Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#30150) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Úgy látszik, hogy 250 mA kimeneti áramúból nem látták értelmét kettőt szerelni egy tokba. Egymás mellé kell szerelni a kettőt TO220 tokozású konstrukcióban. Akár ugyanarra a hűtőbordára is szerelhetők. :)

(#30152) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#30151) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor valami kis átalakítással megoldom, hogy dip8-as foglalatba beletudjam rakni a 2-öt vagy találok valamit ami hasonló minőségű! Nekem viszont csak 50mA körül kell. Tudom tudom ennyit egy jó opa is tud de én kiváncsi lennék erre a buffer dologra amit kifejezetten erre csinálnak és van valamim amibe tudnék ilyet rakni mivel gyárilag van benne egy buffer fokozat opával most mc32063 van benne.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30153) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#30152) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Majd számolj be az eredményről! Ha kell majd hűtés rá akkor tisztázd az adatlapból (vagy méréssel), hogy a bordája nincs-e összekötve valamelyik lábbal.

(#30154) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#30153) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Van belöle dip8-as kivitel ami 250mA-t tud akkor elég jó lehet +-18V-ról. Ha 50mA-t veszek fel max akkor csak nem fog szétforrni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30155) darvinya válasza vodkaboy22 (#30150) üzenetére


darvinya
titán

buf634p? [link]

[ Módosította: CoolMan ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30156) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#30154) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor is illik odafigyelni a disszipált teljesítményre. DIP esetében különösen, mert ott a termikus ellenállás ugyancsak nagy: 100 °C/W.

(#30157) vodkaboy22 válasza darvinya (#30155) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kösz a linket!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30158) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#30156) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor ragasztok rá egy kis zászlót :P

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30159) darvinya válasza vodkaboy22 (#30157) üzenetére


darvinya
titán

Találtam még BUF634U-t SMD -t kivitelezésűt.

Ez is érdekes.
BUF634P ÉS OPA627AP

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30160) vodkaboy22 válasza darvinya (#30159) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sunyira drága egy cucc, de van egy fejhallgató kis erősítőm ahol subminiature cső van visszacsatolás nélkül feszültség erősítő fokozatban (trióda) és utána egy műverősítő van bufferként berakva kimeneten kondival. Na most a baj hogy 11.1V Li akksiról megy és ennyi tápfesz mellett a műverősítők kevés áramot adnak le no meg 32-50 ohmmal (fejhallgató) van utána egyből terhelve és több áramtartalék lenne jó. Ezért kéne a buf634p.
De mivel dupla műverősítőnek van csak foglalat a nyákon ezért egy kis átalakítót kell csinálnom, hogy dip8-as foglalatba 2 db buf634-et rakjak ami kifejezetten erre a célra van. :))
Viszont ez a vacak buf634 2100 pénzé nem olcsó ráadásul 2 kell :P + egy átalakító... Létezik egyáltalán ilyen dip8-as foglalatba illő dupla dip8-as foglalalat átalakító? vagy nekem kell csinálni?

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30161) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Nihh találtam valami tök hasonló jót lm49600

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30162) beast27


beast27
senior tag

Elkezdtem utána olvasgatni ennek a témának és nem jöttem rá hogy hogy kell nyákot készíteni szóval ez lenne a kérdésem. hogy kell nyákot készíteni (mármint az áramköröket a nyákon)?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#30163) darvinya válasza vodkaboy22 (#30161) üzenetére


darvinya
titán

:U

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30164) vodkaboy22 válasza darvinya (#30163) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ohh köszi! :) Bár itt se olcso de legalább közel van a bolt. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30165) Desmond74 válasza beast27 (#30162) üzenetére


Desmond74
tag

Gúgli a barátod: [link]

[ Szerkesztve ]

A "Nem Hiába Született" strigót megkérdik: - Tudja, hogy a maja naptár szerint december 21.-én itt a világvége? - Há dikmá, ezt még nem hállottáám, de hogy a Maja 22.-én is itt áll majd a sárkon, há esik, há fújj, az bisztosss...!

(#30166) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Nem rég voltam itt kérdezni egy szivargyújtóba való biztosítékkal kapcsolatban (röviden: a gyári GPS autóstöltőben kiment a biztosíték, cserélni kellett), most újabb kérdésem lenne:

Közben rendeltem Kínából egy autós töltőt, és ha már a GPS-ével volt kis gond, gondoltam belenézek, mi van belül. Ami meglepett, az az, hogy nem is találtam benne semmilyen olyan dolgot, amit én biztosítéknak kellene lássak (teljesen tök vagyok az elektronikához, jegyzem meg). Igaz az autóban van egy 15A-es biztosíték, de mire az levág, a telefon vagy a GPS simán leolvad, gondolom (!), azért van a gyáriban külön 2A-es bizti még az ellenoldalon.

