Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) lono981


lono981
csendes tag

Belenéztem a Kovács Csongor könyvbe. Hát, elég elmebeteg ami benne van. Ezt egyedül nem lehet megtanulni. Kezdjük ott, hogy már a legelejét sem értem. :( Kétpólusok számítása.
Ez nem megy tanár nélkül. :( Evvan.

[ Szerkesztve ]

(#30352) CPT.Pirk válasza lono981 (#30351) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha tudsz angolul, akkor nézz bele az Art of electronics könyvbe, ott sokkal hasznosabb dolgok vannak.

Van még egy nagyobb kötet magyarul, be nem ugrik a neve, de a "biblia" néven hivatkoznak rá. Abból is lehet tanulni, bár eléggé mesekönyv az előbbihez képest.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30353) darvinya válasza lono981 (#30351) üzenetére


darvinya
titán

Talán ez könnyen érthető lesz hübscher-klaue-pflüger-appelt - 59022 elektrotechnika tankönyv .

(#30349) Lompos48

Galvanizáló üzem, kohók, hőközpontok, stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30354) moha21 válasza Lompos48 (#30349) üzenetére


moha21
addikt

Ok, akkor ennyi erővel nem kellene erőltetni ezt +-90 fokos -os késést sem a középsulis/technikus karokon reaktanciáknál, mert mindegyik ideális modellre épül és csak közelítőleg ok. Arról nem is beszélve, hogy a topicban is sokszor látott szinuszgörbe-vel is úgy számolunk, mint mintha igazi szinusz lenne, pedig látjuk nem az. Ha meg nem az, akkor más az algebrai középértéke is ( Ugye az Imax le van vágva itt ), így már az alaktényezője is más.

Persze erre az a válasz jön, hogy ez elhanyagolható.

Azt továbbra sem értem, hogy miért fizikaellenes a dolog? A fénysebesség is konstans, előbb megmondták az értékét számítással, mint méréssel bizonyították. Anno tanultuk a Rutherford féle atommodellt valamire jó volt, utána a Planck kis "h"-jával jött a Bohr féle atommodell, itt már tudtak olyat, hogy a hidrogén által kibocsájtott fény frekvenciáját megmondták számítás alapján.. persze bizonyítva is lett.
Aztán ez sem volt megfelelő, mert a színképekben voltak "anomáliák" jött előbb Sommerfeld, aki már ellipszis alakú pályákkal foglalkozott és azzal si számolt, hogy az elektron a nagy sebessége miatt nem fix tömegű.
Persze ez sem volt tökéletes Schrödinger ezt is továbbvitte és még pontosabb eredmények jöttek ki.

Még mindig nem értem, hogy miért fizika ellenes?, Ha én x keresztmetszetű y hosszúságú vezetőre feszültséget kapcsolok és erre z nagyságú áram folyik és én ezt nagy pontossággal tudom mérni, de nem tudom a fajlagos ellenállását, ha én átrendezett képletből kiszámolom, akkor azzal mi a gond?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30355) Lompos48 válasza moha21 (#30354) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nincs nekem semmi bajom sem veled sem a tantervekkel. De azért próbálok "védekezni. :)

Ok, akkor ennyi erővel nem kellene erőltetni ezt +-90 fokos -os késést sem a középsulis/technikus karokon reaktanciáknál, mert mindegyik ideális modellre épül és csak közelítőleg ok

Ha ideálisnak a CSAK valós értékű impedanciát ( :F ) nevezed, akkor az állítás elfogadható. Egyébként nem.

Arról nem is beszélve, hogy a topicban is sokszor látott szinuszgörbe-vel is úgy számolunk, mint mintha igazi szinusz lenne, pedig látjuk nem az.

Csak azért mert kényelmesebb így meg még azért, mert nincs (nem is lehet) egy állandó igaz matematikai képünk a reális hálózatról. Eltekintünk tőle, mert (majdnem) mind tudjuk, hogy nem követünk el akkora hibát, ami fejre állítana egyéb eredményeket.

A Rutherford, Planck, Bohr, Sommerfeld, Schrödinger példák azért nem hasonlíthatók (szerintem), mert alapvető problémájuk volt a közvetett eszközök hiánya, amit közvetettekkel pótoltak, zsenialitással, inventivitással és matematikával.

