Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Kernel válasza darvinya (#59000) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem, az csak egy szokványos 2S PCB védelem. Tehát még a "charger" szót sem illene a címében emlegetni (hiszen nem töltő) a BMS is kicsit túl hangzatos.

Ha már Battery Management System, szerintem legalább tudjon egy kis pluszt (balanszírozás), az alapokhoz képest. De ez nyilván nem fogja zavarni a kereskedőket, vagy ezeknek a gyártóit.

Ilyen bonyolultabb rendszert, amiről szó volt, konkrét készülékben találhatsz legfeljebb, amit eleve így terveztek, összehangolva a töltési rendszerrel. Barkácsolni ilyet nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59002) darvinya válasza Kernel (#59001) üzenetére


darvinya
titán

Tehát ez [link]/[link] védelmi elektronika és töltés elosztó, kisűtéskor pedig adja sorosan kapcsolt cella feszültséget?
P± -n 5V töltéskor, kisütéskor ≈8V
Ehhez kellene még külön töltő pcb?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59003) kmisi99 válasza Kernel (#58999) üzenetére


kmisi99
addikt

Vagy olcsó János megoldásként az működne, hogy az egyik szál + - kábelét elvágnám és csak az adat szálak lennének a másik szál meg menne a telefon töltőre.

(#59004) PHM válasza kmisi99 (#59003) üzenetére


PHM
addikt

Úgy nem lesz jó, a negatívot ne vágd el, hiszen akkor nem lesz mihez
viszonyítani az adatvezetékeket.
Elméletileg működhet a dolog amúgy, ha a Kernel fórumtárs által
említett feltételek adottak. (Megfelelő, stabil táp.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#59005) tordaitibi válasza vizimento (#58992) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor hogyan akarod majd hasznalni? :) ha nincs vezerlo.
A 24 V a forgatas fuggvenye, lassan forgatva nem lesz meg.

(#59006) Kernel válasza darvinya (#59002) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindkettő szokványos 2S védelem, nem töltéselosztó.

Ezeket a védelmeket az akkuval egybeépítve, egy integrált egységként kell elképzelni. Ha például 2 cellás egység, a külvilág felé akkor is csak 2 szál vezetéked lesz (P+ P-), azon kapja a töltést, de ugyanoda megy a terhelés is.

A töltéshez ebben az esetben egy 8,4 V végfeszültségű Li-ion töltőáramkör szükséges. Vagy egy CC/CV modult kell beállítani ennyire, valamint az áramkorlátot is igény szerint.

Balanszírozás ilyenkor nincs, mint ahogy sok laptopnál sincs. A feszültség eloszlását csak a cellák egészségi állapota határozza meg. Jó esetben egyforma.

Amikor elhasználódik valamelyik cella, megnő a belsőellenállás, akkor jönnek a gondok. Az egyiken túlszalad a feszültség, 4,2 V fölé. A védelem ezt detektálja, 4,25 V-nál megszakítja az áramkört, a FET-kapcsolókkal.

Ilyenkor van az, hogy a laptop töltése leáll, pedig még fel sem töltődött. Később, amikor a problémás cella feszültsége visszaesik, töltés újraindul.

Az előzőleg említett bonyolultabb töltési rendszer még a laptopoknál sem gyakori, egyébként is ahhoz több FET kell, hogy a szükséges soros-párhuzamos átkapcsolások megoldhatók legyenek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59007) darvinya válasza Kernel (#59006) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm
Így már világos.

Akkor gondolom ilyen kellene 2S-ben nekem? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59008) kmisi99 válasza darvinya (#59007) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen ilyen kell, viszont attól függ mire kell mekkora terhelés? Mert ha kis fogyasztású eszköz mellé megy akkor ez is teljesen jó [link] 2-3 Amperig simán jó. Ha komolyabb helyre kell PL akkus fúróba oda nem árt egy 15A [link]

[ Szerkesztve ]

(#59009) Kernel válasza darvinya (#59007) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha fontos számodra a balanszírozás, mert nem garantálhatók az egyforma minőségű cellák, akkor lehet. Felismerhető a panelon lévő kisütőellenállásokról, amit tranzisztorok kapcsolnak.

