Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Batman2 válasza Csaba_20_ (#996) üzenetére


Batman2
őstag

De bizony egy feszültségosztóra gondoltam, figyelembe véve a tranzisztoron(-kon) keletkező feszültségesést.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1002) Batman2 válasza kisninja (#994) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Elolvastam, megnéztem, küldök majd mélben kapcs rajzot.
A rajzon, amint látom, egy, legalábbis részben stabilizált kapcsolás van. A TIP tranzisztorok tudtommal csak pár amperes terhelhetőségüek, ezért kell belőlük ilyen sok. A BD250, mint írtam, eleve 20A, tehát nem kell belőle több. Másrészt a tranzisztorok bázisárama is nö a teljesítményükkel, így az is lehetett a probléma az elgondolásoddal, hogy az az egy ellenállás (a 100 ohm, 0.5W-os) nem tud elég jelet szolgáltatni a BD250-esek kellő vezérléséhez. de lehet, hogy még egyet sem tud megfelelően vezérelni, azt nem tudom, hogy a nyitóáram hogy viszonyul a két típusú tranzisztornál egymáshoz (bár lehet hogy a katalógusomba benne van a TIP is).
Mindenesetre próbáld ki egy darab BD250-es tranyóval is, de igen ngay hűtőt tegyél rá, ha rendesen meg akarod terhelni !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1003) And válasza Batman2 (#1002) üzenetére


And
veterán

A TIP-jelzésű tranzisztorok általában darlingtonok, a B-jük (h21) ezer feletti. A nyitófeszültségük ezért relatíve nagy, de a TIP120...122 npn típusok 5A folyamatos kollektoráramot bírnak, 65W disszipáció mellett (nagy hűtőbordán természetesen).

(#1004) zLegolas


zLegolas
őstag

Up, mert érdekel...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1005) pjtr


pjtr
aktív tag

sziasztok!

Lehet hogy nem pont ide vágó téma, de kezd megdögleni a Tv-m.
Tipusa: Thomson 28dp25eg, 3 éves, persze garancia már nincs rá.
egy pár hónapja azt vettem észre, hogy lassan kapcsol be. Pár hete időközönként kikapcsolt a tv magától.
Tegnap este bekapcsoltam, lassan ''búútólt'' be, hirtelen elkezdete a csatornákat váltogatni magától, utána kikapcsolt, 3mp múlva visszakapcsolt, megint kikapcsolt. Megijedtem és kikapcsoltam a tévén lévő gombbal. Fél óra múlva probáltam visszakapcsolni, beszürkült a képcső, 4-5 mp múlva kikapcsolt.
Mivel nagyon nagy vihar volt éppen nálunk, kihuztam az áramból is.
4-5 óra múlva megmutattam a tesómnak a tv-t, és másodjára sikerült bekapcsolnom a Tv-t.
Az elején van 1 piros led, ami időnként felvillan.(amig jó volt, addig kikapcsolt állapotban folyamatosan világítot.
Azóta kifogástalanul megy... (kb 1 órája) nem merem kikapcsolni, mert nem vagyok benne biztos, hogy utána vissza is tudnám kapcsolni :(

Esetleg van vkinek ilyen tipusú tévéje?
Ha igen volt már ilyen hibája?

Főleg tv szerelő mágusoknak:
-Mi lehet a hibája?
-Mit tudnék én megnézni? (égett szaga nincs sehol)
-A Tv elején lévő piros LED össze-vissza villogása hiba-kódót mutat???
Ha igen honnan lehetne megszerezni a kódtáblázatott? (kerestem, de nem jártam sikerrel)
-Csak szerelő tudja megállapítani a hibát?