Még mindig nem értem, hogy miért fizika ellenes?

Szerintem az. Az általánosítást visszavonom. A fajlagos izéket pedig meghagynám anyagállandóknak, mindaddig, amíg van egyebet mit tanítani és rengeteg!
Most ne térjünk vissza oda, ahonnan a vita indult. :R

(#30356) moha21 válasza Lompos48 (#30355) üzenetére


moha21
addikt

Nincs nekem se semmi gondom, szerintem a fórum arra is való, hogy ne értsünk egyet mindenben.

Én tudom kellett számolnom, káromra nem vált kb ennyi. Ez inkább már pedagógia kérdés talán.

Ideálisnak azt nevezem, hogy ideális kondenzátor vagy tekercs, vagy ideális transzformátor stb..

Részemről befejeztem, de a mondanivalóm lényege annyi lett volna, hogy számolhattak ők nyugodtan ilyet is, én jómagam is számoltam. És ez biztos. _:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30357) Lompos48 válasza darvinya (#30353) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Galvanizáló üzem, kohók, hőközpontok, stb.

Galvanizáló üzemmel, hőközpontokkal volt dolgom, stb.-vel is sokkal, kohókkal nem. De mi van velük?

(#30358) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

Épp egy labortápegység építésén dolgozom, még hiányzik a trafó.
Itt található a kapcsolás. A kérdésem az lenne, hogy meg lehetne-e tippelni, hogy mennyi lesz a maximum kimeneti feszültség, ha 24V DC-vel táplálom. :F

(#30359) mezis válasza moha21 (#30354) üzenetére


mezis
nagyúr

"......A fénysebesség is konstans,..."

"A fénytörés oka az, hogy a két közegben eltérő a fény terjedési sebessége. Mérésekkel és a jobb oldali rajz alapján elméleti úton is igazolható[2], hogy a törésmutató ugyanakkora, mint a két közegben mérhető terjedési sebességek hányadosa, illetve a két közegben mérhető hullámhosszak hányadosa."

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30360) darvinya válasza Lompos48 (#30355) üzenetére


darvinya
titán

Én konkrétan a légvezetékeknél kellett számolnom fajlagos vezetőképességgel.

Hogy miért?

Hát pont azért, mert 300m-2km-ig a környezet nem állandó.
Attól, hogy vezetékméretezéssel megadom a vezetéket, még a külső tényező rendesen felülírja.

És ennek hiánya érezhető mostanában rendesen, elég néha a híreket hallgatni.
De lehet, hogy csak költséghatékonyság érdekében nem foglalkoznak vele.

(#30357) Lompos48

Galvanizáló üzemnél pl: mekkora bevonatot vigyünk fel, vagy a sav gőz ne közvetítsen semmit.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30361) Lompos48 válasza vilmaboy (#30346) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ne maradjon holnapra! :)

Korábban volt már itt szó egy FM Transmitter alkalmazásáról.
Szerintem használhatnád. A mikrofon helyett egy hallható frekvenciájú oszcillátort kötsz, amit engedélyezel/tiltasz a kapásjelzőből kapott feszültséggel vagy kontaktussal. A transmittert pedig úgy hangolod, hogy kis FM rádióval vételezni tudd az adását.

(#30362) Lompos48 válasza darvinya (#30360) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A légvezetékes expozédat képtelen vagyok megérteni.

Galvanizálásnál pedig a fürdőket "tápláló" szigetelt vezetékekben kell pontosan áramot mérni. A felvitt réteg pedig egyenesen arányos ezzel, meg a folyamat időtartamával (impulzusüzemű folyamat esetében is). A sav ( :F ) meg a gőz általában kémiai (és nem elektrokémiai, amilyen a galvanizálás) bevonatokat hoz létre, amihez nem sok köze van a fajlagos vezetőképességnek. Galvanizálásnál használatos kis feszültségeken különösen nem.

Gondolom lassan unalmassá válik a téma az asszisztenciának.

