Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) biker válasza Hujikolp (#6000) üzenetére


biker
nagyúr

Teljesen normális, többször el lett magyarázva.
Mellesleg a PC házon is kell lennie, és ha csak 16V, már jó vagy, persze kérdés, milyen földeléshez mérted? Szerintem gyenge földponthoz mérhetted, mert igazából 115V-nak kéne ott lennie :)

Miért? mert kapcsolóüzemű táp van benne, ami úgy indul, hogy egyenirányító, és az L és N pontok közt egy egy kondi a testre le van kötve, így a két kondi (jobb helyen R-L-C) kör középpontja 115V-on van, ez azonban akkora belső ellenállású, hogy gyakorlatilag 0,1-1mA tud áramolni föld felé, ez le is van kötve földre normális esetben, és ekkor leesik 0V-ra a középponti feszültség.

Szűken ennyi :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6002) Bartichello


Bartichello
csendes tag

Szevasztok!
Nem tudom hogy ki tudna e segíteni abban, hogy van a T-home nak a setup box-a és amit arra rögzítek azt szeretném kimenteni valahogy.

Elöre is köszi
ÜDv

(#6003) biker válasza Bartichello (#6002) üzenetére


biker
nagyúr

a set-top boxra gondolsz? :)
Milyen csatlakozók vannak rajta? és mi van benne?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6004) Bartichello válasza biker (#6003) üzenetére


Bartichello
csendes tag

Ja igen arra :) USB csati van rajta, de a nagy, amit kimenetként használnak

(#6005) Bartichello válasza biker (#6003) üzenetére


Bartichello
csendes tag

ja meg egy 60gb vinyó van benne

(#6006) Hujikolp válasza biker (#6001) üzenetére


Hujikolp
őstag

:B :R

(#6007) biker válasza Bartichello (#6004) üzenetére


biker
nagyúr

és így látja a gép?
És ha kiveszed a HDD-t?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6008) Bartichello válasza biker (#6007) üzenetére


Bartichello
csendes tag

Nem tudom vele összekötni mert a set top ba nagy usb megy, a gépembe meg nem megy a kicsi bele, vagy is van egy fajta kicsi, de olyan kábelem nincs meg nem is találtam még

(#6009) PHM válasza Bartichello (#6008) üzenetére


PHM
addikt

Inkább próbáld meg egy külső vinyóval, vagy egy nagyobb pendrive-val.
Létezik ugyan spéci USB kábel is e célra, de szerintem az előző 2
megoldással jobban jársz. A kicsi csati a gépeden valószínűleg 1
4 pólusú firewire, azzal jelen esetben nem sokat fogsz érni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6010) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv

ngabor2 mondta hogy nézzek be ide, hátha ti tudtok tippet, ötletet adni.

PC-TV összekötve, Földhurok keletkezik, aminek hatására a hang búg a TVn (csak az a jel ami szgből jön) csináltam egy ilyen kis leválasztót 2 kondival, ez meg is szüntette a búgást, viszont most meg a kép a TV2n és más egyéb adókon nagoyn szemcsés, és van aminek abszolút nem. Adtak tippet, hogy magas frekis adók nem működnek valószínü, és a kérdés az, hogy amit ngabor írt, mégpedig hogy ha megvan hajlítva (ahogy a képen is látszik) a kábel, akkor a magas freki nem úgy jön át ahogy kéne, és emiatt lehet szar? Azaz mik az esélyei hogy a magas frekis adók is működni fognak rendesen, ha szétszedem az egészet, majd újra forrasztva megpróbálok egyenes íveket létrehozni? :)

Most épp azon filózom hogy megbontom a hangkábelt, és abba építem bele a 2 kondit, végülis a lényege ugyanaz :\ de ez csak végső megoldásként ha lehet :)

(#6011) CPT.Pirk válasza BullZeye (#6010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem vagyok benne nagyon ebben a dologban, de miért kell két kondi oda? A hurok akkor is meg kell szakadjon, ha csak az árnyékoláshoz teszed be a kondit. Tippem szerint nézd meg, hogy mi van, ha a jel vezeték kondiját ideiglenesen rövidrezárod.

Aztán lehet hülyeséget mondtam, de egy próbát megér...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6012) biker


biker
nagyúr

Szeretném felújítani, modernizálni az erősítőmet, és persze akkor már távvezéreltté tenni.