(igazándiból szerelőt csak a legvégsőbb esetben szeretnék hívni, mert teljesen le vagyok égve, Gondolom 10k alatt ki se jönnek, utána mond még 20-30k javitási összeget :( 50k lassan meg új tv lehet venni.)
Ha tudnátok segíteni a hiba meghatározásában, akkor megvenném én az alkatrészt, és ha forrasztani kéne pl, akkor az egyik barátom megcsinálná talán nekem.
Tudom hogy ez nem a legelegánsabb megoldás, de sajnos most véges a pénzügyi keretem.


Mindenkinek előre köszönöm a segítségét! Sajnos csak este fele tudok újra fórum közelben lenne, de minden segítő Hsz.-t szivesen veszek, amint tudok válaszolok is rá!!!!!!
És bocsi hogy ide tettem fel a kérdésemet, csak olvastam 1 pár Hsz.-t és láttam hogy kondikról tranzikról, stb volt szó.


Köszönetettel peti

(#1006) Steve Jr. válasza Steve Jr. (#999) üzenetére


Steve Jr.
tag

Na? Senki sem rendelt tőlük samle-t? :F

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1007) zLegolas válasza pjtr (#1005) üzenetére


zLegolas
őstag

Önképző javítási útmutató, ha ilyesmiben gondolkozol:

TV:
Bővebben: link

monitorok:
Bővebben: link

meg általánosan mindenféle:
Bővebben: link

Ha segít, örülök. Sajna konkrétabbal nem szolgálhatok per pill...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1008) pjtr válasza zLegolas (#1007) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia!


Mivel én teljesen kasu vagyok hozzá, ezért kérdeztem meg itt a forumon, hátha vkinek volt már ilyen problémája.
Konkrétan arra gondoltam, ha vmilyen IC hiba lenne például, akkor megvenném saját magam az alkatrészt, és egy barátom kicserélné nekem.
Persze elég nehéz lehet távgyógyítással probálkozni, de sosem lehetetlen, hogy pont egy tv szerelő, vagy egy Thomson mágus is olvassa a PH!-t :)

Köszönöm peti

(#1009) -Badger-


-Badger-
csendes tag

Hy!
Engem az érdekelne,hogy tud e valaki lehallgató készüléket ácsolni,és ha tud mennyiért

Nem győzni jöttünk,hanem pusztítani!

(#1010) Csaba_20_ válasza Batman2 (#1000) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Batman2 írta:
De ha az egész áramkört úgy állítjuk be, hogy a kondenzátor kapacitását is figyelembe véve, a megfelelő kitöltési idejü szaggatást alkalmazzuk, akkor kaphatunk közel simított 12V-ot. Mivel a kondenzátornak, amíg feltölt addig fogyasztása van, tehát terhel és feszültségesést okoz. És ha a töltés addig tart, míg a feszültsége éppen eléri a kívánt feszültséget és akkor jön a 0 periódus, ebben az esetben (legalábbis terhelten) nem megy feljebb a feszültség a kívántnál

Odáig teljesen igaz, hogy megfelelő kitöltési tényezőt beállítva már kondenzátort rákötve is tudunk effektív 12V-ot előállítani a 24V-ból. De a többivel nem tudok egyet érteni. Mielőtt bármiféle átalakítót is alkotnánk, alapból feltételeznünk kell, hogy a bemeneti feszültség mindig 24V. Esetünkben ez főleg igaznak kell legyen, hiszen 15 A-rel szeretnénk terhelni (legalább ennyi, ha 12V-on 30 A kell). Ekkora teljesítményű tápnál már rég nem fordulhat elő az, hogy már egy kondenzátor feltöltése is feszültségesést okoz. A terhelés a kondenzátor két kivezetésére van kötve(legyen C és D pont). A kondenzátor akkor fog töltődni, ha a rákapcsolt feszültség nagyobb, mint az ő feszültsége. Nekünk csak 24V-ot van lehetőségünk rákapcsolni C és D ponton. Odáig okés, hogy a kondenzátort valamiféle impulzus modulációval nem engeded feltöltődni 24V-ra, de nem is engeded nagyon 12V alá. Viszont C és D ponton ugyanúgy a 24V fog megjelenni, valahányszor rátöltesz a kondenzátorra. Ez az elgondolás jó(kicsit kibővítve), csak abban a formában, ahogy ezt kitalálták: Buck converter.