Létezik önmagában balanszer is:

http://www.ebay.com/itm/262883503004

Ez meg védelemmel együtt:

http://www.ebay.com/itm/322480787480
http://www.ebay.com/itm/122240079884

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59010) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm mind2nek.

Még csak tervezés van, max. 1A-es fogyasztóhoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59011) vizimento válasza tordaitibi (#59005) üzenetére


vizimento
senior tag

Majd rendelek aliról egy olcsó vezérlőt, vagy veszek aprón egy használtat. Csak előtte sikerüljön kifognom egy olcsó, de működő motort...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#59012) VIPowER


VIPowER
senior tag

Valami olyan, hát lehetőleg a legegyszerűbb kapcsolást keresném, ami azt csinálja hogy 30 percig bekapcsolva tart egy relét, majd 30 perc szünet, és mindezt a végtelenségig, azaz automatán. Van egyszerű kapcsolás ehhez?

(#59013) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Miért van AC 12V egyik ága közösítve testként?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59014) kjani18 válasza VIPowER (#59012) üzenetére


kjani18
őstag

Mennyire pontosan kell a 30 perc?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#59015) VIPowER válasza kjani18 (#59014) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem kell hogy pontos legyen.

(#59016) PHM válasza darvinya (#59013) üzenetére


PHM
addikt

Valószínűleg egyutas egyenirányítók, + feszültség többszöröző
is lehet a panelon. Kapcsolási rajz nincs véletlenül?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#59017) xxxjjjkkk válasza VIPowER (#59012) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ez?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59018) VIPowER válasza xxxjjjkkk (#59017) üzenetére


VIPowER
senior tag

Lehet hogy jó lehetne akár ez is, de nekem semmi csicsa nem kell. Igazából egyelőre építeni szeretném, aztán ha mégis kész megoldás kellesz, akkor jó lesz valami ilyesmi is. Köszi.

(#59019) darvinya válasza PHM (#59016) üzenetére


darvinya
titán

Nincs(majd végig követem és megrajzolom).
Greatz híd van (második képen jól látszik 4db dióda helye), de kapcsoló(potméter) körben is van 1db dióda.
De AC 12V táp egyik ága audio ki/bemenet teste.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59020) kjani18 válasza VIPowER (#59015) üzenetére


kjani18
őstag

[link]
Ez a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#59021) VIPowER válasza kjani18 (#59020) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszi.
Kimenetre kell tranzisztor? Vagy meg bírja húzni a relét?

(#59022) kjani18 válasza VIPowER (#59021) üzenetére


kjani18
őstag

Kell tranyó, a relé áramfelvételétől függően.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#59023) VIPowER válasza kjani18 (#59022) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ok. Köszöntem.

(#59024) Lompos48 válasza kjani18 (#59020) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nehéz lesz azzal a félórás félperiódus. :Y

(#59025) VIPowER válasza Lompos48 (#59024) üzenetére


VIPowER
senior tag

Tegyetek már boldoggá. :)
Abból a kapcsolásból hány perc a max amit ki lehet hozni?

(#59026) Lompos48 válasza VIPowER (#59025) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Erre így nehéz kapásból válaszolni. Adatlapot kellene böngészni, hogy melyek a maximális ellenállásértékek, amiket az IC megenged. Ugyanakkor a kondenzátorral sem lehet elszállni a csillagos égig. Megohmos ellenállások mellett is többezer mikrofarados kondenzátor kell az általad igőnyelt időzítésekhez. Azok pedig elektrolitkondenzátorok, amikkel nem "illik" mikroamper nagyságrandű áramokkal szórakozni. De ezek már bonyolultabb dolgok. Legtöbbször (mondom én!) egy sokkal szaporább multivibrátort szokás használni, ami után egy digitális számlálót kötnek, amivel bármekkora osztás megoldgható. Ráadásul a CMOS 4000-es logikai szériája akár 18V-tal is táplálható, számlálókban pedig nagy a választék.