Az alkatrészeket és a nyákot értelmezni nem tudom, ránéznétek, hogy ti mit láttok? Elmesélnétek mi van a képen, és hogy mennyre lehet ezt használni? Sem az autót sem az eszközöket nem szeretném gallyra vágni.

[ Szerkesztve ]

(#30167) PHM válasza DeFranco (#30166) üzenetére


PHM
addikt

Ez egy step-down konverter.
Ránézésre nem tudom biztosan megállapítani, de gondolom használható.
A biztosíték helye középen, a tekercs melletti fészekben van.
Kellene ehhez lenni még egy rugónak, egy műanyag és egy fém kupaknak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30168) DeFranco válasza PHM (#30167) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mit értesz a tekercs melletti fészken? Ezt nem értem így :B

Igen, van rugó és kupak az USB-vel szembeni oldalon, csak azt szétszedéskor eltávolítottam.

(#30169) PHM válasza DeFranco (#30168) üzenetére


PHM
addikt

Az egyszerűség kedvéért pirossal berajzoltam a bizti helyét:

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30170) DeFranco válasza PHM (#30169) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát basszus igazad van, tök jogos, a másikban is ott volt. Utólag betehetek én oda egyet (üvgcsövest, mint a régiben volt) ha eredetileg nem volt benne? Úgy is kell vennem, akkor veszek kettőt.

Az mindegy, hogy a rugó elé vagy mögé teszem?

[ Szerkesztve ]

(#30171) darvinya válasza PHM (#30169) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem ott nincs semmilyen biztosíték.
Mert nem fér oda.
Alig 1 cm hosszú.

(#30170) DeFranco

Rugó mögé.

De ne fűz hozzá nagy reményt, mert az üveg nem fér oda.
Más meg ne használj! pl: oldalt van az olvadó szálja.
Mert ha az olvad, akkor a műanyagot is olvassza vagy kigyújtja, stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30172) PHM válasza DeFranco (#30170) üzenetére


PHM
addikt

Természetesen.
Azt viszont furcsállom, hogy nem volt benne eredetileg is biztosíték.
Ezek e kütyük ugyanis úgy vannak összerakva, hogy a pozitív pólust
maga a biztosíték viszi az érintkezőre. Ha az nincs, vagy nincs helyette
valamilyen átkötés-rúd-rugó-stb., a kütyü nem is működhet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30173) PHM válasza darvinya (#30171) üzenetére


PHM
addikt

Most persze hogy nincs, de lennie kellene.
Egyébként hány ilyet szedtél szét?
Csak mert ez a beleszólás nem tűnt valami hasznosnak. :(((

(#30170) DeFranco: A rugó a fémkupakban szokott lenni.
Amikor összerakod ez a sorrend:
1: biztosíték
2: műanyag kupak, benne a fémkupakkal és abban a rugóval

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30174) DeFranco válasza PHM (#30172) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A berajzolt helyen egy rugó van, ami ráfekszik arra a szögletes elemre a piros jelölő jobb oldalán, és a másig vége meg a bal oldalon épp a képen hiányzó kupakban van. Igaz elég rövid a rugó útja, de max elvágom.

(#30175) darvinya válasza PHM (#30173) üzenetére


darvinya
titán

nem tűnt valami hasznosnak

Egyes kínai termékek nem felelnek meg biztosági előírásnak.

Én még 2A-es üveg biztosítékot nem láttam 0.7cm hosszút.

De ha van akkor annak ott kell lennie.
:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30176) DeFranco válasza darvinya (#30175) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Épp azt nézem, hogy az 5x1,5-ös nem fér bele, szűk a lyuk. Hosszra még jó lenne.

Nos, akkor mi legyen? Meg tudom ezt valahogy oldani, vagy keressek másikat. Ha utóbbi, akkor honnan lehetne szerezni egy olyat, ami jó is (gsm boltokban is kínából rendelik ott meg csak nem kaphatom szét).