(#30363) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#30362) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Asszisztáljak? :)
;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30364) vodkaboy22 válasza darvinya (#30360) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Milyen légvezetékről volt szó? Lechner ? Coax?
A légvezetéknek milyét kellett méretezni? Mechanikai vagy villamos tulajdonságait?
Ha villamos akkor számoltál a dimenziótlanított (1m-re vagy km-re) ellenállással, vezetéssel, induktivitással, kapacitással? Milyen alapanyagról volt szó? Al- acél huzal erősítéssel? Biztos, hogy csak 2km kellett?? Nem volt az inkább 20-200km?
Anyagtulajdonságot elég nehezen ír felül a megszokott normális környezetünk kint a réten... De a legjobb az, hogy arra se kell nagyon méretezni , hogy ha lefagy vagy csak megázik ... (A szigetelő tartókat igen, de a vezetékben nem módosít). A nyár alatt tapasztalható nyúlásból adódó hossznövekedés már érdekesebb kérdés de az se vészes 100kW teljesítményig 20km-en :)
:R Nekem kellett volna ilyet méretezni VIllamos Energetikából annak a rendje szerint meghúztak párszor vele... aztán átmentem mert jól tudtam trafókat számolni meg magoltam de ennek a komolyabb verzióját továbbra se tudtam megoldani :) Nem az én világom :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30365) moha21 válasza mezis (#30359) üzenetére


moha21
addikt

Jogos, úgy értettem a az anyag amiben halad nem változik. Tehát mondjuk vákuumban.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30366) moha21 válasza vodkaboy22 (#30364) üzenetére


moha21
addikt

"Ha villamos akkor számoltál a dimenziótlanított (1m-re vagy km-re) ellenállással, vezetéssel, induktivitással, kapacitással? "

Sőt, ha már energetika és szabadvezetékek, akkor 60 kV felett már levezetést is illik számolni 120kV felett meg már sugárzást is. Itt is jelen van a skinhatás egyébként (tehát az áramsűrűség a vezető szélén nagyobb, mint a közepén ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30367) vilmaboy válasza Lompos48 (#30350) üzenetére


vilmaboy
őstag

a kapásjelzőben van elem. villog, csipog stb.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#30368) Lompos48 válasza vilmaboy (#30367) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azzal, amit gondoltam nem hiszem, hogy sokra mennél. Vissza mindent! Rá kellene szerelni a kapásjezőre, az pedig súly! Inkább egy autóriasztó-távvezérlőadóját kellene/lehetne valahogy adaptálni. A vételen majd lehet spekulálni.

(#30369) kisi válasza Lompos48 (#30368) üzenetére


kisi
aktív tag

Egy dallamcsengő?

Az adója pici, és kb 50m.-ig jó.
A nyomógomb helyett talán egy bc107, vagy hasonló kapcsolhatná...

(#30370) Lompos48 válasza kisi (#30369) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez OK, de ahhoz ki kellene hozni a drótokat a damil mellett.

(#30371) darvinya


darvinya
titán

Egy lerágott csont, de akkor sem tudom miért nem megy másik tranzisztorral.

Lenne ez a FF rajz:

Q1: BC108
Q2: BC109C

Így működik

De, ha Q1, Q2 helyére BC303 rakok be, semmi nem csinál.

Ez most azért lehet, mert BC303 PNP és nem NPN?
Vagy Ucb 90V, ami túl sok?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30372) PHM válasza darvinya (#30371) üzenetére


PHM
addikt

Ez elsősorban azért van, mert a BC 303 PNP tranzisztor.
Azzal is működhetne a kapcsolás, de ahhoz át kellene
azt alakítani.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30373) darvinya válasza PHM (#30372) üzenetére


darvinya
titán

Oké.

Akkor meg kellene fordítani a táp polaritás bekötését?

Eredeti is ilyen, de az AC128-al, viszont Ucb 32V-os csak mint BC108-asnak.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30374) PHM válasza darvinya (#30373) üzenetére


PHM
addikt

Igen. De miért ragaszkodsz a BC 303-hoz?
Kismillió kiszajú NPN tranyó van fillérekért.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30375) Lompos48 válasza PHM (#30374) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kismillió kiszajú NPN tranyó van fillérekért.

Ráadásul a BC109C vagy plasztik testvére a BC173C válogatva is van zaj szerint.