(#59027) Kernel válasza VIPowER (#59025) üzenetére


Kernel
nagyúr

Régebben 470 μF tantálkondenzátorral és valami több MΩ ellenállással sikerült 1 órás időzítést elérnem, monostabil alkalmazásnál. Astabilnál ott van még az aszimmetrikus kitöltési tényező, azt is korrigálni kell.

Ettől függetlenül nem ajánlanám. Részben ezért is, mert akármilyen kondi nem is jó hozzá. A hosszú időzítés miatt ugyanis jó nagy ellenállás kell, viszont normál elkónál bejön a szivárgóáram hatása, emiatt megáll a töltés egy ponton.

Manapság inkább ilyesmikkel oldanám meg:

https://www.aliexpress.com/item/-/32751690587.html
https://www.aliexpress.com/item/-/32770099729.html

De ez is monostabil, tehát azt még ki kellene kísérletezni, hogy kettőt összekötni, végtelen ciklusra.

Egyébként a CD4060 bináris osztóval lehet növelni a ciklusidőt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59028) Lompos48 válasza Kernel (#59027) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Végtelen ciklusra: (én logikai ICk mániákusa vagyok :) )

Kapásból: ha az 555-öt 1kHz generálására állítjuk be (ami egyszerű), utánakötve egy 4045-ös CMOS ICt (21 bites osztó), egyből megvan a 2097 másodperces periódus.
Utánaszámolva egy 581 Hz-es jellel az 555-ből megvan a félóránkénti ide-oda kapcsolás.
A szimmetria ab ovo meg van oldva a digitális osztás miatt, így az 555-nél teljesen értelmét veszti ezzel foglalkozni.

Az 510 Hz-hez pedig az 555 kalkulátor elemei: R1= 1k, R2= 2.5k, C= 470nF.

[ Szerkesztve ]

(#59029) VIPowER válasza Lompos48 (#59028) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor lesz megoldás? Én már a 4011-esre is gondoltam, de nem tudom hogyan lehetne rávenni hogy magától, hmm, flip-flop-oljon, aminek csak az egyik kimenetét használnám.

(#59030) Lompos48 válasza VIPowER (#59029) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Abból sok kellene. Egy tokban 4 kapu, amiből max. 2 flip-flop fabrikálható. :) De a flip-flopok elé mindenképp kell valami, ami oszcillátor szerepét játssza. Ez maradhat az 555, de van még kismillió más megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#59031) Kernel válasza VIPowER (#59029) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt vannak hasonlók:

http://www.homemade-circuits.com/2012/04/how-to-make-long-duration-timer-circuit.html

http://www.homemade-circuits.com/2015/01/simple-industrial-delay-timer-circuits.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59032) Lompos48 válasza VIPowER (#59029) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Találtam még jobbat osztónak MC14521

Ugyanazt csinálja, mint a korábban említett, csak tud kevesebbet és többet is osztani 2^18... 2^24 között.

Az 555-höz a korábban számolt értékek lennének az 510 Hz-hez. De ezeket nyugodtan változtathatod, ahogy az osztóarányt is.

[ Szerkesztve ]

(#59033) VIPowER válasza Kernel (#59031) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszi. Az első az tetszik, nem túl bonyolult dolog, és ki tudnék belőle hozni "30" percet is, csak be kell vásárolnom hozzá.

(#59034) VIPowER válasza Lompos48 (#59032) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha az amit Kernel ajánlott nem működik majd esetleg, akkor a tiéd a következő.
Köszönöm az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#59035) Lompos48 válasza VIPowER (#59034) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sikert! :)