A gondom, hogy nem találok jó megoldást.

- amit találok mindenhol: max 4 bemenet választható a bemeneten, gomb nyomkodásra
- 16 lépésben DC szabályzott hangerő

Ami kellene első lépésben

- gombnyomásra előre (esetleg hátra is) léptethető bemenet választás 8 bementre
- gombnyomásra fel-le szabályozható DC hangerőszíbályzó de min 50lépésben. 16 lépés 70W végfokhoz elég vicces, 50-100 közötti lenne a jó

hangszín nem kell, az lehet, nem is lesz benne, vagy max kézi

Tippek?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6013) Dundy


Dundy
tag

Talán nem leszek nagyon off topik, de a másik univerzális távirányítók topik le van zárva.

Skymaster 2421 univerzális távirányítóhoz keresnék kód listát. Sokat kerestem a neten, de csak hozzám hasonló érdeklődésekre leltem. Ha valakinek megvan, nagyon hálás lennék, ha a Thomson TVk kódjait megírná!

Előre is köszönöm!

(#6014) biker válasza biker (#6012) üzenetére


biker
nagyúr

illetve egyszerűsíteném:

- keresek olyan digitális IC-t, amit egy egy kontaktussal előre hátra lehet léptetni, és 8 kapuja egyenként ki vagy be lesz, ezt később lehet távirányítani

- keresek olyan digitális hangerőszabályzót, vagy ennek használható szabályzót, ami legalább 50 lépéses, és gombbal fel le léptethető, ez később távírányíthatóvá tehető
ez lehet pl ellenállásháló alapján ellenállás szabályzó, vagy eleve DC feszt adna ki, mindegy, majd ehhez kell akkor konverter.

Ebben már talán könnyebb segíteni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6015) mezis válasza Dundy (#6013) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem egy gagyi univ. távirányító kezelési utasításában 065,067,075,078,098,100,103,185,186,222,722 kódok szerepelnek a Thomson TV-hez.

Ezek régi készülékek kódjai, újabban a készülék kódok négyjegyűek.

Legszebb a dologban, hogy két Thomson TV-m is van, a kezelési ut.-ban van egy kódtáblázat (csupa négyszámjegyű) egy csomó márkára-készülékre, csak a saját kódját tartja titokban.

Ha valakinek megvan, nagyon hálás lennék, ha a Thomson TVk kódjait megírná!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6016) biker válasza biker (#6014) üzenetére


biker
nagyúr

Találtam olyan digit hangerőszabályzót, hogy Dallas DS1669, ez jó? csak kár, hogy nem kijelzősíthető

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6017) Dundy válasza mezis (#6015) üzenetére


Dundy
tag

Köszi szépen a választ! Hamarosan megpróbálom az írt számokat. Ez a Skymaster univerzális távirányító csak 199-ig ismer számokat (TVhez). Ezért az is megoldás, hogy egyesével végig próbálom, már 10nél tartok - elég lassú a folyamat :)

(#6018) Hujikolp válasza Dundy (#6017) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nekünk van egy olyan univerzális távirányítónk, amit, ha a beállítást hosszan nyomjuk, és a kikapcsoló gombot nyomkodjuk, és amelyiknél kikapcsol a tv. azt kell leokézni, és utána akkor jól viszi. Nekemtudom, hogy a tied képese ilyenre, csak egy tipp :)

(#6019) Dundy válasza Hujikolp (#6018) üzenetére


Dundy
tag

Időközben megkaptam a gyári leírást a német ügyfélszolgálattól :)

Ha valakinek kell a jövőben, keressen meg.

ui: Hujikolp, jó ötlet, azért már csak kíváncsiságból is, de ki fogom próbálni.

Amúgy itthon egy Logitech Harmony 525-ösöm van, egy hangyányit egyszerűbb azzal minden. A skymaster univ. távirányítót kedvesem TVjézhez szeretném csak belőni, mert megszűnt működni a gyári távirányító kikapcs gombja :)

[ Szerkesztve ]

(#6020) Hujikolp válasza Dundy (#6019) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha nem jó a gomb, akkor a grafitos fele már nem jó. Lehet kapni ezüst pasztát, meg grafit pótlót, de lehet, hogy nem éri meg, mert olcsóbb egy új távirányító, csak az macerásabb belőni, ha nincs meg a megfelelő doku. Ha a gomb nyomó távolsága "elég nagy" akkor gumiragasztóval vagy hasonlóval ami nem taknyol nagyon, egy pici alu fóliát rálehet ragyasztani a gombra. Persze ezt csak akkor érdemes, ha elegendő táv van a gomb be nem nyomott állapota és a nyák között.