Jól gondolom, hogy csak nem kellene bizti nélkül használni ugye? Mekkora a legkisebb üvegcsöves biztosíték? (2A körüli, lehet a 1,5-ös is jó)

[ Szerkesztve ]

(#30177) vodkaboy22 válasza darvinya (#30175) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha már üveg bizti láttatok olyat, hogy a névleges 250mA-es bizti stabilan átadott 0.9A-et Li akksiról? Izott és bíztam benne hát biztos határon van de bírja még aztán számítás miatt rámértem és meglepődve találtam, hogy sajna van egy rövidzárlat de a bizti bírta..
Már ezekből is a china-t hozzák be? :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30178) darvinya válasza vodkaboy22 (#30177) üzenetére


darvinya
titán

Nem tökéletes egyenáram volt, és felízzot majd lehűlt.
Csak annyira hűl le, hogy ne pattanjon el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30179) Gyula84 válasza darvinya (#30175) üzenetére


Gyula84
veterán

0.7cm ezt honnan vetted? szerintem oda egy 2cm hosszú bizti megy

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#30180) moha21 válasza DeFranco (#30176) üzenetére


moha21
addikt

5x1,5 ? :F VAgy 5 x 15 mm ?

Okay, semmi gond csak mondom ez legyen biztos. ::-)

5-ös alatt nem nagyon találok még SMD-k közt sem, annyit nem "enged" ( minimalis reszelés stb. ) ?

Ja és igen, én személy szerint ajánlanám a biztosítékot, illetve büntetném azt aki egy ilyet ebben a formában kiadja a kezéből.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30181) DeFranco válasza moha21 (#30180) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elnézést. 5x15mm-es természetesen :)

(#30182) PHM válasza DeFranco (#30181) üzenetére


PHM
addikt

Létezik a szokásos (20x5mm) biztosítéknál rövidebb, sőt, kisebb átmérőjű is.
A gond az, hogy ritka, nem biztos, hogy lesz a boltban.
Szerintem, ha úgyis mész biztosítékot venni, vidd magaddal a töltőt is,
hátha tudnak olyat adni, ami belefér. Szvsz elég lesz az 1A-es lomha is.
Ha nem jön össze a dolog, akkor esetleg megoldás lehet egy
biztosítékkal ellátott szivargyújtó elosztó beszerzése.
Igaz, akkor meg lehet, hogy többe lesz a leves, mint a hús.
A tervező ezért megérdemelne egy szuperszónikus seggberúgást...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30183) DeFranco válasza PHM (#30182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Két dollár volt az egész, és járt hozzá egy standard usb-microusb kábel, szóval az sem gond, ha kuka, csak kérdés, hogy akkor hol veszek olyat amiben van bizti, és nem horror az ára. Mert hogy amikor GSM boltban járok, ugyanazokat látom, mint ebayen. Ezreket meg nem szivesen adnék érte.

(#30184) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Belső villámvédelemről ( lépcsős túlfeszültségvédelem ) hol találok bővebb érdemi infomrációt? Melyik szabvány hivatkozik rá?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30185) Volkov


Volkov
aktív tag

Sziasztok!

Egy kicsi félrekötés után a CD váltó nem akar működni...
Elment belőle a füst :(

Szétkaptam, átnéztem mindent, s ezt találtam csak:
füstnélküli cucc

Ez vajh mi lehet?!
Nem tudom már elolvasni ami rajta van :O
(2-es a vége, ez tuti)

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

:)

(#30186) CPT.Pirk válasza Volkov (#30185) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az A-K betűkből és a szélén lévő fehér vonalból arra gondolok, hogy dióda, de olyat még nem láttam 3 lábú smd tokban. Hová van ez kötve?

Ilyen tokban egyébként tranzisztor szokott lenni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30187) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Használható egy ilyen szkóp, vagy már régész lelet?
[link]
Mennyit érhet?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30188) Volkov válasza CPT.Pirk (#30186) üzenetére


Volkov
aktív tag

Képet tudok még mutatni:

Egy

Kettő

Három

Ezen a panelen jön be a 12V. Ennyit tudok csak :(

:)

(#30189) moha21 válasza CPT.Pirk (#30186) üzenetére


moha21
addikt

Én "kettős" diódára tippelnék [link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30190) totya694


totya694
őstag

Üdv

Lenne egy olyan kérdésem,hogy valakinek van-e esetleg a gépében Corsair TX650W tápja?
Ugyan is egyik barátom hozott egy tápot amiben elfüstölt egy ellenállás.A táp most is működik tökéletesen dolgozik is kivéve a bekapcsoláskor történő hatalmas koppanást amit hallat a táp.Megvette a tápot használtan be is rakta a gépébe használta is a gépét csak be voltak tanítva a gyerekek,hogy PC kikapcsolás után áramtalanítsanak is és egy idő után csak zavarta az a bizonyos koppanás.Amikor szétszedte akkor derült ki ennek az ellenállásnak a hibája.