Batman2 írta:
Egyébként nem csak ízzóknak felel meg ez a szagattott (PWM-impulzusszélesség modulált) egyenáram, hanem motorokat is szoktak kifejezetten ilyennel vezérelni, ez biztos. Én is ennek a mintájára csináltam áramkört, amivel a 12V-os autó ventillátor fordulatszámát szabályoztam.

Igen, de nem minden motor szereti a PWM-et!

(#1011) Csaba_20_ válasza Batman2 (#1001) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ezt pontosan milyen formában? Nem tudok elképzelni két ellenállásból és két transztorból együttesen se ide megfelelő kapcsolást.

Még esetlegesen egy feszültség stabilizátorra tudok gondolni, de az is több, mint két ellenállás és két tranzisztor. Arról nem beszélve, hogy jelentős vesztesége van ekkora áramoknál már.

(#1012) Csaba_20_ válasza pjtr (#1005) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mivel te magad nem rendelkezel kellő tudással a TV megjavításához, szerelőt kell hívnod! Ez a szomorú helyzet.:(

(#1013) Batman2 válasza And (#1003) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Kösz az infót And !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1014) Csaba_20_ válasza Batman2 (#1013) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Bocsi, nem akarod elárulni akkor, hogy milyen kapcsolásra gondoltál a feszültségosztóval kapcsolatban? Azért kérdem, mert tényleg érdekelne, de ha nem akarod, akkor ne tedd.

(#1015) Batman2 válasza Csaba_20_ (#1014) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Semmi titokzatos nincs benne! egyébként már korábbi megynilatkozásomban le volt írva, bár kapcs. rajz nem volt hozzá.
Mégegyszer: két ellenállásos feszültségosztó (1.2-1.5Kohm), +13.5V körüli csomóponti feszültséggel, ehez kapcsolódik két egymás után kapcsolt tranzisztor a megfelelő teljesítmény érdekében (BD239 és BD249). Neki ugyan 20A kellene, de a BD249 ebben az esetben csak 10A-ig biztos.
De ha stabilizált kell, azt is lehet egy fesz. stab. IC-vel, két kondival, két diódával, ami a fesz.stab. (7812) feszültségét emeli fel kb. 13.5V-ra és az vezérli a két tranzisztort. Természetesen ebben az esetben veszítünk a stabilizálásból, de azért még használható kapcsolás.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1016) Csaba_20_ válasza Batman2 (#1015) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Huhh, hát ezt továbbra se értem, nem tudnál gyorsan mondjuk paintben egy kapcsolási rajzot készíteni?

(#1017) Csaba_20_ válasza Batman2 (#1015) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A feszültségstabilizárotos kapcsolást közben sikerült összehozni, de hatalmas hibája, hogy sok a vesztesége. 12V-os kimeneti feszültséggel számolva a tranzisztorokon szintén 12V fog esni, ez 30A-es áramnál már jelentős teljesítményt jelent, amit hűteni is kell. Ez 50%-os hatásfokot jelent, ami ilyen esetben szerintem nagyon rossz.

Feszültségosztós kapcsolásra azóta se sikerült rájönnöm.

(#1018) Xantomas


Xantomas
őstag

Lenne egy project (illetve projectünk) ami a következő:
-párhuzamos portról vezérelhető rádiós távirányító, ami egy kocsikát irányít.

Ötlet az van bőven, sőt, dögivel, csak használhatatlan mind.

pl.: párh. port vezérel egy 27 Hzes rádióadót, ami egy kivénhedt Niko kocsi távirányítója.
Innentől már nagyon könnyű a helyzet, mert csak egy áramkört kell tervezni, az ezt a jelet dekodoló szintén NIKO IC-hez (az eredeti nyák megvan)

A távirányító potméterei tulajdonképpen egy ''digitális potméterrel'', a párhuzamos portból kijövő jellel, és optocsatolókkal lennének vezérelve.