(#59036) draco31


draco31
veterán

Szünetmentes tápegység témakörben tudtok esetleg segíteni?
FSP EP1500-as. 4 éves, 2 évig egy kazán mellett ment. Annyira mellette, hogy a hőtől kicsit deformált az oldala. Ez a meló helyemen volt, miután már be sem kapcsolt, megkaptam.
Már ott észrevettem, hogy néha azt írja ki a bejövő áram oldalon 202V van csak. De nem nagyon foglalkoztam vele.
Gyárilag 2db 12V 9Ah-s akkuja van, de teljesen halottak voltak, én 2db 7Ah-st raktam bele. Egy db púpos kondenzátora volt még, azt cseréltem.
Összerakva a két zsír új akkuval azt írta hogy 50% az akku. Gondoltam majd feltölti. 4 órával később már csak 35% körül volt. Azt mondták kalibrálni kell, lemeríteni teljesen. Meg is tettem, így ment majd negyed órát a PC-m vele.
Tegnap reggel hallottam, hogy megy a ventije, ami csak akkor megy, ha akkuról van használva. De nem foglalkoztam vele. Ma reggel, délelőtt, délután többször is bekapcsolt, ekkor már figyelni kezdtem, bemeneti áram szerinte 202V. Konnektort mérve multiméterrel 230V. Kihúztam a tápot, pár másodpercet birt, vagyis nem töltötte az akkukat.
Mi lehet a baja? Itt egy kép a panel egyik oldaláról egy kis leírással.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#59037) Lompos48 válasza draco31 (#59036) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A bal alsó sarokban látható relével mi van? És mit kapcsol, ha tudod?

...ha a csavarokra karom a multit, akkor 430-at mértem...

Az semmiképp nincs rendben. Annyi nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59038) draco31 válasza Lompos48 (#59037) üzenetére


draco31
veterán

A bal alsó sarokban a kimenő 230 van. Így azt hiszem azt kapcsolja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#59039) Lompos48 válasza draco31 (#59038) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valahogy furcsa az oldala, mintha nem lenne.

(#59040) Batman2


Batman2
őstag

Bár látom, nem sokan foglalkoztak még pára érzékelővel, de azért megírom, mire jutottam eddig, hátha másnak is hasznos lehet később.
5db HR202L érzékelőt rendeltem az ebayről.
Kinézetében ez egy kb centi x félcenti, fehér kerámia hordozó, rajta fésű szerű elektród minta, mely be van vonva valami fényes felületű, lakk szerű, átlátszó anyag, ami maga az aktív réteg.
Minden forrás és adatlap szerint ez egy rezisztív eszkő, a vezetőképessége, az ellenállása változik az aktív réteg nedvesség tartalma szerint.
A neten fellelhető kapcsolási rajzokban, illetve az ebayen, vagy a többi netes áruházban is egyszerű, egyenáramú komparátoros kapcaolások is kaphatóak ezzel az érzékelővel, mint egyszerű ellenállás alkalmazva.
Ugyanakkor az adatlapokban váltakozó áramú meghajtást ír az eszközre, mint ha kapacitív eszköz lenne.
Méregettem az érzékelőt, de ellenállás mérésben még a 200Mohm állásban sincsen vezetés, tömindegy, hogy mennyi a pára.
Ellenállás osztó részeként ugyan lehet mérni némi csomóponti feszültség változást, de sokkal inkább hőmérséklettől függőn, mint párától.
Gondoltam egyet és kipróbáltam az érzékelőt a multiméter kapacitás mérés állásában.
5-6nF értéket lehet mindegyiken mérni alaphelyzetben és ha elkezdem lehelni, akkor határozottan, erőteljesen emelkedik a kapacitása, egészen 26nF-ig, majd legyezgetés, enyhe fújásra szépen vissza áll az alap értékre.
Az újammal folyamatosan támasztottam, így nem az érzékelő melegedése okozta a változást.
Szóval úgy néz ki, hogy valami rezgőkör részeként lehet vele mérni, még sem egyszerű ellenállásként.
Kipróbálom az 555-ös IC oszcillátor körében, mint kondenzátort, elvileg műkönie kellene.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#59041) tvamos válasza Batman2 (#59040) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én régen Philips Valvo kapacitív érzékelőt használtam, és TL082-vel építettem relaxációs oszcillátort hozzá, de annyira pontatlan volt, hogy egyedileg kellett mindet kalibrálni. (Volt valami vegyi anyag a kalibráláshoz, amiről mindig kiütéses lettem.) Nem értem, miért akarsz ezzel küzdeni! Ma már nem elegáns ez, a digitális kimenetű + arduino jobb.
Amit te linkeltél, még nem láttam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59042) Kernel válasza Batman2 (#59040) üzenetére


Kernel
nagyúr

Konkrétan impedanciát jelölnek meg az adatlapon, 1 V / 1 kHz szinuszra vonatkoztatva. 0,5 - 2 kHz javasolt üzemi tartomány mellett, a polarizáció elkerülése érdekében pedig DC-komponens nélkül.