(#6021) Dundy válasza Hujikolp (#6020) üzenetére


Dundy
tag

Köszi az ötletet. Igazából a Logitech Harmony távirányítóm beszerzése óta a Skymaster univ. távirányító feleslegessé vált, ezért akartam ezt beüzemelni a párom TVjézhez.

Tehát nem emiatt vettem új távirányítót, hanem csak egy elfekvő univ.távirányítót fog használni hozzá.

(#6022) TheProb


TheProb
veterán

Helló emberek!
Segítség kéne, úgy szeretném megcsinálni a gépemet, hogy 1 kis távirányítóval lehessen be és ki kapcsolni a gépet (addig maradjon nyitva az áramkör amíg nyomom a gombot). Az még jobb ha 2 csatornás lenne, mert akkor rámenne a reset kapcsolója is. Ez hogyan lehetne megvalósítható? Előre is kösz a helpet.

UI.: Vagy esetleg telefonról bluetooth-ról, de az még komplikáltabb prgram írás, stb.?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6023) CPT.Pirk válasza TheProb (#6022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vannak előre gyártott áramkörök, 12V kell nekik, és tudnak távirányítani dolgokat, variálható relés kimenetük van, működtetésükhöz meg csak egy kis hopping code rádióadó kell. (riasztó távirányító) Konkrétan nem tudom merre kapható, de így már szerintem fogsz találni ilyesmit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6024) shtml válasza biker (#6016) üzenetére


shtml
őstag

Amit te találtál, az nem digitális hangerőszabályzó, hanem digitális potenciométer. Hangerőszabályzáshoz logaritmikus karakterisztikájú potméter kell, ez meg lineáris.

Ezzel azt fogod elérni, hogy alacsony állásban nagy lesz a hangerőkülönbség egy-egy lépés között, magasabb állásban pedig az egyes lépések egyre kisebb hangerőváltozást okoznak. Ettől még használható lesz, de a végeredmény a 16 lépéses logaritmikus szabályzónál is rosszabb lesz.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6025) TheProb válasza CPT.Pirk (#6023) üzenetére


TheProb
veterán

Vmi kiindulási pontot tudnál adni esetleg, mert nemtom mire keressek rá, stb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6026) biker válasza shtml (#6024) üzenetére


biker
nagyúr

Még jó, hogy ahol találtam, annak hirdették.

De olyan helyre jó lehet, ahol lin potival szabályoznak erősítést, nem pedig sorosan bekötve hangerőnek, nem?
Vagy DC szabályzott egységekhez?

Neked nincs jó tipped, mivel lehet ezeket megoldani?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6027) shtml válasza biker (#6026) üzenetére


shtml
őstag

Persze, hogy annak hirdették, mert igen egyszerű és jól használható erre a célra is azzal a megkötéssel, amit írtam. Téged szerintem zavarna. Az adatlapján látható, hogy lineáris.

DC-szabályzott egységhez biztos jó, de ott a DC-jelszint csak egy referenciajel, a szabályzást külön elektronika végzi. Vagyis nem sokra mégy, ha ilyened nincs.

Némi guglizás után ezt találtam, ami nem tűnik rossznak, ez 255 lépésben szabályoz, lépésenként 0.5dB-t. Nemcsak leoszt, hanem erősít is, nyilván a zajszint miatt. Soros vonalon kell beírni a kívánt hangerő értékét, egyszerre mindig két byte-ot, egy-egy byte-ot csatornánként, azaz külön is lehet szabályozni a két csatornát.

Nem ismerem olyan jól az audiotechnikában használatos áramköröket, talán akad olyan is, amely közvetlenül nyomógombokkal megoldja a feladatot, soros vezérlés nélkül. Ha nem sikerül ilyet találnod, akkor szólj és meglátjuk, mit lehet tenni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6028) biker válasza shtml (#6027) üzenetére


biker
nagyúr

Arra céloztam, hogy pl a jelenlegi erölködőmben is 10kA poti van mindenhol, és DC szintet szabályoz, ami az erősítést szabályozza.
Ilyen erősítőhöz még felhasználható

Ez a cucc tetszik, csak kell még akkor hozzá egy vezérlés.