Ehhez kellenének ötletek, és oldalak, amik ezzel foglalkoznak :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1019) Xantomas válasza Xantomas (#1018) üzenetére


Xantomas
őstag

Bővebben: link
Erről az ICről lenne szó :Nikko Toys 2061D de semmi az ég világon nincs róla az interneten, pedig google és yahoo a jóbarátom.

nem 27hz, hanem 27MHz, nem mindegy :DDD

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1020) mikado válasza mikado (#997) üzenetére


mikado
tag

Igaz nem jelentkezett senki, de megoldódott... :R
Up a topicnak!

[Szerkesztve]

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#1021) golyani


golyani
addikt

mennyire nehéz egy egyszerűbb csöves erősítőt összerakni?
Olyan 80W-os 6 ohmos hangszórópárhoz lehet csinlánék majd 1-et.
ja igen ha a 3 utas hangszóróba csak 1 vezetékpár megy az azt jelenti h váltó (vagy mi) benne van?

és mennyiből jönne ki?

[Szerkesztve]

(#1022) Xantomas válasza golyani (#1021) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem nagyon bonyolult... sőt egy quad4nél egyszerűbb, de az elektroncsövek úgytudom viszonylag drágák:
Itt találsz pár kapcsolást: Bővebben: link A Glass Amplifiers-nél keresd.

Én is szemeztem egy ilyen erősítővel, de sokkal olcsóbban kijönne egy dupla Quad 4 építése...

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1023) Csaba_20_ válasza Batman2 (#1015) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Eltűntél?

(#1024) DDL válasza golyani (#1021) üzenetére


DDL
őstag

Mit értessz egyszerűbb alatt?

15-18W-os ULPP-s saccra:
- kimenők 30.000,-
- végcsövek (6L6GC) 4*3.700,- ~ 15.000,-
- előcsövek (4*E88CC) 4*1.600,- ~ 6.500,.
- hálótrafó 17-18.000,-
- egyéb alkatrészekre 12-15.000,-
Össz: ~ 84.000,-Ft

+ a doboz

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1025) DDL válasza Xantomas (#1022) üzenetére


DDL
őstag

A linken feltüntetekkel csak az a baj, hogy leginkább fejhallgatóhoz valók... :D


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1026) golyani válasza DDL (#1024) üzenetére


golyani
addikt

ha ennyibe van akor már semmire.

(#1027) DDL válasza golyani (#1026) üzenetére


DDL
őstag

Mire számítottál?
Ha olcsóbb csöveket veszel és magad tekered a trafókat akkor 20-25k-t spórolhatsz. De akkor 10W-nál többre ne számíts.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1028) biker


biker
nagyúr

létezik ma már földi halandónak is megvásárolható IC, amiből építhető házi SPDIF>analóg átalakítás? :D
vagy még nincs ilyen ker.forg.-ban?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1029) deathunter válasza Papa-Georgo (#1) üzenetére


deathunter
csendes tag

jó ez a HOBBY ELEKTRONIKA ''szoba'' :DD:D:DD

[Szerkesztve]

(#1030) biker


biker
nagyúr

nos? senki?

