van a gondom, hanem az onnan behozott termékek minőségével.
Erre mondom, hogy vagy igazam van, vagy nincs. :R

(#23668) zolnagy


zolnagy
őstag

Most csúsztam le egy nagyon szép állapotú QM 0650ről. :(
A kép alapján a festése gyári és jó állapotú, mindkét gyári (!) szűrője megvolt és a gőzkar is. Ha találnék egy ilyen komplett, jó állapotú QM-et, akkor eladnám a Brasiliat és csak azt használnám.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23669) Ringman válasza zolnagy (#23668) üzenetére


Ringman
nagyúr

régebben én is néztem ezeket, ment el kb ilyen ennél olcsóbban is, vsz. lesz még a jövőben is.

szerk:

ez volt az

[ Szerkesztve ]

(#23670) Peti...(16v) válasza zolnagy (#23668) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nem volt ez annyira szép, főleg nem ennyiért. Nézd meg a jobb felső sarkát, lepattant a festék és kicsit már rohad. Biztos találsz majd jobbat!

(#23671) adriankoooo válasza fragola.6035 (#23641) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Hmmm... fogod valahol hirdetni őket?

(#23672) zolnagy válasza Ringman (#23669) üzenetére


zolnagy
őstag

Fú, ez is milyen szép volt, de nem látom a gyári dupla szűrőt (vagy talán az van a karban).

@Peti...(16v), azt észre sem vettem... Na mind1, majd 1x.

Viszont várom azok véleményét, akik használtak Turmix Tx10-t és QM0650-t is, hogy egymáshoz képest mik az előnyök, hátrányok.
Pl. a turmix is o-gyűrűvel tömít a szűrő belső falán, vagy hagyományos fejtömítéses?

(#23673) Parci válasza zolnagy (#23672) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is sok ennyi pénz egy öreg cumóért, a fele jobban hangzik...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23674) tariattila válasza zolnagy (#23672) üzenetére


tariattila
veterán

a turmix klasszikusan tömít... keskenyebb, mélyebb a szűrőkialakítás, talán így toleránsabb... viszont pelenka anyagú az a portafilter (valami ultragagyi fém krómozva)
az alu termoblokkban pedig nem rézcsőben 'megy' a víz mint a QM-nél...

nekem a qm az etalon...

(#23675) zolnagy válasza tariattila (#23674) üzenetére


zolnagy
őstag

Na ezt nem tudtam, akkor tényleg QM.

@Parci, sajnos feléért nem valószínű, hogy találok olyat, amihez minden gyári tartozék megvan, de valóban sokért ment ez el.

(#23676) kaligula válasza cekkk (#23667) üzenetére


kaligula
tag

Ezek import dolgok. Nem made in Ukrainia. Pusztán az árfolyam-őrület miatt lehet most forintban a fele az ár. Amúgy - és ez már off off topic - fordok közelébe ne nagyon menj, ha kedves az életed, mert zömében ukrajnai kezek kötözték bele a kábelkötegeket....

rovidkv.reblog.hu

(#23677) Toobee


Toobee
veterán

Sajnos nem az enyém, még mielőtt...

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#23678) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Tchibo kávékkal mik a tapasztalataitok? Pl a family-t az eurós boltban nagyon olcsón adják, de szerintem nem valami jó minőség! Most az exclusive-t veszem, ez nagyon ízlik! Elképzelhető hogy van normális és gagyi verzió a tchibo kávékból, vagy amit az eurosban árulnak az hamisítvány lenne?

(#23679) soldier2 válasza Charx (#23678) üzenetére


soldier2
őstag

A Tchibo family az a kínálatuk legalja, de igazán finom kávé nincs a kínálatukban (a kimérős kávik nem annyira rosszak, de nagyon drágák, annyiért kapsz jobbat - nem a konkurens Starbucksban :) ha ízlik az Exclusive, vedd azt.
Mivel készíted a kávét egyébként?

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#23680) akela91


akela91
addikt

Sziasztok, sajnos MÉG csak egy szarvasin vagyok kényszerű kávét "főzni" (égetni inkább). De tudnátok ajánlani minőségibb őrölt kávét? (tudom, az lenne az igazi, ha én magam darálnám közvetlen főzés előtt, ami késik nem múlik).

Omnia-t és társait nem vagyok hajlandó meginni, mert valami borzasztó lesz az eredmény, viszont pár hete vettem a latin negyedben egy csomag DAVIDOFF ESPRESSO 57 -et, és meglepően nagy volt az ugrás minőségben. Ezen a helyen lehet őröltetni kávészemet (min. 100g), ez jobb megoldás lenne gondolom, ezért kérném tanácsotokat, hogy az ottani kínálatból ti mit választanátok? :)

(egy brikkát próbálok beszerezni addig is)

(#23681) bl4ze válasza akela91 (#23680) üzenetére


bl4ze
veterán

Kárász utca, Dock Café
Inkább ott vegyél kávét, kérésre szerintem le is darálják Neked.