Multkor találtam egyben valahol IR bemenet és hangerő szabályzót, kijelzővel, de csak a programozott PIC-ért kér 7k-t az ember :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6029) shtml válasza biker (#6028) üzenetére


shtml
őstag

Akkor természetesen tökéletesen jó hozzá a Dallas IC, csak ez nem derült ki az előző hozzászólásodból, vagy csak én nem voltam elég figyelmes. Ez esetben viszont nincs is szükséged másra, mert a Dallas IC is kapható 10kohmos kivitelben.

Sőt, mivel nem közvetlenül a gombokkal szabályoznád, egy PIC-es kapcsoláshoz lehetne használni a Microchip valamelyik 255 állású digitális potenciométerét is (szintén sorosan kérik az adatot), ez sokkal finomabb szabályozást jelentene és ezt vezérelné egy megfelelő IR vevő.

Van már IR vevőd?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6030) biker válasza shtml (#6029) üzenetére


biker
nagyúr

Az új erősítő sehol nem áll, tehát ABSZOLÚT képlékeny, mit rakok bele, ezért keresek minél több megoldást, kiválasztandó a legjobb.

- jó lenne, ha gombbal és távval is lehetne állítani, az a biztos.
- IR adó-vevő sincs még semmi a lentebb részletezett okok miatt, már rajzom már van MC145027, ez jó lehet, sorors jelhez nem jó
- pont emiatt egyelőre "lényegtelen" hogy melyik ic lin, melyik log, mert ha a majdani előfokhoz lin kell, akkor azt teszem bele, ha log, akkor azt :)
- előfokban egy Borbélyaudio féle fetes cuccban gondolkodom
- bemenet választó is csak azért kérdés, mert eddig mindenhol 4 csatornásat láttam, és nem tudom, hogy ezeket hogy lehetne 8-assá fejleszteni.

Igazából külön külön szálon is futtatom, hátha egyszerűbb, meg egybeszerelt szálon is :)

Egy jó 5 gombos távirányítót sem találok, amin csak csat fel le, vol fel le, és mute van :( mindegyiken egy rakás más gomb is van...)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6031) shtml válasza biker (#6030) üzenetére


shtml
őstag

Egy jó 5 gombos távirányítót sem találok, amin csak csat fel le, vol fel le, és mute van :( mindegyiken egy rakás más gomb is van...)

Az még nem gond, max. nem használod őket. Lényegesebb tudni a távirányító pontos specifikációját, vagyis hogy milyen gomb lenyomására egészen pontosan milyen jelet ad ki (frekvencia, kód), mert ehhez kell megcsinálni a vevőt.

Távirányítót jellemzően nem készít az ember házilagosan, negyon ronda lenne.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6032) biker válasza shtml (#6031) üzenetére


biker
nagyúr

azt hiszem elsődlegesen kettéválasztom a problémát.

- nyomógombos léptethető bemenet és hangerő szabályzó
- távírányíthatóvá módosítható kivitelben

így elsőbb kész lehet a jó elektronika, és utólag betehető egy IR rendszer.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6033) shtml válasza biker (#6032) üzenetére


shtml
őstag

Először keresned kellene céláramkört.

Ha nincs, akkor a hangerőszabályzó nem nagy ügy. A léptethető bemenet is megoldható, bár arra jobban oda kell figyelni, főleg akkor, ha high-end eszközt tervezel.

Szívem szerint high-end cucchoz motorral forgatott potmétert és Reed-relés bemeneti átkapcsolót ajánlanék. Ezek garantáltan semmi torzítást nem visznek be a rendszerbe.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6034) biker válasza shtml (#6033) üzenetére


biker
nagyúr

A bemenetválasztás tökmindegy, milyen IC-vel lenne, mivel az IC csak relét kapcsolgatna, spéci, aranyozott, árnyékolt, direkt erre való relével :)
Így ez nem visz torzítást be.