Utána derült ki, hogy a gyári ajánlást semmibe véve, tömegével árusítanak kész modulokat, ami DC-komparálás elvén működik.

A vásárlók nem is panaszkodnak, bár egyértelmű működési tapasztalatot sem látok. Olcsósága miatt én mondjuk kipróbáltam volna egy ilyen kész modult.

Multiméterrel ellenállást mérve az nem ugyanaz, mert a komparátor osztójában valamivel nagyobb feszültség áll elő a szenzoron. Az is érthető, hogy némileg változik a kapacitás, elvégre impedanciáról volt szó, ami egy komplex mérőszám.

Amellett látni olyan érzékelőt is, ami gyárilag kapacitívként van megjelölve, de ez láthatóan más kategória, más paraméterekkel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59043) Kernel válasza draco31 (#59036) üzenetére


Kernel
nagyúr

A segédtápegységet kellene ellenőrizni, ami a töltést is adja, hogy él-e egyáltalán.

Az akkura addig is én rátöltenék külső eszközzel, nehogy a túlmerülés miatt baja legyen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59044) Zorrolaci


Zorrolaci
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Techincs U-VZ 320-as erősítőm!
Az lenne a kérdésem,hogy banándugózható-e? :F
Az erősítő kimeneti szorítócsavarok közepe lukas vagyis elképzelhető...bár volt itthon 2db Nakamichi dugóm,belelprobáltam,de csak kb a feléig megy be,és nem csatlakozik,ezekből a dugókból meg nemtudom,van-e különböző méretűek...
Valaki tudna ebben segíteni? :F
Tapasztalat?

(#59045) draco31 válasza Kernel (#59043) üzenetére


draco31
veterán

1000 éves orosz autó akku töltővel mehet?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#59046) Kernel válasza draco31 (#59045) üzenetére


Kernel
nagyúr

Abból is van sokféle, de amelyik nem szabályozható, az nem lesz jó. Túl nagy az áram és nem áll le a kívánt feszültség elérésekor.

Felügyelet mellett (tehát multiméterrel figyelve a feszültséget) valamilyen egyszerű táp + ellenállás (izzó) is alkalmas, vagy labortáp, CC/CV modul stb.

(#59044) Zorrolaci

Ha nem érintkezik, nincs hozzá kellő felület, akkor gondolom, nem jó. De ezt bizonyára lehet látni is, ha belenézel, hogy mi van ott:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59047) draco31 válasza Kernel (#59046) üzenetére


draco31
veterán

Szabályozós. Illetve 25-26 volt van most a két akkuban összekötve.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#59048) Kernel válasza draco31 (#59047) üzenetére


Kernel
nagyúr

12 V tirisztoros, szabályozható töltők terhelés nélkül, csúcsban sem érnek el annyit szerintem.

13,8 x 2 = 27,6 V tartófeszültség kellene legalább. Végérték pedig 28,8 V.

A jelenlegi állapot ettől függetlenül még nem káros, csak töltetlenül terhelni nem jó, mert a leggyengébb cella láthatja kárát, amikor átfordul rajta a feszültség.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59049) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene, nem ugrik be mi a pontos neve azoknak a kis kütyüknek, amik 1 hang lejátszására képesek. (mint pl a sörnyitó, ami nyitás közben lejátszik egy hangot). :F Valakinek ötlet? :R

(#59050) Zorrolaci válasza Kernel (#59046) üzenetére


Zorrolaci
csendes tag

Köszönöm!
De amúgy most utána néztem több fajta-és méretű dugó létezik,próbálkozok...
köszi!
üdv

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.