Olyat a terminálon olvastam, hogy digitális erősítő készítése, de ha jól vettem ki, ott analóg jelet digitalizálnak, és azzal dolgoznak valamit, nem igazán követtem végig, de nem 5.1 dekóderről volt szó.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1031) And válasza biker (#1030) üzenetére


And
veterán

Nem akarnálak lebeszélni róla, de nem volna egyszerűbb egy olcsó v. használt házimozi-erősítő beszerzése? Mert az spdif -> analóg szerintem önmagában nem sokat takar. Az spdif egy fizikai felület, amin közlekedhet sima PCM (többféle bitrátával és bitmélységgel), valamint tömörített audió jelfolyam is (DD vagy DTS, egy rakás csatorna-konfigurációval a 2.0 és az 5.1 között). Ezen formátumok dekódolásának házilagos megoldása szerintem meglehetősen sok fejlesztést igényel.
Ja, a digitális erősítő meg egyszerűen kapcsolóüzemű megoldást jelent - igen jó hatásfokkal -, valami olyasmit, mint a PWM (természetesen az audió jelhez képest kellően gyors kapcsolási frekvenciával).

(#1032) biker válasza And (#1031) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ''sajnos'' tudom, hogy az spdif csak annyit jelent, mint videonál az avi, nagy semmit, szabvány és kész.
azon belül millió dolog lehet, csak érdeklődnék.

csak azon gondolkodtam, hogy megoldható-e egy ilyen.
esetleg olyan eszközzel, ami automatikusan felismeri a bemenő jelet, és úgy keveri a kimenetre, stb, bár tudom, ilyen esetben is millió szart lehet beállítani még.

csak mert a legolcsóbb játékosokon is szokott lenni spdif out, azonban multichannel audio nem mindíg, vagy ha igen, akkor nem mindíg jó, vagy ált. ''erősítős'', ami 10W sub+3W satellitet jelent
kicsit jobbak meg már........

gondoltam, hátha :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1033) damatic


damatic
tag

Hali!

Nem tudom, volt-e már téma Mp3 lejátszó.

Megfizethető kitet keresek, olyat, ami IDE felületről olvas leginkább HDD-t.

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#1034) Batman2 válasza Csaba_20_ (#1023) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Bocs, szabadságon voltam, most meg a munkahelyem költözik és nem tudom, mikor lesz megint internetem, mert az új helyen még nem üzemel, ez a helyzet !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1035) Batman2 válasza Xantomas (#1018) üzenetére


Batman2
őstag

Hi
Ez egy érdekes feladat, a párhuzamos porti részében esetleg tudok segíteni, a többit nem ismerem, nézz át a PC elektronika topikba, ott foglalkozunk ilyenekkel.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1036) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Elnezest rossz helyre ment! Ezt a topikot meg boszen olvasom!

[Szerkesztve]

(#1037) sirály12 válasza Steve Jr. (#999) üzenetére


sirály12
őstag

Én szoktam tőlük kapni cuccot. Majd minden héten. Eddig nagyon kevés cucc volt amit nem küldtek ki. Király cég.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#1038) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Sziasztok! Tudnatok segiteni linkekkel es leirasokkal, hogy hogy kell parhuzamos portra LCDt kotni?

(#1039) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy áramkör (pár alkatrész, és egy PIC amihez megvan
amit bele kell írni), amit szeretnék megcsináltatni.
Ez az áramkör egy fényérzékelö lenne, és exponáló lenne fényképezőgéphez.
Erről lenne szó: Bővebben: link

Ha valaki tudna segiteni (persze nem ajándékba), azt megköszönném.

Választ emailban, vagy a topicban!

ByE

you can CANON

(#1040) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Hali urak! Nincs valakinek valami normálisabb multimétere eladó? :U

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#1041) kem


kem
addikt

Sziasztok kollégák:R!
2 dolgot kéne megoldanom:
1:Az egyik,h öcsém rosz adaptert kötött a scannerbe, és eldurrant egy kondi, így nem is
látom milyenre kéne cserélni. Hol találok kapcsolási rajzot HP Scanjet 3200C-hez?
Komplett nyák is érdekelne, ha esetleg valaki ráejtette volna a sújzót a sajátjára:D
2:Haverom Sony discmanje nem működött, szétszedtem, és kiderült,h az a hosszú
menetes rúd ami vezeti az olvasó fejet a CD közepétől kifele, pár hajszálnyit elhajlott.
Hogyan tudnám ezt kiegyenesíteni?:F Esetleg érdekelne alkatrész...