A potinak meg igen, vagy motorosat kellene, vagy ha marad a digitális verzió, akkor inkrementális jeladó, nem nyg, de a jeladó lenne a nyg ra kötve.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6035) Tomate


Tomate
veterán

Van egy venti csatlakozós hosszabítóm aminek a lényege, hogy be van iktatva egy ellenállás ami miatt lelassul a venti fordulatszáma. Biztos láttatok már ilyet. Az normális ha az a kis ellenállás (vagy mi) melegszik? :R

(#6036) becuszabi válasza Tomate (#6035) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Normális.
A fordulatszámot a feszültség csökkentésével érik el (pl. 12V-->7V). A feszkülönbség, meg az eszközön áthaladó áram adja azt a teljesítményt, ami hőként megjelenik.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6037) Tomate válasza becuszabi (#6036) üzenetére


Tomate
veterán

Nagyon köszönöm! Csak eddig még nem fogdostam és most pont úgy adódott, hogy hozzáértem és kíváncsi voltam normális-e ez így. :R

(#6038) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lenne egy dolog, amit nem értek. Ugye számtechtápok kapcsolóüzeműek, jellemzően egyenirányítás után pufferelt egyenfeszt alakítanak át. Miért hallatszik sípolás a hangszórókból, ha alul vannak terhelve?

Már több tápnál is tapasztaltam ezt a jelenséget. Most, hogy eladtam a vidkarit és integráltról megy a gép, olyan 20-40W -al kevesebb a fogyasztása és üres járásban sípolás jut át a hangszóróra, aminek az erőssége függ a gép terhelésétől. Pl weblap betöltésekor a töltés idejére kuss van. Már több kis fogyasztású gép és márkás tápegység (FSP, Delta, Tt) esetében tapasztaltam ezt a jelenséget, minden esetben az oldotta meg, hogy vagy külső ellenállással terheltem le a tápot, vagy hagytam futni a háttérben a Prime95 progit. A hallahtó hang olyan 16-17kHz lehet tippre.
Szerintetek lehet ezzel valamit kezdeni, vagy csak szimplán túl keveset eszik a gép?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6039) biker válasza CPT.Pirk (#6038) üzenetére


biker
nagyúr

Nálam okosabbak tudnák az igazi választ, de valóban ez bizonyos esetben hallatszik, de sokszor nem a hangszórók sípolnak ám, hanem maguk a tekercsek és egyebek.
húzd ki a hangszórókat, és hallani fogod.
Pl sok monitor egyszínű fehérnél sípol

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6040) biker válasza shtml (#6033) üzenetére


biker
nagyúr

mi szólsz ehhez a szabályzóhoz, nekem nagyon tetszik az adatai alapján
- logaritmikus
- kijelzős
- ha akarom balance is :)
- 0.003% THD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6041) shtml válasza biker (#6040) üzenetére


shtml
őstag

Nem tűnik rossznak, kár, hogy IM torzítást nem adnak meg. Talán csak a 40kohmos érték túl nagy kicsit, a szokásos line kimenetek kisebb impedanciájúak.

Ha nem drága, egy próbát mindenképp megér, az többet mond minden számadatnál.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6042) CPT.Pirk válasza biker (#6039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, tudom mire gondolsz, szerencsére magából a tápból nem jön füllel hallható sípolás. Ellenben volt olyan alaplapom, amin az egyik tápköri (talán) fojtó tekercs ciripelt, mikor nem volt terhelve a gép. Na az bazi hangos dolog volt.

Sima TV-k meg megőrjítenek, mikor elmegyek pl. electrowroldben a régi TV-k sora előtt, iszonyat zavar a sorvégtrafó hangja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6043) biker válasza shtml (#6041) üzenetére


biker
nagyúr

az 5440 se rossz.
rendeltem 2-2db mintát :)
aztán kiderül, megjön-e.

így a legolcsóbb a teszt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6044) shtml válasza biker (#6043) üzenetére


shtml
őstag

Ez sem tűnik rossznak, bár a 2dB lépésköz talán kicsit sok. Esetleg még az fog majd zavarni téged, hogy bekapcsoláskor elfelejti a korábbi állást és mindig -12dB-re áll be. Esetleg ptóbálj mintát kérni abból is, amit korábban belinkeltem, úgy emlékszem, az megőrzi a kikapcsoláskori állást.