Üdv:Attila

(#30191) CPT.Pirk válasza Volkov (#30188) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 3. képen a bal felső sarokban lévő két cucc jó esetben ugyanaz, mint a tönkrement példány. Ki kellene deríteni, hogy mik azok. A számuk sokat nem mond, és nem is igen látom őket. Azt kellene megnézni, hogy mindhárom lábuk be van-e kötve, vagy csak kettő.
Sajnos nem látszik a képekről, hogy hová csatlakoznak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30192) darvinya válasza moha21 (#30184) üzenetére


darvinya
titán

Most villámvédelem vagy túlfeszültség, mert így „belső" villámvédelemről soha nem hallottam.

Túlfeszültség védelem
1. berendezés
2. konnektor (hálózati csatlakozó)
3. áramköri biztosítás
4. villamosmérő betápálási védelem
5. stb...

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30193) Reggie0 válasza darvinya (#30192) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg van ilyen. A tulfeszultseg vedelem nem egyezik meg a belso villamvedelemmel. A tulfeszultseg keletkezesenek okozoja lehet a villam(nem uzemszeru), kapcsolas(uzemszeru), stb... .

(#30194) Lompos48 válasza DonThomasino (#30187) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem nagyon. Elnézve a kapcsolását, nincs neki úgynevezett időalapja (time base), tehát klasszikus szkóp alkalmazásra használhatatlan. Mintha TV-khez fejlesztették volna ki olyan kb. fél évszázada, csövekkel. Függőleges és vízszintes eltérítési jeleket a TVből kell(ett) begyűjtenie.

Ehhez se találnának a gyakori BNC csatlakozós mérőfejek/-szondák. Minimum adapterek szükségesek.

Árat nem mondok, de személyes véleményem, hogy alig adhatsz érte többet, mint ócskavasként lemért vasdarabért, hogy nem veszíts rajta. Ha megveszed, akkor pár órát mérgelődsz kicsit vele, aztán nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

(#30195) Volkov válasza CPT.Pirk (#30191) üzenetére


Volkov
aktív tag

A számok mások rajtuk.
A legfelső az 561, az alatta lévő 911 (vagy 91T?), ami meg kipukkant, annak 2-es a vége.

A felső kettőnek az alsó lábai össze vannak kötve, az alsónak viszont nem látom :F

:)

(#30196) CPT.Pirk válasza Volkov (#30195) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még a végén tényleg diódák lesznek. o.O

Nincs egy egyszerű, pár száz forintos multimétered?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30197) Reggie0 válasza moha21 (#30184) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem ezeket nezd meg(sorrendben):
MSZ 1312-1
MSZ EN 61000
MSZ 274
MSZ 447

[ Szerkesztve ]

(#30198) darvinya válasza Reggie0 (#30193) üzenetére


darvinya
titán

Kisülés?

Üzemi motor és trafó, stb. esetén.

Villamos ív védelem?
Azaz éríntésvédelem?

Elkerítés, különálló védelem ami a berendezés választja le, berendedezés védelem, stb.

De függ mekkora feszültségű és ehhez alakítják ki a védelmet

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30199) moha21 válasza darvinya (#30192) üzenetére


moha21
addikt

Nyilván túlfeszültségvédelemre gondoltam csak nem raktam idézőjelbe, de szakirodalomban is használják a belső villámvédelem kifejezést..

"Túlfeszültség védelem
1. berendezés
2. konnektor (hálózati csatlakozó)
3. áramköri biztosítás
4. villamosmérő betápálási védelem
5. stb..."

Ez már akkora baromság, hogy fáj.

Én belső villámvédelem arra gondoltam, hogy a villám okozta impulzus másodlagos romboló hatásaitól ( ugye indukál némi feszültséget egy 100 kA-es áram.. mondjuk lemegy egy 2 ohm-os vezetőn, akkor azon úgy 50kV-ot....

Ezért vannak ezek a tesco-s / obis stb.. szupresszordiódás/varisztoros D osztályú túlfesz védők is csak B és C, tehát a lépcső többi tagja nélkül nem sokat érnek, max tüzet gyújtanak. :-)

Nekem az LPZ zónákról és hasonlókról kellett volna egy elég fasza szakirodalom ( nincs pénzem az MSZ 62 305 -re, ha valaki tud alternatívát vagy esetleg azt az szólhat ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30200) DonThomasino válasza Lompos48 (#30194) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R
Igen rá is van írva hogy TV-szkóp csak én azt hittem az vmi típus.
Akkor hagyom inkább ...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.