@darvinya Eredeti is ilyen, de az AC128-al, viszont Ucb 32V-os csak mint BC108-asnak.

Az Ucbo csak egy határérték, ami fölött veszélyben van a tranzisztor. Kisebb feszültségeken semmi köze nincs a működéshez. Ha pedig PNP-nél maradnál, akkor ott van a filléres kiszajú BC179C és BC 253C

Ha 2 darab BC303-mal akarod összerakni, meg kell fordítani a táp polaritását.

[ Szerkesztve ]

(#30376) darvinya válasza PHM (#30374) üzenetére


darvinya
titán

Nem ragaszkodok hozzá, de rendes leírás miatt és megépítés miatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30377) PHM válasza darvinya (#30376) üzenetére


PHM
addikt

Nincs azzal sem gond, építsd meg az eredeti kapcsolást
Si PNP kiszajú tranzisztorokkal.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30378) kisi válasza Lompos48 (#30370) üzenetére


kisi
aktív tag

"A kapásjezőknek van egy jack kimenete, ami kapáskor áramot ad le.. Ezt szeretném felhasználni. Arra gondoltam, hogy kellene egy herkentyű, ami amikor áram érkezik bele (kapás), akkor rádiójelet ad le a jelzőrészének."

Szerintem a drótok megoldva.. Első mondat. Viszont a "távbiritty" 12 voltos mini elemmel megy és ha jól emlékszem, nem biztos, hogy a tápfeszt adja rá a gomb, ezért gondoltam egy tranzisztorral kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#30379) darvinya válasza PHM (#30377) üzenetére


darvinya
titán

és Lompos48

Köszönöm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30380) Lompos48 válasza kisi (#30378) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a jack-kimenet valahogy a partra "hozható" (kontaktus, feszültség, bármi, de ami sajnos 2 szálat feltételez) akkor az első FM transzmitteres elgondolás működőképesnek tűnik.

(#30381) darvinya válasza Lompos48 (#30375) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom így kellene a fordított polaritású táp bekötés PNP tranzisztornál.?

:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30382) Lompos48 válasza darvinya (#30381) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem! az "1" és "4" is a pluszra kerül. Egyszerűbben az eredeti rajzban felcseréled a +9 és GND szálakat.

(#30383) darvinya válasza Lompos48 (#30382) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, de az előző kapcsolás is működik.
Csak potit kell vennem, mert ami most van rajta kontakt hibás. :(((

Viszont hangzásban van eltérés rendesen.
NPN-es lágyabb, de erősebb a torzítás, modern elektronikus hangzás világú.
PNP-es ércesebb és mély orientáltabb mint egy csöves erősítőn lenne.

Bár lehet a poti miatti eltérés is, ez talán holnap kiderül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30384) vilmaboy válasza Lompos48 (#30370) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez jó lehet. az elektromos jelzőből van jack kimenet, ami akkor kap áramot, amikor csipog a jelző, evidens amikor kapás van. rákötöm egy vezeték nélküli csengő kapcsolójára...kapáskor megnyomja a gombot. a csengő másik része pedig megszólal. Ez működhet...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#30385) Lompos48 válasza vilmaboy (#30384) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ki kell próbálni! Én még nem fogtam kézbe olyan csengőt. Így passz! De kíváncsi vagyok :)

(#30386) PHM válasza vilmaboy (#30384) üzenetére


PHM
addikt

Azért ez így mégsem lesz teljesen jó.
A kapásjelzőből kijövő feszültséget nem kötheted közvetlenül
a vezeték nélküli csengő nyomógombjának a helyére.
A legolcsóbb megoldás egy tranzisztor lenne, amelynek a bázisáramát
a kapásjelző szolgáltatná egy ellenálláson keresztül.
Ehhez nem ártana tudni a kapásjelző kimenő feszültségét.
A tranzisztor emitterét és kollektorát tudnád a csengő nyomógombjára kötni,
amihez a nyomógombon lévő feszültség polaritását kellene tudni.
Tehát kell a dologhoz még egy saját/kölcsönkért multiméter is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30387) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Egy LTZ traktort készítenénk műszaki vizsgára, de az irányjelzőnél elakadtam.
Sosem kötöttem még be irányjelzőt és nem tudom hogyan kell.
Igazából úgy kellene, hogy vészvillogó is legyen.
Ami van: 3 állású kapcsoló, 2x21W villogtató (L, P, + csatlakozások) és a vészvillogó kapcsolója.
Jól gondolom, hogy ez a villogtató gyengus lesz a vészvillogós üzemhez?
Ja és kell majd egy visszajelző is, ami minden helyzetben jelzi a működést.