Látom, nagyon komolyan belevágtál, hajrá!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6045) biker válasza shtml (#6044) üzenetére


biker
nagyúr

amit linkeltél, nagyon tetszik, de sajnos a soros busz meghajtást nem tudom megoldani :(
pedig az lenne a top.

a -12db csak kikapcskor (tápvesztéskor) áll fent.

amúgy van shutdown ami leírásilag nem tudom, miben más, mint a mute, mert majdnem ugyanazt teszi :)
nos ekkor tudja, hol állt, és utána visszaáll

az 5440 és 5486 egyaránt 2db-enként lép. sajnos az 1db-es vagy mind soros busz, vagy nincs kijelző hozzá
még mindig jobb, mint sok 16 lépéses technika :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6046) biker válasza shtml (#6044) üzenetére


biker
nagyúr

tudod mi érdekelne még?
olyan automatikus szintszabályzó, ami segít legyőzni a nyomorult szemétláda hangtechnikusokat a TV-ben, mikor a reklám legalább 6db-el hangosabb, mint a film :(
csak a TV ágba tenném be, ott nem olyan nagy baj, ha csökken a dinamika.
Erre nincs valami jó ötleted?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6047) shtml válasza biker (#6045) üzenetére


shtml
őstag

A soros adatbevitelben tudok segíteni neked, csak egy olcsó PIC kell hozzá, ezer Ft-ba sem kerül darabja. Fel és le irányú nyomógombok a PIC-re, természetesen az is megoldható, hogy x idejű lenyomva tartás után gyorsabban növeljen ill. csökkentsen. Ez az IC sajnos nem tud kijelzőt meghajtani és úgy látom, bekapcsoláskor mindig nulla hangerővel indul - de a PIC-kel ez utóbbit meg lehet oldani, minimum 100,000-szer írható újra benne az adat-EEPROM. Sőt alfanumerikus LCD-t is tud vezérelni a PIC, bár egy LED-sor egyszerűbb lenne.

Edit: Ha nem minden hangerőállítás után írom át az EEPROM-ot, hanem csak mondjuk legalább 10dB változtatás után, akkor gyakorlatilag végtelen lesz az élettartama. És vannak még egyéb trükkök is...

Úgy tudom, vannak olyan felvevők, amelyek tv-reklám alatt leállnak, de nem tudom, honnan veszik erre a jelet.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6048) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Helosztok!

Valaki megtudná mondani hogy az optikai meghajtókban lévő kis motorok (amik a meghajtó tálcáját adják ki és húzzák be) hány voltról mennek?
A másik hogy maga az a motor ami a cd-t forgatja, gondolom bonyolultabb meghajtani, tehát nem csak ráakasztom áramra mert "van vagy hány" :D forrasztási pont raja.

(#6049) biker válasza shtml (#6047) üzenetére


biker
nagyúr

kivárom a mintát, mert az azért alapból tudja azt, hogy ha lenyomva tartod, akkor előbb 4, majd 8, végül 11Hz-el kezd el lépkedni.

A kijelzőt mint utólag nézem, ugyan 5 led mutatja, de PWM-el szabályozza, tehát az utolsó aktív led 5 fényerővel fényesedik be pl.

ami egyedül érdekes, ez a bekapcskor -12db, amit nem értek. azért ez elég magas érték lenne, de a másik oldalon már azt írja, nem "set to -12db" hanem start at -12dbFS, ahol az FS nem tudom mit jelent.
de mivel irgalmatlanul keveset fogyaszt, maradhat az állandó áram alatt, és csak a shdwn gomb használata

de ez azt hiszem akkor derül ki, ha megérkezik a cucc :)

ha nem jó, nem került semmibe, és átállok az ajánlott cuccra, és akkor programozgatunk.

A reklámhangerőre az új Tv-ken van dinamikus hangerőszabályzás ennek kiiktatására, csak a mienk még nem tudja :(

lassan megvan a bemenet választó, a hangerő, már csak az előfokot kell eldöntsem, ezután "csak" hónapok kérdése, és kész lesz :)

apropó, bemenethez reed relé vagy opto? én reed mellett szavazok.

és utólag még gondolkozok a távirányíthatóságon. mennyire kell az, mennyire nem, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6050) shtml válasza biker (#6049) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem az FS azt jelentheti, hogy Factory Setting. Ha nem, akkor lövésem sincs.

A Shutdown alatti áramellátáshoz szerintem egy külön pici trafót lenne érdemes használni.

A bemenetnél szerintem csak akkor lenne érdemes Reed-relét használni, ha a hangerőt motoros potméterrel oldanád meg - ha lúd, legyen kövér alapon. Különben bármilyen félvezetős megoldás megfelel, nem fog lényegesen rontani a minőségen.

Mennyire hatékony a TV-ken a dinamikus hangerőszabályzás? Nekem TV-m sincs. :)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.