Köszi!

(#1042) ReJim válasza kem (#1041) üzenetére


ReJim
őstag

csak a kondival van gond? :U
fényképezd le, lehet tudok segíteni szknner ügyben...

</end.?>

(#1043) Steve Jr. válasza sirály12 (#1037) üzenetére


Steve Jr.
tag

Köszi a választ! Időközben kiküldték a csomit. (egyszerre 5-öt)
Ugye nem kell attól félnem, hogy egyszer csak csekket kapok tőlük?

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1044) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Elektronikával picit kapcsolatos:

iButton-ról vélemények, alkalmaztátok már, hallottatok-e egyáltalán róla,
kapcs. rajzok?

Google-ban rákerestem, de nem sok sikerrel.

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1045) kem válasza ReJim (#1042) üzenetére


kem
addikt

Ha sikerül szereznem egy fényképezőt, lefényképezem.
Nagyon remélem,h csak a kondi szállt el:(!

Köszi!

(#1046) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tiszetl hobby-s kollegak lenn egy eygszeru kerdesem, lehet DVI-I csatlakozot venni?? par boltban mar korbenesztem, de vagy nagyon hujjen nesztek, vagy kozoltek hogy nincs...:- (((
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1047) sonar válasza Steve Jr. (#1044) üzenetére


sonar
addikt

Asszem vagy a texas (ti.com) vagy a maxim (maxim-ic.com) gyárt ilyeneket. Ott találsz hozzájuk leirást.
Egyidőbe érdekelt a dolog engem is, csak abbahagytam vmiért.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1048) Steve Jr. válasza sonar (#1047) üzenetére


Steve Jr.
tag

Öööö... az infókról csak annyit, hogy leírják mi a neve, és kész.
Még példaáramkör sincs! :(
Én is meg fogom unni hamarosan... :O

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1049) tray


tray
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérek Tőletek egy kisebb probléma megoldására. Tehát a feladat két szóban: elemek lemerítése.

Bővebben: van egy rakás újratölthető elemem (1.2 voltos akksik), amit egérbe, mp3 lejátszóba, fényképezőbe meg néha egyéb eszközökbe rakosgatok. Úgy tudom, a hosszú élettartam érdekében az elemeket csak akkor célszerű a töltőre rakni, ha már teljesen le vannak merülve. A gáz az, hogy néha a félig lemerült elemekkel már nem akarok/tudok mit kezdeni (elkerülendő pl. mondjuk ha fényképezőgépben viszem valahova, és 2-3 kattintás után kész), tölteni kellene őket, de előtte le kellene meríteni teljesen. Na ehhez kellene valami egyszerű és olcsó eszköz.

Olyanra gondolok, hogy veszek egy elemtartót, vezeték meg forrasztópáka van, sorbakötök egy ledet az elemekkel ami pár óra alatt leszívja őket. A gond az, hogy egy led ehhez kevés, ehelyett kellene valami okosság.

Kösz.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#1050) ReJim válasza neduddki (#1046) üzenetére


ReJim
őstag

milyen boltokban nézted? kifejezzetten elkektronika alkatrész boltban?
csak a csati kell? mert azt csak ott tudnak adni...
meg valószínű hogy magát a csatlakozót nem dvi-i-nek hívják...
(mondanám, hogy utánna kérdezek, de a választ már nem tudnám megmondani, csak hétfőn... addig is ajánlom a googlin keress bolti árlistán...

Steve Jr.: iButtonokról volt szó egyik levlistán, majd hétfőn összeszedem a levelkete, és elküldöm mailedre...

tray:
És ha jópár ellenállást rákötnél? mert elvileg minden fogyasztónak van ellenállása, és elvileg ezért fogyasztanak... (ha jól tudom..)
de nem mondok neked semmit biztosra, mert megint lehülyéznek... :(

</end.?>

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.