Tud valaki segíteni benne?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#30388) darvinya


darvinya
titán

Csináltam egy szöszenetet a Fuzz Face -ről.[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30389) kjani18 válasza PH-User (#30387) üzenetére


kjani18
őstag

A traktorokhoz nem értek, ha tudnál egy skiccet az irányjelző rendszerről, talán tudnék segíteni...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30390) darvinya


darvinya
titán

Mennyire életképes a hangszín szabályzó?
C1t 47nF
C2t 10nF
R1t 47kΩ
R2t 10kΩ
potméter 100kΩ lineáris.

:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30391) totya694 válasza PH-User (#30387) üzenetére


totya694
őstag

Üdv
Például egy Trabant

Üdv:Attila

(#30392) totya694 válasza PH-User (#30387) üzenetére


totya694
őstag

Elektromosat tegyél fel mert a hagyományos hőszálas hamar bedöglik és terheléstől függően a ritmusa is lassul....

Üdv:Attila

(#30393) PH-User válasza kjani18 (#30389) üzenetére


PH-User
addikt

Szia Jani!

Skiccet azt nem tudok, bejön 4 szál vezeték a fülkébe az izzóktól, a másik 4 az helyben van testelve a fülke csövezésére.

Aztán van egy sima BE/KI kapcsoló a vészvillogónak és van egy 3 állású kapcsoló az irányjelzőnek.

Meg van az a relé, amit írtam is, de szerintem az gyengus akkor.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#30394) totya694 válasza PH-User (#30393) üzenetére


totya694
őstag

Bármelyik autóbontóba találsz elektromos villogó autómatát és azok igen csak túl szokták élni azt az autót amibe rakják.

Üdv:Attila

(#30395) darvinya


darvinya
titán

Van a FF kapcsolásban 2.2uF polarizált kondi, tranzisztor felőli lábán 3V, másik lábán 0.0-0.01V (bár az utóbbi inkább műszer csalhat).
Ezek szerint halott a kondi, teljesen mindegy melyik irányba kötöm be.
Erre valaki?
(#30390) darvinya

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30396) Lompos48 válasza darvinya (#30395) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a bemenő kondiról van szó (nincs másik 2.2uF-os), akkor a tranzisztor bázisában (a kondi jobboldali lábán 0.6-0.7V-ot kell mérned. Ha nem annyi van, akkor a tranzisztor hibás. A baloldali lábán (Be) a feszültséget az határozza meg, ami oda van kötve.

(#30397) darvinya válasza Lompos48 (#30396) üzenetére


darvinya
titán

Q1 PNP emitter 8.6V, bázis 2.8V kollektor 1.8V, terheletlenül a 2.2uF 0.33V (be oldalon).
Q2 PNP emitter 2.53V, bázis 1.81V, kollektor 2.52V.
1uF ellenállás felőli lábán 0.14V, ennyit esne 8.2kΩ-os ellenálláson.

És ami javasoltál bekötésnél is az 1uF ellenállás felőli lábán 0.14V van.

Akkor most mi lehet?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30398) kjani18


kjani18
őstag

7" -os tft kijelző egy hordozható DVD lejátszóból, elvileg működik. 8 vezeték jön ki belőle, de nem tudom beazonosítani. kettő árnyékolt. Van valakinek tippje, vagy hasonló cuccról rajza, neten semmit sem találtam.
Salora, de a típust nem tudom...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30399) totya694 válasza kjani18 (#30398) üzenetére


totya694
őstag

Nincs a kijelző hátlapján kód vagy típusmatrica vagy valami?Ha a kijelző típusa meglesz akkor a bekötés is...

Üdv:Attila

(#30400) kjani18 válasza totya694 (#30399) üzenetére


kjani18
őstag

Nincs, de 99%, hogy Ő az.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.