Segítőkész, profi személyzet van - keresd Őket bátran, és a kávé is finom, bátran kérj egy ristretto-t :)

.:. bl4ze .:.

(#23682) Charx válasza soldier2 (#23679) üzenetére


Charx
senior tag

Melóhelyemen iszom, van egy kis egyszemélyes kávéfőzőm! De tényleg nem egy nagy cucc! :DD

(#23683) akela91 válasza bl4ze (#23681) üzenetére


akela91
addikt

Árulnak kávét kimérve, vagy ezt külön kérni kell, és te tudod hogy adnak? Illetve milyen áron adják kg-ját? Nekem ez új, csak azért kérdem. :) Csak nem akarom, hogy furán pislogjanak, amikor kérek negyed kilót. :D

[ Szerkesztve ]

(#23684) bl4ze válasza akela91 (#23683) üzenetére


bl4ze
veterán

Tudtommal negyed kilós kiszerelések vannak, de beütöd google-ba és felhívod Őket.

Hivatkozhatsz a kávés fórumra - tudják miről van szó....

.:. bl4ze .:.

(#23685) akela91 válasza bl4ze (#23684) üzenetére


akela91
addikt

Szuper! Megyek is be akkor a héten. :) Köszi

(#23686) peter.szabo


peter.szabo
csendes tag

Sziasztok,

egy NS Oscar HX-es gépem van, amivel a csapolásaim nagyon hajlamosak a csatornásodásra (korábban ezt a Gaggia-val nem tapasztaltam). Szerintetek ez lehet felső szűrő probléma? Érdemes lecserélni a gyárit IMS-re?

Köszi.

(#23687) Charx válasza bl4ze (#23681) üzenetére


Charx
senior tag

Most nézem, szegedi hely, Budapesten nem tud valaki ilyen kimérős helyet?

(#23688) lagoon79 válasza peter.szabo (#23686) üzenetére


lagoon79
tag

előbb sztem tegyél bele OPV-t.

(#23689) Parci válasza peter.szabo (#23686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam a csatornásításon csak rontott az ims 35 mikronos cucc...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23690) bl4ze válasza Charx (#23687) üzenetére


bl4ze
veterán

P&Y művek, kérésre le is darálja Neked. 25 dekától tudsz vásárolni [link]

.:. bl4ze .:.

(#23691) peter.szabo válasza lagoon79 (#23688) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Koszonom, az folyamatban.

(#23692) kukacmolnar


kukacmolnar
csendes tag

Rex c100-as pid-en ha bekapcsolom az auto tuningot, akkor amikor végez kikapcsol magátol?

(#23693) lagoon79 válasza peter.szabo (#23691) üzenetére


lagoon79
tag

akkor sztem előbb várd meg, h lesz-e változás és csak utána menj tovább. egyébként lehet kapni a gyári 4 lyukú helyett 8-as vízterítőt. ha most nem az van rajta, akkor később az is megér egy próbát.

(#23694) kukacmolnar válasza kukacmolnar (#23692) üzenetére


kukacmolnar
csendes tag

Közben rájöttem, hogy igen! (csak picit sokáig tartott)

(#23695) peter.szabo válasza lagoon79 (#23693) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Köszönöm!

(#23696) komarci


komarci
tag

Sziasztok!Tudnátok ajánlani a Kvzzz oldalról szemes kávét 90%-ban latte készítéséhez,Gaggia classichoz? Egy 58.35-ös tamperen gondolkodom és egy tejhőmérőn, szerintetek érdemes ilyenekbe befektetni? Jelenleg 58-as tampert használok. Köszönöm a segítőkész válaszokat!

(#23697) dugesz77 válasza komarci (#23696) üzenetére


dugesz77
őstag

Latte alapnak én az olaszos csokis, mogyorós, pörkölt magvas vonalat mondanám. Pacificaffé La Piazza , Lollocafé Oro/Classico. Tejhőmérőnek eddig a tenyerem egész jól bevált.A tamper meg kosárfüggő. Ha az kell hozzá akkor ne azon spórolj.

(#23698) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

megkóstoltam végre én is a pacific la piazzát. háááááááát... annyira nem jött be.

viszont most húztam egy zseniálisat egy közel egy hónapos peldzsok sidamóból. először megszeppentem, hogy egy hónapos kofit ad a mester, de így nincs apelláta, most tökéletes :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23699) soldier2


soldier2
őstag

Nálam most fogy el a P&Y Sidamo (5 percen belül). A következő esélyt a Spicy Italy nevű kávé kapra, szintén P&Y művektől. Tudna valaki segíteni, hogy nagyságrendileg hová lőjjem be a hőfokot. Én átlag alá tippelek, de még nem volt szerencsém hasonló cucchoz mióta meg van a pid.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#23700) And06 válasza soldier2 (#23699) üzenetére


And06
aktív tag

nálam semmi extra igénye nem volt az SInek.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.